Енергетика

Ощадбанк відновив наданя «теплих» кредитів. «Теплі» кредити набули великої популярності протягом 2014-2017 років. Сьогодні завдяки рішенню уряду про виділення компенсацій з бюджетних коштів їх видачу відновлено.

Нагадуємо, що за цією програмою банк надає кредити на здійснення енергоефективних заходів як в окремій квартирі, так і в приватному будинку, а також у багатоквартирних будівлях. Урамках програми «Ощадний дім» держава компенсує позичальникам 20% суми кредиту (до 12 тис. грн.) на придбання негазових котлівта 35% суми кредиту (до 14 тис. грн.) на придбання енергозберігаючих матеріалів та обладнання та відповідних додаткових матеріалів до них. Для субсидіантів компенсація в перших двох випадках становить 35% (максимум 12 тис. грн. або 14 тис. грн. відповідно).

Також програма отримує підтримку з боку міських, районних і обласних адміністрацій, які виділяють кошти з місцевих бюджетів на додаткову компенсацію відсотків або частини кредиту. Наразі таких партнерських програм в Ощадбанку 70, що підкреслює стратегічну важливість програми «Ощадний дім».

«Теплий» кредит для конкретної людини – це утеплення будинку або квартири, заощадження на комунальних платежах, а для країни в цілому – значна економія енергоресурсів, зниження споживання газу. Найпопулярнішими заходами з підвищення енергоефективності є встановлення енергозберігаючих вікон, лічильників тепла, утеплення фасадів будівель. Клієнти, які скористались програмою «Ощадний дім», вже відчули ефективність тепломодернізації житла. Економія тепла за рахунок раціонального використання енергії за оцінками експертів становить від 30 до 50 відсотків», - наголосила директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку  Валерія Малахова.

Урядова програма «Ощадний дім»Ощадний дім» стала наймасштабнішою за роки незалежності України. Ощадбанк - беззаперечний лідер кредитування населення в рамках цієї програми з часткою80%.Сума наданих Ощадбанком протягом 2014-2017 років кредитних коштів за цією програмою перевищила 2 млрд. 725 млн. грн. Це 162 тис. кредитів на утеплення житла. 64% «теплих» кредитів видано на придбання енергоефективного обладнання для приватних будинків, 36% – на утеплення квартир.

 

Прес-служба Ощадбанку

 

Забота об окружающей среде является важной частью стратегии устойчивого развития Carlsberg Ukraine и ее целей в рамках программы «Together Towards Zero» *. Такая позиция предусматривает внедрение новых экологических инициатив и совершенствование существующих систем. В частности, на производственных площадках компании все больше используется альтернативный источник энергии — биогаз.

Биогаз — это экологичный продукт, который выделяется в результате брожения органических веществ. На Запорожском пивоваренном заводе общее количество его использования составило 339 тыс. м3 за пять месяцев 2017 года. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года, показатели увеличились на 55%. А в перерасчете на стоимость природного газа это составляет экономию 500 тыс. грн.

«Основная задача очистных сооружений — это очистка сточных вод предприятия до нормативных значений. И одним из основных индикаторов эффективной эксплуатации очистных сооружений является количество выработанного биогаза. Очень важными факторами являются контроль количества и качества сточных вод, поступающих с предприятия на очистные сооружения, правильное управление переработкой сточных вод с максимальной выработкой биогаза и дальнейшее его эффективное использование на котельной» — отмечает Сергей Васильев, главный инженер Запорожского завода Carlsberg Ukraine.

Отметим, что до конца 2017 года Запорожский завод Carlsberg Ukraine планирует получить не меньше 13,5% биогаза от общего количества использованного природного газа в 2017 году. Ориентировочно, это составит около 590тыс. м3, а в денежном выражении — позволит сэкономить почти 2,3 млн. грн.

*«Together Towards Zero» — новая программа устойчивогоразвития компании Carlsberg Group.  Она является ответом на глобальные вызовы, такие как изменение климата, нехватка водных ресурсов и проблемы со здоровьем человека. Стратегия включает в себя четыре долгосрочные цели: НОЛЬ углеродного следа, НОЛЬ потери водыНОЛЬ безответственного потребления пива и НОЛЬ несчастных случаев.

За підсумками 6 місяців 2017 р. в Україні було побудовано 79 нових об'єктів відновлювальної енергетики сумарною потужністю 182,7 МВт. Загальні інвестиції в ці проекти перевищили €210 млн.

Такі дані представлені в аналітичному звіті, підготовленому експертною групою IB Centre в рамках підготовки до 9-го Міжнародного форуму та виставки новітньої енергетики Східної Європи SEF-2017 KYIV (2017.sefkyiv.com), який відбудеться у Києві 9-11 жовтня (Конгресно-виставковий центр “Парковий”).

Таким чином, станом на 1 червня 2017 р. загальні потужності відновлювальних джерел електроенергії в Україні, включаючи об'єкти сонячної та вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі (біогазі) склали 1461,7 МВт.
За I півріччя цього року загальні потужності сонячних електростанцій зросли в Україні на 132 Мвт (на 23% відносно показника станом на 1 січня 2017 р.) - до 705 МВт. За вказаний період було побудовано 67 нових сонячних електростанцій.

Потужності вітропарків зросли за звітний період на 20,7 МВт (+4,7% з початку року) - до 458,7 МВт (дані Української Вітроенергетичної Асоціації, УВЕА). Це зростання було забезпечене у І півріччі за рахунок будівництва компанією “Еко-Оптіма” вітропарку “Старий Самбір 2”. Проте введення в експлуатацію даного об'єкта заплановане на вересень 2017 р.

Потужності малих ГЕС складають станом на 1 червня 2017 р. 120 МВт (+2 МВт за І півріччя). Приріст потужностей об'єктів електрогенерації на біомасі склав також майже 2 МВт - до 33 МВт.
За прогнозом експертів SEF-2017 KYIV, до кінця 2017 р. українські та зарубіжні девелопери реалізують в Україні понад 70 нових інвестиційних проектів у сфері відновлювальної енергетики загальною встановленою потужністю понад 430 МВт.

Зокрема, у II півріччі цього року в Україні буде побудовано 57 нових великих і середніх, а також кілька сот малих дахових сонячних електростанцій із сумарною потужністю близько 360 МВт. Так один із найбільших ринкових гравців — компанія KNESS, планує побудувати за вказаний період понад 10 об'єктів потужністю 150 МВт.

Компанія “Токмак Солар” має намір реалізувати 8 проектів потужністю понад 60 МВт. Компанія US Solar планує реалізувати 6 проектів потужністю 30 МВт. Також понад 30 МВт встановлених потужностей планує побудувати компанія “Рентехно”, 40 МВт — компанія Helios Strategia. Ще один значний ринковий гравець — компанія “Атмосфера”, планує побудувати понад 24 МВт, із яких 15 МВт — дахові сонячні електростанції. Інші компанії планують побудувати понад 20 різних за розмірами об'єктів загальною потужністю 16 МВт. Також до кінця 2017 р. очікується будівництво 800-1000 приватних дахових сонячних електростанцій невеликої потужності (10-30 КВт).

У сегменті вітрової енергетики у II півріччі 2017 р. приріст очікується на рівні понад 50 МВт — до 510 МВт. Зокрема компанія “Віндкрафт Україна” планує в листопаді ввести в експлуатацію перші 41,4 МВт Новотроїцької ВЕС (загальна потужність парку складе 70 МВт).
Компанія “Гюріш” розпочала будівництво вітропарку “Овід 1” потужністю 30 МВт.
Крім цього в серпні у Миколаєвській області компанією “Фурлендер Вінд Технолоджі” буде встановлено першу турбіну потужністю 3,3 МВт.
У сегменті малої гідроенергетики очікується незначний приріст на рівні 0,8 МВт, які будуть побудовані у рамках модернізації та розширення потужностей існуючих малих ГЕС. Найбільшими гравцями, за даними IB Centre, в цьому сегменті є компанії «Акванова Гідроресурс», «Новосвіт», «Енерго-Інвест».
У сегменті біомаси прогноз зростання потужностей складає 4 МВт до 37 МВт — електрогенерація та понад 26 МВт до 306 МВт — теплогенерація.
Таким чином, за підсумками 2017 р. загальні потужності об'єктів відновлювальної енергетики в Україні можуть досягнути рівня 1,9 Гвт, що складатиме понад 4,3% в загальному енергобалансі.

SEF-2017 KYIV, 9-й Міжнародний форум та виставка сталої енергетики Східної Європи (2017.sefkyiv.com) є головною та найбільшою галузевою подією у регіоні, яка традиційно збере автортетних міжнародних експертів, топ-менеджерів та власників компаній, які працюють у сфері сталої енергетики, інвесторів, державних високопосадовців.

Вперше проведений у 2009 році, SEF KYIV мав назву Український Форум з Відновлювальної Енергетики REF UA. В 2011 р. в рамках нього вперше була проведена Конференція з енергоефективності, в 2015 р. - виставка електромобілів.

У 2017 році SEF KYIV триватиме три дні, в його рамках відбудуться спеціалізовані конференції SEF SOLAR, SEF WIND, SEF BIOENERGY та SEF ESCO. Виставка буде відкритою для відвідувачів два дні – 10 та 11 жовтня та міститиме низку семінарів для малих інвесторів та власників домогосподарств.


Деталі – на http.://sefkyiv.com

 

НА ПРАВАХ ПАРТНЕРА

Компания Schneider Electric, мировой эксперт в управлении энергией и автоматизации, представляет «умную» масштабируемую систему накопления энергии EcoBlade, которая позволит раскрыть весь потенциал возобновляемых источников энергии.

 

EcoBlade представляет собой гибкую систему хранения энергии на литий-ионных батареях. EcoBlade состоит из модулей размером с 30-дюймовый плоский экран и весом до 25 кг. Каждый модуль имеет батареи с интеллектуальным подключением и готов к использованию в автономном режиме. В доме, оборудованном системой генерации на основе солнечной энергии, можно использовать энергию, накапливаемую с помощью EcoBlade, для личного потребления или для выдачи ее в микросети.

 

Такие модули также могут быть использованы в электрических сетях или критичных к перебоям поставки электроэнергии объектах инфраструктуры, например, в центрах обработки данных. Модули EcoBlade могут быть собраны и интегрированы в контейнеры, чтобы обеспечить емкость уровня МВт/ч и предоставлять дополнительные услуги по управлению в масштабах всей электрической сети.

 

Полностью масштабируемая система EcoBlade проста в установке и обслуживании. EcoBlade интегрирована в широкую экосистему решений для электроэнергии компании Schneider Electric, опираясь, в частности, на набор сервисных модулей на базе «облачных» технологий программного обеспечения StruxureWare. StruxureWare собирает и управляет операционными данными и данными о погоде, оптимизируя энергетическую эффективность во всей электрической цепи от источника генерации электроэнергии (например, солнечных батарей или ветряных турбин), что гарантирует экономически эффективное хранение и потребление энергии.

 

Реализация инициативы хранения энергии для распространения возобновляемых источников энергии и микросетей является одним из 10 обязательств, взятых на себя компанией Schneider Electric на Конференции по изменению климата (COP21) в Париже. «Мы живем в удивительное время, когда технологии позволяют нам полностью изменить наше представление о работе с энергией и сделать ее более эффективной и рациональной», – отметил Жан-Паскаль Трикуар, главный исполнительный директор компании Schneider Electric.

 

Замедление темпов глобального потепления требует перехода от ископаемых видов топлива к возобновляемым источникам энергии, в то время как для полноценного использования потенциала возобновляемых источников энергии необходимы новые способы ее хранения. Ранее единственным решением, позволяющим снизить риск отключения электроэнергии, было использование дорогостоящих и неэффективных резервных систем, таких как генераторы на ископаемом топливе (особенно на нефтепродуктах). Только эффективная масштабируемая система хранения энергии, такая как EcoBlade, способна помочь обеспечить энергетические резервы в критических ситуациях.

Закон 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» дає українським родинам маршрутну карту для проведення енергоефективних заходів та можливість зменшити тиск комунальних тарифів.Це один з ключових законів у реформі енергоефективності. Вінвизначає правові, економічні та організаційні засади енергетичної ефективності будівель. Про це наголосив  Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, виступаючи у Верховній Раді на підтримку закону.

«Законопроект стосується енергоаудиту будівель, в першу чергу – житла наших громадян. Спільно з депутатським корпусом і експертами ми розробили закон «Про Фонд енергоефективності», який є технічним і фінансовим інструментом. Для держави, для кожної української родини дуже важливо, щоб саме впровадження відбувалося максимально ефективно. Для цього потрібно в першу чергу проаналізувати стан будівель і які енергоефективні заходи потрібно впровадити, щоб максимально отримати ефект, а саме – зменшення споживання енерговитрат.Цей закон дає в першу чергу можливість проаналізувати стан, надати рекомендації, визначити енергоаудиторів, які безпосередньо будуть нести відповідальність за надані рекомендації і створять прозорі умови на цьому ринку.Ми з депутатським корпусом знайшли компроміс, який дозволяє сьогодні рухатися вперед і витримувати вимоги третього енергетичного пакету. Запровадження цього інструменту наближає нас до зменшення енергоспоживання, дає чіткий вихід з того стану ЖКГ і житлового сектору, який на сьогоднішній день витрачає втричі чи в п’ять разів більше, ніж в країнах Східної Європи», - наголосив Геннадій Зубко.

 Документ запроваджує енергетичну сертифікацію, із визначенням класу будівлі за європейською шкалою та рекомендаціями зі зменшення енергоспоживання,  встановлює правила атестування енергоаудитора та їхню відповідальність. Введення в дію закону стимулює споживачів заощаджувати ресурси, наближає Україну до європейського рівня послуг, відкриває ринок енергоаудиту.

Важливі новації документу – фіксація нормативно-правових засад для незалежного моніторингу сертифікатів енергоефективності будівель, а також – відповідальності за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Зубко відзначив, щодокументспрямовано на виконання зобов’язань України з імплементації у національне законодавство вимог відповідної Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені