Енергетика

На ДТЕК Добропільській ЦЗФ завершено другий проект з технічного переоснащення системи електроосвітлення. На ділянці конвеєрних галерей були встановлені 130 промислових LED-світильників, замінено 3,5 км кабельних ліній і щитові освітлення. Економія на електроосвітленні ділянки становить більше 85%. Це дозволить підприємству заощадити близько 500 тис. кВт·год або 840 тис. грн. на рік.

«В минулому році ДТЕК ЕСКО вже виконав для нас проект з технічного переоснащення системи освітлення в головному корпусі ЦЗФ. Заміна 340 світильників на світлодіодні і 6 км кабелю на новий дало економію понад 90% на електроосвітленні, а освітленість робочих місць зросла в три рази. Цей досвід надихнув нас рухатися далі: на нашому підприємстві не повинно бути темних місць. Робота збагачувачів повинна бути безпечною», – розповіла директор ДТЕК Добропільської ЦЗФ Надія Судак.

Помітні зміни позитивно оцінюють робочі фабрики.

Анжела Кобець, машиніст конвеєра ДТЕК Добропільська ЦЗФ:

«До того, як встановили нове освітлення, часто доводилося користуватися ручними ліхтарями для кращого огляду обладнання і його збирання. Тепер ми дуже раді, що такої необхідності немає. Завдяки новому висвітленню стало дуже легко побачити важкодоступні місця стрічкового конвеєра, виробляти їх прибирання. На робочій позначці з'явився денне світло, що дуже важливо в темний час доби».

Кирієнко Надія, машиніст конвеєра ДТЕК Добропільська ЦЗФ:

«Нові лампи в галереї моста №10 дозволили знизити споживання енергії та при цьому поліпшили якість освітлення. У світильників, встановлених раніше, був короткий термін служби. Практично кожну зміну доводилося проводити їх заміну. Тепер завдяки новим LED-лампам, приймаючи зміну, я точно знаю, що відпрацюю всі 12 годин при хорошому освітленні»!

«Модернізація електроосвітлення вигідна в усіх відношеннях. Ми економимо електроенергію і гроші. Наприклад, заміна одного світильника з лампою розжарювання 100 Вт на LED-світильник 15 Вт дає економію 85 Вт потужності. Або 744,6 кВт·год на рік. За кожен 1 кВт·год наше підприємство платить 1,86 грн. Разом один LED-світильник економить 1 385 грн. на рік.

Крім економії ми покращуємо рівень освітленості – значить, буде менше травматизму. Підвищуємо промислову безпеку: всі нові лампи мають захист від пилу і вологи. LED-лампи не вимагають спеціальної утилізації на відміну від люмінесцентних ламп, які містять ртуть. Нові лампи довговічні і служать кілька років. Відповідно знижуються експлуатаційні витрати по заміні ламп», – розповів головний енергетик Олександр Ярмоленко.

«Ми хотіли, щоб на підприємстві стало видно, як удень. Для цього недостатньо просто поміняти лампочки, зробити так званий релампінг. Ми комплексно підійшли до проекту. Разом з підрядниками ТОВ «І ЕЙ СОЛЮШНЗ» і ТОВ «ІнтелТек Україна» повністю перепроектувати систему освітлення: розташування світильників, світлові зони, перерахували навантаження на внутрішню електромережу. Як енергосервісна компанія ми профінансували 100% вартості розробки і реалізації проекту. У підсумку досягли запланованої економії електроенергії, підвищили комфорт для співробітників. Ще один аналогічний проект ми виконуємо на ДТЕК Павлоградської ЦЗФ – там скоро з'явиться 650 нових LED-світильників», – говорить директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Проект з модернізації електроосвітлення на ділянці конвеєрних галерей ДТЕК Добропільської ЦЗФ виконаний на умовах енергосервісного контракту терміном на 6 років. Протягом цього часу досягнута економія розподіляється в пропорції 75/25 між ЕСКО-інвестором і замовником. По завершенні терміну дії контракту все нове обладнання і 100% економії дістаються замовнику.

Ситуація на ТЕС України критична, до кінця опалювального сезону дефіцит вугілля становитиме 25 млн тон, і аж ніяк не 5 млн тон, як про це заявляють урядовці. Дефіцит вугілля призведе до відключення електроенергії в цілих регіонах. Таку думку висловив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, передає УННУНН з посиланням на Конфедерацію вільних профспілок України.

"На ТЕС запасів вугілля на 9 днів, вони працюють не на повну потужність, а ще зима не настала. Ситуація гірша, ніж хтось може собі уявити. Відключатимуть цілі області. Але найгірше, що заморозять міста. Будуть неконтрольовані відключення", – сказав М. Волинець.

За його словами, виробництво власного вугілля в Україні зменшилося на 3,5 млн тонн на місяць.

треба враховувати, що попереду ще листопад, грудень, січень, лютий, березень і квітень. Проблема надзвичайно серйозна. В уряді кажуть, що дефіцит вугілля до кінця опалювального сезону буде 5 млн тонн. Це необ'єктивна, неправильна інформація, дефіцит становитиме 25 млн тонн", – зазначив експерт.

Він також наголосив на тому, що дефіцит вугілля буде відчуватися дуже гостро за умови відсутності російського природного газу, а дорогий імпорт палива (з ПАР, - ред..) спричинить підвищення тарифів на електроенергію.

Однак, на думку М. Волинця в України вже немає іншого шляху, окрім все ж таки купувати вугілля за кордоном.

"Я з липня говорив, що необхідні інвестиції у власну вугільну промисловість, необхідно нарощувати видобуток. Але зробили все навпакишахти закривалися", – додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УННУНН, за даними Центру "CASE-Україна", наявного в України вугілля вистачить на 2,5 тижня, а ще близько 10 млн тонн вугілля потрібно імпортуватинаявного в України вугілля вистачить на 2,5 тижня, а ще близько 10 млн тонн вугілля потрібно імпортувати.

Також нагадаємо, ДП “Макіїввугілля” 1 жовтня відвантажило 20 тис. тонн вугілля на Старобешівську ТЕСДП “Макіїввугілля” 1 жовтня відвантажило 20 тис. тонн вугілля на Старобешівську ТЕС. За даними профспілок, шахтарям ДП “Макіївугілля” держава заборгувала 72 млн грн заробітної плати.

Зазначимо, що протягом 7 місяців поточного року шахтарі ДП “Макіїввугілля”, незважаючи на розташування шахт у безпосередній близькості до зони ведення бойових дій, виконали план видобутку вугілля на 103,6%.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені