Право

Компанія «Центр-Агро-Трейд», власник 95% акцій неплатоспроможного банку «Актабанк», вимагає від Національного банку України компенсувати 380 млн грн., які вони втратили після того, як НБУ довів своїми діями Актабанк до неплатоспроможності.

Про це повідомляє прес-служба компанії «Центр-Агро-Трейд».

Позов було подано до Господарського суду м. Києва.  Справу № 910/13134/17 розглядав суддя Юрій Підченко.  Компанія «Центр-Агро-Трейд» у своєму позові стверджує, що  Національний банк України своїми діями  спричинив знецінення акцій банку та фактично позбавив акціонерів права ними розпоряджатися та керувати роботою банку. Захисник порушених прав акціонерів Актабанку звернув увагу суду на практику Європейського суду з прав людини, який виносив рішення з аналогічних справ на користь позивачів, керуючись нормами Конвенції  «Про захист прав людини і основоположних свобод».

Правова позиція Національного банку України зводилась до того, що застосовані проти Актабанку заходи впливу, а саме обмеження, зупинення чи припинення операцій банку, накладення на нього штрафів та позбавлення генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, не позбавляло банк права здійснювати банківську діяльність. Тому шкоди акціонерам банку завдано не було, й позов до НБУ є невиправданим.

Рішення Господарського суду м. Києва (перша інстанція)  було винесено на користь Національного банку України.

«Ми очікували на такий результат, тому що в умовах чинної судової системи стягнення з Національного баку такої великої суми коштів –  швидше, неможливий прецедент.  Та ми продовжимо боротьбу за відстоювання порушених прав наших клієнтів, акціонерів Актабанку, й підемо в апеляцію», – заявила адвокат, партнер Адвокатської фірми «Династія» Сніжана Карагодина.

Адвокат наголошує, що наразі судова реформа перебуває в активній фазі, яка має кардинально оновити принципи роботи української судової системи. Й це дає надію вітчизняному бізнесу, що він зможе ефективно захищати свої порушені права саме в українських судах.

«Адже захист прав бізнесу – це основоположні принципи для існування та процвітання України, яка обрала для себе європейський шлях розвитку», – резюмує Сніжана Карагодина.

Міністерство юстиції України спільно із Програмою USAID «Нове правосуддя», Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Центром комерційного права, Європейським Банком Реконструкції та Розвитку й Міжнародною організацією права розвитку провели на днях експертне обговорення найкращих європейських практик та шляхів розвитку в Україні інституту приватного виконання судових рішень. У заході взяли участь перші в Україні приватні виконавці, які успішно склали іспити та були сертифіковані Міністерством юстиції України 7 липня 2017 року, а також адвокати, судді та науковці.

Для незалежної України нашого часу – це дійсно перші виконавці судових рішень. У Російській імперії цих людей називали приставами, а у часи Княжої України їх називали ябедами. Загалом історики вітчизняної юриспруденції виділяють такі періоди в діяльності судових виконавців: ябедняківський (X-XIст.), мечниківський (XII ст.), приставський (ХІІІ ст. – ХVст.), магдебурзький (XV– поч. XVIII ст.), капітано - ісправський (XVIII – поч. ХІХ ст.), судово - приставський (др. пол. ХІХ ст. – 1917 року) та радянський (1917-1991).Самі назви періодизації можуть сказати про характер діяльності попередників нинішніх українських судових виконавців.

У інших країнах світу своя унікальна історія інституту судових виконавців, про що вони й розповіли на заході в готелі «Русь». Про систему виконавців у Нідерландах, наприклад, докладно розповів представник Королівської професійної організації судових виконавців (Координатор проектів ОБСЄ в Україні, пан Оскар Янс. Багатьох присутніх вразив той факт у діяльності місцевих судових виконавців (приставів), що вони мають багато прав, повну незалежність і статус підприємця. Тобто, пристави у прямому розумінні заробляють на боржниках. І це в умовах реальної конкуренції…

Стефан Павел Гінтовт, Голова Палати приватних судових виконавців Польщі (Координатор ОБСЄ в Україні), розповів про інститут самоврядування польських судових виконавців. Там кожний  виконавець автоматично стає членом такого самоврядного органу.  

Про змішану систему судових виконавців Болгарії на конференції розповів Каталін Попов. До речі, і Україна має змішану систему: тобто, державні і приватні судові виконавці діють паралельно. Але дещо нас і відрізняє. Наприклад, у Болгарії є квоти, а в Україні – немає, у Болгарії є територіальні обмеження діяльності, а українським виконавцям дозволяється діяти по всій країні.

Інші виступаючі також щедро ділилися досвідом та розповідали про національну специфіку організації діяльності виконавців тої країни, яку він представляв: Дамір Сіте – Сербії, Ельміра Міцкієне – Литви, Роман Талмач – Молдови.

Захід був представницьким. На ньому були присутніми: Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції України, Джеф Ерліх, Старший менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Даніел Райан, заступник Директора відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID в Україні, Довідас Віткаускас, Керівник групи експертів у Проекті ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Обговорення цієї актуальної теми має важливе значення, бо багато ще неясних питань залишається після впровадження в Українській судовій практиці такого інституту як «судовий  виконавець». Багато експертів і представників громадськості застерігають від небезпеки використання судових виконавців у політичних розправах. Тобто, головне питання стає так: чи стануть судові виконавці новітніми «опричниками» нашої влади?

Олесь Пасічний    

15 червня 2017 р. у Ліга Бізнес Інформ відбувся  семінар-практикум за участі суддів Деснянського та Шевченківського районних судів міста Києва, а також судових експертів.  Організатором виступила Експертно-правова група «Незалежний інститут судових експертиз» (НІСЕ).

Захід було приурочено до святкування ювілею НІСЕ, якому в червні цього року виповнилось 10 років. З огляду на важливість та знаковість цієї події, НІСЕ вирішив запросити на семінар таких лекторів, які однозначно б  зацікавили слухачів.

Відкрили захід співзасновники НІСЕ - Геннадій та Ольга Пампухи. Вони виступили з вітальним словом та розповіли про досягнення Інституту за його 10-річну діяльність.

Великий ажіотаж з боку адвокатів та юристів, яких майже 80 чоловік  відвідали семінар, стала лекція судді Деснянського райсуду м. Києва Бабко Валерії Валеріївни. У своїй доповіді вона зупиниласьна особливостях розгляду справ про поділ майна подружжя. Окремою темою для дискусії стало питання визначення належності майна до спільної сумісної власності подружжя, а також доведення факту набуття цього майна спільними сумісними коштами та працею подружжя. Суддя наголосила, що факт придбання спірного майна в період шлюбу не є безумовною підставою для віднесення такого майна до об’єктів права спільної сумісної власності подружжя. Лекція пройшла у форматі живого діалогу та дискусії - слухачі активно ставили запитання, з якими вони стикались у своїй адвокатській практиці, та обговорювали алгоритми захисту клієнтів у суді.

Марина Станіславівна Антонюк (суддя Шевченківського районного суду м. Києва) у своїй доповіді окреслила основні етапи судового провадження. Потім слово взяла експерт Алікіна Наталія Вікторівна, яка розповіла про застосування психологічної експертизи в судово-слідчій практиці.

Але не юриспруденцією єдиною… На заході також була присутня письменниця Тамара Альохіна, яка презентувала свою книгу для дітей «Cвіт як Всесвіт».

Після лекційної частини заходу на його учасників чекали сюрпризи – розіграш подарунків, святковий торт та фуршет!

Колектив НІСЕ щиро дякує лекторам та усім учасникам семінару за те, що вони розділили з нами наше свято - 10-річний ювілей, а також за чудову дружню атмосферу, яка панувала в аудиторії.

Будемо й надалі проводити такі ж цікаві та ефективні зустрічі, тож слідкуйте за нашими анонсами!

ОРГАНІЗАТОРИ ТА ПАРТНЕРИ

Організатор заходу - Експертно-правова група «Незалежний інститут судових експертиз» (www.nise.com.ua) за підтримки партнерів - Європейської арбітражної палати (м. Брюссель, Бельгія, www.chea-taic.be) та Міжнародного освітнього центру «George and Company» (м. Ополе, Польща, www.george-company.eu).

24 мая состоялась II Международная конференция юридических инноваций Legal Tech Kyiv 2017. Более 20 спикеров - менторов в сфере юридического бизнеса и индустрии инноваций, разработчиков технологических решений для юридических компаний делились своим опытом и наработками с собственниками юридического бизнеса, руководителями юр. департаментов и специалистами по юридическому маркетингу.

Организаторами Конференции являются Open Lex - платформа финансирования судебных процессов и Академия консалтингового бизнеса. Генеральным партнером выступила юридическая фирма AEQUO, анонсировав ежегодный конкурс инноваций в юридическом бизнесе AEQUO Legal Tech Challenge.

 

Мировые тренды в Legal Tech

Как способны изменить новые технологии существующую юридическую систему и что нужно для того, чтоб добиться успеха в данном процессе? Для положительного результата нужны юристы и разработчики, которые, скооперировавшись, смогут разработать необходимые алгоритмы и программы, внедрить их и начать практиковать. Это и будет шагом к переходу юридического бизнеса на качественно новый уровень.

«Свобода личности и защита частной собственности возможны только в открытом государстве» В.Фльонц.

В перерыве участники имели возможность пообщаться в неформальной обстановке, обрести новые контакты, обговорить перспективы роста и развития.

Legal Tech: инвестиции и перспективы

Во второй сессии выступали спикеры – партнеры проекта, которые делились зарубежной практикой в IТ-праве. Флориан Глатц (г. Берлин) говорил о разработке программного обеспечения в сфере блокчейн и правовых технологий: "Блокчейн - новая технологическая фундация права". Wilfred De Wever, руководитель Hill Justice Accelerator - об инвестировании в Legal Tech и доступе к правосудию. Скайп-конференция с Жульеном Ласала (Julien Lasala, Berlin) была об Акселерации и Инкубации Инноваций. Вторую сессию закрыла панельная дискуссия об инвестировании в LegalTech.

Startup-проекты в Legal Tech  

Третья сессия радовала количеством участников - украинские разработчики презентовали свои проекты, раскрывали возможности создания новых продуктов и показывали, как увеличить шансы по выживанию стартапов, об эволюции юридических услуг, перспективах и трудностях работы онлайн.

Эдвард Смышляев, Chief Innovation Officer, AEQUO, анонсировал ежегодный конкурс инноваций в юридическом бизнесе AEQUO Legal Tech Challenge. Запуск конкурса преследует целый ряд амбициозных целей: бросает вызов традиционным взглядам на предоставление юридических услуг и способствует созданию благоприятной среды для развития инноваций в юридической сфере. Основная задача, которую ставят перед собой организаторы конкурса, – вывести рынок юридических услуг в Украине на качественно новый уровень, неизменно повышая эффективность работы юристов и качество заботы о клиентах. Регистрация на конкурс и более подробная информация доступны на официальном сайте конкурса.

Новаторами этого года стали:

- Юрий Заремба презентовал умный конструктор для автоматизации процесса подготовки документации Axdraft

- Григорий Трипульский презентовал приложение «СПРОСИЮРИСТА», позволяющее получать юридическую консультацию в максимально удобном для потенциального клиента формате.

- Дмитрий Глазунов презентовал юридическую продуктовую экосистему «платформа lz» - неограниченные возможности для создания новых значимых продуктов на основе достоверного контента и сопровождаемых баз данных.

Пересёлкин Денис презентовал сервис YouControl, как полное досье на каждую компанию Украины.

Оксана Ферчук и Леся Михайленко («Вчасно») продемонстрировали возможности электронного документооборота на службе у юристов.

Хорошей новостью для юристов стал тот факт, что с появлением технологий не будет волны увольнений служителей Фемиды - технологии спасают от рутины и циклических действий, систематизируют, делают отношения с клиентом более безопасным и повышают качество предоставляемых услуг.  Так, электронный документооборот делает юристов более продуктивными, высвобождает дополнительное время на выполнение личных коммуникативных функций, а электронно-цифровые сервисы позволяют собирать и систематизировать документы, легко использовать их, надежно защищать, быстро составлять и редактировать. Используя подобные сервисы, появляется возможность подавать в электронном виде документы в инстанции (в том числе, в прокуратуру и суд), подтверждая их электронной подписью. Также появилась возможность контроля контрагентов до заключения сделок, что повышает уровень безопасности бизнеса.

Основные тенденции, глобальные тренды и перспективы юридической профессии дают понимание того, что юридический бизнес стремительно развивается и становится более технологичным. Но для того, чтоб технические возможности и средства приносили дополнительную прибыль юридическому бизнесу, юристам нужно смелее тестировать и внедрять их в профессиональную деятельность.

Благодарим информационных партнеров, которые проявили интерес к Legal Tech Kyiv 2017 и поддержали проведение мероприятия.

 

НА ПРАВАХ ПАРТНЕРА

5 квітня у Києві відбувся Фінал та урочиста церемонія нагородження учасників IV Міжнародного конкурсу з комерційного  арбітражу, ініціатором якого четвертий рік поспіль виступає МНА «ЄВРОПЕЙСЬКА АРБІТРАЖНА ПАЛАТА»МНА «ЄВРОПЕЙСЬКА АРБІТРАЖНА ПАЛАТА»(м. Брюссель, Бельгія).

Генеральним партнером цього року виступила УкрінюрколегіяУкрінюрколегія,  Експертно-правова група «Незалежний інститут судових експертиз»Експертно-правова група «Незалежний інститут судових експертиз», Міжнародний освітній центр «George&Company»Міжнародний освітній центр «George&Company»та «CaiandLenard».«CaiandLenard».

У фінальному раунді турніру за першість змагалися команди Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Київського національного торгівельно-економічного університету та Національного університету «Острозька академія».

Учасники команд приміряли на себе ролі міжнародних арбітрів, адже за умовами конкурсу під час фінальних дебатів вони  презентували свої арбітражні рішення в імпровізованому спорі, який розглядався в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Європейській арбітражній палаті (ЄАП)Міжнародному комерційному арбітражному суді при Європейській арбітражній палаті (ЄАП).

Конкурсні роботи та усні дебати оцінювали керуючі партнери провідних юридичних компаній, практикуючі адвокати, юристи, а саме:

•         Микола Павлов, президент Української іноземної юридичної колегії

•         Ольга Дмитрієва, керуючий партнер «Дмитрієва та партнери»

•         Тетяна Лежух, партнер юридичної фірми «Лежух і партнери»

•         Євген Боярський, юрист міжнародної юридичної групи «Eterna Law»

•         Андрій Бичков, юрист юридичної компанії «Ілляшев і Партнери»

•         Євген Заруднев, директор юридичної фірми «Зільвер»

Захід проходив за участі президента ЄАП Геннадія Пампухи, фінансового комісара ЄАП Ольги Пампухи, відповідального секретаря ЄАП Катерини Аврамової, президента Світового конгресу українських юристів Валерія Євдокимова, віце-президента УСПП Сергія Прохорова та координатора наукової роботи ІМВ Антона Кориневича.

Судді та почесні гості конкурсу підкреслили важливість та актуальність даного освітнього проекту для студентів, а також відмітили цікаве конкурсне завдання. Журі були приємно вражені рівнем підготовки та ораторськими здібностями команд, проте все ж висловили певні зауваження, настанови та побажання майбутнім молодим фахівцям.

Після кропіткої роботи над письмовими роботами та напружених судових дебатів, які тривали понад 4 місяці, був нарешті визначений переможець! При підрахунку балів враховувались оцінки команд як за письмові роботи, так і за усні виступи команд.

Набравши у загальній кількості 85,1 бала перемогу здобула команда Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка у складі  Назарчук Анастасії, Попової Юлії, Лагодівець Катерини, Макарчук Ліни, Кахерської Вікторії та тренера  Захара Тропіна.

Друге місце посіла команда Київського національного торгівельно-економічного університетуу складі Тітової Сандри, Фомічової Діани, Говорухи Катерини, Махама Худу Гбагма, Алії Абдулхакима Ідриса та тренера Олени Гончаренко. Команда у  підсумку набрала 80,3 бала.

Почесне третє місце у змаганні завоювала команда Національного університету «Острозька академія»у складі Войтової Ірини,  Дубецкої Вікторії, Валько Катерини, Ясинської Світлана, Юдович Вадима та тренера Марії Цип’ящук.  Журі віддало команді 75,1 бала.

Головний приз – стажування в  ЄВРОПЕЙСЬКІЙ АРБІТРАЖНІЙ ПАЛАТІ у Брюсселі  та її партнера «AIA Belgium», отримав студент Київського національного торгівельно-економічного університету Махама Худу Гбагма, чиє конкурсне есе в індивідуальному конкурсі виявилося найкращим.

Окрім того, за результатами оцінювання ораторських здібностей учасників конкурсу Президент Світового конгресу  українських юристів Валерій Євдокимов  визначив найкращого промовця  від кожної команди. Так, член Керівної ради СКУЮ  Ольга Пампуха вручила пам’ятну  відзнаку «Кращий студент-юрист України» та диплом студенту КНТЕУ Махамі Худу Гбагмі, студенту Острозької академії Вадиму Юдовичу та студентці Інституту міжнародних відносин Ліні Макарчук.  

За підтримки Міжнародного освітнього центру «GeorgeandCompany»Міжнародного освітнього центру «GeorgeandCompany»учасникам конкурсу також було урочисто вручено сертифікати на проходження стажування у кращих юридичних компаніях України. Традиційно, Ольга Дмитрієва запросила пройти  стажування у компанії «Дмитрієва та партнери» двох студентів з команди НУ «Острозька академія» - Вадима Юдовича та Дубецьку Вікторію.  

Тетяна Лежухдо своєї адвокатської компанії «Лежух та партнери» запросила студентку КНТЕУ Катерину Говоруху та студентку Острозької академії Ірину Войтову.

Євген Заруднєввручив сертифікати на стажування у компанії «Зільвер» студенткам команди Тернопільського національного економічного університету Вікторії Іванюк  та Вікторії Савочці.

ЄВРОПЕЙСЬКА АРБІТРАЖНА ПАЛАТА та Організаційний комітет конкурсу щиро вітають переможців та всіх учасників IVМіжнародного конкурсу з комерційного арбітражу! Переможених немає, адже змагались лише найкращі!

Організаційний комітет конкурсу висловлює щиру подяку усім командам та їх тренерам, зокрема, а також цьогорічнимГенеральним партнерам IV Міжнародного конкурсу з комерційного арбітражу -  Українській іноземній юридичній колегії,Українській іноземній юридичній колегії,Експертно-правовій групі «Незалежний інститут судових експертиз»Експертно-правовій групі «Незалежний інститут судових експертиз»та Міжнародному освітньому центру «George&Company».

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені