Пром

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Пром
Зберегти
Скасувати
Відновити

Будівництво та нерухомість

Квартири купують влітку

Однокімнатна квартира на Печерську за ціною трикімнатної в Голосіївському або Дарницькому районі. Аналітики платформи OLX підбили підсумки спекотно

Понеділок, 1.10.2018 COMMENTS

Енергетика

Підсумки SEF 2018 KYIV

Потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт.    Такий

Середа, 7.11.2018 COMMENTS

Промисловість, Металургія, Хімія

Промисловий тур по заводу

Харківський підшипниковий завод (ХАРП) – одне з небагатьох підприємств регіону, що відкрито демонструє свої виробничі потужності. 3 серпня пр

Неділя, 19.08.2018 COMMENTS

Транспорт та Логістика

Brussels Airlines літатиме до Києва

Image - Brussels Airlines літатиме до Києва

Brussels Airlines реагує на постійно зростаючий попит на перельоти між Києвом та Брюсселем. Протягом останніх двох років ринковий попит на ці перел

Четвер, 18.10.2018 COMMENTS

Пром

Потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт. 

 

Такий прогноз змін енергетичного ландшафту України зробив директор компанії IB Centre Europe, голова оргкомітету 10-го Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV Віталій Давій.

 

Активна фаза розвитку ринку сталої енергетики в Україні розпочалась із затвердження механізму «зеленого» тарифуу вересні 2008 року. До цього часу в Україні діяли близько 60 малих гідроелектростанцій потужністю 120 МВт та кілька пілотних проектів у сонячній та вітровій енергетиці потужністю менше 4 МВт. За наступні 10 років в Україні з’явилось понад 6500нових об`єктів відновлюваної енергетики, у тому числі 6030домашніх сонячних станцій. 

 

«Кожного дня ми зустрічаємо все більше новихгравців,ідей, проектів інових викликів. Сприятливий зелений тариф дає можливість створювати, будуватита інвестувати. Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких - об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему» - зазначив Віталій Давій під час відкриття події.

 

Як результат, все більше гравців ринку створюють, вдосконалюють і розвивають технологічні та сервісні напрямки як для малих, так і для великих проектівсталої енергетики.

 

Зокрема, під час SEF 2018 KYIV голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк виділив 5 ключових пріоритетів, які допоможуть досягти Україні повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток «зеленої енергетики», масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку, розвиток власної нафтопереробки та енергетичний безвіз.

 

Можливості та енергетичний потенціал України на міжнародній арені розкрив директор із комерційних та юридичних питань компанії «RECOM» Нарек Тунян.

«Протягом 2017 р. в Україні було встановлено 211 МВтсонячних електростанцій, але в порівнянні з іншими країнами – це дуже незначна цифра. Така статистика показує,щокраїна має багато потенціалу для активного зростання.Тому треба ставити за мету 100% renewableі досягати її, враховуючи, що технології у сонячній енергетиці з кожним роком дешевшають і стають більш доступними» - повідомив він.

 

Як було вище зазначено, зараз для України стоїть перспективне завдання - досягти 100% renewable і компанія «KNESS» рішуче налаштована йти до цієї мети.

«Україні потрібна стратегія 100% renewables. На даний момент ця тема не досить широко обговорюється, але я переконаний, що 100% renewables – це досить досяжна та проста мета і всі технології для цього вже існують. Ми, як компанія та спільнота, хотіли б взяти участь в написанні цієї стратегії» - впевнено стверджує генеральний директор «KNESS» Сергій Шакалов.

 

На думку генерального директора компанії «Метрополія» Віктора Куртєва, щоб досягти 100% renewables потрібно виконати технічні та економічнізаходи. Вони включають в себе заборону будівництва поршневих електростанцій, виконання програми Укргідроенерго, зміну застарілих підходів до диспетчеризації, впровадження систем прогнозування ВДЕ та систем Smartgrid, відмову від аукціонів, а також локалізацію обладнання та елементів електростанцій всіх видів ВДЕ.

 

Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко і закликала кожного приєднуватися і брати участь у її розвитку.

«Я повністю віддаю себе відновлюваній енергетиці – 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Для мене renewable energy – це глобальна місія кожного з нас. Тому що енергія – це продукт №1 в нашому житті. Глобально у світі, і це зрозуміло, потрібно, щоб всі асоціації, інституції об’єднувалися під загальну місію RE100» – переконана Руслана Лижичко.

 

Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики підтвердив виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та СНД компанії Suntech PowerДімітріс Тітопулос. За його прогнозом до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів, з них 3,9 трлн – сонячна енергетика, 2,9 трлн – вітрова енергетика, 5,16 трлн – інші ВДЕ.

 

Генеральний директор компанії «Авенстон» Дмитро Лукомський повідомив, що значна частка інвестицій в розробці відновалюваних джерел енергії направлена на сонячну енергетику.

«В Україні збільшиться кількість інсталяцій сонячної енергетики, переважно наземних, побачимо більше малих проектів та дахових інсталяцій, буде обмежена площа для встановлення сонячних панелей, а новітні технології будуть більш помітними», - зробив прогнозексперт.

 

На думку компанії «Енергетична Альтернатива», мережева сонячна електростанція – це найпростіший інструмент для успішного бізнесу, а інвестиція в її будівництво є найбезпечнішим рішенням у співвідношенні з економічними ризиками.

 

Фахівці компанії «Atmosfera» додали, що промислові сонячні станції, зроблені під «зелений» тариф, вже зараз мають значний прогрес в розвитку і їх кількість з кожним роком буде зростати.

 

За словами генерального директора компанії «Блок Мастер Україна» Віталія Тимощенко, найцікавіший проект сонячної електростанції для інвесторів повинен мати такі критерії: потужність від 10 МВт, розташування на рівній ділянці з хорошою геологією і гідрологією, доступність та готовність, а джерелом фінансування має виступати банківський кредит.

 

Компанія «Karbon CNS» вважає потенціал сонячної енергетики України таким, що промислові сонячні електростанції великої потужності (10 МВт і більше) успішно забезпечать електроенергією малі та середні підприємства.

 

Стосовно будівництва проектів, спеціалісти систем кріплення «Solar Steelconstruction» радять звертати увагу на площу та місцерозташування сонячної електростанції. Особливо це стосується дахових СЕС, адже від розмірів покрівлі залежить кількість фотоелементів, а для правильного розташування важливий один фактор – орієнтація за сторонами світла.

 

Подія SEF 2018 KYIV вкотре довела, що новітні технології та інновації у сталій енергетиці активно розвиваються і вже застосовуються у проектах.

 

Останні розробки в сегменті монокристалічних сонячних модулів категорії PERC представив Хуан Карлос Гонзалез, технічний менеджер із продажів «Longi Solar».

«PERC-модулі значно підвищують енергоефективність. Тестування показали, що ця технологія дає більш високу доступність завдяки зростанню кількостіробочих годин інвертора при низькій інтенсивності випромінювання та збільшенні виробництва при високих температурах», - повідомив експерт.

 

Продовжуючи тему особливостей PERC-модулів, комерційний директор компанії «Helios Strategia» Дмитро Меркулов розказав про використання технології Bifacial.

 

«Виробництво станції за технологією Bifacialвідбувається за допомогою скляних виробів на панелях, а біле обрамлення значно підвищує коефіцієнт віддзеркалення поверхні» - поділився інформацією експерт.

 

Ще одним досягненням серед сонячних панелей є продукція компанії «Jinko Solar» – модуль Cheetah із збільшеним фотоелементом, пікова потужність якого може досягати 8 Вт.

 

«Модулі Cheetah зменшують термін окупності інвестицій на 9-35%. Його температура нижчепорівняно із стандартнимимодулями, тому втрачається менше часу на нагрів» - повідомив Євген Придатко, менеджер із розвитку бізнесу в СНД «Jinko Solar».

 

Важливого значення серед сонячних модулів набирає категорія mono PERC. Морган Флеранс, продакт-менеджер компанії «JA Solar» розповіла, чому саме ця технологія є кращим рішенням для зниження LCOE.

 

«В модулях mono PERC поверхня задньої сторони сонячних батарей діє, як дзеркало. Вони генерують більше енергії на м² і мають кращу продуктивність, навіть при високих температурах» - зауважила вона.

 

Half-cell – це особливий метод виготовлення сонячних панелей, про який розповів Рей Ванг з компанії Jiangsu Seraphim Solar System Co., Ltd: «Завдяки розподілу фотоелемента на дві частини збільшується проміжок між клітинами - це дозволяє панелі поглинути більше сонячного світла».

 

 

На думку директора із продажів «Talesun» Енн Шмідт, вся продукція повинна проходити 60 smart-перевірок аби забезпечити найвищу продуктивність роботи модуля. За цією системою тестування продукції відбувається в більш сурових умовах, аніж як це роблять за міжнародними стандартами.

Крім цього, існують технічні ризики PV-модулів, які потрібно оцінювати та мінімізувати.

 

«Технічні ризики PV-модулів можемо мінімізувати за допомогою вибору правильної технології / типу PV-модулів, порівняння різних продуктів у реальних умовах життя, правильного використання PV-модулів» - радить генеральний директор Smart Energy GroupХаліль Демірдаг.

 

Стала енергетика впевнено рухається в напрямку діджитилізації і попит на більш автоматизовану роботу проекту зростає. Інноваційне рішення серед інверторівна прикладі продуктів Fusion Solar представила компанія «Huawei (Photomate)».

 

«Стрінг-Інвертори SUN2000 використовують інтелектуальне програмне забезпечення, яке дозволяє вести спостереження за роботою сонячної електростанції з телефону або планшета, тому в будь-який час можна здійснювати контроль за продуктивністю» - зазначив директор Photomate Антон Абрамов.

 

В свою чергу Мауро Рівола, директор з продажів «Ingeteam», презентував новітню діджитал-технологію: «INGECON SUN EMS Tools - це додаток, який встановлюється на комп’ютер і дає можливість проводити моніторинг та налаштування систем енергоспоживання, які контролюються радою INGECON SUN EMS».

 

Стосовно біопаливної галузі в Україні, прогноз з розвитку ВДЕ у секторі теплопостачання зробив директор НТЦ «Біомаса» Георгій Гелетуха. За його словами, згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року будемо мати, близько 97 000 робочих місць, 24 000 МВТ тепла, 1 780 МВт електроенергії, а частка ВДЕ займатиме 40%.

 

В цей час Європейський банк в Україні сумарно інвестував в 11 проектів сонячної, вітрової та біоенергетики, потужністю 190 МВт та загальною вартістю 123,5 млн євро.Про це повідомила асоційований директор департаменту електроенергетики ЄБРРОльга Єрьоміна.

 

Головна галузева подія 10-й Міжнародний Форум та Виставка сталої енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV відбулася 16-19 жовтня. Учасниками події стали понад 500 делегатів, 50 спікерів з 30-ти країн світу, понад 85 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та рішення, а також понад 3 000відвідувачів виставки.

 

Організатор і продюсер SEF 2018 KYIV – Центр інноваційного бізнесу (IB CentreIB Centre).

 

Найближча галузева подія від IB Centre — 8-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2019  відбудеться у Києві 16-18 квітня 2019 р.

 

Детальніше дізнатись про головну подію у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2019 можете на сайті 2019.cis-solar.com

Brussels Airlines реагує на постійно зростаючий попит на перельоти між Києвом та Брюсселем. Протягом останніх двох років ринковий попит на ці перельоти зріс на 68%. Починаючи від сьогодні авіакомпанія Brussels Airlines здійснює перельоти, з’єднуючи Міжнародний аеропорт «Бориспіль» із європейською столицею чотири рази на тиждень, забезпечуючи таким чином повітряне сполучення Києва з рештою Європи. Сьогодні о 13.25 Посол Бельгії в Україні Алекс Ленартс, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та 30 дітей із SOS Children’s Villages Ukraine вітали літак Brussels Airlines  - Trident з особливим  дизайном із зображенням Belgian Red Devils –  національна футбольна команда Бельгії.  
 
Завдяки візовій лібералізації для українських громадян, які подорожують до країн Шенгенської зони, а також через те, що Україна рухається в напрямку до ЄС, за останні два роки попит на перельоти між Києвом та Брюсселем виріс на 68%. Щоб відповідати зростаючому попиту, Brussels Airlines розпочинає пряме сполучення між Києвом та Брюсселем 4 рази на тиждень. Київ є важливим промисловим, науковим, освітнім і культурним центром Східної Європи, він є осередком бізнесу, а також популярним напрямком для відпочинку, даючи бельгійській авіакомпанії можливість перевозити велику кількість представників бізнес індустрії та туристів у столицю України. Що стосується пасажирів, що подорожують з України до Бельгії, розклад польотів до Брюсселя дозволяє з'єднати країну з іншими основними напрямками Brussels Airlines у Європі, зокрема у Франції, Португалії, країнах Скандинавії, Іспанії та Великобританії.
 
«Авіакомпанія Brussels Airlines зробила правильний вибір, коли розпочала здійснювати свої рейси до Києва, оскільки Україна стає важливим партнером для Бельгії та країн ЄС. Потенціал України у торгівлі та науковій співпраці, культурному та академічному обміні та міжособових відносинах є величезним. Зв'язок між Брюсселем та Києвом через авіалінії Brussels Airlines буде дуже успішним».
Алекс Ленартс, Посол Бельгії в Україні
 
«Ми дуже раді можливості об'єднати географічний центр Європи (Україну) з політичною столицею Європи, Брюсселем. Україна є важливою для нас в авіакомпанії Brussels Airlines і в Lufthansa Group, до якої входить Brussels Airlines. Lufthansa Group.

За версією авторитетного авіаційного ресурсу «Flightstats» аеропорт «Бориспіль» увійшов у 20-ку рейтингу пунктуальності аеропортів Європи. У вересні головний аеропорт України отримав високу відзнаку разом з аеропортами Мілан Лінате, Ліверпуль імені Джона Леннона, Гельсінкі-Вантаа, Осло Гардермуен та іспанським Лансароте.

Усього експертний рейтинг проаналізував своєчасніcть відправлень рейсів 97 європейських аеропортів. Пунктуальність безпосередньо аеропорту «Бориспіль» склала 82,6% - гідний показник відносно лідерів рейтингу Flightstats – аеропортів Тенеріфе Лос-Родеос та Стокгольм-Бромма (92,4% та 94,3% відповідно). «Входження до рейтингу «Flightstats» свідчить - «Бориспіль» вкотре продемонстрував якісну роботу на результат і отримав стимул для подальшого покращення показника пунктуальності», - зазначив Максим Волошин, директор з розвитку авіаційної діяльності ДП МА «Бориспіль».

Flightstats – потужна платформа, яка акумулює інформацію щодо авіасполучень та діяльності аеропортів по всьому світу. Ознайомитися з аналітикою даного авіаційного ресурсу та, відповідно, з рейтингом пунктуальності за участі аеропорту «Бориспіль» можна за посиланням https://www.flightstats.com/company/monthly-performance-reports/airports/ (Airports by Size and Region – Europe - All Airports).

Нагадаємо у 2018 році аеропорт «Бориспіль» також закріпив позицію серед лідерів авторитетного рейтингу «Міжнародної ради аеропортів» (ACI Europe) за динамікою зростання у групі великих аеропортів, які обслуговують від 10 до 25 млн грн.

З вересня 2018 року Lufthansa Group співпрацює із сервісами Tickets Travel Network (Tickets.UA), Agentskiy® та Tickets Consolidator, які почали використовувати NDC API – прямий інтерфейс системи бронювання Lufthansa Group.  
 
Технологія NDC API дозволить партнерам отримувати доступ до тарифів і вигідних пропозицій Lufthansa Group, які можна забронювати виключно за допомогою NDC Smart Offer.  
 
"Ми отримали перших трьох важливих партнерів в Україні для програми NDC API Lufthansa Group - Tickets.UA, Agentskiy® та Tickets Consolidator. Ми хочемо, щоб українські клієнти та партнери мали змогу використовувати найкращі пропозиції наших авіаліній.  Вже сьогодні у нас є багато партнерів, які використовують NDC Smart Offer та отримуючи переваги від інтерфейсу SPRK. І зараз за допомогою зв’язку NDC API наші партнери зможуть надавати послуги своїм клієнтам ще більш індивідуально та персоніфіковано", - говорить Рене Койнзак, генеральний директор з продажів Lufthansa Group в Україні, Вірменії, Білорусі, Грузії, Азербайджані та Туркменістані.   
 
Три нових партнери мають різні підходи до ринку. В той час як Tickets.UA в основному працює з прямими продажами та корпоративним сегментом, Agentskiy® та Tickets Consolidator виступають консолідаторами на ринку туристичних агентств.
 
Комерційний директор Tickets Travel Network  (Tickets.UA) Віктор Войцеховський зазначає: "Ми б хотіли висловити подяку за довіру та лояльність в рамках інтеграційного проекту Lufthansa Group NDC. Метою даного співробітництва є надання пасажирам та корпоративним клієнтам сервісу високої якості та найвигідніших пропозицій Lufthansa Group. Крім того, туристична індустрія проходить через значні технологічні зміни у всьому світі і компанія Lufthansa Group, як провідна компанія, задає тренд  технологічними агенціям, такими як TTN, у напрямку розвитку бізнесу та високих стандартів".
Tickets. UA отримали доступ до NDC API з вересня 2018 року.
 
Agentskiy®, як швидко зростаючий консолідатор, працює з NDC API від технологічного провайдера. Костянтин Сєров, власник бренду Agentskiy® зазначив: «Agentskiy® приділяє увагу інноваціям та активно розвивається і, звісно, намагається надати доступ до широкого переліку сервісів нашим клієнтам. Ось лише декілька з багатьох причин, чому ми віддали перевагу NDC API  від Lufthansa Group. Наші агенти отримати унікальну можливість бронювати квитки та додаткові послуги напряму через Lufthansa Group . NDC - це простий та зручний інтерфейс, який допомагає нашим партнерам працювати більш продуктивно. Ми прагнемо збільшити обсяг продажів за допомогою NDC API від Lufthansa Group, що надасть нові можливості для наших партнерів та їх пасажирів».

Однокімнатна квартира на Печерську за ціною трикімнатної в Голосіївському або Дарницькому районі. Аналітики платформи OLX підбили підсумки спекотного сезону на вторинному ринку нерухомості у столиці та спрогнозували, як зміняться ціни на квартири цієї осені. Відразу спойлер - потрібно було купувати влітку.

 

Найдорожча нерухомість у Києві, як і раніше, продається у Печерському районі. За скромну однокімнатну квартиру у центрі міста потрібно було в середньому заплатити близько 72 000 дол., а за простору трикімнатну віддати майже 175 000 дол. Втім, для кого ціни за квадратні метри на Печерську виявилися непосильними, варто було звернути увагу на квартири у Шевченківському районі. Теж близько до Хрещатика, але вартість у два рази менше.

 

Ціна на квартири в Києві за літо 2018 року, USD

 

Район

1-кімнатна квартира

2-кімнатна квартира

3-кімнатна квартира

Печерський

71 664

110 000

175 000

Шевченківський

35 000

63 200

110 000

Дарницький

37 500

56 000

75 000

Голосіївський

27 615

52 000

67 100

Подільський

31 945

50 000

62 250

Солом’янський

32 000

43 166

67 000

Оболонський

33 000

46 000

60 000

Дніпровський

33 950

40 000

57 000

Деснянський

25 000

36 900

49 000

Святошинський

24 600

32 000

48 500

 

Звання «найдорожчого спального району Києва» заслужив Дарницький. У кам'яних джунглях на лівому березі літня вартість однокімнатної квартири склала 37 500 дол. Таке холостяцьке житло виявилося дорожчим, ніж аналогічні пропозиції у центрі. Найвигідніше було придбати нерухомість у Святошинському районі. Трикімнатна квартира на західній околиці міста коштувала майже 49 000 дол., а двокімнатна - 32 600 дол. У цій частині Києва також можна було відшукати і найбільш бюджетне рішення: однокімнатну квартиру за 24 600 дол.

 

В цілому, була можливість придбати однокімнатну квартиру в столиці за 25 000 дол. у віддалених районах і викласти до 35 000 дол. за таке житло в прилеглій до центру частині або у районі з лінією метро. Вартість двокімнатних квартир склала до 37 000 дол. в Деснянському і Святошинському районах, а за 40 000 - 56 000 дол. можна було пригледіти варіанти на лівому березі у Дніпровському і Дарницькому районах, а також на правому у Подільському, Голосіївському, Оболонському та Солом'янському. Ціни на трикімнатну квартиру варіювалися від 48 500 дол. до 75 000 дол. у спальних районах і на Подолі, а цінники елітних “трійок” на Печерську і у Шевченківському районі в середньому були 110 000 - 175 000 дол.

 

Якщо говорити про тенденції на ринку нерухомості, у період літніх відпусток традиційно настає тимчасове затишшя - у порівнянні з весною, за червень-серпень 2018 року кількість оголошень з пропозицією придбати житло у Києві на платформі OLX скоротилося вдвічі. Але тим, хто все ж проміняв пляж і сонце на пошук і придбання нових квадратних метрів, вельми пощастило. Восени аналітики OLX прогнозують підвищення цін по всій Україні. Так що варто очікувати, що трикімнатні квартири подорожчають на 4-6%, однокімнатні на 11-13%, а ось двокімнатні квартири на всі 14-16%.

 

Довідка про компанію

OLX — один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. База ресурсу налічує 11,4 млн оголошень і щомісяця поповнюється більш ніж на 3 млн нових пропозицій. За даними Gemius cервіс є найбільш відвідуваним в країні після Google, Youtube і Facebook. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць.

Сервіс входить в ТОП-10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії "Купівлі" для IOS і Android за даними SimilarWeb.

На OLX за рік продається товарів на більш ніж 1 млрд доларів, а це половина річного обороту ринку e-commerce в країні.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені