Соціо

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Соціо
Зберегти
Скасувати
Відновити

Екологія

Цінність Голосіївського

У середу, 2 травня 2018 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг на тему

Середа, 2.05.2018 COMMENTS

Культура

Виставки полковника Акім

Image - Виставки полковника Акім

У другій половині 2017 та в першій половині 2018 року пройшли кілька виставок сучасного українськ

Четвер, 19.04.2018 COMMENTS

Події, Люди, Соціум

"Людина року-2017"- наго

Image -

Суботнім вечором, 24 березня, в залі Національної опери України відбулася двадцять друга уроч

Понеділок, 26.03.2018 COMMENTS

Спорт

Забіг "Україна без тютюн

Image - Забіг

19 травня у Києві, Львові, Тернополі, Одесі та Івано-Франківську відбувся забіг «Україна бе

Субота, 19.05.2018 COMMENTS

Соціо

19 травня у Києві, Львові, Тернополі, Одесі та Івано-Франківську відбувся забіг «Україна без тютюну», присвячений Всесвітньому дню без тютюну, який щороку відзначається 31 травня. Учасники забігу закликали українців до здорового способу життя, а також звернулись до народних депутатів України з проханням підтримати антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а, що допоможуть вберегти дітей від нікотинової залежності. Організаторами забігу виступили громадська організація “Життя” та ініціатива Runday.

Цьогорічною темою Всесвітнього дня без тютюну є боротьба з серцево-судинними захворюваннями. Куріння та малорухливий спосіб життя є одними із основних ворогів нашого серця.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я[1], вживання тютюну є одним із ключових факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин.

Від серцево-судинних захворювань у світі помирає більше людей, ніж від будь-якої іншої причини, а вживання тютюну й вплив вторинного тютюнового диму призводить приблизно до 12% всіх випадків смерті від хвороб серця. Вживання тютюну є другою після високого кров'яного тиску причиною серцево-судинних захворювань.

Щорічно глобальна тютюнова епідемія забирає з життя понад 7 мільйонів осіб, з яких близько 900 000 не є курцями і вмирають через хвороби, які викликані вторинним тютюновим димом.

В Україні ж від куріння помирає 85 тисяч осіб щороку. Але важливо усвідомлювати, що всі ці смерті можна попередити, якщо припини вживати тютюн.

“Щоб зменшити поширеність куріння в Україні необхідно на законодавчому рівні робити тютюнові вироби недоступними та непривабливими. Це дозволить зберегти тисячі життів та зменшити медичні витрати. Так, в Україні 67% смертей пов’язані із серцево-судинними захворюваннями. Саме куріння є однією із ключових причин таких людських втрат. Тому ми звертаємось до Верховної Ради з проханням прийняти антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а. Ми за здорову та успішну державу! Курінню тут не місце!”– наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Законопроекти №2820 та №4030а пропонують звільнити Україну від сигарет з ароматизаторами, продажу електронних сигарет дітям, реклами сигарет у торгових вітринах, привабливих пачок сигарет, куріння в громадських місцях.

Під час забігу в Києві працювала локація "КИДАЙ КУРИТИ", де можна було отримати індивідуальні консультації від фахівців, виміряти рівень чадного газу в легенях за допомогою спеціального приладу та отримати інформаційні матеріали.

За даними Міністерства охорони здоров’я[2], протягом 2-х років після відмови від тютюну значно зменшується ризик ішемічної хвороби серця. А через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знижується до рівня некурця. В Україні діє професійний сервіс із відмови від куріння. Безкоштовну і конфіденційну консультацію можна отримати на гарячій лінії «Я кидаю курити» за номером 0-800-50-55-60 або на сайті: www.stopsmoking.org.ua

У середу, 2 травня 2018 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг на тему “Голосіївський національний парк – скарбниця безкоштовних благ”. Екологи та аналітики ЕПЛ намагалися показати, якою є справжня цінність національного парку та чому його варто берегти.

Париж, Відень, Берлін, Прага, Будапешт, Гельсінкі, Рим, Лондон, Люксембург, Брюссель, Варшава, Тірана, Софія, Тбілісі… що є спільним між цими європейськими столицями і Києвом? Поряд із кожним із цих місць або й прямо на їх території розміщені національні парки, які надають населенню цих міст екологічні послуги[1] – всі корисні блага, які можна отримати від близького сусідства з природою. Важливо, що від екосистемних послуг прямо залежить задоволення фундаментальних потреб людини.

Екологи-економісти світу розробили методики оцінки вартості того, скільки коштує чисте повітря, красивий краєвид, шелест листя, спів пташок. Ці такі звичні для нас природні блага стають все більш коштовними і бажаними на фоні стрімкого руху життя у столиці. Згідно із дослідженнями вчених[2],[3], повна загальна вартість лісових екосистемних товарів та послуг складає 4,7 трл дол. щорічно, з них повна загальна вартість бореальних лісів (помірного поясу) складає 894 млрд дол. щорічно. Залежно від регіону, вартість послуг гектару лісу зі стабілізації ґрунту коливається від 1,94 до 5,5 млн дол. за тонну. За очищення повітря від твердих дрібнодисперсних речовин (пил, сажа) та шкідливих газів кожне дерево в середньому щорічно вартує 4,16 дол. Для біологічного різноманіття ліс є середовищем існування, 17,5 тис дол. коштує гектар лісу, якщо рахувати участь птахів у боротьбі з комахами-шкідниками. Цінність послуг з опилювання становить від 19,23 тис дол. до 33,65 тис. дол. на рік.

На жаль, для України не проводилися подібні комплексні дослідження з оцінки екосистемних послуг лісів. Але ми спробували їх оцінити для Голосіївського НПП. Площа Голосіївського НПП складає 10988,14 га. Кожен з трьох мільйонів киян, навіть якщо не буває у національному парку, отримує від нього очевидні власні вигоди, які проходять повз увагу мешканців, зважаючи на те, що платити за такі послуги не потрібно. Якщо спробувати порахувати вартість того, чим завдячуємо лісам Голосіївського нацпарку, то вийде, що кожен мешканець Києва мав би сплачувати щодня близько 70 гривень до державної скарбниці, за роботу, яку дика природа здійснює замість складних технологій. Кияни завдячують цим безкоштовним багатствам національному природному парку «Голосіївський».

Спеціально для мешканців Києва екологи ЕПЛ порахували вартість деяких екосистемних послуг НПП «Голосіївський» за методиками, які використовуються в інших країнах світу. На жаль, далеко не всі послуги можна хоча б приблизно оцінити в грошовому еквіваленті. Зокрема, можна підрахувати, що національний парк протягом одного року надає такі екосистемні послуги (за мінімальною оцінкою):

·              очищення повітря – 480 млн грн;

·              стабілізація ґрунту – 60 000 млн грн;

·              боротьба із комахами-шкідниками – 5775 млн грн;

·              запилення рослин – 6346,9 млн грн;

·              рекреація – 240 млн грн;

·              охолодження міста влітку, формування мікроклімату – 3816 млн грн;

·              деревина (в т ч. дрова) – 40 млн грн.

Загальна вартість екосистемних послуг НПП «Голосіївський» складає щонайменше 76700 млн грн щороку. Щодня кожен киянин безкоштовно отримує від національного парку послуг на 71 грн (25,5 тис грн на рік). З цього підрахунку видно, що найбільш вартісним ресурсом серед тих, які надає нам ліс, є зовсім не деревина!

Отже, зберігаючи природні території у дикому стані, ми отримуємо значно більше, ніж відбираючи від них ресурси. Більше того, наявність такої значної природної території як НПП «Голосіївський» дає киянам значно більше екосистемних благ ніж мають жителі більшості інших міст України. Та чи вистачить мудрості киянам зберегти це дароване природою багатство?

З повним відео-записом брифінгу можна ознайомитися тут.

 

У другій половині 2017 та в першій половині 2018 року пройшли кілька виставок сучасного українського художника, полковника Національної гвардії України, учасника АТО Дмитра Акімова.
На виставках експонуються картини , що написані олією та присвячені бойовим діям на Донбасі в період літа-осені 2014 - початку 2015 року, в тому числі розповідають про трагедію під Іловайськом та зимові збройні протистояння в районі міст Дебальцево та Попасна.
    На одній з виставок побував Президент України Петро Порошенко з дружиною. Художник Дмитро Акімов розповів пані Марині Порошенко про деякі з картин більш докладно, адже для митця було дуже важливо, як Перша леді сприймає його творчість. Відомо, що Марина Порошенко має освіту експерта з живопису, вона є шанованим мистецтвознавцем. Цікаво те, що Дмитро Акімов теж навчався на тому ж факультеті в тій самій академії, де й вона. 
    Пізніше полковник Акімов Дмитро Ігорович розповів:"Для мене було дуже важливо, як оцінять мою творчість саме ці двоє шанованих глядачів не тільки тому, що мою фронтову творчість побачив Президент України та його дружина, а й перш за все тому, що Петро Порошенко - загальновідомий колекціонер живопису, а Марина Порошенко - дуже шанований мистецтвознавець. Тобто, вони - справжні знавці образотворчого мистецтва". 
    Художня творчість Дмитра Акімова значно більше відома любителям та колекціонерам живопису за межами України, а співвітчизники більше знають його як композитора та поета, який пише музику для великих симфонічних оркестрів, академічних хорів та естрадних співаків.
    Дмитро Акімов - художник, який повернувся до українського глядача після участі у боях на Донбасі, де він разом з іншими нацгвардійцями військовослужбовцями відстоював цілісність України.

Близько половини видів рослин та тварин у найбагатших природних регіонах, таких як Амазонка і Галапагос, можуть вимерти на рубежі століть через зміну клімату, якщо викиди парникових газів продовжать зростати без жодних обмежень. Навіть за умови досягнення цілі Паризької угоди - утримати підвищення температури до 2°С, ці місця можуть втратити до 25 відсотків видів відповідно до нового дослідженняУніверситету Східної Англії, Університету Джеймса Кука та WWF. Звіт опубліковано в журналі Climatic Change.

Дослідники вивчили вплив зміни клімату на майже 80 тисячах видів рослин і тварин в 35 найбільш біорізноманітних регіонах світу. У звіті розглядаються різні сценарії зміни клімату у майбутньому - від сценарію необмежених викидів та відповідного підвищення глобальної температури на 4,5°C, до утримання підвищення на рівні 2°C - верхньої межі згідно Паризької угоди. Кожен район був обраний завдяки унікальності та різноманітності рослин і тварин, що знаходяться там.

У звіті наголошується, що савана Міомбо у Південній Африці (дімдля африканських диких собак), південний захід Австралії та Амазонка найбільше постраждають від зміни клімату. Якщо зростання глобальної середньої температури сягне 4,5°C, клімат в цих областях, за прогнозами експертів, стане непридатними для багатьох місцевих рослин і тварин:

 

·         До 90 відсотків земноводних, 86 відсотків птахів і 80 відсотків ссавців можуть вимерти у савані Міомбо, Південна Африка

·         Амазонка може втратити 69 відсотків видів рослин

·         У південно-західній Австралії 89 відсотків земноводних можуть зникнути з цієї місцевості.

·         60 відсотків усіх видів під ризиком вимирання на Мадагаскарі

·         Фінбош у Західно-Капській провінції ПАР, який переживає посуху, що призвела до дефіциту води в Кейптауні, може зіткнутися з локальним вимиранням однієї третини його видів, більшість з яких є унікальними для цього регіону.

У звіті зазначено, що підвищена середня температура і більш нестабільна кількість опадів може стати "новою нормою". У першу чергу, кількість опадів зменшиться над Середземним морем, на острові Мадагаскар та над територією Церрадо-Пантанал у Аргентині. Потенційні наслідки від таких кліматичних змін включають в себе:

·         Недостатнє наповнення водопоїв африканським слонам, яким потрібно пити 150-300 літрів води на день.

·         96 % територій, що являються місцями для розмноження тигрів у Національному природну парку Сундарбан в Індії, затопить через підняття рівня моря.

·         Кількість чоловічих особин серед морських черепах буде значно меншою (на формування статі черепахи впливає температура інкубації яйця. При вищій температурі  з’являються самки).

Якщо види зможуть вільно переміщатися до нових місць проживання, то ризик тут зникнути зменшиться з 25 відсотків до 20, при глобальному середньому підвищенні температури до 2 ° C. Якщо ж переміщення буде неможливим, вони не зможуть вижити. Більшість рослин, амфібій і рептилій, таких як орхідеї, жаби та ящірки, не можуть переходити (або починати рости) у нових, більш придатних оселищ достатньо швидко, щоб відповідати цим кліматичним змінам.

 “Це справді шокуючі цифри і для нашого регіону. Якщо людство зможе утримати потепління на рівні до 2° C, то половина регіону Великого Чорноморського басейну залишиться прихистком для 75% його видів, але при потеплінні на 4,5 ° C - лише 5% території залишиться придатними для цих видів. Проте якщо будуть реалізовані активні заходи з адаптації до змін клімату, у першу чергу із забезпечення вільного переміщення видів, то можна буде зберегти вдвічі більше.

Важливо, щоб зараз Україна ефективно працювала в обох напрямках - як утримання потепління на безпечному рівні (через забезпечення енергоефективності економіки та розвиток безпечних альтернативних джерел енергії), так і активна адаптація природоохоронних територій (через забезпечення обґрунтованими й ефективними екокоридорами). Інакше вже до кінця цього століття ми втратимо більшість місцевих видів дикої природи”, - говорить Наталя Гозак, координатор проектів WWFв Україні

Дослідження показують, що найкращим способом запобігти втраті видів є утримання глобального підвищення температури на найнижчому рівні разом із вчасною адаптацією. Проте поточні зобов'язанням країн-підписантів Паризької угоди дозволять утримати очікуваний рівень глобального потепління на рівні близько 3,5 ° С, що є однозначно не достатнім. Утримання глобального потепління на рівні 2 ° С або навіть 1,5 ° Cдозволило б зберегти значно більше представників дикої природи.

Що може зробити кожен з нас, щоб запобігти зміні клімату: https://goo.gl/NgszLx

Вплив зміни клімату на деякі види

·         Снігові барси живуть в екстремальних гірських умовах, що робить їх особливо чутливими до зміни клімату. Придатні для їх проживання територія зменшиться на 20 відсотків внаслідок зміни клімату та поставить барсів у пряму конкуренцію за їжу та територію з іншими хижаками, що, ймовірно, призведе до подальшого зменшення чисельності цих величних котів.

·         Білі ведмедіє одними з найбільш чутливих до кліматичних змін, оскільки вони залежать від морського льоду, на якому полюють. Молодші білі ведмеді, не дуже досвідчені мисливці й особливо страждають від нестачі їжі через скорочення морського льодового покриву. Популяція полярних ведмедів у деяких районах вже значно скоротилась - наприклад, на Гудзоновій затоці вона стала меншою на 22 відсотки, і очікується ще більш різке зниження до кінця ХХІ століття через зміни клімату.

adidas представляє нове покоління кросівок AlphaBOUNCE Beyond, створених спеціально для атлетів, які не вважають себе бігунами, але використовують біг у програмі тренувань, щоб бути кращими у своєму виді спорту.

 

Поєднуючи прогресивний дизайн, виняткову функціональність і стиль, кросівки AlphaBOUNCE Beyond допомагають атлетам повністю реалізувати свій потенціал, відкриваючи їм світ спорту без кордонів. На честь запуску вдосконаленої моделі adidas створює кампанію «Біг - моя перевага», покликану надихати всіх спортсменів тренуватися й займатися бігом незалежно від того, де вони знаходяться - на біговій доріжці, у залі, вдома або на вулиці. У новому відео задіяні такі відомі атлети adidas, як гравець іспанського «Реал Мадрида», футболіст Гарет Бейл, тенісистка номер 1 у світовому рейтингу й переможниця Турніру Великого шолома "Australian Open-2018" Каролін Возняцкі, баскетболісти Дем’єн Ліллард і Джеймс Гарден, новозеландський регбіст Боуден Барретт.

 

Завдяки застосуванню інноваційних спортивних технологій adidas і сучасних матеріалів, кросівки AlphaBOUNCE Beyond гарантують неперевершений рівень комфорту, підтримку й стійкість, покращуючи силові й швидкісні якості атлета.

 

Максимально природну посадку забезпечує безшовний сітчастий верх FORGED Mesh, створений за технологією Aramis, яка враховує особливості стопи під час руху. Він взаємодіє зі стопою як єдине ціле завдяки стратегічно розташованим еластичним вставкам, що підтримують її під час динамічних рухів і при різкій зміні напрямку. Лита задня частина гарантує щільну природну  посадку й оптимальну плавність руху. Кросівки AlphaBOUNCE Beyond доповнені проміжної підошвою Bounce з амортизуючою піною EVA, що забезпечує м'якість кроку, а також підошвою Continental, яка гарантує ідеальне зчеплення з будь-якою поверхнею: від гладкого паркету баскетбольного майданчика до футбольного газону.

 

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені