Держава

На Ліга.Net вийшла статтястаття, в якій поважний авторський колектив, що включає навіть викладачів університетів Пітсбурга і Шеффілда, не кажучи вже про авторитетну Київську школу економіки, ставить під сумнів деякі мої тези та навіть стверджує, що я вводив ними в оману. На жаль, для нашої країни всі проголошені мною тези, в тому числі ті, які експерти поставили під сумнів, є вірними та обґрунтованими.

ПЕРШЕ

Вказуючи на хронічну помилковість економічної політики Уряду у своїх виступах 17.12.2015р. у Верховній Раді (Відео 1 Відео 2), я зокрема наголосив:

«Коли нам розповідають про вдалі економічні реформи, я питаю: де їх результати? На жаль, мені не вдалося почути їх під час звіту уряду. А показники будь-яких реформ в усіх країнах дуже прості і зрозуміліце рівень зайнятості і створення нових робочих місць, це залучення інвестицій в країну, це рівень доходів громадян, це рівень цін і тарифів, це обсяг виробництва сільськогосподарського і промислового, це експорт національної продукції за кордон. Так от, за жодним  з цих показників в нас  немає позитивної динамікиза жодним з цих показників».

 

VoxUkraine намагались спростувати мою тезу в частині безробіття та прямих іноземних інвестицій, посилаючись на позитивну динаміку зайнятості у I-II кварталах 2015 року та зростання обсягу прямих інвестицій у 2015 році.

 

Але при всій повазі до експертів, порівняння динаміки безробіття одного кварталу до попереднього в рамках року не враховує фактору сезонності, а, отже, не є репрезентативним. Коректним є порівняння однакових періодів різних років. То чи можна назвати позитивною динамікою 9,6% безробіття серед працездатного населення у 2 півріччі 2015 року проти 9% за аналогічний період 2014 року чи в порівнянні з 8% за аналогічний період 2013 рокусудіть самі.

 

Щодо прямих іноземних інвестицій в Україну: станом на 01.10.2013 їх обсяг склав $56,57 млрд, на аналогічну дату 2014 року на $8 млрд менше – $48,52 млрд, а станом на 01.10.2015 ще на $4,57 млрд менше - $43,95 млрдТо де тут позитивна динаміка?

 

ДРУГЕ

Намагаючись спростувати мою заяву про 850 та 400-мільйярдні збитки великих та середніх підприємств у 2014 та 2015 роках відповідно, VoxUkraine вказує, що за 2014 рік збитки (фінрезультат до оподаткування) великих та середніх підприємств склали 389 млрд грн, а за перше півріччя 2015-го - 188 млрд грн.

 

Але я у своєму виступі казав не про інтегральний фінансовий результат, який розраховується як різниця між прибутками та збитками відповідного класу підприємств, а саме про їх збитки. У 2014 році вони, згідно даних Держкомстату, склали 858 млрд грн, а за I півріччя 2015 року – 417 млрд грн.

ТРЕТЄ

Мене “звинуватили” в тому, що я маніпулюю поняттями, коли кажу, що приватизація, гральний бізнес та видобуток бурштину, на яких наголошував Прем'єр-міністр, не витягнуть українську економіку з прірви. Адже, мовляв, це лише компенсатори зниження ставки ЄСВ, що стане шляхом для економічного росту країни.

 

По-перше, нагадаю, що фактичне зниження ЄСВ до 22% на 2016 рік Радикальна партія спільно з Самопоміччю вибороли ще у березні цього року Законом №219-VIII, де було вказано, що з 1 січня 2016 року застосування ставок ЄСВ буде здійснюватись з безумовним понижувальним коефіцієнтом 0,6.

 

А по-друге, щодо “драйверів зростання” я лише процитував Прем’єр-міністра за його виступом на пленарному засіданні 11 грудня 2015 року:

 

Помилковість економічної політики Уряду та кредитно-грошової політики НБУ, на жаль, підтверджують й інші сумні результати, які є наслідком не тільки і не стільки військової агресії проти України, скільки неадекватної реакції держави на виклики:

·           падіння ВВП у 2014 році склало 6,8%, прогноз МВФ на 2015 рік – 11% падіння;

·           товарний експорт за 2014 рік скоротився на 8,4 млрд дол США, за січень-листопад 2015 рокупорівнянні з аналогічним періодом попереднього року) зниження склало 31,8%;

·           промислове виробництво в 2014 році скоротилось на 10,1%, за 11 місяців 2015 (до відповідного періоду 2014 року) скорочення відбулося ще на 14,4%;

·           за 11 місяців 2015 року,  в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, будівництво скоротилось на 18,8%;

·           ціни за січень-листопад 2015 рокупорівнянні з аналогічним періодом попереднього року) зросли на 49,2%, в тому числі, вартість житлово-комунальних послуг - більше ніж в 2 рази, а ціна газу - в 4,5 рази;

·           середньомісячний наявний дохід на одну особу скоротився з
194 дол США в 2014 році до близько 111 дол США в 2 кварталі 2015 року;

·           у 2 кварталі 2015 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року,  рівень заощаджень населення зменшився в 10 разів з 6,2% до мізерних 0,6%.

 

Це наочно підкреслює необхідність зміни економічного курсу країни, розробки комплексної програми соціально-економічного розвитку та “перезавантаження” Уряду для їх втілення в життя. Відчути позитивні результати можна буде вже протягом року.

 

Віктор Галасюк Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, член Національної Ради Реформ

25 грудня у Києві пройде Антикорупційний форум. Участь візьмуть представники громадськості, бізнесу та активісти з усієї країни. Подібний форум вже мав місце в Одесі. На ньому обговорювали одеську антикорупційну ініціативу, а експертами виступали бізнесмени та підприємці, які користуючись власним досвідом говорили про ті проблеми, з якими вони стикаються майже щоденно: рейдерство, неправомірні податкові перевірки, несправедливе законодавство тощо. Такі ж конкретні питання будуть підійматися і під час Київського форуму. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. На форумі у Києві планують говорити про схеми, які вимивають мільярди доларів з державного бюджету. «Одеський припортовий заводце одна суцільна схема. Ми нарахували 5 мільярдів доларів збитку. Схожа ситуація на Атоммаші. Цікавиться наша прокуратура також і Одеським НПЗ», – пояснив пан Саакашвілі. Загалом, за його словами, на усіх державних підприємствах працює схожа схема: купити якнайдорожче та продати якнайдешевше.

«Ми маємо багато інформації [про корупцію в уряді], але ми також маємо документи, які це підтверджують. Я говорив про це вчора [на Нацраді реформ], після чого почалося те, що почалося», – підкреслив пан Саакашвілі. Він переконаний, що потрібно ліквідувати можливість політичних призначень на державні посади, а також розподіл таких посад між політичними партіями. «Ми не збираємося про це мовчати. Саме тому нас і обзивають «гастролерами». Адже ми порушили їх плани», – пояснив Міхеїл Саакашвілі. За його словами на форумі оприлюднять ще багато інформації, яку отримали та продовжують отримувати від порядних чиновників. «Я хочу точно знати, хто вкрав 120 мільярдів гривень, про які так спокійно говорить уряд. По моїм підрахункам ця сумавдвічі більша. Які ще потрібні докази?», – зазначив пан Саакашвілі.

Голова Одеської ОДА також продемонстрував на брифінгу відео, яке розповсюдило Міністерство внутрішніх справ України, та на якому начебто видно самого Саакашвілі, який веде розмову з громадянином РФ Мазепінимкерівником російської компанії «Уралхім». Втім, як стверджує пан Саакашвілі, на відео чітко видно, що воно змонтоване: людина зовсім не схожа на нього, масштаб фігур у кадрі не співпадає тощо. «МВС тримає український народ за ідіотів. Так само, як вони сфальшували це відео, вони кожного дня крадуть у країни мільярди», – зазначив Міхеїл Саакашвілі.
 

В рамках розвитку публічної дипломатії МЗС України розпочинає міжнародну онлайн-кампанію #myukraineis (Моя Україна - це) з популяризації нашої країни за кордоном.

 

www.myukraineis.orgwww.myukraineis.orgє результатом співробітництва Міністерства закордонних справ, Міністерства інформаційної політики та організації StratCom.UA. Сайт є платформою для інформування іноземців про сучасну Україну та її історію. #myukraineis є хештегом кампанії.

 

Сайт запускається як он-лайн версія презентованого 30 листопада в МЗС буклету "Україна: Свобода, Гідність, Креативність". Але особливість сайту в тому, що з моменту запуску він перетворюється на платформу з контентом, який генерують самі користувачі. Кожен бажаючий українець або іноземець може пропонувати свої факти про Україну та відомих українців в режимі онлайн у розділі "Add your story".

 

Найкращі запропоновані користувачами факти будуть розглядатися авторитетною експертною радою і додаватися до сайту. Отже, ініціатива кожного має значення для того, щоб цікаво розказати світові про Україну.

 

Звертаємо увагу, що в основі проекту покладено ідею звільнення від існуючих кліше та стереотипів про Україну.

 

До кампанії #myukraineis будуть залучені закордонні дипломатичні установи України, закордонні українці, наші зарубіжні партнери, а також всі небайдужі громадяни нашої держави та іноземці.

 

Стежте за кампанією в соціальних мережах на офіційних сторінках МЗС та закордонних дипломатичних установ України в Twitter, Facebook та VKontakte.

МЗС запрошує кожного популяризувати сайт www.myukrianeis.orgwww.myukrianeis.org та пропонувати свої факти про Україну.

 

Міжнародний імідж України у наших з вами руках!

17 листопада 2015 року, Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення у судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий Суд» Станіслава Батрина, - даним рішенням дії уряду України визнано протиправними та зобов'язано Кабінет Міністрів: провести науковогромадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні; провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціальнодемографічних груп населення та встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні.

Таким чином, суд апеляційної інстанції залишив в силі рішення Окружного адміністративного суму м. Києва та підтвердив порушення урядом базових соціальних гарантій, передбачених статтею 48 Конституції України.  
 
Натомість уряд відмовляється добровільно виконати рішення суду.
 
Така поведінка змусила нас звернутися через Міністерство юстиції України до Державної виконавчої служби України для примусового виконання урядом рішення судуМи вже спрямували виконавчий лист суду на виконання і очікуємо рішення виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження відносно Кабінету Міністрів України.
 
Нагадаємо, що відповідно до ч. 3 ст. 382 Кримінального кодексу Україниневиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 

19-20 листопада 2015 року у Києві пройшов черговий Форум розвитку громадянського суспільства «Змінити себе, щоб змінити країну» –  масштабна національна подія, що зібрала учасників зі всієї України (включаючи окуповані території та зону проведення АТО), а також Словаччини, Польщі, Швеції, Німеччини, Франції, Угорщини, Великобританії, Канади та США.

 

Цьогорічний Форум став четвертим у серії подій найвищого рівня у громадському секторі, що проводяться щороку ІСАР «Єднання» у партнерстві з Адміністрацією Президента України та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), Уряду Швеції та МФ «Відродження». На Форумі ці організації представляли Ростислав Павленко, Заступник голови Адміністрації Президента, посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат, Директор регіональної місії Агентства США з міжнародного розвиткуДжед Бартон, виконавчий директор МФ «Відродження» Євген Бистрицький.

 

Спеціально запрошеними гостями Форуму стали Орися Луцевич, менеджер ініціативи Український Форум Королівського центру міжнародних справ Чаттам Хауз (Великобританія), МиколаДейчаківський, керівник глобальної програми філантропії Фонду Чарльза Стюарта Мотта (США), Олег Рибачук, голова Центру UA, Зураб Аласанія, голова Національної телекомпанії України, а також численні волонтери, благодійники та громадські активісти.

 

Щороку Форум   визначає головний тренд у розвитку громадянського суспільства. Цьогоріч таким трендом стали довгоочікувані зміни – в державному управлінні, у ставленні до корупції, у впровадженні реформ, у принципах роботи самих активістів та благодійників. Щоб ці зміни відбулися, повинні змінитися ми всі, кожна людина і кожна громадська або благодійна організація, – вважають організатори Форуму.

 

«Коли я подорожую Україною, я кожного разу захоплююся оптимізмом українського народу, – зазначив посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат. – Попри всі труднощі, корупцію та інфляцію, я бачу незламний оптимізм та величезне бажання змінити своє життя та свою країну на краще. Мою думку поділяє прем’єр-міністр Швеції. Україна все ще бореться зі старими олігархічними системами. Та саме громадянське суспільство є запорукою розвитку України. Швеція підтримує прагнення України: за період 2014-2015 рр. моя країна надала 8 млн євро на розвиток українського громадянського суспільства».

 

Тож під час Форуму обговорювали найгарячіші для України питання: реформи, подолання корупції та важливість примирення. Ключові теми обговорювали під час дискусій, «круглих столів», майстер-класів, презентацій, за допомогою кейсів та низки інноваційних форматів суспільного діалогу – кафе відкриттів «Цукерня» та «Містечка Майстрів» – двадцяти прикладних вузькоспеціалізованих авторських майстер-класів.

 

«Коли я приїхав в Україну 4 роки тому, ми почали працювати у різних напрямках, але загалом не бачили особливого поступу, – зазначив Джед Бартон, директор Агентства США з міжнародного розвитку. – Ми спілкувалися з урядовцями: всі вони казали правильні речі, але не було жодних дій. Проте зараз ми дуже активно співпрацюємо з неурядовими організаціями. Саме громадське суспільство розпочало масштабну програму допомоги біженцям зі Сходу України. Багато діячів неурядових організацій сьогодні прийшли до влади і саме зараз існує унікальний шанс змінити країну на краще, імплементувати реформи. Уряд США рішуче налаштований на подальшу плідну співпрацю з неурядовими організаціями».

 

У межах Форуму також пройшла виставка-ярмарок послуг для навчання і розвитку, відбулося нагородження переможців конкурсу «Національний рейтинг Благодійника», пройшли презентації «Дорожньої карти» співпраці ЄС та українського громадянського суспільства та онлайн-кінотеатру документальних фільмів DOCU/ПРОСТІР та показ короткометражних фільмів із циклу «Євромайдан. Енциклопедія громадських ініціатив самоорганізації».

 

Про Форум:

 

Форум розвитку громадянського суспільства проводиться ІСАР «Єднання» у партнерстві з Адміністрацією Президента завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проекту «Платформа розвитку громадянського суспільства»; завдяки підтримці Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), Уряду Швеції та МФ "Відродження"; завдяки фінансовій підтримці Фонду ім.Ч.С.Мотта, наданій через програму «Школа фондів громад».

 

Детальна інформація http://cd-platform.org/forum

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені