Культура

Володимир Кузнецов, художник, роботи якого кілька років тому були знищені через цензуру тодішнім керівництвом Мистецького Арсеналу, створює нову версію цієї роботи на стінах Громадського.

 

Новий мистецький проект отримав назву  «Громадське. Стіна». Він включатиме кілька інших творів. Робота розпочалася в кінці травня.

 

Навесні Громадське звернулося до Володимира Кузнецова з пропозицією створити рефлексію на картину «Коліївщина. Страшний суд», що її в 2013 році було знищено за вказівкою тодішньої директорки Мистецького Арсеналу. Художник з ентузіазмом взявся за справу і активно працює над кількома сюжетами.

 

«Перше, що ми зобразили, — портрети Олега Сенцова і Кольченка, — говорить Кузнецов. — Ми відразу домовилися про те, що будемо зображувати актуальні, нагальні речі. Я дуже хотів показати громадські рухи та боротьбу за свободу преси, і ми вже почали цю роботу з зображення постаті журналіста з простріленою рукою. А найбільша картина, яку ми зробили, — це своєрідна історія протистояння маленьких добрих звіряток з монстрами страшної бюрократичної системи».

 

Для створення картин Володимир обрав метод шкрябання на стіні — «простий народний метод, який так часто використовували в під’їздах». На темно-сірій стіні автор вишкрябує свої картини, створюючи своєрідне графіті.

 

До концепції створення картини долучаються усі працівники каналу. Команда Громадського не лише допомагає розфарбовувати фрагменти полотен, але і бере участь у розробці концепції усього циклу творів.

 

Громадське має історію боротьби з усіма проявами цензури та утисків прав - не тільки через редакційну діяльність, але й громадську. Саме тому підтримка художника, який уже більше року судиться з Мистецьким Арсеналом за фактом знищення його роботи, стала для каналу принциповою.

 

«Ця стіна виникла тому, що ми дуже хотіли розповісти історію про Володю, — говорить редактор проекту «Громадське. Культура»Ганна Єресько. — Це дуже важлива історія, і не тільки для мистецького світу, але й для всього українського громадянського суспільства. Адже цензура — це дуже болюче питання не лише для художників, а й для журналістів. Єдине місце, де в нашому законодавстві виписано поняття цензури — це закон України «Про інформацію». Тобто це наш спільний закон. Тому ця проблема особливо важлива для обох наших професійних цехів».

 

З 2015 року Володимир Кузнецов судиться з арт-галереєю Мистецький Арсенал та його колишньою гендиректоркою Наталією Заболотною на предмет цензурування його роботи. Тоді Мистецький Арсенал запросив Кузнецова долучитися до роботи над виставкою «Велике і Величне» напередодні 1025-річчя Хрещення Русі, яку мав відвідати екс-президент Віктор Янукович, духовенство та вище керівництво України та Росії. Художник кілька днів працював над створенням роботи «Коліївщина. Страшний суд». Проте закінчити картину йому не вдалося через наказ замалювати роботу чорною фарбою, оскільки робота начебто не відповідала задуму куратора, ображала релігійні почуття.

 

Рік тому Кузнецов подав новий позов до суду з вимогою визнати зафарбування картини актом цензури, виплатити моральну компенсацію у розмірі 10 тисяч гривень та спростувати недостовірну інформацію  щодо провокативності роботи Кузнецова та її невідповідності домовленностям. Розгляд справи триває і досі.

У другій половині 2017 та в першій половині 2018 року пройшли кілька виставок сучасного українського художника, полковника Національної гвардії України, учасника АТО Дмитра Акімова.
На виставках експонуються картини , що написані олією та присвячені бойовим діям на Донбасі в період літа-осені 2014 - початку 2015 року, в тому числі розповідають про трагедію під Іловайськом та зимові збройні протистояння в районі міст Дебальцево та Попасна.
    На одній з виставок побував Президент України Петро Порошенко з дружиною. Художник Дмитро Акімов розповів пані Марині Порошенко про деякі з картин більш докладно, адже для митця було дуже важливо, як Перша леді сприймає його творчість. Відомо, що Марина Порошенко має освіту експерта з живопису, вона є шанованим мистецтвознавцем. Цікаво те, що Дмитро Акімов теж навчався на тому ж факультеті в тій самій академії, де й вона. 
    Пізніше полковник Акімов Дмитро Ігорович розповів:"Для мене було дуже важливо, як оцінять мою творчість саме ці двоє шанованих глядачів не тільки тому, що мою фронтову творчість побачив Президент України та його дружина, а й перш за все тому, що Петро Порошенко - загальновідомий колекціонер живопису, а Марина Порошенко - дуже шанований мистецтвознавець. Тобто, вони - справжні знавці образотворчого мистецтва". 
    Художня творчість Дмитра Акімова значно більше відома любителям та колекціонерам живопису за межами України, а співвітчизники більше знають його як композитора та поета, який пише музику для великих симфонічних оркестрів, академічних хорів та естрадних співаків.
    Дмитро Акімов - художник, який повернувся до українського глядача після участі у боях на Донбасі, де він разом з іншими нацгвардійцями військовослужбовцями відстоював цілісність України.

7 листопада 2017 року студії звукозапису «Гармонія» відбулася ексклюзивна прем'єра 5-ти студійних платівок Заслуженого Артиста України Володимира Дороша: "Калина", "Новий День", "В Місті Моєму", "Канадiйській", "Місія Любов". Даний факт був зафіксований представниками Книги Рекордів України в категорії «Найбільша кількість альбомів, випущених одночасно».

Найбільша музична компанія «MOON RECORDS» виступила видавцем, що говорить про високий потенціал творчості артиста. Над альбомами працювали відомі аранжувальники і продюсери Василь Попадюк, Володимир Бебешко, Андрій Француз, Геннадій Пугачов, Павло Терещенко.

На фіксації встановлення рекорду був присутній представник Книги Рекордів України Ігор Підчібій таГолова Наглядової Ради Національного проекту «Книга рекордів України», а також, Генеральний директор «MOON RECORDS» Тетяна Корчемаха.

В цей самийдень відбулася прем'єра оригінального сайту дискографії www.vladimirdorosh.com. Цей веб-ресурс - новинка в сучасному музичному світі. Його відмінна риса це ергономічність і максимально дружнє ставлення до користувачів. Для відвідувачів сайту це можливість ознайомитися з творчістю артиста і придбати вподобані композиції з одного джерела.

Володимир Дорош відомий публіці своєю щирою любов'ю до музики. Його пісні популярні і визнані досвідченими меломанами. Серед безлічі композицій, які увійшли до збірки, слухачі зможуть насолодитися вже визнаними хітами, а також блискучими зоряними дуетами з популярними виконавцями Мілою Нітіч і Петром Чорним.

У своїх творах Володимир з особливою ніжністю розповідаєпро сокровенні, глибокі почуття, людські цінності, любові і повазі до батьків, рідної домівки. Новинки стануть сюрпризом для поціновувачівпо-справжньому якісної музики.

Почути і заспівати свої улюблені пісні в унісон з Володимиром Дорошем зможуть жителі Полтави, де 2 грудня розпочнеться Всеукраїнський тур «Місія Любов». Це масштабне шоу з живим звуком, за участю професіоналів-віртуозів, лауреатів міжнародних конкурсів, поп-рок групи «Гармонія». Гостей концерту чекатиме насичена програма: кращі пісні з творчості талановитого музиканта, захоплюючі постановки, спецефекти і приємна атмосфера.

Напередодні 24-го Форуму видавців у Львові представники українського книжкового ринку розповіли в Українському кризовому медіа центрі про реалії та перспективи українського книговидавництва у 21 столітті.

Катерина Бабкіна, поетеса, письменниця, зазначила, що останні п’ять років український книжковий ринок дуже стрімко розвивається. «Ще кілька років тому, я була тією людиною, яка вголос говорила, що книжкового ринку, як системи інституцій, скерованої на налагодження певних процесів, у нас не було. А тепер він є», – вона розповіла. «Частково це зумовлено тим, що менше російських книжок заїжджає в Україну. […] Два-три роки послаблення російської експансії вже дали змогу українським видавцям зекономити якісь гроші і дати їх на купівлю прав», – додав Іван Малкович, поет, засновник і директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Він зазначив, що кількість нових видавництв в Україні зростає. «Ці видавці молоді, вони цікаво подають книжку, вони її гарно дизайнують. Книжкова виставка українська уже подібна на європейські чи інші світові виставки», – розповів пан Малкович. І все ж, українському ринку, ще є куди рости. «У нас дуже велика країна і дуже маленький ринок, і це досить таки сумна диспропорція», – підкреслила Оксана Форостина, директор видавництва Yakaboo Publishing.

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, розповів, що в порівнянні з 2015 роком різко зросла кількість перекладеної літератури – на 80%.  «Переважно вони виходять тому, що для перекладів цих книжок є гранти, забезпечені інституціями з тих країн, з яких купуються права», – зазначила Катерина Бабкіна. З’являються також переклади української літератури. Пані Бабкіна розповіла, що цього року Українсько-Канадська фундація створила грант на переклад українських книг на іврит. Грант надаватимуть на регулярній основі. «Це є офіційна українська підтримка ізраїльських перекладачів та ізраїльських видавців», – зазначила Катерина Бабкіна. Марія Шубчик, проектний координатор відділу «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні доодала, що в Україні спостерігається тенденція обміну досвідом між міжнародними та локальними інституціями з підтримки видавців. «Ми дійсно зараз можемо говорити, що ми також можемо навчити», – вона додала.

Олександр Афонін розповів, що зростання грошового обігу на книжковому ринку в Україні в порівнянні з 2015 роком  незначне – 110-112 мільйонів доларів. «У галузі немає капіталів – видавництва існують виключно за рахунок обігових коштів», – він підкреслив. Найбільшим попитом серед українців і надалі користується художня та дитяча література. Водночас, на українському ринку також з’явилась нова ніша – література у жанрі «нон-фікшн».

Однак цей розвиток не є системним. У країні все ще відсутня загальнодержавна стратегія розвитку книжкової сфери. «На сьогодні в Україні немає політики в області книговидання […] – мова йде про кредитну політику, інвестиційну політику, про видання книги як інструменту розвитку особистості на державному  рівні», – підкреслив Олександр Афонін. Він додав, що для того, щоб популяризувати книгу в Україні, цим має зайнятись уся площина, яка пов’язана з гуманітарною політикою, у тому числі профільні міністерства та, особливо, новостворений Інститут книги.

24-й Форум видавців у Львові відбудеться 13-17 вересня. З детальною програмою форуму можна ознайомитись на сайті bookforum.uabookforum.ua.

Увидела свет первая книга прозы ведущего актера театра «Маски-шоу», Народного артиста Украины, драматурга, поэта и просто хорошего человека Бориса Барского «Черные котики».

В основу книги известного поэта и драматурга Б.Барского легла практически мемуарная история театра "Маски-шоу" со всеми реалиями чемоданной жизни: гастроли, концерты, съемки, приколы. В сюжет автобиографичной жизни актеров вплетается детективная история отважных парней бригады особого назначения «Чёрные котики».

А пессимистическая комедия «Лунатики» познакомит читателя с тонкими ниточками душевных переживаний зрелых, неравнодушных и любящих сердец. Также в книгу вошли веселые рассказы "Звонок на радио", "Экзамен", "Обыск" и новые стихотворения.

О новой книге рассказывает автор Борис Барский:

Я заметил одну закономерность, от периода, когда ты считаешь, что книга уже готова, до непосредственно издания проходит где-то три-пять лет. Она должна настояться как коньяк. За это время появляются какие-то другие рассказы, которые нравятся больше, чем те, что уже вложены в книгу. Я начинаю думать, что это не смешно, а этим не стоит грузить читателя. А через четыре года я готов полностью отвечать за каждую запятую, букву и тире в книге.

Вначале я написал 12 серий сериала «Черные котики» для телевидения. Это до сих пор популярно, какой канал не включи, идет «ментовский» сериал. Милиционеры пьют водку и гоняются за преступниками. Я написал такой сериал «Черные котики» про трех милиционеров. Их должны были играть я, Делиев и Комаров – это бестолковые на всю голову милиционеры. В конце концов, они всех ловят. Они спасали мир от палочки Шнобеля, спасали заложников и президентов в разных странах выручали.

Сериала из этого не вышло. Тогда я оформил его в литературный вариант. Позже какие-то вещи, которые я описывал в сценарии, стали происходить с нами в жизни. Вот так появился второй планмемуары «Масок». Сюжет переплетается в детективную историю «Черные котики». Также я добавил туда никогда не публиковавшиеся стихотворения.

Также на сегодняшний день у Бориса в наличии следующие книги:

1. «Понарошку» -- предназначена для детей, однако, также будет интересна и взрослым. Книга проиллюстрирована шикарными яркими рисунками и состоит из стихов, рассказиков и загадок, написанных в неповторимом барском стиле.

2. «Игра в классики» – сборник пьес написанных головокружителем слов, драматургом, поэтом и комиком Борисом Барским. «Ромео и Джульетта», «Дон Жуан», «Отелло», «Моцарт и Сальери», «Орфей и Эвридика», пьесы, сохранившие все лучшие традиции театров Шекспира и Мольера, традиции театра Дель Арте, на протяжении многих лет с успехом идут в уникальном Одесском театре «Дом клоунов».

3. «Лиризмы» -- сборник стихотворений, сказок, афоризмов, поздравлялок и эпиграммок. Сборник полон юмора, легок для восприятия, и конечно, написан в оригинальном “барском” стиле. Как сказал сам автор, книга не грузит, а лишь освежает мозги.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені