Транспорт та Логістика

Ринку навантажувачів і складської техніки в Україні в найближчі кілька років пророкують стабільне зростання. За даними ГК «Логістик Форкліфт» оборот ринку продажів вантажної техніки в країні становить близько $10 мільйонів доларів США, але у нього є потенціал для зростання. Аналітики ГК «Логістик Форкліфт» розповіли, як відчуває себе ринок навантажувачів і складської техніки і що його чекає в найближчому майбутньому.

 

Пропозиція і попит

 

На ринку України на даний момент працюють близько 5 великих компаній, що продають навантажувачі та близько 30 невеликих операторів, які займаються перепродажем вживаної раніше техніки. За даними аналітиків «Логістик Форкліфт» середня сума угоди на ринку становить $15000, а в рік продається більше 1000 одиниць нової і вживаноїтехніки.

 

«Основними постачальниками вантажної техніки є Китай, Японія, Європа. Виробники з Болгарії, Білорусії та вітчизняні марки займають дуже невелику частку ринку - 1-2% », - зазначає Станіслав Дерець, генеральний директор«Логістик Форкліфт», - Вжене менше 10 років китайські виробники комплектуються японськими двигунами і виводять на ринок навантажувачі нової якості . Це дозволяє їм конкурувати за ціною з високим рівнем надійності. Серед таких марок можу відзначити Goodsense. Японські, американські і європейські марки в більшості потім формують ринок вживаноїтехніки».

 

Основні тенденції та прогнози

 

Ринок збуту навантажувачів і спецтехніки залежить від кількох галузей економіки і вони показали хороші тенденції в 2017-2018 роках в Україні, хоча учасники ринку відзначають, що пряма кореляція швидше є з майстерністю продажів і доречними консультаціями. За даними ГК «Логістик Форкліфт» основними покупцями навантажувачів і складської техніки стали замовники з аграрного сектора, виробники будматеріалів, рітейлери, переробна і видобувна галузі, м'ясна і рибна промисловість.

 

 

У «Логістик Форкліфт» відзначають, що кризові явища, які спостерігаються в Україні з 2014 року, в останні два роки сходять нанівець, а минулакриза принесла ринку і позитивні зміни. За цей час сформувався відкладений попит на нову техніку, а також підвищилась довіра до китайських виробників. Тому в найближчі 2-3 роки ринок буде рости. «Обсяг продажів в 2016-2017 роках став відновлюватися, покупців все більше цікавить нова техніка, активно заключаютьсяугоди купівлі-продажу, йде навчання фахівців-операторів навантажувачів і в 2019-2021 ці тренди збережуться. Ми вважаємо, що в 2019-2021 роках ринок буде рости, як мінімум, на 5-7% в рік», - резюмує Станіслав Дерець.

 

Для довідки:

 

ГК «Логістик Форкліфт» була заснована в 1997 році як офіційний дилер навантажувачів і шин. Першою почала поставку в Україну вживаних навантажувачів з Японії, Європи і США, з 2004 року ексклюзивний дилер Goodsense (Японія-Китай). Сьогодні компанія продає більше 300 найменувань навантажувачів європейських, японських і китайських брендів, і надає повний спектр послуг з обслуговування вантажної і складської техніки. У 2005 році на базі ГК «Логістик Форкліфт» відкрита власна школа навчання для водіїв навантажувачів, школа випустилапонад 5000 осіб.

6 березня у Києві відбувся «Річковий Форум 2019», де учасники ринку річкових перевезень обговорили майданчики під будівництво складів, елеваторів, терміналів, проблеми створення і експлуатації річкового флоту та залучення вантажів.

Участь у Форумі окрім представників влади та 60-ти українських компаній також взяли представники СhinaHarborEngineeringCompany, Білоруського річкового пароходства та Білоруського морського пароходства.

Партнерами форуму виступили: Українська Зернова Асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Грейн-Трансшипмент. Організатори – видавництво «Порти України» та Food&AgriPR.

Учасники форуму відзначили на річках України декілька ключових трендів: появу нових перевізників, зростання обсягів перевалки зерна та мінеральних добрив, швидкий розвиток річкової інфраструктури, будівництво річкового флоту.

Проблемним місцем річкових перевезень залишається відсутність Закону про Внутрішні водні шляхи, хронічне недофінансування шлюзів, потреба днопоглиблення, гострий дефіцит флоту та неконкурентні тарифи УЗ на коротке плече в напрямку річкових портів.

Активну участь у форумі окрім безпосередніх операторів річкової інфраструктури взяли представники металургійного сектору (АрселорМіттал, Ferrexpo, Метінвест), а також агросектору та зернотрейдери (Bunge, СOFCO, Сargill, Астарта). Це свідчить про колосальний інтерес до можливостей і перспектив річкових перевезень зі сторони найбільших в Україні вантажовідправників.

Варто зазначити, що в 2018 році по Дніпру було перевезено 9,9 млн тонн вантажів, що на 22,4% більше, ніж у 2017-му році та більш як удвічі більше показників 2013-го року. Окрім того розпочалися перевезення Південним Бугом, де обсяги вантажопотоку склали 850 тисяч тон.

Організатори форуму відзначили спеціальними нагородами компанію «Укррічфлот» за найбільший обсяг перевалки вантажів серед компаній, НІБУЛОН – за найбільший обсяг перевалки вантажів серед компаній (з врахуванням морських суден), Грейн-Трансшипмент – в номінації «прорив року на ринку річкових перевезень» та компанію «Агровіста» - за значний вклад в розвиток річкових перевезень.

Організатори оголосили, що захід проходитиме щороку на початку березня – напереродні початку річкової навігації в Україні.

ТОВ «ВОЛИЦЯ-АГРО» придбало земельну ділянку площею 4 га на території індустріального парку «Біла Церква»індустріального парку «Біла Церква», що входить до складу інвестиційної групи UFuture. Вже цього року ТОВ «ВОЛИЦЯ-АГРО» планує розпочати тут будівництво сучасного логістичного комплексу зі зберігання та переробки зернових, в який збирається вкласти 12 млн. доларів. Для його обслуговування буде створено близько 100 нових робочих місць.

Компанія планує запустити в експлуатацію першу чергу комплексу у 2020 році. Вона включатиме елеватор загальною потужністю 40 тис. тонн одночасного зберігання зерна з добовою продуктивністю прийому на рівні 3 тис. тонн. Елеватор буде обладнано сучасною лабораторією, зерносушарками, силосами для вологого і сухого зерна. Комплекс зможе приймати та відвантажувати зернові як автомобільним, так і залізничним транспортом. Планується, що звідси продукція компанії відправлятиметься на експорт.

«Ми розуміємо, що сьогодні іноземні інвестори не надто охоче заходять в Україну через ризики. Але є місцеві підприємці, які готові запускати тут виробництво, що працюватиме не лише для внутрішнього ринку, а й для експорту. Тому ми сконцентрувалися на створенні майданчика і всіх необхідних умов для таких підприємств. Наша мета – підтримати повний цикл виробництва продукту всередині України. Це стимулюватиме появу нових робочих місць та зростання економіки регіону та країни в цілому», – зауважив засновник UFuture Василь Хмельницький.

«ВОЛИЦЯ-АГРО» – вже друга компанія, яка зайшла на територію індустріального парку. За місяць тут запустять нещодавно збудований завод Plank ElectrotechnicPlank Electrotechnic, який першим в Україні вироблятиме сучасні електроустановчі системи. Наразі керівництво індустріального парку здійснює виділення земельної ділянки для будівництва третього заводу та веде переговори з декількома потенційними резидентами.

«Ця модель працює. На послуги, які ми надаємо, є попит. Інвесторові справдізручно прийти і відразу отримати земельну ділянку та всі необхідні інженерні комунікації. Задля зручності й економії часу клієнта ми надаємо йому комплексну підтримку, щоб звести бюрократію до мінімуму», – зазначив директор індустріального парку «Біла Церква» Володимир Хмурич.

«Ми зробили ставку на вигідне розташування, зручну логістику та кваліфіковану робочу силу, які є основними перевагами індустріального парку «Біла Церква». Наявність аеродрому, двох залізничних станцій та міжнародної автомагістралі забезпечують доступ до головних ринків країни та зарубіжжя», – прокоментував своє рішення директор ТОВ «ВОЛИЦЯ-АГРО»Володимир Покровський.

Наразі потужності зізберігання та перевантаження зернових є одним із найпривабливіших вкладень в Україні з інвестиційної точки зору, адже врожай зерна з року в рік зростає. 2018-й став рекордним: країна зібрала понад 70 млн. тонн. Виникає нагальна потреба в нових зерносховищах, тому уряд наразі активно заохочує розвиток цієї сфери. 30 січня 2019 року Кабінет Міністрів ухвалив держпрограму компенсації 30% від вартості будівництва об’єктів для зберігання та переробки зернових.

З 31 березня флот українського лоукостера SkyUp Airlines буде базуватися в Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Раніше літаки авіакомпанії розміщувалися на території Міжнародного аеропорту «Київ» ім. Сікорського. Рішення про зміну аеропорту базування було прийняте у зв'язку з обмеженнями щодо експлуатації повітряних суден, які на сьогоднішній день існують в аеропорту «Київ» ім. Сікорського.

 

«SkyUp Airlines розвивається дуже динамічно, у планах компанії – збільшення флоту та кількості напрямків. Уже зараз ми бачимо, що аеропорт «Київ» працює з нашими важкими літаками на межі своїх можливостей як з точки зору їхньої експлуатації, так і з точки зору експлуатаційних характеристик  злітної смуги. Тому нами було прийняте рішення про розміщення літаків SkyUp Airlines на території аеропорту “Бориспіль”, в терміналі F, який після ремонту та деяких змін буде відкритий наприкінці березня. Для нас це наступний етап у розвитку, подальшому відкриттю нових напрямків та збільшення частот», – прокоментував подію Євген Хайнацький, генеральний директор українського лоукостера SkyUp Airlines.

 

Зміна аеропорту суттєво не вплине на графіки виконання запланованих рейсів - уся польотна програма буде виконана за графіком, пасажири не відчують дискомфорту в зв’язку зі змінами. Перенесення рейсів до нового аеропорту відбуватиметься поступово, про що пасажирів буде попереджено завчасно.

 

Довідка про компанію: Український лоукостер SkyUp Airlines заснований у червні 2017 року. Польотну програму почав здійснювати у травні 2018 року.

 

Станом на січень 2019 року флот авіакомпанії нараховує п'ять ПС – чотири літаки типу Boeing 737-800 NG на 189 місць і один Boeing 737-700 NG на 149 місць.

 

Авіакомпанія здійснює рейси як на регулярній, так і на чартерній основі.

 

Польотна програма SkyUp Airlines /охоплює міжнародні і внутрішньоукраїнські напрямки.

 

У 2018 році пасажиропотік SkyUp Airlines склав 442 000 пасажирів.

GEFCO та BERGE оголошують про підписання угоди про створення провідного провайдера логістики готових автомобілів.

Це оголошення зроблено через кілька днів після того, як Європейська комісія схвалила створення спільного підприємства між двома найбільшими гравцями в автомобільній логістиці. Нова компанія BERGÉ GEFCO матиме у своєму розпорядженні більш ніж 3 млн м2 для зберігання 120 000 автомобілів, 700 автовозів, 100 залізничних вагонів та 40 000 м2 площ для технічного обслуговування.

 

BERGÉ GEFCO S.L. – це назва нової компанії, партнери якої будуть володарями в рівних частках. Отримавши всі необхідні дозволи, GEFCO та BERGE об'єднають свою експертизу для покращення сервісної пропозиції та розробки нових послуг для клієнтів. Об'єднана компанія, яка почала свою роботу 2 січня 2019 року, має намір стати лідером іспанського ринку, що динамічно розвивається, в області логістики готових автомобілів.

 

BERGÉ GEFCO, об'єднавши експертизу, досвід та ресурси компаній, запропонує своїм клієнтам більш широкі можливості з транспортування та зберігання. Це дозволить збільшити кількість цінних пропозицій на іспанському ринку готових автомобілів, одному з найбільших в світі: щорічне виробництво складає більше 3 млн. автомобілів. До послуг клієнтів - більше 3,4 млн м2 для зберігання понад 120 000 автомобілів на складах та в портах, транспортний парк із 700 автовозів та 100 залізничних вагонів.

 

«Спільне підприємство посилить наші лідерські позиції на ринку автомобільної логістики, - коментує Люк Надаль, Голова Правління Групи GEFCO. - У новій компанії достатньо гарні позиції на ринку, щоб спрогнозувати майбутні потреби автомобільного сектора, що динамічно розвивається, і розробити інноваційні рішення, які відповідають потребам клієнтів, партнерів та співробітників».

 

«Ми дуже раді, що отримали "зелене світло "на початок нашої роботи і на підписання угоди з GEFCO. Ми переконані, що це зміцнить наше лідерство на іспанському ринку в області логістики готових автомобілів, адже інноваційні послуги, розроблені на основі експертизи обох компаній, сприятимуть зростанню цього сектора», - коментує Хайме Горбенья (Jaime Gorbena), Президент BERGÉ.

 

Нові послуги, які розробляються під потреби ринку, що швидко розвивається

 

BERGÉ GEFCO запропонує розширений портфель послуг існуючим клієнтам обох компаній-партнерів, що дозволить знизити ризики, пов'язані із сезонністю, та отримувати додаткові переваги. Крім того, нова компанія зробить особливий акцент на інновації для розробки рішень під операційні завдання клієнтів, з урахуванням зростаючої потреби в швидкості та якості.

 

Нова компанія буде здійснювати логістичну підтримку як нових, так і вживаних автомобілів. Зокрема, в сегменті вживаних автомобілів компанія стане єдиним провайдером, здатним керувати всією логістикою і надавати комерційні послуги за рахунок власних ресурсів. Рішення компанії для автовиробників, лізингових компаній та дилерів включатимуть перевезення, зберігання, технічне обслуговування, інспекцію, модернізацію, доставку, трейдинг, управління продажами (онлайн / аукціони / експорт), адміністративні питання та управління парком.

www.berge-gefco.comwww.berge-gefco.com

 

ПРО ГРУПУ GEFCO

Група GEFCO є Європейським лідером у галузі автомобільної логістики та одним із ТОП-10 глобальних партнерів у сфері надання мультимодальних рішень для ланцюгів постачань. Спираючись на 69-річний досвід та своїх 11 000 співробітників, GEFCO розробляє інноваційні та гнучкі рішення для найскладніших проблем у ланцюгах поставок у всіх галузях промисловості. У 2017 році Група згенерувала продажів у розмірі 4,4 млрд. євро. Завдяки присутності в 47 країнах та інтегрованій мережі, GEFCO обслуговує 300 напрямків по всьому світу на п'яти континентах.

www.gefco.netwww.gefco.net

 

про компанію BERGÉ

BERGÉ (www.bergelogistics.comwww.bergelogistics.com) - провідний мультимодальний логістичний оператор в Іспанії. BERGÉ спеціалізується на комплексній логістиці готових автомобілів, портових послугах, морських перевезеннях та аутсорсингу. Щорічно компанія обробляє понад 1 млн автомобілів в рамках портових операцій та надає більш 3 млн логістичних послуг. Складські площі оператора займають понад 2 млн м2 і мають у своєму розпорядженні під'їзні шляхи для різних видів транспорту (залізниця, море, авто). Склади обладнані всім необхідним для монтажу / встановлення аксесуарів, індивідуалізації, кузовних робіт, фарбування або будь-яких інших видів технічного обслуговування. Bergé Logistics входить до складу Групи компаній BERGÉ, яка була заснована в Більбао в 1870. Група BERGÉ займається перевезеннями готових автомобілів, є присутньою в морських портах та логістичних ринках 9 країн світу. У штаті Групи- 4 500 співробітників.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені