“За менше ніж рік 25 млн. українців підписали декларації з сімейними лікарями”, - розповів Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров’я України, на форумі “Освітня та медична реформа: виклики в 2019-му”, який відбувся 29-го січня в Києві. Первинна медична допомога у закладах, які підписали договір з НСЗУ, буде безкоштовною. З 2019 року, зокрема, до неї належить діагностика і 54 медичні послуги, в тому числі інструментальна діагностика та УЗД.

Олександр підсумував, що в 2018-му було виконано завдання по трансформації системи охорони здоров’я. За його словами, нині більше 24 тисяч лікарів первинки, в тому числі 127 лікарів-ФОПів зареєстровані в електронній системі з ведення обліку медичних послуг і управлінні медичною інформацією eHealth. Як зазначив Тимофій Бадіков, голова правління ГО «Платформа здоров’я», практика створення лікарями ФОП є дуже успішною, а в деяких європейських країнах відсоток лікарів-ФОПів в загальній системі охорони здоров’я становить більше 70 %. “За лікарями підприємцями - майбутнє”, - додав Тимофій.

Зараз важливі задачі покладені на місцеве самоврядування, зокрема реорганізація медичних закладів та технічне забезпечення сімейних лікарів. Ці кроки є дуже важливими, оскільки в 2019-му році планується поступове впровадження нових електронних інструментів, таких як е-картка, е-лікарняний, е-рецепт та е-направлення.

В процесі реформування є звичайно і багато проблемних питань.  Серед них, як розповіла Таміла Лепьошкіна, регіональна координаторка із питань підтримки реформи охорони здоров'я в Київській та Вінницькій областях Програми «U-LEAD з Європою», наприклад те, що місцева влада чинить супротив встановленню високих зарплат сімейним лікарям. Оскільки вони перевищують їх власні. Крім того самі медичні працівники часто не обізнані в тому, що зарплатні питання вирішуються на місцевому рівні, а не на рівні міністерства. Тому важливою є правильна комунікація реформи.

Форум проходив у рамках проекту  «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ», який проводить Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені