В Україні з’явився найновіший професійний принтер для друку шрифтом Брайля.

Принтер BrailleBoxV5 придбали за кошти, зібрані в межах благодійного проекту, ініційованого Першим Українським Міжнародним Банком (ПУМБ) та виданням L`Officiel Україна. Це перший професійний принтер такого рівня в Україні. Техніка передана волонтерському проекту BrailleStudio.

Хоча принтер знаходиться у столиці, він буде задовольняти потреби людей зпорушеннями зору по всій Україні. В першу чергу на принтері будуть друкувати навчальну та художню літературу для 6 спецшкіл у Харківській, Львівській, Одеській, Київській, Закарпатській та Донецькій областях. Окрім того, освітні заклади та громадські організації, які займаються навчанням, реабілітацією, захистом прав незрячих людей, зможуть звернутися до Braille Studio, щоб спільно ініціювати друк необхідних матеріалів.

Благодійний проект зі збору коштів на придбання принтера стартував у травні 2017 року. ПУМБ спільно з L`Officiel Україна створили унікальний путівник маловідомими туристичними маршрутами «Україна для вас: найкращі маршрути очима інсайдерів». Охочі могли придбати книгу в інтернет-магазині. Усі кошти, виручені з продажу путівників, були перераховані на придбання сучасного принтера BrailleBoxV5, аналогів якому в Україні допоки немає. Решту від необхідної суми (повна вартість принтера – 16 тис євро) виділив банк ПУМБ.

«Корпоративна соціальна відповідальність завжди перебуває у фокусі діяльності банку. Ми прийняли рішення підтримувати українців в регіонах присутності, і неухильно дотримуємося цього принципу вже багато років. При цьому ми намагаємося максимально інтегруватися в проекти, які підтримуємо - тому що тільки так, при високому рівні залученості співробітників, партнерів та підтримці соціуму, можна зробити щось насправді важливе. Природно, коли до нас звернулися колеги з цим проектом, ми з готовністю відгукнулися. І вже через рік завдяки спільним зусиллям подарували людям з порушеннями зору можливість вчитися і розвиватися за допомогою нових книг, які будуть надруковані на сучасному принтері», прокоментував Сергій Черненко, Голова правління ПУМБ.

Першою книгою, надрукованою на принтері BrailleBox V5, стала «Мої винаходи. Нікола Тесла». 50 примірників буде передано незрячим людям в усі куточки України. Окрім того, в планах Braille Studio надрукувати граматичний довідник та збірник вправ з англійської мови для школярів, словники-довідники з української мови, художню літературу для підлітків. Також цього року українці з порушеннями зору зможуть прочитати «Маленького Принца» Антуана де Сент-Екзюпері. В Україні ця книга буде надрукована вперше шрифтом Брайля.

«Ми, як ніхто, розуміємо, наскільки важлива інформація для незрячих українців. На сторінках журналу ми активно популяризуємо читання. Багато розповідаємо про нові книги. Для нас принципово, щоб вони стали доступними для усіх. Цей проект також має важливий освітній аспект, адже він допоможе дітям із вадами зору отримати ширший доступ до навчальної літератури, надрукованої шрифтом Брайля, і використовувати більше можливостей для навчання»,– прокоментувала Уляна Бойко, головний редактор журналу L’Officiel Україна.

Потужності принтера BrailleBoxV5 дозволяють друкувати до 900 сторінок А4 за годину. Це на30% більше,ніж принтери, на яких раніше здійснювався друк літератури шрифтом Брайля.

«За 27 років незалежності в Україні надрукували близько 300 видань шрифтом Брайля для дітей та дорослих. За нашими оцінками, це покриває потребу людей із порушенням зору усього на 5 %. До цього часу окрім мізерної кількості видань, надрукованих в Україні шрифтом Брайля, значні проблеми були і з їх якістю. Новий BrailleBox V5 дозволить нам друкувати більше і якісніше, дотримуючись міжнародних стандартів. В першу чергу це буде навчальна, розвиткова та література для підлітків», – прокоментувала Юлія Сачук, співкоординаторка Braille Studio.

Нагадаємо, в Україні близько 80 тисяч людей мають проблеми зору, 10 тисяч з них – діти та підлітки.

 

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені