За останній рік в Україні все частіше чутно “крики душі” з різних куточків України про численні екологічні проблеми, пов’язані із незаконним, надмірним застосуванням пестицидів. Потерпають від пестицидів і люди, і тварини, і довкілля. Зокрема, за даними Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в травні-червні 2018 року стався масовий замор бджіл через надмірне використання пестицидів аграріями. Загалом за даними Держслужби, в Україні цьогоріч постраждали 1408 пасік та повністю загинули 12800 бджолосімей. Внаслідок використання пестицидів з порушенням природоохоронних та санітарних норм в нашій державі масово гинуть також кролі, домашня птиця, дикі тварини, знищуються посіви, кущі та дерева. 

Селяни потерпають від авіаційного розпилювання пестицидів, внесення пестицидів на поля близько до будинків селян, і в результаті вдаються до радикальних заходів щодо захисту свого здоров’я.

В Україні протягом 2016-2017 років було зареєстровано 1092 дозволених до використання пестициди і агрохімікати, у тому числі 298 пестицидів І і ІІ класів – надзвичайно небезпечних.1

У відповідності до пункту 2.2. Державних санітарних правил (ДСП) 8.8.1.2.002-98 «Гігієнічна класифікація пестицидів за ступенем небезпечності» практичне застосування, тобто внесення підприємствами пестицидів I та II класів небезпечності здійснюється лише за умови постійного контролю санітарно-епідеміологічної служби. В результаті реорганізації СЕС повноваження контролю за дотриманням санітарного законодавства передані Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Проте насправді контроль за жодним з пестицидів у воді, повітрі, ґрунтах, які саме пестициди використовують агропідприємства та в якій кількості, чи законно вони ввезені в Україну та чи не використовуються заборонені до використання в Україні або протерміновані, жодним державним органом на сьогодні не здійснюється.

Не можна забувати, що пестициди – це токсичні речовини, їхні сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкода матеріальним цінностям. Також їх використовують проти гризунів, бур’янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб.

На жаль,  державні органи не відстежують, які пестициди і в якій кількості вносяться підприємствами. Відсутні акредитовані лабораторії у Держекоінспекції та Держпродсподивслужбі, які могли б контролювати вміст пестицидів у воді, ґрунтах, повітрі. Тому в Україні підприємства надмірно і безконтрольно використовують пестициди, у тому числі ті, які заборонені в Європі, знаючи про відсутність відповідальності за порушення, що завдають нищівної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

Щоб налагодити контроль за використанням пестицидів Міжнародний благодійна організація "Екологія-Право-Людина" кілька  місців тому подала позов проти Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства аграрної політики та Міністерства екології та природних ресурсів, бездіяльність яких є не тільки протиправною, але і злочинною через повне ігнорування проблеми забруднення довкілля та погіршення здоров’я жителів України.

Останні тенденції та наукові дослідження в Європі та світі свідчать про потребу переходу до природніх способів ведення сільського господарства, до обмеження використання пестицидів, заборони використання особливо небезпечних пестицидів (напр.гліфосат – торгова назва "Раундап") через їхню здатність спричиняти ракові захворювання.

Яким шляхом піде Україна – нам обирати!

 

 

 http://epl.org.ua/environment/chy-vporayetsya-ukrayinska-femida-z-problemoyu-bezkontrolnogo-vykorystannya-pestytsydiv/

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені