Гроші

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Гроші
Зберегти
Скасувати
Відновити

Інвестиції, Пенсії

Інвестиції Європейського

Європейський інвестиційний банк надає ДП «НЕК «Укренерго» кредит у розмірі 136

Неділя, 3.06.2018 COMMENTS

Банки, Ломбарди

Безготівкова оплата на с

Ощадбанк та компанія Mastercard встановили мережу для приймання безготівкових оплат на НСК «

П'ятниця, 25.05.2018 COMMENTS

Страхування

Застрахували київський H

СК «ПРОВІДНА» уклала договір за програмою комплексного страхування з п'ятизіркови

Четвер, 28.05.2015 COMMENTS

Фінансовий ринок

Статус криптовалют

До 2018 року в світі створено біля 1800 різних криптовалют, а ринок демонструє постійно зростаючу

П'ятниця, 25.05.2018 COMMENTS

Гроші

Європейський інвестиційний банк надає ДП «НЕК «Укренерго» кредит у розмірі 136 млн. євро. Його мета – підтримати всеохопну програму з модернізації інфраструктури підприємства з передачі електроенергії. Це допоможе гарантувати надійне джерело електроенергії для українських громадян і компаній. Український уряд рішуче підтримує цей проект. Доказом цього слугує угода, яку Кабмін підписав сьогодні з ЄІБ і яка надає гарантії підтримки банківського кредиту.

Також сьогодні ЄІБ та Україна підписали Меморандум про розуміння. Він спрямований на розвиток проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг». У рамках цього проекту здійснюватимуться інфраструктурні інвестиції, спрямовані на поліпшення безпеки автомобільних доріг – що є головним питанням для громадян України та пріоритетом для уряду. Окрім того, ЄС прагне надати грант технічної допомоги у 4,25 млн. євро. Його мета – підтримати розвиток і впровадження проекту, забезпечуючи для України доступ до найкращих практик у сфері безпеки дорожнього руху.

Ці проекти підтримані гарантією Євросоюзу у рамках мандату зовнішнього кредитування ЄІБ. Вони є вкрай важливими, оскільки ЄС та Україна визначила обидві сфери – і транспортну, і енергетичну – ключовими секторами для співпраці.

Віце-президент ЄІБ Вазіл Гудак сказав таке: «Наші операції з кредитування в Україні сприяють розвитку держави та допомагають поглиблювати її співпрацю з Європейським Союзом. Такі операції відбуваються повністю у відповідності до політик ЄС та сягають приблизно 5,5 млрд. євро. Обидва проекти матимуть прямий позитивний вплив на якість життя українських громадян, а також надалі розвиватимуть економіку України та зміцнюватимуть її конкурентоздатність».

Відвідавши сьогоднішню церемонію підписання, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прокоментував подію так: «Український уряд прагне зміцнити співпрацю з Європейським інвестиційним банком. Саме тому я, як Прем’єр-міністр, вітаю підписання двосторонніх документів, що мають сприяти реформам у моїй країні, зокрема за допомогою оновлення енергетичної та дорожньої інфраструктури».

«Безпека дорожнього руху – це питання прав людини, адже кожне окреме життя важливе, – підкреслила Європейська Комісарка з транспорту Віолета Бульц. – Потрібен всеохопний підхід, включаючи зміну поведінки, освіту, контроль за виконанням та інфраструктуру. Ми розвинули експертне середовище та зобов’язалися поліпшити дорожню безпеку в ЄС; ми раді, що можемо поділитися цим глобально з такими країнами-партнерами, як Україна. Я рада, що сьогодні Україна та ЄІБ підписують цю важливу програму, яку також підтримують кошти ЄС».

За допомогою кредиту ЄІБ ДП «НЕК «Укренерго» буде здійснено фінансування реконструкції 12 підстанцій потужністю від 220 до 750 кв., розташованих у Дніпровській електроенергетичній системі. Цей кредит доповнює іншу допомогу від міжнародних фінансових інституцій з реконструкції чинної інфраструктури та розвитку сучасної оптоволоконної комунікаційної інфраструктури задля захисту, моніторингу та контролю над електромережевим комплексом, сприяючи контролю на відстані за усіма пов’язаними підстанціями по всій Україні.

Проектом «Підвищення безпеки автомобільних доріг» здійснюватиметься підтримка муніципальних проектів у п’яти найбільших містах України – Дніпрі, Харкові, Києві, Львові та Одесі. Їх буде спрямовано на підвищення безпеки на дорогах та сприяння кращому доступу до громадського транспорту. Проектом фінансуватимуться інфраструктурні інвестиції, спрямовані на поліпшення безпеки автомобільних шляхів, розвиток ІТ-рішень заради безпечного та ефективного управління дорожнім рухом і розвиток зручностей для велосипедистів і пішоходів.
 
Контекст
Європейський інвестиційний банк – це банк Європейського Союзу, який надає довготермінові кредити. Це єдиний банк, яким володіють  та який представляє інтереси країн-членів Європейського Союзу.

До 2018 року в світі створено біля 1800 різних криптовалют, а ринок демонструє постійно зростаючу динаміку. Україна входить до топ-10 країн світу за кількістю користувачів криптовалют, а щоденні обсяги торгів ними із використанням гривні сягають 1.9 млн дол. США.

При цьому правовий статус криптовалют, операцій з ними та оподаткування в Україні досі не визначений. Як результат, компанії, що ведуть діяльність у сфері криптовалют, не реєструються офіційно, а непрогнозованість дій контрагентів та органів влади у відносинах з учасниками ринку криптовалют породжує низку перепон для їхньої діяльності. Зокрема, проблеми з банківським обслуговуванням, ризики визнання відповідної діяльності незаконною, невизнання смарт-контрактів тощо.

Проблематику ринку представники влади, бізнесу, громадськості та експертних кіл обговорювали 24 травня під час Круглого столу «Регулювання ринку криптовалют в Україні». Організатором заходу виступив BRDO за підтримки EU4Business\FORBIZ в рамках Публічного діалогу #PROДіалог.

Експерти BRDO провели системний перегляд чинного законодавства та виявили, що наразі в Україні відсутнє не лише спеціальне регулювання відносин на ринку криптовалют, але і самі норми, що визначали б поняття криптовалют. Так, законодавчо не визначено поняття «криптовалюти», «віртуальні валюти», «цифрові грошові знаки», не встановлено жодних окремих вимог до операцій з криптовалютами, а також не визначено окремих дозвільних процедур на ринку.

«В законодавчому полі держава ігнорує ринок криптовалют. Де-факто ринок в Україні існує та розвивається, а де-юре – його немає. Правова невизначеність провокує ризики для учасників ринку і його тінізацію, а держава не отримує податки», - відзначив керівник сектору IT BRDO Олександр Кубраков.

З визначенням проблематики погоджується також засновник кріптовалютной біржі KUNA Михайло Чобанян: «Формування зрозумілих правил гри з боку регулятора – найбільша необхідність для бізнесу і буде однозначним благом не тільки для ринку криптовалют, але й економіки загалом». 

Учасниками ринку є криптовалютні біржі, онлайн- та оффлайн обмінники, майнери та компанії-емітенти власних криптовалют (токенів). Так, за 2017-2018 рр. компаніями з українським походженням було створено 25 криптовалют, а обсяг залучених через ICO коштів склав більше 99 млн дол. США в еквіваленті. Загалом, за експертними оцінками, розмір сегменту майнінгу криптовалют в Україні перевищує 100 млн дол. США на рік.

«Криптовалюта і blockchain – це вже є, це реальність, і державі необхідно визначитися з правильним варіантом поводження у сфері, яка має величезний потенціал. Ринок крипти – це потужний елемент цифровізації економіки, що вбиває корупцію», - переконаний Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко.

За результатами дослідження BRDO, відповідно до чинного цивільного та господарського законодавства, криптовалюти є майном, до податкового – товаром (нематеріальним активом). При цьому на криптовалюти виникає право власності, і вони можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої.

Разом з цим, у 2014 р. НБУ відніс Bitcoin та інші криптовалюти за аналогією до грошового сурогату. Така позиція була викладена у роз’ясненні щодо правомірності використання в Україні віртуальної валюти та Листі НБУ від 08.12.2014 №29-208, що фактично заборонило використання криптовалют в Україні для розрахунків. Проте наприкінці 2017 р. НБУ переглянув свій підхід до визначення криптовалют, а відповідний Лист втратив актуальність у березні 2018 року. Тим не менш, усталена практика сприйняття ринку стримує його розвиток. 

За оцінкою BRDO, вирішити більшість проблемних питань ринку криптовалют на першому етапі можна завдяки роз’ясненню регуляторів:

  • офіційному роз’ясненню від Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби щодо класифікації криптовалют як нематеріального активу та підтвердження цієї позиції НБУ;
  • офіційному підтвердженню від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, що майнінг не є ліцензованим видом діяльності.

 На другому етапі, потрібне буде внесення змін до Закону про запобігання відмиванню доходів (№ 1702-VII) та інтеграція у нього поняття “віртуальні валюти” і визначення провайдерів, залучених до послуг з обміну віртуальними та фіатними валютами, суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Особливо зважаючи на затвердження 14 травня 2018 р. відповідних змін до Директиви 2015/849/ЄС, які Україна буде зобов’язана імплементувати відповідно до плану заходів з виконання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Такий підхід дозволить максимально оперативно мінімізувати більшість існуючих ризиків і розробити необхідну законодавчу базу для подальшого розвитку ринку.

У заході також взяли участь Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов, Директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономіки Денис Гутенко, Директор Департаменту координації системи фінансового моніторингу Держслужба фінмоніторингу Олександр Глущенко, Експерт проекту «Посилення регулювання і нагляду над небанківським фінансовим сектором» Енріке Конехеро, керуючий партнер АО Juscutum Артем Афян, співзасновник Hacken Єгор Аушев, Global government director компанії Bitfury Владислав Радиш, представники Міністерства фінансів, Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а також представники бізнесу та експерти.

 

Довідково:

Ініціаторами регуляторної реформи є Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба за сприяння BRDO. Підтримку процесу надає ЄС в рамках ініціативи EU4Business/ FORBIZ.

BRDO – провідний незалежний експертно-аналітичний центр з регуляторної політики в Україні.

Публічний Діалог між владою та бізнесом має за мету вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в Україні.

 

*криптовалюта – це специфічний вид цифрового активу, функціонування якого забезпечується криптографічними методами.

 

 

Ощадбанк та компанія Mastercard встановили мережу для приймання безготівкових оплат на НСК «Олімпійський». На 42 точках фудкорту верхнього й нижнього ярусів стадіону встановлено 185 безконтактних POS-терміналів Ощадбанку виробництва компанії Ingenico: новітня модель Lane/5000 розроблена для інтенсивної експлуатації. Першими оцінити переваги безготівкової оплати на головній арені країни зможуть гості UEFA Champions League Final Kyiv 2018, що відбудеться 26 травня. Вболівальники матимуть змогу розраховуватись за їжу та напої платіжними картками чи пристроями з NFC-гаманцями.

Mastercard виступив куратором технічної частини реалізації проекту, ексклюзивним банком-еквайром проекту став Ощадбанк.  

«Mastercard разом із партнерами щодня працює над тим, щоби створювати нові можливості для швидких та безпечних безготівкових оплат, розширювати мережу прийому безготівки. Це особливо актуально для потужних подій, які збирають тисячі гостей з усіх кінців світу – як UEFA Champions League Final Kyiv 2018. Встановлення на головній арені  країни, НСК «Олімпійський», мережі безготівкових розрахунків – це справді знаковий проект для міста та всієї країни. Він дозволить всім гостям Фіналу почувати себе з платіжною карткою як удома – без необхідності обмінювати гроші чи знімати готівку. А найголовніше: спільно з Ощадбанком ми створили на «Олімпійському» безготівкову smart city інфраструктуру, яка служитиме місту не один рік потому», — прокоментувала Віра Платонова, генеральний директор Mastercard в Україні.

 

Згідно з дослідженнямMastercard, 31 % футбольних вболівальників підтримує ідею впровадження технології безконтактної оплати на стадіонах[1]. Оплати за допомогою звичайних та безконтактних карток й NFC-платежі смартфоном допоможуть швидко, зручно й безпечно розраховуватись українським та іноземним вболівальникам на стадіоні, до оплати приймаються картки різних банків світу та платіжних систем.

 

«Еквайрингові проекти Ощадбанку в партнерстві зMastercard відомі як найкрутіші й наймасштабніші. Це наш фірмовий стиль. Лише Ощад здатний у найкоротший термін обладнати головну арену країни – НСК «Олімпійський» – 185 POS-терміналами! Відтепер зручні безготівкові розрахунки стають доступними всім його відвідувачам. Невдовзі більше 60 тисяч футбольних уболівальників, серед яких буде багато громадян інших країн, зберуться на фінал Ліги чемпіонів УЄФА-2018. І завдяки потужній термінальній мережі на «Олімпійському» вони будуть почуватись ще більш комфортно, не думаючи про необхідність мати при собі готівку, і зручно оплачуватимуть покупки безконтактними картками або мобільними телефонами. Впевнено рухаємо Україну в напрямі cashless, зміцнюємо імідж Києва як сучасної європейської столиці. Далі буде…»,  – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

 

НСК «Олімпійський» — головна спортивна та культурна арена України, трибуни якої вміщують понад 70 тис. гостей. Так, з моменту відкриття після реконструкції перед фіналом Чемпіонату Європи Євро-2012 у 2011 році на НСК «Олімпійський» було  проведено понад 150 футбольних матчів та 10 концертів українських та світових зірок.

«Ми як головна спортивна та культурна арена країни цінуємо час та комфортне перебування всіх наших відвідувачів як на футбольних матчах та концертах, так і інших заходах. Впровадження такого платіжного функціоналу дозволить значно економити час при відвідуванні наших фаст-фудів. Ми вдячні Mastercard та Ощадбанку за реалізацію спільного проекту. Безумовно, відтепер наші вболівальники зможуть витрачати свій час лише на позитивні емоції та підтримку своїх улюблених команд», — підсумував генеральний директор Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» Валентин Груздєв.

26 квітня 2018 року у Харкові відбулася одна з головних подій українського бізнес-простору — «Другий Фінансовий Ярмарок для малого та середнього бізнесу». Захід запроваджено Німецько-Українським Фондом (НУФ) за фінансової підтримки Уряду Німеччини та Євросоюзу з метою зближення представників малого та середнього бізнесу (МСБ) з провідними гравцями фінансового ринку України та сприянню розвитку економіки України.

«Ми разом заради зростання, — цими словами, що перефразують слоган Німецько-Українського фонду, розпочав вітальне слово на Ярмарку Лутц Хорн-Хааке, директор офісу KfW в Україні. — Для німецького уряду підтримка економічного розвитку, формування стабільної та капіталізованої української економіки залишається пріоритетним викликом протягом кількох останніх років. Малий та середній бізнес було обрано не випадково, адже саме він є рушійною силою економічного прогресу, фундаментом національного добробуту, творцем ноу-хау та основної маси робочих місць».

Минулого року на аналогічному заході в Києві представники засновників НУФ — НБУ, Мінфін та KfW — підписали Програму з підтримки фінансування малих та середніх підприємств на 300 млн грн. Цього року на Другому Фінансовому Ярмарку НУФ підбив підсумки першого року роботи Програми.

Результати вражаючі: обсяг фінансування МСБ з початку реалізації Програми по всій Україні склав 237,8 млн грн, а поточний портфель кредитів МСП на день проведення Ярмарку перевищив 178 млн грн. 76% кредитів були видані підприємствам сільського господарства, що є інвестицією в розвиток одної з найбільш перспективних галузей української економіки, 23% кредитів були спрямовані на фінансування інвестиційних проектів МСП, задіяних в промисловості. Середня сума кредиту становить близько 70 тис. євро, а середній рівень процентної ставки для МСБ склав 14,8%. Все це допомогло зберегти 2047 робочих місць у 2017 році та створити 5 робочих місць лише у першому кварталі 2018 року.

«Другий Фінансовий Ярмарок у Харкові став для нас важливою віхою на шляху розповсюдження доступного фінансування для МСБ по всій Україні та залучення всіх зацікавлених сторін до діалогу, — зазначив в.о. керівника НУФ Валерій Майборода. — Ми залучили представників місцевої влади, банків і підприємців, щоб усі вони побачили можливості, які в змозі відкрити один одному».

Однією з основних тем ярмарку стала роль місцевих органів влади у розвитку українського підприємництва, принципи та алгоритми взаємодії сторін задля досягнення оптимального результату. Представники МСБ представили власні кейси отримання кредитних коштів за Програмою НУФ. У фіналі учасники Ярмарку обговорили, якою має бути інфраструктура підтримки МСБ для посилення інвестиційного кредитування економіки України.

 

Про Німецько-Український Фонд

Німецько-Український Фонд (НУФ) – партнер українського малого та середнього бізнесу вже протягом 20 років. Фонд заснований Національним банком України, Міністерством фінансів України та німецьким державним банком KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), який за дорученням німецького уряду фінансує програми розвитку у всьому світі. НУФ – неприбуткова установа, яка здійснює підтримку фінансування мікро, малих та середніх підприємств України шляхом надання їм кредитів через банки-партнери для здійснення інвестицій в основний та обіговий капітал. З початку діяльності НУФ в 1996 році в рамках його програм підтримку фінансування отримали понад 162 601 суб’єктів малого та середнього бізнесу на загальну суму близько777 млн євро.

 Останнім часом, у ЗМІ з постійною періодичністю з’являється інформація щодо дій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в Україні, які не сприяють підвищенню ефективності реалізації майна збанкрутілих банків. В учасників ринку реалізації банківських активів ФГВФО викликає здивування через свою не логічну поведінку.


     Все починалося з бажання монополізації ринку в руках не прозорого ДП «СЕТАМ», потім – бажання продавати лоти великими пулами за мізерну ціну через квазі «американські» майданчики.


     Складається враження, що Фонд гарантування вкладів свідомо не бажає розвивати той механізм, який зараз ефективно працює – Прозорро.Продажі.


     З одного боку, представники Фонду разом з представниками НБУ не виконують свої обіцянок, щодо виставлення 90% активів на продаж через зазначену систему у 2017 році.


     Останній конкурсний відбір електронних майданчиків також продемонстрував небажання Фонду швидко реалізовувати активи за максимальними цінами.


     З 14 майданчиків до роботи допустили тільки 4! Решті було відмовлено за формальними причинами: недостатньо досвіду й таке інше. Однозначно це повинно потягнути за собою судові процеси та відповідальність посадових осіб.


​​​​​​​     Приємно, що на шкідливі дії Фонду вже звернув увагу Прем’єр-міністр України, що дає надію на отримання належної оцінки суб’єктивних та корупційних дій представників Фонду, що заважають здійснювати діяльність ФГВФО ефективно та з огляду на інтереси держави.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені