Україна і Данія мають єдине розуміння в тому, що енергоефективна економіка є ключем до суспільного доброботу та національного суверенітету. Про шляхи досягнення цих цілей йшлосяна прес-брифінгу «Енергоефективна економіка 2030: орієнтири Данії та України» за участі українських і данських урядовців та бізнесу.

Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, зауважив, що за останні три роки Україна справді зробила великий крок вперед у напрямі сприяння енергоефективності в ключових секторах економіки. Але це лише перший крок. «Верховна рада за цей період ухвалила важливе законодавство, створені необхідні умови для запуску Фонду Енергоефективності, спрацювала програма «Теплі кредити», продемонструвавши великий інтерес з боку населення до зниження енерговитрат. Але ми все ще робимо замало: 80 тисяч муніципальних об’єктів та більше 200 тисяч багатоквартирних будинків все ще мають одні з найвищих показників енергоспоживання у світі. В бюджеті передбачено десятки мільярдів гривень на виплати субсидій, а грошей на «Теплі кредити» для ОСББ, що реально дають зниження енергоспоживання, маємо лише 400 млн - цього фінансування не вистачає на задоволення реального попиту навіть на один квартал», - констатував пан Домбровський.

В той же час, українські муніципалітети та домогосподарства можуть сьогодні знаходити необхідний ресурс для суттєвого зниження енерговитрат. За даними Мінрегіону, станом на 1 серпня 2017 року на депозитних рахунках в банках українські міста мають більше 10,5 млрд гривень. «Якщо використати ці гроші на модернізацію фізичної інфраструктури міст, вже за декілька років муніципалітети не лише повернуть ці інвестиції за рахунок досягнутої економії на енергоресурсах, а й зможуть вивільнити значний обсяг коштів місцевих бюджетів на інші потреби. Якщо про ефект від встановлення індивідуальних теплових пунктів вже всі знають, то інше комплексне рішення Danfoss з модернізації водоочищувальних станцій, дозволяє містам щорічно економити близько 30% всіх витрат на електроенергію, - і це лише один з прикладів» - сказав Андрій Берестян, генеральний директор DanfossУкраїна.

Президент Danfoss Heating Ларс Твін, зі свого боку, наголосив на тому, Україна має величезну конкурентну перевагу у розвиненій інфраструктурі централізованого теплопостачання. Тоді як в Німеччині до системи централізованого опалення під’єднані лише 12% всіх споживачів, в Україні їх наразі – 42%. Пан Твін наголосив, що системи централізованого теплопостачання дозволяють включати в єдину мережу всі джерела тепла, що є в місті, дозволяють не залежати від одного виду палива, є стабільнішими та за умови правильного проектування – дешевшими для споживача. «Моя щира порада для українських муніципалітетів – дивитися в сторону модернізації, а не від’єднання. В ЄС ми чітко взяли цей вектор», - сказав пан Твін.

 

Про Danfoss: Danfoss- найбільша промислова компанія Данії, світовий лідер у виробництві енергоефективного обладнання: систем тепло- та холодопостачання, привідної автоматики, гідравлічної техніки тощо. Дохід компанії у 2017 році склав  € 5,8 млрд, показник операційного прибутку – 11,1%. Danfossпрацює у більш, ніж 100 країнах світу, має 26 тисяч працівників та більше 70 заводів. Український офіс компанії відкритий у 1997 році.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені