Медицина, Фармація

21 листопада у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). У такий спосіб Глобальна ініціатива з хронічного обструктивного захворювання легень (Global Initiativefor Chronic Obstructive Lung Diseases, GOLD) прагне привернути увагу суспільства до одного з найбільш серйозних викликів, які стоять сьогодні перед світовою системою охорони здоров’я.

Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ покликаний підвищити обізнаність населення та медичних працівників про захворювання, його симптоми та терапію, а також покращити якість медичної допомоги пацієнтам з ХОЗЛ і підкреслити важливу роль у системі профілактики захворювання своєчасної діагностики. Цього року ключовою тезою просвітницької кампанії стало гасло: «Ніколи не рано, ніколи не пізно», а офіційним хештегом – #LiveEveryBreath («Живи кожним подихом»). Такі повідомлення мають на меті поширення в суспільстві інформації про те, що за умови правильної підтримки пацієнти з ХОЗЛ живуть повноцінним життям. Важливо знайти індивідуальний підхід до лікування та спостереження за пацієнтом в кожному окремому випадку, оскільки хронічне обструктивне захворювання легень має різний вплив на різних людей. 

Сьогодні ХОЗЛ є однією з головних причин розвитку хронічних захворювань, інвалідизації та смертності в усьому світі і віднесене до глобальних загроз здоров’ю людства. У 2015 році хронічне обструктивне захворювання легень займало друге місце після ішемічної хвороби серця та інсульту у структурі причин смертності у світі, призвівши до 3,2 млн смертей. За даними результатів Дослідження глобального тягаря ХОЗЛ, у 2016 році розповсюдження ХОЗЛ у світі сягнуло 251 млн випадків. Разом із тим у Європейському респіраторному товаристві наголошують, що тільки в кожному четвертому випадку ХОЗЛ діагностується на ранніх стадіях, менше 6 % дорослого населення світу знають про наявність у них захворювання. За словами керівника Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України, доктора медичних наук, професора, академіка Фещенка Ю.І., науковці прогнозують, що до 2020 року ХОЗЛ стане однією із п’яти найбільш розповсюджених причин інвалідності у світі, тоді як у 1990 році захворювання знаходилося на 12-му місці за цим показником.

За оцінками Національного інституту фтизіатрії і пульмонології, на ХОЗЛ страждає мінімум 7 % населення України, тобто близько 3 млн чоловік. Проте точної інформації про розповсюдженість захворювання немає, оскільки у країні відсутні дані офіційної статистики.

ХОЗЛ – захворювання, для якого характерне хронічне обмеження прохідності дихальних шляхів і, як наслідок, зниження функції легень. Патологія проявляється задишкою, хронічним кашлем, виділенням мокротиння. З часом симптоми посилюються і виникають загострення, які можуть тривати до кількох тижнів, обумовлюючи помітне зниження працездатності, потребу в невідкладній медичній допомозі та госпіталізації й у деяких випадках закінчуються смертю. Варто пам'ятати, що ХОЗЛ – це захворювання, яке супроводжується також порушеннями з боку серцево-судинної системи, розвитку остеопорозу, метаболічного синдрому і депресії, підвищує ризик розвитку раку легенів.

Серед причин розвитку захворювання найбільш значущим фактором є куріння, у тому числі пасивне. До факторів ризику також віднесені професійний пил і хімічні впливи, забруднення повітря у приміщеннях, які погано вентилюються під час приготування їжі та спалювання дров й іншої біомаси для обігріву помешкання. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна четверта передчасна смерть внаслідок ХОЗЛ серед дорослого населення у країнах із низьким і середнім рівнем доходу спричинена забрудненням повітря в домашніх господарствах. При цьому у жінок, які піддаються впливу диму у приміщенні, ризик розвитку захворювання зростає більш ніж удвічі у порівнянні з жінками, які живуть в оселях, де для опалення використовуються більш чисті види палива. У чоловіків вплив диму у приміщенні також майже вдвічі збільшує ризики ХОЗЛ.

Сьогодні існує ефективна терапія, яка сприяє зменшенню симптоматики, зниженню частоти і тяжкості нападів, позитивно впливає на загальний стан здоров'я і підвищує толерантність пацієнтів з ХОЗЛ до фізичних навантажень. Однак вкрай важливе значення має раннє виявлення захворювання, що дає можливість вчасно розпочати адекватне лікування і запобігти подальшому погіршенню функції легень.

Усвідомлюючи, що своєчасна діагностика, інформування пацієнтів про симптоми і належне лікування із застосуванням сучасних лікарських засобів дають змогу допомогти людям на всіх етапах захворювання почуватися краще і жити більш активним життям, компанія GSK – світовий лідер фармацевтичної галузі в респіраторному напрямку, який забезпечує високоякісними препаратами пацієнтів із ХОЗЛ та бронхіальною астмою у більш ніж 170 країнах – не тільки активно підтримує Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ, але і є автором та ініціатором багатьох важливих заходів і програм, націлених на подолання тягаря хронічних респіраторних захворювань у світі.

Одним із важливих проектів стало проведення за підтримки GSK міжнародного епідеміологічного дослідження CORE (Chronic Obstructive REspiratory diseases in CIS countries, «Хронічні обструктивні респіраторні захворювання у країнах СНД»). Це перше дослідження такого масштабу, що вивчало розповсюдженість бронхообструктивних захворювань на території трьох країн СНД (в Україні, Казахстані та Азербайджані) серед дорослого населення. В Україні в дослідженні взяли участь 964 особи у віці старше 18 років.

За даними CORE, в Україні розповсюдженість ХОЗЛ, підтвердженого за допомогою спірометрії, склала 31,9 випадку на 1000 осіб, а вперше діагностованого (виявленого в ході дослідження) – 28,8 випадку на 1000 осіб. Виявлення значної кількості пацієнтів із ранніми стадіями ХОЗЛ, свідчать про низьку поінформованість українців про захворювання та необхідність звернення до лікаря, а також можуть вказувати на недостатню настороженість і несвоєчасну діагностику захворювання медиками.

Найбільша розповсюдженість ХОЗЛ спостерігалась у віковій групі 65 років і старше. Дослідження також підтвердило світові дані про те, що чоловіки хворіють частіше, а найбільш поширеними супутніми захворюваннями при ХОЗЛ в Україні є артеріальна гіпертензія, дисліпідемія, інші серцево-судинні захворювання і пневмонія в анамнезі. Показовим стало те, що істотним фактором ризику розвитку захворювання в Україні є туберкульоз, тоді як в Казахстані – паління і робота в умовах підвищеної запиленості, а в Азербайджані – паління.

Результати дослідження представили, зокрема, на І Національному конгресі пульмонологів, який відбувся в Києві в жовтні 2018 року. За підтримки компанії GSKу рамках даної науково-практичної конференції було проведено сателітний симпозіум «Патологія дихальних шляхів - широкі можливості терапії від компанії GSK», у якому взяли участь понад 350 спеціалістів охорони здоров’я, а більше 80 слухачів змогли долучитися до заходу завдяки онлайн-трансляції. Крім результатів дослідження CORE, учасникам симпозіуму було представлено дані про особливості та ефективність застосування сучасної терапії ХОЗЛ, засновані на рекомендаціях GOLD.

Одночасно з активною підтримкою науково-практичних заходів GSKініціює по всьому світу тематичні соціальні програми та підтримує державні і неурядові проекти задля покращення якості життя людей із бронхіальною астмою та хронічним обструктивним захворюванням легень. Так, уже понад 14 років в Україні реалізується довгостроковий соціальний проект «Оранж Кард», покликаний підвищити доступність ефективних лікарських засобів для терапії хронічних респіраторних захворювань, у тому числі ХОЗЛ. За програмою працюють понад 4000 аптек по всій країні (20 % аптек України).

Знаковою подією стало оновлення в 2018 році унікальної віртуальної наукової платформи Respiratory World, що створило умови для безплатного дистанційного навчання та підвищення кваліфікації пульмонологів і лікарів загальної практики в сфері діагностики, ведення і терапії респіраторних захворювань. На міжнародному інформаційно-освітньому ресурсі, створеному за підтримки компанії GSK, представлений досвід провідних світових експертів у сфері лікування респіраторних захворювань.

Уже понад 50 років GSK допомагає людству боротися з ХОЗЛ як шляхом забезпечення пацієнтів по всьому світу високоякісними інноваційними лікарськими засобами і покращення доступу людей до сучасної терапії, так і надаючи лікарям нову науково обґрунтовану інформацію щодо діагностики та лікування захворювання. У такий спосіб компанія робить свій внесок у зменшення тягаря ХОЗЛ у світі та подолання однієї із глобальних загроз здоров’ю людства.

 

 

З жовтня 2018 року в Україні доступний новий препарат Ксаврон, який у 2 рази, у порівнянні з базисною терапією, зменшує неврологічні наслідки після ішемічного інсульту.            
           
Фармацевтична Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» отримала погодження від МОЗ України щодо реєстрації препарату Ксаврон із дієвою речовиною едаравон. Лікарський засіб лікуватиме прояви гострого ішемічного інсульту та бічного агіографічного склерозу (БАС).
 
Реєстраційні дослідження показали, що в кожного третього пацієнта, який приймав едаравон у перші 24 години після початку захворювання, в результаті констатувалася повна відсутність функціональних неврологічних наслідків інсульту.
 
За даними всесвітньо відомого наукового огляду Кокранівського товариства едаравон є ефективним засобом терапії гострого ішемічного інсульту. Його призначення в ранні терміни після початку захворювання забезпечує значне покращення неврологічних наслідків – у 2 рази краще в порівнянні з базисною терапією.
 
«Ксаврон, як блокатор ішемічного каскаду, дозволяє захищати клітини в тканинах головного мозку, які вражені кровонестачею через закупорення судин тромбом. Препарат дозволяє значно зменшити інфаркт головного мозку та уникнути неврологічних порушень» — розповіла про Ксаврон Директор з росту Корпорації «ЮРіЯ-ФАРМ» Наталія Деркач.
 
В Україні 60 % пацієнтів, які перенесли гострий інсульт, мають стійкі неврологічні функціональні порушення, що перешкоджають їхній нормальній життєдіяльності. Тепер, коли Ксаврон зареєстрували в Україні, лікарі зможуть призначати новітню терапію для лікування інсульту, яка збереже не одне життя.
 
Для довідки: Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» покриває 60 % потреб лікувально-профілактичних закладів у госпітальних розчинах. Завдяки наявному асортименту компанія забезпечує повний спектр інфузійних рішень, які використовуються для широкого кола захворювань. Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» налагодила виробництво як добре відомих госпітальних розчинів, так і лінійки оригінальних інфузійних препаратів, що не мають аналогів.
 

Наприкінці червня на виробництві Корпорації «ЮРіЯ-ФАРМ» у Черкасах запрацювала нова ділянка з розливу інфузійних розчинів у полімерні пакети. Нове обладнання збільшує виробничі можливості підприємства з розливу продукції до 150 пакетів на годину додатково. Загальна кількість виробленої продукції складатиме 700 тис. пакетів на рік. На новій виробничій ділянці планується розливати усю лінійку продукції для інфузійної терапії в полімерні пакети місткістю (об’ємом) від 100 до 5000 мл.

 

Налагодження виробництва інфузійних розчинів у пакетах дозволить збільшити експортний потенціал підприємства, зокрема, на європейський ринок, де більшою популярністю користується продукція запакована в полімери. 

 

Пакети набагато зручніші під час транспортування, та використання. Вони стійки до механічних пошкоджень та не потребують повітряної голки. Інфузійні розчини можуть постачатися разом із системою в стерильному пакеті. Дана продукція буде незамінна для лікарів невідкладної допомоги, реанімаційних відділень або мобільних військових госпіталів, які зазвичай обмежені в часі.

 

Відкриттю ділянки з розливу передувала реконструкція системи підготовки та очищення води, що використовується у виробництві інфузійних розчинів. Проект має завершити власна лінія з виробництва полімерних пакетів у Черкасах, яка повністю забезпечить потреби Корпорації «ЮРіЯ-ФАРМ» у пакетах для інфузійних розчинів.          

 

Для довідки:Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» покриває 60 % потреб лікувально-профілактичних закладів в госпітальних розчинах. Завдяки наявному асортименту Компанія забезпечує повний спектр інфузійних рішень широкого кола захворювань. Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» налагодила виробництво як добре відомих госпітальних розчинів, так і лінійки оригінальних інфузійних препаратів, що не мають аналогів.

ЛАУРЕАТ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2017» в номинации  «Лидер малого и среднего бизнеса года».

Клиника «Олега Колибабы» (ТОВ «Леомед»)

Главный врач, руководитель клиники и совладелец Олег Колибаба.

 

Существующие на данное время корпоративные награды: Сертификаты, грамоты и благодарности от медицинских Ассоциаций.

Самые значительные достижения Вашей компании в 2017 году: Вывел клинику в ТОП 5 в области пластической хирургии по количеству сделанных операций. За 2017 год мы провели более 3500 операций по эстетической хирургии.

Девиз Вашей клиники: Медицина будущего уже сегодня.

Кто или что является талисманом для Вашей клиники?: Персонал и командная работа– это самое ценное и именно то, что обеспечивает успех любой компании на рынке.

Жизненные принципы, которые помогают Вам достигать поставленной цели: Помогать людям искренне и смотреть их глазами на мир.

Как вы считаете, что позволило вашейкомпании выйти в лидеры? В чем ваша уникальность?: Системная работа вопреки всему: кризис – а мы говорим рынку «да», все закрываются – а мы говорим рынку «да», все опускают цены – а мы говорим рынку «да».

Какие передовые технологии применяются в работе компании?

Учитывается ли положительный опыт других стран?: Лазерная хирургия – это новое слово в пластической и общей хирургии, именно технологичность позволяет на совершенно другом уровне проводить все наши операции и добиваться высоких результатов. Это то, что определяет нашу уникальность и возможность быть лучше других. Это то, что обеспечивает быстро и качественно проводить любые операции и минимизировать осложнения. Это то, что дает нам возможность обеспечивать быструю реабилитацию и дарить пациентам положительные эмоции от посещений нашей клиники. А улыбка пациента после проведенных операций– это для нас самое ценное!

Существует ли в сфере Вашей профессиональной деятельности такое понятие, как «Кодекс чести»?: Прежде всего – здоровье, а потом – красота.

Каким образом большое количество разных людей заставить думать об успехе одной компании?: Подарить положительные эмоции как можно большему количеству обратившихся людей, это значит на всех этапах пациент себя чувствует нужным и важным, а после того как пациент выходит с улыбкой – он сам захочет, чтобы о компанииузнал весь мир – и потом этот процесс не остановить.

Быть сегодня успешным – это… Это идти на шаг впереди, знать очень глубоко своего пациента и не останавливаться.

Ваш любимый афоризм?: Многие жалуются на свою внешность и никто — на мозги. (Фаина Раневская)

Философско-экономический вопрос: когда, по-вашему, малый бизнес становится большим?: Когда бренд начинает работать на компанию, а не компания на бренд. 

Каким вы видите будущее малого и среднего бизнеса в Украине?: Его должно видеть прежде всего наше государство –и на государственном уровне создавать условия для развития бизнеса, а мы не подведем!

Когда ваша компания станет корпорацией?: Дело не в названии, а в сути – мы не стремимся к корпорации, мы стремимся стать номером 1 на рынке Украины по доверию к нам пациентов.

Кто из выдающихся деятелей человечества может быть образцом и примером для сотрудников Вашей компании?: Уинстон Черчилль – вера и целеустремленность на пути к победе, невзирая на отсутствие веры вокруг людей. Личность, изменившая ход второй мировой войны и истории.

Если счастье не в деньгах, то в чем?: А если все-таки в деньгах, то почему?: Счастье не зависит от внешних условий – оно зависит от внутреннего порядка (Дейл Карнеги).

Наполнить жизнь как можно большим количеством положительных эмоций

Коэффициент счастья от того, что заработал 2 млн. долларов такой же, как выйти с утра пройтись по росе и встретить первые лучи солнца с любимыми людьми.

Что является гордостью вашей компании?: Конечно люди! Человеческий ресурс- это душа нашей компании, без них наши технологии не будут работать. А технологичность позволяет на высоком уровне выполнять любые операции.

Есть ли у Вас мечта, которая пока не осуществилась?: Да – Сделать как можно больше людей красивыми и счастливыми.

 

Справка

 

Клиника была основана в 2003 году как многопрофильный медицинский центр, основным направлением которой была гинекология, с поликлиническойи малоинвазивной хирургией. Клиника функционировалапод названием «Берегиня».

С 2012 года клиника расширяла свою деятельность, внедряя новейшие технологии в лазерной хирургии, которые позволяют предоставлять медицинскую помощь на экспертном уровне и сокращать период реабилитации пациентов.  Благодаря этому клиника приобрела новый этап своего развития, расширяя свой профиль деятельности.

В клинике появились такие направления как урология, дерматология, терапия, УЗИ и пластическая хирургия, которое стало основным и приоритетным направлением.

С 2015 года под названием МЦ «Олега Колибабы» клиника успешно работает на рынке Украины, предоставляя пациентам поликлиническую и хирургическую помощь на экспертном уровне.Именно пластическая хирургия на сегодняшний день является тем направлением, с которым ассоциируют имя клиники.

22-23 листопада 2017 року у м. Києві вперше відбувся Київський світовий хірургічний конгрес ‘17. Головна ідея заходу – створення найбільшої в Україні міжнародної дискусійної платформи, яка об’єднала українських хірургів зі всього світу у сфері невідкладної, травматичної та воєнної хірургії. Організатор Форуму – Медичний центр “VALIKHNOVSKI SURGERY INSTITUTE”, Співорганізатор – A7 CONFERENCES.
В рамках Київського світового хірургічного конгресу вперше в Україні зібралися найкращі хірурги світу, щоб обмінятися досвідом. Відбулася презентація європейських протоколів та стандартів хірургічної допомоги, було продемонстровано досвід роботи українських хірургів з пораненими учасниками бойових дій. Подія представила найвищий рівень доповідачів, серед яких – професори та доктори наук з 12 країн світу.
Ростислав Валіхновський, Засновник Медичного центру “VALIKHNOVSKI SURGERY INSTITUTE”; Віце-президент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних та естетичних хірургів, Ініціатор та Організатор конгресу, Заслужений лікар України зазначив: «Під час конгресу мене вразив рівень доповідей наших професорів, а також виступи гостей із країн із найсучаснішою системою охорони здоров’я — адже до нас завітали 12 представників елітних клінік з Великобританії, Німеччини, Ізраїлю та Південної Кореї. Наприклад, Давід Какіашвіллі (Ізраїль) привіз ноу-хау власної розробки - “робота Da Vinci”. Дуже цікавою була доповідь Леоніда Когана, який поділився стандартами та протоколами реконструктивної військової хірургії. Він розповів про лікування сирійських військових — про механізми пересадки найширшого м’язу спини на вражені верхні кінцівки. Вразила доповідь професора з Південної Кореї, який займається трансплантацією органів, — недарма Південна Корея входить в десятку найкращих країн світу за розвитком хірургії, зокрема трансплантології. В Україні, на жаль, цей напрямок тільки зароджується, тому навіть із законодавством у цій галузі поки що проблеми. Але я впевнений, що після таких конгресів завжди відбуватиметься рух вперед як у сфері трансплантології, так і кожної галузі нашої національної хірургії».
Олександр Лінчевський, Заступник Міністра охорони здоров’я України, під час форуму зауважив: «Вкрай важливо піднімати рівень освіти в Україні, і сьогоднішній конгрес – це саме те, що нам потрібно. Скажіть слово «освіта» чи «навчання» і Міністерство одразу це підтримає. Подібні заходи потрібні для обміну знаннями та досвідом. Міністерство всіляко підтримує таку ініціативу і закликає організовувати подібні зустрічі регулярно».
Київський світовий хірургічний конгрес став саме таким освітнім майданчиком. Тут вперше зустрілися хірурги-практики світового рівня, щоб обмінятися досвідом.
Леонід Коган, Кандидат медичних наук, завідувач відділенням пластичної та опікової хірургії, медичний центр Галілеї, Ізраїль подякував за можливість побувати на такій масштабній події України у сфері хірургії. «Під час Київського світового хірургічного конгресу я переконався, що українські хірурги мають сильны професійні навики. Я з радістю запрошую українських лікарів до Ізраїлю, щоб вони могли перейняти досвід та обмінятися знаннями», – поділився враженнями Леонід Коган.
Доповідачами Форуму також виступили Лі Янг-Гу, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні; Еліав Бєлоцерковські, Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні; Давід Какіашвілі, директор департаменту урологічної онкології, директор департаменту робототехнічної хірургії, заступник директора відділення урології, Rambam Health Care Campus, Haifa, Israel; Ігор Федірко, керівник клініки щелепно-лицьової хірургії Центрального воєнного госпіталя та багато інших.
Форум підримали: «Крістар», «EliteMedica», «Біомед», «BMT», «Голніт», «Zepter International», «ТехМедКонтракт», НМД ім.О.О.Богомольця, Carmel MC (Ізраїль), НІХТ ім. О.О. Шалімова, НМАПО ім. П.Л. Шупика, Український медичний клуб, клініка «Борис» та інші.
Організатор Форуму — Медичний центр “VALIKHNOVSKI SURGERY INSTITUTE”, Співорганізатор — A7 CONFERENCES. HR-партнер HeadHunter Україна. Генеральний Радіопартнер — Радіо Голос Столиці. Генеральний інформаційний партнер - Interfax-Україна. Ексклюзивний бізнес медіа-партнер — журнал Бізнес. Медіа-партнери — газета «День», Новое время, MedExpert, Likar.info, PharmaNet, Апостроф, iPress, Видавничий дім «Професійні видання», Медична газета «Здоров’я України», Обозреватель, медичний портал Medcentre.com.ua, Medicina.ua, Likarni.com, Doctora.ua, Ера-радіо, МедДовідка, Pharma.net, Моріон, Журнал «Грушевського 5», Liga.net, Інвестгазета, Здоров-Інфо, Med WIO, Медична медійна агенція, Doc.ua. За підтримки — Kyiv Post, освітня платформа «Сходи в майбутнє», Спілка українських підприємців, Рада підприємців при МКУ, Асоціація стоматологів України, Українська асоціація медичного туризму, Synergy Network, Юрія-Фарм.
Для тих, хто не зміг відвідати форум доступний повний запис:

https://www.youtube.com/watch?v=ZjaACOdnpa8

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені