Молоко, Хліб, Цукор, Кондитерські вироби, Мед

Ринок органічної продукції продовжує стрімке зростання в світі. Нині вже налічується близько
70 млн. га земель, сертифікованих під органічним виробництвом, а ринок, станом на 01.01.2018, складає більше 97 млрд. дол. США відповідно до даних Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

Відповідно до оприлюдненого в березні огляду органічного ринку ЄС, Україна посідає перше місце за постачанням органічної продукції до країн ЄС з-поміж європейських країн та 4 - серед всіх країн-постачальників.

 

«Ми потроху наближаємось до мрії - Україна дійсно стає органічним хабом! Але дуже важливо, щоб ми розвивались не як сировинна база для Європейського Союзу, а як надійний постачальник, насамперед, готової продукції, - зазначає Ольга Трофімцева, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України. – Саме тому, такі проекти, як той, що ми презентуємо сьогодні, важливі. Цукор – досить цікавий продукт, виробництво органічного цукру стимулюватиме розвиток суміжного виробництва. Раніше наші виробники були обмежені у виробництві органічних солодощів, наприклад, та інших продуктів, де цукор є складовою частиною. Виробники органічних йогуртів, скажімо, закуповували тростинний цукор, а тепер можуть і використовують органічний цукор українського виробництва».

 

У 2017 році близько 78 тис. га було зайнято під вирощуванням цукрової тростини та близько
14,5 тис. га зайнято під вирощуванням цукрового буряка[1]. А ринок органічного цукру оцінюється в більш ніж 700 млн. дол. США за результатами 2016 року[2]. Прогнозується, що ринок органічного цукру зросте до 2025 року на 14% з кількох причин:

-          через збільшення споживання органічної продукції,

-          через збільшення використання органічного цукру в суміжних галузях.

 

Лідерами з виробництва органічного цукру є країни Латинської Америки, які виробляють більше 55% всього цукру, друге місце посідають країни Азійського регіону. Європа залишається трохи осторонь, адже тут немає можливостей вирощування цукрової тростини, а вирощування та виробництво органічного цукру з буряка потребує набагато більших зусиль. Лідером з виробництва тростинного цукру в світі є Парагвай, а бурякового - Китай. В країнах Європи найбільше площ, зайнятих під вирощуванням органічного буряку знаходяться в Німеччині та Австрії і всього 9 країн, в яких під вирощуванням органічного буряка зайнято більше 100 га, до яких вже входить і Україна.

 

Україна входить до 20 найбільших виробників традиційного (конвенційного) цукру в світі та замикає 10 найбільших експортерів за результатами 2018 року, сума експорту склала 217 млн. доларів США. В Україні вже було сертифіковано органічний цукровий буряк в 2009-2010 роках, але як сировину.

 

«В 2018 році під цукровий органічний буряк ми заклали 247 га, – роз’яснює Віктор Щербачук, генеральний директор ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО», - в 2019 плануємо збільшити площу до 350 га. І нарешті ми отримали перший український органічний цукор! Вирощування органічного цукрового буряка – досить складний процес, ще складніше його переробка та отримання дійсно якісного органічного цукру. У нас вийшло з другої спроби! Ми вже презентували цукор в Нюрнберзі на початку лютого 2019 року під час найбільшої міжнародної виставки органічних продуктів «БіоФах» та незабаром повеземо його на «БіоФах» в Китай. Але ми хочемо продавати свій органічний продукт, насамперед, українському споживачу, тому ведемо перемовини з іншими виробниками органічної продукції та рітейлом.»

 

Для довідки:

Органічне виробництво – це загальна система управління підприємством та виробництвом харчових продуктів, яка об’єднує найкращі екологічні методи захисту навколишнього середовища, високий рівень біорізноманіття, збереження природних ресурсів, дотримання високих стандартів добробуту тварин та методу виробництва поряд із наданням переваг простими споживачами для продуктів, які вироблені з використанням природних речовин та процесів (Постанова Ради (ЄС) № 834/2007).

 

10 липня 2018 року ВРУ прийняла Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»№ 2496, який набув чинності з 2 серпня 2018 року, але буде введено в дію з 2 серпня 2019 року.

 

За даними операційного моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства Українивід 31.12.2017 щодо органічного сільського господарства в Україні:

Ø  Загальна площа сільськогосподарських земель, сертифікованих як органічні, – 201 000 га; 88 000 га знаходяться в перехідному періоді.

Ø  Частка органічних земель від загальної площі сільськогосподарських земель – 0,67%.

Ø  Загальна кількість операторів ринку – 504, зокрема, 304 – виробники органічної сільськогосподарської продукції, решта –трейдери і переробники.

Ø  Експорт органічної продукції - у понад 40 країн світу.

 

ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО»–створено у листопаді 2006 року. Місцезнаходження: с. Русивель, Гощанський р-н, Рівненська обл. Основний вид діяльності – органічне рослинництво. Повний перехід від традиційного господарювання до органічного здійснено у 2015 році. Підприємство сертифіковане відповідно до стандарту, що еквівалентний регламентам Європейського Союзу № 834/2007 та № 889/2008 та відповідно до німецького стандарту Naturland. З 2019 року планується сертифікація за канадським стандартом COR. Площа сертифікованої орендованої землі приблизно 4 тис. га. Поля знаходяться у Рівненській та Хмельницькій області.[1] За даними Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) станом на 01.01.2018 р., враховуючи землі, зайняті під органічним виробництвом та землі перехідного періоду.

[2] За даними Research-N-Reports.

Україна займає лідируючі позиції у світі за виробництвом меду та за його експортом. Попри це, галузь бджільництва має низку викликів, які потребують злагоджених дій від держави, операторів медового ринку та аграріїв.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час форуму «Мед&Гонка» за організації благодійного фонду «ЛАСКА» 27 березня. Участь у заході взяли народні депутати, представники Мінагрополітики, місцевої влади, Торгово-промислової палати України, галузевих об’єднань і підприємств, експортери.

«В Україні близько 90% пасік знаходиться у приватній власності. Тобто, основна частка меду виробляється малими та середніми сільгоспвиробниками, які потребують особливої уваги та підтримки від держави. Так, у 2019 році Уряд додав напрям бджолярства до переліку діяльності сільськогосподарських кооперативів, яким відшкодовується 70% вартості закупленого обладнання. Також виробники можуть скористатися програмою здешевлення кредитів», - зазначив Віктор Шеремета.

За словами заступника Міністра, ринок меду в Україні має експортну орієнтацію, тому формування збалансованого та прозорого ринку продукції бджільництва – у пріоритеті Мінагрополітики. Так, у міністерстві та Держпродспоживслужбі працюють над відкриттям нових ринків збуту для галузі, зокрема, для меду – ринок Китаю, а для експорту бджолопакетів – ринок Канади.

Крім того, Віктор Шеремета відмітив, що наразі у міністерстві працюють над удосконаленням нормативно-правового регулювання галузі бджільництва, зокрема, перегляду Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Порядку реєстрації пасік та Інструкції з профілактики отруєнь бджіл.

«Напрацювання та прийняття змін сприятиме створенню ефективного та прозорого обліку пасік, зменшенню випадків масового отруєння бджіл та відповідно підвищення врожайності рослин сільськогосподарського призначення», - зауважив Віктор Шеремета.

Довідково:

Фонд «ЛАСКА» є партнером українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). MEDA співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва (MASHAV) та міжнародними сервісними компаніями з метою надання технічної підтримки.

Частка молока екстра та вищого гатунку за останнім п’ять років значно зросла. Частка екстра сорту у структурі надходження на переробку від сільськогосподарських підприємствам зросла з 9,2% до 21,6%, а вищого — з 33,8% до 38,1%. В той же час зменшилося надходження молока першого ґатунку — з 51,5% до 32,9%.

Загалом за підсумками 2018 року на молокопереробні підприємства України надійшло 4,18 млн т молока базової жирності, що на 3,9% менше, ніж за відповідний період минулого року та на 10% менше, ніж у 2014-му. Із загального обсягу закупленої переробними підприємствами сировини 2,72 млн т молока надійшло від сільськогосподарських підприємств (+1% до 2017 р.; +12,4% до 2014 р.), надходження від господарств населення склало 1,09 млн т (-12,2% до 2017 р.; -37% до 2014 р.). Як бачимо, загальна динаміка надходження на переробку зменшується за рахунок господарств населення. Зважаючи на те, що практично 96% промислового молока іде на подальшу переробку, його в Україні не вистачає і господарствам потрібно активно працювати над його нарощенням.

Якість молока, закупленого в промислових господарствах покращилася. Особливо по екстраґатунку. Його частка у загальній структурі торік зросла з 16,4% до 21,6% (586,2 тис. т.), вищого ґатунку — з 36,7% до 38,1% (1,04 млн т.). Частка першого ґатунку продовжує скорочуватися — 32,9% проти 37,9%. Варто відзначити, що 50% всього молока екстра ґатунку, що надходить на переробку забезпечують господарства Асоціації виробників молока.

Що стосується господарств населення, то найбільша частка, як і раніше, припадає на другий ґатунок. Хоча й скоротилася з 87,2% до 83% (903,6 тис. т.). Частка першого ґатунку зросла з 8,9% до 12,5% (135,5 тис. т.). Така динаміка, у 2019 році буде змінюватися — частка другого ґатунку буде скорочуватися, через нові законодавчі вимоги.

Кондитерські та шоколадні вироби України вражають своїм різноманіттям, а асортимент наближається до європейського. Тим не менш, незважаючи

на стабільну позитивну динаміку експорту, імпорт у листопаді демонстрував рекордне зростання.

Згідно з даними Державної митної служби, листопад 2018 року відзначається як місяць з рекордно високим показником імпорту шоколадних виробів – 3,6 тис. т.

Тоді, як середній обсяг імпорту шоколадних виробів у 2018 році становив 2,2 тис. т, тобто зростання складає 164%.

Загальний імпорт кондитерських виробів у листопаді склав 2,9 тис. т. Середній обсяг імпорту у 2018 році склав 1,2 тис. т, тобто відзначається зростання у

імпорті за листопад у 242%.


«Попит на кондитерську та шоколадну продукцію спостерігається саме в сезон передноворічних свят, що і характеризує такий високий показник поставок

до України. Важливу роль для вітчизняного споживача відіграє висока харчова цінність продукту, яскрава обгортка та аромат», - зазначають в аналітичному

відділі Ради з питань експорту продовольства (http://www.ukrainian-food.org)

Найбільше кондитерських виробів до України імпортувала Туреччина, а у сегменті шоколаду топ-постачальником виступали країни ЄС.

Нагадаємо, загальний обсяг імпорту шоколадних виробів за одинадцять місяців 2018 року склав 24,7 тис. т на загальну вартість 118,5 млн USD, а загальний

обсяг імпорту кондитерських виробів за аналогічний період склав 13,4 тис. т на загальну вартість 41,4 млн USD

Прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB)

Кондитерська Корпорація Рошен передала  Інституту серця МОЗ України медичне обладнання, вартість якого становить  1 635 473 гривень.  Для Інституту серця закупили 40 інфузійних шприцевих насосів S100 та 10 станцій DS204 (станція об’єднує 4 інфузійних насоси та оснащена функцією світлового сигналу щодо статусу інфузії).

Ірина Пономаренко, директор з розвитку соціальних проектів корпорації Рошен: «Благодійна допомога  в сфері охорони здоров’я вже тривалий час є пріоритетним напрямком соціальної роботи Корпорації. Допомога Інституту серця -  одна із складових комплексної благодійної роботи. Важливо, щоб соціальні програми здійснювалися там, де в них є потреба. Тому в 2015 році Кондитерська Корпорація "Рошен" ініціювала масштабний проект благодійної допомоги в сфері охорони здоров'я і підтримувала  “ОХМАТДИТ” та  Центр дитячої кардіології та кардіохірургії. В рамках розширення цього проекту в 2018 році Корпорація почала підтримувати Національний інститут раку та вже завершує роботи з реконструкції та переоснащення лабораторії і створення нового стерилізаційного відділення міської дитячої лікарні в Кременчуці. Ми плануємо і далі продовжувати проект і  маємо надію, що це допоможе лікарям якісно надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам.»

Сучасне обладнання - важливий фактор якості медичної допомоги. Від того, наскільки лікарня оснащена медичним обладнанням для виконання конкретних операцій і процедур, залежить здатність медиків надати якісну допомогу пацієнтам.

Інфузійні насоси застосовуються для тривалого точного введення мікродоз препаратів, коли їх розведення неможливо або небажано. Це обладнання найактивніше використовують у відділеннях анестезіології та реанімації.

Бюджет  масштабного проекту благодійної допомоги Roshen в сфері охорони здоров'я, розпочатого ще у 2015 році, склав вже понад 100 млн грн.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені