Медицина, Фармація

“За менше ніж рік 25 млн. українців підписали декларації з сімейними лікарями”, - розповів Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров’я України, на форумі “Освітня та медична реформа: виклики в 2019-му”, який відбувся 29-го січня в Києві. Первинна медична допомога у закладах, які підписали договір з НСЗУ, буде безкоштовною. З 2019 року, зокрема, до неї належить діагностика і 54 медичні послуги, в тому числі інструментальна діагностика та УЗД.

Олександр підсумував, що в 2018-му було виконано завдання по трансформації системи охорони здоров’я. За його словами, нині більше 24 тисяч лікарів первинки, в тому числі 127 лікарів-ФОПів зареєстровані в електронній системі з ведення обліку медичних послуг і управлінні медичною інформацією eHealth. Як зазначив Тимофій Бадіков, голова правління ГО «Платформа здоров’я», практика створення лікарями ФОП є дуже успішною, а в деяких європейських країнах відсоток лікарів-ФОПів в загальній системі охорони здоров’я становить більше 70 %. “За лікарями підприємцями - майбутнє”, - додав Тимофій.

Зараз важливі задачі покладені на місцеве самоврядування, зокрема реорганізація медичних закладів та технічне забезпечення сімейних лікарів. Ці кроки є дуже важливими, оскільки в 2019-му році планується поступове впровадження нових електронних інструментів, таких як е-картка, е-лікарняний, е-рецепт та е-направлення.

В процесі реформування є звичайно і багато проблемних питань.  Серед них, як розповіла Таміла Лепьошкіна, регіональна координаторка із питань підтримки реформи охорони здоров'я в Київській та Вінницькій областях Програми «U-LEAD з Європою», наприклад те, що місцева влада чинить супротив встановленню високих зарплат сімейним лікарям. Оскільки вони перевищують їх власні. Крім того самі медичні працівники часто не обізнані в тому, що зарплатні питання вирішуються на місцевому рівні, а не на рівні міністерства. Тому важливою є правильна комунікація реформи.

Форум проходив у рамках проекту  «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ», який проводить Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

8 січня 2019 року Takeda (Takeda Pharmaceutical Company Limited) оголосила про підписання угоди з придбання компанії Shire (Shire plc), трансформувавшись в глобальну біофармацевтичну науково-дослідницьку компанію-лідера зі штаб-квартирою в Японії.

 

         Як результат — Takeda масштабувала свою географію присутності та зайняла лідируючі позиції в Японії та США, надаючи доступ пацієнтам до інноваційних лікарських засобів приблизно у 80 країнах. Зусилля Takeda в галузі науково-дослідницьких розробок зосереджені на чотирьох терапевтичних напрямах —онкології, гастроентерології, неврології та рідкісних захворюваннях. Компанія також націлена на розробку і дослідження препаратів у напрямах «вакцини» і «терапія дериватами плазми крові». Посилений та об'єднаний науково-дослідницький досвід Takeda дозволяє компанії створити більш широке та надійне портфоліо препаратів, а також сфокусуватися на інноваціях у медицині.

 

Загальний річний дохід компанії —понад 30 млрд доларів США —отримано переважно від ключових терапевтичних напрямів бізнесу: онкології, гастроентерології, неврології, рідкісних захворювань і терапії дериватами плазми крові.

 

«Ми раді, що придбання Shire було схвалено більшістю наших акціонерів на позачергових 
загальних зборах Takeda 5 грудня 2018 року. Нам вдалося завершити угоду на декілька 
місяців раніше, ніж очікувалося. Це стало можливим завдяки результативній роботі наших 
підрозділів і своєчасному отриманню всіх необхідних дозволів від регуляторних органів,
— заявив Кристоф Вебер, президент і виконавчий директор Takeda. — Ми високо цінуємо 
підтримку наших співробітників, партнерів та акціонерів під час процесу придбання Shire.
Це знакова подія в історії компанії Takeda і ще один важливий крок вперед. Завдяки цій 
угоді ми прискоримо нашу трансформацію, щоб надавати доступ пацієнтам до інноваційних 
лікарських засобів, а також масштабувати географію присутності компанії по всьому світу».

 

Кристоф Вебер додав: «Робота над інтеграцією вже розпочалася, і ми впевнені, що досвідчена
 мультинаціональна команда менеджерів Takeda зможе забезпечити плавну трансформацію двох 
компаній в одну. Операційна модель, яку ми затвердили у вересні 2018 року, є фундаментом 
для здійснення наших планів щодо об'єднання».

 

Takeda отримала довгострокове фінансування за висококонкурентними ставками для придбання Shire. В результаті середня відсоткова ставка для всієї  суми боргу — близько 2,3%. Менеджмент компанії переконаний, що Takeda вдасться зберегти свій інвестиційний кредитний рейтинг і повернутися до співвідношення боргу до EBITDA з показником до 2.0 протягом 3–5 років після завершення угоди.

 

 

Про Takeda

Ø  Takeda — глобальна біофармацевтична науково-дослідницька компанія-лідер зі штаб-квартирою в Японії,яка прагне покращувати стан здоров’я та якість життя пацієнтів, використовуючи інновації в галузі медицини.

Ø  Співробітники Takeda у близько 80 країнах докладають зусиль для покращення якості життя пацієнтів у всьому світі.

Ø  Історія компанії Takeda налічує більш ніж 235 років.

Ø  Ключові терапевтичні напрями Takeda: онкологія, гастроентерологія, неврологія та рідкісні захворювання. Takeda також зосереджує свою увагу на розробці та дослідженні препаратів у напрямах «вакцини» та «терапія дериватами плазми крові».

Ø  Використовуючи інновації у галузі медицини, Takeda прагне покращити здоров'я та якість життя людей у всьому світі.

 

ПроTakeda в Україні

Ø  ТОВ «Такеда Україна» є офіційним представником відомої на весь світ глобальної фармацевтичної компанії Takeda Pharmaceutical Company Limited.

Ø  Головний офіс «Такеда Україна» розташований у місті Київ.

Ø  «Такеда Україна» фокусує свої зусилля на лікуванні онкологічних, гастроентерологічних, неврологічних та рідкісних захворювань.

Ø  «Такеда Україна» два роки поспіль (2017 та 2018) була сертифікована як «Найкращий роботодавець» міжнародною незалежною організацією Top Employers Institute у Нідерландах. В 2014 році компанія увійшла до ТОП-3 найкращих роботодавців України за результатами дослідження міжнародної консалтингової компанії Aon Hewitt.

Ø  «Такеда Україна» — «Компанія року» у високоціновому сегменті за версією щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі «Панацея 2017». Компанія має нагороди за найкращі у своєму класі препарати, досягнення у менеджменті та корпоративну соціальну відповідальність.

21 листопада у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). У такий спосіб Глобальна ініціатива з хронічного обструктивного захворювання легень (Global Initiativefor Chronic Obstructive Lung Diseases, GOLD) прагне привернути увагу суспільства до одного з найбільш серйозних викликів, які стоять сьогодні перед світовою системою охорони здоров’я.

Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ покликаний підвищити обізнаність населення та медичних працівників про захворювання, його симптоми та терапію, а також покращити якість медичної допомоги пацієнтам з ХОЗЛ і підкреслити важливу роль у системі профілактики захворювання своєчасної діагностики. Цього року ключовою тезою просвітницької кампанії стало гасло: «Ніколи не рано, ніколи не пізно», а офіційним хештегом – #LiveEveryBreath («Живи кожним подихом»). Такі повідомлення мають на меті поширення в суспільстві інформації про те, що за умови правильної підтримки пацієнти з ХОЗЛ живуть повноцінним життям. Важливо знайти індивідуальний підхід до лікування та спостереження за пацієнтом в кожному окремому випадку, оскільки хронічне обструктивне захворювання легень має різний вплив на різних людей. 

Сьогодні ХОЗЛ є однією з головних причин розвитку хронічних захворювань, інвалідизації та смертності в усьому світі і віднесене до глобальних загроз здоров’ю людства. У 2015 році хронічне обструктивне захворювання легень займало друге місце після ішемічної хвороби серця та інсульту у структурі причин смертності у світі, призвівши до 3,2 млн смертей. За даними результатів Дослідження глобального тягаря ХОЗЛ, у 2016 році розповсюдження ХОЗЛ у світі сягнуло 251 млн випадків. Разом із тим у Європейському респіраторному товаристві наголошують, що тільки в кожному четвертому випадку ХОЗЛ діагностується на ранніх стадіях, менше 6 % дорослого населення світу знають про наявність у них захворювання. За словами керівника Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України, доктора медичних наук, професора, академіка Фещенка Ю.І., науковці прогнозують, що до 2020 року ХОЗЛ стане однією із п’яти найбільш розповсюджених причин інвалідності у світі, тоді як у 1990 році захворювання знаходилося на 12-му місці за цим показником.

За оцінками Національного інституту фтизіатрії і пульмонології, на ХОЗЛ страждає мінімум 7 % населення України, тобто близько 3 млн чоловік. Проте точної інформації про розповсюдженість захворювання немає, оскільки у країні відсутні дані офіційної статистики.

ХОЗЛ – захворювання, для якого характерне хронічне обмеження прохідності дихальних шляхів і, як наслідок, зниження функції легень. Патологія проявляється задишкою, хронічним кашлем, виділенням мокротиння. З часом симптоми посилюються і виникають загострення, які можуть тривати до кількох тижнів, обумовлюючи помітне зниження працездатності, потребу в невідкладній медичній допомозі та госпіталізації й у деяких випадках закінчуються смертю. Варто пам'ятати, що ХОЗЛ – це захворювання, яке супроводжується також порушеннями з боку серцево-судинної системи, розвитку остеопорозу, метаболічного синдрому і депресії, підвищує ризик розвитку раку легенів.

Серед причин розвитку захворювання найбільш значущим фактором є куріння, у тому числі пасивне. До факторів ризику також віднесені професійний пил і хімічні впливи, забруднення повітря у приміщеннях, які погано вентилюються під час приготування їжі та спалювання дров й іншої біомаси для обігріву помешкання. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна четверта передчасна смерть внаслідок ХОЗЛ серед дорослого населення у країнах із низьким і середнім рівнем доходу спричинена забрудненням повітря в домашніх господарствах. При цьому у жінок, які піддаються впливу диму у приміщенні, ризик розвитку захворювання зростає більш ніж удвічі у порівнянні з жінками, які живуть в оселях, де для опалення використовуються більш чисті види палива. У чоловіків вплив диму у приміщенні також майже вдвічі збільшує ризики ХОЗЛ.

Сьогодні існує ефективна терапія, яка сприяє зменшенню симптоматики, зниженню частоти і тяжкості нападів, позитивно впливає на загальний стан здоров'я і підвищує толерантність пацієнтів з ХОЗЛ до фізичних навантажень. Однак вкрай важливе значення має раннє виявлення захворювання, що дає можливість вчасно розпочати адекватне лікування і запобігти подальшому погіршенню функції легень.

Усвідомлюючи, що своєчасна діагностика, інформування пацієнтів про симптоми і належне лікування із застосуванням сучасних лікарських засобів дають змогу допомогти людям на всіх етапах захворювання почуватися краще і жити більш активним життям, компанія GSK – світовий лідер фармацевтичної галузі в респіраторному напрямку, який забезпечує високоякісними препаратами пацієнтів із ХОЗЛ та бронхіальною астмою у більш ніж 170 країнах – не тільки активно підтримує Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ, але і є автором та ініціатором багатьох важливих заходів і програм, націлених на подолання тягаря хронічних респіраторних захворювань у світі.

Одним із важливих проектів стало проведення за підтримки GSK міжнародного епідеміологічного дослідження CORE (Chronic Obstructive REspiratory diseases in CIS countries, «Хронічні обструктивні респіраторні захворювання у країнах СНД»). Це перше дослідження такого масштабу, що вивчало розповсюдженість бронхообструктивних захворювань на території трьох країн СНД (в Україні, Казахстані та Азербайджані) серед дорослого населення. В Україні в дослідженні взяли участь 964 особи у віці старше 18 років.

За даними CORE, в Україні розповсюдженість ХОЗЛ, підтвердженого за допомогою спірометрії, склала 31,9 випадку на 1000 осіб, а вперше діагностованого (виявленого в ході дослідження) – 28,8 випадку на 1000 осіб. Виявлення значної кількості пацієнтів із ранніми стадіями ХОЗЛ, свідчать про низьку поінформованість українців про захворювання та необхідність звернення до лікаря, а також можуть вказувати на недостатню настороженість і несвоєчасну діагностику захворювання медиками.

Найбільша розповсюдженість ХОЗЛ спостерігалась у віковій групі 65 років і старше. Дослідження також підтвердило світові дані про те, що чоловіки хворіють частіше, а найбільш поширеними супутніми захворюваннями при ХОЗЛ в Україні є артеріальна гіпертензія, дисліпідемія, інші серцево-судинні захворювання і пневмонія в анамнезі. Показовим стало те, що істотним фактором ризику розвитку захворювання в Україні є туберкульоз, тоді як в Казахстані – паління і робота в умовах підвищеної запиленості, а в Азербайджані – паління.

Результати дослідження представили, зокрема, на І Національному конгресі пульмонологів, який відбувся в Києві в жовтні 2018 року. За підтримки компанії GSKу рамках даної науково-практичної конференції було проведено сателітний симпозіум «Патологія дихальних шляхів - широкі можливості терапії від компанії GSK», у якому взяли участь понад 350 спеціалістів охорони здоров’я, а більше 80 слухачів змогли долучитися до заходу завдяки онлайн-трансляції. Крім результатів дослідження CORE, учасникам симпозіуму було представлено дані про особливості та ефективність застосування сучасної терапії ХОЗЛ, засновані на рекомендаціях GOLD.

Одночасно з активною підтримкою науково-практичних заходів GSKініціює по всьому світу тематичні соціальні програми та підтримує державні і неурядові проекти задля покращення якості життя людей із бронхіальною астмою та хронічним обструктивним захворюванням легень. Так, уже понад 14 років в Україні реалізується довгостроковий соціальний проект «Оранж Кард», покликаний підвищити доступність ефективних лікарських засобів для терапії хронічних респіраторних захворювань, у тому числі ХОЗЛ. За програмою працюють понад 4000 аптек по всій країні (20 % аптек України).

Знаковою подією стало оновлення в 2018 році унікальної віртуальної наукової платформи Respiratory World, що створило умови для безплатного дистанційного навчання та підвищення кваліфікації пульмонологів і лікарів загальної практики в сфері діагностики, ведення і терапії респіраторних захворювань. На міжнародному інформаційно-освітньому ресурсі, створеному за підтримки компанії GSK, представлений досвід провідних світових експертів у сфері лікування респіраторних захворювань.

Уже понад 50 років GSK допомагає людству боротися з ХОЗЛ як шляхом забезпечення пацієнтів по всьому світу високоякісними інноваційними лікарськими засобами і покращення доступу людей до сучасної терапії, так і надаючи лікарям нову науково обґрунтовану інформацію щодо діагностики та лікування захворювання. У такий спосіб компанія робить свій внесок у зменшення тягаря ХОЗЛ у світі та подолання однієї із глобальних загроз здоров’ю людства.

 

 

З жовтня 2018 року в Україні доступний новий препарат Ксаврон, який у 2 рази, у порівнянні з базисною терапією, зменшує неврологічні наслідки після ішемічного інсульту.            
           
Фармацевтична Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» отримала погодження від МОЗ України щодо реєстрації препарату Ксаврон із дієвою речовиною едаравон. Лікарський засіб лікуватиме прояви гострого ішемічного інсульту та бічного агіографічного склерозу (БАС).
 
Реєстраційні дослідження показали, що в кожного третього пацієнта, який приймав едаравон у перші 24 години після початку захворювання, в результаті констатувалася повна відсутність функціональних неврологічних наслідків інсульту.
 
За даними всесвітньо відомого наукового огляду Кокранівського товариства едаравон є ефективним засобом терапії гострого ішемічного інсульту. Його призначення в ранні терміни після початку захворювання забезпечує значне покращення неврологічних наслідків – у 2 рази краще в порівнянні з базисною терапією.
 
«Ксаврон, як блокатор ішемічного каскаду, дозволяє захищати клітини в тканинах головного мозку, які вражені кровонестачею через закупорення судин тромбом. Препарат дозволяє значно зменшити інфаркт головного мозку та уникнути неврологічних порушень» — розповіла про Ксаврон Директор з росту Корпорації «ЮРіЯ-ФАРМ» Наталія Деркач.
 
В Україні 60 % пацієнтів, які перенесли гострий інсульт, мають стійкі неврологічні функціональні порушення, що перешкоджають їхній нормальній життєдіяльності. Тепер, коли Ксаврон зареєстрували в Україні, лікарі зможуть призначати новітню терапію для лікування інсульту, яка збереже не одне життя.
 
Для довідки: Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» покриває 60 % потреб лікувально-профілактичних закладів у госпітальних розчинах. Завдяки наявному асортименту компанія забезпечує повний спектр інфузійних рішень, які використовуються для широкого кола захворювань. Корпорація «ЮРіЯ-ФАРМ» налагодила виробництво як добре відомих госпітальних розчинів, так і лінійки оригінальних інфузійних препаратів, що не мають аналогів.
 

ЛАУРЕАТ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2017» в номинации  «Лидер малого и среднего бизнеса года».

Клиника «Олега Колибабы» (ТОВ «Леомед»)

Главный врач, руководитель клиники и совладелец Олег Колибаба.

 

Существующие на данное время корпоративные награды: Сертификаты, грамоты и благодарности от медицинских Ассоциаций.

Самые значительные достижения Вашей компании в 2017 году: Вывел клинику в ТОП 5 в области пластической хирургии по количеству сделанных операций. За 2017 год мы провели более 3500 операций по эстетической хирургии.

Девиз Вашей клиники: Медицина будущего уже сегодня.

Кто или что является талисманом для Вашей клиники?: Персонал и командная работа– это самое ценное и именно то, что обеспечивает успех любой компании на рынке.

Жизненные принципы, которые помогают Вам достигать поставленной цели: Помогать людям искренне и смотреть их глазами на мир.

Как вы считаете, что позволило вашейкомпании выйти в лидеры? В чем ваша уникальность?: Системная работа вопреки всему: кризис – а мы говорим рынку «да», все закрываются – а мы говорим рынку «да», все опускают цены – а мы говорим рынку «да».

Какие передовые технологии применяются в работе компании?

Учитывается ли положительный опыт других стран?: Лазерная хирургия – это новое слово в пластической и общей хирургии, именно технологичность позволяет на совершенно другом уровне проводить все наши операции и добиваться высоких результатов. Это то, что определяет нашу уникальность и возможность быть лучше других. Это то, что обеспечивает быстро и качественно проводить любые операции и минимизировать осложнения. Это то, что дает нам возможность обеспечивать быструю реабилитацию и дарить пациентам положительные эмоции от посещений нашей клиники. А улыбка пациента после проведенных операций– это для нас самое ценное!

Существует ли в сфере Вашей профессиональной деятельности такое понятие, как «Кодекс чести»?: Прежде всего – здоровье, а потом – красота.

Каким образом большое количество разных людей заставить думать об успехе одной компании?: Подарить положительные эмоции как можно большему количеству обратившихся людей, это значит на всех этапах пациент себя чувствует нужным и важным, а после того как пациент выходит с улыбкой – он сам захочет, чтобы о компанииузнал весь мир – и потом этот процесс не остановить.

Быть сегодня успешным – это… Это идти на шаг впереди, знать очень глубоко своего пациента и не останавливаться.

Ваш любимый афоризм?: Многие жалуются на свою внешность и никто — на мозги. (Фаина Раневская)

Философско-экономический вопрос: когда, по-вашему, малый бизнес становится большим?: Когда бренд начинает работать на компанию, а не компания на бренд. 

Каким вы видите будущее малого и среднего бизнеса в Украине?: Его должно видеть прежде всего наше государство –и на государственном уровне создавать условия для развития бизнеса, а мы не подведем!

Когда ваша компания станет корпорацией?: Дело не в названии, а в сути – мы не стремимся к корпорации, мы стремимся стать номером 1 на рынке Украины по доверию к нам пациентов.

Кто из выдающихся деятелей человечества может быть образцом и примером для сотрудников Вашей компании?: Уинстон Черчилль – вера и целеустремленность на пути к победе, невзирая на отсутствие веры вокруг людей. Личность, изменившая ход второй мировой войны и истории.

Если счастье не в деньгах, то в чем?: А если все-таки в деньгах, то почему?: Счастье не зависит от внешних условий – оно зависит от внутреннего порядка (Дейл Карнеги).

Наполнить жизнь как можно большим количеством положительных эмоций

Коэффициент счастья от того, что заработал 2 млн. долларов такой же, как выйти с утра пройтись по росе и встретить первые лучи солнца с любимыми людьми.

Что является гордостью вашей компании?: Конечно люди! Человеческий ресурс- это душа нашей компании, без них наши технологии не будут работать. А технологичность позволяет на высоком уровне выполнять любые операции.

Есть ли у Вас мечта, которая пока не осуществилась?: Да – Сделать как можно больше людей красивыми и счастливыми.

 

Справка

 

Клиника была основана в 2003 году как многопрофильный медицинский центр, основным направлением которой была гинекология, с поликлиническойи малоинвазивной хирургией. Клиника функционировалапод названием «Берегиня».

С 2012 года клиника расширяла свою деятельность, внедряя новейшие технологии в лазерной хирургии, которые позволяют предоставлять медицинскую помощь на экспертном уровне и сокращать период реабилитации пациентов.  Благодаря этому клиника приобрела новый этап своего развития, расширяя свой профиль деятельности.

В клинике появились такие направления как урология, дерматология, терапия, УЗИ и пластическая хирургия, которое стало основным и приоритетным направлением.

С 2015 года под названием МЦ «Олега Колибабы» клиника успешно работает на рынке Украины, предоставляя пациентам поликлиническую и хирургическую помощь на экспертном уровне.Именно пластическая хирургия на сегодняшний день является тем направлением, с которым ассоциируют имя клиники.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені