Угода про зону вільної торгівлі мала позитивне відображення для українських виробників. Стабільно Україна використовує в повній мірі квоти на мед, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, кукурудзу та пшеницю. Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства підводить підсумки минулого року стосовно впливу даної угоди на торгівлю.

У 2018 році можна спостерігати позитивну динаміку закриття квот у порівнянні з попереднім роком. У 2017 році українським виробникам вдалося закрити такі позиції як мед, пшениця та кукурудза, цукор, оброблені томати, виноградні та яблучні соки, яйця, крупи та гранули із зерна та зернових культур.

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства проаналізував 2018 рік та виокремив квоти, які були використані в продовж року.

За перших десять днів січня експортери вичерпали квоти на мед, виноградний та яблучний соки, зернові культури (кукурудза та пшениця). Квоти (основна та додаткова) на зернові культури було використано в перші п’ять днів року. Оброблені томати разом із додатковою квотою за принципом «перший прийшов – перший обслуговуєшся» обсягом 13 тис. т. експортери використали у вересні 2018 року. Також в продовж року в повній мірі вичерпано квоти по солоду та пшеничній клейковині, яйцям, крупам та гранулам із зерна та зернових культур, солоду та крохмаліну.

«Минулий рік став доказом, того, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС допомагають розвитку експорту вітчизняного продовольства та збільшують товарообіг країни, закріплюючи її позитивний статус на європейському ринку»,  - стверджує головний аналітик Ради з питань експорту продовольства, Олександра Кищук.

Невикористаними квотами для вітчизняних виробників є свинина, яловичина, баранина, вершкове масло та молочні пасти. Не в повному обсязі використовуються квоти по консервованих овочах та грибах, сухому молоці, кондитерських виробах та цукру .

На початку поточного року, коли всі святкували новорічні свята, українські виробники не гаяли часу та уже вичерпали додаткові квоти на мед, оброблені томати та зернові культури

 

                                                           Прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB)

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені