Соціо

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Соціо
Зберегти
Скасувати
Відновити

Екологія

Суддів вчили екології

Річний проект "Ефективне правосуддя для захисту довкілля та екологічних прав громадян",

Субота, 15.09.2018 COMMENTS

Культура

Виставки полковника Акім

Image - Виставки полковника Акім

У другій половині 2017 та в першій половині 2018 року пройшли кілька виставок сучасного українськ

Четвер, 19.04.2018 COMMENTS

Події, Люди, Соціум

100-років Української ди

Image - 100-років Української ди

Редакцією міжнародного видання «Fashion of Diplomacy» 13 грудня 2017 року у приміщенн

П'ятниця, 15.12.2017 COMMENTS

Спорт

До нас їдуть легенди бок

Image - До нас їдуть легенди бок

З 30 вересня по 5 жовтня в Києві відбудеться 56-й Конгрес Всесвітньої боксерської ради (WBC). До

Середа, 12.09.2018 COMMENTS

Соціо

Річний проект "Ефективне правосуддя для захисту довкілля та екологічних прав громадян", наданий Програмою реформування сектору юстиції "Нове правосуддя", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), добігає завершення.

За цей час підготовлено та апробовано дистанційний курс  "Права людини та охорона довкілля", напрацьовано одну навчальну програму для тренерів - викладачів курсу, проведено 2 зустрічі розробників курсу, 4 тренінги для суддів за проектом курсу. Загалом охоплено навчанням 100 суддів, підготовлено 6-х тренерів дистанційного курсу.

Тренінги проводились у Львові Чернівцях та Одесі, що дозволило охопити територію всієї України. Судді були представлені із усіх регіонів. Крім практичної частини, учасники відвідали річку Дністер у місці планованого спорудження каскаду із 6-ти ГЕС. А в Одесі судді вивчали проблеми із очисткою каналізаційних вод Овідіопольського району, а також проблеми забруднення Хаджибейського лиману.

12-13 вересня 2018 року у м. Львів відбувся завершальний тренінг “Права людини та охорона довкілля”. Цього разу тренінг зібрав 30 суддів. Крім представників судової гілки влади, тренінг також відвідали Радник з юридичних питань Програми USAID “Нове правосуддя” Ірина Зарецька, директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Олександр Потильчак,  Радник голови Державної судової адміністрації України, член правління Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” Ірина Войтюк, викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Тамара Закревська.

Тренерами на завершальному тренінгу були досвідчені судді Лариса Зуєва з Одеського апеляційного адміністративного суду, Наталія Курій суддя з Львівського апеляційного суду, Володимир Гевко  - суддя Тернопільського господарського суду та Сергій Павлінчук - суддя Новоселицькогорайонного суду Чернівецької області.

Під час навчання учасники опрацювали теми чотирьох модулів дистанційного курсу "Права людини та охорона довкілля". Зокрема, засвоїли практику Європейського суду з прав людини та взаємозв’язок між правами людини та довкіллям, ознайомилися з різними аспектами захисту екологічних прав людини через Оргуську конвенцією, про доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, а також про застосування ефективних засобів правового захисту та судовою забороною. Дистанційний курс, до слова, знаходиться за посиланням http://sdn.nsj.gov.ua/.

Наказом проректора Національної школи суддів України А. В. Костенко від 4 вересня 2018 року внесено зміни в календарний план дистанційного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації на 2018 рік та включено курс “Права людини та охорона довкілля” в навчальну програму для суддів. Заняття починаються з 15 вересня 2018 року. 

Під час навчання було проведено інтерактивну рольову гру, де судді мали змогу відчути себе в ролі представників громадських організацій - позивачів, звичайних громадян, відповідачів та інших сторін процесу. Результати тренінгу позитивно оцінили і судді-тренери, і судді-слухачі. Суддя Львівського окружного адміністративного суду Оксана Карп’як відзначила, що курс дуже сподобався, є пізнавальним із застосуванням Оргуської конвенції. Цікавими, на її погляд, були практичні завдання. Важливо було дізнатись про рішення Європейського суду з прав людини саме в розрізі захисту екологічних прав людини.

            Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Мар'ян Кушнерик вважає, що тренінг є найблагороднішим з усіх, в яких йому доводилось брати участь. Тема, за його словами, вражає своєю актуальністю і не може залишити байдужим жодного з учасників і як суддів, і як громадян.

Судді-слухачі відзначили, що тема для них була новою, оскільки вони не часто стикаються на практиці зі справами стосовно охорони довкілля. Обізнаність суддів з Оргуською конвенцією та подальше її застосування в своїх рішеннях сприятиме підвищенню ефективності судової системи для захисту екологічних прав людини та довкілля. Також є сподівання на поширення досвіду найновіших тенденцій розвитку екологічного права в Україні та світі, покращення судової практики у сфері захисту довкілля та забезпечення громадянам України належного судового захисту їхніх екологічних прав.

 

З 30 вересня по 5 жовтня в Києві відбудеться 56-й Конгрес Всесвітньої боксерської ради (WBC). До столиці України прилетять світові легенди боксу Леннокс Льюїс, Менні Пак’яо, Ерік Моралес, Евандер ХоліфілдЕвандер Холіфілд, потенційний суперник нашого Олександра Усика - британець Тоні Беллью, мексиканець Хуліо Сезар Чавес, екс-абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі американець Ріддік Боу та інши легендарні боксери минулогоінши легендарні боксери минулого. Про це українському оргкомітету конвенції розповів президент WBC Маурісіо Сулейман.

Всього до Києва прилетять близько 700 учасників конгресу з 160 країн світу. Серед них - чинні чемпіони світу, легендарні боксери минулого, президенти федерацій країн-членів WBC, судді, спортивні менеджери і функціонери. Ініціатором проведення конгресу в столиці України став «Вічний» чемпіон WBC в надважкій вазі, мер Києва Віталій Кличко.

У вівторок, 11 вересня, у Києві відбувся круглий стіл щодо заборони виробництва хутра за участі народних депутатів, представників Мінприроди, Мінагрополітики та громадських активістів.

Під час заходу, який ініціювала Асоціація правників України, презентували законопроект, який передбачає заборону виробництва хутра. Як зазначають ініціатори законопроекту, громадські активісти Кампанії ХутроOFF, у європейських країнах триває процес законодавчої заборони виробництва хутра, і Україна має приєднатись до нього.

Так, станом на сьогодні 13 європейських країн прийняли законодавчу заборону хутрового виробництва (Великобританія, Австрія, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Хорватія, Швейцарія, Сербія, Словенія, Македонія, Люксембург, Боснія та Герцеговина, Бельгія), триває процес заборони в Данії, Норвегії, Латвії, Швеції та інших країнах.

Як пояснив під час заходу координатор Кампанії ХутроOFF, спів-засновник ГО "Єдина Планета" Павло Вишебаба, головною причиною заборони шкуродерень в Європі є невиправдана жорстокість до тварин під час їх утримання і забою на таких фермах. Хутрові виробництва є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки, що забруднюють грунт, водойми та повітря вірусами, бактеріями та токсичними речовинами.

Зазначимо, що Світовий банк відносить хутрове виробництво до п’ятірки найгірших виробництв з точки зору забруднення довкілля важкими токсичними металами.

«Через заборону в Європі, шкуродери масово переміщатимуть свій бізнес у країни, де відсутня заборона і слабкий еко-контроль, - наголосив Вишебаба. – Ми маємо заборонити їхню діяльність на законодавчому рівні, щоб зупинити переміщення брудних виробництв в Україну».

Голова ГО «Шульгівська громада» Вікторія Льовкіна розповіла про згубні наслідки для мешканців від діяльності норкової ферми, яку відкрили два роки тому поблизу їхнього с. Шульгівка, що на Дніпропетровщині.

«Сморід, мігрені, розлад сну, алергічні реакції та хвороби шляхів дихання – ось що отримали селяни Шульгівки від діяльності звіроферми, - наголосила Льовкіна. – Експертизи підтвердили забруднення грунтових вод, і як наслідок – води в колодязях мешканців села. Експерти попереджають, що через шість років вода в селі Шульгівка стане абсолютно непридатною для пиття».

За її словами, робочі місця, які обіцяв бізнесмен під час будівництва норкової ферми не виправдали очікування селян: «Клітки з тваринами знаходяться на вулиці, там стоїть страшенний сморід. Влітку – це спека, а взимку – холод. Люди не можуть працювати в таких умовах, звільняться через 5 днів через жахливі умови праці».

Позицію Міністерства екології та природних ресурсів озвучила начальник Управління охорони біорізноманіття та біобезпеки Ганна Богданович: «Ми підтримуємо ініціативу щодо заборони виробництва хутра та чекаємо якнайшвидшого подання цього законопроекту до Верховної ради України. Зі свого боку, ми забезпечимо його підтримку в профільному комітеті».

Відповідний законопроект уже було розроблено членами Комітету з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права АПУ спільно із зоозахисниками та екоактивістами. Документ було передано для ознайомлення присутнім народним депутатам. Зокрема, народний депутат України Андрій Помазанов зазначив, що підтримує вимоги громадянського суспільства і вважає за необхідне подати дороблений законопроект до Верховної Ради України.

«Я переконаний, що в залі Парламенту достатньо депутатів, які підтримують заборону виробництва хутра в Україні та зможуть забезпечити подання законопроекту та його проходження в комітетах», - зазначив Помазанов.

Нагадаємо, що координаторами кампанії ХутроOFF подано онлайн-петицію до Верховної Ради за заборону шкуродерень в Україні. Її підтримали вже понад 7000 громадян, у тому числі культурні, громадські та державні діячі, зокрема літератори Любко Дереш, Ірена Карпа, Павло Коробчук, музиканти Христина Соловій, Katya Chilly, Марко Галаневич (ДахаБраха), Саша Кольцова (Крихітка), MariChebaта Panivalkova, ONUKA, суддя Верховного суду Ганна Вронська, Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді, журналісти Громадського радіо, голова ГО «Екодія» Ірина Ставчук та багато інших.

 

 

 

Талановита людина – талановита у всьому… Це довели гравці національної збірної України з футболу, що на день спробували себе у новому амплуа працівників автозаправного комплексу GLUSCO у місті Києві.

Андрій Пятов, Тарас Степаненко та Віктор Коваленко зустрічали клієнтів фірмовим привітанням мережі, заправляли автівки, пропонували помити лобове скло, а ще – готували хот-доги, каву, відпускали товари за касою й допомагали підібрати правильний розмір сувенірних футболок!

Перед стартом роботи футболісти отримали відповідні чіткі інструкції із техніки безпеки та правил обслуговування клієнтів. 

Для клієнтів Glusco, особливо наймолодших, зустріти футбольних кумирів на АЗК стало відвертою несподіванкою, адже захід попередньо не анонсувався. Клієнти залишали заправний комплекс із усмішками, яскравими фото, а дехто – із фотографами на лобовому склі авто.

«Я не фанат футболу, та гравців головної команди країни все ж знаю. Тож була дуже здивована, коли, заїхавши у обід перекусити, отримала хот-дог із рук одного з них. Я часто заїжджаю перекусити на цю заправку неподалік офісу,  та такого сервісу точно не очікувала! Сьогодні все смакувало як ніколи»,- посміхається клієнтка Марина.

Задоволеними залишились не лише клієнти, але й самі футболісти. Після заходу розповіли, що їм було цікаво на один день поринути в незвичну для них атмосферу і опанувати нові професії, а декому – ще й отримати на чай за обслуговування.

«GLUSCO надихає та об'єднує – це гасло, під яким ми проводимо спільні активності у рамках співпраці із Федерацією футболу України та національної збірної України з футболу. Й ми раді, що організована ініціатива була цікавою як для наших гостей, так і для партнерів. Попереду у нас ще багато ідей та планів, щоб дивувати та дарувати позитивні емоції українцям»,- прокоментувала директор департаменту маркетингу компанії GLUSCOЮ лія Жаткіна.

Нагадаємо, що у березні цього року компанія GLUSCO стала офіційним постачальником пального (паливним партнером) Федерації футболу України та національної збірної України з футболу.

***

Мережа автозаправних комплексів GLUSCO – мережа національних автозаправних комплексів, що активно розвивається. Станом на сьогодні офіційно відкрито 8 оновлених АЗК у Київській, Дніпропетровській та Львівській областях. Загалом мережа представлена 127 заправними комплексами у 12 областях України.

Один турнір, дві пристрасті: другий рік поспіль офіційний імпортер автомобілів Porsche в Україні, компанія «Віннер Імпортс Україна, Лтд», організовує національний турнір Porsche Golf Cup, який поєднує захоплення гольфом і любов до автомобілів Porsche.

Досконалість та пристрасть супроводжували український відбірковий етап престижної світової серії аматорських ігор, що відбувся 11 серпня на 18-лунковому полі Superior Golf & Spa Resort (м. Харків): 80 гольфістів зі всієї країни змагалися у двох заліках - основному, для власників автомобілів Porsche, та гостьовому, для власників автомобілів інших преміум-брендів. За результатами турніру серед гравців основного заліку було обрано 4 переможців, які представлятимуть Україну на світовому фіналі Porsche Golf Cup World Final, що відбудеться у травні 2019 року в Іспанії.

Притаманні гольфу точність, естетика та пристрасть знаходять відображення у філософії бренду Porsche. Кожен турнір з назвою Porsche Golf Cup – це дещо більше, ніж змагання за перемогу та кращий результат. Це пристрасть, що виходить за межі поля для гольфа та поєднує однодумців, які розділяють захоплення від керування спортивними автомобілями із задоволенням від ігри у гольф. Компанія «Віннер Імпортс Україна, Лтд» планує й надалі підтримувати проведення національних турнірів з гольфу для підкреслення спортивної сутності бренду Porsche.

Формат турніру: індивідуальний, 18 лунок, Stroke Play Net.
Переможці національного турніру Porsche Golf Cup у 4 категоріях:
- Кращий Gross: Володимир Гриненко
- Stroke Play Net (HCP 0-12.0): Юрій Фрейдінов
- Stroke Play Net (HCP 12.1-24.0): Борис Дон
- Stroke Play Net (HCP 24.1-36.0): Герасим Коваль

Історія:
Турнір Porsche Golf Cup уперше було проведено 1988 року, і з того часу він став одним з найуспішніших міжнародних заходів для клієнтів компанії. Щороку кількість прихильників Porsche, що приймають участь у відбіркових етапах по всьому світу, зростає. У 2018 році відбувся 5-ий ювілейний турнір Porsche Golf Cup World Final, у якому взяло участь 80 найкращих гравців із 20 ринків, де представлено бренд Porsche. Майорка незмінно залишається місцем проведення цього заходу.
Щоб додатково підтримати гольф у 2017 році було відкрито Porsche Golf Circle – міжнародну спільноту на базі мобільного додатка для клієнтів Porsche, що захоплюються гольфом.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені