Україна і світ

У рамках візиту пройшли зустрічі з депутатами Європейського парламенту, членами Європейської комісії.  У роботі делегації взяли участь 40 осіб, а саме народні депутати України Юрій Одарчеко, Сергій Татура, представники державних та приватних підприємств різних галузей, депутати місцевого самоврядування, представники громадськості та медіаспільноти - Володимир Блохін (”Імперіал Тобако Юкрейн”), Людмила Розум ("ВК «Укрнафтобуріння»), Юлія Сергеєва (адвокат. ГО «Прозорий вибір»), Ірина Копаниця (Соціальні проекти та менторство), Огарков Євгеній (адвокат, ВГО «Всеукраїнське об`єднання правників»), Ганна Свириденко (депутат Київської міської ради) та інші. 
 
В стінах Європейського парламенту відбувся круглий стіл «Європейська перспектива України» участю Джулії Уорд (Julie Ward) , депутата Європейського Парламенту (Велика Британія), Річард Чарнескі (Richard Charneski) - депутат Європейського Парламенту (Польща), Віце-президент Парламентської асамблеї "Євронест".  Хосе Мануель Фернандес (Jose Manuel Fernandes) - депутат Європейського Парламенту (Португалія). В рамках круглого столу обговорювали: Українcькі перспективи в Європейського Союзі, сучасні політичні тенденції в Україні та Європейському Союзі, проблеми та перспективи взаємодії влади, бізнесу та громадськості в Україні, права людини та свобода слова – фундаментальна цінність для України та ЕС. 

За словами, євродепутата Хосе Мануеля Фернандеса Україна та Європа можуть вирішити багато спільних проблем. «ЄС повинен переглянути все, що він може зробити для України, проте мене цікавить ще й те, що  Україна могла б зробити для ЄС. Безумовно, Україна є дуже потрібною для Європи, адже  вона поділяє ті ж самі європейські цінності. Таким чином, разом ми можемо вирішити проблему енергетичної незалежності, про яку згадували раніше. Потрібно лише не забувати про різні проекти, які допоможуть нам стати більш енергетично незалежними.»


У своєму виступі народний депутат України Юрій Одарченко від «Батьківщини» зазначив, що сьогоднішня ситуація в країні нагадує «план Моргентау» після закінчення Другої світової війни. Україні необхідний своєрідний «план Маршалла», разом з спільними зусиллямі з  ЄС відновити економіку України та дійсно інтегрувати її в спільний європейський простір. 
 
Народний депута Україні, лідер партії “Основа” Сергій Тарута зявив, що перед Україною стоять дуже серйозні виклики: війна, економічне падіння і велика міграція. Необхідне бачення майбутнього країни. 2 роки тому я висунув ідею розробки стратегії розвитку країни. За півтора року ми створили Доктрину "Україна 2030". Ми обговорили отриманий інтелектуальний продукт у десятках університетів України, у Бундестазі та на багатьох інших найважливіших світових майданчиках.
 
Український філософ Сергій Дацюк у своєму виступі зазначив, що під шантажем з боку Росії, в Україні була прийнята Конституція для олігархічних угруповань і чиновництва, але не для її народу. На думку філософа: “Україна має олігархічний консенсус, війну на своїй території та безперервний шантаж з боку Росії. Зараз, ситуація в Україні така, що суспільство саме хоче розробити ту Конституцію, яку вони бажають”. Дацюк також зазначив, що в рамках його групи, яка була підтримана лідером ВО «Батьківщина», Юлією Тимошенко, висунуто кілька інноваційних положень, що мають велике значення не тільки для України, але і для всієї Європи. 
 
Тимур Чмерук, парнер компанії «Base Capital», висловив упевненість в тому, що інтелектуальні та підприємницькі кадри України, здатні ефективно працювати з депутатами та виконавчою владою над вирішенням проблем будь-якої галузі. Але, в той же час, ця робота була б на багато продуктивнішою, якщо буде підтримка європейських структур, зокрема, Європейського парламенту».
 
Олексій Мусатов, виконавчий директор Національної ліги транспортного бізнесу, підкреслив, що «вирішення проблеми державного управління, його реформа, є «хорошою» інвестицією Евросоюза в майбутнє України. Європейські структури мають підтримувати майбутні зміни «правил гри». На його думку, залишається важливрю роль європейських інститутів у будівництві сучасної моделі взаємодії бізнесу та суспільства. Таку модель потрібно будувати на основі сучасних технологій, включаючи електронні платформи  спільної роботи, BigData та блокчейн.
 
Катерина Одарченко, партнер компанії Sic Group Ukraine, член міжнародної асоціації політичних консультантів, яка виступила модертором круглого столу, зазначила Україна, як, і в цілому, Європейський союз, переживає період турбулентності. “Зовнішня агресія, внутрішні проблеми, стають викликом для нас усіх. Нам потрібно не тільки говорити про проблеми, а й розуміти їх, як вікно можливостей, точки зростання, можливості для еволюції наших країн та людства в цілому” – вважає Катерина Одарченко.

Дві медалі та спеціальну нагороду привезли учні Малої академії наук з Туреччини, де 3-6 жовтня відбувався Міжнародний конкурс наукових проектів INSPO2018. Третє місце та спеціальну нагороду здобув учень Маріупольського технічного ліцею Артем Агванян. Його проект – інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі контролера NodeMCU. Пристрій дає змогу точково аналізувати стан повітря, а дані виводяться в мережу Інтернет у вигляді інтерактивних графіків. Спеціальна нагорода, яку здобув Артем Агванян, дає право молодому науковцю взяти участь у фіналі Міжнародного конкурсу наукових проектів у 2019 році в Мексиці. Четверте абсолютне місце посіла студентка Українського католицького університету Софія Петришин. Її розробка – пристрій для проектування цифрової інформації шрифтом Брайля для незрячих.

   «Участь наших учнів у міжнародних наукових змаганнях значно активізувалася в останні роки. Приємною традицією стало те, що діти привозять нагороди з різних країн. Хочу підкреслити, що така діяльність – це тривала і кропітка робота. Адже щоб гідно представити проект на міжнародному конкурсі, необхідно пройти серйозну підготовку – підтягнути англійську, зробити цікаву презентацію, відшліфувати виступ тощо», - наголосив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

   Українську делегацію на INSPO2018 представляли четверо учнів Малої академії наук. Журі конкурсу також присвоїло відзнаку Національному центру «Мала академія наук України» за успішну участь організації. Крім того окрему відзнаку отримав керівник делегації Євген Кудрявець. Спеціальні нагороди учасникам вручив консул України в м. Стамбул Сергій Кравченко. Генеральне консульство України в м. Стамбул в особі генконсула Олександра Гамана та консула Сергія Кравченка, а також Посольство України в Туреччині в особі посла Андрія Сибіги надали підтримку українській делегації.

   «В рамках INSPO2018 наша делегація мала продуктивну зустріч із генеральним консулом України в м. Стамбул Олександром Гаманом: говорили про дипломатію, розвиток науки, мотивації та майбутнє. Відкриття і церемонію нагородження INSPO2018 відвідав і консул України в м. Стамбул Сергій Кравченко. В рамках окремої зустрічі дипломат поспілкувався з конкурсантами та ознайомився із їхніми проектами. Такі зустрічі і загалом залучення українських дипломатичних представництв закордоном дуже важливі для розвитку освітньої дипломатії і підтримки наших молодих науковців»,- зазначив керівник української делегації Євген Кудрявець.

   Окрім того в рамках перебування в Туреччині учасники делегації відвідали службу у Патріаршому соборі святого Георгія. Вселенський Патріарх Варфоломій благословив учнів на нові перемоги і звершення в науці. Учасники делегації в свою чергу подякували Патріарху за підтримку України.

   Слід зазначити, що останні два роки учні МАН здобувають нагороди на усіх міжнародних конкурсах, в яких беруть участь. Так, навесні 2018 п’ятеро українських школярів привезли шість медалей з Міжнародної конференції молодих вчених ICYS. Влітку 2018 чотири нагороди, серед яких найвища – золото, здобули учні МАН на престижній американській олімпіаді GENIUS. Варто зазначити, що на обох заходах медалі здобув молодий винахідник Валентин Фречка, який розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя.

   Прес-служба МАН України

На Шведсько-українському бізнес форумі підписано угоду між Шведською національною торговою колегією та Офісом з просування експорту України.

14 червня у Києві на 7-му Шведсько-українському бізнес форумі було досягнуто домовленості між Шведською національною торговою колегією та Офісом з просування експорту України, що ще більше поглибить співпрацю між Швецією та Україною і посприяє українському експорту до Швеції та інших країн ЄС.

"Я дуже рада, що ми підписали зобов'язання щодо співпраці між Офісом з просування експорту Українита Шведською національною торговою колегією. Це означає, що колегія буде підтримувати Офіс та українські підприємства, які хочуть експортувати на шведські чи європейські ринки. У торгівельних відносинах України та Швеції є невикористаний потенціал, і важливо допомогти українському бізнесу скористатися недавньою Угодою про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. Це взаємовигідна співпраця. Ми повинні пам'ятати, що Швеція є відкритою, торговою економікою, для якої імпорт є настільки ж важливим, як експорт. Без хороших товарів, що надходять з інших країн, шведський бізнес не буде таким успішним ", - зазначила Анна Стеллінгер, директорка Шведської національної торгової колегії.

Форум відвідали в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Михайло Титарчук, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська, заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків та ряд шведських компаній, які разом обговорили можливості та проблеми, з якими стикаються інвестори та бізнесмени, які працюють в Україні та Швеції. Серед проблем, що обговорювалися, були питання, пов'язані з верховенством права, нерівним полем діяльності в багатьох секторах, пов’язаним з впливом неформальної економіки в Україні.

"У нас було 3 роки з дуже позитивною динамікою у двосторонній торгівлі між Швецією та Україною. Проте, незважаючи на сильні тенденції, це все ще замало для країн, які настільки географічно близькі та мають такі хороші, міцні та давні стосунки. Ми будемо і надалі працювати над підтримкою реформ та посиленням двосторонніх відносин у всіх сферах. Ми з нетерпінням очікуємо більше шведських компаній в Україні та більше українських компаній та продуктів на шведському ринку", - підсумував Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом.

Учень Малої академії наук, одинадцятикласник із Закарпаття Валентин Фречка отримав золото на Genius Olympiadу США. Найвищої відзнаки школяр удостоївся за технологію виготовлення паперу з опалого листя. Ноу-хау Валентина вирішує одразу дві екологічні проблеми: опале листя не спалюється, а стає сировиною для виготовлення целюлози, при цьому дерева лишаються цілими. Найкраще для виготовлення паперу підходить листя берези, дуба, верби і граба. Ексклюзивна і сама технологія. Для відокремлення целюлози винахідник використовує блендер: спочатку подрібнює волокна, а потім їх відбілює. Як зазначає Валентин, папір, що виготовляється таким методом, дещо поступається по якостях традиційному, тож його краще використовувати як пакувальний. За перемогу в Олімпіаді винахідник отримав право брати участь у міжнародній виставці в Південній Кореї. Крім золотої медалі В.Фречка отримав ще й спеціальну відзнаку конкурсу, якої удостоїлися лише двоє учасників. «Я беру активну участь у міжнародних конкурсах, де представляю свій проект. Загалом маю шість золотих медалей і одну срібну. Але перемога на Genius для мене особлива: це найвище досягнення серед усіх, що я мав», - каже винахідник. Варто зазначити, що українці вже другий рік поспіль виборюють першість на Genius. Минулого року золото з США привіз киянин Микола Іванченко, який винайшов спеціальний адсорбент для ліквідації нафтових розливів.

Довідка. Genius Olympiad– міжнародне інтелектуальне змагання, що проводиться серед учнів середніх шкіл.  Учасники представляють свої проекти, направлені на вирішення екологічних проблем, за такими номінаціями «фундаментальна наука», «інженерія», «мистецтво», «творче письмо», «дизайн», «розвиток бізнесу». Цього року участь у Genius Olympiad взяли більше 1300 учасників.

Держенергоефективності презентувало Посольству США в Україні можливі напрями співпраці двох країн у сфері енергоефективності.

 

Перспективи співробітництва України та США у сфері енергоефективності обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із дипломатом з питань енергетики економічного відділу Посольства США в Україні Такером Брауном.

 

США входять у ТОП-5 країн світу за обсягами інвестицій у відновлювану енергетику, залучивши у 2016 р. близько 46 млрд доларів у «зелені» проекти.

 

Також, США посідають друге місце у світі після Китаю за загальною потужністю об’єктів відновлюваної електроенергетики.

 

Тож, Україна, яка слідує світовим тенденціям та залучає практики багатьох країн, цінує можливість налагодити обмін досвідом із США у відновлюваній енергетиці.

 

У свою чергу, С. Савчук презентував Такеру Брауну здобутки України у сфері енергоефективності та окреслив останні законодавчі зміни, які стимулюють бізнес інвестувати у проекти по зменшенню використання енергії.

 

Також Голова Агентства продемонстрував можливості співпраці у сфері рідких біопалив, оскільки Америка є лідером за обсягами виробництва біоетанолу (58 млрд л у 2016 р.) та біодизелю (7,1 млрд л у 2016 р.).

 

«Для України важливо зменшувати залежність від імпорту не лише газу, а й нафтопродуктів. Минулого року цей імпорт склав 4,2 млрд доларів. Враховуючи значний потенціал нашого аграрного сектору, ми маємо стимулювати внутрішнє виробництво та споживання рідких біопалив. Тому надзвичайно важливо залучати в Україну американські компанії, що виробляють біоетанол», - пояснив С.Савчук.

 

Держенергоефективності разом із парламентарями вже підготовлено законопроект (реєстр. № 7348 від 29.11.2017, http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62987http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62987), який має на меті стимулювати будівництво заводів-виробників рідких біопалив.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені