У вівторок, 11 вересня, у Києві відбувся круглий стіл щодо заборони виробництва хутра за участі народних депутатів, представників Мінприроди, Мінагрополітики та громадських активістів.

Під час заходу, який ініціювала Асоціація правників України, презентували законопроект, який передбачає заборону виробництва хутра. Як зазначають ініціатори законопроекту, громадські активісти Кампанії ХутроOFF, у європейських країнах триває процес законодавчої заборони виробництва хутра, і Україна має приєднатись до нього.

Так, станом на сьогодні 13 європейських країн прийняли законодавчу заборону хутрового виробництва (Великобританія, Австрія, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Хорватія, Швейцарія, Сербія, Словенія, Македонія, Люксембург, Боснія та Герцеговина, Бельгія), триває процес заборони в Данії, Норвегії, Латвії, Швеції та інших країнах.

Як пояснив під час заходу координатор Кампанії ХутроOFF, спів-засновник ГО "Єдина Планета" Павло Вишебаба, головною причиною заборони шкуродерень в Європі є невиправдана жорстокість до тварин під час їх утримання і забою на таких фермах. Хутрові виробництва є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки, що забруднюють грунт, водойми та повітря вірусами, бактеріями та токсичними речовинами.

Зазначимо, що Світовий банк відносить хутрове виробництво до п’ятірки найгірших виробництв з точки зору забруднення довкілля важкими токсичними металами.

«Через заборону в Європі, шкуродери масово переміщатимуть свій бізнес у країни, де відсутня заборона і слабкий еко-контроль, - наголосив Вишебаба. – Ми маємо заборонити їхню діяльність на законодавчому рівні, щоб зупинити переміщення брудних виробництв в Україну».

Голова ГО «Шульгівська громада» Вікторія Льовкіна розповіла про згубні наслідки для мешканців від діяльності норкової ферми, яку відкрили два роки тому поблизу їхнього с. Шульгівка, що на Дніпропетровщині.

«Сморід, мігрені, розлад сну, алергічні реакції та хвороби шляхів дихання – ось що отримали селяни Шульгівки від діяльності звіроферми, - наголосила Льовкіна. – Експертизи підтвердили забруднення грунтових вод, і як наслідок – води в колодязях мешканців села. Експерти попереджають, що через шість років вода в селі Шульгівка стане абсолютно непридатною для пиття».

За її словами, робочі місця, які обіцяв бізнесмен під час будівництва норкової ферми не виправдали очікування селян: «Клітки з тваринами знаходяться на вулиці, там стоїть страшенний сморід. Влітку – це спека, а взимку – холод. Люди не можуть працювати в таких умовах, звільняться через 5 днів через жахливі умови праці».

Позицію Міністерства екології та природних ресурсів озвучила начальник Управління охорони біорізноманіття та біобезпеки Ганна Богданович: «Ми підтримуємо ініціативу щодо заборони виробництва хутра та чекаємо якнайшвидшого подання цього законопроекту до Верховної ради України. Зі свого боку, ми забезпечимо його підтримку в профільному комітеті».

Відповідний законопроект уже було розроблено членами Комітету з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права АПУ спільно із зоозахисниками та екоактивістами. Документ було передано для ознайомлення присутнім народним депутатам. Зокрема, народний депутат України Андрій Помазанов зазначив, що підтримує вимоги громадянського суспільства і вважає за необхідне подати дороблений законопроект до Верховної Ради України.

«Я переконаний, що в залі Парламенту достатньо депутатів, які підтримують заборону виробництва хутра в Україні та зможуть забезпечити подання законопроекту та його проходження в комітетах», - зазначив Помазанов.

Нагадаємо, що координаторами кампанії ХутроOFF подано онлайн-петицію до Верховної Ради за заборону шкуродерень в Україні. Її підтримали вже понад 7000 громадян, у тому числі культурні, громадські та державні діячі, зокрема літератори Любко Дереш, Ірена Карпа, Павло Коробчук, музиканти Христина Соловій, Katya Chilly, Марко Галаневич (ДахаБраха), Саша Кольцова (Крихітка), MariChebaта Panivalkova, ONUKA, суддя Верховного суду Ганна Вронська, Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді, журналісти Громадського радіо, голова ГО «Екодія» Ірина Ставчук та багато інших.

 

 

 

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені