Річний проект "Ефективне правосуддя для захисту довкілля та екологічних прав громадян", наданий Програмою реформування сектору юстиції "Нове правосуддя", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), добігає завершення.

За цей час підготовлено та апробовано дистанційний курс  "Права людини та охорона довкілля", напрацьовано одну навчальну програму для тренерів - викладачів курсу, проведено 2 зустрічі розробників курсу, 4 тренінги для суддів за проектом курсу. Загалом охоплено навчанням 100 суддів, підготовлено 6-х тренерів дистанційного курсу.

Тренінги проводились у Львові Чернівцях та Одесі, що дозволило охопити територію всієї України. Судді були представлені із усіх регіонів. Крім практичної частини, учасники відвідали річку Дністер у місці планованого спорудження каскаду із 6-ти ГЕС. А в Одесі судді вивчали проблеми із очисткою каналізаційних вод Овідіопольського району, а також проблеми забруднення Хаджибейського лиману.

12-13 вересня 2018 року у м. Львів відбувся завершальний тренінг “Права людини та охорона довкілля”. Цього разу тренінг зібрав 30 суддів. Крім представників судової гілки влади, тренінг також відвідали Радник з юридичних питань Програми USAID “Нове правосуддя” Ірина Зарецька, директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Олександр Потильчак,  Радник голови Державної судової адміністрації України, член правління Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” Ірина Войтюк, викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Тамара Закревська.

Тренерами на завершальному тренінгу були досвідчені судді Лариса Зуєва з Одеського апеляційного адміністративного суду, Наталія Курій суддя з Львівського апеляційного суду, Володимир Гевко  - суддя Тернопільського господарського суду та Сергій Павлінчук - суддя Новоселицькогорайонного суду Чернівецької області.

Під час навчання учасники опрацювали теми чотирьох модулів дистанційного курсу "Права людини та охорона довкілля". Зокрема, засвоїли практику Європейського суду з прав людини та взаємозв’язок між правами людини та довкіллям, ознайомилися з різними аспектами захисту екологічних прав людини через Оргуську конвенцією, про доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, а також про застосування ефективних засобів правового захисту та судовою забороною. Дистанційний курс, до слова, знаходиться за посиланням http://sdn.nsj.gov.ua/.

Наказом проректора Національної школи суддів України А. В. Костенко від 4 вересня 2018 року внесено зміни в календарний план дистанційного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації на 2018 рік та включено курс “Права людини та охорона довкілля” в навчальну програму для суддів. Заняття починаються з 15 вересня 2018 року. 

Під час навчання було проведено інтерактивну рольову гру, де судді мали змогу відчути себе в ролі представників громадських організацій - позивачів, звичайних громадян, відповідачів та інших сторін процесу. Результати тренінгу позитивно оцінили і судді-тренери, і судді-слухачі. Суддя Львівського окружного адміністративного суду Оксана Карп’як відзначила, що курс дуже сподобався, є пізнавальним із застосуванням Оргуської конвенції. Цікавими, на її погляд, були практичні завдання. Важливо було дізнатись про рішення Європейського суду з прав людини саме в розрізі захисту екологічних прав людини.

            Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Мар'ян Кушнерик вважає, що тренінг є найблагороднішим з усіх, в яких йому доводилось брати участь. Тема, за його словами, вражає своєю актуальністю і не може залишити байдужим жодного з учасників і як суддів, і як громадян.

Судді-слухачі відзначили, що тема для них була новою, оскільки вони не часто стикаються на практиці зі справами стосовно охорони довкілля. Обізнаність суддів з Оргуською конвенцією та подальше її застосування в своїх рішеннях сприятиме підвищенню ефективності судової системи для захисту екологічних прав людини та довкілля. Також є сподівання на поширення досвіду найновіших тенденцій розвитку екологічного права в Україні та світі, покращення судової практики у сфері захисту довкілля та забезпечення громадянам України належного судового захисту їхніх екологічних прав.

 

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені