Ринок органічної продукції продовжує стрімке зростання в світі. Нині вже налічується близько
70 млн. га земель, сертифікованих під органічним виробництвом, а ринок, станом на 01.01.2018, складає більше 97 млрд. дол. США відповідно до даних Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

Відповідно до оприлюдненого в березні огляду органічного ринку ЄС, Україна посідає перше місце за постачанням органічної продукції до країн ЄС з-поміж європейських країн та 4 - серед всіх країн-постачальників.

 

«Ми потроху наближаємось до мрії - Україна дійсно стає органічним хабом! Але дуже важливо, щоб ми розвивались не як сировинна база для Європейського Союзу, а як надійний постачальник, насамперед, готової продукції, - зазначає Ольга Трофімцева, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України. – Саме тому, такі проекти, як той, що ми презентуємо сьогодні, важливі. Цукор – досить цікавий продукт, виробництво органічного цукру стимулюватиме розвиток суміжного виробництва. Раніше наші виробники були обмежені у виробництві органічних солодощів, наприклад, та інших продуктів, де цукор є складовою частиною. Виробники органічних йогуртів, скажімо, закуповували тростинний цукор, а тепер можуть і використовують органічний цукор українського виробництва».

 

У 2017 році близько 78 тис. га було зайнято під вирощуванням цукрової тростини та близько
14,5 тис. га зайнято під вирощуванням цукрового буряка[1]. А ринок органічного цукру оцінюється в більш ніж 700 млн. дол. США за результатами 2016 року[2]. Прогнозується, що ринок органічного цукру зросте до 2025 року на 14% з кількох причин:

-          через збільшення споживання органічної продукції,

-          через збільшення використання органічного цукру в суміжних галузях.

 

Лідерами з виробництва органічного цукру є країни Латинської Америки, які виробляють більше 55% всього цукру, друге місце посідають країни Азійського регіону. Європа залишається трохи осторонь, адже тут немає можливостей вирощування цукрової тростини, а вирощування та виробництво органічного цукру з буряка потребує набагато більших зусиль. Лідером з виробництва тростинного цукру в світі є Парагвай, а бурякового - Китай. В країнах Європи найбільше площ, зайнятих під вирощуванням органічного буряку знаходяться в Німеччині та Австрії і всього 9 країн, в яких під вирощуванням органічного буряка зайнято більше 100 га, до яких вже входить і Україна.

 

Україна входить до 20 найбільших виробників традиційного (конвенційного) цукру в світі та замикає 10 найбільших експортерів за результатами 2018 року, сума експорту склала 217 млн. доларів США. В Україні вже було сертифіковано органічний цукровий буряк в 2009-2010 роках, але як сировину.

 

«В 2018 році під цукровий органічний буряк ми заклали 247 га, – роз’яснює Віктор Щербачук, генеральний директор ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО», - в 2019 плануємо збільшити площу до 350 га. І нарешті ми отримали перший український органічний цукор! Вирощування органічного цукрового буряка – досить складний процес, ще складніше його переробка та отримання дійсно якісного органічного цукру. У нас вийшло з другої спроби! Ми вже презентували цукор в Нюрнберзі на початку лютого 2019 року під час найбільшої міжнародної виставки органічних продуктів «БіоФах» та незабаром повеземо його на «БіоФах» в Китай. Але ми хочемо продавати свій органічний продукт, насамперед, українському споживачу, тому ведемо перемовини з іншими виробниками органічної продукції та рітейлом.»

 

Для довідки:

Органічне виробництво – це загальна система управління підприємством та виробництвом харчових продуктів, яка об’єднує найкращі екологічні методи захисту навколишнього середовища, високий рівень біорізноманіття, збереження природних ресурсів, дотримання високих стандартів добробуту тварин та методу виробництва поряд із наданням переваг простими споживачами для продуктів, які вироблені з використанням природних речовин та процесів (Постанова Ради (ЄС) № 834/2007).

 

10 липня 2018 року ВРУ прийняла Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»№ 2496, який набув чинності з 2 серпня 2018 року, але буде введено в дію з 2 серпня 2019 року.

 

За даними операційного моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства Українивід 31.12.2017 щодо органічного сільського господарства в Україні:

Ø  Загальна площа сільськогосподарських земель, сертифікованих як органічні, – 201 000 га; 88 000 га знаходяться в перехідному періоді.

Ø  Частка органічних земель від загальної площі сільськогосподарських земель – 0,67%.

Ø  Загальна кількість операторів ринку – 504, зокрема, 304 – виробники органічної сільськогосподарської продукції, решта –трейдери і переробники.

Ø  Експорт органічної продукції - у понад 40 країн світу.

 

ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО»–створено у листопаді 2006 року. Місцезнаходження: с. Русивель, Гощанський р-н, Рівненська обл. Основний вид діяльності – органічне рослинництво. Повний перехід від традиційного господарювання до органічного здійснено у 2015 році. Підприємство сертифіковане відповідно до стандарту, що еквівалентний регламентам Європейського Союзу № 834/2007 та № 889/2008 та відповідно до німецького стандарту Naturland. З 2019 року планується сертифікація за канадським стандартом COR. Площа сертифікованої орендованої землі приблизно 4 тис. га. Поля знаходяться у Рівненській та Хмельницькій області.[1] За даними Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) станом на 01.01.2018 р., враховуючи землі, зайняті під органічним виробництвом та землі перехідного періоду.

[2] За даними Research-N-Reports.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені