Перед початком літнього сезону 2019 року туризм оживає, ледь втомившись від сезону зимового. Швейцарія не виключення, адже у неї, як туристичної Мекки, теж основні два сезони: сезон лиж і сезон яхт, тобто зимовий сезон і літній. І хоча у Швейцарії є що знайти і в міжсезоння, зима і літо основні для тих туристів, хто хоче відпочивати і мандрувати.

Посольство Швейцарії в Україні на чолі з послом паном Гійомом Шойрером минулого тижня радо зустрічало українських журналістів та гостей зі Швейцарії.Останні представляли Національну туристичну корпорацію Switzerland Tourism і провідні готелі. Швейцарці представили пресі нові і традиційні  туристичні напрямки, розповіли про цьогорічні події, які можуть зацікавити відвідувачів Швейцарії.

Але як без транспортної інфраструктури? Ніяк не обійдеться турист без Національного перевізника Швейцарії авіакомпанії SWISS, яка є частиною Lufthansa Group. Як повідомив на медія-сесії у посольстві Швейцарії Генеральний директор регіонального представництва авіакомпанії Lufthansa Group в Україні пан Рене Койнзак, потік пасажирів з України до Швейцарії, тобто за маршрутом Київ-Цюрих-Київ постійно зростає, тому з 7 квітня 2019 року кількість рейсів буде збільшено до шести на тиждень, а з липня вони здійснюватимуться щоденно. Також, за його словами, у 2019 році буде оновлено авіапарк, введуться в практику нові сервіси, які зроблять пасажирам час у польоті ще комфортнішим.

Директор з нових ринків і спеціальних проектів Національної туристичної корпорації Switzerland Tourism Федеріко Соммаруга на прес-зустрічі розповів про нові тенденції у туристичній індустрії Швейцарії, про події 2019 року, які варто відвідати. У першу чергу він звернув увагу на позитивний тренд: збільшення туристів з України.  

Як українські, так і туристи з інших країн, полюбили Швейцарію за її гостинність, за якісний готельний сервіс і відмінну кухню, яка сформована на сирній основі. Фондю, раклет – це як наслідок сирної традиції, яка сягає глибин віків. Взагалі швейцарські сири, як і годинники, шоколад і складані ножі, входять до основних символічних сувенірних атрибутів Швейцарії, її гордість. Проте, основну гордість альпійської країни складають люди, місцеві жителі, які гостинно приймають туристів. А подивитися їм, як завжди є що.

Для всебічного ознайомлення з Швейцарією експерти рекомендують вибрати  легендарний автомобільний маршрут Grand Tour of Switzerland довжиною в 1600 км, який проходить по всій країні.  Можна і потягом: Цюріх, Люцерн, Монтрьо, Ст.Моріц,   Тірано, Лугано… Для зручності бронюється поїздка у будь-який час і почати її можна з будь-якого міста, купивши квиток Swiss Travel Pass на 4, або 8 днів у панорамному вагоні.    

Але можна подорожувати і пішки. Мода на хайкінг- і трекінг-маршрути дуже стійка і постійно розширює свою географію. Відпочинок на природі популярний і в нас, в Україні, але ж у нас, в основному, виїжджають на свіже повітря, щоб сидіти там, наминаючи шашлики… А в Швейцарії популяризують активний піший відпочинок в гори і долини, з розвиненою інфраструктурою. Туристам пропонується на вибір вивірені маршрути, з мапою історичних пам’яток, місць відпочинку, харчування тощо.

Наприклад, маршрут Via Alpina (390 км, підйом 23600 м) є класикою для досвідчених туристів. Він пролягає по 14 гірським перевалам в 6 кантонах через північну частину Альп Швейцарії, Вадуц в Ліхтенштейні до Монтрьо на Женевському озері. Для менш активних туристів є маршрут Jura Crest Trail (320 км, підйом 13600 м) по пагорбам регіона Юра. Найстаріший пішохідний маршрут створено у далекому 1905 році, починається він біля Цюріха в Дільсдорфі і закінчується в Ньоні на березі Женевського озера. Цей напрямок відрізняється від інших унікальними ландшафтами, місцевою культурою і кухнею,  видовищними пейзажами, а також романтичними ночівлями в гірських хатах…

Окрім незмінної швейцарської краси і якості в альпійській країні є ще й актуальні події сьогодення, які постійно оновлюються і які можна відвідати туристам з України. Знавцям кіно відомо, що Чарлі Чаплін прожив останні 25 років на березі Женевського озера в місті Веве. Протягом 2019 року в честь 130-ої річниці від дня його народження в музеї Чапліна відкриється нова воскова фігура «Бродяги», відбудеться прем’єра документального фільму про життя і творчість видатного режисера, актора і сценариста. Любителям рок-музики у сусідньому з Веве місті Монтрьо можна подивитися пам’ятник Фреді Меркюрі. Тут він жив і записував на студії свої пісні.

Урізноманітнити свою мандрівку до Швейцарії українці можуть відвідавши Національний альпійський фестиваль швейцарської боротьби 2019 у місті Цуге з 23 по 25 серпня. Помірятися силою швейцарці збираються лише кожні три роки.

Ще раніше, з 18 липня по 11 серпня 2019 року у тому ж містечку Веве пройде свято вина, Фестиваль виноробів (FetedesVigneros), якому нещодавно присвоєно статус Нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. З 18 сторіччя  Фестиваль виноробів проводиться Братством Виноробів і проходить він лише 4 рази у сторіччя.

Культурна програма туристичного сезону 2019 року може включати і відвідини з 6 липня по 13 жовтня виставки робіт англійського живописця Джозефа Меллорда Вільяма Тернера в Художньому музеї Люцерни. Експозиція присвячена 200-річчю Товариству художників Люцерни. Любителям фольклору рекомендую побувати на Федеральному фестивалі фольклорної музики в Кран-Монтані з 19 по 22 вересня.

Розбудовуючи свою країну, в тому числі, і туристичний бізнес, українці з радістю пізнають Швейцарію, як і швейцарці потроху  пізнають Україну, адже дружба народів має бути взаємною. В Україні вже не один рік діє Швейцарський проект з розвитку органічного виробництва ФІБЛ/FIBL. У Швейцарії ж нещодавно почали діяти Українознавчі студії URIS (Ukrainian Researchin Switzerland), які дають можливість зацікавленим особам поглибити свої знання з україністики у Швейцарії.

Подібні організації зріднюють наші народи і дають перспективу співробітництва не тільки в туризмі чи аграрному секторі. Хоча туризм, як ніщо інше, зближує людей різних національностей, навчає розуміти один одного. Тим паче, прикро, що у посольстві не знайшлося україномовних брошур про Швейцарію, бо ті що журналісти отримали, були російськомовні, або взагалі з розкладом польотів з Москви і Петербургу, тобто з країни, яка присилає в Україну не туристів, а смертоносну зброю і брехливу антиукраїнську пропаганду.

Олесь Пасічний/Oles Pasichnyi

       

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені