Гроші

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Гроші
Зберегти
Скасувати
Відновити

Інвестиції, Пенсії

10 років - "ОТП Пенсія"

Недержавному пенсійному фонду «ОТП Пенсія» виповнюється 10 років. За цей час фонд ста

П'ятниця, 7.12.2018 COMMENTS

Банки, Ломбарди

Модуль для малого бізнес

Ощадбанк впровадив сервіс «Валютний модуль» у системі дистанційного обслуговування ма

П'ятниця, 7.12.2018 COMMENTS

Страхування

Седрик Германн: "В Украї

Image - Седрик Германн:

Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських сільгоспвиробників. І це прит

Середа, 15.03.2017 COMMENTS

Фінансовий ринок

FinТech Guide - перший!

2 жовтня, відбулась презентація першого системного огляду індустрії фінансових технологій у вигля

Середа, 10.10.2018 COMMENTS

Гроші

Недержавному пенсійному фонду «ОТП Пенсія» виповнюється 10 років. За цей час фонд став одним з лідерів на ринку недержавного пенсійного забезпечення. Наразі фонд «ОТП Пенсія» входить у ТОП-3 найбільших за обсягом активів відкритих пенсійних фондів в Україні, а також посідає 5 місце за кількістю учасників серед таких фондів та має найкращий в Україні темп залучення нових клієнтів. За час роботи фонду учасниками фонду вже стали 40 675 людей, що наразі зберігають в «ОТП Пенсія» понад 130,3 млн грн пенсійних заощаджень.

Внески у недержавний пенсійний фонд «ОТП Пенсія» є добровільними – їх можуть здійснювати як  фізичні особи за себе та своїх рідних, так і компанії на користь своїх працівників задля додаткової мотивації персоналу. За 10 років робити до фонду надійшло понад 87 млн грн внесків та вже було виплачено майже 11 млн грн пенсій.

Головна мета пенсійного фонду - не тільки акумулювання коштів, але й їхнє ефективне примноження та захист від інфляції. За ці роки інвестиційний прибуток від діяльності фонду склав 294%, що значно перевищує інфляцію, яка становила 191%.

«Звісно, з точки зору пенсійного накопичення цей ювілей не надто значний, але за цей період в Україні та світі відбулося багато цікавих та складних подій. Стабільні показники роботи та зростання нашого пенсійного фонду підтверджують, що довгострокові накопичення в Україні можуть бути надійними та ефективними. Ми вдячні нашим клієнтам за довіру та продовжуватимемо працювати над забезпеченням для них гідного рівня життя на пенсії», - говорить Віталій Дишловий, керівник департаменту маркетингу і продажів компанії з управління активами «ОТП Капітал».

Ощадбанк впровадив сервіс «Валютний модуль» у системі дистанційного обслуговування малого та середнього бізнесу.

Ощадбанк розширює можливості клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу при користуванні системою дистанційного обслуговування Corp Light. Відтепер підприємцям став доступний новий сервіс «Валютний модуль» для здійснення широкого спектра операцій з іноземними валютами: формування заявок на купівлю/продаж/конвертацію іноземної валюти та робота з платіжними документами, а саме створення, редагування, візування та відправлення їх до банку, використання шаблонів, дублювання документів, перегляд історії та керування правами доступу до платежів в іноземній валюті користувачів без права підпису.

 

Крім того, в серпні 2018 року Ощадбанк  першим в Україні почав використовувати глобальну технологію SWIFT gpi при здійсненні транскордонних розрахунків. Завдяки цьому міжнародні розрахунки через Ощадбанк стають більш швидкими та прозорими, а додаток gpi Tracker дає змогу відстежувати міжнародні платежі в режимі онлайн. 18 листопада банк приєднався до нової послуги gCOV у рамках SWIFT gpi, в якій перекази відправляються за технологією з покриттям, що дає можливість уникати списання додаткових комісій банками-кореспондентами при здійсненні транскордонних розрахунків у системі SWIFT та забезпечує збереження інформації про платіж до кінцевого отримувача. Ощадбанк підтримує зв’язки з понад 170 банками світу для здійснення  міжнародних переказів методом з покриттям.

 

Corp Light– система дистанційного обслуговування клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку, що надає їм можливість цілодобово управляти рахунками, в тому числі за допомогою мобільного додатку.

 

Прес-служба Ощадбанку

15 листопада відбулась міжнародна конференція «Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсію?», яку провела канадська неурядова організація «Stabilization Support Services» у співпраці з комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

У заході взяли участь посли іноземних держав, провідні міжнародні експерти з пенсійних питань, державні службовці, народні депутати та громадські активісти. Учасники дискутували про те, як в умовах збройного конфлікту та окупації частини території України забезпечити пенсійні права внутрішньо переміщених осіб.

Конференція стала дискусією за участі всіх сторін, зацікавлених у вирішенні проблеми відновлення соціальних прав переселенців. Перша сесія конференції була присвячена обговоренню поточних проблем з пенсійним забезпеченням внутрішньо переміщених осіб. Право на соціальний захист, право на пенсію – це конституційні права громадянина. І факт внутрішнього переміщення громадянина не може обмежувати ці його права.

«Пенсійне забезпечення – це частина суспільного договору. Внутрішньо переміщені особи не мають зазнавати дискримінації під час реалізації права на пенсію. Досить часто від політиків та керівників державних установ ми чуємо, що держава має ще жорсткіше контролювати та перевіряти переселенців. Нібито перевірки є засобом захисту ВПО. Міфи, які з 2014 року продовжують жити в суспільстві, виправдовують політику припинення виплат внутрішньо переміщеним особам. Однак, не існує жодного виправдання порушенню прав людей, які одними з перших постраждали від конфлікту та окупації на Донбасі і в Криму»,  зазначила Вершиніна, менеджерка програми «Радник з питань ВПО».

Наявні моделі вирішення проблем соціального забезпечення ВПО обговорили учасники другої сесії, присвяченої міжнародному досвіду у сфері пенсійного забезпечення переселенців. У результаті воєнного конфлікту та у зв’язку з неможливістю контролювати частини територій, з аналогічними проблемами зіткнулися, зокрема, уряди Грузії, Сербії, Молдови, Азербайджану, Кіпру, Вірменії.

«Міжнародне право передбачає, що ВПО не мають страждати від будь-якої дискримінації у реалізації їхнього права на пенсію», зазначила Брід Ні Грайнне, докторка філософії, старша дослідниця Інституту судочинства Університету Масарика.

Які механізми заповнення прогалин в діючому законодавстві України можуть допомогти у відновленні пенсійного забезпечення ВПО,  обговорили учасники третьої сесії.

«Тягар доведення у судовому порядку права на пенсію має бути знятий з ВПО, які і без того зазнали серйозних потрясінь. Остаточною крапкою у питанні законності припинення пенсійних виплат переселенцям поставив Верховний Суд рішенням у зразковій справі.  Вищу юридичну силу Конституції України, профільних законів та практики Європейського суду з прав людини над дискримінаційними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів вже неодноразово доведено у судах різних інстанцій у питаннях нарахування та виплати пенсій переселенцям та мешканцям окупованих територій. Тож вирішальний крок, за Урядом від якого очікують виваженої та орієнтованої в першу чергу на людину політики щодо пенсіонерів»,  підкреслила Дарина Толкач, координаторка з адвокації БФ «Право на захист».

Порушення прав переселенців та мешканців окупованих територій завдає шкоди репутації України на міжнародній арені.

«Ми закликаємо Уряд України надати усім громадянам України рівний доступ до пенсій незалежно від місця проживання чи реєстрації як ВПО. Розірвавши залежність пенсій від реєстрації як ВПО, держава забезпечить можливість реалізації права на пенсію для всіх осіб, які постійно проживають на неконтрольованій території та мають право отримувати пенсію на контрольованій території через українські банки без непотрібних перепон. Розірвання зв’язку між доступом до пенсій та реєстрацією як ВПО зніматиме надмірне навантаження з департаментів соціального захисту та зменшить витрати державного бюджету, пов’язані із верифікацією. Крім того, це покращить якість даних щодо внутрішнього переміщення, що сприятиме державному плануванню в сфері надання допомоги ВПО. Зважаючи на таку кількість переваг і для осіб поважного віку, і для держави, наступив час впроваджувати зміни»,  наголосила Ноель Калгун, заступниця Представника Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Громадськість, правозахисники, організації, які об’єднали внутрішньо переміщених осіб в Україні, вже запропонували Уряду і парламенту механізм відновлення прав переселенців та мешканців окупованих територій. Ці пропозиції зібрані в законопроекті № 6692. Його мета – відновити право на пенсію для громадян, які через різні причини не можуть отримати довідку ВПО.

2 жовтня, відбулась презентація першого системного огляду індустрії фінансових технологій у вигляді інфографічного довідника. Довідник було підготовлено на базі відкритих джерел та ексклюзивних даних компаній завдяки спільним зусиллям контент-агентства Top Lead, Ощадбанку та юридичної фірми AEQUO.

У довіднику пояснюється що таке FinTech, хто є гравцями ринку фінансових технологій, як влаштовані сегменти ринку, демонструється актуальний стан та тренди індустрії. Тут відображено еволюцію фінансової та банківської системи, показано юридичні стимули та перешкоди розвитку перспективної індустрії в Україні та світі.

Під час презентації довідника відбулась експертна дискусія щодо індустрії фінансових інновацій.

«Банки та фінтех-компанії приречені на тісне співробітництво: це в інтересах обох сторін. Традиційні фінансові установи фактично «утилізують» розробки фінтеху, при цьому роблячи це в різний спосіб: купують фінтех-стартапи, укладають партнерські угоди з такими компаніями, створюють дочірні фінтех-установи. Що стосується Ощадбанку, то ми пішли шляхом заснування внутрішніх стартапів. Існує один наш фінтех-стартап, який вже «переріс» банк. Це Bank ID, створений Ощадбанком та переданий НБУ — фактична реалізація е-goverment в Україні. Окрім того, є інтернет- та мобільний банкінг «Ощад 24/7» із понад трьома мільйонами користувачів, власний та зовнішні мобільні гаманці — Ощад PAY, Apple PAY, Google PAY та Garmin PAY, численні cashless-проекти для фестивалів, муніципалітетів, освітніх закладів. Кількість фінтех-ініціатив Ощадбанку постійно зростає. Тому абсолютно логічно, що саме Ощад став банком-партнером Fintech Guide 2018»,  — прокоментував Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку.

«Що таке фінтех? У нашому довіднику ми даємо відповідь на це питання. Фінтех — це індустрія, яка з'явилася нещодавно, і в якій останні 2 роки відбуваються активні зміни. Ми створили цей довідник, щоб створити платформу для обговорення. Довідник пояснює фінтех за допомогою зрозумілої інфографіки та кейсів. В ньому ми показуємо все: сегменти фінтеху, як він влаштований, ланцюжок створення цінності, основних гравців. Також ми пояснюємо важливу відмінність фінтеху від усіх інших технологій — він працює на вже наявній фінансовій системі. Інфраструктурні рішення надають вже наявні гравці: банки, платіжні системи. Також ми звернули увагу на дуже важливу тему регулювання. На відміну від інших технологій, у фінтеху регулювання починається з першого дня роботи компанії», — наголосив Станіслав Шум, CEO Top Lead.

«Новітні технології, без перебільшення, є одним з визначальних чинників розвитку сучасної фінансової системи. Спостерігається швидке масштабування фінтех індустрії – фінтех-компанії не тільки освоюють нові ніші, але й активно співпрацюють з «класичними» гравцями на ринку фінансових послуг. На сьогодні вже важко уявити банк чи іншу фінансову установу, яка б не застосовувала у своїй діяльності сучасних технологій, не намагалась запропонувати своїм клієнтам інноваційні сервіси. Ринок еволюціонує, що, в свою чергу, потребує нових підходів до вирішення юридичних питань. Інноваційні бізнес-ідеї вимагають інноваційних юридичних рішень. Юридична фірма Aequo завжди мала репутацію надійного та ефективного партнера, здатного перевершити очікування клієнта, якою б амбітною не була його мета. За версією IFLR European Awards 2018, Aequo визнана найбільш інноваційною юридичною фірмою в Україні. Ми пильно слідкуємо за фінтех-індустрією та з радістю долучаємось до ініціатив, які сприяють її подальшому розвитку. Саме тому, Aequo виступила експертним партнером та одним з ініціаторів Fintech Guide 2018», – коментує Юлія Кирпа, партнер, керівник банківської та фінансової практики Aequo.

Перший інфографічний Fintech Guide 2018 доступний для завантаження: https://businessviews.com.ua/ru/the-infographics-report-fintech-guide-2018/.

 

Довідково: Довідник підготувало контент-маркетингове агентство Top Lead за підтримки експертів з UAPAY та партнерів: Ощадбанку та юридичної фірми AEQUO Law Firm. Інформаційні партнери — компанія Mastercard, EBA, фінансовий супермаркет Finance.ua. Аналітичний партнер — BusinessViews. Організатори дискусії — контент-маркетингове агентство Top Lead спільно з Ощадбанком та юридичною фірмою AEQUO.

Прес-служба Ощадбанку

112 підприємств залучили 380 млн грн кредитів протягом першого року дії Програми Німецько-Українського Фонду (НУФ) з підтримки інвестиційних проектів малих і середніх підприємств (МСП). Ця Програма – частина ініціативи EU4Business, активна фаза реалізації якої розпочалась у вересні 2017 року.
 
«Німецько-Український Фонд запровадив ефективну модель фінансування МСП завдяки кредиту Уряду Німеччини та фінансової допомоги ЄС. Лише за рік вдалось профінансувати проектів МСП на суму більше ніж 380 млн грн. Наступний крок – масштабування цієї моделі  для охоплення більшої кількості МСП України, які прагнуть розвивати та модернізувати свій бізнес», – повідомив Олег Стринжа, виконавчий директор НУФ.
 
Бюджет програми НУФ складає 10 млн євро. Це – позика Уряду Німеччини, надана через німецький банк розвитку KfW, яка була конвертована в гривню. Кредитування в національній валюті стало можливим завдяки ініціативі ЄС EU4Business, через яку були надані 5 млн євро на покриття потенційних збитків від коливання валютного курсу. За умовами програми, українські підприємці можуть отримати кредити у гривні еквівалентом до 250 тис євро терміном до 6 років за відсотковою ставкою 15% в банках-партнерах НУФ: ПроКредит Банк, Кредобанк та Укргазбанк. Це  значно нижче поточного рівня ринкових ставок.
 
«За нашою оцінкою, серйозними перешкодами для українських МСП в отриманні доступу до фінансування є валютні ризики, а також високі відсоткові ставки за кредитами. Ініціатива Європейського Союзу EU4Business, серед іншого, спрямована на вирішення і цієї проблеми, що сприятиме економічному зростанню та появі нових робочих місць», – поінформував Сімоне Раудіно, координатор сектору економіки, торгівлі та міжнародного співробітництва Представництва ЄС в Україні.
 
До програми НУФ долучилися Київська міська державна адміністрація та Тернопільська обласна державна адміністрація. Вони компенсують половину відсоткової ставки за кредитами МСП з місцевих бюджетів. Для підприємців це означає ще більш доступні та дешеві кредити.
НУФ підписав угоди про співробітництво ще з 4 обласними державними адміністраціями: Харківською, Черкаською, Волинською та Одеською.  Ідеться про запровадження аналогічних програм.
 
«На мій погляд, такі програми є позитивним прикладом в Україні, який демонструє успішне поєднання зусиль міжнародних та місцевих партнерів щодо поліпшення програм фінансово-кредитної підтримки», — сказав Лутц Хорн-Хааке, директор Офісу KfW в Україні.
 
Найактивніше кредити залучали МСП, які займаються сільським господарством (77%), переробною промисловістю (18%) та готельно-ресторанним бізнесом (5%). Найбільше кредитною програмою скористалися підприємці з Чернігівської, Вінницької, Одеської і Дніпропетровської областей.
 
Довідкова інформація:
Європейський тиждень підприємництва в Україні є частиною загальноєвропейської кампанії з розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння підприємництву та інформування про підтримку ЄС розвитку приватного сектору. Українські підприємці дізнаються про яскраві ідеї та можливості співпраці та підтримки, які пропонує Європейський Союз місцевому бізнесу. Протягом вересня-листопада 2018 року відбудеться низка заходів у 16 містах по всій Україні, на яких підприємці дізнаються, як вийти на міжнародні ринки, де знайти фінансові ресурси та як розвинути навички ведення бізнесу і поліпшити діловий клімат в країні.
Повний календар подій.
 
EU4Business – це програма ЄС, яка підтримує приватний сектор в країнах Східного Партнерства. Вона охоплює 17 ініціатив, що стосуються України і мають загальний бюджет близько 150 млн євро.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені