Дім

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Дім
Зберегти
Скасувати
Відновити

Матеріали, Обладнання, Технології

Контроль безпеки будинків

Завдяки новому IoT-рішенню Київстар,абоненти будь-яких мобільних операторів зможуть контролювати безпеку своїх будинків та квартир зі сма

П'ятниця, 23.11.2018 COMMENTS

Меблі, Декор

Виставка INTERIOR MEBEL

У Києві відбулася Міжнародна виставка елементів інтер'єру – INTERIOR MEBEL. Зробити замовлення на доставку українських меблів і д

Вівторок, 12.02.2019 COMMENTS

Побутова техніка

Холодильник з нижньою камерою

Компанія LG Electronics (LG) готується представити новий революційний холодильник з нижньою морозильною камерою і технологією Cen

Субота, 26.01.2019 COMMENTS

Регіон, Місто, Село

Конференція Smart Ukraine

24 квітня у Києві відбулася конференція «Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст». Подія стала пер

Середа, 1.05.2019 COMMENTS

Регіон, Місто, Село

24 квітня у Києві відбулася конференція «Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст». Подія стала першою у серії заходів, присвячених популяризації впровадження елементів е-демократії в українських містах.


Мета конференції — активізувати українські команди у розбудові електронної демократії та надихнути їх на створення та запуск інноваційних сервісів та онлайн інструментів. Завдяки обміну досвідом, підтримці експертів та презентаціям успішних кейсів ініціативні учасники з усієї України зможуть втілити власні інноваційні ідеї, які стануть стартовою платформою для розв'язання проблем громад. Організатор заходу — міська ініціатива Kyiv Smart City у партнерстві з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України та Центру розвитку інновацій.


Захід об'єднав близько 200 учасників зі всієї країни для обговорення перспектив упровадження цифрових послуг та інструментів електронної демократії в українських містах. Конференція виявила переваги децентралізації та впровадження онлайн послуг на місцевому рівні шляхом обміну навичками та залученням міжнародного досвіду. Також були порушені питання побудови мережі розумних міст для перетворення України на інноваційну та технологічну країну. На конференції спікери та учасники обговорювали питання цифрової стратегії майбутнього України в рамках глобальної діґіталізації, а саме досвід міст у впровадженні інноваційних цифрових сервісів та послуг. Також обговорювалися питання концепції Smart City як інструменту впровадження горизонтальної системи управління містом та як діґіталізація впливає на залучення громадськості до розвитку електронної демократії.


Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: «Київ активно використовує інновації для посилення прозорості діяльності влади та спрощення її взаємодії з громадськістю. Наприклад, сервіси «Відкриті дані» та «Майно» роблять інформацію про діяльність та ресурси міста доступною. Також КМДА широко залучає цифрові технології для посилення ролі громадян у житті міста. Так, завдяки онлайн петиціям та Громадському бюджету кожен киянин має прямий інструмент впливу на життя міста та може зробити його більш комфортним та сучасним. І, звичайно ж, смарт-технології допомагають вдосконалити послуги для громадян. Такі буденні речі, як запис до дитячого садка або на прийом до лікаря, для тисяч киян вже давно перейшли в онлайн-площину. Багато з реалізованих столицею проектів впроваджуються в Україні вперше. Усі вони роблять Київ сучасним, безпечним та інноваційним містом. Тому я сподіваюсь, що цей досвід буде корисним учасникам Конференції з інших міст».


Ярослава Бойко, координаторка міської ініціативи Kyiv Smart City, повідомила: «Концепція розвитку Kyiv Smart City 2020 була розроблена, аби перетворити Київ на технологічно розвинений, соціально відповідальний та комфортний для життя мегаполіс. Сьогодні розумні міські рішення створюють нові можливості для підвищення цінності міста, водночас інтеграція технологій покращує ринкові можливості для бізнесу та поліпшує рівень життя громадян. Концепція визначає основні шляхи для подальшого інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку міста й новий вектор трансформації міського простору, де одним із пріоритетних напрямків є розвиток електронної демократії. Мені дуже подобається швидкий темп та вектор, який обрав Київ. Столиця все більше перетворюється на одну з найбільш інноваційних, прогресивних, технологічно розвинених країн Східної Європи».


Олена Давліканова, координаторка проектів представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, пояснила: «Сьогодні впровадження електронної демократії в цифровій інфраструктурі столиці може справді покращити міське життя. Децентралізовані технологічні системи є одним із головних інноваційних трендів сучасності, які покращують міські процеси, що відбуваються всередині держави та на рівні міського управління. Ми раді співпрацювати з Києвом у рамках інноваційних проектів, що удосконалюють міську інфраструктуру вже зараз».


Діна Серебрянська, експертка з місцевого економічного розвитку, АМУ зазначила:  «Україна рухається в напрямку повної діджиталізації. Органи місцевого самоврядування активно впроваджують електронні послуги, застосовують електронні реєстри і бази даних. Асоціація міст України підтримує цей рух. Ми збираємо і поширюємо кращі практики «розумних» міст, прагнемо спільними зусиллями створити механізми використання сучасних інструментів е-демократії у невеликих територіальних  громадах, адже цифрові технології є запорукою ефективного та відкритого управління. АМУ відкрита до співпраці з усіма, хто працює в сфері цифрового перетворення українських громад».


Сергій Лобойко, голова Центру розвитку інновацій, співкоординатор проекту «Громадський бюджет Києва», експерт групи «Електронна демократія» РПР, прокоментував: «Запит на розвиток демократії участі, у тому числі інструментами е-демократії, з’явився ще під час Майдану. З 2015-го року ми почали розвивати інструменти, які мають легітимний вплив: е-петиції та е-звернення, відкриті дані, громадський бюджет, е-голосування, консультації тощо. Уже є чимало ІТ-інструментів електронної демократії, а кількість користувачів перевищує 2 млн. За допомогою цих інструментів можна розвивати участь громадян у діалозі та співпраці з владою та між собою, змінювати свої міста на краще, приймати ефективні рішення, захищати громадянські права, адвокатувати народний порядок денний та необхідні реформи».


Конференція Smart Ukraine відкриє серію заходів, присвячених формуванню електронної демократії в українських містах. Ініціативні команди працюватимуть над втіленням власних проектів. Найкращі з них будуть представлені на Kyiv Smart City Forum 2019, який відбудеться 1 жовтня. Команда, яка досягне особливого прогресу у діджиталізації свого міста, отримає поїздку у Німеччину, аби ще глибше познайомитися з міжнародним досвідом розвитку інновацій та технологій.#smartukraine2019

Реформа децентралізації, яка розпочалась у 2014 році, була політичною волею Президента, Прем’єр-міністра і парламенту. За 5 років зросли місцеві бюджети об’єднаних громад, державна підтримка, але важливим є те, щоб ці кошти спрямовувалися безпосередньо на зростання якості життя людей. Бо саме якість життя людей, а це  стосується освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціальних програм — найважливіша.

Про це на Раді регіонального розвитку у Полтаві зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У Полтавській області у 14 освітніх закладах створюються НОПи. Будується 27 нових амбулаторій в рамках ініціативи Президента з розвитку первинки у сільській місцевості. Розбудовується мережа Центрів надання адміністративних послуг, в області функціонує 19 ЦНАПів. Завдяки активній позиції лідерів громад, в школах з’являється напрямок інклюзивної освіти. Саме розбудова цих ключових компонентів здатна вивести країну у регіональні лідери серед європейських держав. І таке завдання ставить перед регіонами Президент України», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами урядовця, саме унікальність кожного регіону — шлях до успіху всієї України.

«Полтавська область взагалі є перлиною на мапі України, яка може додати всій країні в напрямку індустріального розвитку, промислового виробництва, харчової та переробної промисловості, розвитку аграрного сектору. 33% мешканців Полтавської області проживають у сільській місцевості, а тому розвиток людського потенціалу тут дуже важливий, у тому числі для потреб аграрної галузі. Це не тільки великотоварне виробництво, не тільки потужні агрохолдинги, а й всебічна підтримка фермерських господарств. Фермерство в області має бути більш потужною силою. У цьому напрямку Полтавською обласною радою створена конкретна програма з підтримки фермерів кредитами та компенсаціями для придбання сільгосптехніки», — розповів Зубко.

Що стосується промислового сектору, то сьогодні 50% до бюджету Полтавської області надходить саме від машинобудування, від промислових та інших підприємств, які нині працюють в області.

«Сьогодні є запит саме на кваліфікованих фахівців, і цей попит мають забезпечувати саме професійно-технічні училища. Над цим нам треба спільно працювати, впроваджувати нові напрямки, у тому числі й щодо дуальної освіти. Бо лише впровадження нових напрямків і нових спеціальностей дасть можливості для підсилення індустріального сектору», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

На наступні 5 років Президент ставить конкретні завдання щодо підтримки розвитку ІТ-галузі. І сьогодні запит індустріального і аграрного комплексів щодо ІТ-продукту зростає. Лише 10% агропідприємств України у сфері землеробства використовують сучасні ІТ-рішення.

Не менш важливим напрямком розвитку Полтавщини є туризм. І не тільки щодо кількості проектів чи заходів, які проводяться в області, а й щодо впровадження різноманітних сервісів.

«Я хочу окремо подякувати громадам Полтавщини, які вже підписали міжмуніципальні угоди щодо розвитку «зеленого туризму». Тому, я думаю, сьогодні Полтавщина має над чим працювати, бачить свою перспективу, має визначені напрямки, на яких необхідно зосередитися. А крім того, має ще й успішний досвід, котрий ми будемо поширювати по всій Україні. Це наша спільна робота на перемогу, і я хочу побажати вам усім успіху у цьому. Слава Україні!», — наголосив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Міський голова року».

Андрій БАЛОГА

Міський голова Мукачева

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Результати міської програми з лікування важкохворих мукачівців, аналогів якій немає ніде в Україні. Ми з міського бюджету рятуємо життя людей, хоча це мала би робити держава. Йдеться про 15 мільйонів гривень, які ми виділили на ці потреби за рік, і це безпрецедентна сума в межах країни. Адже ми переконані, що людське життя – безцінне. Створення Мукачівської ОТГ, яка функціонуватиме в тому числі і за сприяння Верховної Ради України. Розширення виробництва, відтак збільшення робочих місць на всіх найбільших підприємствах міста, зокрема на фабриці Fischer, де виробляється третина усіх гірських лиж у світі, та заводі Flex, який має контракти з Google, Nike, Lenovo.

Ваша «Формула успіху»? Багато працювати щодня, висипатися, займатися спортом і любити жити.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Як і у всіх дітей – мав чимало дитячих фантазій. І багато ким хотів стати.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Погуляти на весіллі свого молодшого брата;)

Бути сьогодні успішним – це… виконувати доручення громади, яка тобі довірила керувати містом.

Ваш улюблений афоризм? Не слід просити у Бога більше того, що можеш зробити сам (Іван Павло ІІ).

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Дружньою громадою міста.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Коли мене обрали на посаду мера Мукачева, то моя ціль була перевершити батька, який працював на цій же посаді не так давно. Сьогодні я більше орієнтуюся не на особистостях мерів, а на рішеннях, які вони ухвалюють. Особливо слідкую, як розвиваються аналогічні за розмірами міста світу як Мукачево – містечка Італії, Австрії, Німеччини та Словаччини.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? «Комуналка», і ще раз «комуналка», а також байдужість мешканців до долі та стану свого рідного міста.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Той, хто шукає щастя в грошах, ніколи його не відчує. Гроші – це лише один із багатьох засобів, які дані людині, аби мати можливість відчувати себе щасливою.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...наведу порядок у цій країні;)

Кому в цьому житті Ви заздрите? Своєму сину Андрію, бо він значно більше часу проводить з моєю дружиною і своєю мамою Едітою, ніж я.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я довіряю людям. Інколи – занадто, як для професії мера українського міста.

Чи є у Вас улюблена книга? Зараз – це дитячі казки, які я читаю сину, бо тоді ми з ним проводимо разом час.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Ніколою Тесла цікаво було би потоваришувати. Як на мене він – геній епохи. Його винаходи змінили людську історію. Це талант, яким варто захоплюватися.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Ми маємо плани встановити у Мукачеві кінну скульптуру Святого Мартина – покровителя нашого міста, який у всьому світі є символом безпеки, добробуту та благословення.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?Україна;)

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Звичайно, на Закарпаття. Ми би піднялися на Обавський камінь, покупалися би у термальному басейні, а тоді, звісно ж, – традиційна закарпатська вечеря з дегустацією домашнього вина.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Думаю, все ще попереду – і помилки, і здобутки;)

Яке зайняття для  Вас – найкращий відпочинок? Заняття спортом, зокрема кросфіт та лижі.

 

 

Руслан ТРЕБУ́ШКІН

Покровський міський голова

Нагороди: Подяка Прем'єр-міністра України, Подяка Міністерства культури України, Медаль «Незалежність України» III ступеня, Відзнака Донецького обласного військового комісаріату «Вірність*Честь *Гідність» III ступеня, Грамота керівника Проекту ПРООН «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? 2018 рік був дуже насиченим в плані культурних заходів, присвячених пам'яті відомого українського композитора Миколи Леонтовича, який 4 роки жив в Покровську і працював над створенням всесвітньовідомої композиції «Щедрик». Найбільш значимі - це установка в місті пам'ятника відомому композитору і хоровому диригенту Миколі Леонтовичу в парку Ювілейний, який після реконструкції плануємо перейменувати в парк ім. М.Д.Леонтовича або «Щедрик». Друга подія - це проведення в Покровську Всеукраїнського фестивалю хорового співу «Щедрик-фест», хор-переможець поїде в світове турне по Європі та Америці на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом О.Кошиця. Третя - заснування нової традиції для міста - проведення Міжнародного симпозіуму скульптури в камені «Музика міста», в рамках якого щорічно будуть створюватися оригінальні кам'яні скульптури на відкритому просторі, які прикрашатимуть місто.

Ваш життєвий девіз? Невдач немає, є тільки досвід. Як казав Вінстон Черчилль: «Успіх - це вміння рухатись від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Як всі, напевно. Космонавтом)

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Так. У нас в місті є парк, який отримає назву або «Щедрик», або парк ім. М.Д.Леонтовіча, в якому зараз проводиться реконструкція, і ми працюємо над тим, щоб там були атракціони, стилізовані під українських козаків. Така є мрія. Ми зараз над цим працюємо. І сподіваюся, що найближчі два роки вона здійснитися

Бути сьогодні успішним – це… коли те, що ти робиш знаходить розуміння і збігається з думкою виборців, а якщо в якихось питаннях і немає розуміння, то тобі хоча б просто довіряють.

Ваш улюблений афоризм? Жадібність породжує бідність.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Ініціативою жителів, їх прагненням і бажанням змінити своє місто на краще. Так, ініціатив поки не так багато, як хотілося б. Але з тією динамікою, яка зараз спостерігається, ми бачимо, що з кожним роком кількість ініціатив зростає - жителі активніше беруть участь в різних проектах і грантах, спрямованих на розвиток Покровська - конкурс міні-проектів, програма з благоустрою міста «200/200/200», програма від Приватбанку «КУБ», «Український донецький куркуль», програма "Active Citizens" від British Council.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Можу назвати декілька прізвищ міських голів, за діяльністю яких я мав змогу спостерігати та вчитись у них. Для мене прикладом був мер Донецька Олександр Олексійович Лук'янченко, мер Горлівки - Клеп Євген Вікторович, і мер Вінниці - Гройсман Володимир Борисович.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Складно відповісти. Напевно, розвиток комунікації між представниками влади та мешканцями, щоб жителі активніше брали участь в житті міста і прийнятті рішень. Вважаю, що після вибудовування правильної комунікації, багато питань будуть вирішуватися швидше.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Якщо щастя не в грошах, то щастя полягає в добрих людських взаєминах, у взаєморозумінні. А якщо все-таки в грошах, то гроші - це енергія життя, з їх допомогою можна вирішити багато питань, які створюють комфорт і затишок для жителів міста.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...переверну світ)»

Кому в цьому житті Ви заздрите? Цікаве питання. Напевно, своєму коту) Моя дитина з ним частіше бачиться і грається, ніж я.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Люблю працювати ночами. Тому, коли більшість людей вже лягають спати, у мене все тільки починається, і робочий день - в самому розпалі.

Чи є у Вас улюблена книга? Запам'яталася Наполеон Хілл «Думай і багатій», читаючи яку розумієш, що наше життя і те, що в ньому відбувається - виключно залежить тільки від нас і наших думок.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Миколою Леонтовичем) Він створював би свої музичні композиції, а ми  розвивали би їх по всьому світу.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало?Ейфелеву вежу, яка б символізувала дружбу українського і французького народів)

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?«Щедрик-фест»)

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?У парк імені М.Леонтовича, який відкриється у нас в місті після реконструкції.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? По-перше, я вважаю, що помилок не існує, є досвід. Тому помилок немає. А найбільшим досягненням вважаю мою сім'ю. Я одружений вже 20 років, у мене прекрасна дружина і троє чудових дітей, які завжди мене підтримують і яких я дуже люблю.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Кращий відпочинок - це коли я поруч із своєю родиною, коли ми всі разом їздимо кудись подорожувати.

 

АнатолійЛІННИК

Міський голова Ніжина

Грамота Верховної Ради України за Заслуги перед українським народом, відзнака Української Православної Церкви Орден св. Георгія Переможця, Чорний пояс з традиційного карате.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році?: Перший в новітній історії України археологічний з’їзд, проведений на базі НДУ ім.Гоголя (останній був 100 років тому в м. Харкові). За співпраці з проектом FORBIZ, що реалізується в Україні, представництвом Європейського Союзу в партнерстві з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, в рамках ініціативи EU4Business, був розроблений стратегічний документ з розвитку малого та середнього підприємництва, що затверджений рішенням Ніжинської міської ради від 08.08.2018 року №35-41/2018 «Про затвердження операційної цілі щодо розвитку малого та середнього підприємництва в Стратегії розвитку міста Ніжина». Розпочали звільнення двох історичних храмів (пам’ятки архітектури) від обласного філіалу державного архіву (Храм Іоана Богослова і Троїцька церква). Завершено проектування та розпочато реконструкцію центральної частини міста. Виготовлений унікальний пам’ятник загиблим за незалежність України. Третій рік поспіль Ніжин підтвердив статус одного з найдемократичніших і найвідкритіших міст України і посів 39 місце за інвестиційною привабливістю.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Прийшов, побачив, переміг.

Ваш життєвий девіз: Переможця видно на старті.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Льотчиком цивільної авіації.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Отримання для Ніжина статусу Державного історико-архітектурного заповідника.

Бути сьогодні успішним – це… здатність до змін. Сприйняття нового як запорука успіху в майбутньому. 

Ваш улюблений афоризм? Якщо не знаєш що робити, зроби крок в перед!

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Реформа децентралізації в Україні тільки набирає обертів, і , враховуючи різні стартові позиції міст щодо бюджету, інвестиційної складової, людської карти капіталів, то робити оціночні висновки ще зарано.  Хоча, безумовно, багато моїх колег уже сьогодні демонструють неабияку активність, що спричиняє розвиток конкурентного середовища серед найуспішніших громад України.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Фінансова незабезпеченість покладених на громаду повноважень.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? В щасті наших дітей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...запрошу цей рок- гурт “Точка опори” на святковий концерт до Дня міста».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Нашим дітям, які будуть жити в країні, яку ми сьогодні будуємо.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Важко казати «ні».

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? В. Шкляр “Залишинець”, Герман Гессе “Сіддхартха”.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? В.С.Висоцький.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? У Ніжині 120 власних історичних пам’яток, які варто всім побачити.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?Олена.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Звичайно в Ніжин! Бо в ньому поєднано історію і сучасність,чого в Америці явно бракує.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення — Завоював довіру громади і був обраним на посаду міського голови. Будь яку помилку, я розглядаю як досвід.

О сколько нам открытий чудных

Готовит просвещенья дух

И опыт, сын ошибок трудных,

И гений, парадоксов друг,

И случай, бог изобретатель.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Час,проведений з дітьми.

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Регіональний лідер року».

Валерій ГОЛОВКО

Голова Полтавської обласної державної адміністрації, кандидат економічних наук, відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції», Почесна Грамота Верховної Ради України, Почесна Грамота Кабінету Міністрів України та інші нагороди громадських організацій України та області.

Найвагоміші події у Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році:

1. Забезпечення успішного впровадження реформи децентралізації. Станом на кінець 2018 року Полтавська область має 46 об’єднаних територіальних громад, 7 з яких - входять у двадцятку лідерів з фінансової спроможності серед 665 громад України. 

2. Полтавщина є однією з основнихбюджетоформуючих областей України. За 2018 рік регіонутримує позиції національного лідера за показниками фінансової самодостатності. За 10 місяців 2018 рокудо бюджетів усіх рівнів уже акумульовано понад 28 млрдгрн.

3. Вагомі здобутки в розвитку галузі охорони здоров’я. Утворення госпітальних округів, реалізація проекту з телемедицини та його поширення на інші області України, тісна співпраця зі Світовим банком, завдяки якій придбано сучасне обладнання, пересувні лабораторії та автомобілі.

4. Суттєва відбудова й ремонт дорожнього покриття та інфраструктури (зокрема,мостові переходи). Перші за часів незалежної України успішні міжнародні вильоти з відремонтованого міжнародного «АеропортуПолтава».

5. У 2018 році область є незмінним лідером за показниками фінансової ефективності, що підтверджує результативнуроботу та зростання ключових галузей економіки: промислового та агропромислового комплексів, будівельної активності. Як приклад, у поточномуроці забезпечено зростання обсягів реалізованої продукції машинобудування на рівні +40 %, тоді як у 2015 році спостерігався спад на рівні -33%.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Відкритість, чесність, професійність.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Точно не головою Полтавської обласної державної адміністрації.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Мир в Україні.

Бути сьогодні успішним – це… коли заплановане тобою реалізовано і принесло користь людям.

Ваш улюблений афоризм? Доброта – це не слабкість.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому регіоні? Темпами реалізованих реформ і змінами, що відбуваються.

Головна проблема всіх українських регіонів, яку потрібно вирішувати насамперед? Завершення реформи децентралізації, надання більших повноважень регіонам, довгі дискусії щодо пріоритетності розвитку територій. Реформи потрібно робити швидко.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя точно не в грошах. Щастя – кожного дня робити справи, які приносять задоволення і тобі, й іншим людям.

Продовжіть фразу: «Дайте мені точку опори і я... зроблю більше».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Тому, хто нині має можливість багато подорожувати.

Чи є у Вас улюблена книга? Фантастика Герберта Джорджа Уеллса.

Із ким з історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо були б його сучасником? Із прем’єр-міністром Великої Британії Вінстоном Черчилем. Він – зразок людини в усьому.

Яке чудо світу Ви би хотіли перенести до свого рідного краю? Жодне. Нам не варто переносити до себе символи інших держав і цивілізацій, бо ми маємо свої, якими пишаємося і можемо показати світу.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали?«Добро».

Уявіть що до Вас угості завітав Президент СШАз проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію?У гетьманську столицю Гадяч чи поглянути на старожитності Скіфії, побувавши на Більському городищі, чи відвідати археологічну стоянку в Гінцях Лубенського району, чи завітати до столиці українського гончарства Опішні, чи поглянути на збережені традиції килимарства й вишивки «білим по білому» в Решетилівці. Або ж відвідати мальовничі місця, пов’язані з видатними краянами – Миколою Гоголем, Іваном Котляревським, Олесем Гончарем, Григорієм Сковородою, Паїсієм Величковським, Марією Башкирцевою, Панасом Мирним. Екскурсію Україною, однозначно, варто розпочати з її серця – Полтавщини. Саме нашкрай в усьому світі вже давно вважають колискою української духовності.

Що Ви вважаєте своїм основним досягненням у житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення – вміння спілкуватися і знаходити компроміси з різними людьми. Помилка – втрачений час від пустого спілкування з окремими особами. Пусті балачки, які не приносять результату.

Яке заняття для Вас – найкращий відпочинок? Спорт.

 

Олег ГОНЧАРУК

Голова  Івано – Франківської обласної державної адміністрації

 

Найвагоміші події (здобутки) в Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році.

Внаслідок відбудованих доріг, в  області значно  покращився інвестиційний клімат. Яскравим прикладом цього є будівництво на Прикарпатті першого, за багато років, нового заводу «LEONI», де створено понад тисячу робочих місць.

Ваше життєве кредо:Дотримуватися даного слова за будь - яких обставин.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?Я мріяв бути подібним на свого батька, адже завжди захоплювався його ставленням до життя, сім’ї, професійної діяльності.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка?Оскільки в дитинстві досить активно займався спортом, то справжньою мрією для мене  тоді було стати олімпійським чемпіоном. Доля ж розпорядилася інакше.

Бути сьогодні успішним – це… Успішною людина є тоді, коли їй не соромно за кожен прожитий день.

Ваш улюблений афоризм?Хто хоче щось зробити — шукає можливості, хто не хоче — шукаєпричини.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому регіоні?У першу чергу пишаюся щирими, привітними  мешканцями Прикарпаття, з якими живу і працюю.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим регіональним лідером? (на прикладах з усього світу)Лі Куан Ю.

Головна проблема всіх українських регіонів, яку потрібно вирішувати в першу чергу?Ремонт доріг – без цього неможливий економічний розвиток регіону.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене щастя – це здоров’я рідних людей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...переверну гори».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Сам собі.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Імпульсивність.

Чи є у Вас улюблена книга? «Сінгапурська історія» Лі Куаня Ю.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Вінстоном Черчілем.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного краю? Що би воно символізувало?У світі є багато чудових місць, але нам потрібно навчитися цінувати те, що ми маємо – нашу ідентичність і самобутність. Немає сенсу переносити якісь гарні речі з одного місця в інше, бо там вони можуть перестати бути чудом. А взагалі – добре там, де нас нема.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?Тіна.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент СШАз проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?На полонину.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Радію з того, що мені вдається жити так, щоб  без докору сумління дивитися людям в очі.Інколи надто довіряв людям, про  що потім приходилося шкодувати.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок?Найкраще вдається відпочити, коли ми з сім’єю подорожуємо.

 

Максим СТЕПАНОВ

Голова Одеської обласної державної адміністрації;

магістр з міжнародної економіки, кандидат економічних наук;

орден «За заслуги» III ступеню

 

Найвагоміші події (здобутки) в Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році?

Їх багато. Але як вибрати? Наприклад, що важливіше – рекордні 450 кілометрів нових доріг за два роки (а  серед них – траса “Одеса-Рені”) чи те, що ми повністю ліквідували в області чергу на гемодіаліз, так звану “чергу за життям”? Що обрати – запуск нових освітніх проектів, відкриття шкіл чи розбудову мережі сучасних відділень екстреної медично допомоги у кожному районі? Часткове відшкодування кредитів малому та середньому бізнесу чи відкриття спортивних майданчиків по всій області?

Або візьмемо сферу туризму – уперше до нас приїхали аж (!) близько 6,3 млн. гостей. Це багато чи мало? Скажу так – точно не межа! Бо маємо такий шалений потенціал не лише для морського відпочинку, але й для гастрономічного, медичного туризму. Візьмемо наш Куяльник. Те, що він отримав статус курорту державного значення – це мегаважливе рішення. З одного боку воно захищає екологію лиману. А з іншого – дає поштовх для залучення інвесторів. Фактично за рік моя ініціатива з Куяльником пройшла процедуру від проекту до закону.

Повторюся, вибрати складно, але, мабуть, найголовніше досягнення – це таки тисячі врятованих життів завдяки нашим медичним програмам.

Ваш життєвий девіз? Життєвий девіз, який завжди допомагав, це одне з висловлювань Уінстона Черчилля: «Ніколи не здавайтеся — ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому, ні у значному, ні в дрібному, ніколи не здавайтеся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мої батьки – лікарі, і, звичайно, я мріяв продовжити династію і стати лікарем-хірургом. Ця мрія здійснилася, але життя дуже динамічно змінює будь-чиї плани. Мої в тому числі. Тому із медициною відтепер стикаюся більше, як управлінець. До речі, успішні медичні проекти в області можна вважати результатами тієї дитячої мрії – допомагати людям.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Звичайно, як і кожна людина, мрію маю, але вона дуже особиста. Такою мрією можу поділитися з родиною.

Бути сьогодні успішним – це… ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися і рости. Успіх – це та величина, на яку людина перевершила себе вчорашню. Він буде, якщо постійно ставити перед собою цілі та досягати їх.

Ваш улюблений афоризм? У мене є два улюблених афоризми: «Краще один день бути людиною, ніж тисячу днів тінню», «Все, що не вбиває мене, робить мене сильнішим».

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому регіоні? Є багато здобутків – соціальних, економічних, культурних. Але головне, що область була і залишається українською, незважаючи на всі спроби розхитати ситуацію. Тут немає жодних різночитань: Одещина – це Україна, без варіантів.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим регіональним лідером? Ми можемо згадати безліч світових лідерів, які свого часу керували окремими регіонами – це гарна управлінська школа. Але я вважаю, що насправді  на  пошану заслуговує будь-який місцевий лідер, котрий зумів так налагодити комфортне життя мешканців – коли система працює так, що далеко не кожен із них навіть знає ім’я свого мера чи губернатора.

Головна проблема всіх українських регіонів, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Відсутність системного стратегічного планування – хоча би на 3-5 років. Щоб люди вже сьогодні знали, що буде робити влада через декілька років, які проблеми вирішуватиме, який в неї план дій. Щоб ремонт дороги чи школи не залежали від того, хто сьогодні сидить у кріслі керівника.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене однозначно щастя в моїй родині. Мої батьки, дружина, діти, брат – завжди були і залишатимуться джерелом натхнення та гордості. Будь-які перемоги моїх дітей – це й мої найбільші перемоги. Саме родина надихає мене на працю і робить абсолютно щасливою людиною.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...переверну цей світ. А не дасте – то знайду точку опори сам».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Дякую Богу та батькам, що «ген заздрості» у мене відсутній. Хоча інколи на відкритті нових шкіл щиро зізнаюся дітям, що по-доброму заздрю їм. Бо в них попереду стільки часу і можливостей, щоб вчитися новому! Їм відкриті сьогодні неймовірні технології. Треба просто користатися ними правильно.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?Я достатньо запальна та емоційна людина. Але дуже швидко опановую свої емоції, щоб не ображати рідних та оточуючих.

Чи є у Вас улюблена книга? У мене багато улюблених книг. Деякі я навіть можу перечитувати по декілька разів, але улюбленим можу назвати роман американської письменниці Айн Ренд «Атлант розправив  плечі».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Для мене такою особистістю є Уінстон Черчилль. Неймовірна людина!

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного краю? Що би воно символізувало?Так нічого переносити не треба – у нас своїх чудес вистачає. Просто їх треба привести до ладу, розвивати, зробити правильний маркетинг, піар. Чого варта українська Венеція – Вилкове? Чи Аккерманська фортеця? Я вважаю, що вона може представляти Україну у списку пам’яток ЮНЕСКО. А ще у нас є Куяльник. І, повірте, його вода, грязі – справді унікальні. Навіть на Мертве море їздити не треба.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Можливо, буду передбачуваним, але я би назвав її іменем дружини – Наталія. Щоправда, якби діти дізналися, то, думаю, довелося би відкривати ще 2 планети -  для них. Справді, вони – мій всесвіт.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Якби це сталося конкретно зараз і не було протокольних і суто безпекових обмежень, я би запросив його побувати на Донбасі. Думаю, там найкраще можна зрозуміти, чому українці стали нацією захисників, і за що ми боремось. 

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою?

Найголовніше досягнення життя – це моя родина. Я нею пишаюся, заради них живу та працюю.

Щодо помилок – тут дотримуюсь китайської мудрості «Якщо ти спіткнувся і впав, це ще не означає, що ти йдеш не туди». Людина, яка досягає певних вершин у житті та професійній діяльності, може робити помилки, але при цьому не падати духом. Для мене помилка – це такий собі міст між досвідом і мудрістю. Вважаю, що великої помилки я не зробив, і сподіваюся, не зроблю.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок?

Тут варіант лише один – це відпочинок з моєю родиною. Море, лижі, різноманітні екскурсії, будь-який час проведений з моїми дітьми та дружиною.

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Лідер об’єднаної територіальної громади року».

Вадим ГАЄВ

Новопсковський селищний голова(Луганська обл.)

Нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Україні, високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України".

Три головні події 2018 року за Вашою версією:

1) 18 грудня 2018 року Новопсковська громада здобула перемогу на Всеукраїнському конкурсі "Кращі практики місцевого самоврядування" за практику "Створення умов для включення різних соціальних груп до розбудови громади" на тему "Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку".

Впродовж 2016-2017 років в Новопсковській ОТГ одночасно з відбудовою приміщень, вдалося налагодити ефективний діалог між Новопсковською селищною радою й громадськістю, залучити різні категорії населення до формування інклюзивного середовища.

2) У квітні 2018 року в Новопсковській ОТГ відкрито Центр надання адміністративних послуг.

У рамках програми ПРООН «Відновлення і розбудова миру» та за фінансової підтримки Європейського Союзу здійснено капітальний ремонт приміщення ЦНАПу та оснащено його всім необхідним для надання населенню якісних адміністративних і соціальних послуг. Це сприяло більш ефективному та оперативному наданню вісімдесяти адміністративних та соціальних послуг для понад 12 тисяч жителів Новопсковської селищної об’єднаної територіальної громади.

3) Створено якісний освітній простір для вихованців дошкільних навчальних закладів Новопсковської громади.

Впродовж 2016-2018 років в Новопсковській ОТГ вдалося реалізувати численні проекти, спрямовані на термомодернізацію та капітальні ремонти приміщень п’яти будівель чотирьох дошкільних навчальних закладів громади. Одночасно з комфортними умовами перебування вдалося створити якісний освітній простір для вихованців, залучити молодих спеціалістів.

Ваш життєвий девіз:Завжди залишатись людиною!

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?Водієм далекобійником.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Ліцензія пілота.

Бути сьогодні успішним – це…ставити високі цілі, досягати їх (хай навіть не всі) і коли щось йде не по плану - не опускати руки.

Ваш улюблений афоризм?«Якщо тобі плюють в спину - то ти йдеш попереду!»

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому селищі? Природою і талановитими людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Рудольф Джуліані.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Відновлення інфраструктури міста (Євроремонт міста).

Якщо щастя не в грошах, то в чому?За гроші не купиш батьків, дітей, справжніх друзів, справжню свободу.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я …знову знайду нове заняття, де неохідно балансувати».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Важко приймаю рішення.

Чи є у Вас улюблена книга?Айн Ренд "Атлант розправив плечі".

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б

були його сучасником?Магатма Ганді.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста?Піраміду Хеопса (разом з потоком туристів).

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?Організував би опитування серед школярів на визначення кращої назви.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Звісно в Карпати і на Слобожанщину!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті? А що найбільшою помилкою?Створення ефективного органу управління громадою. В житті немає помилок, а є досвід (хоча інколи і дорогий).

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок?Готувати чай високо в горах.

 

Олександр КОРІННИЙ

Новоукраїнський  міський  голова (Кіровоградська обл.).

Почесний працівник фізичної культури та спорту України (2009). Нагороди: Грамота Верховної Ради України (2016), Подяка Кабінету Міністрів України (2018), Медаль Асоціації Аматорського футболу України «За заслуги» (2015).

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році:

Відновлення у місті роботи дитячого садочка «Зернятко» на 110 місць, який не працював 20 (!) років; Відбір на участь у конкурсі UNICEF«Громада, дружня до дітей та молоді» (як міський голова); Розвиток Асоціації об’єднаних територіальних громад. До Асоціації вступило більше 200 ОТГ (як голова Асоціації ОТГ); Перемоги дитячих, аматорських та ветеранських команд ФК «Новоукраїнка» у обласних і Всеукраїнських змаганнях (як президент ФК «Новоукраїнка» та міської федерації футболу).

Ваша «Формула успіху»: Працювати потрібно так, щоби жителі громади були впевнені, що всі успішні проекти реалізовані ними самими або за їх активного сприяння.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Професійним футболістом.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Хочу мати трьох дітей!

 

Бути сьогодні успішним – це… багато працювати. І працювати так, щоб за твою роботу люди дякували тобі не лише в очі!

Ваш улюблений афоризм? Великий шлях починається з першого маленького кроку.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Активними, талановитими і працелюбними людьми!

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Мені імпонує робота моїх колег: Юрія Бови (Тростянецька ОТГ, Сумська обл.), Володимира Шматька (м. Чортків, Тернопільська обл.), Павла Козирєва (колишній мер м. Українка, Київська обл.).

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Недовіра громадян до органів влади різних рівнів (пасивність, зневіра, слабкий рівень політичної культури жителів громад тощо).

Якщо щастя не в грошах, то в чому? У щирій дитячій посмішці!

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори, і я зроблю Новоукраїнку столицею України!».

Кому в цьому житті Ви заздрите? JСвоїй дружині – у неї найкращий чоловік.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?JВідвертість.

Чи є у Вас улюблена книга? Ольга Кирилюк «Іду на мир».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Василь Стус.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Висячі Сади Семіраміди. Мрію про гарне, чисте, зелене місто Новоукраїнка!

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Новоукраїнка.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В український Крим!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення - створення своєї громади та створення Асоціації об’єднаних територіальних громад. Помилка – часто довіряю людям, які того не варті.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Футбол або рибалка з сином Богданом.

 

Руслан МАЙСТРУК

Тетіївський міський голова (Київська обл.)

Нагороджений численними Почесними грамотами Київської обласної ради «За сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, високий професіоналізм», Київської обласної державної адміністрації «За сумлінну працю, особистий внесок у соціально-економічний розвиток Тетіїва, високий професіоналізм, активну громадянську позицію», Грамотами Голови Верховної Ради «За заслуги перед українським народом», «За волонтерську допомогу бійцям в зоні АТО», Митрополита Київського і всієї України Володимира «За заслуги перед Українською Православною Церквою», Медаллю Київського регіонального відділення Асоціації міст України, Нагрудним знаком Київської обласної ради «За заслуги перед Київщиною».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році:

В 2018 році відбувся старт Тетіївської міської ОТГ, що стало найважливішою для мене подією, до якої я йшов 3 роки. 2018 – це рік формування професійної команди та побудови системи управління. Адже децентралізація – це можливості, це доступ до фінансування – як державного, так і міжнародних донорських програм. І чим професійніша команда – тим успішніша громада. На сьогодні в команді громади професіонали, які володіють іноземними мовами та мають досвід у написання проектів, в тому числі міжнародних. За 2018 рік була запроваджена міська аналітика;щоденний енергомоніторинг;електронні щоденники та журнали в школах громади, підготовлено «Стратегію розвитку Тетіївської міської ОТГ до 2023 року»; «План місцевого економічного розвитку», який погоджено Світовим банком; «План сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року», який передбачає зниження викидів CO2 на 30% до 2030 року; «Інвестиційний паспорт». Громада стала переможцем 1 Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» та проекту «Цифрова громада» від Global Gis. Зроблено ремонт приміщення для Центру надання адміністративних послуг, закуплено техніку для ремонту доріг та техніку для прибирання доріг, запроваджено «Громадський бюджет» на території всієї громади, проведено інтернет в амбулаторії, ФАПи та школи у всі старостинські округи громади.

Ваш життєві девіз: «Людина завжди може зробити трохи більше того, що вчора здавалося межею її сил». Я завжди згадую ці слова Голди Меїр, в непрості часи.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?В дитинстві мріяв стати аграрієм, головою колгоспу.

Чи є у Вас мрія, якапоки не здійснилася? Приєднати до Тетіївської міської ОТГ села Тетіївського району, які поки що не об’єдналися.

Бути сьогодні успішним – це…досягати поставлених цілей та задач незважаючи на перепони.

Ваш улюблений афоризм?«Якщо ви йдете крізь пекло - йдіть, не зупиняючись» Вінстон Черчилль.

Чим ви найбільше пишаєтесь у вашому місті?Тетіїв місто особливе. Це місто з давньою історією, перші згадки датуються з1185 року. Це місто, яке отримало самоврядування за Магдебурзьким правом завдяки князю Янушу Острозькому. Це місто, в якому зупинялися в різні часи гетьман Мазепа, Богдан Хмельницький та останній король Польщі Станіслав Август. Це місто багате історичними місцями, пам’ятками та мальовничою природою. 

Хто на вашу думку є взірцевим міським головою? Мартін О'Меллі, мер Балтимору з 1997 по 2007 рік, штат Меріленд, США. Мені імпонує його вислів «Ми пішли від старої системи, яка сприяє політиці, до нової, яка показує реальні результати того, що зроблено виконавчою владою».  Це мер який був відзначений Гарвардським університетом за запровадження системи збору міської статистики, що дало можливість зекономити 100 мільйонів доларів міського бюджету. З 2018 року систему збору міської статистика запровадженна і в Тетіївській ОТГ.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу?Світ рухається вперед і містам,щоб вижити,теж потрібно змінюватися.  Велика проблема українських міст і селищ в однотипності, як архітектурній так і ментальній. І цей відбиток накладений тоталітарним минулим. Що врятує українські міста і села? Цедецентралізація, модернізації, інновації і креативність. На сьогодні мало бути «міцним  господарником». Потрібно вивчати світові тенденції, аналізувати як розвиваються інші міста в інших країнах світу і запроваджувати нові креативні ідеї. Адже вже містам доводиться конкурувати не лише в своїй країні, як за жителя, так і за інвестора, так і за туриста.

Якщо щастя не в грошах, то в чому?Щастя в досягненні поставлених цілей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…»Мені не подобається початок фрази. Я не хочу, щоб мені давали точку опори. Я візьму її сам.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я занадто вимогливий до себе та інших.

Чи є у Вас улюблена книга? Сунь-Цзи «Мистецтво війни».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником?З Вінстоном Черчиллем.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би вони символізувало?Сади Семіраміди. Це приклад, того на які дивовижні речі здатна людина.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Тетіїв. На честь адміністративного центру Тетіївської ОТГ. Було б таке собі космічне представництво громади.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну? Куди ви б його запросили на екскурсію?В Тетіївську громаду.

Що ви вважаєте своїм головним досягнення в життя, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення – це створення Тетіївської громади. А найбільшу помилку в своєму житті я ще не зробив.

Яке заняття для Вас найкращий відпочинок?Активні види спорту (футбол, стрільба, теніс).

 

Розміщено на правах партнера

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені