Енергетика

Під час інтерв’ю Громадському телебаченню Голова Держенергоефективності Сергій Савчук пояснив, наскільки вигідно встановлювати сонячні панелі та як зростає попит українських родин на «чисту» енергію.

 

Так, якщо у 2014 р. лише близько 20 домогосподарств у всій країні мали сонячні електростанції, то станом на кінець 2018 р. таких родин – майже 7500.

 

При цьому, більшу частину таких СЕС, а саме – близько 4500 станцій, встановлено у 2018 році.

 

«Завдяки власній СЕС родина самостійно забезпечує потреби в електроенергії, заощаджує свій бюджет та ще й заробляє, реалізуючи надлишок енергії в мережу», - наголосив С.Савчук.

 

Ще один фактор, що суттєво вплинув на популярність сонячних панелей, - здешевлення технологій у всьому світі, а відтак і готової продукції.

 

Враховуючи швидкі темпи зростання попиту на сонячні панелі очікується, що у 2019 р. ще кілька тисяч родин перейде на «зелену» електроенергію.

 

Внутрішній ринок  використання СЕС, який швидко розростається, підтримав бізнес.

 

На початку лютого у Вінниці відкрито перше в Україні масштабне виробництво сонячних панелей. Це означає:

 

- випуск 200 МВт сонячних панелей у рік, а після завершення другої черги проекту – 400 МВт у рік;

 

- 120 нових робочих місць;

 

- 5 млн євро вкладених українською компанією інвестицій;

 

- додаткові надходження у місцеві бюджети;

 

- вітчизняні сучасні та якісні сонячні панелі, які зроблять гідну конкуренцію імпортному обладнанню.

6 грудня компанії PRANA, SolarGaps і Червона хвиля отримали відзнаки кліматичних інноваторів за успішно впроваджені “зелені” бізнес-проекти в Україні.

Компанія PRANA презентувала рекуператори на мідних теплообмінниках зі smart-керуванням. SolarGaps — жалюзі з сонячними панелями, які генерують енергію, а «Червона хвиля» розповіла про 3D-друк титаном деталей для аерокосмічної галузі.

 

Нагороду компанії отримали в рамках презентації програми FINTECC від ЄБРР “Кліматичні Інноваційні Ваучери”, яка спрямована на розвиток бізнесів, що впроваджують дружні до клімату низьковуглецеві інновації в своїй роботі. Компанії PRANA, SolarGaps і Червона хвиля — переможців ІІ хвилі програми, чиї бізнес-проекти успішно реалізовані в Україні.


Грантова програма є найбільшою в Україні, започаткована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. Впроваджується ГО Greencubator. Усього протягом 2017-2018 рр. 26 компаній-переможців отримали фінансування на загальну суму 870 000 євро. Наразі триває прийом заявок на п’яту хвилю.

____________________

COP 24 - одна з найважливіших міжнародних конференцій, що об’єднує зусилля країн у протидії кліматичним змінам. В 2018 році захід проходить в Катовіце, Польща, з 3 по 15 грудня. Протягом двох тижнів лідери країн світу, представники державних органів та громадських екологічних організацій мають затвердити правила для виконання Паризької угоди, а саме механізми фінансової співпраці між країнами задля скорочення викидів CO2.

Громадська організація Greencubator будує екосистему для стійкого підприємництва, низьковуглецевих інновацій, розвитку «зеленої» економіки в Україні та Східній Європі з 2009 року, учасник міжнародної конференції ООН COP24. Є партнером програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» в Україні з 2017 року. Розробляє програмні правила і процедури, організовує процес подачі та відбору компаній, що бажають отримати кліматичні ваучери. Окрім Програми Європейського Союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку з Кліматичних Інноваційних Ваучерів, організація проводить табір енергетичних інновацій TeslaCamp та виступає національним партнером найбільшого у світі змагання «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad.

З 19 по 21 листопада 2018 року в НСК «Олімпійський» відбулася ключова подія року в українській енергетиці — «Український Енергетичний Тиждень’18». Організатор - A7 CONFERENCES. Інвестиційний партнер - A7 CAPITAL.

Подія об’єднала чотири важливих українських форуми, які вже протягом трьох років збирають головних гравців ринку енергетики:

- IIІ «Український нафтогазовий інвестиційний форум ’18»  | 19 Листопада

- ІІІ «Український форум з відновлюваної енергетики ’18»| 20 Листопада

- ІІ «Український форум з енергоефективності ’18»| 21 Листопада

- І «Український форум ОСББ 18»| 21 Листопада

 

Український енергетичний тиждень став майданчиком для обговорення актуальних питань сектору енергетики України. В підсумку, Україна може і має стати енергонезалежною країною, з енергетичною безпекою, з розвиненим показником розвитку відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Основним наголосом форуму було залучення інвестицій в українські проекти. Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL; Співзасновник, Спілка Українських Підприємців (СУП), відкрила форум словами: «Для залучення інвестицій і загалом зростання рівня життя і достатку в Україні потрібно зробити перший крок. І цей перший крок – це верховенство права, це врегулювання судової системи; і тільки після того підуть іноземні інвестиції, які так потрібні зараз в Україні!»

 

Першим форум Українського енергетичного тижня став Український нафтогазовий інвестиційний форум. На Українському енергетичному тижні відбувся діалог між представниками уряду, бізнесом та галузевими організаціями. Наталя Кацер-Бучковська, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України: «Ринок газу є одним із ключових елементів забезпечення енергетичної безпеки, оскільки фактично третину енергоресурсів Україна споживає за рахунок природнього газу». Сергій Лещенко, Народний депутат України, Комітет з питань запобігання і протидії корупції, сказав: «Звичайно, ринок, що розвивається – це дуже привабливе середовище для того, щоб максимально консолідувати прибуток. Ніхто не обіцяє, що Україна стане успішною і для цього не треба нічого робити. Але якщо зміни йшли ще й на рівні парламенту, то цифри зросту були в двічі вищі, ніж є зараз». Андрій Коболев, Голова правління, Нафтогаз України, розповідав про нові постави, що стосуються учасників ринку газу: «Постанова передбачає дуже важливий крок – передачу бази абонентів на Міністерство фінансів від облгазів, які володіють цією базою. Але оскільки тільки облгази знають кількість абонентів, що споживають газ з його мережі, то без них це зробити швидко неможливо. Ця постанова не була підтверджена державною регуляторною службою, але якщо вона запрацює і облгази базу зможуть передати, то вже на початку наступного року можна буде провести монетизацію». Цікаво, що вже з’являються ініціативи компаній галузі, які роблять газонафтовий сектор України більш відкритим та прозорим. Тетяна Темнюк, Директор зі стратегічних комунікацій, Полтавська газонафтова компанія, переставила новий проект: «Враховуючи що наша країна проголосила курс на відкритість даних для залучення міжнародних інвесторів, то саме зараз час для того, щоб вивести дану сферу із тіні. Перш за все компанії повинні відкривати свої дані для того, щоб отримати цю прозору систему».

 

Другим форумом Енергетичного тижня був Український форум з відновлюваної енергетики, який мав на меті важливе завдання – обговорити альтернативних джерел енергії в Україні, які б мали зберегти енергетичні ресурси нашої планети. Сергій Савчук, Голова, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, коментує: «Ринок відновлюваних джерел енергії набагато ширший, набагато більший, його не можна звести до будівництва лише сонячних станцій. Я впевнений, що поки ми будемо робити аукціони, інвестор має знайти і збільшити фінансування інших проектів, які не менш цінні для економіки і з точки зору повернення інвестицій». Обговорювали, серед іншого, і систему аукціонів. Андрій Конеченков, Голова правління, Українська вітроенергетична асоціація, Віце-президент, Всесвітня вітроенергетична асоціація, підкреслив: «Коли ми говоримо про швидкий перехід на аукціони, то ми повинні розуміти для себе головну ціль такого переходу – це не штучне зниження тарифу, це створення нової схеми підтримки для відновлюваної енергетики, яка би задовольнила інвесторів. Ми готові переходити на нову систему аукціонів, але при цьому ми повинні зберегти інтереси ринка, щоб не зупити ринок, як це відбулося в Польщі і не опуститися до зниження тарифу». Було багато позитивних прогнозів та наголошень на перспективи розвитку сфери: Родіон Морозов, Директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження, Укргазбанк, запевнив:  «Наступного року ми все таки допоможемо і спробуємо отримати набагато дешевший -ресурс, який дозволить у період окупності 7-8 років інвестувати та фінансувати проекти відновлюваної енергетики».

 

Заключним третім форумом був Український форум з енергоефективності, ключовим питанням якого було збереження ресурсів, що вичерпуються та не відновлюються. Олексій Рябчин, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України, прокоментував нові постанови та закони: «Щодо енергоефективності на транспорті. У нас порядок політичний - це легалізування автомобілів на європейських номерах. Це єдине, що ми маємо. В нас є політика на транспорті, але у нас шалена залежність від імпорту палива з Росії і Білорусі. 80% палива імпортується. Замість того, щоб підтримувати екологічні автомобілі, давати знижки на гідриди, продовжувати політику ввезення автомобілів без ПДВ, без акцизу, вводяться ПДВ на електромобілі, тощо».  Данієль Арчетті, Керівник з продажів технологічних рішень для нафтогазових та комбінованих циклів, Turboden S.p.A., сказав: «Якщо клімат змінюється на більш жаркий, це означає що в майбутньому ми зіткнемося з деякими проблемами. Зміни клімату будуть завдавати шкоду нам, тому ми повинні витрачати набагато більше грошей, щоб змінити ситуацію. Наприклад, ми робимо генераторні системи парових турбін, щоб виробляти електроенергію з відходів, і покращити ситуацію в цьому секторі». У підсумку Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL, наголосила: «Україна є першою країною світу з енергоспоживання, настільки ми неефективні у споживання енергії. Найбільші питання виникають до енергетичного споживання у галузі промисловості, тому наш наступний форум у квітні 2019 року буде присвячений промисловості – Український промисловий тиждень’19».

 

Серед ключових спікерів Форуму: Хюг Мінгареллі, Голова, Представництво ЄС в Україні, Уле Т. Хорпестад, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні, Євген Мецгер, Заступник Голови правління, АБ «Укргазбанк», Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL; Співзасновник, Спілка Українських Підприємців (СУП), Андрій Коболєв, Голова правління, НАК «Нафтогаз України», Павло Станчак, Віце-президент, Член правління, АТ «Укртрансгаз», Остап Єднак, Народний депутат України, Наталія Кацер-Бучковська, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, ВРУ, Олег Прохоренко, Голова правління, Укргазвидобування, Тетяна Темнюк, Директор зі стратегічних комунікацій, СП «Полтавська газонафтова компанія», Сергій Лещенко, Народний депутат України, Комітет з питань запобігання і протидії корупції, Джонатан Поппер, Заступник Голови правління, Укрнафта, Сергій Савчук, Голова, Держенергоефективності України, Руслана Лижичко, співачка, Міжнародний Амбасадор відновлюваної Енергії, Юрій Гнатюк, Директор, ДП «Енергоринок», Марина Петров, заступник директора представництва в Україні, ЄБРР, Максим Лебедєв, Партнер, GOLAW, Родіон Морозов, Директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження, АБ «Укргазбанк» , Джоел Месселаарс, Керівник адвокатського відділу, WindEuropе, Владислав Єременко, Генеральний директор, Вітряні парки України, Карл Стурен, Засновник та президент, Віндкрафт Україна, Мустафа Сердар Атасевен, Президент, Турецька вітроенергетична асоціація; Президент, AtasevenGroup, Вячеслав Феклін, Директор в Україні, GeneralElectric, Марек Росзак, Керівник відділу консалтингу у сфері відновлюваних джерел енергії в Польщі, DNVGL– Energy, Роберто Кресітеллі, Старший директор в країнах Європи, Близького Сходу та Африки, SunpowerO&M, Юрій Подоляк, Комерційний директор, IKNET, Антон Абрамов, Директор, Photomates.r.o, Андрій Гладкий, Директор, ТОВ "Сонячні Системи"/SolarSystems, Андрій Семченко, Керівник департаменту андерайтингу, Страхова компанія «ІНГО Україна», Георгій Гелетуха, Голова правління, Біоенергетична асоціація України, Олексій Рябчин, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності, Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, ВРУ, Данієль Арчетті, Керівник з продажів технологічних рішень для нафтогазових та комбінованих циклів, TurbodenS.p.A., та інші.

 

Інвестиційний партнер - A7 CAPITAL. Інституційний партнер – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Офіційний перевізник - Turkish Airlines. Юридичний партнер - міжнародна юридична фірма Dentons. Ексклюзивний фінансовий партнер - УКРГАЗБАНК. Партнери: GOLAW, Полтавська газонафтова компанія та ін.

Потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт. 

 

Такий прогноз змін енергетичного ландшафту України зробив директор компанії IB Centre Europe, голова оргкомітету 10-го Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV Віталій Давій.

 

Активна фаза розвитку ринку сталої енергетики в Україні розпочалась із затвердження механізму «зеленого» тарифуу вересні 2008 року. До цього часу в Україні діяли близько 60 малих гідроелектростанцій потужністю 120 МВт та кілька пілотних проектів у сонячній та вітровій енергетиці потужністю менше 4 МВт. За наступні 10 років в Україні з’явилось понад 6500нових об`єктів відновлюваної енергетики, у тому числі 6030домашніх сонячних станцій. 

 

«Кожного дня ми зустрічаємо все більше новихгравців,ідей, проектів інових викликів. Сприятливий зелений тариф дає можливість створювати, будуватита інвестувати. Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких - об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему» - зазначив Віталій Давій під час відкриття події.

 

Як результат, все більше гравців ринку створюють, вдосконалюють і розвивають технологічні та сервісні напрямки як для малих, так і для великих проектівсталої енергетики.

 

Зокрема, під час SEF 2018 KYIV голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк виділив 5 ключових пріоритетів, які допоможуть досягти Україні повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток «зеленої енергетики», масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку, розвиток власної нафтопереробки та енергетичний безвіз.

 

Можливості та енергетичний потенціал України на міжнародній арені розкрив директор із комерційних та юридичних питань компанії «RECOM» Нарек Тунян.

«Протягом 2017 р. в Україні було встановлено 211 МВтсонячних електростанцій, але в порівнянні з іншими країнами – це дуже незначна цифра. Така статистика показує,щокраїна має багато потенціалу для активного зростання.Тому треба ставити за мету 100% renewableі досягати її, враховуючи, що технології у сонячній енергетиці з кожним роком дешевшають і стають більш доступними» - повідомив він.

 

Як було вище зазначено, зараз для України стоїть перспективне завдання - досягти 100% renewable і компанія «KNESS» рішуче налаштована йти до цієї мети.

«Україні потрібна стратегія 100% renewables. На даний момент ця тема не досить широко обговорюється, але я переконаний, що 100% renewables – це досить досяжна та проста мета і всі технології для цього вже існують. Ми, як компанія та спільнота, хотіли б взяти участь в написанні цієї стратегії» - впевнено стверджує генеральний директор «KNESS» Сергій Шакалов.

 

На думку генерального директора компанії «Метрополія» Віктора Куртєва, щоб досягти 100% renewables потрібно виконати технічні та економічнізаходи. Вони включають в себе заборону будівництва поршневих електростанцій, виконання програми Укргідроенерго, зміну застарілих підходів до диспетчеризації, впровадження систем прогнозування ВДЕ та систем Smartgrid, відмову від аукціонів, а також локалізацію обладнання та елементів електростанцій всіх видів ВДЕ.

 

Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко і закликала кожного приєднуватися і брати участь у її розвитку.

«Я повністю віддаю себе відновлюваній енергетиці – 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Для мене renewable energy – це глобальна місія кожного з нас. Тому що енергія – це продукт №1 в нашому житті. Глобально у світі, і це зрозуміло, потрібно, щоб всі асоціації, інституції об’єднувалися під загальну місію RE100» – переконана Руслана Лижичко.

 

Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики підтвердив виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та СНД компанії Suntech PowerДімітріс Тітопулос. За його прогнозом до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів, з них 3,9 трлн – сонячна енергетика, 2,9 трлн – вітрова енергетика, 5,16 трлн – інші ВДЕ.

 

Генеральний директор компанії «Авенстон» Дмитро Лукомський повідомив, що значна частка інвестицій в розробці відновалюваних джерел енергії направлена на сонячну енергетику.

«В Україні збільшиться кількість інсталяцій сонячної енергетики, переважно наземних, побачимо більше малих проектів та дахових інсталяцій, буде обмежена площа для встановлення сонячних панелей, а новітні технології будуть більш помітними», - зробив прогнозексперт.

 

На думку компанії «Енергетична Альтернатива», мережева сонячна електростанція – це найпростіший інструмент для успішного бізнесу, а інвестиція в її будівництво є найбезпечнішим рішенням у співвідношенні з економічними ризиками.

 

Фахівці компанії «Atmosfera» додали, що промислові сонячні станції, зроблені під «зелений» тариф, вже зараз мають значний прогрес в розвитку і їх кількість з кожним роком буде зростати.

 

За словами генерального директора компанії «Блок Мастер Україна» Віталія Тимощенко, найцікавіший проект сонячної електростанції для інвесторів повинен мати такі критерії: потужність від 10 МВт, розташування на рівній ділянці з хорошою геологією і гідрологією, доступність та готовність, а джерелом фінансування має виступати банківський кредит.

 

Компанія «Karbon CNS» вважає потенціал сонячної енергетики України таким, що промислові сонячні електростанції великої потужності (10 МВт і більше) успішно забезпечать електроенергією малі та середні підприємства.

 

Стосовно будівництва проектів, спеціалісти систем кріплення «Solar Steelconstruction» радять звертати увагу на площу та місцерозташування сонячної електростанції. Особливо це стосується дахових СЕС, адже від розмірів покрівлі залежить кількість фотоелементів, а для правильного розташування важливий один фактор – орієнтація за сторонами світла.

 

Подія SEF 2018 KYIV вкотре довела, що новітні технології та інновації у сталій енергетиці активно розвиваються і вже застосовуються у проектах.

 

Останні розробки в сегменті монокристалічних сонячних модулів категорії PERC представив Хуан Карлос Гонзалез, технічний менеджер із продажів «Longi Solar».

«PERC-модулі значно підвищують енергоефективність. Тестування показали, що ця технологія дає більш високу доступність завдяки зростанню кількостіробочих годин інвертора при низькій інтенсивності випромінювання та збільшенні виробництва при високих температурах», - повідомив експерт.

 

Продовжуючи тему особливостей PERC-модулів, комерційний директор компанії «Helios Strategia» Дмитро Меркулов розказав про використання технології Bifacial.

 

«Виробництво станції за технологією Bifacialвідбувається за допомогою скляних виробів на панелях, а біле обрамлення значно підвищує коефіцієнт віддзеркалення поверхні» - поділився інформацією експерт.

 

Ще одним досягненням серед сонячних панелей є продукція компанії «Jinko Solar» – модуль Cheetah із збільшеним фотоелементом, пікова потужність якого може досягати 8 Вт.

 

«Модулі Cheetah зменшують термін окупності інвестицій на 9-35%. Його температура нижчепорівняно із стандартнимимодулями, тому втрачається менше часу на нагрів» - повідомив Євген Придатко, менеджер із розвитку бізнесу в СНД «Jinko Solar».

 

Важливого значення серед сонячних модулів набирає категорія mono PERC. Морган Флеранс, продакт-менеджер компанії «JA Solar» розповіла, чому саме ця технологія є кращим рішенням для зниження LCOE.

 

«В модулях mono PERC поверхня задньої сторони сонячних батарей діє, як дзеркало. Вони генерують більше енергії на м² і мають кращу продуктивність, навіть при високих температурах» - зауважила вона.

 

Half-cell – це особливий метод виготовлення сонячних панелей, про який розповів Рей Ванг з компанії Jiangsu Seraphim Solar System Co., Ltd: «Завдяки розподілу фотоелемента на дві частини збільшується проміжок між клітинами - це дозволяє панелі поглинути більше сонячного світла».

 

 

На думку директора із продажів «Talesun» Енн Шмідт, вся продукція повинна проходити 60 smart-перевірок аби забезпечити найвищу продуктивність роботи модуля. За цією системою тестування продукції відбувається в більш сурових умовах, аніж як це роблять за міжнародними стандартами.

Крім цього, існують технічні ризики PV-модулів, які потрібно оцінювати та мінімізувати.

 

«Технічні ризики PV-модулів можемо мінімізувати за допомогою вибору правильної технології / типу PV-модулів, порівняння різних продуктів у реальних умовах життя, правильного використання PV-модулів» - радить генеральний директор Smart Energy GroupХаліль Демірдаг.

 

Стала енергетика впевнено рухається в напрямку діджитилізації і попит на більш автоматизовану роботу проекту зростає. Інноваційне рішення серед інверторівна прикладі продуктів Fusion Solar представила компанія «Huawei (Photomate)».

 

«Стрінг-Інвертори SUN2000 використовують інтелектуальне програмне забезпечення, яке дозволяє вести спостереження за роботою сонячної електростанції з телефону або планшета, тому в будь-який час можна здійснювати контроль за продуктивністю» - зазначив директор Photomate Антон Абрамов.

 

В свою чергу Мауро Рівола, директор з продажів «Ingeteam», презентував новітню діджитал-технологію: «INGECON SUN EMS Tools - це додаток, який встановлюється на комп’ютер і дає можливість проводити моніторинг та налаштування систем енергоспоживання, які контролюються радою INGECON SUN EMS».

 

Стосовно біопаливної галузі в Україні, прогноз з розвитку ВДЕ у секторі теплопостачання зробив директор НТЦ «Біомаса» Георгій Гелетуха. За його словами, згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року будемо мати, близько 97 000 робочих місць, 24 000 МВТ тепла, 1 780 МВт електроенергії, а частка ВДЕ займатиме 40%.

 

В цей час Європейський банк в Україні сумарно інвестував в 11 проектів сонячної, вітрової та біоенергетики, потужністю 190 МВт та загальною вартістю 123,5 млн євро.Про це повідомила асоційований директор департаменту електроенергетики ЄБРРОльга Єрьоміна.

 

Головна галузева подія 10-й Міжнародний Форум та Виставка сталої енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV відбулася 16-19 жовтня. Учасниками події стали понад 500 делегатів, 50 спікерів з 30-ти країн світу, понад 85 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та рішення, а також понад 3 000відвідувачів виставки.

 

Організатор і продюсер SEF 2018 KYIV – Центр інноваційного бізнесу (IB CentreIB Centre).

 

Найближча галузева подія від IB Centre — 8-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2019  відбудеться у Києві 16-18 квітня 2019 р.

 

Детальніше дізнатись про головну подію у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2019 можете на сайті 2019.cis-solar.com

Через неадекватний тариф на розподіл газу збитки операторів газорозподільних мереж, що входять до групи компаній РГК, сягнули 8,3 млрд грн.

 

В газорозподільних компаніях групи РГК відзначають стрімке зростання тарифних збитків з початку 2018 року. Динаміка нарощування тарифних збитків в частині витробничо-технологічних витрат (ВТВ) прискорилась в цьому році через стрімке зростання цін на газ. Це пов’язано з тим, що в діючому тарифі для операторів ГРМ, який останній раз переглядався в 2015 році, вартість газу для виробничо-технологічних потреб закладена на рівні близько 6 000 грн/тис. куб. м. З того часу вона зросла більше ніж вдвічі - на вересень НАК «Нафтогаз України» оголосив ціну для промислових підприємств на рівні 13 тис. грн за 1 тис. куб. м.

 

Через те, що оператори ГРМ є збитковими, вони не можуть повністю розрахуватися зі своїми контрагентами і нарощують борги. Борг газорозподільних підприємств групи компаній РГК перед Укртрансгазом на 1 вересня 2018 року досяг 6 млрд грн. Всі оператори ГРМ групи компаній РГК закуповують газ для виробничо-технологічних потреб у групи Нафтогаз. Газорозподільні підприємства не можуть закуповувати цей газ на ринку, адже більше 60% власної виручки вони отримують у вигляді пільг та субсидій, які фінансуються з державного бюджету. В той час, як на вільному ринку розрахунки за газ можливі лише живими коштами.

 

Згідно даних газорозподільних підприємств групи РГК, зараз витрати на закупівлю газу для виробничо-технологічних потреб сягають 80% всієї тарифної виручки, що унеможливлює повні розрахунки по ВТВ. Збереження неадекватного та економічно необґрунтованого тарифу на розподіл газу і надалі буде погіршувати стан розрахунків з іншими учасниками ринку та стан газорозподільної галузі.

 

Оператори ГРМ протягом останніх років неодноразово звертались до НКРЕКП щодо перегляду збиткових тарифів. Наразі ситуація, що склалась загрожує зривом опалювального сезону та потребує негайного усунення дискримінаційних умов існування газорозподільної галузі.

 

Довідка: Регіональна Газова Компанія - сервісна компанія, що надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу, що підвищують стандарти обслуговування, серед яких єдиний контакт-центр і телекомунікаційні послуги із захищеного онлайн доступу клієнтів до особистих рахунків. Клієнтами компанії є постачальники газу в 16 регіонах країни, а також 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких перебуває понад 200 тис. км газопроводів і 8 млн побутових споживачів газу.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені