Пром

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Пром
Зберегти
Скасувати
Відновити

Будівництво та нерухомість

Квартири купують влітку

Однокімнатна квартира на Печерську за ціною трикімнатної в Голосіївському або Дарницькому районі. Аналітики платформи OLX підбили підсумки спекотно

Понеділок, 1.10.2018 COMMENTS

Енергетика

Кліматичні відзнаки на COP24

6 грудня компанії PRANA, SolarGaps і Червона хвиля отримали відзнаки кліматичних інноваторів за успішно впроваджені “зелені” бізнес-про

П'ятниця, 7.12.2018 COMMENTS

Промисловість, Металургія, Хімія

Зупинити трудову міграцію!

Врятувати вітчизняне машинобудування може лише комплексна урядова програма, яка визначить цю галузь пріоритетною і ст

Вівторок, 4.12.2018 COMMENTS

Транспорт та Логістика

XX-ий Всеукраїнський День Логіста

Image - XX-ий Всеукраїнський День Логіста

ХХ Ювілейний Всеукраїнський День Логіста: роботи, автоматизація і майбутнє рітейлу, яке вже настало. Кінець осені-2018 ознаменувався проведення

Вівторок, 18.12.2018 COMMENTS

Пром

ХХ Ювілейний Всеукраїнський День Логіста: роботи, автоматизація і майбутнє рітейлу, яке вже настало.

Кінець осені-2018 ознаменувався проведенням ХХ Всеукраїнського Дня Логіста.

Учасниками заходу стали понад 150 топ-менеджерів логістики компаній виробників, рітейлерів, дистриб'юторів, а також представників суміжних галузей українського бізнесу.

Засновник конференції В2В медіа-група TradeMasterGroup дякує спікерам і партнерам за співпрацю і підтримку:

Логістичного партнера - Neolit Logistics

Партнера ІнтерКаргоТракІнтерКаргоТрак- виробника фургонів

Надійного постачальника акумуляторів батарей - ACCUM group of companies

Трансформаційного партнера - YouCoach

Постачальника СУЧАСНИХ вантажівок - АВТЕК

Партнера кава-брейків - TREVI

 

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ:

Журнали: «Упаковка», «Food.ua», «Маркетинг і реклама», «Логістика: проблеми та рішення», «Промисловість у фокусі», «Судноплавство», «Напої. Технології та інновації », «Транспорт», «М'ясний бізнес », « Хлібний і кондитерський бізнес »,« Будівельний журнал ».

Газета: «Аграрник», «Агробізнес сьогодні».

Бюлетень «Перевізник».

Інформаційні Портали «NEWS.KOMPASS.UA», «Бізреліз», «Клуб Експортерів України», «Logistics-GR», «Харчовик», «Простобіз», «Worldexpo», «Інформаційні технології для менеджменту», «Hubs». Агропромисловий портал «Украпк».

8 Телеканал.

 

Як скоро українських робітників замінять роботи? Про майбутнє, яке вже настало, в своїй доповіді "Lean 4.0: Чому без принципів Lean ми не зможемо увійти в еру Industry 4.0 і штучного інтелекту" розповів Максим Жадан, lean експерт-практик.

Ми живемо в еру Індустрії 4.0, тобто Четвертої промислової революції (після парової машини, електрики і комп'ютерів). Індустрія 4.0 - це кіберфізичні системи, тобто виробництво без людей. Втім, додає Максим Жадан, "без людей" не означає, що незабаром мільйони втратять роботу. Навпаки: щоб контролювати машини, знадобиться багато кваліфікованих кадрів. Окреме питання - де їх взяти в Україні.

Скільки років потрібно тим або іншим технологіям для 100 мільйонів клієнтів? Телефону - 75 років. Інтернету - 7 років. Фейсбук - 4 роки. Інстаграму - 2 роки. І тільки 1 місяць - з додатком Покемон-Гоу. Індустрія 4.0 прискорила виробничі темпи, скоротивши при цьому людський персонал. Скільки потрібно було людей, щоб всі ми користувалися телефонами? А для додатка "Покемон-Гоу" досить 10 програмістів, 2 дизайнерів і директора. Програмісти, які написали "Покемон-Гоу", цілком могли бути українськими розробниками.

Історія з попереднього абзацу - відповідь на питання "кому робити Четверту промислову революцію". Програмістам. У прогресивних компаніях, айтішники - вже давно не ті, кому доручають перевстановити Windows, або замінити картридж в принтері. Бізнес, який йде в ногу з часом, переводить програмістів в команди по автоматизації, де саме вони прописують алгоритми для машин нового покоління.

 

Про тотальну роботизації, яка чекає нас уже через кілька десятиліть, розповів і Олександр Попов, директор офісу проектів логістики Fozzy Group, в доповіді "Технологічні інновації як ДНК Логістики".

Світові консалтингові компанії прогнозують: співвідношення робочих годин між людьми і машинами становить сьогодні 71% проти 29%. Вже через сім років, в 2025 році, ці показники будуть 48% проти 52%. Уже в 2030 році безробітних з цієї причини може бути від 400 до 800 мільйонів чоловік. Тому, вважає Олександр Попов, для української логістики особливо важливо освоїти нові технології нарівні з рештою світу, щоб плавно ввести інновації в свою економіку.

 

Автоматизоване майбутнє вже настало - про це в доповіді "Автоматизовані магазини - майбутнє рітейлу та логістики" розповів Сергій Євтушенко, власник мережі "Червоний Маркет". У цьому році "Червоний маркет" відкрив в Києві свій перший магазин нового покоління.

"Ми відкрили магазин, куди ви приходите, а замість візка вам дають сканер - або ви використовуєте власний мобільний телефон. Ви просто скануєте штрих код, він падає в вашу віртуальну корзину, і біля каси ви отримуєте весь обраний товар відразу ", - розповів Сергій Євтушенко. Новий формат магазину дуже схожий на сервіс Amazon Go: в дату запуску "Червоний Маркет" відстав від нього всього на тиждень.

Однією з інновацій мережі магазинів також є автоматизація складів. Переживши ефективний перехід на WMS систему, на сьогоднішній день фахівці компанії вже пропонують автоматизацію, як окрему послугу своїм колегам.

"За автоматизацією майбутнє України, - зазначив Сергій Євтушенко. - Всі ми хочемо жити в цивілізованій країні. Але на жаль, ми втрачаємо людей, які їдуть працювати на Захід. Тому я чітко вірю, що автоматизація дуже перспективна ".

 

Наявність кваліфікованих кадрів - ключова умова розвитку логістичних компаній, вважає аналітик компанії Pro-Consulting Іван Шпак. У своїй доповіді "Аналіз ринку логістичних послуг. Тренди і перспективи галузі "він позначив проблемні точки української логістики.

35% українських підприємств вважають, що їх розвиток головним чином залежить від наявності кваліфікованих кадрів. Але таких кадрів не вистачає. Так, за даними служби зайнятості, дефіцит водіїв-експедиторів на сьогоднішній день налічує 20 тисяч осіб. Вже через рік ця цифра може збільшитися ще на кілька тисяч.

Чому так? Причина проста. Середня зарплата водія в Україні - близько 12 тисяч гривень. Тоді як в сусідній Польщі він може заробляти до 1300 євро. Якщо українські логістичні компанії хочуть розвиватися швидше, їм варто задуматися насамперед над вирішенням цієї проблеми.

 

Рішення проблеми поганих продажів в магазинах запропонував у своїй доповіді "Автозамовлення, як інструмент логістики для запобігання порожніх полиць" керівник відділу підтримки та розвитку SAP ERP Фармацевтичної Фірми "Дарниця" Валерій Якушко.

Автозамовлення - підтримка буфера запасу від точки замовлення до точки замовлення відповідно до динаміки продажів, - часто стає першим інструментом, який впроваджують рітейлери. Причина - в його ефективності: мінімум витрат і максимум вигоди. Якщо, звичайно, в ваших даних немає помилок.

"Коли ми запустили систему Автозамовлення, перше, що ми побачили - ми можемо довіряти тільки лінії з продажу, - зазначає Валерій Якушко. - Тому що це інформація з кас, достовірні дані, і ця крива правдоподібна. При цьому ми зіткнулися з некоректними залишками на магазинах. Вони відразу впливають на коректність замовлення. Автозамовлення бачить залишки, і не бачить потреби в дозамовлення товару ".

Перше, що варто проаналізувати при впровадженні Автозамовлення - це динаміка продажів і коректність залишків на магазині, вважає Валерій Якушко. Що робити якщо залишки некоректні? Дозволити магазину провести технічну інвентаризацію. Також варто перевірити: чи відповідає дата поставок за документами - фактичну дату. Розбіжності, викликані бюрократичними зволіканнями, можуть спричинити виникнення порожній полки навіть в тому випадку, якщо Автозамовлення працює ідеально.

 

Валентина Мальчевска, директор департаменту транспортної політики Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України, розповіла про те, як правильно здійснювати міжнародні автомобільні перевезення. У доповіді "Оптимізація процесу отримання і обліку разових дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень", зокрема, Валентина Мальчевска перерахувала країни, які збільшили квоти дозволів для українських перевізників: Німеччина, Польща, Франція, Чехія та інші.

Щоб уникнути простою товару на кордоні, з подальшими негативними наслідками для бізнесу, необхідно враховувати особливості дозвільної системи. Так, наприклад, з першого січня наступного року до Великобританії зможуть в'їжджати без дозволу автомобілі екологічних стандартів Євро-5 і Євро-6. А Франція ввела систему багаторазових дозволів ще з березня цього року.

 

Володимир Лисоконь, виконавчий директор ГК "Neolit Logistics", в своїй доповіді "Крадіжки вантажу і шахрайство при перевезеннях автомобільним і ж / д транспортом", розповів про те, як не стати жертвою злочинних схем при перевезеннях вантажів. Перша схема - підроблені документи. У своїй презентації Володимир Лисоконь наочно демонструє: ось паспорт, права і техпаспорт автомобіля перевізника. На перший погляд все нормально: документи начебто справжні, водій - осудний. Вантаж завантажується, машина їде, і - більше не повертається. Уже при перевірці документів у поліції виявляється: паспорт - підроблений, а на техпаспорт зареєстрований не вантажівка МАН, а звичайна "таврія". Як бути в таких випадках? Зайти в Open Data Bot в додатку Telegram: всього за хвилину там можна звірити дані перевізника на предмет автентичності.

Друга схема - перехоплення вантажу. Водієві дзвонять нібито зі складу: вибачте, ми перевантажені, доведеться почекати. Найчастіше телефонують в п'ятницю, а чекати пропонують до понеділка. Водій закономірно засмучений. І тут шахраї знаходять "рішення" його проблеми: завдяки щасливому збігу обставин його вантаж можна залишити на складі в сусідньому місті. Наївний водій їде туди, відвантажує вантаж, і - пастка закривається. Спосіб уникнути такого шахрайства - спілкуватися з водієм на постійній основі, нагадуючи, що про будь-які зміни маршруту він зобов'язаний повідомляти всім учасникам угоди: диспетчеру, власнику вантажу і вантажоодержувачу.

 

Як оптимізувати роботу Автозамовлення під потреби магазину, розповів також Юрій Поенко, директор з логістики ТОВ "Омега" (мережа супермаркетів VARUS), у своїй лекції "Управління запасами в магазинах різного формату".

"Коли ми запускали систему Автозамовлення, найменша площа магазина становила близько тисячі метрів квадратних, в магазинах було місце, всі магазини будувалися окремо, ми перебували в зоні комфорту, - зазначив Юрій Поенко. - Однак у міру відкриття нових магазинів ми зрозуміли, що ситуація виходить з-під контролю ". Магазини, чия площа становила 200 і менше метрів квадратних, не могли справлятися з масивом вступників товарів. Дефіцит місця і робочих рук впливав як на зовнішній вигляд магазинів, так і на кількість покупок, зроблених там.

Щоб вирішити проблему, було вирішено ввести фізичне обмеження. Так, наприклад, якщо в магазині з "чистим складом" (відсутністю складського приміщення) на полицю містилося лише шість пляшок елітного алкоголю, максимальна цифра замовленого товару повинна була не перевищувати шість одиниць, а мінімальна - одну одиницю, яка за будь-яких обставин повинна була перебувати на полиці. Уточнення даних Автозамовлення для невеликих магазинів допомогло налагодити роботу мережі.

 

Про останні тенденції в організації авто-перевезень розповів Сергій Волоський, комерційний директор компанії "ІнтерКаргоТрак", в своїй доповіді "Індивідуальний підхід в технологіях виробництва фургонів, як інструмент створення бренду виробника і джерело додаткової генерації прибутку".

Серед основних ризиків логістики, пов'язаної з фургонами, виділяють наступні:

• недовезення товару в разі поломки шасі автомобіля;

• псування товару через низьку якість фургона (невідповідність температурного режиму).

Щоб не втрачати симпатії покупців і власні гроші, все більше компаній систематично оновлюють свій автопарк - адже часто дешевше купити нову техніку, ніж ремонтувати стару з урахуванням озвучених вище ризиків, які можуть виникнути.

Крім того, автофургон - особа виробника на дорозі. Брендовану рекламу, розміщену на фургоні, може побачити велику кількість потенційних покупців.

 

Автоматизувати побудову маршруту для оптимізації логістичних процесів вирішили в компанії ТОВ "Небесна Криниця ЛТД". Про те, як це було, розповіладиректор з розвитку Євгенія Кривонос в своїй доповіді "Впровадження програмного забезпечення для маршрутизації доставки води. Практичний досвід".

Тенденції європейського ринку доставки води такі: кількість клієнтів не збільшується, і більшість з них хочуть отримувати свої замовлення строго за графіком. При цьому спостерігається прагнення до об'єднання продуктів в водно-кавові компанії. Слідувати за цими тенденціями часто заважає людський фактор.

Євгенія Кривонос зазначає: щоб вирішити проблему відразу в двох аспектах, - чіткої фіксації інформації і якості обслуговування, - було прийнято рішення автоматизувати доставку води. Для цього використовували такі принципи:

• формування маршруту комп'ютером з урахуванням часу доставки і логістичних особливостей (пробки, кількість часу у клієнта);

• маршрутні листи зберігаються в програмі;

• автоматично вважається пробіг авто - точна дата ТО;

• GPS навігація на всіх авто;

• моніторинг проходження по маршруту за часом (запізнення або випередження) і зупинок (гарантія якісної продукції).

Як результат - при мінімальних затратах пального компанія отримала максимальну завантаженість автопарку. Витрати часу за однією адресою опустилися до рекордних 12 хвилин.

 

Про нюанси спілкування українського бізнесу з митницею розповів Валерій Губарєв, представник компанії "Незалежна митна агенція", в своїй доповіді "Митні ризики в логістичних процесах міжнародної торгівлі. Як правильно використовувати митну логістику у зовнішньоекономічній діяльності ".

Логістика імпорту традиційно пов'язане з великою кількістю проблем для бізнесу. Саме тут стягуються великі мита; саме тут товар часто простоює недозволено довго, запізнюючись до покупців. І найчастіше - зовсім не зі злого умислу митників, а від незнання правил міжнародних перевезень бізнесом, вважає Валерій Губарєв.

Що потрібно зробити, щоб не мати проблем на митниці? Перш за все - бути зареєстрованим в митних органах України. Зробити сьогодні це можна онлайн в будь-якій точці країни. Крім того - важливо повідомити митниці про товар, який ви очікуєте. В іншому випадку митники просто не знатимуть, з ким розмовляти в разі виникнення проблем.

Складання попередньої декларацією з описом товару і його вартості, також сильно скорочує час і нерви, які підприємець може втратити на митниці.

 

Про те, який клімат склався в складської логістики України, розповів Дмитро Пасенков, керівник департаменту агентських і консультаційних послуг у сфері промислової та логістичної нерухомості, Cushman & Wakefiel, в доповіді "Тенденції та перспективи ринку складської логістики 2018-2019. Вакантність, попит, основні угоди в 2018 році ". Так, серед останніх тенденцій - збільшення орендної ставки, тиск зниженою вакантності. Фактично вибору на ринку немає, вважає Дмитро Пасенков. Ряд проектів в складської логістики відкладені до моменту закінчення українських виборів, оскільки для їх завершення важливо розуміти: як буде розвиватися країна, яка буде політична ситуація, а також - до яким ризикам готуватися.

 

У фіналі "ХХ Дня Логиста" вручили дипломи постійним учасникам конференції - в таких номінаціях:

Євгеній Нікушин - почесному модератору Всеукраїнського Дня Логіста, за активну участь і внесок в розвиток ринку логістики України.

Fozzy Group - за регулярну участь у Всеукраїнському Дні Логіста найбільшим складом. За внесок в розвиток ринку логістики України.

Денису Сімочкіну - за регулярне і активну участь у Всеукраїнському Дні Логіста. За внесок в розвиток ринку логістики України.

Аліні Ганноцькій - за багаторічну підтримку Всеукраїнського Дня Логіста, і внесок в розвиток ринку логістики України.

 

Організатор конференції - B2B Медіа-група TradeMasterGroup, вітає всіх учасників Всеукраїнської конференції "ХХ Всеукраїнський День Логіста" з набутими знаннями, корисними знайомствами і новими проектами.

До зустрічі на наших наступних конференціях!

 

Контакти організаторів:

067- 828-22-59, 067-502-99-00

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Розміщено на правах партнера

 

6 грудня компанії PRANA, SolarGaps і Червона хвиля отримали відзнаки кліматичних інноваторів за успішно впроваджені “зелені” бізнес-проекти в Україні.

Компанія PRANA презентувала рекуператори на мідних теплообмінниках зі smart-керуванням. SolarGaps — жалюзі з сонячними панелями, які генерують енергію, а «Червона хвиля» розповіла про 3D-друк титаном деталей для аерокосмічної галузі.

 

Нагороду компанії отримали в рамках презентації програми FINTECC від ЄБРР “Кліматичні Інноваційні Ваучери”, яка спрямована на розвиток бізнесів, що впроваджують дружні до клімату низьковуглецеві інновації в своїй роботі. Компанії PRANA, SolarGaps і Червона хвиля — переможців ІІ хвилі програми, чиї бізнес-проекти успішно реалізовані в Україні.


Грантова програма є найбільшою в Україні, започаткована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. Впроваджується ГО Greencubator. Усього протягом 2017-2018 рр. 26 компаній-переможців отримали фінансування на загальну суму 870 000 євро. Наразі триває прийом заявок на п’яту хвилю.

____________________

COP 24 - одна з найважливіших міжнародних конференцій, що об’єднує зусилля країн у протидії кліматичним змінам. В 2018 році захід проходить в Катовіце, Польща, з 3 по 15 грудня. Протягом двох тижнів лідери країн світу, представники державних органів та громадських екологічних організацій мають затвердити правила для виконання Паризької угоди, а саме механізми фінансової співпраці між країнами задля скорочення викидів CO2.

Громадська організація Greencubator будує екосистему для стійкого підприємництва, низьковуглецевих інновацій, розвитку «зеленої» економіки в Україні та Східній Європі з 2009 року, учасник міжнародної конференції ООН COP24. Є партнером програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» в Україні з 2017 року. Розробляє програмні правила і процедури, організовує процес подачі та відбору компаній, що бажають отримати кліматичні ваучери. Окрім Програми Європейського Союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку з Кліматичних Інноваційних Ваучерів, організація проводить табір енергетичних інновацій TeslaCamp та виступає національним партнером найбільшого у світі змагання «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad.

З 19 по 21 листопада 2018 року в НСК «Олімпійський» відбулася ключова подія року в українській енергетиці — «Український Енергетичний Тиждень’18». Організатор - A7 CONFERENCES. Інвестиційний партнер - A7 CAPITAL.

Подія об’єднала чотири важливих українських форуми, які вже протягом трьох років збирають головних гравців ринку енергетики:

- IIІ «Український нафтогазовий інвестиційний форум ’18»  | 19 Листопада

- ІІІ «Український форум з відновлюваної енергетики ’18»| 20 Листопада

- ІІ «Український форум з енергоефективності ’18»| 21 Листопада

- І «Український форум ОСББ 18»| 21 Листопада

 

Український енергетичний тиждень став майданчиком для обговорення актуальних питань сектору енергетики України. В підсумку, Україна може і має стати енергонезалежною країною, з енергетичною безпекою, з розвиненим показником розвитку відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Основним наголосом форуму було залучення інвестицій в українські проекти. Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL; Співзасновник, Спілка Українських Підприємців (СУП), відкрила форум словами: «Для залучення інвестицій і загалом зростання рівня життя і достатку в Україні потрібно зробити перший крок. І цей перший крок – це верховенство права, це врегулювання судової системи; і тільки після того підуть іноземні інвестиції, які так потрібні зараз в Україні!»

 

Першим форум Українського енергетичного тижня став Український нафтогазовий інвестиційний форум. На Українському енергетичному тижні відбувся діалог між представниками уряду, бізнесом та галузевими організаціями. Наталя Кацер-Бучковська, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України: «Ринок газу є одним із ключових елементів забезпечення енергетичної безпеки, оскільки фактично третину енергоресурсів Україна споживає за рахунок природнього газу». Сергій Лещенко, Народний депутат України, Комітет з питань запобігання і протидії корупції, сказав: «Звичайно, ринок, що розвивається – це дуже привабливе середовище для того, щоб максимально консолідувати прибуток. Ніхто не обіцяє, що Україна стане успішною і для цього не треба нічого робити. Але якщо зміни йшли ще й на рівні парламенту, то цифри зросту були в двічі вищі, ніж є зараз». Андрій Коболев, Голова правління, Нафтогаз України, розповідав про нові постави, що стосуються учасників ринку газу: «Постанова передбачає дуже важливий крок – передачу бази абонентів на Міністерство фінансів від облгазів, які володіють цією базою. Але оскільки тільки облгази знають кількість абонентів, що споживають газ з його мережі, то без них це зробити швидко неможливо. Ця постанова не була підтверджена державною регуляторною службою, але якщо вона запрацює і облгази базу зможуть передати, то вже на початку наступного року можна буде провести монетизацію». Цікаво, що вже з’являються ініціативи компаній галузі, які роблять газонафтовий сектор України більш відкритим та прозорим. Тетяна Темнюк, Директор зі стратегічних комунікацій, Полтавська газонафтова компанія, переставила новий проект: «Враховуючи що наша країна проголосила курс на відкритість даних для залучення міжнародних інвесторів, то саме зараз час для того, щоб вивести дану сферу із тіні. Перш за все компанії повинні відкривати свої дані для того, щоб отримати цю прозору систему».

 

Другим форумом Енергетичного тижня був Український форум з відновлюваної енергетики, який мав на меті важливе завдання – обговорити альтернативних джерел енергії в Україні, які б мали зберегти енергетичні ресурси нашої планети. Сергій Савчук, Голова, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, коментує: «Ринок відновлюваних джерел енергії набагато ширший, набагато більший, його не можна звести до будівництва лише сонячних станцій. Я впевнений, що поки ми будемо робити аукціони, інвестор має знайти і збільшити фінансування інших проектів, які не менш цінні для економіки і з точки зору повернення інвестицій». Обговорювали, серед іншого, і систему аукціонів. Андрій Конеченков, Голова правління, Українська вітроенергетична асоціація, Віце-президент, Всесвітня вітроенергетична асоціація, підкреслив: «Коли ми говоримо про швидкий перехід на аукціони, то ми повинні розуміти для себе головну ціль такого переходу – це не штучне зниження тарифу, це створення нової схеми підтримки для відновлюваної енергетики, яка би задовольнила інвесторів. Ми готові переходити на нову систему аукціонів, але при цьому ми повинні зберегти інтереси ринка, щоб не зупити ринок, як це відбулося в Польщі і не опуститися до зниження тарифу». Було багато позитивних прогнозів та наголошень на перспективи розвитку сфери: Родіон Морозов, Директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження, Укргазбанк, запевнив:  «Наступного року ми все таки допоможемо і спробуємо отримати набагато дешевший -ресурс, який дозволить у період окупності 7-8 років інвестувати та фінансувати проекти відновлюваної енергетики».

 

Заключним третім форумом був Український форум з енергоефективності, ключовим питанням якого було збереження ресурсів, що вичерпуються та не відновлюються. Олексій Рябчин, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України, прокоментував нові постанови та закони: «Щодо енергоефективності на транспорті. У нас порядок політичний - це легалізування автомобілів на європейських номерах. Це єдине, що ми маємо. В нас є політика на транспорті, але у нас шалена залежність від імпорту палива з Росії і Білорусі. 80% палива імпортується. Замість того, щоб підтримувати екологічні автомобілі, давати знижки на гідриди, продовжувати політику ввезення автомобілів без ПДВ, без акцизу, вводяться ПДВ на електромобілі, тощо».  Данієль Арчетті, Керівник з продажів технологічних рішень для нафтогазових та комбінованих циклів, Turboden S.p.A., сказав: «Якщо клімат змінюється на більш жаркий, це означає що в майбутньому ми зіткнемося з деякими проблемами. Зміни клімату будуть завдавати шкоду нам, тому ми повинні витрачати набагато більше грошей, щоб змінити ситуацію. Наприклад, ми робимо генераторні системи парових турбін, щоб виробляти електроенергію з відходів, і покращити ситуацію в цьому секторі». У підсумку Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL, наголосила: «Україна є першою країною світу з енергоспоживання, настільки ми неефективні у споживання енергії. Найбільші питання виникають до енергетичного споживання у галузі промисловості, тому наш наступний форум у квітні 2019 року буде присвячений промисловості – Український промисловий тиждень’19».

 

Серед ключових спікерів Форуму: Хюг Мінгареллі, Голова, Представництво ЄС в Україні, Уле Т. Хорпестад, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні, Євген Мецгер, Заступник Голови правління, АБ «Укргазбанк», Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL; Співзасновник, Спілка Українських Підприємців (СУП), Андрій Коболєв, Голова правління, НАК «Нафтогаз України», Павло Станчак, Віце-президент, Член правління, АТ «Укртрансгаз», Остап Єднак, Народний депутат України, Наталія Кацер-Бучковська, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, ВРУ, Олег Прохоренко, Голова правління, Укргазвидобування, Тетяна Темнюк, Директор зі стратегічних комунікацій, СП «Полтавська газонафтова компанія», Сергій Лещенко, Народний депутат України, Комітет з питань запобігання і протидії корупції, Джонатан Поппер, Заступник Голови правління, Укрнафта, Сергій Савчук, Голова, Держенергоефективності України, Руслана Лижичко, співачка, Міжнародний Амбасадор відновлюваної Енергії, Юрій Гнатюк, Директор, ДП «Енергоринок», Марина Петров, заступник директора представництва в Україні, ЄБРР, Максим Лебедєв, Партнер, GOLAW, Родіон Морозов, Директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження, АБ «Укргазбанк» , Джоел Месселаарс, Керівник адвокатського відділу, WindEuropе, Владислав Єременко, Генеральний директор, Вітряні парки України, Карл Стурен, Засновник та президент, Віндкрафт Україна, Мустафа Сердар Атасевен, Президент, Турецька вітроенергетична асоціація; Президент, AtasevenGroup, Вячеслав Феклін, Директор в Україні, GeneralElectric, Марек Росзак, Керівник відділу консалтингу у сфері відновлюваних джерел енергії в Польщі, DNVGL– Energy, Роберто Кресітеллі, Старший директор в країнах Європи, Близького Сходу та Африки, SunpowerO&M, Юрій Подоляк, Комерційний директор, IKNET, Антон Абрамов, Директор, Photomates.r.o, Андрій Гладкий, Директор, ТОВ "Сонячні Системи"/SolarSystems, Андрій Семченко, Керівник департаменту андерайтингу, Страхова компанія «ІНГО Україна», Георгій Гелетуха, Голова правління, Біоенергетична асоціація України, Олексій Рябчин, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, ВРУ, Данієль Арчетті, Керівник з продажів технологічних рішень для нафтогазових та комбінованих циклів, TurbodenS.p.A., та інші.

 

Інвестиційний партнер - A7 CAPITAL. Інституційний партнер – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Офіційний перевізник - Turkish Airlines. Юридичний партнер - міжнародна юридична фірма Dentons. Ексклюзивний фінансовий партнер - УКРГАЗБАНК. Партнери: GOLAW, Полтавська газонафтова компанія та ін.

Врятувати вітчизняне машинобудування може лише комплексна урядова програма, яка визначить цю галузь пріоритетною і створить умови для працевлаштування молодих спеціалістів
 
Найбільш цінний ресурс будь-якої країни – це люди. Їхні знання, досвід, навички та ідеї – складові успішного розвитку, а отже й прибутку. Проте наша держава цей ресурс безупинно втрачає, роздаючи кваліфіковані кадри направо і наліво, а точніше – на Захід, і на Схід. Особливо це стосується фахівців робітничих професій. Через низькі зарплати, безперспективність навчання і пошуку роботи в Україні вони змушені лишати свої домівки, щоб вижити. Як наслідок – зупинені заводи, занепад важкої промисловості та розбиті відстанню сім’ї.
 
Українські робітники залишають батьківщину
 
Значна частина українських громадян, які подалися до інших країн – представники робітничих спеціальностей. Підштовхнуло їх до такого кроку передусім падіння українського машинобудування. Робочі руки стали непотрібними власній державі, яка за 10 років майже повністю втратила колись потужне автобудування.
 
За офіційними урядовими даними, наразі за кордоном працює 5 млн наших громадян. Неофіційні цифри сягають 7 млн. Велика кількість з них отримала в Україні профтехосвіту, але стикнулася із проблемою непотрібності у власному домі зі здобутими знаннями. Поступово наша держава перетворилася на кузню кадрів для західних країн: вона зберегла потужний науковий потенціал ще старої радянської школи, за власний кошт надає якісне та безкоштовне навчання за технічним фахом, але не в змозі утримати робітників вдома, бо не створює умов, за яких молоді фахівці могли б проявити себе на практиці та бути корисними власні державі. Тож гроші платників податків витрачаються, по суті, на вітер: кадровий ресурс тікає за кордон.
 
 
Такої безвідповідальної ситуації насправді можна було б уникнути, якби уряд не визначав Україну передусім аграрною житницею, не лише концентрував державну підтримку на сільському господарстві, а й визначив пріоритетом індустріалізацію економіки. Адже ми маємо потужну базу важкої промисловості, яка наразі простоює і втрачає потенціал. Через відсутність налагодженого потоку замовлень від держави заводи зупинені в очікуванні невідомих перспектив. І навіть коли підприємствам вдається знайти замовників за кордоном, виконувати роботу практично нікому через трудову міграцію. До прикладу, на Черкаському автозаводі на час його відкриття 10 років тому працювало 3 тисячі робітників, а зараз – всього 500 людей. До того ж експортні контракти – це швидше поодинокі випадки, аніж системна робота. Більшу частину часу машинобудівні заводи працюють за скороченими графіками, інколи – один день на тиждень. Мало хто погодиться на такі умови, адже родини українських машинобудівників хочуть їсти щодня, а не раз на 7 днів.
 
До речі, українські машинобудівні підприємства за власною ініціативою стимулюють залучення молодих фахівців: створюють навчальні центри, дають студентам можливість проходити практику. Однак в результаті, навчившись і набравшись досвіду, колишні студенти таких програм все одно тікають на Захід, де заводи мають повну завантаженість, а робітники отримують стабільну зарплатню. Їхній вибір на користь інших країн не дивує: у Польщі робітникам заплатять 19 тисяч гривень, а в Україні в найкращому випадку – вдвічі менше.
 
Нацбанк поставив ризик від трудової міграції в один перелік із наслідками від розриву співпраці з МВФ. Проте по суті до реальних кроків, закріплених державною підтримкою машинобудування, не дійшло.
 
Як зупинити відтік українських робітників?
 
За даними Нацбанку, за кордон виїжджають найбільш продуктивні громадяни. 70% з них - це чоловіки. 35% - емігранти до 30 років. Тобто молодь, якої так не вистачає для оновлення машинобудівної галузі. Фінансисти стверджують, що в Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічний розвиток. Також фахівці звертають увагу і на інший вкрай загрозливий наслідок – руйнування сімей. Чимало робітників, які знаходять роботу на польських або чеських заводах, лишають дітей на бабусь та дідусів та втрачають зв’язок із найближчими людьми.
 
 
Зрозуміло, що лише за рахунок підвищення зарплат проблему з трудовою міграцією не вирішити. Держава має приділити належну увагу розвитку важкої промисловості, щоб зробити робочі спеціальності затребуваними. Передусім, варто розробити комплексну програму підтримки машинобудування і взятися за неї ще на освітньому рівні. Оскільки промисловість вимагає негайного оновлення людьми через старіння кадрового фонду.
 
Так, необхідно підвищити престиж машинобудування, щоб стимулювати молодь не вестися за стереотипом «білий комірець = висока зарплата» та обирати навчання на робітничі професії, які гарантуватимуть успішне працевлаштування, гідну оплату та соціальний пакет. Як забезпечити ці гарантії?
 
 
Сама ж держава під час закупівлі продуктів машинобудування має звертати увагу передусім на власне виробництво, а не шукати закордонні аналоги. Це в її інтересах - не позбавляти бюджет великих податків, а своїх громадян – робочих місць та гідних зарплат. На урядовому рівні необхідно визначити вітчизняне машинобудування пріоритетним та збільшити внутрішні замовлення, що автоматично впливатиме на зайнятість та зростання окладів. Такі кроки залишать людей вдома – зі своїми сім’ями. Для держави це означатиме збереження кадрового ресурсу, працездатного населення і платників податків.
 
Поки що прогнози щодо трудової міграції невтішні: найближчими роками її спад не очікується, навпаки влада прогнозує зростання відтоку кадрів до сусідньої Польщі. Тому урядові кроки щодо відновлення машинобудування мають бути негайними. Ми не повинні втрачати ні людей, ні промисловість – особливо в умовах війни і гострої потреби у власному важкому виробництві.
 
http://bogdan.ua/uk/trudova-migracija-zagrozhuje-mashynobuduvannju-ukrainy
 
 

Авіакомпанія Lufthansa продовжує розширяти свою маршрутну мережу і пропонує нові рейси в США. Починаючи з 3 травня 2019 року почнуть виконуватися перші рейси з Франкфурта в Остін (США). Це третє місто в штаті Техас після Далласа (аеропорт Даллас / Форт-Верт) і Хьюстона, куди будуть літати літаки Lufthansa. З початком дії літнього розкладу 2019 року авіалайнери Airbus A330300 будуть 5 раз в тиждень виконувати рейси по новому маршруту Франкфурт - Остін.

Щодня, за винятком вівторка і четверга, рейс LH 468 авіакомпанії Lufthansa буде вилітати з Франкфурта вранці і прибувати в Остін після обіду (за місцевим часом). Тривалість перельоту - приблизно 10 годин. Назад, рейс запланований на другу половину дня, з вильотом ближче до вечора і прибуттям у Франкфурт вранці наступного дня.

Авіалайнер Airbus A330-300 розрахований на 255 пасажирів та пропонує бізнес, преміум-економ і економ-клас. На борту пасажири можуть розраховувати на високий рівень комфорту рейсів Lufthansa. Квитки можна забронювати вже сьогодні. Крім Остіна, в маршрутній мережі Lufthansa з'явилося ще одне місто в Азії з вильотом з Мюнхена - Бангкок.

Таким чином, авіакомпанія продовжує розвиток свого вузлового аеропорту в Баварії з акцентом на азіатський напрямок. Перший рейс LH 792 запланований на 1 червня 2019 року, а продаж квитків на рейси до столиці Таїланду відкритий вже зараз. Новітній лайнер Airbus A350900 буде відправляться по маршруту Мюнхен - Бангкок щодня, в другій половині дня.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені