В АМКУ відбулося засідання Наглядової ради проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги».

Відбулася перша зустріч Наглядової ради проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги», де були підбиті підсумки першого півріччя роботи Проекту та оголошений загальний план його реалізації і завдання на наступні 2,5 роки.  

Засідання провів Голова АМКУ Юрій Терентьєв. Участь у заході взяли інші керівні особи АМКУ та представники центральних органів виконавчої влади України, Представництва ЄС в Україні та члени команди проекту.

Під час вступної доповіді Юрій Терентьєв зазначив, що створення ефективної системи контролю державної допомоги суб'єктам господарювання здійснюється в рамках виконання Україною своїх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, та сприятиме досягненню повної прозорості надання державної допомоги і створенню ефективних незалежних систем контролю і моніторингу державної допомоги за зразком тих, що існують у Європейському Союзі. Крім того, проектом передбачено залучення провідних експертів з ЄС, що мають вагомий практичний досвід здійснення реформ у сфері державної допомоги.

Перший радник Представництва ЄС Йоханес Баур наголосив, що хоча Європейський Союз вже має успішний досвід з реалізації подібних проектів в Україні, дана ініціатива займає особливе місце та її реалізація вкрай важлива, оскільки закон України щодо державної допомоги вже вступив у дію і саме час вибудувати ефективну систему контролю державної допомоги.

Сьогодні одним із важливих завдань проекту є подальше вдосконалення нормативної бази задля ефективного впровадження системи державної допомоги. Серед інших основних пріоритетів проекту були визначені IT-підтримка розбудови системи державної допомоги та адвокація і комунікації, пов’язані з державною допомогою.
Проект ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» спрямований на підтримку створення ефективної системи контролю і моніторингу державної допомоги в Україні. Залучення позитивного європейського досвіду в цьому напрямку сприятиме підвищенню ефективності управління державними фінансами, подоланню корупції та прискоренню розвитку економіки.
Структура проекту передбачає чотири основні компоненти (напрямки роботи):

  1. Підтримка створення ефективної системи контролю державної допомоги в Україні;
  2. Підтримка зусиль АМКУ при здійсненні функцій контролю за державною допомогою;
  3. Посилення інституційного розвитку системи державної допомоги;
  4. Пропагування державної допомоги та інформування громадськості про проект.

Проект фінансується ЄС та виконується консорціумом на чолі з WYG Consulting Ltd. (Хорватія). Він триватиме 36 місяців і завершиться у серпні 2020 року. 

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені