Володимир Кузнецов, художник, роботи якого кілька років тому були знищені через цензуру тодішнім керівництвом Мистецького Арсеналу, створює нову версію цієї роботи на стінах Громадського.

 

Новий мистецький проект отримав назву  «Громадське. Стіна». Він включатиме кілька інших творів. Робота розпочалася в кінці травня.

 

Навесні Громадське звернулося до Володимира Кузнецова з пропозицією створити рефлексію на картину «Коліївщина. Страшний суд», що її в 2013 році було знищено за вказівкою тодішньої директорки Мистецького Арсеналу. Художник з ентузіазмом взявся за справу і активно працює над кількома сюжетами.

 

«Перше, що ми зобразили, — портрети Олега Сенцова і Кольченка, — говорить Кузнецов. — Ми відразу домовилися про те, що будемо зображувати актуальні, нагальні речі. Я дуже хотів показати громадські рухи та боротьбу за свободу преси, і ми вже почали цю роботу з зображення постаті журналіста з простріленою рукою. А найбільша картина, яку ми зробили, — це своєрідна історія протистояння маленьких добрих звіряток з монстрами страшної бюрократичної системи».

 

Для створення картин Володимир обрав метод шкрябання на стіні — «простий народний метод, який так часто використовували в під’їздах». На темно-сірій стіні автор вишкрябує свої картини, створюючи своєрідне графіті.

 

До концепції створення картини долучаються усі працівники каналу. Команда Громадського не лише допомагає розфарбовувати фрагменти полотен, але і бере участь у розробці концепції усього циклу творів.

 

Громадське має історію боротьби з усіма проявами цензури та утисків прав - не тільки через редакційну діяльність, але й громадську. Саме тому підтримка художника, який уже більше року судиться з Мистецьким Арсеналом за фактом знищення його роботи, стала для каналу принциповою.

 

«Ця стіна виникла тому, що ми дуже хотіли розповісти історію про Володю, — говорить редактор проекту «Громадське. Культура»Ганна Єресько. — Це дуже важлива історія, і не тільки для мистецького світу, але й для всього українського громадянського суспільства. Адже цензура — це дуже болюче питання не лише для художників, а й для журналістів. Єдине місце, де в нашому законодавстві виписано поняття цензури — це закон України «Про інформацію». Тобто це наш спільний закон. Тому ця проблема особливо важлива для обох наших професійних цехів».

 

З 2015 року Володимир Кузнецов судиться з арт-галереєю Мистецький Арсенал та його колишньою гендиректоркою Наталією Заболотною на предмет цензурування його роботи. Тоді Мистецький Арсенал запросив Кузнецова долучитися до роботи над виставкою «Велике і Величне» напередодні 1025-річчя Хрещення Русі, яку мав відвідати екс-президент Віктор Янукович, духовенство та вище керівництво України та Росії. Художник кілька днів працював над створенням роботи «Коліївщина. Страшний суд». Проте закінчити картину йому не вдалося через наказ замалювати роботу чорною фарбою, оскільки робота начебто не відповідала задуму куратора, ображала релігійні почуття.

 

Рік тому Кузнецов подав новий позов до суду з вимогою визнати зафарбування картини актом цензури, виплатити моральну компенсацію у розмірі 10 тисяч гривень та спростувати недостовірну інформацію  щодо провокативності роботи Кузнецова та її невідповідності домовленностям. Розгляд справи триває і досі.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені