За останні 10 років Естонія стала одним з найрозвиненіших цифрових суспільств світу в плані використання сучасних цифрових технологій у роботі як власних державних інституцій, так і приватного сектору. З моменту отримання незалежності в 1991 році країна інвестувала в розвиток власної IT-сфери близько 1% ВВП.

І приватний, і державний сектори вирішили скористатися шансом на розробку рішень у сфері digitalта електронних послуг для країн з невеликою кількістю населення, що проживає на великій території (великій в рамках Європи; Естонія є  більшою країною, аніж Нідерланди чи Швейцарія), оскільки неможливо було б  розмістити банківські філії у кожному невеликому місті, або мати державне відділення з повним набором послуг в кожному селі.

У результаті, в 2005 році Естонія стала першою країною, яка змогла провести всезагальне голосування громадян через інтернет. Протягом багатьох років, в режимі онлайн, естонці, серед інших сервісів, створювали компанії через e-Business Register, перевіряли оцінки та домашні завдання своїх дітей через e-School, подавали податкові декларації через e-Tax, отримували рецепти через e-prescriptions. Естонія, мабуть, єдина в світі країна, де 99% державних послуг є доступними в режимі онлайн цілодобово. За допомогою електронних сервісів неможливо лише вступати до шлюбу, розлучатися та здійснювати операції з нерухомістю – для цього вам все одно доведеться вийти з оселі. В наші дні естонці (як пересічні громадяни, так і представники органів влади) все більше довіряють цифровому підпису, ніж такому, що написаний від руки.

Сьогодні все більше і більше людей по всій планеті готові скористатися цими досягненнями, подавши запит на отримання електронної резиденції в Естонії.

Серед усіх держав-членів Євросоюзу Естонія вважається однією з найбільш придатних для ведення бізнесу. Прозоре податкове законодавство, низький рівень корупції та повсюдне використання цифрових систем дозволяють підприємцям стабільно розвивати власну справу, не відчуваючи тиску з боку силових структур або державних контролюючих органів.

Уряд Естонії всіляко заохочує розвиток бізнесу на території країни. Наприклад, реінвестований прибуток за місцевим законодавством не підлягає жодному оподаткуванню. Також велика увага приділяється стартапам. Їх Естонія охоче запрошує навіть з сусідніх держав, в тому числі з України. Особливий попит мають наші IT-спеціалісти, адже очільники країни навіть не думають припиняти розвиток власного інформаційно-комунікаційного сектору.

Наступним кроком після впровадження цифрових державних сервісів мало стати забезпечення доступу до них з боку глобальних громадян. Сучасна електронна резиденція Естонії — це безперешкодний доступ до найсучаснішого цифрового суспільства, цілодобово та з будь-якої точки світу. За допомогою електронної резиденції у цифровому вигляді можна:

·         реєструвати міжнародні підприємства ЄС і керувати ними дистанційно;

·         відкривати банківські рахунки і отримувати кредитні карти;

·         налаштовувати електронний банкінг;

·         подавати естонські податкові декларації (якщо є така можливість);

·         ставити під документами і контрактами цифровий підпис;

·         отримувати доступ до міжнародних платіжних систем (Paypal, Braintre і інші).

Після отримання e-Residencyвідкрити підприємство, що зареєстровано в ЄС та придатне для роботи у всьому світі, займає всього один день. У 2009 році було встановлено світовий рекорд – один з користувачів зміг повністю зареєструвати власну компанію всього за 18 хвилин!

E-Residency є найбільш корисною для бізнесменів з-поза ЄС, які хочуть мати доступ Внутрішнього ринку Європейського Союзу; фрілансерів на ринках, що розвиваються, котрим необхідна можливість приймати платежі з кредитних карток в режимі онлайн, але які на даний момент не мають такого доступу в своїй країні; цифрових кочівників, що подорожують світом і хочуть з легкістю керувати своєю компанією онлайн, незалежно від місця перебування; початкових підприємців, яким потрібен доступ до транскордонних потоків капіталу; бізнесменів з ЄС, що прагнуть зменшити адміністративні витрати компанії, а також мають кілька бізнес-партнерів з різних країн.

Розгляд запиту на отримання електронної резиденції займає приблизно місяць. Для подачі запиту необхідно сплатити державний збір у розмірі 100 євро. У разі позитивної відповіді від естонських органів влади залишиться тільки забрати спеціальну електронну ID-карту з картрідером, що дозволяє ідентифікувати особу. Зробити це можна в консульстві або посольстві Естонії, зокрема у Києві. Після цього вам стануть доступні переваги однієї з найрозвинутіших цифрових держав Європи.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені