Ринок Мас-Медія

За останні п’ять років в Україні свою діяльність припинили понад 80 друкованих засобів масової інформації. Про це повідомили у Міністерстві юстиції України у відповідь на інформаційний запит УНН (.

"Повідомляємо, що, відповідно до відомостей, що містяться у Реєстрі, за останні п’ять років припинили свою діяльність 84 друковані засоби масової інформації", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у минулому році в Україні було реформовано 173 державних і комунальних друкованих ЗМІ. 

Як повідомляв УНН, у випадку ухвалення мовного закону, стаття про використання української мови в друкованих ЗМІ набуде чинності через 2,5 роки.

Українська Асоціація Медіа Бізнесу звертається до усіх причетних та просить про підтримку.


Готується  прийняття проекту Закону України №5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Українські видавці на 100% підтримують укріплення української мови як державної, але закликають  не допустити знищення незалежної  української преси під час ухвалення зазначеного законопроекту.

 

Свідомо чи через недостатній рівень розуміння відмінностей між радіо, телебаченням та пресою як РІЗНИМИ каналами масової комунікації,  незважаючи на наші звернення стосовно неприйнятності трактовки статті 21 Законопроекту як такої , що призведе до краху галузі у зв’язку з економічною неможливістю виконання норми про друк 2 накладів одного видання ( див. ст. 21.законопроекту
(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61994 ) , профільним комітетом ( Комітет з питань духовності та культури)
 до другого читання прийнята правка № 717 (автор- депутат Княжицький М.Л.) , що практично не змінює сутності норми, що вже прийнята  ВР в першому читанні і є, ми на цьому наголошуємо, такою, що обмежує свободу підприємництва , жорстко втручаючись у сферу економічної діяльності незалежних суб’єктів господарювання- видавничих компаній.

 

Ми, з свого боку, розуміючи важливість розвитку та укріплення української мови як державної, пропонували 2 варіанти регулювання
 мовного питання в друкованих ЗМІ.

Варіант з введенням квот був підтриманий Комітетом ВР зі свободи слова. Також відповідні правки за № 715, 721,724 та 728 були
внесені депутатом Березенко С.І.  

На превеликий жаль, профільним Комітетом під головуванням депутата  Княжицького М.Л. позиція галузі, яку чітко відображено у правках  депутат Березенко С.І, була проігнорована.

Звертаємось до Вас з проханням підтримати нас в доведенні до відома народних депутатів згубності норм статті 21, що за нашими даними,  містяться в Законопроекті та нажаль , до цього часу не опубликовані, але можуть  бути винесеними до сесійної зали для остаточного голосування вже наступного тижня!

Для України, більше ніж будь коли, важливе незалежне й ефективне Суспільне мовлення, — Мінгареллі.

 

Про це Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі сказав на Міжнародній конференції "Незалежний та фінансово стабільний суспільний мовник — невід’ємна частина демократичного суспільства", яка відбувається сьогодні, 10 жовтня, у Комітетах Верховної Ради України.

Під час виступу Хюг Мінгареллі зазначив, що зараз для України, більше ніж будь коли, важливе незалежне й ефективне суспільне мовлення. На думку Голови Представництва ЄС в Україні, у ситуації, коли багато медіакомпаній належать фінансово-промисловим групам, вкрай складно забезпечити незаангажованість і редакційну незалежність ЗМІ та отримати якісну інформацію. Тим часом, Суспільний мовник в Україні є єдиним медіа, яке не залежить від впливу олігархів.

"У будь-якому демократичному суспільстві потрібен ефективний та незалежний суспільний мовник. Особливо це важливо у період виборів, коли треба забезпечувати рівний доступ усіх політичних сил до медіа та доступ громадян до неупередженої інформації. Редакційна та фінансова незалежність Суспільного — ось інгредієнти успішного рецепту. Мовник не може існувати без належного фінансування. Скорочення фінансування для Суспільного мовника — це неправильно", — наголосив Хюг Мінгареллі.

Своєю чергою, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що реформа суспільного мовлення потрібна перш за все українцям. За словами депутатки, суспільне мовлення потрібне для того, щоб у людей була можливість мати джерело інформації, в якому б вони не сумнівалися, яке б точно відповідало всім стандартам журналістики, подавало найоперативнішу і найякіснішу інформацію, давало українцям можливість розібратися в базових проблемах розвитку власної держави. Саме для цього Верховна рада свого часу ухвалила Закон "Про суспільне телебачення та радіомовлення України".

Втім, як зауважила Вікторія Сюмар, "сфера фінансування виявилася таким моментом, який дає можливість десь не до кінця виконувати ті зобов’язання, які держава на себе взяла".

Тим часом, голова Наглядової ради Суспільного Тетяна Лебедєва нагадала, що реформа перетворення державного мовлення у суспільне є зобов’язанням України перед міжнародною спільнотою.

"В інформаційному середовищі, де майже всі канали залежні від їхніх власників, їхніх політичних і бізнесових інтересів, наявність ресурсу, який був би абсолютно рівновіддаленим, збалансованим, об’єктивним і зваженим, дуже важлива. В умовах інформаційної війни та війни, яка триває у країні вже п’ятий рік, це ще важливіше", — сказала Тетяна Лебедєва.

Також голова Наглядової ради Суспільного зазначила, що належне фінансування є найпершою і найфундаментальнішою умовою діяльності мовника: "Держава має забезпечити виконання цього надважливого ключового принципу, тобто забезпечити незалежне фінансування. Дуже важко запитувати з команди про повний і якісний результат, не надавши повного і якісного фінансування".

Окрім цього, голова правління Суспільного Зураб Аласанія наголосив, що в Україні критично мала кількість людей добре розуміються на темі суспільного мовлення. У такій ситуації отримати підтримку від Верховної ради чи виконавчої гілки влади вкрай важко. А з фінансуванням у Суспільного величезна проблема.

"Якщо ви маєте машину, якій доручено проїхати тисячу кілометрів, а бензину в неї налито на 500 кілометрів, то вона проїде ці 500 кілометрів. Нам же цю машину треба ще й полагодити, перебудувати в процесі. От ми й проїхали цю половину шляху. Далі можна міняти колеса, викидати вантаж, щось вигадувати з двигуном, але неможливо очікувати, що машина проїде 1000 кілометрів. Потрібно залити бензин. Ніяка інша команда не проїде без пального цю відстань. Не ми потребуємо грошей, продукт, який ми маємо виготовити, потребує грошей", — наголосив Зураб Аласанія.

Своєю чергою Президент Виконавчої Ради Європейської мовної спілки (EBU) Жан-Поль Філіппо додав, що Суспільне не може виконувати покладені на нього функції, не маючи для цього всіх умов.

"Суспільний мовник є ключовим постулатом демократичного суспільства. Підтримуючи суспільний мовник, ми надаємо голос громадянам. Ми будемо надавати підтримку Суспільному мовнику в Україні і зробимо все можливе для його успішної роботи", — сказав Жан-Поль Філіппо.

Конференцію модерує Голова Офісу Ради Європи в Україні Мартен Енберг. У події беруть участь Надзвичайні та Повноважні Посли Німеччини, Литви, Фінляндії, Швеції, заступник голови місії Посольства Норвегії. Серед присутніх — народні депутати України, міжнародні та національні експерти Ради Європи, представники Європейської мовної спілки та суспільних мовників Європи, представники міжнародних організацій.

Під час заходу обговорюють дві ключові теми:

  • як гарантувати належне, стале та вільне від політичного втручання фінансування українського суспільного мовника;
  • гарантії редакційної незалежності суспільного мовника перед виборами: європейські практики та українські реалії.

Запис першої частини Конференції можна переглянути за посиланням.

 

Народний депутат Андрій Денисенко закликав колег підтримати державні ЗМІ та сьогодні, 18 вересня, на вечірньому засіданні Верховної Ради проголосувати за альтернативний законопроект 8441-1, розроблений із залученням фахівців Національної Асоціації Українських Медіа (НАУМ).

«Саме цей альтернативний законопроект підтриманий більшістю редакцій нереформованих газет», - зауважила голова правління в НАУМ Тетяна Котюжинська, яка вийшла на брифінг, що відбувся у стінах ВР, разом із Денисенком.  

За словами Котюжинської, законопроект 8441-1 дозволить спростити процедуру перереєстрації редакції і газети, заборонити перепрофілювання та відчудження приміщень діючих редакції, отримати реформованим друкованим ЗМІ одноразову адресну фіндопомогу для технічного переоснащення, яка була передбачена діючим законом, але Уряд закон так і не виконав. Окрім того, нарешті газети зможуть змінити мову видання на українську (наразі діє заборона зміни мова видання на 15 років, навіть якщо мова видання – російська).

Базовий закон 8441 не містить подібних норм і, відповідно до Регламенту ВР, не зможе їх включити.

«Саме цей альтернативний законопроект допоможе реформованим друкованим ЗМІ  позбутися на місцевому рівні того руйнівного феодального впливу, того тягаря адміністративного пресу, під яким вони перебували всі ці роки», - зазначив народний депутат Андрій Денисенко.

Мобільний додаток  «Радіо Київстар» вже доступний для скачування в PlayMarket та AppStore. Слухати музику завдяки новому додатку можуть всі бажаючі, а абоненти Київстар – без тарифікації мобільного інтернету.  

Мобільний додаток був створений партнером Київстар – «МОРЕ.ФМ». А ідея цілодобового онлайн-радіо виникла під час інтерв’ю президента Київстар Петра Чернишова в ефірі «RADIOMORE.FM».

Зараз в «Радіо Київстар» доступні три канали музики:

-       TOP HITS з найпопулярнішими піснями;

-       LOUNGE з легкою та спокійною музикою для відпочинку;

-       BUSINESS з відомими хітами. 

До 31 січня 2018 року абоненти Київстар можуть слухати музику без тарифікації мобільного інтернету незалежно від умов тарифного плану.  З 1 лютого 2018 року «Радіо Київстар» стане частиною сервісу «Вільна музика», який дозволяє слухати музику без тарифікації мобільного інтернету в додатках «Zvooq», «Fonoteka».

Для прослуховування також доступна web–версія, яка працює за посиланням http://radio.kyivstar.uahttp://radio.kyivstar.ua.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені