Енергетика

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук: ОСББ Львова, які утеплилися за Урядовою програмою «теплих» кредитів, тепер на 30-40% менше сплачують за опалення.

 

«Львівські ОСББ на власному досвіді доводять, що брати участь у програмі вигідно, що на енергоефективні заходи можна залучати дешеві кошти і завдяки досягнутій значній економії на комунальних послугах після їх впровадження ці кошти швидко повертаються», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук журналістам, які 17 лютого взяли участь у прес-турі до міста Львова на тему: «Історії успішної термомодернізації ОСББ. Львів», організованого Держенергоефективності спільно з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

 

Одним з таких ОСББ, яке двічі скористалося програмою «теплих» кредитів, є ОСББ «Берегиня», що у м. Львові. Спочатку ОСББ залучило кошти у сумі 143 тис. грн. на встановлення приладів обліку тепла та електроенергії, заміну вікон у під’їздах, модернізацію освітлення. Отримавши від держави відшкодування у сумі 62,4 тис. грн., а від місцевої влади – 42,9 тис. грн., фактичні витрати ОСББ склали лише 37,7 тис. гривень.

 

«Ми відразу відчули ефект: витрати на оплату електроенергії у під’їздах зменшилися у 4-5 разів, а кредит виплатили легко і менше ніж за рік. Це стало для нас стимулом продовжувати реалізовувати енергоефективні заходи, аби зменшити комунальні платежі та жити у теплих оселях. Другий кредит взяли вже на утеплення будинку на суму 1,3 млн грн. Як і минулого разу отримали подвійну компенсацію:  з державного бюджету – 410 тис. грн., з міського бюджету – ще 400 тис. грн. У результаті проведених робіт у січні цього року вартість опалення 1 му будинку склала 23 грн., що на 30% менше ніж в середньому по місту, де вона наразі становить 32 гривні», - розповідала Голова ОСББ «Берегиня» Олександра Слободян, демонструючи журналістам впроваджені у багатоповерхівці заходи.

Інші львівське ОСББ «Стрийська, 93» залучило 1,9 млн грн. на утеплення багатоповерхівки і також отримало подвійне відшкодування: від держави – більше 671 тис. грн., від міста – 400 тис. грн. Тож, реальна вартість утеплення для ОСББ склала лише 834 тис. грн. або 43% початкової вартості. «У результаті  вартість 1 му цьому будинку склала 21 грн., тоді як в інших неутеплених будинках Львова вона сягає 35 грн. та навіть 38 гривень», - наголосила Стефанія Климко, Голова Асоціації ОСББ «Оберіг», до складу якого входить ОСББ «Стрийська, 93».

 

«Все це яскраві докази того, наскільки економічно вигідно брати участь у програмі. Навіть за умови великого кредиту сумою більше 1 млн грн. витрати ОСББ складуть 55% і менше. Решта – це державна та місцева фінансова підтримка. Кожна квартира сплачує в середньому 129 грн у місяць за кредитом, а заощаджує при цьому 413 грн у місяць, - повідомив Голова Агентства. – Головне, що завдяки енергоефективним заходам мешканці будинків менше сплачують за комунальні послуги».

 

«Водночас, закликаю усі ОСББ свідомо ставитися до енергоощадних заходів і проводити комплексну термомодернізацію будинку, встановлювати ІТП з автоматичним погодним регулюванням. Лише так ви в рази зменшити свої рахунки за опалення», - наголосив Сергій Савчук.

 

Довідково:

Для ОСББ та ЖБК міста Львова діє міська програма відшкодування 30% суми кредиту. Разом з урядовою фінансовою допомогою у розмірі щонайменше 40% вони можуть розраховувати на компенсацію більшої частини «теплого» кредиту – 70%. Якщо у будинку є отримувачі субсидій, то відшкодування буде ще більшим. На реалізацію міської програми у 2017 році виділено з міського бюджету 8 млн гривень.

 

 

 

 

 

Спеціальна премія «Енергоефективна Україна» загальнонаціональної програми «Людина року-2016» - ЖК «Нова Англія».

 

«Нова Англія» - це місто в місті.

 

Технологія енергозбереження:

У будівництві житлових будинків використовується сучасна запатентована технологія виробництва стінових модулів ТМ Royal House, яка має енергоефективну систему утеплення, що перевищує українські норми енергозбереження на 20% й відповідає європейським нормам.

Саме тому будинки у «Новій Англії» надзвичайно теплі, що дозволить економити на опаленні помешкань до 55% (дані на прикладі ЖК «Британський квартал»).

Готовий проект «Британський квартал» від забудовника Royal House – один із небагатьох житлових комплексів, енергоефективність якого підтверджена незалежним дослідженнями Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА. Енергозбереження «Нової Англії», яка наразі будується, вища на 60% завдяки збільшенню прошарку утеплювача у готових стінових модулях.

Важливо зазначити, що усі стінові модулі доставляються на будівельний майданчик з повним зовнішнім оздобленням та зі встановленими енергозберігаючими вікнами Rehau. Більше того, у виробництві стінових модулів та у будівництві використовуються тільки якісні європейські будматеріали.

Однією з головних задач компанії-забудовника Royal HouseRoyal House – є будівництво теплих і комфортних будинків. Це дозволить кожному мешканцю житлового комплексу значно економити на обігріві своїх квартир і користуватися енергоресурсами раціонально.

Стан будівництва Першої черги:

Реалізація проекту будівництва «Нової Англії» здійснюється групою компаній Royal HouseRoyal House.

Будівництво 1 черги «Нової Англії» розпочато у 2 кварталі 2016 року та планується завершити у жовтні 2017 року. 1 черга будівництва складається з трьох будинків: «Ліверпуль», «Кембридж», «Оксфорд».

Будівництво Другої черги розпочнеться у березні 2017 року.

 

 

Інформація про житловий комплекс «Нова Англія»

«Нова Англія» розташувалась у Голосіївському районі Києва, який є найзеленішим куточком столиці.

 

Комплекс складається з 7-ми черг будівництва. На 9 гектарах території розмістяться 11 будинків, які виконані в унікальному архітектурному стиліАнглійської неокласики.

 

Кожен будинок має свою унікальну назву, генеральний план комплексу повторює географію Королівства Великобританії:I черга: Ліверпуль, Кембридж, Оксфорд; II черга: Честер, Бірмінгем, Брістоль; ІІІ черга: Манчестер, Лондон, Брайтон; IV черга: Ньюкасл і Лінкольн.

 

«Нова Англія» має зручне розташування. Усього за 10-15 хвилин можна дістатися до центра міста. Беззаперечною перевагою комплексу є близькість до станції метро Васильківська і зручна транспортна розв'язка.

 

При цьому комплекс розташований на достатній відстані від швидкісних магістралей, що дозволяє створити затишну атмосферу всередині самого «містечка», адже поруч знаходиться Голосіївський ліс, один з найдавніших і найбільших у Європі.

 

«Нова Англія» - це не просто житловий комплекс, це місто в місті. Тут все продумано до найменших дрібниць для комфортного проживання у мегаполісі: дитячий садок і початкова школа, тенісні корти та спортивні майданчики, облаштовані місця для вигулу домашніх улюбленців, гостьовий і підземний паркінг та багато іншого.

 

26 січня 2017 року у затишній французькій атмосфері ресторану «Тре Франсе» пройшло друге засідання Клубу Альтернативної Енергетики в форматі бізнес-сніданку. Спікерами засідання виступили представник ЄБРР, старший комерційний експерт програми USELF Олексій Романов і керівник сектора енергетики та навколишнього середовища програми розвитку ООН Сергій Волков.Тема заходу: «Як отримати кредити та гранти під проекти альтернативної енергетики».

Варто відзначити, що наші запрошені спікери підготували дуже цікаві, інформативні доповіді, які сприймалися учасниками з помітним інтересом. Серед запрошених були представники різних сфер бізнесу і міст України. Доповіді викликали великий резонанс та активність серед учасників, які отримали відповіді на всі запитання по нюансам отримання кредитування та грантів.

В цілому, друге засідання Клубу Альтернативної Енергетики вийшло дуже цікавим і інформативним, як для спікерів, так і для учасників клубу. Всі залишилися задоволені спілкуванням у неформальній обстановці та обговоренням питань в колі бізнес-партнерів.

Бізнес–сніданки Alternative Energy Club проводяться один раз на місяць у рамках підготовки до Тижня альтернативної енергетики, який відбудеться 13-16 березня 2017 року в Україні та збирають цільову аудиторію, серед якої власники, керівники та топ-менеджери компаній, що діють у сфері відновлювальних джерел енергії. Бізнес-сніданки стосуються тем альтернативної енергетики: сонячної енергетики, біоенергетики, вітроенергетики та альтернативної енергетики в ЖКГ.

«2016 рік відзначився низкою подій та законодавчих ініціатив, які мають на меті пришвидшити розвиток відновлюваної енергетики в Україні і сприяти залученню інвестицій у цю сферу», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході прес-конференції «Відновлювана енергетика у 2016 році: чого більшезрад чи перемог?», яка відбулася 23 грудня в Українському кризовому медіа-центрі.

С. Савчук зауважив: «Наше завданнястворити на законодавчому рівні такі умови, за яких інвестор отримає гарантії повернення своїх інвестицій у «зелені» проекти, а споживачам буде вигідно переходити на «чисті» джерела енергії».

Важливою ініціативою у 2016 році стало подання заявки щодо приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Варто зауважити, що країни-члени не висловили жодних заперечень щодо цього.

«Вперше за роки незалежності піднято питання співпраці з всесвітньо відомим Агентством у сфері відновлюваної енергетики. Участь України в IRENA дозволить  налагодити тісну співпрацю з розвиненими державами у цій сфері, залучати передовий досвід і прогресивні механізми фінансування проектів у цій сфері. Найцікавіше те, що з’явиться можливість подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) на отримання дешевих кредитів на впровадження «зелених»  проектів», - прокоментував Голова та додав, що наразі ключове питанняприйняття розробленого Держенергоефективності законопроекту «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA».

Виступаючи, С. Савчук також розповів про законопроект № 4334 щодо стимулювання розвитку виробництва тепла з альтернативних джерел. Його метастимулювати заміщення газу місцевими видами палива і для цього надати органам місцевого самоврядування право встановлювати тарифи на тепло з альтернативних джерел на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

«Таким чином, інвестор, який планує встановити твердопаливну котельню, отримає чітко визначений на законодавчому рівні тариф на тепло «не з газу».  Це і буде тією гарантією, на яку чекають інвестори, особливо закордонні. Адже вони зможуть наперед розрахувати рентабельність свого проекту та розуміти, наскільки вигідно його впроваджувати», - пояснив Голова.

Сергій Савчук також наголосив, що законопроект вигідний  усім: державі, інвестору і, головне, споживачам. Так, за розрахунками експертів, прийняття законопроекту дозволить скоротити імпорт газу на понад 3 млрд м3 та залишити в економіці держави 600 млн. доларів, а з урахуванням мультиплікаторублизько 3 млрд. доларів. Кінцевий споживач відчує економічний ефект у зниженні тарифів, адже тепло «не з газу» буде на 10% дешевшим. Крім того, розвиватимуться ринки виробництва та споживання місцевих видів палива, створюватимуться нові робочі місця, збільшуватимуться надходження до місцевих бюджетів.

Голова Агентства також акцентував, що для реалізації цієї ініціативи в Україні є значний ресурсний потенціал, який до цього часу не реалізується. Використовуючи лише 30% відходів сільськогосподарських культур для виробництва тепла «не з газу», потенціал заміщення газу складатиме 9,3 млрд м3 газу у рік. Крім цього, енергетичними культурами потенційно можна замістити близько 20 млрд м3 газу в рік.

Як нагадав С. Савчук, законопроект № 4334 вже прийнято Парламентом у першому читанні за основу. Наразі його доопрацьовано та очікується його розгляд на засіданні Комітету ВРУ з питань ПЕК для винесення на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

У 2016 році Агентством проведено потужну роботу над створенням конкурентного ринку тепла. Саме така модель ринкузапорука зменшення тарифів на тепло для споживачів, заміщення споживання газу, збільшення обсягів використання місцевих видів палива. Вже розроблено та схвалено Концепцію запровадження в країні конкурентного ринку тепла, готуються проекти законодавчих актів щодо внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» та суміжні закони.

Крім цього, у фокусі роботи Держенергоефективності - розвиток сфери виробництва рідких біологічних видів палива. Розроблено законопроект, який передбачає встановлення вимог щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів (біоетанолу не менше 10%, біодизелю не менше 3% об’ємних) в обсязі реалізованого моторного палива. Це дозволить заміщувати біля 350 тис. тонн бензину та 150 тис. тонн дизелю у рік.

Окремо підготовлено законопроект, який стимулюватиме встановлення когенераційних установок в країні. Документ передбачає здійснення обов’язкової оцінки потенціалу застосування високоефективної когенерації в цілому по країні та для об'єктів потужністю більше 20 МВт при істотному оновленні діючих теплогенеруючих об'єктів або будівництві нових потужностей теплової генерації.

Голова Агентства також розповів про законопроект, який дозволяє в майбутньому вирішити проблему резервування потужностей для приєднання електростанцій до мереж.

«Розроблено проект Закону України, яким ми пропонуємо обмежити термін дії технічних умов до 2 років з можливістю їх продовження до 5 років. Таким чином, планується уникнути ситуації, яка склалася у 2015-2016 роках, коли інвесторами зарезервовано 3,6 ГВт потужності для приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до мереж, але досі не розпочато їх реалізацію», - додав Голова.

Нинішню осінь чекали з тривогою: підвищені до небес тарифи на комунальні послуги могли збурити народ і підняти на третій майдан. Та бурі не сталося. Влада пішла в атаку під прапором енергоефективності, енергозбереження та відновлювальної енергетики. Ще з минулого року активували теплі кредити, які з банківськими відсотками стають зовсім не теплими, вони заморожують злиденність українського народу на довгі роки. Потім створили Фонд Енергоефективності, прийняли пару Законів…

Інформаційна та законодавча активність гідна поваги, бо енергоефективністьце єдиний шлях до вирішення енергетичних проблем держави і простих громадян, жаль лише, що у нас все завжди робиться під виглядом «кампаній», а не за стратегічно вивіреним планом на десятиліття.

Отже сезон енергоефективності розпочався, і першим тон задала НЕФКО (NEFCO) - Північна екологічна фінансова корпорація, яка заснована в 1990 році Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. 21 вересня 2016 року НЕФКО уклала шість угод про фінансування заходів з підвищення енергоефективності в містах Добропілля, Слов’янськ, Вугледар, Курахово, Кремінна та Мирноград, що розташовані на сході України. «Попит на наші фінансові послуги в країні є дуже великим. В даний час під нашим управлінням виконується 80 муніципальних проектів з енергоефективності», - констатує старший радник з інвестицій НЕФКО Юлія Шевчук.

Енергоефективну естафету підтримав 8-й Міжнародний Форум Сталої Енергетики SEF-2016 організований Центром Інноваційного Бізнесу (InnovativeBusinessCentre). Він відбувся 11-12 жовтня у Виставковому центрі «Парковий», за партнерської підтримки таких компаній, як AEGPowerSolution, RECON, JinkoSolar, HeliosStrategia, USSolar, Photomate, Подільський Енергоконсалтинг, FroniusInternational, DTEK, ЕкоОптіма, Unisolar, IBCSolar та Рентехно.  Понад 350 учасників Форуму з 29 країн обговорили з керівниками галузевих міністерств та відомств України інвестиційні можливості у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики. В рамках форуму відбулась низка важливих переговорів, зустрічей, підписання угод та контрактів.

Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України на SEF-2016 KYIVвперше презентував інвестиційний проект ChornobylSolar (передбачається спорудження понад 1,2 ГВт сонячних електростанцій), яким урядовці хочуть вдихнути життя у втрачену в результаті катастрофи на ЧАЕС територію. “Чорнобильська Зона є проблемною, однак повернути цю втрачену свого часу велику територію можна з допомогою високотехнологічних проектів, зокрема, у сфері відновлювальної енергетики”, – заявив у своєму виступі на SEF-2016 Kyiv Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

Проте основний тягар впровадження енергоефективності ліг на створену Державну агенцію з енергоефективності. Сергій Савчук, голова Держенергоефективності, виступаючи на форумі SEF-2016 KYIV, підкреслив важливість “зеленого” тарифу для подальшого сталого розвитку України. “Як Вам всім відомо, минулого року за активної участі Держенергоефективності розроблено і Парламентом прийнято Закон України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Саме цим Законом ми прив’язали «зелений» тариф до курсу євро аж до 2030 року,”– підкреслив пан Савчук.

Україна має один з найбільших розмірів «зелених» тарифів порівняно з країнами Європи та високий енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії. Удосконалити діючу систему «зелених» тарифів дозволив прийнятий минулого року Закон України № 514-VIII. Цим Законом «зелений» тариф для виробників електроенергії з біомаси та біогазу збільшено до 12,38 євроцентів.

Також Сергій Савчук зазначив, що на сьогодні Держенергоефективності працює над створенням законодавчої та нормативної бази для стимулювання енергоефективності. “Важко переоцінити важливість прийнятого Верховною Радою в першому читанні законопроекту №4334 “Про внесення змін до закону України “Про теплопостачання”. Мета законопроектустимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії та його здешевлення на 10 відсотків у порівнянні із теплом, яке виробляється із газу”зазначив голова Держенергоефективності.  Більш ширше свої плани розвитку енергоефективності Сергій Савчук виголошував 1-2 листопада на Міжнародному Інвестиційному бізнес-форумі, який повністю присвячений енергоефективності і де Держенергоефективності було хазяйкою заходу.

Не пасе задніх і Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 18 жовтня 2016 року в готелі «Хілтон» за підтримки проекту ООН (ПРООН) /Уряду Словакії «Секретаріат та Експертний Хаб з енергоефективності» був презентований Проект Закону «Про Фонд Енергоефективності». «Без ухвалення законів «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік», «Про житлово-комунальні послуги», «Про Фонд енергоефективності» неможливо говорити про проведення термомодернізації будівель і про те, що ми не будемо витрачати 52 млрд грн на субсидії», - підкреслив Віце-прем’єр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, додавши, що ці закони є базовими для впровадження енергоефективних заходів у житловому господарстві країни. Ще він уточнив, що проведення даних заходів дозволить Україні економити 9 млрд куб.м газу щорічно.

А от 20-21 жовтня 2016 року в Інтерконтиненталі зосередилися на обізнаності з питань енергоефективності. У Києві відбувся інвестиційний форум РЕЦ задля сталого розвитку «Міста як рушійна сила сталого розвитку в Україні», а також національний семінар з питань екологічної та енергетичної обізнаності та освітньої стратегії для Полтави, Черкас та Івано-Франківська. Іноземні експерти ділилися досвідом трансформації міста Любляна, «Зеленої столиці Європи-2016», озвучували значення Паризької кліматичної угоди для екологічної освіти та розповідали про роль ЗМІ у формуванні обізнаності громадян з питань довкілля, енергоефективності та екологічної чистої енергії.

Відома консалтингова компанія А7 CONFERENCESразом з компанією Dentonsітеж в готелі «Інтерконтиненталь» провели «Український форум з альтернативної енергетики-16» уже на початку листопада. Це вже третя міжнародна конференція організаторів цього року присвячена сектору енергетики України, яка обіцяє стати найбільшою комунікаційною платформою з фокусом на інвестиційні можливості, розвиток і реформування сектора альтернативної енергетики, включаючи сонячну енергетику і біоенергетику. «Використання альтернативних джерел енергіїце одне з найактуальніших питань сьогодення, - наголосила Ольга Брижан, директор GESSConsultingUkraine, - інтерес до якого зростає щодня разом зі зростанням тарифів та питаннями екологічності, енергоефективності та енергонезалежності».

8 листопада в приміщенні Міжнародного виставкового центру відбулася конференція з нагоди відкриття нового проекту «Допомога ЄС у реформуванні енергетичного сектору України». В рамках проекту, що фінансується ЄСбуде надано підтримку Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та іншим зацікавленим сторонам в подальшому здійсненні реформ енергетичного сектору з метою забезпечення фінансової стабільності, більшої прозорості та врахування екологічних аспектів у розвитку сектору. Зокремапроект працюватиме у сферах  реформування ринку електроенергії та створення системи запасів нафти та нафтопродуктів. Крім того, проект допомагатиме Міністерству покращити процес розробки галузевої політики.

Метою співробітництва України та ЄС  в енергетичному секторі є стратегічне партнерство, засноване на інтеграції енергетичних ринків, взаємній енергетичній безпеці та сталому розвиткуЮридична основа такого співробітництва забезпечується Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС та Договором про заснування енергетичного співтовариства.

Здається уся державна рать без усяких тобі недомовок «кинулася» втілювати в життя політику енергоефективності. Та не все так добре в Українському королівстві, як здається на перший погляд. Бізнес потерпає від утисків фіскалів, рейдерів та просто бюрократів. Наприклад, китайська компанія CNBM прийняла участь у 8-му Міжнародному Форумі Сталої Енергетики в Україні SEF-2016 KYIV і розповіла про свої болі. «У галузі відновлювальної  енергетики великі перспективи, але вона не може розвиватися і досягнути поставлених цілей долі в енергобалансі України, якщо не будуть заохочуватися інвестиції, тому інвесторам сьогодні боязко вкладати в цей сектор економіки, -  заявив Тянь Вей, заступник  генерального директора «СНБМ в Україні» в кулуарах  Форуму SEF-2016, - Ми не розуміємо, чому саме нам, одноосібно, урізали тариф, чому така зневага до китайських інвесторів?».  

І хоча дійсно бізнесу некомфортно, сміливіші все ж не чекають з моря погоди. Так один із найбільших міжнародних гравців у сфері сонячної енергетики компанія RECOM, планує інвестувати у будівництво в Херсонській області комплексу сонячних електростанцій загальною потужністю 500 Мвт. І їхню мужність підтримує німецький експерт Ханс-Йозеф Фелл, (розробник системи “зеленого тарифу” Німеччини та колишній депутат Німецького Бундестагу, а нині президент авторитетної організації Energy Watch Group, який познайомився з Україною завдяки форуму SEF KYIV ще п’ять років тому), бо вірить у перспективу Української альтернативної енергетики. “Україна має всі технічні, природні, ділові та кадрові передумови для того, щоб ставити перед собою ціль досягти 100% відновлювальних джерел енергії в енергобалансі до 2050 р.”, – заявив Ханс-Йозеф Фелл, виступаючи на цьогорічному форумі SEF-2016 KYIV.

Отож, якщо навіть іноземні експерти вірять у наше екологічне майбутнє, то й нам давно вже треба визнати, за генеральним директором Центру інноваційного бізнесу (IBCentre) Віталієм Давієм, що  «…Справжній розвиток України та перетворення її на територію, привабливу для життя та ведення бізнесу можливий лише за розвитку екологічно чистих технологій, відновлювальної енергетики та енергоефективності“.

Олесь Пасічний, шеф-редактор Інформаційної агенції «Бізреліз»

 

 

Коментарі

Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...
Изображение
Джеффрі Пайєт:"Як все змінилося за рік..."
02.11.2015
Хочу подякувати Моргану Вільямсу, Президентові Бізнесової Ради... Подробнее...
Изображение
Олександр Маляр:"Персперктиви партнерства на селі"
27.10.2015
Соціально-економічний розвиток сільських територій значною мірою залежить від... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені