Послуги

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Послуги
Зберегти
Скасувати
Відновити

Медицина, Фармація

Тиждень імунізації в Укр

З 24 по 30 квітня 2018 року в усьому світі, зокрема і в Україні, традиційно проводиться Всесвітні

Четвер, 3 Тра 2018 COMMENTS

Освіта, Наука, Стартапи

Відзнака за якість навча

У цьому році Nestlé отримала відзнаку HappyTrainees як визнання якості своєї корпоративної

Неділя, 22 Жовтня 2017 COMMENTS

Право

Проект ЄС "Право-Justice

18 червня 2018 року конференцією високого рівня розпочав свою роботу фінансований Європейським Со

Четвер, 21 Червня 2018 COMMENTS

Торгівля, Ритейл

Онлайн-помощник ритейлу

Image - Онлайн-помощник ритейлу

В течение месяца выйдет второй выпуск образовательной видеопрограммы Retail Consultant, cовместно

Четвер, 18 Січеня 2018 COMMENTS

Послуги

18 червня 2018 року конференцією високого рівня розпочав свою роботу фінансований Європейським Союзом Проект «Право-Justice», який підтримуватиме реформу сектору юстиції та правосуддя найближчі 2,5 роки.

"Європейський Союз підтримує реформу сектору юстиції в Україні уже протягом десятиліття консультаціями, тренінгами та найкращими практиками щодо встановлення верховенства права. Водночас з новим проектом "Право-Justice" ЄС продовжить допомагати Україні у посиленні ефективності своїх інституцій", - підкреслив Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, під час відкриття конференції приуроченої до запуску "Право-Justice".

Проект співпрацюватиме разом з українськими партнерами над вдосконаленням механізму визначення політики та координації роботи сектору юстиції, судів та органів судової влади, а також Міністерства юстиції як регулятора приватних юридичних професій (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих).

«Проект ЄС «Право-Justice» та інші міжнародні партнери будуть працювати з установами сектору юстиції в Україні, аби допомогти забезпечити їхню більшу незалежність, підзвітність та орієнтованість на надання якісних послуг», – зазначив Керівник Проекту «Право-Justice» Довидас Віткаускас.

Серед іншого Проект «Право-Justice» і надалі підтримуватиме розробку тестових завдань для перевірки професійних юридичних знань суддів, проведення психологічного тестування і сприяння участі представників громадськості у процесі відбору та оцінювання суддів.

Крім того, Проект допомагатиме посилити статус приватних виконавців та інших учасників сектору в цілях забезпечення захисту прав власності та створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Водночас, надважливим завданням Проекту, як і раніше, буде моніторинг та оцінювання сектору юстиції. Для цього в рамках Проекту буде надано допомогу Раді з питань судової реформи, Вищій раді правосуддя, Міністерству юстиції та іншим партнерам у розробці спеціальних можливостей стратегічного планування на рівні кожного відомства.

Довідкова інформація: Проект ЄС «Право-Justice» є логічним продовженням Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», реалізованого в 2014-2017 роках. Проект зробив унікальний внесок у реформу системи юстиції, допомігши створити Раду з питань судової реформи та розробити Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів і План дій на виконання положень Стратегії. Починаючи з того часу до переліку ключових досягнень увійшло, зокрема, повне перезавантаження судової влади шляхом відбору нових суддів до Верховного Суду та судів першої інстанції, а також ретельного оцінювання діючих суддів. Система управління судовою владою зазнала повної перебудови та була очолена оновленою Вищою радою правосуддя.

Бенефіціарами Проекту «Право-Justice» є Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Верховний Суд, Міністерство юстиції, Генеральна прокуратура, Національна асоціація адвокатів України, Асоціація приватних виконавців, Нотаріальна палата тощо. Тривалість Проекту «Право-Justice»: грудень 2017 року – 2020 рік.

З 24 по 30 квітня 2018 року в усьому світі, зокрема і в Україні, традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Вакцинопрофілактика визнана одним з найбільш дієвих і ефективних заходів у галузі охорони здоров'я з усіх існуючих нині та є важливим інструментом забезпечення епідеміологічного благополуччя населення. Щорічно завдяки імунізації можна попередити мільйони смертей у всьому світі. Разом з тим, за оцінками ВООЗ, у світі налічується близько 19,5 мільйонів дітей молодшого грудного віку, які все ще не отримують основних вакцин і підлягають серйозному ризику потенційно смертельних захворювань. Кожна десята така дитина жодного разу не проходила вакцинацію й з великою ймовірністю взагалі ніколи не спостерігалася в системі охорони здоров'я[1].

Всесвітній тиждень імунізації покликаний привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. Цьогоріч він проходить під гаслом «Наш загальний захист, #ВакциниПрацюють». Це заклик до людей на всіх рівнях, від міжнародних донорських організацій до широкої громадськості, робити більше для розширення охоплення імунізацією на благо всіх нас.

Підтримуючи Всесвітній тиждень імунізації, українська медична спільнота, представники державних органів і фармацевтичної галузі користуються нагодою вчергове донести важливу актуальну інформацію до кожного українця. Цьогоріч фармацевтична компанія ГлаксоСмітКляйн (GSK) – світовий лідер в розробці і виробництві інноваційних вакцин –інформує громадськість про цінність вакцинації та ключові виклики, пов'язані з вакцинопрофілактикою, які стоять перед системою охорони здоров'я в Україні та світі.

В Україні протягом останніх кількох років питання вакцинації постало вкрай гостро. Рівень вакцинації критично низький, та найчастіше лише спалахи захворювань спонукають українців вжити заходів і зробити щеплення собі та членам своєї сім'ї. Наприклад, у 2016 році менше половини українських дітей були вакциновані проти кору за графіком – 45,5% дітей у віці 1 рік і 32,1% дітей 6 років. Тоді, за зведеною оцінкою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і ВООЗ, Україна була на третьому місці у світі серед країн з найнижчими показниками охоплення щепленням від кору. У 2017 році спостерігалася позитивна динаміка показників: рівень планової вакцинації проти кору зріс більш ніж удвічі порівняно з 2016 роком. За 12 місяців 2017 року по всій Україні, згідно з Календарем щеплень, було вакциновано 93,3% дітей першою дозою вакцини (в 1 рік) і 90,7% дітей другою дозою (в 6 років)[2]. Основною причиною спалаху кору в Україні став низький рівень охоплення щепленням у попередні роки. А для створення колективного імунітету та подолання кору 95-98% дітей і дорослих мають бути захищені щепленнями.

Важливість переорієнтації від політики лікування до політики попередження захворювань і необхідність впровадження програм масової імунізації серед всіх вікових груп для максимального захисту від вакцин-контрольованих інфекцій підкреслила Олена Лукашевич, в.о. директора Київського міського центру громадського здоров'я:

«З 197 випадків кору, зафіксованих по місту Києву з початку 2018 року, понад 70% становили випадки захворювання, виявлені у дорослого населення. Це свідчить про існування багаторічної прогалини в імунізації дорослого населення та відсутність стійкого популяційного імунітету. Якщо нині серед відповідних груп дітей від 0 до 9 років ми маємо практично повне покриття необхідними щепленнями по столиці, то проблема серед дорослого населення, студентів стоїть дуже гостро. Незважаючи на відсутність спалаху захворювання в цей момент, ми маємо всі ознаки того, що нам необхідно запобігти можливому розвитку дифтерії».

Якщо рівень вакцинації проти кору в Україні нарешті наблизився до планової цифри, то низький рівень охоплення вакцинацією від інших небезпечних хвороб, зокрема дифтерії, правця та кашлюку, викликає тривогу. У 2017 році лише 51% дітей у віці 18 місяців отримали три дози вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку, 44,8% дорослих були захищені від дифтерії. Але ж при цьому вакцинація від дифтерії призначена не тільки дітям, а й дорослим (ревакцинація кожні 10 років)[3].

«Вакцинація протягом життя є відповіддю на епідеміологічну ситуацію з вакцин-контрольованими захворюваннями, що змінюється, демографію та пріоритети охорони здоров'я.Якщо в ХХ столітті в центрі ініціатив з імунізації традиційно були вакцинація дітей і порятунок життів, то нині роль вакцинації змінюється від порятунку життя до поліпшення здоров'я і добробуту сучасного суспільства. Тривалість життя в багатьох країнах зростає, і сьогодні сформувалася потреба у вакцинації протягом життя для вирішення проблем старших вікових груп суспільства»,–зазначила Наталія Васецька, медичний радник, вакцини GSK Украина на заході для ЗМІ, що відбувся 24 квітня 2018 року в Києві.

Низькі показники охоплення імунізацією свідчать про існування загрози епідеміологічної безпеки країни й високу ймовірність виникнення спалахів смертельно небезпечних захворювань.

Експерти одностайно підкреслили важливість вакцинації як найбільшого досягнення сучасної медицини і фундаментального права кожної людини на здорове життя.

«Нині вже 30 захворювань можна попередити завдяки імунізації. Вакцин-контрольовані інфекції можуть поширюватися з блискавичною швидкістю і бути причиною мільйонів випадків смертей та інвалідизації. Щороку імунізація рятує 3 мільйони життів, з них 1,5 мільйона це діти, – наголосила ТетянаБухановська, кандидат медичних наук, доцент кафедри сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика. Епідеміологічна безпека країни пріоритет кожного уряду. На відміну від лікарських засобів, які призначаються пацієнтам з лікувальною метою, вакцини призначаються здоровим людям, щоб не допустити, попередити захворювання та його ускладнення інвалідизацію та смертність. Саме тому інвестиції держави в вакцинацію найбільш обґрунтовані, як з медичної, так і з економічної точки зору».

«Важливими аспектами для забезпечення епідеміологічного благополуччя країни є наявність достатнього рівня політичної та фінансової підтримки системи охорони здоров'я, наявність довгострокової стратегії імунопрофілактики в країні, а також стратегічного багаторічного планування поставок. Усе це обов'язкові умови для забезпечення стабільного рівня забезпечення населення імунобіологічними препаратами», –зазначає Яна Сироватка, менеджер із зовнішніх зв'язків GSK Україна.

Також одним з ключових чинників для забезпечення необхідного рівня охоплення вакцинацією є рівень довіри населення до імунізації, обізнаності про цінність вакцинації, її роль у захисті від небезпечних захворювань і збереженні життів. Дуже важливу роль у донесенні населенню релевантної, достовірної і збалансованої інформації про вакцинопрофілактику має відповідальна позиція фахівців охорони здоров'я та засобів масової інформації.

Довіра українських батьків до вакцинації зростає: за опитуванням Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, у 2017 році, 84% батьків сказали, що дотримуються або намагаються робити щеплення своїм дітям згідно з Календарем профілактичних щеплень. Для порівняння, у 2014-му Календаря дотримувалися лише 63% опитаних[4].

Відповідно до результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у липні-серпні 2017 року, 84% підтримують вакцинацію дітей проти таких хвороб, як поліомієліт, кір, туберкульоз, гепатит B, дифтерія та інші. Лише 11% не підтримують цього виду профілактики. 75% вважають, що щеплення мають бути обов'язковими, 15% не підтримують цієї ідеї, 10% не визначились[5].

За результатами соціологічного дослідження «Вакцинація очима українця», здійсненого TNS Україна у 2015-2017 рр., більшість українців вважає, що в країні існує високий рівень загрози зараження інфекційними захворюваннями. У 2017 році частка таких респондентів становила 75%, порівняно з 69% в 2015 році.

Відповідно до проведеного в 2017 році опитування, значна частина громадян вважає найбільш ефективним і безпечним способом запобігання небезпечних інфекцій здоровий спосіб життя 40%. На другому місці вакцинопрофілактика (33%), на третьому миття рук і чиста питна вода (18%). Порівняно з 2016 роком значення щеплення як способу запобігання інфекцій зросло[6].

GSK в Україні одним із пріоритетних завдань вважає надання збалансованої, об'єктивної інформації високої якості спеціалістам охорони здоров'я для побудови конструктивного діалогу з пацієнтами. Компанія забезпечує підтримку професійного вдосконалення знань і навичок лікарів через освітні курси, конференції з використанням сучасних методик дистанційного навчання. Реалізація проектів відбувається за тісної взаємодії з професійними медичними спільнотами Українською Асоціацією Сімейної Медицини та Української Академії Педіатрії.

Однією з важливих ініціатив для підвищення рівня інформованості українців про важливі аспекти вакцинації є унікальний інформаційно-сервісний сайт «Мої щеплення»«Мої щеплення»[7] (http://moi-privivki.comhttp://moi-privivki.com), створений за підтримки GSK Україна. Ресурс не тільки містить найбільш повну та достовірну інформацію про вакцинопрофілактику, а й надає доступ до інноваційного інструменту для розрахунку індивідуального графіка вакцинації дитини у віці від 0 до 18 років електронний калькулятор «Персональний календар щеплень»«Персональний календар щеплень».[1]WHO.Campaign essentials for World Immunization Week 2018.

http://www.who.int/campaigns/immunization-week/2018/campaign-essentials/ru/http://www.who.int/campaigns/immunization-week/2018/campaign-essentials/ru/

[5]RatingGroupUkraine. Оцінка медичної сфери в Україні. Серпень2017. Доступно за посиланням:

http://ratinggroup.ua/ru/research/ukraine/ocenka_medicinskoy_sfery_v_ukraine.htmlhttp://ratinggroup.ua/ru/research/ukraine/ocenka_medicinskoy_sfery_v_ukraine.html

[6]Kantar TNS Online Track. Вакцинація очима українця. Дослідження соціальних та політичних поглядів користувачів Інтернету в Україні. Доступно за посиланням:

https://tns-ua.com/news/vaktsinoprofilaktika-v-ukrayini-kogo-bilshe-prihilnikiv-chi-protivnikiv-opituvannya

[7]Сайт http://moi-privivki.comhttp://moi-privivki.comє власністю компанії ТОВ «АЙ ЕС ДІ ГРУП»,
розроблений за підтримки ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна»

ЛАУРЕАТ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2017» в номинации  «Лидер малого и среднего бизнеса года».

Клиника «Олега Колибабы» (ТОВ «Леомед»)

Главный врач, руководитель клиники и совладелец Олег Колибаба.

 

Существующие на данное время корпоративные награды: Сертификаты, грамоты и благодарности от медицинских Ассоциаций.

Самые значительные достижения Вашей компании в 2017 году: Вывел клинику в ТОП 5 в области пластической хирургии по количеству сделанных операций. За 2017 год мы провели более 3500 операций по эстетической хирургии.

Девиз Вашей клиники: Медицина будущего уже сегодня.

Кто или что является талисманом для Вашей клиники?: Персонал и командная работа– это самое ценное и именно то, что обеспечивает успех любой компании на рынке.

Жизненные принципы, которые помогают Вам достигать поставленной цели: Помогать людям искренне и смотреть их глазами на мир.

Как вы считаете, что позволило вашейкомпании выйти в лидеры? В чем ваша уникальность?: Системная работа вопреки всему: кризис – а мы говорим рынку «да», все закрываются – а мы говорим рынку «да», все опускают цены – а мы говорим рынку «да».

Какие передовые технологии применяются в работе компании?

Учитывается ли положительный опыт других стран?: Лазерная хирургия – это новое слово в пластической и общей хирургии, именно технологичность позволяет на совершенно другом уровне проводить все наши операции и добиваться высоких результатов. Это то, что определяет нашу уникальность и возможность быть лучше других. Это то, что обеспечивает быстро и качественно проводить любые операции и минимизировать осложнения. Это то, что дает нам возможность обеспечивать быструю реабилитацию и дарить пациентам положительные эмоции от посещений нашей клиники. А улыбка пациента после проведенных операций– это для нас самое ценное!

Существует ли в сфере Вашей профессиональной деятельности такое понятие, как «Кодекс чести»?: Прежде всего – здоровье, а потом – красота.

Каким образом большое количество разных людей заставить думать об успехе одной компании?: Подарить положительные эмоции как можно большему количеству обратившихся людей, это значит на всех этапах пациент себя чувствует нужным и важным, а после того как пациент выходит с улыбкой – он сам захочет, чтобы о компанииузнал весь мир – и потом этот процесс не остановить.

Быть сегодня успешным – это… Это идти на шаг впереди, знать очень глубоко своего пациента и не останавливаться.

Ваш любимый афоризм?: Многие жалуются на свою внешность и никто — на мозги. (Фаина Раневская)

Философско-экономический вопрос: когда, по-вашему, малый бизнес становится большим?: Когда бренд начинает работать на компанию, а не компания на бренд. 

Каким вы видите будущее малого и среднего бизнеса в Украине?: Его должно видеть прежде всего наше государство –и на государственном уровне создавать условия для развития бизнеса, а мы не подведем!

Когда ваша компания станет корпорацией?: Дело не в названии, а в сути – мы не стремимся к корпорации, мы стремимся стать номером 1 на рынке Украины по доверию к нам пациентов.

Кто из выдающихся деятелей человечества может быть образцом и примером для сотрудников Вашей компании?: Уинстон Черчилль – вера и целеустремленность на пути к победе, невзирая на отсутствие веры вокруг людей. Личность, изменившая ход второй мировой войны и истории.

Если счастье не в деньгах, то в чем?: А если все-таки в деньгах, то почему?: Счастье не зависит от внешних условий – оно зависит от внутреннего порядка (Дейл Карнеги).

Наполнить жизнь как можно большим количеством положительных эмоций

Коэффициент счастья от того, что заработал 2 млн. долларов такой же, как выйти с утра пройтись по росе и встретить первые лучи солнца с любимыми людьми.

Что является гордостью вашей компании?: Конечно люди! Человеческий ресурс- это душа нашей компании, без них наши технологии не будут работать. А технологичность позволяет на высоком уровне выполнять любые операции.

Есть ли у Вас мечта, которая пока не осуществилась?: Да – Сделать как можно больше людей красивыми и счастливыми.

 

Справка

 

Клиника была основана в 2003 году как многопрофильный медицинский центр, основным направлением которой была гинекология, с поликлиническойи малоинвазивной хирургией. Клиника функционировалапод названием «Берегиня».

С 2012 года клиника расширяла свою деятельность, внедряя новейшие технологии в лазерной хирургии, которые позволяют предоставлять медицинскую помощь на экспертном уровне и сокращать период реабилитации пациентов.  Благодаря этому клиника приобрела новый этап своего развития, расширяя свой профиль деятельности.

В клинике появились такие направления как урология, дерматология, терапия, УЗИ и пластическая хирургия, которое стало основным и приоритетным направлением.

С 2015 года под названием МЦ «Олега Колибабы» клиника успешно работает на рынке Украины, предоставляя пациентам поликлиническую и хирургическую помощь на экспертном уровне.Именно пластическая хирургия на сегодняшний день является тем направлением, с которым ассоциируют имя клиники.

В течение месяца выйдет второй выпуск образовательной видеопрограммы Retail Consultant, cовместного проекта девелоперской компании Arricano  и портала Retailers, о маркетинге ТЦ.

Retail Consultant – это серия образовательных видеороликов о лучших практиках из розничного бизнеса от экспертов рынка для тех, кто делает первые шаги в ритейле.

«Основная цель проекта – поддержка ритейлеров, которые хотят развиваться, использовать современные знания и технологии для увеличения бизнес-показателей. Мы рассказываем только об эффективных инструментах, и используем для этого доступный и популярный ресурс - youtube», - отмечает Наталья Дмитренко, директор по маркетингу Arricano Real Estate Plc.

Первый выпуск, вышедший 20 декабря 2017 года, посвящен витринистике, второй, январский,  - вопросам SMM активности арендаторов и ТЦ.

«Тематика выпусков определяется трендами и тенденциями развития розничного бизнеса», - отмечает Юлия Белинская, главный редактор  Retailers - онлайн портала о бизнесе розничной и интернет-торговли.

Трехминутные видеоуроки содержат теоретическую основу по актуальному вопросу от специалистов и рекомендации о том, как реализовать на практике и воплотить в жизнь новые идеи.

Проект Retail Consultant стал логическим продолжением информационного сотрудничества Arricano  и Retailers. В 2017 году ТОП-менеджеры Arricano делились на портале лайф-хаками в колонке Retail Hacks by Arricano. «Мы получали достаточно широкий отклик на эти публикации. В результате возникла идея сделать серию материалов на актуальные для ритейлеров тематики, - отмечает Наталья Дмитренко - Учитывая развитие видеоконтента как тренда, а также образовательную идеологию Arricano и экспериментаторский дух нашей команды, мы решили, что видеоролики лучше выполнят данную задачу и будут интересны нашим существующим и потенциальным партнерам».

Организаторы проекта уверены, что для роста продаж необходим комплексный подход. «В современных условиях насыщения потребительского рынка, когда каждый ритейлер ведет борьбу за своего потребителя, его внимание и его кошелек, успех приходит к тем, кто постоянно совершенствуется, учитывает ожидания и запросы покупателей, управляет потребительским опытом, наращивая позитивный customer experience. Проект Retail Consultant – это он-лайн помощник для ритейлеров в повышении продаж»,  - считает Михаил Меркулов, CEOArricano Real Estate Plc.

В течение 2018 года планируется 10 - 12 сюжетов Retail Consultant.

14 грудня о 16:00 год у Верховній Раді України відбулась презентація соціологічного дослідження на тему: «Адвокація і Лобізм – запит суспільства». Міжнародна компанія SIC GROUP, спільно з Research & Branding Group, провела презентацію дослідження на тему: «Адвокація і Лобізм – запит суспільства», в рамках чергової зустрічі членів Української асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів.

 

Розпочала захід Катерина Одарченко, партнер компанії SIC Group Ukraine, засновник Української Асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів (UAGRPL), яка розповіла про важливість цивілізованої комунікації між владою та бізнесом для держави загалом.  І саме Українська Асоціація Професіоналів у сфері GRі Лобістів намагається донести суспільству через медіа проекти важливість прозорої, відкритої лобістської діяльності для держави. Катерина Одарченко відмітила, що в Асоціації є певні досягнення в цьому напрямку, а Законопроект 5661 «Про публічну адвокацію» вже поданий до Верховної Ради. Даний законопроект є консенсусним, адже серед ініціаторів проекту Закону депутати з різних політичних партій.

Кукіна Зінаїда, як член Української Асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів розповіла про поточну роботу та успіхи Асоціації. Зазначивши, що для розуміння поглядів суспільства щодо практик адвокації, вперше в Україні було проведено соціологічне дослідження щодо розуміння форм діалогу між громадськістю, бізнесом та владою. В рамках дослідження, були дані відповіді на питання: чи є українців розуміння, що таке лобізм та адвокація? як ставиться суспільство до лобізму? чи потрібна в Україні легалізація та регламентація лобістської діяльності? та багато інших питань, які мають практичну користь як для публічних політиків та практиків адвокації, так і для перспективного ринку GR-послуг.

На ці та інші запитання, дав відповідь Олексій Ляшенко - аналітик компаніїї Research&Branding Group, який розповів, що за результатами дослідження, загалом, відношення українців до практики реалізації інтересів різних груп громадян через вплив на органи влади залежить від ситуації (50% опитаних). Розподіл тих, хто ставиться загалом позитивно чи негативно майже однаковий і складає меншість (13% та 14% відповідно). Майже кожному четвертому з опитаних було важко визначитися з відповіддю (23%).

Запитання щодо розуміння самих понять «лобізм» і «адвокації» є проблемним. Дві третини українців не розуміють що означають ці поняття і лише кожний десятий впевнений, що розуміє про що йдеться. Загалом, поняття «адвокація» викликає більш позитивні асоціації, ніж «лобізм». «Адвокація» у 12% викликає переважно позитивні асоціації, у 7% – переважно негативні та у 41% опитаних – нейтральні. Тоді як «лобізм» – у 4% викликає переважно позитивні асоціації, при цьому у 20% – переважно негативні та у 36% – нейтральні. Окрім того, 27% відповіли, що «лобізм» - це легалізований вид корупції чи корупція як така, 43% відсотка взагалі не змогли віднести себе до того чи іншого розуміння. Але все ж таки, 30% погодились, що це діалог і цивілізований засіб впливу на владу.

На думку українців, лобістська діяльність найбільш поширена в сферах політики (56%) та економіки (39%). Далі, зі значним відставанням, йдуть: зовнішня політика (14%), правозахисна діяльність (12%) і соціальна сфера (10%). Найчастіше, на думку опитаних, практикують лобістську діяльність діючі представники влади (39% - законодавчої, 37% - виконавчої і 18% - судової).

Лобістська діяльність, у розумінні громадян, передбачає парламентські і експертні методи: складання законопроектів й винесення їх на обговорення в парламент (30%), виступи в профільних комітетах (18%), підготовка аналітичних матеріалів та проведення практичних конференцій (11%). Щодо непарламентських та вуличних методів впливу – психологічний тиск на владу 23% відносять до лобістської діяльності, організацію пропагандистських кампаній в ЗМІ – 20%, мітинги і страйки – 11%. Слід також відзначити значне число респондентів, які відзначили такі специфічні методи як підкуп посадових осіб (17%) та особисті зв'язки з державними діячами (17%).

На думку українців, лобізм та адвокація найбільш поширені в США (10%), Україні (7%), Росії (5%). При цьому кількість згадок про США зростає з 5% на Заході України до 17% опитаних на Сході. Як й у випадку з коректним розумінням поняття лобізму, 30% опитаних підтримує необхідність легалізації і чіткого регламентування діяльності в сфері лобізму, в той час як 22% - протилежної думки. 47% не змогли дати чіткої відповіді. До речі, цікавими є відповіді, наголосив Олексій Ляшенко, коли справа стосується міжнародних відносин: у питанні необхідності системної лобістської діяльності в міжнародному просуванні інтересів України, число прихильників (39%) істотно перевищує число противників (15%).

 

Після презентації дослідження, виступив Ігор Лапін - народний депутат України VІІІ скликання, який висловив свою думку щодо необхідності законодавчого врегулювання лобістської діяльності. Народний депутат сказав, що дані презентації наводять на важливі висновки, які мають практичну користь для процесу впровадження врегульованої практики лобіювання в Україні. Перш за все, соціологічне дослідження показало, що українське суспільство ще недостатньо обізнане в питанні практики лобізму та адвокації, й що не має однозначної громадської думки з цього приводу. Тому існує необхідність й надалі проводити просвітницьку діяльність щодо тематики цивілізованого лобізму.

 

Після чого, слово взяв Альберт Фельдман - директор українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр, який поділився досвідом практик цивілізованого лобіювання в Ізраїлі та дав практичні рекомендації для України. Андрій Перевертаєв - cпеціаліст з питань енергетики групи координації проектів Міненерговугілля, розповів про те, яким чином відбувається, так зване, лобіювання в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України сьогодні та які проблеми слід вирішувати.

 

Юрист, Юлія Висоцька, під час обговорення наголосила, що Україна потребує налагодження якісної комунікації між бізнесом і владою заради впровадження європейських стандартів розвитку GR та лобізму.В контексті боротьби з корупцією в Україні, прийняття законодавчої бази щодо врегулювання практики адвокації є актуальним, тим більше, що громадська підтримка в цьому питанні є відносно високою. Поєднання цих тез дасть позитивні результати в боротьбі з корумпованими неформальними зв’язками між групами впливу та владою.

На завершення, кожен із присутніх міг висловити своє бачення щодо вирішення проблем практики адвокації в України, тож учасники жваво дискутували та обмінювались власними думками.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені