Україна і світ

Засновані у 2001 році міжнародні і спеціальні премії загальнонаціональної програми «Людина року» завжди носили знакову сутність. Цими престижними нагородами українці віддають данину визнання і щирої вдячності видатним політикам і суспільним діячам міжнародного масштабу, авторитетним дипломатам та меценатам, видатним представникам культури і мистецтва за їх щиру любов до України, за повагу нашої історії і наших традицій, за їх безпосередній внесок в становлення істинно незалежної української держави.     З того часу плеяда володарів цих премій поповнилась іменами лідерів європейських держав, провідних зарубіжних дипломатів, відомих меценатів, найяскравіших представників культури і мистецтва. Цей рік не стане виключенням і ми з радістю і гордістю матимемо честь вітати на сцені Національної Опери як щирих прихильників України з представників зарубіжної політичної та бізнес еліти, так і яскравих та талановитих українців, що своєю творчістю підносять імідж України на найвищий щабель у масштабах світової культури.

Називаючи імена володарів міжнародних і спеціальних премій 21-ї програми «Людина року – 2016», ми від імені мільйонів українців віддаємо їм найвищу пошану і глибоку повагу. У відповідності до рішення Вищої Академічної Ради загальнонаціональної програми «Людина року» володарями міжнародних і спеціальних премій 21-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2016» визначені:

1. «Міжнародна премія в галузі суспільно-політичної діяльності» - Президент Словацької Республіки Андрей КІСКА

 

Президент Словаччини відстоює інтереси України на найвищому міжнародному рівні, демонструє рішучу позицію підтримки по відношенню до України. Словаччина активно підтримує євроінтеграційні стремління, суверенітет і територіальну цілісність України. Андрей Кіска є активним безпосереднім учасником всіх проектів і рішень щодо України і співпраці з нею у рамках роботи засідань країн-учасниць Вишеградської четвірки, які активно захищають і лобіюють інтереси України у ЄС. Словаччина надає фінансову підтримку реформування енергетичного сектору України та впровадження енергозберігаючих технологій. Проведена оперативна реалізація проекту «малого реверсу», який допоміг Україні диверсифікувати поставки енергоресурсів і зменшити залежність від Росії. Крім того, в рамках співпраці між Україною та Вишеградською четвіркою Словаччина взяла під свій патронат співпрацю у сфері енергоефективності. Словаччина підтримує Україну в питанні впровадження безвізового режиму.

2. «Міжнародна премія в галузі дипломатії» - Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської республіки в Україні - Марюс ЯНУКОНІС

За останні три роки зв’язки між Литвою та Україною, підтримка українських реформ були у топ-списку пріоритетів міжнародної політики Литви. Саме Литва  виступає головним адвокатом інтересів України в Євросоюзі та підтримує Україну в євроінтеграційних починаннях і модернізації.

За безпосереднього сприяння Посла активно розвивається співпраця між Україною та Литвою в галузі  економіки, транспортних коридорів, в транспортно-транзитній морській сфері, в енергетиці, культурі, в збереженні історичної спадщини.  В Україні працює велика кількість литовських експертів в різних галузях, які допомагають українським структурам робити необхідні реформи. А об’єм литовських інвестицій в економіку України за останні два роки склав близько $340 млн.

В лютому місяці в Україні пройшов організований посольством Литви в Києві візит послів Європейського Союзу, відповідальних за здійснення політики Східного партнерства ЄС. Представники 11 країн Литви, Латвії, Данії, Швеції, Фінляндії, Великобританії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Німеччини та Нідерландівпровели цілу низку зустрічей в Києві з представниками української влади і неурядових організацій

В 2016 році в Литві Україна визначена пріоритетним напрямком для співпраці. Крім того 2016 рік був оголошений роком литовсько-українського культурного партнерства в Києві, Львові, Одесі пройшли різноманітні литовські культурні заходи.

3. Міжнародна премія в галузі розвитку міжнародних економічних відносин - підприємець, меценат і громадський діячГолова правління Корпорації «Тяньши» - Лі ЦЗІНЬЮАНЬ

Корпорація «Тяньши» багатонаціональний конгломерат, що інтегрував у собі промисловий та фінансовий  капітал, що охоплює біотехнології, управління охороною здоров'я, готельний бізнес і туризм, освіту, електронну комерцію, інвестиції та ін. Бізнес «Тяньши» охоплює понад 190 країн та має філії в 110 країнах і регіонах. Також створено стратегічні альянси з провідними підприємствами багатьох країн.  Лі Цзіньюань активно підтримує благодійні заходи. Пожертви «Тяньши» становлять понад 1,5 млрд. по всьому світу.

Корпорація «Тяньши» включена до рейтингу «ТОП-500 азійських брендів» як «Найвпливовіше підприємство» Китаю, удостоєна звання «Одного із топ-500 китайських підприємств світу» китайською Генеральною торгівельною палатою і завоювала почесне звання «Найкращого Міжнародного підприємства, що дбає про екологічну безпеку» від комісії Організації Об'єднаних Націй з екологічної безпеки та Академії наук з міжнародної екологічної безпеки.

Лі Цзіньюань є постійним членом Китайської Асоціації промислового розвитку, віце-президентом підрозділу Всесвітньої Асоціації китайського розвитку бізнесу, іноземних асоціацій з економічного співробітництва, Федерації китайських підприємств і підприємців. За видатний внесок у справу суспільства та охорони здоров’я Лі Цзіньюань був удостоєний численних звань та нагород. Він також користується спеціальною урядовою підтримкою від Державної Ради Китаю.

4. «Міжнародна премія «За укріплення культурних контактів і духовне зближення народів» –видатний співак та композитор Фаррух ЗАКІРОВ

Фаррух Закіроввидатний співак і композитор, засновник і натхненник гурту «Ялла», Народний артист Узбекістану,  Казахстану, Киргизстану,  Таджикистану. Лауреат Державної премії Узбекистану. Народний улюбленець, його пісні і творчість добре знані в Україні і давно стали частиною і української музичної культури.

Найвідоміші його пісні «Учкудук–Три колодца», «Это любовь», «Песенка Насреддина», «Ялла», «Шахрисабз», «Чайхана», популярними також стали композиції  ансамблю «Ялла», створені  за мотивами народних узбекських пісень.

Фаррух Закіров зі своїм колективом і сьогодні продовжує концертну і гастрольну діяльність.

5. Міжнародна премія в галузі культури та мистецтваЗаслужений артист України Васи́ль ПОПАДЮ́К

Український скрипаль, піаніст, засновник гурту PapaDuke, з яким їздить світом, граючи музику у стилях worldmusiclatino, gypsy, jazz. Грає на 15 музичних інструментах. Має композиторський талант. Більше 200 концертів на рік. Василя знають в Європі, Африці й на Американському континенті. Часто виступає в Україні. Заслужений артист України.

З 1997 року живе і працює у Канаді. Виступав із безліччю відомих виконавців: Хуліо Іглесіасом, Яном Гілланом, сліпим музикантом-гітаристом Джефом Хілі, Ніа Вардалосом, групою «Yes» та багато ін.

В Іспанії його називають «Живим нервом», «Маестро скрипка», в Америці - «Золотою скрипкою», в Канаді «Сучасним Паганіні». Його сьогоднішній репертуар і стиль виконання називають World Musiс. Він створив свій власний жанр, звівши докупи класичну слов'янську, фольклорну, циганську, популярну музику і джаз. Його композиції неповторні. Він справжній амбасадор України в кожній відвіданій ним країні через мистецтво. Він творить її імідж.

6. Міжнародна премія в галузі культури та мистецтвавідома оперна співачка, солістка Віденської опери Зоряна КУШПЛЕР

Українська оперна співачка Зоряна Кушплерлауреат міжнародних конкурсів, виступає на кращих оперних сценах світу. Зорянаволодарка прекрасного мецо-сопрано, солістка Віденської опери, на сцені якої працює вже десять років. Її репертуар нараховує більше 50 оперних партій

У вересні 2012 року Зоряна Кушплер дебютувала в США,  в 2014 року - в знаменитому Нью-Йоркському «Карнегі-Холл», а також в Королівському Альберт-Холі (Лондон). Виступала на сценах Праги, Мадриду, Кельну, Парижу, Берну, Шанхаю, Сеулу, Сінгапуру, Токіо. В Україні за запрошенням Національної опери співала Кармен. Її партнери на сценітакі видатні співаки, як Ролландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Анна Нетребко, Рамон Варгас, Роберто Аланія, Хосе Кура, Пласідо Домінго та інші.

 

7. Спеціальна премія ім.Михайла Вороніна «За високий стиль життя» - Народний артист України Ігор ПОКЛАД

Видатний український композитор та опермейстер, заслужений діяч мистецтв УРСРНародний артист України, лауреатНаціональної премії України імені Тараса Шевченка.

Написав більше 150 пісень, без яких неможливо тепер уявити сучасну українську естрадуСтворені ним твори відразу ж стають надбанням мільйонів шанувальників. Його пісні звучали і звучать у виконанні легендарних естрадних співаків Тамари Міансарової, Юрія Гуляєва, Мусліма Магомаєва, ЄвгеніїМірошниченко, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару, Ніни Матвієнко,Тамари Гвердцителі та багатьох інших.

Створив десятки музичних образів і тем до численних кінофільмів, мюзиклів та мультфільмів.Загалом композитор працював у більш ніж сорока художніх фільмах.

8. Спеціальна премія «Енергоефективна Україна» – ЖК «Нова Англія» – забудовник - компанія  Royal House

«Нова Англія» - це житловий комплекс закритого типу із власною повноцінною інфраструктурою, який розташувався у Голосіївському районі Києва.
Будинки у «Новій Англії» досить теплі, що дозволить економити на опаленні помешкань до 55%. Адже при будівництві використовується сучасна запатентована технологія виробництва стінових модулів яка має енергоефективну систему утеплення і перевищує українські норми енергозбереження і повністю відповідає європейським вимогам. У виробництві стінових модулів використовуються якісні та екологічно чисті матеріали европейського виробництва. Усі стінові модулі доставляються на будівельний майданчик з повним зовнішнім оздобленням та зі встановленими енергозберігаючими вікнами Rehau. «Нова Англія» є одним із небагатьох житлових комплексів, який може підтвердити свою енергоефективність незалежними дослідами Київського національного університету будівництва і архітектури.
У Лондоні «Нова Англія» отримала найвищу оцінку в категорії Best Residential Development Ukraine міжнародного конкурсу EUROPEAN PROPERTY AWARDS.
 

Міжнародні і спеціальні премії за 2016 рік будуть вручені їх володарям під час проведення 21-ї церемонії вручення премії «Людина року – 2016», яка відбудеться 25 березня 2017 року в Національній опері України.

Опубліковано на правах партнера

Як відомо, можливо під свято Св. Миколая, більшість членів Колегії виборщиків США віддали свої голоси обраному президенту США Дональду Трампу. Тим самим нівелювавши ще більше примарні надії прихильників демократів на перемогу Х. Клінтон. Вже навіть найзапеклішим політичним скептикам стає зрозумілішеДональд Трамп це нова політична реальність США та один із непересічних гравців світової геополітичної «шахової партії». Не буду говорити про  Д.Трампа як «популістську політичну мильну бульбашку» - це покаже час. Але те, що його подальші політичні кроки, кадрові призначення матимуть часто діаметральну специфіку ніж, яка в нього була на час президентської передвиборчої кампанії  - це факт, який має не просту на перший погляд специфіку. Один із них це призначення очільника однієї з впливових світових та американських енергетичних корпорацій  - ExxonMobil голови ради директорів і генерального директора - Рекса Тіллерсона. Не буде зайвим акцентувати увагу, що до призначення очольована ним дочірна компанія ExxonMobil, була зареєстрована на Багамах і створена для ведення справ з Російською Федерацією.

Не простий новий держсекретар США


Як цілком імовірний варіант, Р.Тіллерсон був призначений, не лише тому, що має належність до «корпоративного середовища» і великого американського бізнес лобі, на підтримку якого розраховуватиме Президент Дональд Трамп в майбутньому. А те, що в силу свого призначення зумів налагодити тісну і навіть взаємовигідну співпрацю із РФ на тлі Обамівської антиросійської риторики.

Згідно матеріалів журналістського розслідування німецького видання Sueddeutsche Zeitung, що хоча Рекс Тіллерсон, вже екс-голова нафтової компанії ExxonMobil і став наступним держсекретарем США, проте, навіть сенатори-республіканці критикують Тіллерсона за близькість до Росії і Володимира Путіна. Той факт, що він використовував податковий рай Багамських островів для свого бізнесу в Росії, лише посилить критику. Зокрема видання акцентує уваги, що держсекретар був з 1998 року генеральним директором компанії Exxon Neftegas Limited. А його ім'я фігурує в документі про реєстрацію компанії на Багамах, який є частиною так званого багамського архіву, який опинився у розпорядженні Sueddeutsche Zeitung. Свою частку в компанії мала і російська "Роснефть" – державна компанія РФ, яка контролюється впливовим Ігорем Сєчіним, дуже близьким до Путіна. Компанія Exxon Neftegas Limited, очолювана Тіллерсоном, принаймні до травня 2001 року брала участь в нафто-газовому проекті "Сахалін-1" на східному узбережжі Росії.

Німецьке видання зазначає, що саме на Сахаліні ExxonMobil пробурив нафтові та газові свердловини. В компанії в свою чергу уточнили, що зареєстрували Exxon Neftegas Limited на Багамах перш за все "через простоту та передбачуваність законів країни, а не для зниження податків у країні, де працює компанія". Також німецьке видання нагадало, що "Роснефть" потрапила у список російських компаній, проти яких застосовуються економічні санкції за агресію РФ проти України.


Але ми  маємо розуміти, що на тлі популяризації глобальної ліберальної ідеології, все більшу роль відіграє питання можливих шляхів гібридизації світового політичного процесу.


Попередня оцінка політичної місії Тіллерсона в контексті світової геополітики


Помилковим, на мою думку, буде твердження, що призначення Тіллерсона це беззаперечна і однозначна перемога Росії. Це є правдою лише частково. Хоча зараз росіяни, можливо і сам пан Сєчин цьому не аби як радий. Для мене все більше очевидно, що на тлі холоднокровності Трампа по відношенню до Росії та її геополітичних марень, призначення Тіллерсона є свідченням кількох ймовірних цілей нового президента США в умовах нового витка гібридизації міжнародних відносин: по-перше, зберегти політичну й надолужити економічну кооперацію з росіянами на тлі не квапливого форсування зменшення санкцій чи їх перегляду; по-друге, втримати росіян в «сирійському котлі». Цілком ймовірно, що однією з геополітичних місій «агента» Тіллерсона буде максимально  ускладнити сирійську авантюру Путіна на тлі завірянь єдиного з росіянами антиІДІЛівського фронту. Можливо американці просто на перших порах підіграють Путіну аби своєму виборцю надали «докази», що закордоном російські громадяни гинуть і витрачаються мільйони рублів не просто так, а за ідею миру і добра у всьому світі, як їх розуміють політичні мешканці Кремля. Надалі вони працюватимуть на вихолощення російських ресурсів через сирійську кампанію і унеможливлять самовільний вихід Росії із сирійської війни без втрат за президентства Трампа. Трамп людина з бізнес середовища і він прекрасно розуміє, що Росія є впливовим політичним гравцем, знищити якого буде надто витратно але сприяти деактивізації його ефективності є досить доречним варіантом; по-третє, Дональду Трампа потрібна людина, яка буде говорити зі світом не лише з позиції національних інтересів США, як їх розуміє сам Трамп, а й та політична фігура, яка будучи людиною з корпоративним мисленням буде говорити зі Світом з позиції корисності для американців. Це стосується і ЄС, який стоїть на порозі кількох електоральних турбулентностей – у Франції, ФРН, Нідерландах, а також України та її євроатлантичної інтеграції.


І що Україні від Тіллерсона як держсекретаря США?


Українській владі, політикам і парламентарям не варто очікувати, що пан Тіллерсон буде приділяти надмірну увагу до логіки українських політико-економічних криз та проблем державотворення. Ймовірною політичною зміною курсу в риториці Тіллерсона по Україні буде, з одного боку критика діючої влади в слабкій антикорупційній політиці, небажанні сприяти реалізації мінського процесу, а з іншого боку, як і його шеф, Тіллерсон на публіку буде виказуватиме прихильність державній цілісності України, проте в різній мірі говоритиме, що доля української держави має творитися роками і завдяки лише  відповідальності влади і громадян перед цим процесом в самій Україні.

Варто очікувати, що українське питання буде наріжним і в контексті діалогу «НАТО-США», за якого північноатлантичний блок ратуватиме за тиск на Росію з метою виконання нею мінських угод. Натомість, як я говорила вище, Держдеп США закликатиме НАТО «протверезіти» і тиснути не лише на РФ, а й Україну.

Чи відвідає пан Тіллерсон Україну і чи почують українські парламентарі і урядовці «політ.повчання» як це раніше робив його попередник  Керрі найближчі рік-два? Відповідь однозначнакатегорична ні. Можливими є його зустрічі з українським вищим керівництвом в контексті  ООН, НАТО, нормандського формату. Втім, українські політики, які прийшли з бізнес середовища мають зрозуміти, що продавати національні багатства, з тимчасовою метою заручитись підтримкою з новою владою у Вашингтоні не є раціональним варіантом на довгострокову перспективу, хоча як попередній крок може бути як лакмусовий папірець для американських корпорацій.


Катерина Одарченко

24 листопада в Києві близько 250 українських виробників продуктів харчування зібралися на спеціалізованій конференції, щоб обговорити питання експорту своїх товарів до Китаю. Мета заходуокреслити перспективи, шляхи та інструменти успішного виходу на східний ринок.

 

Економічні експерти давно стверджують, що у вітчизняних продуктів є всі шанси зайняти гідну нішу на ринку Піднебесної. Китайський внутрішній ринок з населенням понад 1,374 млрд. чоловік і тенденцією до зростання має потребу у величезній кількості продуктів харчування.

 

За словами Владислави Рутицької, радника міністра аграрної політики і продовольства України, Китай заразце найбільший торгівельний партнер України. Але обсяг продажів до східного партнера у перерахунку на одну людину не перевищує 15 центів. «Україні є куди зростати в плані кількості поставок до Китаю. Наприклад, експорт зернових до КНР зараз є однією з найбільших маржинальних галузей економікитільки у 2015 році показник був на рівні 35%»- сказала Рутицька.

 

«90% українського експорту в Китайце сировина. Така структура має бути змінена»- заявив начальник управління економічного співробітництва МЗС України, заступника Голови Ради експортерів та інвесторів при МЗС України Олександр Данилейко. За його словами, один із напрямків перспективної співпраці є створення в Україні підприємств із китайськими інвестиціями з переробки української сировини, щоб до Китаю експортувався вже готовий продукт.

 

Олександр Данилейко стверджує, що китайський ринок відкритий для українських продуктів харчування. Попит на товари з України постійно зростає, однак в умовах конкуренції виробникам треба активно рекламувати та просувати свої продукти.

 

У 2011 році Китай вийшов на перше місце у світі зі споживання продуктів харчування, витіснивши США. Також за останні роки китайське суспільство стало багатшим, а тому більше споживає саме імпортні продукти харчування, бо асоціює їх з екологічністю. Тому в українських виробників досить високі шанси продавати у Китаї не тільки сировину, але і готові товари.

 

«Китайці мають спробувати Вашу продукцію, вони будуть нести її до свого оточення. Але не потрібно розраховувати, що промоція ваших товарів буде швидкою. Китайцям потрібен час для того, щоб звикнути до нових продуктів- зазначив Вячеслав Лисенко, засновник Укр-Китай Коммуникейшин, компанії-організатора.- Добре, коли у Вашого продукту є легенда. Наприклад, 300 років львівському пиву. Китайці спробують тільки через свою цікавість та довірливість. Але все одно ви маєте врахувати місцеві споживчі вподобання- назву, колір, упаковку, навіть форму продукту».

 

Для того, щоб китайський споживач зміг дізнатися про українську продукцію, спробувати її і купити, дієвим механізмом є шоу-руми. Наприклад, у 2016 році в Шеньчжені відкрився Міжнародний центр імпортних продуктів харчування (World Food CityWorld Food City). В цьому році буде працювати і окремий український павільйон. Учасникам експозиції надається повний маркетинговий і PR супровід, можливість виставити товари онлайн, а також укласти контракти на поставку в більш ніж 1000 супермаркетів по всьому Китаю. Також торгова виставка надає послуги складського зберігання, швидкого проходження митного контролю, реєстрації торгової марки на материковій частині, навчання іноземних співробітників.

 

Для мінімізації ризиків, а також ефективної роботи на новому для себе ринку, виробники та підприємці мають обрати надійних партнерів. Підтримка спеціалістів та експертів, які знають практично всі тонкощі китайського ринку, стане запорукою довготривалої роботи у КНР.

 

Конференцію також відвідали Лю Цзюнь, радник з торгово-економічних питань при Посольстві КНР в Україні, Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграціїта Юрій Шинкарчук, генеральний директор Укр-Китай Коммуникейшин. Експерти підтвердили актуальність теми та готові активно допомагати виходу українських готових товарів на китайський ринок.

 

Довідка

Компанія «Укр-Китай КоммуникейшинУкр-Китай Коммуникейшин» 11 років працює з китайськими партнерами і сприяє

виходу українських компаній на ринок Китаю. Знання і досвід співпраці з КНР дозволяють

організації успішно реалізовувати проект з виведення українських продуктів харчування на

китайський ринок.

В серпні поточного року Ощадбанк першим з банків встановив термінали для сплати консульського збору платіжними картками в аеропорту «Бориспіль». Через три місяці цей проект було запроваджено в ще одному міжнародному аеропорту «Одеса».

 

Сплачувати консульський збір для оформлення короткострокових віз при в'їзді в Україну іноземні громадяни можуть платіжними картками, емітованими будь-яким банком світу.

 

«Ми постійно розширюємо коло наших партнерів з торгового еквайрингу, обираючи для реалізації  перш за все цікаві затребувані проекти. Співпраця з міжнародними аеропортами надає можливість продемонструвати відкритість України до інновацій і наблизити безготівкове майбутнє», – зазначила заступник директора департаменту електронної комерції та платіжних засобівначальник управління торгового еквайрингу Ощадбанку Наталія Войтович.

 

Ощадбанк посідає друге місце на українському ринку еквайрингу. Еквайрингова мережа Ощадбанку наближається до 24 тисяч POS-терміналів, а кількість клієнтівдо 11 тисяч. Ощадбанк надає послуги з торгового еквайрингу зокрема таким компаніям, як «Нова пошта», «МакДональдз» в Україні, «Ашан», DHL Express Україна, TUI Ukraine, Turkish Airlines. Банк також забезпечує оснащення патрульної поліції терміналами для миттєвої сплати штрафів, безконтактну оплату проїзду картками MasterCard у київському метро, фунікулері, на Борщагівській лінії швидкісного трамваю та в перших паркоматах у Києві. У вересні 2016 року Ощадбанк розпочав еквайрингове обслуговування карток міжнародної платіжної системи American Express.

Прес-служба Ощадбанку

 

Україна, Молдова та Румунія знову об’єдналися, щоб запустити нові тристоронні інвестиційні проекти.

Вперше за останні 10 років дипломати, торгово-промислові палати та ділова спільнота зібралися на спільний бізнес-форум у Чернівцях  «Україна, Молдова, Румунія: регіональне та транскордонне співробітництво. Сучасний стан, тенденції, перспективи».

Подія, яка на два дні привернула увагу трьох країн до прикордонного регіону України, мала на меті пожвавити міжрегіональне та транскордонне співробітництво бізнес-спільнот трьох держав. Ініціаторами заходу виступили торгово-промислові палати України, Румунії та Молдови за підтримки Чернівецької обласної ради й  обласної державної адміністрації.

«Ми повинні переходити з простої торгівлі до більш глобальних інвестиційних проектів. Ми завжди були рішуче налаштовані на співпрацю із Румунією і Молдовою. Слід зазначити, що наприкінці цього року в Україні очікується зростання економіки на 1,5%, а вже наступного, за прогнозами, - на 2-4%. Тож, я впевнений, що розвитку мають набути і нові спільні бізнес-проекти трьох наших держав», - зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Місце проведення було обрано не випадково, адже Чернівецька областьце унікальний регіон України, де вже успішно реалізовуються транскордонні проекти з країнами-сусідами у сферах енергетики, екології, транспорту тощо.

 «Чернівецька область має унікальне геополітичне розміщення для реалізації євроінтеграційних бажань України. Транскордонні проекти Україна-Молдова-Румунія дають можливість нашим країнам розвивати економіку окремих регіонів і держав у цілому. Важливо правильно задіяти європейські гроші через активізацію співробітництва на всіх трьох територіях», - додав Олександр Фищук, голова Чернівецької облдержадміністрації.

Румуніяпоки єдина країна із трійки, що входить до Євросоюзу. Саме тому її досвід євроінтеграції можуть сміливо використати і Молдова і Україна.

«Цей форум акцентує увагу на важливості тристоронніх відносин у стратегічному Чернівецькому регіоні. Все більше компаній бажають, щоб наш діалог став  прагматичнішим. Румунія сьогодні надає особливу увагу економічній дипломатії», - зазначила Елеонора Молдован, генеральний консул Румунії в Чернівцях.

Крім того,  вже на наступний рік заплановано створення нового міжурядового Комітету з торгово-економічної співпраці між Україною та Молдовою. Про це повідомив Руслан Болбочан, посол Молдови в Україні, зазначивши: «Відновлення політичного діалогу між Україною та Молдовою вкрай важливе. Румунія є основним комерційним партнером Молдови, і ми робимо все задля того, щоб і Україна долучилася до нашої співпраці повноправним партнером».

 

Прес-служба ТПП України

 

Коментарі

Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...
Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені