Медицина, Фармація

Міжнародна компанія «Фрезеніус Медикал Кер» (штаб-квартира в м. Бад-Гомбург, Німеччина) планує побудувати в Україні 8 нових діалізних центрів, якщо реформа охорони здоров’я буде впроваджена найближчим часом. Нові центри дадуть можливість більш ніж двом тисячам українських пацієнтів з нирковою недостатністю отримувати життєво необхідне лікування гемодіалізом. Про це заявив директор дочірньої компанії «Фрезеніус Медикал Кер», «Фрезеніус Медикал Кер Україна», Володимир Подворний.

На сьогоднішній день в Україні гемодіаліз є фактично недоступним для пацієнтів. За офіційними даними, лише чверть людей, які потребують гемодіаліз, його отримують. Проблемою є в тому числі нестача місць для діалізного лікування в державних закладах охорони здоров’я. Водночас кількість українців із хронічною хворобою нирок (ХХН) складає 450 тис., і це число зростає щорічно на 5 тисяч. Саме ХХН V (термінальної) стадії призводить до відмови нирок та необхідності регулярної пожиттєвої процедури штучної очистки крові (гемодіалізу).

Володимир Подворний, директор компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна»:

«Наша материнська компанія в Німеччині «Фрезеніус Медикал Кер» затвердила інвестиційний проект для України: будівництво 10 сучасних діалізних центрів у різних регіонах країни для лікування пацієнтів із хронічною хворобою нирок. Перевагою наших центрів є проведення гемодіалізних сесій відповідно до найвищих світових і українських стандартів та ведення пацієнтів з ХХН термінальної стадії, згідно з вимогами міжнародних протоколів лікування. З того часу ми вже спорудили та налагодили роботу двох спеціалізованих діалізних центрів – у Чернігові та Черкасах. Але обидва працюють не на повну потужність – через те, що українські пацієнти не мають права вибору й не можуть отримувати послугу гемодіалізу там, де цього хочуть. Ми сподіваємося, що цю ситуацію змінить реформа системи охорони здоров’я й запровадження загальноприйнятого
в європейських та інших країнах принципу «гроші йдуть за пацієнтом». У такому разі більше пацієнтів зможуть отримувати життєво необхідне лікування методом замісної ниркової терапії, і всі вони матимуть вибір, де отримувати якісну й ефективну послугу гемодіалізу. Більше того – це неминуче призведе до приходу в Україну капітальних інвестицій».

Юрій Кремер, старший менеджер з регіонального управління в країнах Східної Європи «Fresenius Medical Care Deutschland GmbH» у м. Бад-Гомбург, Німеччина:

«Світовий лідер у галузі діалізного лікування «Фрезеніус Медикал Кер» в Україні реалізовує ті ж самі завдання, що й в усьому світі: сприяти тому, аби високоякісні технології лікування хронічної хвороби нирок, зокрема, гемодіаліз, були доступні для найбільшої кількості пацієнтів. Ми знаємо, наскільки гостро у країні стоїть питання доступності гемодіалізної терапії. В Україні лише 125 пацієнтів на 1 млн населення отримують послугу гемодіалізу. Для прикладу, в Німеччині цей показник сягає 950 осіб. Тисячі українських пацієнтів з хронічною хворобою нирок V стадії стоять у черзі на діалізне лікування, і троє з чотирьох таких пацієнтів його не отримують. Щоб змінити цю ситуацію в Україні, ми готові ділитися нашим глобальним досвідом і експертизою в діалізній терапії, а також підтримувати країну у втіленні реформ галузі на користь українських пацієнтів».

Доля реформи у сфері охорони здоров’я залежить від ухвалення ключових нормативно-правових актів. Зокрема, у вересні 2017 року на голосування у Верховній Раді України буде винесено законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»«Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Депутати ухвалили законопроект у першому читанні 8 червня 2017 року
й водночас відхилили законопроект №6329«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який має запустити нову модель фінансування галузі охорони здоров’я. 13 липня парламент не проголосував за законопроект №6327 у другому читанні після внесення численних правок.

У разі ухвалення пакету законопроектів пацієнти (у тому числі з хронічною хворобою нирок Vстадії) отримають можливість прийти за гарантованою державною медичною допомогою в обраний ними медичний заклад.

***

Fresenius Medical Care– компанія, заснована в 1912 році в Бад-Гомбурзі (Німеччина). Працює в 120 країнах світу та є глобальним лідером на ринку продуктів і послуг для людей з нирковою недостатністю. У 2016 році провела 46,5 млн діалізних сесій, пролікувавши 308 тис. пацієнтів.

В Україні працює офіційний представник компанії – «Фрезеніус Медикал Кер Україна»«Фрезеніус Медикал Кер Україна». Дочірня компанія надає українським пацієнтам якісні, сучасні та ефективні послуги гемодіалізу за найвищими
у світі стандартами та за прозорою і зрозумілою ціною. Спеціалізовані діалізні центри «Фрезеніус» розташовані в Чернігові та Черкасах.

ЮНІСЕФ за підтримки компанії Procter & Gamble відкриє батьківські кімнати в медичних закладах 11 населених пунктів Донецької та Луганської областей. Відкриття таких кімнат у поліклініках поліпшить доступ до основних послуг для дітей, внаслідок чого користь отримають щонайменше 7,000матерів та інших осіб, що доглядають за дітьми.

Проект спрямовано на відбудову та обладнання батьківських кімнат в медичних закладах, щоб вони стали більш дружніми до дітей, а також на підвищення кваліфікації медичного персоналу — щоб  працівники надавали належну допомогу матерям та іншим особам, що доглядають за дітьми, у цих закладах. У батьківських кімнатах жінки з новонародженими дітьми зможуть отримати поліпшений доступ до основних гігієнічних послуг: сповивальних столиків, гігієнічних матеріалів, гарячої води та інформації про дотримання гігієни і годування немовлят.

«Іноді маленькі зміни приносять вагомий результат. Чиста вода, належні санітарні умови та гігієнічні практики є вкрай важливими для благополуччя і розвитку дітей. Якщо не забезпечити цього, ми наражаємо дітей на ризик інфікування захворюваннями, що розповсюджуються через воду», — зазначила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Компанія Procter & Gamble надала ЮНІСЕФ 2,7 млн. грн. для підтримки реалізації цієї ініціативи і для поліпшення доступу до основних санітарно-гігієнічних матеріалів та практик у населених пунктах на сході України.

«Для нас у Procter & Gamble дуже важливо сприяти позитивним змінам у громадах, в яких ми живемо і працюємо. Ідея догляду лежить у серці нашої компанії та наших брендів. Саме тому ми розпочали програму «Догляд P&G для кожного дому», за допомогою якої ми хочемо забезпечити домашній затишок, охорону здоров’я та підтримку гігієни для тих, хто найбільше цього потребує, та в місцях, де це потрібно найбільше. Цей проект у співпраці з ЮНІСЕФ є чудовою нагодою полегшити життя 7,000 матерів та інших осіб, що доглядають за дітьми», — підкреслив Дмитро Кисельов, Генеральний директор Procter & Gamble в Україні.

У кінцевому підсумку, ініціатива розширює можливості для того, щоб кожна жінка могла приймати інформовані рішення, що стосуються здоров’я і догляду за немовлятами і дітьми молодшого віку.

 

#####

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання в площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

 

Про Procter & Gamble

P&G покращує життя свої споживачів у різних країнах світу за допомогою одного з найбільших портфелів якісних брендів, заснованих на довірі та лідерстві, у тому числі Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, та Whisper®. Спільнота P&G працює приблизно у 70 країнах світу.

ACINO займатиметься просуванням і комерціалізацією 9 товарних знаків MERCK для лікування серцево-судинних та ендокринних захворювань в Україні, Вірменії, Азербайджані, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Туркменістані, Таджикистані, Узбекистані, Грузії, Білорусі та Монголії.  
 
На початку липня 2017 року швейцарська фармацевтична група компаній ACINO уклала дистриб'юторську угоду з однією з провідних науково-технологічних компаній світу Merck про виключне право на комерційну реалізацію і просування низки препаратів компанії Merck в країнах СНД і Монголії, за винятком Росії, з 01 січня 2018 року . Відповідно до умов угоди ACINO представлятиме 9 торгових марок компанії Merck для лікування серцево-судинних та ендокринних захворювань (цукровий діабет та захворювання щитовидної залози) на ринках України, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Туркменістану, Таджикистану, Узбекистану, Грузії, Білорусі та Монголії. До пакету угоди входять наступні торгові марки: CONCOR®, CONCOR® COR, LODOZ®, GLUCOPHAGE®, GLUCOPHAGE® XR, GLUCOVANCE®, EUTHYROX®, JODBALANCE®, THYROZOL®. «Партнерство є невід'ємною частиною нашої стратегії. Високий попит на продукцію компанії Merck швидко посилить позиції ACINO в країнах СНД і Монголії та прискорить зростання нашого бізнесу», - зазначив Каллє Канд, Генеральний директор ACINO. З метою забезпечення безперервного доступу препаратів на ринки країн, що розвиваються, ACINO розширює свою присутність в регіоні СНД, створюючи локально нові робочі місця. З 01 січня 2018 року компанія «Фарма Старт», що входить до складу швейцарської фармацевтичної групи ACINO, буде відповідати за дистрибуцію і маркетинг препаратів компанії Merck для лікування серцево-судинних та ендокринних захворювань (цукровий діабет і захворювання щитовидної залози) в Україні, а також проведення заходів, спрямованих на підвищення обізнаності населення України щодо зазначених захворювань. «Ми, згідно зі стратегією розвитку компанії, продовжуємо зміцнювати власний продуктовий портфель і виводити на вітчизняний ринок високоякісні продукти з

 
 
 
метою поліпшення якості життя українських пацієнтів. Партнерська угода ACINO з компанією Merck забезпечить доступ до інноваційних лікарських засобів не тільки українським пацієнтам, а й пацієнтам в країнах СНД і Монголії. Я впевнений, що ми станемо надійним партнером одного зі світових лідерів в розробці і виробництві високотехнологічних препаратів», - прокоментував дану угоду Євген Заїка, Регіональний директор ACINO в країнах СНД. Роджер Янссенс, Директор Merck Biopharma в Росії та СНД: «Мета компанії Merck - надати доступ до лікарських засобів в усіх країнах і регіонах світу, де пацієнти їх потребують. Ми раді мати таких надійних партнерів, які можуть забезпечити потужну маркетингову і логістичну підтримку бізнесу на високому рівні і відповідно до вимог законодавства там, де компанія Merck не веде власну операційну діяльність». Фінансові умови угоди не розголошуються.
 
MERCK Merck - провідна науково-технологічна компанія в галузі охорони здоров'я, лайф сайнс та високотехнологічних матеріалів. Близько 50 000 співробітників по всьому світу розробляють технології, які покликані поліпшити якість життя людини - починаючи від створення біофармацевтичних лікарських препаратів для лікування онкологічних захворювань і розсіяного склерозу, розробки інноваційних систем для наукових досліджень і організації виробництва до рідких кристалів для смартфонів і РК-телевізорів. Заснована в 1668 році, Merck - одна з найстаріших у світі фармацевтичних і хімічних компаній. Родина-засновник компанії і до цього дня є основним мажоритарним акціонером та власником акцій корпоративної групи Merck, які публічно розміщені на біржі. Компанії Merck (Дармштадт, Німеччина) належать всі права по використанню торговельної марки і бренду «Merck» по всьому світу, за винятком Канади і Сполучених Штатів Америки, де компанія веде свою діяльність як «ЕМД Сєроно" (EMD Serono), «МілліпорСігма» (MilliporeSigma), «ЕМД Високотехнологічні матеріали» (EMD Performance Materials).
 
ACINO ACINO, міжнародна фармацевтична компанія зі штаб-квартирою в м.Цюрих, Швейцарія, вже понад 170 років спеціалізується на розробці і виробництві високоякісних генеричних та інноваційних лікарських засобів, та просуває свою продукцію в інтересах пацієнтів у більше ніж 80-ти країнах світу. На сьогодні компанія налічує близько 1900 висококваліфікованих співробітників. Як світовий партнер фармацевтичних компаній, ACINO поставляє готову продукцію власної розробки та/або надає готові рішення починаючи від розробки та реєстрації препаратів до контрактного виробництва, упаковки та логістики. Офіс компанії «Фарма Старт» виконує функцію регіональної штаб-квартири для бізнесу ACINO в країнах СНД. Під брендом ACINO компанія поширює високоякісну продукцію в країнах Близького Сходу, Південної Африки, Росії та країнах СНД, і Латинській Америці.

28 липня 2017 року відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом. У цьому році він проводиться під гаслом «Елімінувати гепатит». Основна мета – привернути увагу до проблем обізнаності про захворюваність вірусними гепатитами, закликати громадськість, політиків і працівників охорони здоров'я до негайних дій для попередження випадків інфікування та смерті від гепатиту та прискорення прогресу до досягнення мети щодо викорінення цього захворювання.

Вірусний гепатит – група інфекційних захворювань, відомих як гепатит А, В, С, D та E, яка уражує сотні мільйонів людей в усьому світі, викликаючи гострі та хронічні захворювання печінки.

Вірусний гепатит В є глобальною недооціненою проблемою для системи охорони здоров'я та найбільш серйозною серед усіх вірусних гепатитів. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), сьогодні 257 мільйонів людей у світі інфіковані вірусом гепатиту B. Приблизно 887 000 людей у 2015 році померло від інфекції гепатиту В, включаючи цироз і рак печінки в результаті хронічного перебігу гепатиту В. Формування хронічного перебігу розвивається у 80-90% дітей грудного віку, інфікованих гепатитом В протягом першого року життя. У дорослих хронічний вірусний гепатит В у 350 разів підвищує ризик розвитку цирозу та раку печінки через 10-15 років після інфікування.[i]

За оцінкою українських епідеміологів, рівень захворюваності на вірусні гепатити в Україні становить 7-9% від загальної кількості населення країни, водночас у країнах Європи цей показник коливається від 0,2% до 2,5%.ііі

Щорічно в країні реєструється 11-14 тисяч нових випадків вірусних гепатитів. Станом на початок 2016 року в Україні на обліку перебуває 67 141 хворих, які потребують лікування (20 258 – згепатитом В і 46 883 – з гепатитом С)іі.

Вірус гепатиту В може виживати за межами організму людини щонайменше 7 днів. Протягом цього періоду вірус, як і раніше, може викликати інфекцію при потраплянні до організму людини, незахищеної вакцинацією. Інкубаційний період захворювання складає в середньому 75 днів, але може варіюватися від 30 до 180 днів. Вірус може бути виявлений протягом 30-60 днів після інфікування та здатний тривалий час перебувати в організмі й розвиватися в хронічний гепатит В.

У високоендемічних районах гепатит В найчастіше поширюється від матері до дитини під час пологів (перинатальна передача) або в результаті горизонтальної передачі (під впливом інфікованої крові), особливо від інфікованої дитини неінфікованій дитині протягом перших 5 років життя. Розвиток хронічної інфекції дуже поширений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п'ятирічного вікуі.

Це захворювання можна попередити за допомогою вакцини від гепатиту B. Проте більшість людей усе ще не обізнані щодо ризиків інфікування вірусом гепатиту В, а також щодо методів попередження та боротьби із цим захворюванням.

ВООЗ у своїй стратегії по боротьбі з гепатитом приділяє основну увагу таким напрямкам:

·         підвищення інформованості;

·         формування політики на підставі реальної ситуації;

·         профілактика гепатиту за допомогою повного курсу вакцинації всіх новонароджених 3 дозами протягом першого року життя, забезпечення безпеки ін'єкцій та препаратів крові;

·         доступі до служб моніторингу, скринінгу і лікуванню при гепатиті В.

Наразі елімінація вірусного гепатиту стала першочерговим завданням. На 69 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в Женеві представники урядів 194 країн ухвалили Глобальну стратегію ВООЗ з боротьби із вірусним гепатитом, яка включає мету викорінення гепатиту B та C протягом наступних 13 років.

З 1982 року в усьому світі використано понад 1 мільярд доз вакцини проти гепатиту В. У багатьох країнах, де зазвичай від 8% до 15% дітей ставали хронічно інфікованими вірусом гепатиту В, вакцинація скоротила показники хронічного перебігу інфекції серед імунізованих дітей до менш ніж 1%.і

Компанія ГлаксоСмітКляйн (GSK) підтримує основні ідеї та цілі ВООЗ у боротьбі з інфекційними захворюваннями. GSKє світовим лідером у розробці та виробництві вакцин. Знання та досвід, які використані для розробки вакцин, і сучасні технології виробництва гарантують фахівцям у боротьбі із захворюваннями використання високоякісних вакцин. Сьогодні портфель компанії нараховує 41 вакцину для захисту людей різного віку від 22 різних захворюваньiv.

GSK є одним із найбільших постачальників вакцин на українському ринку. В Україні зареєстровано 18 вакцин, які допомагають запобігати таким вакцин-контрольованим захворюванням, як гепатит, ротавірусна інфекція та ВПЛ, дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит, краснуха, бактеріальний менінгіт і грип.

Компанія також підтримує інформаційні кампанії та заходи, метою яких є підвищення рівня знань у сфері вакцинопрофілактики серед широкої громадськості, фахівців охорони здоров'я та представників засобів масової інформації як на глобальному рівні, так і в Україні.

ГлаксоСмітКляйн в Україні докладає всіх зусиль для того, щоб сприяти підвищенню рівня довіри до вакцинопрофілактики та захисту населення від вакцин-контрольованих захворювань. Уже понад 10 років компанія ініціює та підтримує інформаційні та освітні кампанії щодо цінностей вакцинації та надає експертизу щодо реалізації передових світових практик.

«Проблема інфікованості вірусом гепатиту В усе ще залишається недооціненою системами охорони здоров'я багатьох країн світу, в тому числі України. Важливим чинником можливого зараження вірусом гепатиту є його висока здатність до інфікування: вірус гепатиту В є у 50–100 разів контагіознішим, ніж вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), – зазначає Наталія Васецька, медичний радник GSK Україна, підкреслюючи високий рівень загроз зараження вірусним гепатитом B та важливість попередження цього захворювання. – Гепатит В є керованою інфекцією. Ефективність рівня захисту від захворювання вірусним гепатитом B за допомогою вакцинації становить більше 95%. Тривалість поствакцинального імунітету зберігається протягом, щонайменше, 20 років. Ключовими чинниками в попередженні захворювання вірусним гепатитом В в Україні, у першу чергу, є спільні зусилля держави, медичної спільноти та громадськості для досягнення високого охоплення населення вакцинацією проти гепатиту В».[i]http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs204/en/http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs204/en/ доступно на 20.07.2017р.

ііhttp://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170608_c.htmlhttp://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170608_c.html доступно на 20.07.2017р.

iііhttp://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20160728_a.htmlhttp://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20160728_a.html доступно на 20.07.2017р.

ivGSK Annual Report 2016. Vaccines

 

 

Санофі в Україні разом із Асоціацією дитячих ендокринологів України підтримала проект із оздоровлення дітей із цукровим діабетом у спеціалізованому санаторії «Березовий гай» у м. Миргород.

30 маленьких пацієнтів із усієї України віком від 5 до 17 років протягом двох тижнів поєднували лікування, навчання в школі самоконтролю та профілактичні медичні процедури із різноманітним дозвіллям. Перебування у санаторії і новому оточенні не лише поліпшило здоров’я дітей із цукровим діабетом, а й спонукало їх оптимістично сприймати світ, ділитися особистим досвідом, пізнавати нове, займатися творчістю та спортом.

Цукровий діабет називають неінфекційною епідемією ХХІ століття. Серед неповнолітнього населення в Україні зареєстровано майже 9 000 випадків цієї хвороби. Понад 1 300 пацієнтів – це дошкільнята. Кількість хворих серед маленьких дітей невпинно зростає[1]. Загалом пацієнти із цукровим діабетом 1 типу складають 10-15% усіх хворих на діабет[2]. Згідно з офіційною статистикою цукровий діабет уже вразив понад 1,2 млн людей[3], і цей показник щорічно збільшується на 5%. Фахівці стверджують, що в Україні кількість людей з недіагностованим діабетом перевищує офіційну статистику в 3-4 рази1.

Наталія Зелінська, головний дитячий ендокринолог МОЗ України і Голова Асоціації дитячих ендокринологів України: «Всі діти, яких ми, за підтримки Санофі, забезпечили можливістю пройти курс оздоровлення в спеціалізованому санаторії, мають цукровий діабет 1 типу. Це інсулінозалежний діабет, при якому дитині потрібно щодня неодноразово перевіряти рівень глюкози в крові та робити ін’єкції інсуліну. Такий спосіб життя може бути непростим навіть для дорослої людини, а тим більше для дітей. Проте ці діти вміють радіти чудовим моментам життя та новим цікавим подіям. Ми віримо в їхнє повноцінне життя у дорослому віці та докладаємо всіх зусиль, щоб їх дитинство сьогодні було якнайменше затьмарене хворобою. Ми вдячні Санофі за відповідальне ставлення до пацієнтів та підтримку нашої роботи протягом багатьох років».

 

«Санофі в Україні продовжує розвивати довірливе та плідне партнерство із Асоціацією дитячих ендокринологів України, адже оздоровлення дітей та створення умов для їхнього активного відпочинку це важлива частина нашої корпоративної соціальної програми «Діабет. Допоможемо разом».зазначив Гієм Граньє, директор Санофі в Україні. Ми усвідомлюємо масштабність проблеми діабету та розуміємо яким емоційним, психологічним і фінансовим тягарем вона є для пацієнтів та їхніх родин. Саме тому Санофі в Україні прагне полегшити життя дітей із діабетом, надаючи їм можливість відновити сили та разом із такими ж однолітками відчути підтримку та розуміння».

Соціальна програма Санофі «Діабет. Допоможемо разом» –довгострокова ініціатива, покликана привернути увагу суспільства до проблеми діабету та охоплює широкий спектр проектів для покращення якості життя людей з діабетом. В рамках цієї програми компанія вже вісім років поспіль проводить Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом, а також надає підтримку 27школам самоконтролю діабету в різних регіонах України.

 

 

Про Санофі

Санофі, глобальний лідер у сфері охорони здоров'я, відкриває, розробляє і постачає терапевтичні рішення, орієнтовані на потреби пацієнтів. Санофі складається з п’яти глобальних бізнес-підрозділів: діабет та серцево- судинні захворювання, внутрішні захворювання та ринки, що розвиваються, Санофі Джензайм, Санофі Пастер та напрям безрецептурних препаратів. Санофі зареєстрована на фондових біржах в Парижі (EURONEXT: SAN) та в Нью-Йорку (NYSE: SNY).

 

Про Асоціацію дитячих ендокринологів України

Асоціація дитячих ендокринологів України – це неурядова організація, заснована у 2005 році. Головою Асоціації є Наталія Зелінська, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, головний дитячий ендокринолог Міністерства охорони здоров’я України, завідувач відділом дитячої ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканинМіністерства охорони здоров’я України.[1]Н.Б. Зелінська, Н.Г. Руденко. Дитяча ендокринологія в Україні: статистичні показники за підсумками 2016 року та їх динаміка [Текст] // Український журнал дитячої ендокринології. – 2017. - №2(22). – Р. 5-17.

[2]ЗаЗаданими довідника основних показників діяльності ендокринологічної служби України за 2016 рік: Науково-практичний журнал ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України «Ендокринологія», додаток 1, том 22, №1/2017 рік

[3]За даними прес-служби МОЗ: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20141104_b.htmlhttp://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20141104_b.html

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені