Гурман

Компанія «ВОГ» відкриє WOG CAFE в міжнародному аеропорту Львова ім. Данила Галицького до кінця літа 2018 року.

 

«ВОГ КАФЕ» стала переможцем конкурсу на оренду приміщення площею 155,2 кв.м., призначеного для розміщення кафе, строком на три роки (до 9 травня 2021 року включно). Кафе буде розміщено на третьому поверсі в зоні вильоту міжнародних рейсів аеропорту.

 

«Дуже скоро, вже до кінця літа ми відкриємо WOG CAFE в аеропорту «Львів». Це очікуване досягнення для нас, оскільки ми продовжуємо свій активний розвиток в ритейлі. В першу чергу, ми розглядаємо для відкриття нових WOG CAFE транспортні хаби і інфраструктурні об'єкти - саме цей напрямок цікавий для нас з точки зору затребуваності серед наших клієнтів. Надалі ми плануємо посилити присутність новими точками мережі на ринку», - заявив Максим П'ятаков, керівник проектів WOG CAFE.

 

Відзначимо, кафе, відкрите рік тому в міжнародному аеропорту "Київ" (Жуляни), довело свою успішність, вчетверо збільшивши відвідуваність - з 4,5 тис. до 16,5 тис. в місяць.

 

За кілька років роботи в Україні компанія WOG CAFE встигла заробити репутацію лідера на ринку харчового ритейла, представляючи свою продукцію не тільки на АЗК, в 16 швидкісних поїздах «Інтерсіті», але також в мережі міських кав'ярень в Києві і Львові.

 

 

Довідка

WOG CAFE - мережа кафе компанії «ВОГ Рітейл», в яку входять 386 об'єктів по всій Україні. З них 363 кафе розташовані на АЗК WOG, 16 - в поїздах «Інтерсіті» і 7 міських кафе - в Києві та Львові.

 

Перше WOG CAFE поза АЗК було відкрито в листопаді 2015 року в Києві. Тоді ж компанія прийняла стратегічне рішення розвивати мережу кафе поза АЗК з пріоритетом розташування в транспортних хабах і інфраструктурних об'єктах.

 

У 2017 році мережа АЗК WOG (WOG CAFE) стала явним лідером серед мереж автозаправних станцій в категорії «кава», згідно з даними маркетингового дослідження в Києві міжнародної компанії Nielsen. Продажі кави в 2017-му році в мережі WOG виросли на 6 млн. чашок в порівнянні з 2016-м роком, і склали 26 млн. порцій. Крім кави в меню мережі кафе WOG CAFE представлена ​​група сніданків, закусок, гарячих бутербродів, десертів, гарячих і холодних напоїв.

Фінал Ліги чемпіонів UEFA в Києві, який всі так чекали, ледь не осоромив українську гостинність. Адже частина орендодавців вирішили за 2 ночі отримати свій річній дохід за оренду житла. Про захмарні ціни написали навіть британські ЗМІ, а представник офіційного фан-клубу команди Ліверпуль звернувся до UEFA з проханням відреагувати на таке «дивне» ціноутворення.

Відновити репутацію українців, як доброї та гостинної нації, спробували не лише футбольні фанати, а й звичайні кияни, котрі на форумах почали пропонувати поселити в себе приїжджих фанатів. У мережі почали з’являтись пабліки, де фанатам з Англії та Іспанії пропонують безкоштовно переночувати у столиці.

А один із київських гастро-барів вирішив піти далі. На період фіналу 26-27 травня (1 ніч та 2 дні) бар «Ребра та Котлети», що розташований на Подолі, перетвориться в безкоштовний хостел. Таке оголошення з’явилося на сервісі оренди житла Airbnb. Так, як правила ресурсу не дозволяють розміщувати гостей ну зовсім безкоштовно, мінімально допустима сервісом оплата буде депозитом у барі на їжу та напої. При цьому, під час проведення гри усі три основні зали гастро-бару будуть працювати у звичайному режиму.

Нехай гастро-хостел-бар «Ребра та Котлети» і не зможе вмістити всіх бажаючих побувати в Києві, але ті, хто скористаються цією унікальною пропозицією, повезуть звідси найприємніші спогади про місто та наших людей. І, можливо, повернуться до нас знову. Адже не все в цьому світі вимірюється лише грошима.

Потік клієнтів WOG CAFE в Міжнародному аеропорту "Київ" (Жуляни) за рік роботи збільшився більш ніж в 4 рази.

Відкриття WOG CAFE в аеропорту "Київ" відбулося 14 березня 2017 року. Менш ніж за півроку роботи кафе вдалося вийти на розрахунковий обсяг обслуговування, а через рік - збільшити кількість в 4 рази - з 4,5 тис. До 16,5 тис. в місяць.

Всього за рік WOG CAFE в аеропорту "Київ" відвідало понад 200 тис. клієнтів, а сумарна кількість чеків перевищила 205 000.

"Весь рік ми активно працювали над вивченням попиту і потреб такої унікальної категорії споживачів, як авіапасажири, удосконалюючи свій сервіс. І клієнти оцінили наші старання, збільшивши кількість візитів в наше кафе більш ніж в чотири рази", - відзначає Максим П'ятаков, керівник проектів WOG CAFE.

Топовими товарами минулого року очікувано стали безалкогольні напої - більш 137 тис. продажів за рік; гарячі напої (фірмової кави, чаю) - 85 тис. порцій; а також гарячі бутерброди - їх вдалося продати більше 60 тис., а фірмовий WOG Бургер вийшов на друге місце  після хот-догів.

Крім того, авіапасажири активно купували фреш-сендвічі - за рік продано понад 24 тис. штук, а також десерти - 16,5 тис. порцій.

За кілька років роботи в Україні компанія WOG CAFE встигла заробити репутацію лідера на ринку харчового рітейлу, представляючи свою продукцію не тільки на АЗК, в 14 поїздах Інтерсіті, а й у власній мережі кафе по всій Україні.

Согласно исследованию POSTER, в Украине на данный момент насчитывается порядка 80 предложений франшизы в сфере общепита, при этом обороты этого рынка составляют порядка 52 млрд. гривен в год и постепенно возвращаются к докризисным 65-80 млрд. гривен. Сервис по автоматизации кафе и ресторанов POSTER вместе с экспертами отрасли выяснил, что нужно знать франчайзи, покупающему ресторан или кафе, чтобы  получить более точные данные о бизнесе.  

 

Объем рынка Украины – это более 45 миллионов потребителей товаров и услуг. Так что одна из крупнейших стран Западной Европы не может не вызвать интереса у потенциальных и крупных франчайзеров. По данным POSTER франшизу на территории Украины предлагают более 550 компаний, более половины из которых – крупные и хорошо известные бренды. Более 65% рынка франшиз – отечественные компании, вторые по значимости в стране – франшизы из США и Европы.

 

«В сфере общепита в Украине на сегодняшний день предлагается порядка 80 франшиз – лидеры – кофейни и пекарни, фаст-фуд и стрит-фуд, то есть проекты работающие в низком и среднем ценовом сегменте, - - говорит Родион Ерошек, соучредитель компании по автоматизации кафе, ресторанов и магазинов POSTER. – Инвестиции в открытие  популярной точки общепита по франшизе составляют от 130 000 гривен (мини-пекарни, фуд-траки, мини-кофейни и островки) до 4-5 млн. гривен.

 

Привлекательность инвестиций в открытие собственного кафе или ресторана по франшизе постепенно растет. Несмотря на то, что последние три года украинцы тратят менее 3% своих доходов на рестораны и кафе, но начиная с 2017 года этот показатель начинает медленно расти.

 

Тем не менее, на самом рынке франшиз заметен рост предложения – за год прибавляется приблизительно 10 новых предложений в сфере общепита. В этой ситуации надо хорошо разбираться в ресторанном бизнесе и знать реальные показатели.

 

«Если ресторан пользуется системой автоматизации, то можно попросить снять показатели. Многие готовы их предоставить на этапе подписания договора», - говорит Родион Ерошек. -  Системы автоматизации бизнеса помогают в удобной форме отследить и финансовые показатели и популярные блюда в меню. Оценить маржинальность блюд, оптимизировать закупки и не только. Если франчайзер использует централизованную систему автоматизации и учета, он может видеть эффективность своих систем лояльности и маркетинговых акций, а, значит, будет лучше понимать, что предлагать покупателям франшизы и как контролировать их действия».

 

Франчайзинг можно смело включать в двадцатку перспективных направлений бизнеса в Украине на ближайшие 3-5 лет — отмечают аналитики компании по автоматизации кафе, ресторанов и магазинов POSTER.

 

Бизнес по франшизе считается вполне безопасным, поскольку конечный потребитель уже знаком с той или иной торговой маркой. В обмен на рояли и паушальный взнос покупатель франшизы  получает готовое решение, без бюрократической возни и рисков, связанных с запуском бизнеса с нуля. Однако и здесь есть свои подводные камни.

 

Не всегда франшизные компании следуют правилу «мой клиент — твой клиент», они просто продают бизнес-модель,  и им все равно, у кого ты покупаешь продукты, и кого берешь на работу. В конечном счете, страдает репутация обоих. Добросовестный владелец франшизы поможет выбрать точку, проконсультирует по наиболее проходимым местам, даст рекомендации по оформлению витрин, особенно если речь идет о магазине или кафе.

 

Покупка франшизы — в первую очередь выбор партнера, — Некоторые бренды продают только упаковку и бизнес-модель, остальное оставляют на откуп франчайзи. Но так придется разбираться в новом бизнесе и все риски нести самому. Другой вариант работы с франшизой: владелец франшизы помогает с открытием проекта и принимает часть решений по управлению, арт-части и маркетингу так, чтобы у партнера был постоянный положительный финансовый поток.

 

Один из главных вопросов (при прочих равных): цена и сумма стартовых затрат, Надо оценить и другие условия – например, порядок выплаты роялти. Некоторые бренды, особенно западные, требуют роялти сразу, даже если торговая точка еще не открылась. Кстати, бывают франшизы и без роялти

 

«Раскрученный бренд — не всегда гарантия успеха, поэтому стоит заранее обсуждать условия партнерства: по аренде оборудования, взаимодействию с поставщиками и подрядчиками, использованию технологий, технической поддержке. До сделки изучить план запуска проекта, продумать ответственных за каждый этап, - поясняет соучредитель компании по автоматизации ресторанов POSTER Родион Ерошек.  – Среди наших клиентов есть и франчайзинговые сети, а подключение к облачным кассам POSTER можно быстро масштабировать на несколько заведений, можно легко пересылать данные партнеру и консультироваться с ним по вопросам управления рестораном или кафе. Сразу видеть наиболее популярные позиции, посещаемость заведения, расход продуктов, оптимизировать закупки, рассчитывать себестоимость. И, что очень важно, быстро обучать новый персонал работе с кассой и меню».

 

Еще один важнейший вопрос – репутация самого бренда владельца франшизы. Очень неплохо, если у него есть достаточный опыт управления своей собственной сетью в течение как минимум нескольких лет. А ведь бывает и так, что франшизу начинают продавать практически «с чистого листа». Хорошо если у франчайзера есть успешный опыт взаимоотношений с арендодателями . Не поленитесь изучить вопрос и с регистрацией торговой марки.

 

Соотношение паушального взноса, первичных расходов и окупаемости — вот на что нужно обращать внимание при покупке франшизы. Так, например, чтобы стать владельцем франшизы от сети ресторанов “Мафия” паушальный взнос составит порядка 1 млн. гривен, сумма инвестиций около 700 евро за квадратный метр площади, окупаемость составит от 24 до 36 месяцев. О рентабельности заведений можно судить по маржинальности – отношению прибыли к выручке – и по соотношению прибыли и стартовых вложений. В ресторанном бизнесе маржинальность традиционно высока, особенно в более мелких форматах “кафе-мороженое” в торговых центрах. Владельцам таких решений удается удерживать сумму стартовых вложений на приемлемом уровне, и поэтому франшиза может стать рентабельной гораздо быстрее через полгода, а то и раньше.

 

По словам Родиона Ерошека, плохой франчайзи может легко испортить репутацию бренда. Контролировать деятельность своих «подопечных» в реальном времени помогают системы автоматизации. Например, в кассе POSTER POS заложена возможность синхронизации всех заведений сети, ведение общей системы лояльности, бонусов и скидок. Информация обо всех транзакциях с подробной детализацией хранится в облаке, здесь же ведется статистика заведений, личный кабинет каждого франчайзи можно настроить под себя. Подключившись к POSTER, франчайзер получает общую клиентскую базу, объединяющую все аккаунты франчайзи, информацию об акциях и программах лояльности – которыми может пользоваться, например, для централизации стандартов маркетинга сети. Даже производственные процессы могут быть сведены в единую систему с целью дополнительных консультаций для улучшения работы франчайзи.

Спеціально до Дня Незалежності компанія WOG розробила лімітовану серію горняток в стилістиці «петриківського розпису». Впродовж всього періоду вихідних – з 23 по 27 серпня всі напої на АЗК та WOG CAFE будуть подаватися виключно в горнятках  у святковому обриштуванні.

«Ми робимо новий дизайн горнятка тільки 2 рази на рік – на честь Дня Незалежності та Нового року. Щоразу це лімітована серія, з обмеженим періодом реалізації. Наші клієнти дуже люблять фотографуватись із такими горнятками, тому цього року ми додатково їх заохочуємо фотоконкурсом у соц.мережах. Як показує практика, подібна активність сприяє підвищенню попиту на напої на 20-30%», - коментує Ольга Капустіна, директор з маркетингу WOG.

Також, традиційно до свят, WOG випускає нову серію стікерів для користувачів Telegram. Цьогоріч  до Дня Незалежності бренд поповнив колекцію у месенджері трьома новими стікерами-емоціями у вигляді кавових горняток, так само – в стилістиці «петриківського розпису». Скачати за посиланням: bit.ly/wogcafestickersbit.ly/wogcafestickers

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені