Екологія

Запровадження в Україні «зеленого» тарифу на спалювання відходів загрожує довкіллю і здоров’ю людей, економічно не обґрунтоване та суперечить директивам Європейського Союзу. Такого висновку дійшли експерти під час круглого столу «Шлях України до європейського управління відходами. Чи потрібен Україні «зелений» тариф на спалювання відходів?», що проходив 4 грудня 2017 року за фінансової підтримки ЄС.

«Підхід до поводження з відходами у країнах ЄС базується на піраміді, де спалювання − передостанній варіант перед захороненням. Застосування «зеленого» тарифу на спалювання відходів може сприяти його стимулюванню у порівнянні з іншими формами утилізації, які стоять вище у піраміді поводження з відходами (запобігання утворенню, повторне використання, переробка) і повинні мати пріоритет, щоб лише невелика частка відходів підлягала спалюванню. Таким чином ЄС вважає, що застосування «зеленого» тарифу для спалювання відходів є неналежним кроком», ‒ зазначив керівник сектору довкілля Представництва ЄС в Україні Жан Франсуа Море.

Як повідомили учасники дискусії, зараз у Верховній Раді зареєстрований проект Закону 4835 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії». Автори документу пропонують віднести побутові відходи до альтернативних джерел енергії та встановити державну дотацію («зелений» тариф) для підприємств, які спалюватимуть сміття. При цьому запропонований тариф ‒ один з найвищих в країні і не має економічного обґрунтування. Так, з 01.01.2017 по 31.12.2019 пропонується застосовувати коефіцієнт 3.0, що перевищує показники для поширеної в країнах ЄС електричної енергії, виробленої з енергії сонця чи вітру.

Спалювання відходів призводить до викидів високотоксичних речовин (діоксинів, фуранів, бензапіренів, важких металів), які не контролюються в Україні. Потрапляючи в організм, вони можуть викликати захворювання органів дихання, серцево-судинної системи, появу ракових пухлин. Щоб цього уникнути, підприємства мають встановити дороге технологічне та очисне обладнання з довгостроковим терміном окупності. Наприклад, на сміттєспалювальному заводі у польському місті Познань обладнання для очистки викидів коштує 140 млн злотих.

Як зазначила експерт МБО «Екологія-Право-Людина» та групи «Охорона довкілля» РПР Тетяна Тевкун, «зелений» тариф на спалювання сміття не відповідає нещодавно схваленій Національній стратегії управління відходами та вимогам Директиви 2009/28/ЄС про відходи. Ці документи не передбачають заохочення державою вироблення енергії з відходів. Адже таке стимулювання гальмує перехід до циркулярної (або безвідходної) економіки.

Тож Україна має розробити закон про відходи в новій редакції, що буде враховувати вимоги екологічної безпеки та європейських директив.

Додаткова інформація: Круглий стіл проходив в межах проекту ЄС «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами» (бюджет 493 086 євро, тривалість: червень 2016 – липень 2019), який реалізовують «Екологія-Право-Людина» у партнерстві з громадською організацією «Екологічні ініціативи».

«Зелений» тариф ‒ спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії.

За даними Мінрегіону, в Україні за 2016 рік (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь) утворилось понад 49 млн м3 (в 2015 – 48 млн м3) побутових відходів, або близько 11 млн тонн, які захоронюються на 5,5 тис. сміттєзвалищ і полігонів загальною площею понад 9 тис. га. При цьому лише 5,8% побутових відходів було перероблено та утилізовано, з них 2,71 % спалено, а 3,09% побутових відходів потрапило на заготівельні пункти вторинної сировини та сміттєпереробні заводи.

Nestlé має репутацію світового лідера, що корелює свою діяльність із урахуванням проблем, пов’язаних зі зміною клімату. Цього року Nestlé увійшла до почесного Списку А — найвищої відзнаки програми Carbon Disclosure Project (CDP), спрямованої на скорочення викидів парникових газів. Це стало закономірним результатом виконання зобов’язань компанії по охороні навколишнього середовища та, зокрема, по зменшенню викидів вуглецю та пом’якшенню кліматичних ризиків.

Carbon Disclosure Project (CDP) — це міжнародний проект інформування про викиди вуглекислого газу. Метою організації є скорочення викидів парникових газів та активне використання відновлюваних джерел енергії. Глобальна система розкриття інформації  дозволяє компаніям контролювати свій вплив на навколишнє середовище. Головна мета Nestlé — покращувати якість життя та сприяти здоровому майбутньому. Вирішення проблем зміни клімату є одним з актуальних питань, що стоїть на шляху до цієї мети.

Діяльність Nestlé заснована на принципах Створення спільних цінностей, що означає, створення цінностей для компанії та суспільства, зокрема у сфері охорони навколишнього середовища. За останні 10 років компанія Nestlé у світі досягнула суттєвого прогресу: прямі викиди парникових газів на тону продукту були зменшені на 39% при збільшенні виробництва на 46%. Така позитивна динаміка зумовлена переходом на екологічно чисті палива, зокрема, відновлювальні джерела енергії (частка відновлювальної енергії відносно загальної кількості енергії, що використовується заводами Nestlé по всьому світу на сьогодні складає 17%).

Nestlé в Україні, як і в цілому в світі, активно працює над виконанням своїх зобов’язань зі скорочення небажаного впливу на довкілля й в рамках цього процесу запровадила на фабриках за минулий рік понад 15 енергоощадних проектів, які покращують екологічні показники. Зокрема, на фабриці з виробництва холодних соусів у смт Торчин, Волинської обл. в 2016 році було успішно реалізовано проект з рекуперації тепла, суть якого полягає у використанні теплової енергії, яка виділяється під час охолодження продуктів, для нагріву води, що, в свою чергу, використовується у процесі їх  приготування. Це дозволило зменшити викиди парникових газів, а також зменшити використання енергоресурсів: споживання води скоротилося на 60%, а витрати енергії для виробництва кетчупів, заправок та червоних соусів – на 23%.

Особливе місце у сфері інтересів Nestlé займає вода: компанія завжди шукає нові методи економного використання ресурсу. Одним з них став цьогорічний проект з реконструкції парогенераторного обладнання, реалізований на фабриці з виробництва вермішелі швидкого приготування – ТОВ «Техноком».  Зменшення енерговитрат веде до суттєвого зменшення викидів СО2. На ТОВ «Техноком» для зменшення енерговитрат на виробництво пари  було встановлено систему зворотного осмосу для очищення води, що подається на котли. Нове обладнання ввели до експлуатації в лютому 2017 року. Результатом проекту стало зменшення питомої електропровідності до 20 одиниць при допустимій нормі — 150.

У всьому світі компанія постійно працює над ефективністю системи транспортування, контролюючи кількість необхідних перевезень та слідкуючи за тим, щоб жоден з транспортних засобів «не відправлявся порожнім». Іншим пріоритетом Nestlé є поступова відмова від використання синтетичних хладагентів і перехід на натуральні речовини в промислових холодильних системах.

Задачею на майбутнє для Nestlé є дотримання курсу на зменшення парникових викидів. Згідно з Паризькою угодою 2016 року, Nestlé продовжує працювати над подальшим скороченням викидів парникових газів (GHG). У співпраці з  Carbon Disclosure Project, компанія прагне покращити свої ж показники минулих років.      

 

Довідка

Nestlé – найбільша компанія світу у сфері виробництва продуктів харчування та напоїв, яка представлена у 189 країнах, а 328 тисяч співробітників працюють для досягнення спільної мети Nestlé – підвищувати якість життя і сприяти здоровому майбутньому. Nestlé пропонує широкий асортимент продуктів і послуг для родин та домашніх тварин. Має понад 2000 торгових марок: від всесвітньо відомих брендів, таких як NESCAFÉ або Nespresso до лідерів локальних ринків. Результати компанії обумовлені веденням стратегії раціонального харчування та здорового способу життя. Штаб-квартира Nestlé розташована у швейцарському місті Веве, де понад 150 років тому була заснована компанія. Річний обсяг продажів Nestlé у світі сягнув у 2016 році 89,5 млрд. швейцарських фраків. Крім виробництва продуктів харчування, компанія володіє акціями підприємств парфюмерно-косметичної і фармацевтичної промисловості.  

Nestlé розпочала свою діяльність в Україні у 1994 році з відкриття представництва. З тих пір компанія просуває такі міжнародні бренди, як NESCAFÉ, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та ін. У 1998 році Nestlé S.A. придбала контрольний пакет акцій ЗАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч». У травні 2003 року у Києві засновано ТОВ «Нестле Україна». У кінці 2003 року Nestlé S.A. придбала 100% акцій підприємства «Волиньхолдинг» (ТМ «Торчин»). В 2010 році Nestlé S.A. придбала ТОВ «Техноком», виробника продуктів швидкого приготування під ТМ «Мівіна». У 2012 році у Львові було створено Nestlé Business Service (NBS Lviv), що є одним із п’яти сервісних центрів Nestlé у світі та надає послуги з підтримки підрозділів компанії Nestlé на більш ніж 30 ринках Східної та Західної Європи.

Бізнес Nestlé в Україні представлений наступними напрямами: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія (холодні соуси, приправи, супи,  продукти швидкого приготування) дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корми для домашніх тварин.

29 вересня 2017 року, за фінансової підтримки Європейської комісії, відбувся круглий стіл «Як впровадити європейську ієрархію поводження із твердими побутовими відходами в Україні?», який став платформою для вироблення спільного бачення органів державної влади, бізнесу та громадськості щодо переходу України на європейські стандарти поводження з відходами.

Як зазначив керівник сектору енергетики, довкілля та зеленої економіки Європейської комісії Жан-Франсуа Море: «Нашою метою є створити таке достойне коло громадянського суспільства, коли вимогливі люди отримають більше можливостей для переробки відходів. Основні передумови цього – це створення відповідної законодавчої бази, підвищення екологічної свідомості і забезпечення ресурсів для переходу до циркулярної економіки. Європейський Союз підтримує Україну у всіх цих питаннях».

Виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко звернула увагу на той факт, що незважаючи на те, що ситуація в Україні у сфері поводження з відходами є критичною, Україна має ту величезну перевагу, що може скористатися європейським досвідом, уникнути помилок, які робили інші країни і здійснити прорив, вийшовши у лідери у цій сфері.

Європейські та українські експерти обговорювали законодавчі ініціативи та технологічні рішення через призму їхньої відповідності вимогам Угоди про асоціацію  та європейській практиці у цій сфері.

Оптимізм вселяє активна проєвропейська політика Міністерства регіонального розвитку України у запровадженні європейської системи поводження з твердими побутовими відходами як профільного центрального органу влади, відповідального за реформування системи відходів в Україні.

Говорячи про законодавчі процеси у сфері поводження з відходами, депутат Верховної Ради України Остап Єднак наголосив: «Україні потрібно нарешті визначитись з політикою в частині поводження з відходами. Важливим кроком на даному шляху має стати прийняття Національної стратегії поводження з відходами, яка повинна встановити загальні рамки для уряду та депутатів у врегулюванні даного питання. Прийняття Стратегії дозволить нарешті розробити цілісний законопроект відповідно до Рамкової директиви ЄС про відходи, як це було із законопроектами про ОВД і СЕО».

Висновком круглого столу можна вважати твердження, що перехід до циркулярної економіки вимагає системних трансформацій на усіх рівнях і лише спільними зусиллями влади, громадянського суспільства та бізнесу можна досягнути прогресу.

19 липня 2017 року Мінську офіційно стартувала громадська кампанія «Стоп Е40! Збережемо річки Білорусі в природному стані». З цього приводу відбулася прес-конференція, де спікери відбили основні екологічні та економічні наслідки будівництва нового водного шляху, який пройде по 500 км нашого Полісся.

Ініціатори кампанії - ГО «Ахова птушак Бацькаўшчини», ГО «Багна», ГО «Екодом», товариство «Зелена мережа», установа «Центр екологічних рішень», фонд «За чисту Прип'ять», ГО «Час Землі». Ці організації, екологічні активісти і сотні місцевих жителів стурбовані, що будівництво водного шляху до невпізнання змінить Полісся: ми можемо втратити унікальну територію, рідкісні види рослин і тварин, і звчине життя полішуків.

Довідка: Е40 - водний шлях довжиною понад 2000 кілометрів, який має пройти по території Польщі, Білорусі та України. Планується, що маршрут з'єднає Чорне і Балтійське моря. У Білорусі мова йде про територію в 500 км, яка зачіпає Дніпро-Бузький канал, річки Муховець, Піна та Прип'ять. За планами, на Прип'яті і Дніпро-Бузькому каналі буде багато змін: будівництво гідротехнічних споруд, збільшення габаритів фарватеру, будівництво водосховищ і інше.

Основні зацікавлені в будівництві Е40 боку - Міністерство транспорту і комунікацій Республіки Білорусь і РУЕСП «Дніпро-Бузький водний шлях». Саме вони займаються експлуатацією Дніпро-Бузького водного каналу, і були ініціаторами цього проекту. З Польської сторони - Міністерство інфраструктури і будівництва Польщі та Міністерство морського господарства і річкового судноплавства. Читати детальніше http://www.belta.by/economics/view/belarus-i-polsha-dogovorilis-o-sotrudnichestve-v-oblasti-vosstanovlenija-vodnogo-puti-e40-212905-2016/.  

Екологічні організації Білорусі об'єднали свої зусилля, щоб зібрати інформацію про можливі наслідки будівництва водного шляху і зміни русла Прип'яті - єдиною річки Білорусі, яка збереглася в природному стані.

 

Вперше проведено первинний незалежний аудит ТЕО проекту Е40: біологічний, гідрологічний, економічний.

 

«Полісся існує за рахунок нестабільності паводкового режиму Прип'яті. Реалізація проекту буде означати за великим рахунком смерть Полісся: зміниться все! Полісся - природний резерват для великої кількості рідкісних видів, тут знаходяться 11 заказників республіканського значення і 7 заказників місцевого значення. Більше половини світової популяції прудкої очеретянки - глобально якому загрожує виду - гніздиться в Білорусі, як раз на Поліссі. Ми несемо відповідальність за цю птицю перед усім світом! Е40 торкнеться гідрологічний режим боліт Званец і Спорівське озеро на Поліссі, і в цьому випадку ми можемо втратити до 90% білоруської популяції прудкої очеретянки, що означає близько половини світової популяції. Та ж доля спіткає і великого подорлика - одного з рідкісних орлів Європи, який гніздує на Поліссі. Велика кількість птахів заплавних лугів позбудеться свого будинку: дупель, великий веретенник, турухтан. Також заплава Прип'яті - місце зупинки для сотень тисяч птахів під час непростий міграції з Африки в Тундра. Близько 1.5 млн птахів зупиняються навесні в заплаві Прип'яті. Роботи по будівництву і подальшого експлуатування каналу призведуть до того, що птахи втратять своє останнє місце зупинки перед тундрою », - зазначає директор Білоруського центру кільцювання птахів, старший науковий співробітник лабораторії орнітології НВЦ з біоресурсів НАН Білорусі Павло Пінчук.

 

«Проект Е40 для мене аналогічний проекту по повороту північних річок в пустелі півдня: дивіденди - невеликій групі розробників і будівельників, і проблеми і незворотні катастрофічні наслідки залишаються місцевому населенню», - говорить директор громадської організації «Ахова птушак Бацькаўшчини» Олександр Вінчевскій. - «Прип'ять унікальна не тільки для Білорусі, але і в європейському контексті: це єдина середня річка в Європі, яка тече в широтному напрямку. Тому і утворилася широка заплава, яка так важлива і для рослинного, і для тваринного світу. 10 років тому в відновлення Серпневого каналу вклали понад 15 млн доларів. Хто відповів за вкладення цих коштів? Вони не повернуться ніколи. Варто задуматися! Уже зараз видно величезні інвестиційні ризики, і вони збільшаться. Лобісти проекту активно шукають вантажі: тільки перевезенням нових вантажів можна виправдати будівництво каналу. Останнім часом піднімається питання перевезення по Прип'яті нафтопродуктів. Нафтові танкери - величезна загроза техногенних катастроф для цього регіону! ».

 

Проти реалізації проекту виступають і екологічні організації країн-сусідів. Більше 20 НУО Білорусі, України та Польщі вже підписали меморандум проти будівництва Е40. З початку літа занепокоїлися місцеві жителі і звернулися за допомогою, зібрано близько 500 підписів. Незабаром з'явиться петиція, щоб кожен міг сказати своє «ні» руйнування Полісся.

 

«Після того, як було створено техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) проекту, ми звернулися в більш ніж 30 держорганів (міністерства, облвиконкоми, райвиконкоми та ін.), які будуть зацікавлені шляхом Е40. Виявилося, що більшість з них взагалі нічого не чули про проект Е40. Відповідні 27 листів були дуже обережні: «спасибі, ми звернемо увагу». І лише 4 організації висловилися негативно. ТЕО - документ на 300 сторінок, в якому Білорусі присвячено лише 30 сторінок. Згадується про забруднення нафтою, випрямлення річки, наявність на шляху охоронюваних природних територій. Інформації мало, написано абстрактно і обережно. Але при цьому розробники знають суми, які потрібні для будівництва водного шляху в Білорусі (100-150 млн євро). Значить, вони знають конкретніше, що буде побудовано. Просто не хочуть лякати громадськість. Це нас насторожило », - зазначає директор АПБ.

 

За словами кандидата технічних наук, доцента Брестського державного технічного університету, гідролога Миколи Шешко, облаштування Е40 зажадає значного втручання в гідрологічний режим Прип'яті. «Основна проблема водного шляху Е40 - як забезпечити стабільне джерело додаткових водних ресурсів. Поглиблення дна призведе до зниження швидкостей течії води - а значить, ймовірно, послабить можливість річок самоочищатися від забруднюючих речовин». Крім того, за оцінками гідролога, зведення додаткових підпірних споруд викличе підтоплення одних прилеглих до них територій і переосушення інших.

 

Також викликає питання той факт, що водний шлях Е40 пройде через забруднені радіоактивними матеріалами території, зокрема, Поліський радіаційно-екологічний заповідник. Колишній глава Комісії з подолання наслідків аварії на ЧАЕС Юрій Воронєжцев зазначає: «Річковий мул - акумулятор радіонуклідів. Небезпека полягає в тому, при проведенні днопоглиблювальних робіт він може бути "розтривожить" і піде вниз за течією Прип'яті і Дніпра до Київського водосховища, а з нього і пов'язаних з ним водойм отримують воду близько 30 мільйонів українців ».

 

«Для України проект прихивує, можливо, найбільшу небезпеку. Після Чорнобильської аварії Прип'ять змила величезну кількість зараженого піску в Київське водосховище. Протягом 30 років там немає фарватеру, тож потурбувавши донні відкладення, ми неминуче направимо небезпечний мул по відтвореному фарватеру до Києва, перетворимо його на греблі ГЕС в радіоактивну суспензію і залишимо третину українців без питної води», - зазначає Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України.

 

«Масштабний проект Е40 може змінити в гіршу сторону звичне для нас Полісся. Водний шлях торкнеться мережі важливих природних територій національного і міжнародного значення. Прип'ятське Полісся - величезний водний басейн (ширина розливу досягає 30 км!) з унікальним заплавним ландшафтом: саме меандри річки, численні стариці, заплавні озера і затоки формують оригінальні екосистеми цього регіону, в тому числі рідкісні заплавні діброви, дюни, найбільші болотні масиви і природні заливні луки. Ми переконані, що в XXI столітті кораблі потрібно змінювати під річки, а не річки - під кораблі», - зазначає Ольга Каскевич, голова ГО «Багна» і координатор громадської кампанії «Стоп Е40! ».

 

Цікавою є і назва проекту - «Відновлення водного шляху». Але в такому вигляді цього маршруту ніколи не було. Тобто мова йде про будівництво водного шляху. Але розробникам вигідніше назвати це словом «відновлення»: під це легше отримати гроші.

 

Багато питань викликає і економічна сторона проекту. «Облаштування водного шляху Е40 пов'язане з підвищеними інвестиційними ризиками. Більш того, є ризик, що довгостроковий вплив цього проекту на економіку Білорусі може бути негативним », наголошується в аналітичному огляді Бізнессоюзу підприємців і наймачів імені професора М.С.Кунявского (БСПН).

 

Як пояснює прес-секретар БСПН Алесь Герасименко, навіть після модернізації Е40 НЕ буде цікавий більшості вантажовідправників, оскільки водний транспорт програє автомобільному і залізничному по ключових факторів конкурентоспроможності.

 

«Вантажі в таких обсягах, щоб проект окупився, неможливо буде знайти в Білорусі. Тому для залучення вантажів може виникнути спокуса задіяти адміністративний ресурс, що погіршить економічне становище підприємств-вантажовідправників. Другий варіант - використовувати механізм субсидування тарифів на доставку водним транспортом. А це - ризик серйозно збільшити витрати республіканського бюджету. Уже сьогодні водний транспорт - самий субсидований в нашій транспортній системі: питомі витрати республіканського бюджету в розрахунку на одиницю вантажообігу на водному транспорті в 1 500 разів вище, ніж на залізничному або автомобільному. Е40 не несе нових можливостей для транспортно-логістичної системи Білорусі. Гаснуча роль водного транспорту - природний процес. Краще зосередитися на конкурентоспроможних проектах, які у нас є », - зазначає Алесь Герасименко.

 

Розробники Е40 припускають перехопити до 20% вантажів у залізниці і до 10% вантажів у автомобільних перевізників. У грошах це може означати втрати в 250 і 80 млн доларів відповідно: в цих галузях може бути штучно спровокована криза. При цьому внесок цих галузей в економіку величезний: створені сотні тисяч робочих місць, і їх втрата ніколи не компенсується робочими місцями на Е40.

 

Ще одна експертна оцінка ТЕО зроблена економістом Святославом Волосюком, науковим співробітником Варшавського університету: «При аналізі ТЕО відзначені порушення методології аналізу вигод і витрат, що випливають з розуміння розробниками концепції суспільного добробуту. Використаний при підготовці ТЕО підхід не відповідає сучасній економічній теорії », - упевнений експерт. - «Документ розроблений з істотними методологічними вадами, на його основі неможливо зробити висновок про доцільність проекту Е40 і документ не є значущим аргументів на користь реалізації цього проекту. Основні вигоди знаходяться в приватних руках. У той же час витрати по проекту змушене нести все суспільство ».

 

Досвід показує, що проблема нашої країни в тому, що влада часто ігнорують думку вчених, а приватні інтереси можуть переважати над державними. У випадку з Е40 громадськість, яка виступає проти водного шляху - це не тільки місцеві жителі, студенти та пенсіонери. Громадськість - це і вчені і фахівці, думка яких ігнорується розробниками проекту.

 

Слідкуйте за новинами, розповідайте про це друзям і знайомим, займайте активну позицію: Прип'ять - ріка для людей, а не для великих суден класу «річка-море»!

 

 

Коротко про проблему - у відеоролику https://m.youtube.com/watch?v=75KGIq7SToU

С начала этого года компания DIM инвестирует 2,2 млн грн в создание системы альтернативного водоснабжения. Скважина обеспечит потребности жителей ЖК “Автограф” - вода будет подаваться непосредственно на кухни квартир.

 

“В Украине недавно приняли Закон о питьевой воде, вводящий стандарты водоснабжения, а мы в свою очередь решили, что можем как застройщик самостоятельно решить вопрос с качеством воды уже в ближайшее время”, - говорит Александр Насиковский, управляющий партнер группы компаний DIM. - “Мы первые стали инвестировать в создание условий, обеспечивающих украинцам более высокое качество жизни. Потому что здоровая семья - это, помимо прочего, здоровая вода”.

 

Запуск скважины здоровой воды на территории ЖК - первый этап внедрения стратегии “Здоровая семья DIM” во всех строящихся домах (подробнее: http://dim-bud.ua/ua/novini/prijnjata-strategja-zdorova-smja-dim/http://dim-bud.ua/ua/novini/prijnjata-strategja-zdorova-smja-dim/). В DIM отмечают, что и в дальнейшем будут вкладывать в развитие инфраструктуры, обеспечивающей высокий уровень экологичности жилой площади. “Если и другие застройщики последуют по этому пути и будут внедрять в своих проектах технологии, повышающие экологию жилья, то качество жизни в Украине начнет постепенно повышаться”, - подчеркивает Александр Насиковский.

 

Разрешение на бурение артезианской скважины глубиной порядка 260 метров получено компанией в мае этого года. Запуск скважины планируется весной следующего года. Согласно гидрогеологическому анализу, источником водоснабжения являются отложения Орельский свиты Байосского яруса средней юры (юрский горизонт). Сейчас воду такого качества можно встретить среди популярных марок бутилированной воды, которая ежедневно продается по всей Украине в больших объемах.

 

В расчеты заложено потребление воды из артезианской скважины не менее 10 литров в сутки на человека. Доставка воды будет осуществляться альтернативным водопроводом, который станет дополнительным к централизованному водоснабжению во всех трех домах ЖК. Бесперебойную работу и необходимое давление для передачи здоровой воды на все этажи будет обеспечивать глубинный насос и дополнительные насосные станции итальянского и немецкого производства. “Вода из артезианской скважины будет доступна так же, как обычная вода из муниципального водопровода, при желании ее можно отключить”, - информируют в компании.

 

Справка о компании: Группа компаний DIM – это девелоперско-строительный холдинг полного цикла. Основана в 2001 году. В холдинг входят: "ОЛТА” – производитель оконных и дверных конструкций, "Домиан” – строительная фирма, “АВН” – архитектурное бюро, “Рост-С” - подрядчик внутренних сетей, “М-Эко” - подрядчик внешних сетей, а также Студия дизайна интерьеров. Холдингом сдано в эксплуатацию более 100 000 кв.м жилья. Строящиеся объекты в Киеве: ЖК “А52” класса А в 130 м от Свято-Покровского монастыря, ЖК “Метрополис”, ЖК Park Lake City и ЖК “Автограф”.

ЖК “Автограф”:ЖК из 3 домов комфорт-класса расположен по адресу ул. Генерала Жмаченко, 28. Планируемый ввод в эксплуатацию первого дома - IV квартал 2017 года, второго и третьего домов - IV квартал 2018 года. В каждом доме 26 этажей, количество квартир 768, общая площадь объектов - 75 277 кв м. Индивидуальные особенности:  альтернативное водоснабжение из артезианской скважины глубиной порядка 260 м, просторные входные группы в дизайнерском исполнении, монолитно-каркасная технология строительства, утеплитель - минеральная вата. Рядом расположен парк “Победа” с озерами.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені