Україна і світ

Абсолютну перемогу на Міжнародному конкурсі наукових проектів в Мексиці здобув учень Малої академії наук, студент 2-го курсу Київської політехніки  Микола Іванченко (м.Київ). Розробка юного науковця визнана кращою з-поміж 120 проектів, представлених на конкурсі. М.Іванченко винайшов спосіб, як швидко ліквідувати нафтові розливи на воді. Для цього юнак пропонує використовувати адсорбент на основі перліту – екологічної, дешевої і поширеної гірської породи.

«Перліт – гідрофобний матеріал, що може збирати нафту і нафтопродукти в місцях розливу у будь-якому водному середовищі – будь-то океан, море чи річка. Адсорбент відштовхує воду і вбирає нафту. Перліт здатен ліквідувати усемеро більше нафти, ніж важить сам. Перед використанням породу необхідно підготувати: методом термічного удару надати йому пористої структури. Аби в пори не потрапляла вода, а лише нафта, перліт треба також обробити гідрофобізатором», - пояснює особливості технології М.Іванченко.

Як переможець конкурсу учень МАН запрошений взяти участь у всесвітній науковій виставці в Абу Дабі наступного року. Ідея Миколи вже не вперше здобуває визнання у світі. Влітку 2017 року винахідник здобув золото на олімпіаді GENIUS у США, де став кращим з-поміж півтори тисячі розробників з усього світу.

   Разом з М.Іванченко на Міжнародному конкурсі наукових проектів у Мексиці Україну представляли ще троє учнів Малої академії наук. Одинадцятикласниця з Тернопільської області Анастасія Стаханська представила дослідження з медицини про антимікробну та протизапальну активність біологічно активних речовин фенольної природи підземних органів родовика лікарського.

Одинадцятикласник з Полтавської області Артур Виповський показав на конкурсі систему дистанційного моніторингу та контролю стану сільськогосподарських насаджень на основі сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій. Дослідження руху космічного апарату з використанням вітрила представив одинадцятикласник з м.Чернівці Артур Качур.

   В рамках візиту української делегації до Мексики також відбулося підписання Угоди про співробітництво між Національним центром «Мала академія наук України» та Інтерактивним музеєм економіки Мексики.

«У церемонії підписання Угоди взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол України в Мексиканських Сполучених Штатах Руслан Спірін. Також пан посол провів зустріч-діалог з нашими школярами, під час якої обговорили перспективи діяльності молодих науковців. Для учнів і для МАН в цілому важливо відчувати підтримку на міжнародному рівні, підкріплену конкретними і ефективними кроками і заходами», - зазначив керівник української делегації Євген Кудрявець. У вільний від конкурсних активностей час учні МАН відвідали Інтерактивний музей економіки та Музей науки і технологій.

   Довідка. Міжнародний конкурс наукових проектів в рамках ExpoScience International MEXICO 2018 відбувся в м. Мореліа (Мічоакан, Мексика) з 28 листопада по 2 грудня. Організатори конкурсу – уряд штату Мічоакан спільно з Національною радою з науки і техніки CONACYT, Інститутом науково-технічних та інноваційних технологій Мічоакан, Expo Sciences Мічоакан, Університетом UPAEP через Національну мережу молодіжної діяльності в галузі науки і техніки (RED) та Міжнародний рух за дозвілля в галузі науки і техніки для Латинської Америки (MILSET AMLAT). Вік учасників – 15-25 років. Категорії участі: соціальні та гуманітарні науки, інженерія, точні науки, медицина та охорона здоров’я, програмне забезпечення та комп’ютерні науки, екологічні науки, науки про освіту та виховання, харчові та агрономічні науки, біологія, матеріалознавство. Оцінюють роботи фахівці вищого рівня в кожній категорії, оцінки виставляють анонімно, що дозволяє об’єктивно визначити кращі проекти.

Після заяви Групи компаній МХП про намір щодо стратегічного входження у власність Perutnina Ptuj Group керівництво потенційного нового власника разом із керівництвом Perutnina Ptuj провело зустріч з фермерами птахофабрики Ptuj. Компанія Perutnina Ptuj повідомила про свої очікування потенційному новому власнику. Керівництво МХП представило бачення та плани подальшого розвитку компанії Perutnina Ptuj щодо розширення та інвестицій у фермерство в межах існуючої бізнес-моделі. Після зустрічі вони відвідали одного із селян, який займається так званою сертифікованою курячою селекцією.

 

«Для подальшого розвитку та конкурентоспроможності на вимогливому світовому ринку Perutnina Ptuj потребує потужного стратегічного партнера в галузі, який готовий зміцнити існуючу бізнес-модель, інвестувати в розвиток і технології, а також розвивати сильні бренди компанії», –заявив Тибор Шимонка, голова правління Perutnina Ptuj.

 

Д-р Джон Річ, невиконавчий директор МХП, звернув увагу, щоодним із ключових планівМХП є інвестування приблизно 200 мільйонів євро протягом найближчих чотирьох-п'яти років, головним чином у виробничу базу компанії Perutnina Ptuj. Інвестиції дозволять модернізувати обладнання та технології, щоб вони відповідали провідномурівнюгалузі. Цевідновлення, модернізація та розширення тваринництва селекціонерами та посилення розвитку відповідно до основних принципів сталого функціонування та підтримки місцевих громад. Компанія також інвестуєу розвиток впізнаваних брендів Perutnina Ptuj.

 

Д-р Джон Річ прямо відповів на запитання, поставлені фермерами: «Ми будемо підтримувати вже встановлену модель вертикальної інтеграції:від домашнього птахівництва, яким займаються вітчизняні фермери, до заводів та мереж збуту. Наша бізнес-модель також базується на повній вертикальній інтеграції: від ферми до розгалудження процесів, де нічого не відбувається випадково».

 

МХП має намір зміцнити відносини з усіма співвласниками, які допомогли побудувати компанію, а також сильні та надзвичайно популярні марки Perutnina Ptuj, включаючи чинне керівництво, співробітників, фермерів та інших ділових партнерів у регіоні.

 

Крім того, д-р Річ зазначив, що м'ясо та продукти MHP відповідають найвищим міжнародним стандартам якості та що метою не є імпортування м'яса, виробленого в Україні, на словенський та інші ринки Південно-Західної Європи. З оголошеними інвестиціями компанія має намір зміцнити та розвинути процеси вирощування та виробництвау Словенії та країнах, де Perutnina Ptuj створила вертикально організоване виробництво. Є глибоке переконання, що за рахунок інвестицій у Словенії можна збільшити обсяги продажів продукції Perutnina Ptuj на існуючих ринках, таких як Словенія, Сербія, Хорватія та Боснія і Герцеговина, водночас компанія  шукатиме нові потенційні можливості на інших ринках, особливо на західноєвропейських.

 

Плани розвитку птахівництвау Птуї були схвалені фермерами після зустрічі: «Раді, що після презентації потенційного нового власника керівництвом Perutnina Ptuj ми також зустрілися з керівництвом МХП, яке представило своє бачення розвитку Perutnina Ptuj та інвестування в селекційну базу. Тішимося, що подальший розвиток і розширення птахівництва в Словенії є гарантованим», –заявив Андрій Ткалець, директор кооперативу птахівництва міста Птуй.

 

МХП вже отримав схвалення регулюючих органів в Австрії, Македонії, Сербії та Румунії. Очікується лише підтвердження Словенського Агентства з питань захисту конкуренції.

У рамках візиту пройшли зустрічі з депутатами Європейського парламенту, членами Європейської комісії.  У роботі делегації взяли участь 40 осіб, а саме народні депутати України Юрій Одарчеко, Сергій Татура, представники державних та приватних підприємств різних галузей, депутати місцевого самоврядування, представники громадськості та медіаспільноти - Володимир Блохін (”Імперіал Тобако Юкрейн”), Людмила Розум ("ВК «Укрнафтобуріння»), Юлія Сергеєва (адвокат. ГО «Прозорий вибір»), Ірина Копаниця (Соціальні проекти та менторство), Огарков Євгеній (адвокат, ВГО «Всеукраїнське об`єднання правників»), Ганна Свириденко (депутат Київської міської ради) та інші. 
 
В стінах Європейського парламенту відбувся круглий стіл «Європейська перспектива України» участю Джулії Уорд (Julie Ward) , депутата Європейського Парламенту (Велика Британія), Річард Чарнескі (Richard Charneski) - депутат Європейського Парламенту (Польща), Віце-президент Парламентської асамблеї "Євронест".  Хосе Мануель Фернандес (Jose Manuel Fernandes) - депутат Європейського Парламенту (Португалія). В рамках круглого столу обговорювали: Українcькі перспективи в Європейського Союзі, сучасні політичні тенденції в Україні та Європейському Союзі, проблеми та перспективи взаємодії влади, бізнесу та громадськості в Україні, права людини та свобода слова – фундаментальна цінність для України та ЕС. 

За словами, євродепутата Хосе Мануеля Фернандеса Україна та Європа можуть вирішити багато спільних проблем. «ЄС повинен переглянути все, що він може зробити для України, проте мене цікавить ще й те, що  Україна могла б зробити для ЄС. Безумовно, Україна є дуже потрібною для Європи, адже  вона поділяє ті ж самі європейські цінності. Таким чином, разом ми можемо вирішити проблему енергетичної незалежності, про яку згадували раніше. Потрібно лише не забувати про різні проекти, які допоможуть нам стати більш енергетично незалежними.»


У своєму виступі народний депутат України Юрій Одарченко від «Батьківщини» зазначив, що сьогоднішня ситуація в країні нагадує «план Моргентау» після закінчення Другої світової війни. Україні необхідний своєрідний «план Маршалла», разом з спільними зусиллямі з  ЄС відновити економіку України та дійсно інтегрувати її в спільний європейський простір. 
 
Народний депута Україні, лідер партії “Основа” Сергій Тарута зявив, що перед Україною стоять дуже серйозні виклики: війна, економічне падіння і велика міграція. Необхідне бачення майбутнього країни. 2 роки тому я висунув ідею розробки стратегії розвитку країни. За півтора року ми створили Доктрину "Україна 2030". Ми обговорили отриманий інтелектуальний продукт у десятках університетів України, у Бундестазі та на багатьох інших найважливіших світових майданчиках.
 
Український філософ Сергій Дацюк у своєму виступі зазначив, що під шантажем з боку Росії, в Україні була прийнята Конституція для олігархічних угруповань і чиновництва, але не для її народу. На думку філософа: “Україна має олігархічний консенсус, війну на своїй території та безперервний шантаж з боку Росії. Зараз, ситуація в Україні така, що суспільство саме хоче розробити ту Конституцію, яку вони бажають”. Дацюк також зазначив, що в рамках його групи, яка була підтримана лідером ВО «Батьківщина», Юлією Тимошенко, висунуто кілька інноваційних положень, що мають велике значення не тільки для України, але і для всієї Європи. 
 
Тимур Чмерук, парнер компанії «Base Capital», висловив упевненість в тому, що інтелектуальні та підприємницькі кадри України, здатні ефективно працювати з депутатами та виконавчою владою над вирішенням проблем будь-якої галузі. Але, в той же час, ця робота була б на багато продуктивнішою, якщо буде підтримка європейських структур, зокрема, Європейського парламенту».
 
Олексій Мусатов, виконавчий директор Національної ліги транспортного бізнесу, підкреслив, що «вирішення проблеми державного управління, його реформа, є «хорошою» інвестицією Евросоюза в майбутнє України. Європейські структури мають підтримувати майбутні зміни «правил гри». На його думку, залишається важливрю роль європейських інститутів у будівництві сучасної моделі взаємодії бізнесу та суспільства. Таку модель потрібно будувати на основі сучасних технологій, включаючи електронні платформи  спільної роботи, BigData та блокчейн.
 
Катерина Одарченко, партнер компанії Sic Group Ukraine, член міжнародної асоціації політичних консультантів, яка виступила модертором круглого столу, зазначила Україна, як, і в цілому, Європейський союз, переживає період турбулентності. “Зовнішня агресія, внутрішні проблеми, стають викликом для нас усіх. Нам потрібно не тільки говорити про проблеми, а й розуміти їх, як вікно можливостей, точки зростання, можливості для еволюції наших країн та людства в цілому” – вважає Катерина Одарченко.

Дві медалі та спеціальну нагороду привезли учні Малої академії наук з Туреччини, де 3-6 жовтня відбувався Міжнародний конкурс наукових проектів INSPO2018. Третє місце та спеціальну нагороду здобув учень Маріупольського технічного ліцею Артем Агванян. Його проект – інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі контролера NodeMCU. Пристрій дає змогу точково аналізувати стан повітря, а дані виводяться в мережу Інтернет у вигляді інтерактивних графіків. Спеціальна нагорода, яку здобув Артем Агванян, дає право молодому науковцю взяти участь у фіналі Міжнародного конкурсу наукових проектів у 2019 році в Мексиці. Четверте абсолютне місце посіла студентка Українського католицького університету Софія Петришин. Її розробка – пристрій для проектування цифрової інформації шрифтом Брайля для незрячих.

   «Участь наших учнів у міжнародних наукових змаганнях значно активізувалася в останні роки. Приємною традицією стало те, що діти привозять нагороди з різних країн. Хочу підкреслити, що така діяльність – це тривала і кропітка робота. Адже щоб гідно представити проект на міжнародному конкурсі, необхідно пройти серйозну підготовку – підтягнути англійську, зробити цікаву презентацію, відшліфувати виступ тощо», - наголосив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

   Українську делегацію на INSPO2018 представляли четверо учнів Малої академії наук. Журі конкурсу також присвоїло відзнаку Національному центру «Мала академія наук України» за успішну участь організації. Крім того окрему відзнаку отримав керівник делегації Євген Кудрявець. Спеціальні нагороди учасникам вручив консул України в м. Стамбул Сергій Кравченко. Генеральне консульство України в м. Стамбул в особі генконсула Олександра Гамана та консула Сергія Кравченка, а також Посольство України в Туреччині в особі посла Андрія Сибіги надали підтримку українській делегації.

   «В рамках INSPO2018 наша делегація мала продуктивну зустріч із генеральним консулом України в м. Стамбул Олександром Гаманом: говорили про дипломатію, розвиток науки, мотивації та майбутнє. Відкриття і церемонію нагородження INSPO2018 відвідав і консул України в м. Стамбул Сергій Кравченко. В рамках окремої зустрічі дипломат поспілкувався з конкурсантами та ознайомився із їхніми проектами. Такі зустрічі і загалом залучення українських дипломатичних представництв закордоном дуже важливі для розвитку освітньої дипломатії і підтримки наших молодих науковців»,- зазначив керівник української делегації Євген Кудрявець.

   Окрім того в рамках перебування в Туреччині учасники делегації відвідали службу у Патріаршому соборі святого Георгія. Вселенський Патріарх Варфоломій благословив учнів на нові перемоги і звершення в науці. Учасники делегації в свою чергу подякували Патріарху за підтримку України.

   Слід зазначити, що останні два роки учні МАН здобувають нагороди на усіх міжнародних конкурсах, в яких беруть участь. Так, навесні 2018 п’ятеро українських школярів привезли шість медалей з Міжнародної конференції молодих вчених ICYS. Влітку 2018 чотири нагороди, серед яких найвища – золото, здобули учні МАН на престижній американській олімпіаді GENIUS. Варто зазначити, що на обох заходах медалі здобув молодий винахідник Валентин Фречка, який розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя.

   Прес-служба МАН України

На Шведсько-українському бізнес форумі підписано угоду між Шведською національною торговою колегією та Офісом з просування експорту України.

14 червня у Києві на 7-му Шведсько-українському бізнес форумі було досягнуто домовленості між Шведською національною торговою колегією та Офісом з просування експорту України, що ще більше поглибить співпрацю між Швецією та Україною і посприяє українському експорту до Швеції та інших країн ЄС.

"Я дуже рада, що ми підписали зобов'язання щодо співпраці між Офісом з просування експорту Українита Шведською національною торговою колегією. Це означає, що колегія буде підтримувати Офіс та українські підприємства, які хочуть експортувати на шведські чи європейські ринки. У торгівельних відносинах України та Швеції є невикористаний потенціал, і важливо допомогти українському бізнесу скористатися недавньою Угодою про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. Це взаємовигідна співпраця. Ми повинні пам'ятати, що Швеція є відкритою, торговою економікою, для якої імпорт є настільки ж важливим, як експорт. Без хороших товарів, що надходять з інших країн, шведський бізнес не буде таким успішним ", - зазначила Анна Стеллінгер, директорка Шведської національної торгової колегії.

Форум відвідали в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Михайло Титарчук, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська, заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків та ряд шведських компаній, які разом обговорили можливості та проблеми, з якими стикаються інвестори та бізнесмени, які працюють в Україні та Швеції. Серед проблем, що обговорювалися, були питання, пов'язані з верховенством права, нерівним полем діяльності в багатьох секторах, пов’язаним з впливом неформальної економіки в Україні.

"У нас було 3 роки з дуже позитивною динамікою у двосторонній торгівлі між Швецією та Україною. Проте, незважаючи на сильні тенденції, це все ще замало для країн, які настільки географічно близькі та мають такі хороші, міцні та давні стосунки. Ми будемо і надалі працювати над підтримкою реформ та посиленням двосторонніх відносин у всіх сферах. Ми з нетерпінням очікуємо більше шведських компаній в Україні та більше українських компаній та продуктів на шведському ринку", - підсумував Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені