При діючих тарифах на газорозподіл рівень заробітної плати газовиків на третину менше, ніж у промисловості, і на 50% відстає від середнього по енергетиці. Такі диспропорції в оплаті праці спровокували відтік кваліфікованих фахівців із газорозподільних компаній - з 2016 року галузь покинули близько 20 тис співробітників.

За результатами 2017 року плинність кадрів в компаніях-операторах газорозподільних мереж (ГРМ) досягла майже 25%. Затверджені в діючих тарифах на розподіл газу витрати на оплату праці штатних співробітників суттєво менші, ніж середні зарплати, що склалися в промисловості на відповідних територіях. Наприклад, в Запорізькій області ця різниця становить 32%, на Львівщині - близько 30%, адже середня зарплата газовиків не перевищує  7 тис грн в місяць.

«Різниця в оплаті праці становить близько 3,5 тис грн. При високому рівні кваліфікації перекоси ще більше, тому йдуть найбільш досвідчені й кваліфіковані фахівці», - сказав глава Профспілки працівників газових господарств Сергій Копанічук.

Ситуацію погіршує специфіка нарахування субсидій для населення, через яку оператори ГРМ половину тарифної виручки отримують не грошима, а у вигляді бюджетних розрахунків, якими неможливо виплатити зарплати.

Останні два роки стан справ погіршився, і вже склалася ситуація, коли фахівці звільняються, а на їхні місця ніхто не приходить. В разі аварійної зупинки ГРП не буде слюсаря який зможе його налагодити та запустити обладнання; не буде зварювальника, який зможе замінити аварійну ділянку газопроводу; при витоку газу в аварійній службі не буде кому його усунути.

«Підготовка фахівця займає мінімум 2 роки. Враховуючі ситуацію, яка склалась із заробітною платою в газорозподільній галузі, якщо не буде підвищення тарифів, вже через 2 роки не буде кваліфікованих робітників для обслуговування газових мереж», - зазначила технічний директор ПАТ« Запоріжгаз»Тетяна Бузовська.

Профспілка працівників газових господарств починаючі із 2017року неодноразово звертався до Президента України П.О. Порошенка, прем`єр-міністра В.Гройсмана, голів НКРЕКП Д.Вовка та О.Кривенко із проханням встановити операторам ГРМ обґрунтовані тарифи, які можуть забезпечити належну оплату праці працівників.    

Подолати тотальний кадровий голод який склався в галузі та загрожує безпечному газозабезпеченню, можливо, якщо НКРЕКП затвердить економічні обґрунтовані тарифи на газорозподіл, які забезпечать гідний рівень зарплат для працівників галузі. Поки що діючі навчальні бази і система професійної спадкоємності дозволять протягом 3-4 років заповнити кадровий дефіцит в обсязі до 20 тис вакансій.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені