Держава

Український центр контролю над тютюном отримав проект положення «Про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» - новий орган, який створено у вересні 2014 згідно з постановою Кабміну 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»постановою Кабміну 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

«У проекті документу, який збережено як «остаточний», повністю ігнорується контроль за дотриманням норм одного із найбільш дієвих та прогресивних законів у сфері громадського здоров’я - Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Відсутні посилання на Закон та не прописані повноваження Держпродспоживслужби щодо контролю. Проект положення порушує щонайменше п’ять статей закону № 2899», - зазначає Андрій Скіпальський, керівник Центру контролю над тютюном, ГО «Життя» (https://drive.google.com/file/d/0B6vs6Asc43qcUDRIaklYVnpUcDA/view?usp=sharing).

Кабінет Міністрів України, а саме Міністерство аграрної політики та продовольства і Державна ветеринарна та фітосанітарна служба є відповідальними за формування проекту положення, але у відкритому доступі цей документ відсутній. За словами Наталії Бородачової, віце-президента Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС»: «У розробників Положення немає розуміння системи захисту прав споживачів. Документ створюється кулуарно, без участі громадськості, повноваження переважно прописані під колишню Держветфітослужбу».

Такий підхід суперечить і вище згаданій постанові 442, а саме пункту 1, оскільки на новоутворену Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів не покладаються функції з реалізації державної політики, які виконувала Держспоживінспекція у сфері контролю над тютюном.

Це недбальство ставить під загрозу контроль за дотриманням заборони куріння в закладах ресторанного господарства, заборони реклами та спонсорства тютюнових виробів і здійсненням правильного маркування тютюнової продукції. За словами представника Держспоживінспекції, звернутися до суду для застосування фінансових санкцій до порушників заборони на розміщення реклами тютюну, наприкладбуде нереальним за відсутності згадування Закону 2899 у постанові.

Експерти Центру контролю над тютюном та члени коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» звернулись до профільних міністерств та Прем’єр-міністра із пропозиціями щодо вдосконалення нормативного документу та наділення Держпродспоживслужби відповідними повноваженнями контролювати антитютюнове законодавство (https://drive.google.com/file/d/0B6vs6Asc43qcNk9oUDYzSTAwdEE/view?usp=sharing ).

Відсутність контролю призведе до погіршення ситуації з курінням у приміщеннях, спонукатиме до поширення незаконних видів реклами тютюну, і, як наслідок, зросте поширеність куріння.

Нагадаємо, що за результатами загальнонаціонального опитування (омнібусу), проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у жовтні 2014 р., поширеність щоденного куріння зменшилася майже на 3 відсоткових пункти (з 45% до 42%) серед чоловіків в цілому та майже на 2 відсоткових пункти (з 11 до 9%) серед жінок в цілому. Дані опитування порівнювали з відповідями на аналогічні запитання у омнібусі, проведеному у лютому 2013 р., а також з раніше проведеними опитуваннями репрезентативних вибірок українського населення.

 

03 февраля с.г. Верховная Рада Украины приняла Закон Украины «О временных военно-гражданских администрациях», которым предусматривается, что в Украине могут создаваться временные государственные органывоенно-гражданские администрации (далее - ВГА), которые будут действовать в составе Антитеррористического центра при СБУ.

Причину принятия такого решения проанализировали юристы ЮК Prove Group. В большинстве населенных пунктов, находящихся на территории проведения АТО, или в «прифронтовой» зоне не действуют местные власти, так как депутаты либо самоустранились, либо уехали. Как результат, ни один из вопросов, которые разрешаются местными властями, невозможно решить. Соответственно, восстановление жизнедеятельности региона заблокировано, а все что делаетсяпо сути вне закона, поскольку не имеет правовых оснований.

Предполагается, что именно в таких случаях, Президент будет создавать ВГА, которые должны заменить собой органы местного самоуправления, а в отдельных случаях и органы исполнительной власти (администрации).

«Положительной составляющей этого закона является то, что будут определены лица, которые возьмут на себя ответственность за организацию порядка в городах. Однако, принятый нормативно-правовой акт имеет и неоднозначные моменты», - комментирует управляющий партнер ЮК Prove Group Владислав Кочкаров.

Так, ВГА, кроме полномочий органов местного самоуправления, также получают полномочия характерные для военного или чрезвычайного положения, а именно, они смогут:

- устанавливать комендантский час;

- ограничивать или запрещать движение транспортных средств и пешеходов на улицах, дорогах и участках местности;

- организовывать проверку документов и осмотр вещей, транспортных средств, багажа и грузов;

- организовывать контроль за работой предприятий телекоммуникации, использовать местные радиостанции, телевизионные центры и издательства, для проведения разъяснительной работы среди населения и др.

«С одной стороны, это оправдано, в условиях ведения военных действий, с другой - создается ситуация, когда формально военного положения нет, но вводятся его отдельные элементы, при этом, такое решение принимается уже самолично Президентом, без утверждения его в Парламенте. Руководить новым органом также будет человек, назначенный Президентом. При чем, если в обычных местных администрациях Президент назначает глав по предложению КМУ, то в данном случае, таких требований нет», - отмечает юрист.

   Кроме того, законом четко не предусмотрено, когда и в каких именно случаях будут создаваться такие администрации, что может повлечь злоупотребления со стороны государства, когда в одних населенных пунктах ВГА создается чуть ли не на пустом месте, а в другихэтот процесс затягивают.

Размыто и положение о том, сколько будет длиться такая ситуация. Закон предусматривает, что ВГА будут действовать до первого заседания новоизбранных местных советов. Но кто и когда проведет соответствующие выборыбольшой вопрос.

«Конечно, чтобы избежать злоупотреблений, во время голосования проекта уточнили, что этот закон принят сроком на 1 год, но его действие может быть продлено по указу Президента, утвержденному Парламентом. Что будет через год и как будет складываться ситуация не понятно, ведь улучшения за такой период могут и не наступить, и действие закона будет продлено. Таким образом, ВГА, состоящие в основном из военных и сотрудников СБУ, могут достаточно долго управлять целым рядом населенных пунктов Донецкой и Луганской областей, а это двоякая ситуация, когда искажается вертикаль исполнительной власти», - в завершение добавил Владислав Кочкаров.

Колектив Військово-морського ліцею майже у повному складі, та 39
ліцеїстів (14-15 річні патріоти України), 4 квітня 2014 року переїхали
з міста Севастополя до міста Одеси. Завдяки фінансовій підтримці
благодійної організації "Фонд відродження Українського флоту" врятовано
навіть нашу унікальну бібліотеку.
Нас постійно підтримує командування ВМС України, міський голова Одеси
Труханов Г.Л. та благодійна організація "Фонд відродження українського
флоту". Колектив ліцею провів колосальну роботу щодо початку
навчального процесу саме у цьому році, 1 вересня 2014 року ми прийняли
55 нових ліцеїстів. Ми пишаємося нашими хлопцями, які навіть свої
канікули витратили на ремонт та підготовку приміщень у Одесі.
Благодійна організація "Фонд відродження українського флоту" та
приватне підприємство "Коваль-Лєсков" - обладнали нам навчальні класи
та спальні приміщення для ліцеїстів на 200 тисяч гривень, на черзі
спеціалізовані кабінети, спортивне містечко, службові приміщення
вихователів та педагогів, бібліотека та взагалі - все.
Звертаємося до не байдужих, будемо вдячні за кожну копійчину.
Допомогти нам можливо через БО "Фонд відродження українського флоту":

Найменування: БО "Фонд відродження українського флоту"
р/р: 26005054309277 у Приватбанку
МФО: 328704
ЄДРПОУ: 37636604
Обов'язкова позначка : "Благодійна допомога для Військово-морського
ліцею".

З повагою,
начальник Військово-морського ліцею
І.В.КОЛЕЖНЮК

Призначений новий Кабінет міністрів Україні складає враження змішаного  органу – в ньому є й посадовці з досвідом роботи в бізнесі, й в державних органах, й особи, які призначені з міркувань політичної доцільності. Але з сьогоднішнього дня вони мусять забути про особисті та політичні    розбіжності та перейнятися  ідеєю командної роботи та величезної відповідальності за доручену справу. Лише таким чином можливо виконання завдань, які стоять перед нинішнім урядомзняття соціально-економічної напруги, рішуче здійснення реформ, необхідних для розвитку економіки та вітчизняного виробництва, зміцнення стабільності та мирного процесу в країні, викорінення корупції.    Такої думки президент УСПП Анатолій Кінах
 
«Урядовій команді вдасться змінити ситуацію лише в тому випадку, коли і окремі посадовці, і кабінет в цілому буде здатний відмовитися від майбутніх кар’єр, партійних та бізнесових інтересів, та все без залишку віддати справі рятування України, а питання, на наш погляд, постало  саме так. Спиратися на кращий світовий досвід, діяти швидко, відкрито, по-європейськи, прийняти програми, яких невідкладно потребує соціально-економічна ситуація – підготовки проекту бюджету на 2015 рік та внесення його в парламент, підтримки переселенців та бізнесу зі сходу, вдосконалення кредитної політики, захисту вітчизняного виробника, експортера, імпортозаміщення та локалізації виробництв, внутрішнього ринку,  розвитку малого та середнього бізнесу,  адресної   соціальної підтримки населення у зв’язку з зростанням цін та комунальних тарифів тощо, – ось що суспільство вимагає  від новообраного уряду», – переконаний А.Кінах.     
 
На його думку, окрема тема роботи новопризначеного Кабінету міністрів – покращення комунікацій з бізнесом, громадським організаціями та експертною спільнотою. «Професійний, взаємовідповідальний, тісний та постійний діалог влади та громадянського суспільства не потребує додаткового декларування, але він має неухильно працювати, оскільки знання, досвід, допомога ділової спільноти, тим більш – в кризові часи, лише покращить якість урядових рішень, призведе до більш високої результативності їх виконання», – вважає президент УСПП.  
 
Анатолій Кінах нагадав про необхідність персональної відповідальності урядовців за ухвалені рішення та дії, що ними вчинені або не вчинені, в тому числі – стосовно бізнесу. Нинішній кризовий час, на його думку, вимагає дій за принципом «не нашкодь», влада має робити все, щоб допомогти  підприємствам зберегти обсяги виробництва, робочі місця, ринки збуту, створити всі умови для подальшого розвитку. 

Сьогодні Європейська Комісія від імені ЄС виділила Україні 500 млн. євро. Це другий і останній позиковий транш, наданий Україні у рамках Програми з макрофінансової допомоги з бюджетом в 1 млрд. євро. Програму було схвалено раніше почтового року.

Цей кредит було надано на додачу до 860 млн. євро, виділених Україні у рамках двох чинних Програм з макрофінансової допомоги. Після надання сьогоднішнього кредиту ще залишаються доступними 250 млн. євро у рамках попередньої Програми з макрофінансової допомоги (MFA І).

 

Мета Програм з макрофінансової допомогиекономічно та фінансово підтримати Україну. Водночас вони спрямовані на заохочення проведення структурних реформ, покликаних удосконалити управління, стимулювати економічне зростання та спонукати до законодавчої гармонізації з ЄС. Зокрема, макрофінансова допомога ЄС підтримує реформи у сферах, які, з-поміж усього іншого, стосуються управління державними фінансами та боротьби проти корупції, торгівлі та оподаткування, енергетичного сектору та реформ фінансової сфери.

 

“Європа виконує свої зобов’язання, які стосуються солідарності з Україною, – підкреслив Європейський Комісар з економічних і фінансових справ, оподаткування і митниць П’єр Московічі, коментуючи надання позики. – Ми надаємо Україні вкрай важливу фінансову допомогу у часи надзвичайних економічних і соціальних проблем, які переживає український народ. Навзаєм дуже важливо, аби країна не втратила ініціативу з проведення реформ з метою створення умов для довготривалого процвітання для усіх українців”.

 

Європейська Комісія залучила кошти для траншу, що його було здійснено сьогодні, на фінансових ринках 26 листопада. Вона зробила це розмістивши 15-річні бонди під 1,363% річних. Ці кошти були надані в кредит Україні на аналогічних умо вах.

 

Контекст

Фінансова допомога Україні

 

Наразі підтримка ЄС у рамках макрофінансової допомоги Україні становить 1,61 млрд. євро. До надання сьогоднішньої позики раніше поточного року Єврокомісія здійснила ще три транші: у розмірі 100 млн. євро (20 травня), 500 млн. євро (17 червня) та 260 млн. євро (12 листопада). Очікується, що остаточний транш у розмірі 250 млн. євро надійде до України до весни 2015 року – у випадку, якщо Київ покаже задовільний прогрес у впровадженні відповідних реформ. Допомога є частиною ширшого пакету підтримки України, про який Європейська Комісія оголосила 5 березня, а лідери ЄС схвалили під час засідання Європейської Ради 6 березня.

Макрофінансова допомогаце винятковий інструмент реагування на кризи для сусідських країн-партнерів ЄС, які зіштовхнулися з відчутними проблемами платіжного балансу. Ця допомога є доповненням до підтримки, що надається МВФ та іншими донорами у контексті стабілізації та програми реформ, розпочатих країною-бенефіціаром.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені