Україна і світ

Досвід французьких компаній може бути застосований для розвитку аграрної переробки в Україні та впровадження європейських стандартів якості. Про це під час виступу на Форумі французьких інвесторів, організованому Асоціацією «Французька ділова спільнота в Україні», заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Загалом сільське господарство в Україні генерує 12% валового внутрішнього продукту та забезпечує надходження понад 40% валютної виручки, що дозволяє нам говорити про АПК як про галузь №1 в Україні. З іншого боку, ми розуміємо, що сьогодні, на жаль, в її основі лежить сировинний експорт, тому ми прагнемо поглиблювати переробку всередині країни. У нас є величезний потенціал, який можна реалізувати завдяки іноземним інвестиціям та досвіду, який є у Європі», - зазначив Максим Мартинюк.

За його словами, французькі компанії демонструють інноваційні підходи до організації бізнесу в Україні і ці практики можуть бути суттєво розширені. Зокрема, можливості для налагодження співпраці є у тваринницькій галузі, яка потребує впровадження сучасних бізнес-процесів і дуже відповідального ставлення до якості продукції.

Крім того, французький бізнес може надати експертну допомогу щодо удосконалення національних систем охорони прав на сорти рослин, здійснення контролю за сортовою та посівною якістю насіння, організації системи контролю якості виноробної продукції та адаптації до європейських практик технологічної та нормативної документації з виноградарства та виноробства. Також французькі компанії можуть стати активними учасниками процесу роздержавлення в АПК.

«В аграрній галузі більше ніж півтисячі державних підприємств. Потенційно, кожне із цих 500 підприємств – окремий інвестиційний проект, який може бути реалізований спільно з, в тому чисті, і французькими інвесторами», - підкреслив Максим Мартинюк.

Наразі Уряд системно знижує рівень регуляції ведення бізнесу та спрощує адміністративні процедури, що позитивно позначилось на інвестиційному кліматі загалом в країні та в АПК зокрема.

«Були скасовані тисячі актів, які регулювали бізнес і сенсу їхнього існування вже не було. Україна підписала Асоціацію з Європейським Союзом і також Угоду про зону вільної торгівлі. Це означає, що Україна визнає і прагне досягти прозорості стандартів в адмініструванні ведення бізнесу, які є в Європейському Союзі», - наголосив перший заступник Міністра.

Довідково:

У 2016 році Україна експортувала до Франції сільськогосподарської продукції майже на 343,4 млн дол. США, або 8,1% українського сільськогосподарського експорту до країн ЄС. Загалом частка Франції в експорті сільгосптоварів до всіх країн світу за 2016 рік склала 2,2%.

Основними українськими товарами, які постачаються на ринок Франції, є: м'ясо птиці, мед, казеїн, готові чи консервовані продукти з м’яса, горіхи та ягоди, ріпак, насіння соняшнику, соняшникова та ріпакова олія, соняшникова та соєва макуха.

В Україні французькі компанії успішно реалізують двосторонні інвестиційні проекти переважно в молочній галузі та галузі насінництва.

Прес-служба Мінагрополітики

Представники вітчизняних торговельних мереж зацікавлені у хорватських продуктах: на українсько-хорватському бізнес-форумі, що відбувся  у Загребі за участю прем’єр-міністрів обох країн, Fozzy group та  ATB Market для дистрибуції в Україні шукали, зокрема,  виробників прошуто, оливок і сирів. Серед українських учасників форуму були також такі підприємства, як «Крук», SIC Group, Base Capital, «Український будівельний капітал», «Укрпродпромпостач», «Фармак», «Укрінмаш»,  «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та інші. Вітчизняні підприємці представили різноманітні галузі: машинобудування, сільське господарство, фармацевтику, будівництво, торгівлю тощо. Загалом у форумі взяли участь 30 українських і понад 50 хорватських компаній. Делегацію очолював президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Основні напрями бізнес-інтересів двох країн, які визначилися в ході B2B зустрічей і переговорів, – постачання продуктів харчування і вин, металу і виробів із нього; кооперація в галузі суднобудування та ремонту суден і яхт; туризм; будівництво і девелопмент; співпраця з метою спільного виходу на ринки третіх країн.

     «Україна прагне розширити обсяги й асортимент свого експорту до Хорватії за рахунок нарощування продажу товарів із високою доданою вартістю. ТПП України намагається якомога більше залучати до цього процесу  малі та середні підприємства. Переконаний, що малий і середній бізнес обох країн завдяки створенню спільних підприємств може значно покращити своє виробництво. Подібний формат зустрічей дозволяє продемонструвати свій потенціал і укладати вигідні контракти. Так, домовленості, досягнуті під час попередніх форумів, уже дають свої результати, адже деяким компаніям вдалося знайти партнерів у Хорватії та кооперуватися з ними задля виходу на інші ринки», –  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

    У ході b2b   із авіаперевізниками велися перемовини щодо прямого авіасполучення. Воно б відкрило нові можливості для розвитку торговельно-економічної та культурно-гуманітарної співпраці України та Хорватії. 

    «Хорватія входить до ТОП-переліку перспективних ринків Експортної стратегії України. Важко розвивати взаємовигідне співробітництво без зручного і швидкого транспортного сполучення. Форум показав, що крім вже існуючої сезонної популярності у зв’язку із туризмом, для розвитку бізнес-зв’язків зростає потреба в зручному регулярному сполученні. Тому, ми почали роботу із залучення перевізників для організації прямого авіасполучення», - сказав Євгеній Дихне, перший заступник генерального директора ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»,  голова Авіаційного комітету ТПП України.

    Мова йшла й про розширення співробітництва у туристичній галузі, зокрема шляхом збільшення кількості спільних туристичних проектів із метою створення об’єктів туристичної інфраструктури в Україні.

     «Хорватія має більш розвинену інфраструктуру, позитивну динаміку роботи з міжнародними інвестиціями. Але в той же час у країні поки що імпорт домінує над експортом утричі, а основні галузі – не високі технології і складне виробництво, а деревообробка, сільське господарство, туризм. Є хороша аналогія: щоб перейти на новий рівень зв’язків для електронів в атомі, потрібно докласти багато енергії. В управлінні країнами так само. Сподіваюся, шлях як України, так і Хорватії буде успішним», – сказала учасниця української делегації Катерина Одарченко, керуючий партнер SIC Group Ukraine.

          Це  вже третій українсько-хорватський бізнес-форум за останні півтора роки. Завдяки зусиллям дипломатів, торгово-промислових палат і бізнесменів України та Хорватії торговельно-економічне співробітництво між країнами поступово посилюється.

     «Попередні два форуми довели, що хорватський бізнес налаштований на налагодження взаємодії з українськими підприємцями. Саме тому торгово-промислові палати України та Хорватії надали ще одну можливість бізнесу обох країн зустрітися та провести перемовини щодо подальшої співпраці. Те, що на форумі вдруге присутні прем’єр-міністри України та Хорватії, Володимир Гройсман та Андрій Пленкович, говорить про зацікавленість влади наших країн вивести співробітництво України та Хорватії на якісно новий рівень», –  сказав представник ТПП України в Хорватії Івіца Піріч.

     Для українських підприємців ринок Хорватії відкриває великі перспективи. Член ЄС з 2013 року, Хорватія надає можливість доступу до капіталу ЄС через бізнес-співпрацю. Найбільші показники товарообігу країна має із Німеччиною, Італією, Австрією, Словаччиною, Угорщиною. Україна у цьому списку поки посідає лише 55-те місце із 14% товарообігу.  Цей обсяг торгівлі може бути достатньо збільшений. Візит української делегації, українсько-хорватський бізнес-форум і двосторонні переговори підприємців дадуть серйозний поштовх у цьому питанні.

 


Австрийское энергетическое агентство при поддержке правительства Австрии совместно с Ассоциацией операторов распределительных электрических сетей Украины (АОРЭСУ) организовало поездку руководителей и ведущих специалистов региональных энергораспределительных компаний Украины для ознакомления с опытом использования возобновляемых источников энергии и их интеграции в энергосистему страны.

 

В преддверии  создания подзаконных нормативных актов, разрабатываемых во исполнение положений принятого Закона Украины «О рынке электроэнергии», делегация Ассоциации операторовраспределительных сетей Украины осуществила рабочую поездку в Австрию. На опыте федеральных земель Вена, Бургенланд, Нижняя Австрия, Верхняя Австрия, Тироль, Форарльберг, украинские энергетики ознакомились с моделью функционирования энергорынка и операторов распределительных электрических сетей ряда земель Австрии.

Кроме того, значительное внимание было уделено системе интеграции объектов возобновляемой электроэнергетики в энергосистему Австрии и, механизму формирования тарифов на электроэнергию для потребителей.

«Для Украины, задекларировавшей господдержку использования альтернативных источников энергии, более чем актуальными остаются вопросы создания эффективных стимулов для расширения сети частных электростанций, механизмов и условий подключения таких объектов к единой энергетической системе и распределительным сетям, приведения к экономически обоснованному уровню потребительских тарифов после слияния альтернативной энергии с вырабатываемой традиционными источниками. Ответы на эти вопросы дает австрийский опыт. И мы надеемся, что наши рекомендации найдут свое отражение  во вторичном законодательстве при реализации положений Закона «О рынке электроэнергии», - сказал Президент АОРЭСУ Виталий Григоровский

В ходе конференции представители австрийского Регулятора E-Control, объединения «Энергетика Австрии», энергетических компанийWiener Netze иNetz Burgenland Strom ознакомили украинскую делегацию со структурой законодательства в рамках реализации IIIэнергопакета ЕС, методологией формирования тарифов и расчетов, ролью операторов распределительных сетей в либерализации энергорынка, стимулами развития возобновляемых источников энергии и их интеграции в  энергосистему Австрии.

«Мы  изучили опыт наших австрийских коллег в части взаимодействия государства с частными и коммунальными предприятиями, мы в очередной раз убедились в том, что модель стимулирующего тарифообразования, которая успешно функционирует в Австрии, позволяет эффективно работать, как частным, так и коммунальным энергокомпаниям, производящим энергию из возобновляемых источников. Австрийские производители энергии заинтересованы вкладывать существенные финансовые ресурсы в модернизацию оборудования и распределительных сетей в Австрии, что позволяет обеспечивать высокие технические характеристики, качество электроэнергии и стабильность ее поставок потребителю»,- отметил Григоровский.

Он проинформировал также, что в октябре-ноябре 2017 года, планируется вторая рабочая поездка в Австрию представителей облэнерго, входящих в Ассоциацию операторов распределительных электрических сетей Украины.

11 травня відбулася науково-практична конференція "Подолання наслідків тоталітаризму як шлях формування стабільності у Балто-Чорноморському регіоні"

Організаторами заходу виступили ДУ "Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України", Міністерство інформаційної політики України, ГО "Український центр ісламознавства", ГО "Інститут геополітичного виміру", портал Polonews.

В конференції візяли участь муфтій Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, кандидат юридичних наук, керівник департаменту зовнішніх зв’язків Української Греко-Католицької Церкви митрофорний протоієрей Олекса Пертів, доктор церковно-історичних наук, проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос, заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, Радник Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні Яцек Жур, директор Інституту всесвітньої історії НАН України доктор історичних наук, професор Андрій Кудряченко, віце-директор Центру польсько-російського діалогу та порозуміння доктор Лукаш Адамський, головний редактор порталу «Крим і кримські татари», кандидат політичних наукГульнара Бекірова, журналістка польського часопису «Polityka» Ягенка Вільчак та інші.

Учасниками міжнародної конференції було обговорено шляхи подолання наслідків спільного історичного минулого країн Балто-чорноморської дуги, що набуває особливої актуальності в контексті загострення безпекової ситуації в регіоні. Розпочавши конференцію Дмитро Золотухін заявив, що в Україні зараз відбувається подолання наслідків тоталітарного минулого через активну модернізацію та розвиток громадянського суспільства. Конкретним механізмом цього процесу є зростання політичної зрілості та відповідальності суспільства, підвищення його ролі в управлінні державою. Також було наголошено на необхідності консолідації зусиль представників країн Балто-чорноморської дуги у боротьбі з російською гібридною агресією, оскільки це є чи не основною перешкодою гармонізації міжнародних відносин та зміцнення системи безпеки регіону. На даний момент Україна акумулювала чи не найбільший досвід в протидії кремлівській пропаганді та готова поділитися ним зі своїми партнерами.

Представники духовенства заявили про повне засудження тоталітаризму у будь яких проявах як в минулому, так і в сучасності, оскільки заперечення цінності особистості протирічить основам всіх авраамічних релігій. Кліриками було наголошено про необхідність вирішувати проблеми регіону виключно мирним шляхом та неприпустимості політизації релігійного фактору, до чого зараз вдаються деякі агресивні країни, керівництво яких готове досягати своїх інтересів військовими методами.

Для України, на думку професора Андрія Кудряченка, на даний момент найактуальнішим питанням є модернізація та демократизація держави та розвиток громадянського суспільства, що є можливим за умови подолання тоталітарного минулого. Ефективні технології та методики боротьби з наслідками тоталітаризму були випрацювані та впроваджені в країнах Балтії та Польщі. Саме це нашій країні необхідно запозичити у своїх партнерів для успішного проведення реформ. Демократична, розвинута Україна є необхідним елементом для формування стабільності в Балто-чорноморському регіоні.

Пан Яцек Жур зазначив, що способом подолання наслідків тоталітаризму в спільному минулому країн Балто-чорноморської дуги є солідаризація відносин між народами регіону. Солідарність повинна діяти на двох рівнях: як фундаментальний принцип суспільних відносин в кожній країні та як основа міжнародних відносин. Солідарність має для поляків особливе символічне значення та може послужити механізмом розширення зони стабільності та безпеки в регіоні. Польський дипломат проілюстрував політичну солідарність прикладом дій Президента Республіки Польща Леха Качинського, який у 2008 році ініціював в Тбілісі саміт лідерів країн регіону, на в підтримку грузинського народу, що став жертвою військової агресії Кремля, та звернувся до них з такими словами: зараз Грузія стала жертвою, потім Україна, далі країни Балтії і Польща можуть повторити її долю, якщо не проявлять солідарність у вирішенні цієї проблеми.

Гюльнара Бекірова, аналізуючи тоталітарну систему в СРСР, виділила спільні характерні риси більшовицьких злочинів здійснених щодо народів постсоціалістичних країн. Зокрема, такою характерною злочинною практикою сталінського режиму стала примусова депортація кримськотатарського народу. Дослідниця наголосила, що Кремль в різні історичні епохи вдавався до політики терору в Криму, зокрема зараз окупаційна російська влада ігнорує права та свободи жителів півострову систематично проводячи політику репресій на етнічній та релігійній основі.

Доктор Лукаш Адамський зазначив, що необхідною умовою гармонізації міжнародних відносин та розвитку стабільності Балто-чорноморської дуги є утримання політиками та громадськими діячами країн регіону від політизації чутливих питань спільного історичного минулого, що особливо стосується подій пов’язаних зі злочинами тоталітаризму. Складні питання минулого повинні вирішуватися в середовищі кваліфікованих професійних істориків з попереднім узгодженням чітких методологічних та аксіологічних засад спільного наукового дискурсу. Така практика дозволить, зокрема, понизити напруження, пов’язане з історичними питаннями у польсько-українських відносинах та не дозволить маніпулювати цими темами для ведення пропаганди.

Міжнародний Суд ООН зобов’язав Російську Федерацію забезпечити дотримання своїх міжнародно-правових зобов’язань на період розгляду позову України.

19 квітня 2017 року Міжнародний Суд ООН ухвалив визначальне рішення у справі Україна проти Російської Федерації щодо застосування тимчасових заходів.

Згідно з рішенням Суду Російська Федерація в окупованому Криму має:

- Утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.

- Забезпечити доступ до освіти українською мовою.

Що стосується рішення в частині застосування Міжнародної конвенції про протидію фінансуванню тероризму, слід відзначити такі важливі його елементи:

-Суд підтвердив наявність спору між Україною та Російською Федерацією щодо застосування Конвенції;

- Суд визнав дотримання Україною необхідної  досудової процедури;

- Суд визнав наявність своєї попередньої (prima facie) юрисдикції щодо цього спору.

Важливим також є те, що Суд очікує від Російської Федерації та України, як сторін мінського процесу, реалізації індивідуальних та спільних заходів з метою повної імплементації «Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод».

Суд також зобов’язав обидві сторони утримуватись від дій, які б погіршували бо розширювали предмет спору, або ускладнювали його розв’язання.

Очікуємо, що Російська Федерація невідкладно і повною мірою виконуватиме рішення Суду та припинить порушення міжнародного права по відношенню до України.

Наступний етап – розгляд справи по суті, в рамках якого Україна представить усі необхідні докази для притягнення Росії до відповідальності за порушення своїх міжнародно-правових зобов’язань.

 

Коментарі

Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...
Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені