Промисловість, Металургія, Хімія

На схід від міста Одеса на Чорному морі, компанія TIS Group управляє найбільшим та найглибшим в Україні суховантажним портом. Термінали компанії слугують брамою для гірничодобувної та металургійної промисловості України.


Понад 700 суден щороку заходять у цей порт та перевозять близько 26 млн. тон зерна, добрив, вугілля, та руди до тисяч портів по всьому світу. Портові термінали встановили рекорди зі швидкості обробки вантажів, частково завдяки постійним інвестиціям в технології для розширення можливостей та пропускної здатності.

 

Для такого об’єкту критично важливо ефективно управляти енергетикою.

Компанія TIS користується живленням від мережі, використовуючи конденсаторні батареї для зниження навантажень на силовий трансформатор. Це допомагає обмежити піки попиту та споживання реактивної потужності, що викликає штрафні санкції від енергетичних компаній.

 

Тому, коли компанія TIS модернізувала своє обладнання на низьку напругу комплексним рішенням від АББ, ключовим завданням було забезпечити ефективне управління електроживленням.

 

Технічна підтримка від АББ


Юрій Дем’яненко, головний фахівець відділу продуктового маркетингу обладнання для електрифікації компанії АББ в Україні, зазначив: «Це було перше встановлення рішення SystemPro E power в Україні. Проект компанії TISGroup був дуже суттєвим і потребував повного спектру технологій для енергетики від АББ, щоб забезпечити максимальну надійність».

«У квітні 2016 року всього за 2 місяці після отримання компанією АББ проекту від TISGroup, нове рішення було встановлено та запущено. Інженери зі штаб-квартири АББ працювали з українською командою та місцевим конструктором пульту Engineering Company B&S протягом всього періоду виконання проекту для забезпечення технічної підтримки та керівництва при проектуванні та введенні в експлуатацію на кожному етапі».

 

System Pro E power: просте гнучке рішення


Основою рішення компанії АББ є System Pro E power, її інноваційна система головних розподільчих щитів з номінальним струмом до 6.300 А та струмом короткого замикання до 120 кА. Ця проста гнучка система задовольняє всі потреби електроустановки  згідно останніх міжнародних стандартів та повністю узгоджена з усім обладнанням АББ на низьку напругу. 


Оснащені «розумними» вимикачами SACE Emax2 з можливістю повної інтеграції електродвигуна та конденсаторних систем, енергетична інфраструктура компанії TIS Group здатна вирішувати проблеми якості електроенергії, які можуть з’явитися для операцій такого масштабу.

 

Ініціатива оснастити установку PFC компактним низьковольтним конденсатором CLMD03 від АББ приносить свої переваги. Контролери коефіцієнту потужності діапазону RVCвід АББ відіграють ключову роль в контролі та моніторингу коефіцієнту потужності та системи якості живлення компанії TIS Group. Підключення до мережі з більш високою напругою забезпечується завдяки трансформатору струму від АББ.

 

З врегулюванням коефіцієнту потужності, незбалансованості напруги, раптової генерації стрибків струму та гармонічних коливань, фінансові санкції зменшуються, а надійність електрообладнання підвищується. Використовуючи програмне забезпечення, розроблене АББ, місцевий конструктор пульту Engineering Company B&S створив повністю інтегроване розподільче обладнання, що підходить до компактної розподільчої підстанції.

 

Ольга Скарлат, заступник технічного директора компанії Engineering Company B&S зазначила: «Ми отримали повне рішення, адаптоване для єдиного бренду АББ, що повністю відповідає критеріям оптимальної ціни-якості-гарантії-сервісу. Крім того, гнучкість SystemPro E Powerдозволила встановити різні пристрої та обладнання в єдиному компактному розподільчому пристрої. Більше того, вирішивши питання реактивної потужності, рішення АББ знизило реактивну потужність цього об’єкту на 15 відсотків. Потенціал зниження штрафів енергетичним компаніям стає навіть більше».

 

Технічні деталі


Серед основних технологій, що використані в проекті TIS, такі:

·  Головний розподільчий щит: Systempro E power

·  Автоматичний повітряний вимикач: SACEEmax2

·  Автоматичні вимикачі у литому корпусі: TmaxXT

·  Вимикач-роз’єднувач: OT1000E03P

·  Запобіжні пристрої: перемикачі з плавким запобіжником ZLBM, InLine2

·  Конденсатори: CLMD03

·  Контролер реактивної потужності: RVC

·  Аналізатор мережі: M2M

·  Трансформатори струму: CT12

 

 

Про компанію АББ

 

Компанія АББ – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють більше 100 співробітників.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, сьогодні оголосило результати своєї діяльності за 2016 р.

КЛЮЧОВІ ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИ
 

 • • Чистий дохід від реалізації продукції склав 52,96 млрд грн.
 • • Чистий прибуток склав 2,70 млрд грн.
 • • Сума інвестицій (капітальні та операційні) склала 6,3 млрд грн.


ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ВИРОБНИЧА БЕЗПЕКА

Пріоритетом №1 як компанії АрселорМіттал, так і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є охорона праці та створення безпечних умов праці для своїх робітників. У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало в охорону праці та заходи з промислової безпеки понад 278 млн грн.

Інвестиції у виробничу безпеку, 2006-2016 рр., млн грн  2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Всього 67,8 98,5 141,9 138 120,3 187,2 183,2 186,3 251,8 252 278,3
Всього в 2006-2016 рр. 1 905,3


За результатами роботи у 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» коефіцієнт частоти виробничого травматизму (кількість нещасних випадків на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) склав 0,41. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує залишатися у числі підприємств з найменшим коефіцієнтом частоти виробничого травматизму серед усіх підприємств корпорації АрселорМіттал.

У 2016 р. на підприємстві, на жаль, не вдалося уникнути двох нещасних випадків із смертельним результатом: з електрослюсарем рудоуправління та з прохідником шахтоуправління із підземного видобутку руди гірничого департаменту. Програма «Прагнення до нуля» є основним пріоритетом на усіх підприємствах компанії АрселорМіттал по всьому світу. Головна мета цього проекту – звести до нуля кількість нещасних випадків на виробництві.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало 106,19 млн грн. на впровадження 49 технічних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійних захворювань робітників, а також на підвищення рівня охорони праці. В тому числі, витрати підприємства на впровадження ключових заходів склали:

 • • понад 90,84 млн грн – на зменшення впливу на працівників шкідливих виробничих чинників;
 • • понад 3,99 млн грн – на створення оптимального мікроклімату на робочих місцях;
 • • понад 4,58 – млн грн на механізацію важких робіт;
 • • понад 517 тис. грн – на придбання засобів захисту від поразки електричним струмом;
 • • понад 45 тис. грн – на заходи для забезпечення безпечного виконання робіт на висоті.


ВИРОБНИЦТВОВид продукції 2016 (млн т) 2015 (млн т) 2016 у порівнянні з 2015, %
Видобуток руди 21,6 24,5 88,2
Кокс 6 % вол. 2,0 1,9 105,5
Концентрат 9,0 10,1 88,5
Агломерат 10,4 9,8 106,1
Чавун 6,1 5,5 110,1
Сталь еквівалентна 7,0 6,3 111,9
Прокат 5,5 5,3 102,9


У 2016 р. обсяг продажів металопродукції виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склав 6,1 млн т, що на 13 % більше, ніж у 2015 р.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжило роботу з покращення сервісу для споживачів, а також освоєння нових видів продукції, що дозволило вийти на нові ринки збуту. Підприємство почало виробляти арматурний прокат 14 м міри, завдяки чому збільшило постачання до Ізраїлю та Великобританії. Також було розроблено технологію виробництва 4-хрядного арматурного прокату в мотках для європейського ринку, продукція пройшла бельгійську та колумбійську сертифікації. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розробило нові марки сталі катанки з додатковою вартістю, що дозволило підприємству зміцнити свої позиції на нових ринках збуту та забезпечило можливість співпраці з новими клієнтами як в Україні, так і за кордоном. При розміщенні продукції на складах для зручності клієнтів було розроблено нову маркіровку пачок у торці, це значно спростило зберігання продукції.

У 2016 р. відповідно до стратегії з розвитку власної дистриб'юторської мережі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрило власні складські майданчики у центральному (м. Дніпро) та західному (м. Львів) регіонах України. Новий склад підприємства у Дніпрі вміщає понад 10 тис. т металопродукції, складський майданчик у Львові вміщає до 1 000 т металопродукції. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розвиває мережу складів дистрибуції з 2013 р., і наразі підприємство має в своєму розпорядженні вже вісім складів, які здатні забезпечити наявність продукції підприємства у всіх крупних регіонах України. Кожен склад орієнтований на свій регіон і виключає затримку доставки продукції клієнту через логістичні проблеми. При цьому склад у м. Дніпро також виконує функцію логістичного центру для окремих районів центральної, північної та східної України.

МОДЕРНІЗАЦІЯ

Основні завдання даного етапу інвестиційної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – підвищити продуктивність виробництва, замінити застаріле обладнання на нове та екологічно безпечне, значно покращити екологічне середовище як у м. Кривий Ріг, так і у всьому регіоні.

У 2016 р. сума інвестицій (капітальні та операційні) у виконання програми модернізації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склала 6,3 млрд грн.

Загальний обсяг інвестицій у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до 2020 р. складе 1,2-1,5 млрд доларів США. У 2017 р. компанія АрселорМіттал інвестує в розвиток комбінату 400 млн доларів США (капітальні та операційні інвестиції). Ці кошти будуть направлені на модернізацію виробництва, покращення стану навколишнього середовища, капітальні ремонти обладнання та будівництво нових агрегатів, зокрема, другої машини безперервного лиття заготовки та коксових батарей.

Ключові проекти програми модернізації 2016 р.:

 • • реконструкція агломашини №6 агломераційного цеху №2;
 • • будівництво комплексу з приготування та вдування пиловугільного палива в доменну піч №9;
 • • реконструкція газоочистки конвертера №6;
 • • будівництво нової коксової батареї №6;
 • • реконструкція повітронагрівача №2 у доменній печі №9;
 • • будівництво киснево-регуляторного пункту для конвертерного цеху;
 • • реконструкція обертової печі №3 з установкою системи біопалива у вогнетривко-вапняному цеху;
 • • придбання 11 великовантажних автосамоскидів БелАз (130 т) для гірничого департаменту та капітальний ремонт гірничої техніки;
 • • будівництво нового складу вугілля та коксу.


ВНЕСОК ПІДПРИЄМСТВА У ЕКОНОМІКУ КРАЇНИ, ОБЛАСТІ, МІСТА

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює вагомий внесок у економіку України, Дніпропетровської області, Кривого Рогу, будучи одним з найбільших платників податків в країні. В 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сплатило до бюджетів усіх рівнів та позабюджетних цільових фондів понад 6,3 млрд грн. податків і зборів, у тому числі:

 • • 2,4 млрд грн – платежі до бюджету, з них 1,6 млрд грн – до державного бюджету та 780 млн грн – до місцевих бюджетів;
 • • 555 млн грн – єдиний соціальний внесок;
 • • 3,4 млрд грн – податок на додану вартість при імпорті сировини та матеріалів.


ЕКОЛОГІЯ

У 2016 р. витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання природоохоронних заходів склали 417.7 млн грн.

У 2016 р. фактичні викиди шкідливих речовин в атмосферу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не перевищили дозволені державою. Основні екологічні показники впливу виробничої діяльності підприємства на навколишнє середовище в порівнянні з 2015 р.:

 • • обсяг скидання стічних вод знижено на 0,4 %;
 • • обсяг утворення відходів знижено на 16,4 %;
 • • розміщення відходів в навколишньому середовищі знижено на 12,7 %.


У 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконано ряд екологічних проектів, з них основні:

 • • реконструкція коксової батареї №6 з впровадженням комплексу природоохоронних заходів. На новій коксовій батареї №6 впроваджені сучасні технологічні рішення: установка безпилової видачі коксу, комплекс гасіння коксу, будівництво 6 нових установок очищення газу для локалізації викидів, система бездимного завантаження вугільної шихти з використанням гидроінжекції, сучасна трамбовочно-завантажувально-виштовхуюча машина, а також оборотна система використання води. На установках очищення газу встановлені сучасні пилоочисні апарати - ефективні рукавні фільтри з автоматичним режимом струшування фільтруючих елементів. Експлуатація даних фільтрів дозволить досягти концентрації пилу на викиді – до 50 мг/м3. Зниження викидів в атмосферу складе 1 600 т/рік.
 • • Реконструкція двох установок очищення газу на дробильній фабриці гірничого департаменту. Апарати очищення газу мокрого типу замінено на сучасні ефективні рукавні фільтри, які дозволили досягти концентрації пилу на викиді нижче 50 мг/м3. Зниження викидів в атмосферу складе 12 т/рік.
 • • Реконструкція двох установок очищення газу від похилих конвеєрів секції №10 рудозбагачувальної фабрики №2. Зниження викидів в атмосферу складе 2,05 т/рік.
 • • Реконструкція двох установок очищення газу від перевантажувальних вузлів і будівництво нових трьох установок очищення газу від технологічного обладнання корпусу крупного подрібнення рудничого тракту на дробильній фабриці №3 рудоуправління гірничого департаменту. Заміна застарілих установок очищення газу забезпечила очищення по пилу до 50мг/м3. Зниження викидів в атмосферу складе 1 213,5 т/рік.
 • • Поетапна реконструкція хвостосховищ «Об'єднане» та «Миролюбівське» і їхнього оборотного водопостачання. Створені додаткові корисні ємкості для складування хвостів збагачення виробництва без використання додаткових земельних ресурсів.


СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Соціальні стандарти ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одними з найвищих серед гірничо-металургійних підприємств України. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує соціальний захист всіх своїх працівників відповідно до Колективного договору підприємства. Колдоговір містить зобов'язання підприємства в області охорони праці та здоров'я, організації та оплати праці робітників, навчання та соціального захисту персоналу. Колективний договір також визначає основні напрямки соціальних гарантій і пільг для персоналу: оплачувані відпустки, періоди тимчасової непрацездатності, медичне страхування, лікування та відпочинок в оздоровчих комплексах підприємства та здравницях України, матеріальні виплати та пільги як працівникам, так і ветеранам підприємства.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало в соціальний розвиток колективу 342,6 млн. грн. У працівників підприємства найкращі умови оздоровлення, відпочинку, медичне обслуговування. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» має в своєму розпорядженні найбільшу соціальну інфраструктуру серед всіх підприємств гірничо-металургійної галузі України.

Соціальна інфраструктура ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»


 • • 2 поліклініки;
 • • Палац культури;
 • • 2 пансіонати, які приймають понад 6 000 осіб за сезон;
 • • 3 дитячих оздоровчих табори, які приймають понад 4 000 дітей за сезон;
 • • санаторій-профілакторій «Джерело», який приймає понад 3 000 осіб на рік;
 • • 3 заміських бази відпочинку з пропускною спроможністю понад 130 000 осіб за сезон.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило 164,6 млн. грн. на ремонти, технічне переозброєння, утримання, розвиток і обслуговування оздоровчих об'єктів підприємства, дотацію на харчування та транспортні перевезення відпочивальників, медичне страхування дітей в період відпочинку, оплату праці педагогічного складу в дитячих таборах підприємства, а також на придбання санаторно-курортних путівок для працівників і членів їхніх сімей.

У літній оздоровчий сезон 2016 р. понад 4,2 тис. дітей працівників відпочили в дитячих оздоровчих таборах і понад 5,4 тис. працівників і членів їхніх сімей – у власних пансіонатах підприємства. В 2016 р. в санаторії-профілакторії «Джерело» оздоровилося понад 2,2 тис. працівників і непрацюючих пенсіонерів підприємства.

Також ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує оздоровлення своїх працівників і членів їхніх сімей в пансіонатах і санаторіях України. В 2016 р. понад 3,7 тис. співробітників підприємства та членів їхніх сімей скористалися санаторно-курортними путівками. Продаж усіх путівок працівникам підприємства здійснюється за пільговою вартістю.

Соціальний розвиток колективу
Фінансування соціальних витрат підприємства здійснюється відповідно до двох документів: Кошторису соціальних витрат і матеріальних виплат і Програми заходів щодо покращення соціально-побутових умов працівників. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» передбачає заходи щодо покращення соціально-побутових умов робітників, умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників і членів їхніх сімей. Щорічно ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестує в покращення соціально-побутових умов робітників: проводяться ремонти адміністративно-побутових комплексів, їдальнь, здоровпунктів, об'єктів відпочинку та оздоровлення, виділяються кошти для придбання санаторно-курортних путівок. Для реалізації цих заходів підприємство щорічно виділяє кошти у розмірі 0,5 % від суми реалізованої продукції за попередній рік. У 2016 р. витрати підприємства на покращення соціально-побутових умов, а також умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників і членів їхніх сімей склали 253 млн грн. Крім того, на утримання соціальної інфраструктури та покриття соціальних пільг і гарантій підприємство направило 89,6 млн грн в 2016 р.

Персонал
Рівень середньої заробітної плати в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склав 8 338,5 грн, тоді як середня зарплата у металургійній галузі склала 6 717 грн.

Навчання персоналу
У 2016 р. інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у навчання персоналу склали понад 8 млн грн. Ці кошти були направлені на проведення більше 3 тис. навчальних заходів, таких як: професійна перепідготовка, навчання другій професії, навчання на виробничо-технічних курсах і курсах цільового призначення, на участь працівників підприємства у різних навчальних семінарах і конференціях. Всього понад 80 % працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проходили навчання на підприємстві та за його межами в 2016 р.

Університет АрселорМіттал в Україні є одним з представництв корпоративного Університету АрселорМіттал (Люксембург) поряд з філіями в Іспанії, Канаді, Південній Африці, Чехії та Казахстані. Університет АрселорМіттал в Україні пропонує працівникам підприємства та підрядних організацій низку навчальних заходів і об'єднує:

 • • 27 аудиторій загальною пропускною спроможністю до 700 осіб на день;
 • • тренінг-центр з навчання безпечному виконанню робіт з 4 аудиторіями та набором з 4 тренажерів-симуляторів для опрацювання теоретичних і практичних навичок роботи у виробничих умовах;
 • • 3 комп'ютерних класи, розраховані на 42 робочих місця.

Університет АрселорМіттал в Україні пропонує програми 8-ми функціональних Академій8-ми функціональних Академій, можливості онлайн-академії та Учбового центру робочих професій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Школа англійської мови «SmartStart English with ArcelorMittal» для дітей працівників підприємства З 2015 р. у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює школа англійської мови «SmartStart English with ArcelorMittal»«SmartStart English with ArcelorMittal», в якій у 2016 р. навчались понад 670 дітей працівників підприємства. Учасниками безкоштовної програми навчання стали діти, які не вивчали англійську мову раніше або знали її на початковому рівні. За результатами профільних співбесід усі учні були розподілені на компактні групи за віком – 6-7, 8-10, 11-13, 14-16 і 17 років. Кожна група складається з 12 дітей, що дозволяє проводити навчання більш ефективно, ніж у звичайному шкільному класі. Заняття для дітей відбуваються двічі на тиждень в Університеті АрселорМіттал в Україні в Кривому Розі, а також в двох інших міських філіях школи. Школа ІТ-технологій «SmartStart IT with ArcelorMittal» для дітей працівників підприємства З 2016 р. у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює школа IT-технологій «SmartStart IT with ArcelorMittal»«SmartStart IT with ArcelorMittal», в якій у 2016 р. навчались 377 дітей працівників підприємства. Програма ІТ-школи була розділена на 2 семестри, в кожному з яких діти навчались на безоплатній основі. Учні організовані по 10 груп у кожному потоці – 3 групи у віці 9-11 років, 4 групи – 12-14 років і 3 групи – 15-17 років.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» збільшило відвантаження металопрокату довжиною 14 м, забезпечивши доставку продукції в порт за допомогою залізничного транспорту, що раніше було неможливо. Рішення щодо залізничних перевезень даної продукції дозволить підприємству в три рази збільшити обсяг відвантаження споживачам 14-метрової міри арматурного прокату - до 15 тис. тонн на місяць.

Раніше доставка металопрокату довжиною 14 м в порт здійснювалася виключно автомобільним транспортом. При цьому не усі довгомірні автомобілі можуть перевозити таку продукцію, оскільки стандартні довжини прутків металопрокату в Україні та інших країнах не перевищують 12 метрів.

З освоєнням нового латиноамериканського ринку збуту та збільшенням кількості замовлень на 14-метрову продукцію від європейських країн і Ізраїлю потреба у відвантаженні зростає. Оскільки в стандартний напіввагон така довжина не вміщується, були задіяні напіввагони з торцевими дверима, що відкриваються. Дана ініціатива підвищить конкурентоспроможність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і дозволить повністю задовольнити потреби своїх клієнтів.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомляє про результати виробництва сталі у 2016 р. Підприємство з успіхом впоралося з поставленим завданням і досягло рекордного за останні роки рівня виробництва сталі в обсязі 7 млн т за 2016 р. Раніше такого рівня виробництва вдавалося досягти лише в 2008 р.

Досягти рівня виробництва сталі в 7 млн т – це амбітна мета, до якої підприємство прагнуло увесь минулий рік. Прийти до цього результату вдалося за рахунок злагодженої та ефективної роботи усіх підрозділів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Минулий рік був непростим для ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг і всієї металургійної галузі, але багатим на значні події у виробництві. У 2016 р. в рамках інвестиційної програми в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» був введений в експлуатацію комплекс з приготування та вдування пиловугільного палива в доменну піч №9. З моменту запуску першої на підприємстві машини безперервного лиття заготовок підприємство досягло результату в обсязі 5 млн т сталі, і в найближчих планахбудівництво другої МБЛЗ. Також продовжувалася робота з освоєння нових марок сталі з високою додатковою вартістю, що позитивно впливає на прибуток підприємства. Розширений сортамент продукції підприємства, затребуваний на ринку, що збільшило кількість клієнтівспоживачів металопрокату виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У 2017 р. на підприємстві продовжиться впровадження масштабних інвестиційних проектів, які дозволять знизити собівартість продукції, підвищити продуктивність виробництва та значно покращити екологічну ситуацію у Кривому Розі та у всьому регіоні.

З 2005 р. компанія АрселорМіттал залишається найбільшим іноземним інвестором в Україні, сума інвестицій з моменту придбання підприємства у Кривому Розі склала 10,4 млрд доларів США. До 2020 р. компанія інвестує ще 1,5 млрд доларів США в модернізацію виробництва та нове будівництво в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Держава продемонструвала, що вона неефективний власник майна. Потужні підприємства України, такі як Харківський тракторний завод, приватизовували за копійки, зокрема росіяни. І тепер, руйнуючи економіку та промислову потужність держави, російський бізнес не несе за це відповідальності, а влада України не спроможна їх зупинити. На переконання народного депутата від “Радикальної партії” Олега Купрієнко, нічого дивного в тому, що росіяни взялися вивозити обладнання з Харківського тракторного заводу немає, передає УНН.

“Він (ХТЗ – ред) був у державній власності. Це було потужне підприємство. Його приватизували за копійки, віддали, ніяких обмежень не накладали, а зараз вже дивимось – а чого цей завод росіяни вивозять? А тому що його продали росіянам ще тоді. Я особисто займався деякими питаннями по цьому заводу, коли ще цей Ярославський не повернувся. Зараз там нібито і бізнесмени, і політики говорять, що він повернувся на той завод і нібито планує вкладати кошти. Що у нього в голові і хто за ним стоїтьцього не розкажу.

Але питання в тому, що якщо держава має бути ефективним власником і думати як мінімум про себе і своїх людей – таке підприємство має бути підконтрольне державі, це має бути як мінімум контрольний пакет у державі, щоб ніхто нічого не міг зробити без думки держави. Як бачимо останніми роками, держава не є ефективним власником не тому, що вона не може це зробити… Що таке держава? Це люди, які виконують державні функції.

У нас поки що така історія, що ті хто пришов до влади, кого ми самі ж і вибирали - вони не вміють ефективно користуватися майном.

Я переконаний, що все-таки ми не дамо його вивезти за кордон і не дамо розкрасти те, що наші батьки і діди роками будували”, - зазначив він.

Аби росіяни не вивезли обладнання з ХТЗ, сам О.Купрієнко готовий обома руками проголосувати за націоналізацію майна заводу.

“Якщо там дійсно росіяни і мають намір все це повивозити, як з Донбасу вивозять заводи гуманітарними конвоями і всі про це все знають – тоді я 2 руки підніму і 5 кнопок натисну у ВР за законопроект про націоналізацію ХТЗ і про повернення його у державну власність”, - підкреслив політик.

Крім того, він зауважиив, що Мін’юст міг би дати оцінку рішенню судді, який затвердив план санації ХТЗ, наклавши мораторій на стягнення заборгованості з заводу, зокрема на користь Держбюджету України на суму 400 млн грн.

“У нас є Мін’юст, який теж має займатися цими питаннями і не стояти осторонь”, - сказав він.

Крім того, на його думку, перейматися за долю ХТЗ мають й депутати-мажоритарники з Харківської області, які обиралися там і обіцяли людям дбати про робочі місця і виплату зарплат.

Нагадаємо, заборгованість перед співробітниками ХТЗ сягнула 20 мільйонів гривеньзаборгованість перед співробітниками ХТЗ сягнула 20 мільйонів гривень.

Як раніше повідомляв УНН, суддя Господарського суду Харківської області Володимир Яризько затвердив план санації ХТЗ, згідно з яким гроші заводу отримують росіяни, в тому числі компанія “НН Капітал”, яка через низку компаній має прямий зв’язок з Державним комітетом Російської Федерації з управління державним майном.

При цьому, Держбюджет України, якому ХТЗ винен понад 400 млн грн і мав виплатити заборгованість відповідно до рішення касаційного суду, не отримає нічогоДержбюджет України, якому ХТЗ винен понад 400 млн грн і мав виплатити заборгованість відповідно до рішення касаційного суду, не отримає нічого як мінімум впродовж 12 місяців у зв’язку з дією мораторію на ці виплати (згідно з планом санації).

 

Коментарі

Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...
Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені