Компанія «Центр-Агро-Трейд», власник 95% акцій неплатоспроможного банку «Актабанк», вимагає від Національного банку України компенсувати 380 млн грн., які вони втратили після того, як НБУ довів своїми діями Актабанк до неплатоспроможності.

Про це повідомляє прес-служба компанії «Центр-Агро-Трейд».

Позов було подано до Господарського суду м. Києва.  Справу № 910/13134/17 розглядав суддя Юрій Підченко.  Компанія «Центр-Агро-Трейд» у своєму позові стверджує, що  Національний банк України своїми діями  спричинив знецінення акцій банку та фактично позбавив акціонерів права ними розпоряджатися та керувати роботою банку. Захисник порушених прав акціонерів Актабанку звернув увагу суду на практику Європейського суду з прав людини, який виносив рішення з аналогічних справ на користь позивачів, керуючись нормами Конвенції  «Про захист прав людини і основоположних свобод».

Правова позиція Національного банку України зводилась до того, що застосовані проти Актабанку заходи впливу, а саме обмеження, зупинення чи припинення операцій банку, накладення на нього штрафів та позбавлення генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, не позбавляло банк права здійснювати банківську діяльність. Тому шкоди акціонерам банку завдано не було, й позов до НБУ є невиправданим.

Рішення Господарського суду м. Києва (перша інстанція)  було винесено на користь Національного банку України.

«Ми очікували на такий результат, тому що в умовах чинної судової системи стягнення з Національного баку такої великої суми коштів –  швидше, неможливий прецедент.  Та ми продовжимо боротьбу за відстоювання порушених прав наших клієнтів, акціонерів Актабанку, й підемо в апеляцію», – заявила адвокат, партнер Адвокатської фірми «Династія» Сніжана Карагодина.

Адвокат наголошує, що наразі судова реформа перебуває в активній фазі, яка має кардинально оновити принципи роботи української судової системи. Й це дає надію вітчизняному бізнесу, що він зможе ефективно захищати свої порушені права саме в українських судах.

«Адже захист прав бізнесу – це основоположні принципи для існування та процвітання України, яка обрала для себе європейський шлях розвитку», – резюмує Сніжана Карагодина.