HR, Люди бізнесу

26 червня 2017 року Президент України підписав Закон України № 2058-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій” від 23 травня 2017 (далі – “Закон”). Законом внесено ряд змін до деяких законодавчих актів з метою удосконалення процедури надання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) та видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні. Зокрема, Законом були внесені наступні зміни:

 • Виключено ряд документів, які необхідні для отримання дозволу на працевлаштування іноземця (наприклад, довідка про відсутність певних захворювань; довідка МВС про несудимість; документи про освіту (крім випадків отримання дозволу на працевлаштування для випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів).
 • Встановлено правила працевлаштування іноземців за сумісництвом одним або декількома українськими роботодавцями, за умови отримання дозволу на працевлаштування для кожної посади (виключення діє для високооплачуваних професіоналів, які не зобов’язані отримувати окремі дозволи на працевлаштування для посад за сумісництвом).
 • Визначено особливі категорії іноземців, щодо яких діють спрощенні умови надання дозволу на працевлаштування. Наприклад, до таких категорій віднесені:
 1. іноземні високооплачувані професіонали, що мають заробітну плату не менше ніж 50 мінімальних зарплат (наразі – 160 000 грн.);
 2. засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні;
 3. випускники університетів, що входять до першої сотні університетів у світових рейтингах;
 4. іноземні працівники творчих професій;
 5. іноземні ІТ-професіонали.
 
При цьому спрощенні умови передбачають можливість отримання дозволу строком до трьох років, а також виключення щодо застосування мінімальної заробітної плати, окрім іноземних високооплачуваних професіоналів. 
 
 • Для всіх інших іноземних працівників мінімальна заробітна плата має становити не менше 10 мінімальних заробітних плат (наразі – 32 000 грн.). Дляіноземних працівників громадських об’єднань, благодійних організацій та певних навчальних закладів у розмірі не менше 5 мінімальних заробітних плат (наразі - 16 000 грн.) 
 • Додатково, іноземні інвестори, які прямо чи опосередковано зробили внесок у статутний капітал української юридичної особи на суму не менше 100 000 євро, матимуть право на отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні. Посвідка для таких іноземців видаватиметься строком на 2 роки із можливістю подальших продовжень строку дії посвідки.
 
Вищезазначені зміни набудуть чинність 27 вересня 2017 року.

Національний банк України запровадив електронне ліцензування валютних операцій фізичних осіб.

Постановою № 54 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 15 червня 2017 року:
 • Запроваджено процедуру видачі фізичним особам резидентам, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, індивідуальних ліцензій в електронній формі на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення деяких валютних операцій.
 • Фізичні особи можуть отримати ліцензії в електронній формі для перерахування за кордон загальної суми, що не перевищує еквівалент 50 000 доларів США протягом одного року. Перерахування іноземної валюти дозволяється для (і) здійснення інвестицій за кордон, (іі) розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України, або (ііі) оплати послуг за договором страхування життя, укладеним з нерезидентом.

Електронна ліцензія видається безкоштовно та є підставою для проведення операції тільки в день її видачі.

Вищезазначені зміни набули чинності з 3 липня 2017 року.

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ– 2016» в номінації  «Підприємець року».

Петро МИХАЙЛИШИН

Генеральний директор компанії «Епіцентр К»

Досягнення:«Епіцентр» - найбільша національна мережа будівельно-господарських гіпермаркетів. Починаючи з 2003 року компанія впевнено розширюється, охоплюючи не тільки обласні центри, а й районні міста. На сьогодні «Епіцентр К» налічує 43 торгових центри загальною площею близько 1 млн.кв.м. «Епіцентр К» співпрацює з понад 3,5 тис. постачальниками, які забезпечують торгові центри мережі близько 200 тис. товарів. За останні роки компанія «Епіцентр К» стала власником мережі «Нова Лінія», відкрила найбільший в країні торговий центр з продажу товарів для будівництва, ремонту, саду та міста, обробки і оформлення житла, дитячих, спортивних товарів, побутової хімії, меблів, техніки і т.д. Один з торгових центрів «Епіцентру» був відзначений Європейською асоціацією рітейлерів.

Плани по розвитку на найближчий час ?:Інвестуємо в будівництво нових і добудову вже відкритих торгових центрів в містах, які демонструють позитивну динаміку продажів. На сьогодні це торгові центри в Одесі, Львові, Чернівцях та Івано-Франківську. Відкриваємо торгові центри малих форматів в районних центрах, таких як Коломия, Шепетівка.

 

Борис Синюк

Директор ТОВ Карпатигаз, має 40 річний стаж роботи в паливно-енергетичних галузях Росії і України, вища технічна освіта, диплом гірничого інженера-геолога Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, член-кореспондент Української нафтогазової академії – академік.

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2016 році: Рік успішної експлуатації перлини нашої компанії, найбільшої в Україні дотискуючої компресорної станції, Хрестищенської ДКС, додатково видобутих за 5 років нашої Спільної діяльності 3,5 млрд м3 природного газу та інвестиції у розвиток нашої держави шляхом сплати податків до державного бюджету на більш ніж 11 млрд грн.

Ваша «Формула успіху»: Праця є однією із важливих складових формули успіху, але не єдиною, а врешті головними «козирями» стають досвід роботи та професіоналізм. Для цього ж ще дуже важливо знайти ту сферу, в якій ви будете почувати себе як риба у воді.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?Цікаво, що до дня знань, декілька років тому, кадровий портал hh.uaпроводив опитування серед менеджерів українських компаній, так от більшість менеджерів хотіли стати лікарями чи вчителями, однак згодом не реалізували свої мрії дитинства, для мене ж вибір був однозначним геолог, і саме у цій сфері я успішно працюю уже більше 40 років.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка?Енергонезалежна та процвітаюча України, на благо якої щоденно та самовіддано працюю я та весь мій колектив.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте?Успішна людина — це людина, яка здатна перетворити мрію на мету і досягти її. Бути успішним — значить ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися і самовдосконалюватися; успішний -   терплячий, готовий довго йти до своєї мети, хтось із великих сказав: «Геній — це 1% везіння і 99% наполегливої ​​праці».

Ваш улюблений афоризм? Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати — це наполовину завершити.Григорій Сковорода.

Чому Ви зайнялись саме цим видом діяльності? Окрім іншого, мене надихнули популярні за часів моєї юності пісні «Геологи романтики» та «Держись, геолог».

Якщо щастя не в грошах, то в чому? JА якщо все-таки в грошах, то чому? JЩастя не в грошах, але гроші -  невід’ємна складова щастя.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? JВинятковий трудоголізм та повна віддача улюбленій справі.

Яка страва здатна покращити вам настрій? JУ цьому сенсі я щирий патріот, моїй душі до вподобибудь-які страви української кухні.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? «Борислав сміється» – Івана Франко, яка захопила мене іще у юнацтві та вмотивувала свій життєвий шлях пов’язати із нафтогазовидобувною галуззю.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Відповім його словами: Борітеся – поборете,Вам Бог помагає!За вас правда, за вас славаіволя святая!

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Висячі Сади Семіраміди, щоб Київ був вічнозеленим та молодим містом з гарною екологією.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?На промислові об’єкти нафтогазовидобувної галузі Харківщини, Полтавщини та Львівщини, де уже декілька років підряд за допомогою новітнього американського обладнання, підтримується такий важливий для України видобуток природного газу.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Вирощувати власну городину.

 

Іван ТЕЛЮЩЕНКО

Генеральний директор ТОВ «Керамейя», кандидат технічних наук, Заслужений будівельник України, лауреат премії ім. Буднікова, нагороджений орденами Св. князя Володимира Великого і Архістратига Михаїла.

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2016 році: Знаковою подією 2016 року став 10-річний ювілей з дня заснування ТОВ «Керамейя».

Також останнім часом моїм основним професійним захопленням є енергозбереження і все, що з ним пов’язано. Тому важливими в 2016 році для мене стали значні досягнення в цій сфері: розробка та апробація на ТОВ «Керамейя» твердопаливних котлів, управляти яким можна віддалено - через інтернет (з телефону чи комп’ютера); вдосконалення процесу випалу продукції та досягнення рекордних показників економії на енергоресурсах (за рахунок збільшення частки використання відновлювальних джерел енергії).

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Почуття гумору, вміти слухати, чекаючи не сидіть без діла, не боятися помилитися, читати книги (хороші книги!!!) – 1 книгу в місяць!, бути обов’язковим (обіцяєш – роби), створювати атмосферу довіри

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Льотчиком.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Який успіх? Суспільний, професійний, сімейний? Якщо узагальнено, то для мене персонально успіх – це оціночна категорія, оцінка оточуючими тебе людьми.

Ваш улюблений афоризм? «В темные времена - трудно уйти в тень.»

Кого Ви вважаєте взірцем успішного бізнесмену? Ілон Маск!

Чому Ви зайнялись саме цим видом бізнесу (діяльності)? Випадково… Як і всі сільські діти в мій час прагнули стати «городськими», а більше - цього хотіли їх батьки, щоби і їм не довелося працювати в колгоспі… Тому аби куди, якби з села… А далі – терпіння і відданість своїй професії.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? JА якщо все-таки в грошах, то чому? JГроші – це наслідок… Бажано, щоби це був наслідок професійної майстерності, суспільного визнання, та благом для оточуючих, колег, партнерів в роботі.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...створю галузь грубої кераміки, якої не було в Україні в тому вигляді, що є зараз. Боюсь бути нескромним, але, здається, я це вже зробив…»

Кому в цьому житті Ви заздрите? JІз живих – нікому… Ніхто не знає, що з ними буде завтра… Заздрю всім, хто був здоровим, щасливим, багатим і мав достойну смерть…

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?JКатегоричність… (мабуть), сарказм (мабуть), надлишкова довірливість…

Яка страва здатна покращити вам настрій? Борщ, який готувала моя баба Явдоха… після неї нікому не вдавалося приготувати схожий.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Є улюблений письменник – А.П. Чехов. Береш будь-який том його творів, розкриваєш на будь-якій сторінці, і ти серед них – героїв його часу, серед яких пізнаєш своїх сучасників…

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Богданом Хмельницьким… Я би вберіг його від помилок.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало?Моє рідне місто – Ромни. Там би були чудом світу – тротуари з бруківки ТОВ «Керамейя».

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Іменем коханої жінки…

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В Конча-Заспу… Показати, як живуть чиновники в убогій країні, і куди діваються гроші, які надає світова спільнота на проведення реформ..

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Робота у великому фруктовому саду в пору цвітіння…

 

НА ПРАВАХ ПАРТНЕРА

Для створення власного бізнесу українкам, так само як й іншим мешканкам Європи, не вистачає упевненості у своїх силах.

·           Тільки 34% жінок в Європі і 24% в Україні вважають себе готовими до ведення підприємницької діяльності, в той час як відповідний середньосвітовий показник серед жінок – 41%.

·           Охочих займатися підприємництвом серед європейських жінок та українок також менше, ніж в середньому у світі (52%) – 43% і 32% відповідно.

·           При цьому жінки в Європі вважають, що через 5 років підприємництво з точки зору моделей трудової зайнятості матиме більш суттєву роль, а значна частка українок так і не змогли визначитися з тим, що чекає на підприємництво у майбутньому.

 

Індекс підприємницького настрою (Amway Entrepreneurial Spirit Index, AESI) – інтегрований показник, який був введений у 2015 році і розраховується як сукупна оцінка за трьома параметрами, що впливають на намір людини почати свій бізнес, а саме: бажання вести свій бізнес, готовність займатися підприємництвом з точки зору необхідних знань і навичок та стійкість проти соціального тиску. Серед респонденток з Європи значення індексу нижче (41 пункт), аніж серед жінок в усьому світі (47 пунктів). Українки показали вкрай низький результат – всього 29 пунктів.

 

Три складові інтегрованого показника AESI дозволяють зрозуміти причини такої розбіжності. Для жінок в Європі, та в Україні зокрема, можливість відкрити свою справу є менш привабливою (43% і 32% відповідно хотіли б зайнятися підприємництвом), ніж для жінок в усьому світі (52%). Крім того, тільки 34% і 24% європейських і українських респонденток відповідно вважають, що володіють достатніми знаннями та досвідом, щоб відкрити свій бізнес, у порівнянні з 41% в середньому в глобальному масштабі. Зокрема, головна складність, на думку опитаних, – це необхідність самостійно знаходити і залучати клієнтів: тільки 47% мешканок Європи і 31% українок відчувають себе при цьому комфортно.

 

Незважаючи на те, що бажання відкрити свою справу серед європейських жінок значно менше, ніж середньосвітове, респондентки з Європи і в усьому світі показали приблизно однаковий рівень стійкості до соціального тиску: 45% і 47% відповідно готові у питаннях відкриття бізнесу не піддаватися тиску і негативній думці з боку друзів або родичів. Україна ж за цим показником значно відстає – тільки 31% жінок продовжать рухатися шляхом підприємництва, навіть у разі відсутності підтримки з боку близьких.

БАЧЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА неоднозначне

У рамках дослідження питання про роль підприємництва і самозайнятості як трудової моделі майбутнього показало цікаві результати. 35% жінок в Європі вважають, що самозайнятість буде грати більш важливу роль протягом наступних п'яти років, при цьому оптимізм українок більш поміркований: такої ж думки дотримуються лише 22% респонденток. Ще 31% мешканок Європи і 28% українок упевнені, що роль підприємництва залишиться на поточному рівні, і тільки 23% і 13% респонденток з Європи і України відповідно думають, що вона знизиться. При цьому варто звернути увагу, що значна частина опитаних українок взагалі не змогли визначитися з відповіддю – їх аж 37%, на відміну від жінок в Європі, де серед тих, хто не визначився, всього 11%.

«AGER наочно демонструє серйозне протиріччя у суспільстві: з одного боку, це оптимістичне бачення майбутнього підприємництва, а з іншого – нестача амбіцій і навичок, необхідних для досягнення успіху в бізнесі, – коментує Майкл Майснер, директор із корпоративних зв'язків Amway Europe. – Кожна європейська країна, міжнародні та локальні бізнес-організації та НДО мають забезпечити всіх, незалежно від статі, віку і будь-яких інших соціально-демографічних характеристик, можливістю працювати в тих умовах, які будуть для них комфортні. Для підприємництва це означає прищепити необхідні бізнес-навички, створити середовище, в якому підприємці зможуть розвиватися, робити помилки, вчитися і покращувати свій бізнес. Результати нашого дослідження показують, що наявних зусиль недостатньо».

Більш детальна інформація про результати Глобального дослідження Amway про підприємництво доступна за посиланням:

http://news.amway.ua/глобальное-исследование-amway-о-предприн/http://news.amway.ua/глобальное-исследование-amway-о-предприн/

 

про глобальне дослідження Amway про підприємництво

Перше дослідження AGER було запущене у 2010-му році під назвою Європейське дослідження Amway про підприємництво (Amway European Entrepreneurship Report), а з 2013 року воно стало світовим, охопивши 24 країни. У 2016 році воно охопило 45 країн і було проведене за допомогою особистих і телефонних інтерв'ю з більш ніж 50 тис. респондентів (чоловіків і жінок у віці від 14 до 99 років).

AGER 2016 був проведений Amway у співпраці з проф. д-р Ізабель М. Вельпе, керівником зі стратегії та організації у Школі менеджменту при Технічному університеті Мюнхена, Німеччина. Польова робота проводилася компанією Gesellschaft fuer Konsumforschung (GfK), Нюрнберг, з квітня по червень. Результати відправлені представникам наукового співтовариства, включаючи 45 академічних консультантів AGER і всі зацікавлені аналітичні центри, академічні та державні установи.

 

про Amway

Amway – компанія прямих продажів з оборотом $8,8 млрд. Штаб-квартира розташована в Ейді, штат Мічиган, США. Найбільша частка продажів припадає на такі бренди Amway: вітаміни, мінерали та дієтичні добавки NUTRILITE™, засоби по догляду за шкірою і декоративна косметика ARTISTRY™, системи очищення води eSpring™ і енергетичні напої XS™. Вся продукція поширюється через Незалежних підприємців Amway. Світовий обсяг продажів у 2015 році дозволив Amway очолити рейтинг компаній прямих продажів Global 100 за версією авторитетного американського журналу Direct Selling News у 2016 році. Щорічний обсяг продажів компанії включає в себе доходи від бізнесу прямих продажів та інших пов'язаних видів діяльності.

ТОВ «Емвей Україна» – 56-е офіційне представництво міжнародної компанії прямих продажів Amway Corp., яке розпочало роботу у 2003 році. Головний офіс компанії розташований у Києві. Обсяг продажів ТОВ «Емвей Україна» у 2016 році склав понад 1 млрд. гривень, на кінець цього ж року з компанією співпрацювали понад 250 тис. Незалежних підприємців Amway та постійних клієнтів.

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ– 2016» в номінації  «Менеджер року».

Михайло Лизанець

Cofounder (співзасновник) Moneyveo.ua

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2016 році: В кінці року ми продали наш Мексиканський підрозділ, який запустили в 2015, стали лідером ринку онлайн кредитування з часткою ринку в до 80%, отримали звання кращого Фінтех стартапу України від Payspace magazine.

Ваш життєвий девіз: Keep calm and carry on (зберігаємо спокій і продовжуємо) – з мотиваційного плаката Великобританії 1939 р. Щодо принципів: до всього ставитися з почуттям гумору, бути чесним з собою та іншими.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? У перших класах школи начитався пізнавальних книжок і хотів стати археологом, але так як батьки були підприємцями, трохи пізніше питання ким стати для мене вже не було актуальним. Питання було тільки щодо того, в якій сфері.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Ну зовсім глобальна мрія, як мета життя швидше – це більш масштабно поліпшити життя людей. Дати людям наступну Вікіпедію, або інтернет.

Бути сьогодні успішним – це…Дати людям те, що поліпшить їхнє життя. Дозволить робити що або швидше, зручніше, простіше, дасть натхнення або комфорт.

Ваш улюблений афоризм? «Не бійтеся робити те, що не вмієте. Пам'ятайте, ковчег побудував любитель, – професіонали побудували Титанік». Цей афоризм для мене кілька разів спрацював, але він на жаль не спрацює, якщо ви вирішите зайнятися кардіохірургією.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Лідерство в розумінні як здатність зібрати людей разом і мотивувати рухатися до спільної мети, відкритість, і чесність.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? З одного боку –вміння і готовність делегувати, як говорив, здається Стів Джобс: «Не має сенсу наймати тямущих людей, а потім вказувати, що їм робити. Ми наймаємо тлумачних людей, щоб вони говорили, що робити нам.». З іншого боку –прийняття непопулярних рішень: ніхто не хоче щось робити, включаючи тебе самого, але ти розумієш, що це необхідно для організації, і доводиться виконувати.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Ілон Маск з його готовністю починати справу в просто неймовірних областях, наприклад швидкісного транспорту HyperLoop і космічних перельотів SpaceX.

На пострадянському просторі найвидатнішим підприємцем вважаю Олега Тинькова – не можу уявити, як можна створити таку кількість успішних бізнесів в настільки різних сферах.

Гарік Корогодський викликає повагу як успішним бізнесменом, який став неординарною медіа персоною.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? Креативність в рішенні проблем і самовіддачу, плюс відстоювання своєї думки, готовність вести дискусію. Мені дуже пощастило працювати саме з такими людьми.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? JА якщо все-таки в грошах, то чому? JГроші без сумніву потрібні, вони дають свободу і почуття безпеки, які в принципі знаходяться десь поруч з почуттям щастя. Але як говорить більшість відомих успішних підприємців, гроші не повинні бути самоціллю. Такою метою може бути створення продукту або послуги, яка потрібна людям, відбутися як особистість. Я вважаю, що кожен з нас так чи інакше служать суспільству, і гроші є хоч і далеко не ідеальним, але більш універсальним мірилом користі, ніж інші.

Кому в цьому житті Ви заздрите? JЗаздрість – погане почуття, я вважаю за краще захоплюватися JЗахоплююся Джиммі Уелсом – творцем Вікіпедії. Він зміг об'єднати неймовірну кількість людей на голому ентузіазмі і створив унікальний продукт, який, якщо пафосно висловитися несе світло і знання всьому світу.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?JЯ дуже привабливий Jну по факту, напевно, прокрастинація буває відкладаю завдання, які не хочеться робити.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? З практичних Lean Startup by Eric Ries (ощадливий стартап) ця книга на початку роботи над Moneyveo неймовірно допомогла створити правильний продукт, по правильній методології. Також подобається «Фрікомисліе» Дабнер і Левітта збірка цікавих явищ з точки зору економіки. Після неї починаєш на здавалося б повсякденні речі дивитися під іншим кутом.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Мерлін Монро. Не знаю, наскільки близько б ми подружилися, але я б спробував. А якщо серйозно, то хотів би познайомитися з Ніколою Тесла людиною, який подарував нам 20-е століття. Складно уявити, де б ми були без його винаходів сьогодні.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Зі старих залишилися здається лише піраміди, вони б не особливо вписалися в пейзаж, з нових чудес світу переніс би Діснейленд. Дозволило б людям потрапити в казку, плюс, це напевно один з небагатьох реальних туристичних магнітів.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?На це питання відповів за мене Чак Паланік в Бійцівському Клубі «Коли люди вийдуть в глибокий космос, то присвоять всьому назви корпорацій. Сузір'я Ай-Бі-Ем. Галактика Майкрософт. Планета Старбакс. »Так що свою планету я назвав би Moneyveo.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?У найкрасивіше місто України Львів. Площа ринок, Національний театр опери та балету, Латинська катедра. Запросив би ще в Криївку, напевно J

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення звичайно створення компанії, великої помилки напевно ще не встиг зробити, так все по дрібниці J

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Хороша книжка або цікава компанія J

 

 

Яна Міненко

Голова Правління АТ «Рено Україна»

Три головні події 2016 року  за Вашою версією:

1)                Після кризового 2015 року, автомобільний ринок почав зростати у 2016 (він зріс на 38%). Компанія Renault другий рік поспіль зайняла позицію лідера на ринку легкових та комерційних авто, реалізувала своїм клієнтам 8 036 авто і зайняла ринкову частку 11%.

2)                Компанія Renault привезла на ринок України нові моделі з оновленої модельної лінійки – Captur, Kadjar, новий Megane. Було реалізовано 618 авто цих моделей за 2016 рік, що додало 1 пункт ринкової частки компанії.

Разом із запуском Captur ми реалізували масштабний проект Captureality про подорож Captur із Києва до Парижу, у розмальовуванні цифрового панно з 32 тис. елементів взяли участь більш, ніж 2 000 українців.

З виведенням на ринок Kadjar ми реалізували цікавий національний проект в підтримку внутрішнього туризму «Рушай за покликом життя», за що отримали нагороду з маркетингових коммунікацій Effie.

Разом з Captur та Kadjar у Renault вже чотири моделі у сегменті SUV (ще Duster та Koleos) – найбільшому сегменті на авторинку України. У цьому році ми плануємо привезти в Україну новий Koleos.

Щодо нового Megane у кузові хетчбек – то він здобув престижний титул "Легковий автомобіль року в Україні 2017", у цьому році ми привеземо також Renault Megane у кузові седан.Краще авто року в Україні вибирали за підсумками голосування громадського і журналістського журі. У голосуванні взяли участь рекордні 66 тис. українців. З 3-х заявлених моделей Renault в конкурсі, 2 автомобілі завоювали нагороди, в т.ч. головну нагороду за легковий автомобіль.

У 2016 році український автомобільний ринок показав підвищений інтерес до електромобілів – за оцінками експертів в Україну було імпортовано близько 2 тис. електроавтомобілів (нових та б/у). Renault також вдалося привезти до України електричний фургон Kangoo ZE та надати його на тест своїм потенційним клієнтам.

Ваш життєвий девіз: Бізнес повинен бути екологічним: брати до уваги та задовольняти інтереси клієнтів, власників, співробітників та суспільства, у якому працює.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Вчителькою J. Я була старшою онукою у великій родині (9 онуків по батьківській лінії) і коли дорослі залишали на мене молодших, – намагалась їх зорганізувати и чомусь навчити: ми малювали, співали, робили аплікації.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Є і не одна. Щодо України мрію, щоб встановився мир і закінчилась війна.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Успіх – це внутрішній стан людини, її внутрішня мотивація, сила робити себе весь час своєю кращою копією. Такий собі безперервний процес.

Ваш улюблений афоризм? Є багато улюблених афоризмів, наприклад:  

-         «Зри в корень» Козьма Прутков

-         «Если ты направился к цели и станешь дорогою останавливаться, чтобы швырять камни во всякую лающую на тебя собаку, то никогда не дойдешь до цели.» Федор Достоевский.

-           Мы как солдаты: делаем, что можем, и будь, что будет.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Перш за все відкритість та увага: увага до людей, які працюють в команді, увага до зовнішніх змін у навколишньому оточенні, увага до внутрішніх бізнес-процесів. А також вміння слухати і почути, сміливість, віра в себе та воля до перемоги.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Його команда. Без команди керівник ніхто. Довіра в команді. Без довіри команда не буди ефективно працювати.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Є багато взірців, у кожного можна чомусь навчитися – це і Стів Джобс і Ілон Маск і Карлос Гон J. Але головне, при цьому не загубити себе .

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? Я сприймаю їх такими як вони є. Не має якихось специфічних якостей, які я ціную більше. До того ж я вважаю, що різні за своїми характерами співробітники лише збагачують команду різноманітними ідеями, головне – розставити їх по правильним місцям, щоб «пазл» склався.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? JА якщо все-таки в грошах, то чому? JГроші – це потік, енергія. Тому щастя в енергії і в тому як ти вмієш її використовувати, наприклад, коли ти дитина – тобі дарять енергію у якості любові дорослих, коли ти стаєш дорослим – треба навчитись поповнювати свою енергію і дарити любов оточуючим. Так і з грошима: треба вміти їх накопичувати та вкладати.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... здвину Землю» сказав Архімед. Він мав на увазі важіль, який надає руху прискорення. Я з тих, хто шукає цей важіль самостійно, а не чекає його від доліJ.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?JПланую більше, ніж можу зробити. Через невдоволеність результатом, буваю роздратованою.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Не має улюбленої читаю різні: зараз Юлія Гіпенрайтер «Спілкуватися з дитиною, як?» до цього Марі Кондо «Магічне прибирання».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З будь-якою історичною особистістю, не має переваг. У кожній історичній особистості мені цікава перш за все людина: яким життям живе / жила, про що думала, про що мріяла. Мерилін Монро, наприклад, або Дональд Трамп.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Мені здається в Україні достатньо своїх чудес світу, не треба ніякі інші сюди переносити. Наприклад, у Києві, Києво-Печерська Лавра або Свята Софія. Із сучасних – А-Gallery в Арт-Молі – коли картини знаменитих світових  художників оживають і починають рухатись завдяки 52 проекторам вивішеним за певними правилами. Таке враження, що ти потрапив в інший вимір, хіба це не чудо? І цю виставку створено в Україні. Я вважаю, що українська нація одна з найкреативніших у світі.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Не знаю, у кожної нової назви повинна бути своя історія. Без історії важко придумати назву.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Якщо мова про Дональда Трампа, показала б йому Львів, якщо Барак Обама – тоді Андріївський узвіз у Києві та Андріївську церкву.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головні досягнення – моя сім’я, мій син. До помилок ставлюся як до уроків, намагаюсь вчитися J.

Яке зайняття для  Вас - найкращий відпочинок? У мене дуже багато хобі – кожен раз обираю те, яке підходить моєму настрою: астрологія/психологія/соціоніка, йога/басейн/спортзал, люблю готувати щось нове для сім’ї та друзів, люблю сходити на класне кіно або ж послухати джаз. Якби було більше часу – хотіла б продовжити танцювати свінг та навчитися в'язати.

 

Світлана Діденко

Генеральний директор «Фармацевтична фірма« Дарниця »

Досягнення в 2016 році: Участь у всесвітній виставці CPhi в Барселоні, де ми отримали підтвердження високої зацікавленості до рівня інновацій і технологій компанії «Дарниця». Наступне завдання – системна робота над іміджем і репутацією компанії. Гарантування безумовної якості і найвищих стандартів, давно властиве «Дарниці», має стати основою прихильності і лояльності професійного співтовариства і споживачів. Акцентом 2016 року стало розширення асортименту, як за рахунок запуску власної розробки, так і ліцензування. Іншим важливим завданням стало створення фундаменту і умов для розвитку експортного потенціалу та розширення його географії.

Які завдання стояли перед Вами: Адаптація роботи команди під оновлену стратегію компанії, трансформація з виробничої в маркетуючу фармацевтичну компанію, а також вихід на нові ринки.

Компанія «Дарниця» – лідер ринку, національний виробник лікарських засобів з більш ніж з 85-річною історією. Компанія виробляє близько 250 найменувань лікарських засобів на виробничих площах 30 000 м2. У 2016 році «Дарниця» увійшла в топ-15 найбільш інноваційних компаній України за версією журналу «Forbes».

 

НА ПРАВАХ ПАРТНЕРА

Логистическая отрасль Украины испытывает дефицит высококвалифицированных кадров в связи с низким уровнем профессиональной подготовки специалистов по данной специальности в учебных заведениях страны.

Об этом заявляет директор группы транспортных компаний PRIME Дмитрий Лёушкин.

«Профессиональные кадры – это мечта любой логистической компании. Их всегда меньше, чем работыДефицит кадров в этой отрасли обусловлен ее высокой инновационностью. Чуть ли не каждый месяц отрасль  берет на вооружение новые программные продукты, полноценно использовать которые в своей работе могут далеко не все. По моим оценкам, сейчас в логистике не закрыто около 20-30%  вакансий», - рассказывает Дмитрий Лёушкин.

По словам предпринимателя, логистические компании, которые не могут внедрить в свою работу инновационные продукты, сегодня оказались на грани выживания. Чтобы сохранить свои позиции на рынке, они готовы активно набирать новый персонал. Как правило, это сотрудники более молодого поколения, которые быстрее изучают новые программные продукты и могут использовать их на практике.

«Рассчитывать на то, что профессиональные учебные заведения подготовят высококлассного логиста, сейчас не приходиться. Максимум, что они могут сделатьдать качественную базовую подготовку. Доучивать приходится на месте самим компаниям. Например, в рамках нашей компании создана «PRIME -академия», которая обеспечивает узконаправленную подготовку логистов, а они уже могут решать производственные вопросы на практике»,- констатирует Дмитрий Лёушкин.

При этом бизнесмен уверен, что кадровый голод отрасли скоро будет полностью удовлетворен. В частности, потому что престиж профессии логиста высок, а уровень зарплатвыше среднего по Украине.

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені