Держава

Форум проходив за сприяння Антимонопольного комітету України та Фонду розвитку конкуренції.

Темою першої сесії другого дня став економічний аналіз у конкурентному правозастосуванні.Зокрема, учасники активно обговорювали питанняекономічного аналізу в конкурентному правозастосуванні країн, реформування українського енергетичного сектору задля впровадження європейських стандартів у вітчизняні галузі економіки.

Відкриваючи другий день роботи Форуму Юрій Терентьєв, Голова Антимонопольного комітету України, зазначив: «Ключовим елементом у прийнятті рішень Комітетом є налагодження системи якісного економічного аналізу, впровадження економічних алгоритмів у правозастосуванні. Саме тому для нас особливо важливим є досвід країн, які досягли значних результатів у цьому напрямку».

Анн-Софі Дюпонрозповіла про досвід Генеральної дирекції з питань конкуренції Європейської комісії у застосуванні економічного аналізу, звернула увагу на роль головного економіста, котрий повинен безперечно бути високо компетентним й незалежним для надання оцінки рішенням. Важливе місце для удосконалення аналізу займає проведення навчань, тренінгів для підвищення кваліфікації експертів у проведенні економічного аналізу. Адже це ресурсоємна робота, яка полягає в отриманні якісних матеріалів, вивченні необхідної інформації, дослідженні думки учасників ринку. Економічний аналіз є особливо важливим при оцінці ефективності державної допомоги.

Представник RBBEconomics(Бельгія) Віталій Пружанські представив учасникам досвід своєї країни в економічному аналізі розслідування справ по антиконкурентним діям суб`єктів господарювання, а саме, координації та паралельній поведінці учасників ринку.

У свою чергу на питаннях контролю злиття та поглинання з метою зменшення надходження заяв на концентрації суб`єктів господарювання зупинився Альберто Хаймлер, експерт Фонду розвитку конкуренції (Італія), підкресливши, що необхідно застосовувати саме структурні засоби правового захисту.

Також досвід економічного аналізу США на ринках транспорту, електро-, водопостачання, водовідведення, телекомунікацій представив Расел Пітман, Директор з економічних досліджень (Група з аналізу економіки, антимонопольний відділ, Департамент юстиції США). На його думку, для економічного розвитку окремої галузі вкрай необхідно покращувати рівень його роботи, зробити ці ринки відкритими для конкурентної боротьби.

            Забіне Зігельські (Голова, Будапештський Регіональний Центр ОЕСР-ГВХ з питань Конкуренції) розповіла про розуміння суті економічного аналізу суддями. Вона наголосила на тому, що судді при розгляді справи повинні розуміти його суть, а для цього необхідно в рішеннях розкривати етапи економічного аналізу простою, зрозумілою мовою, створювати спеціальні навчальні програми для суддів.

            Модератором другої сесії, на якій розглядалися питання приведення правозастосовчої практики Антимонопольного комітету у відповідність до кращих світових практик, виступила перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Марія Ніжнік: «Комітет вже керується у своїй роботі рекомендаціями та напрацюваннями Європейських відомств з метою підвищення ефективності своєї роботи».

            Асоційований директор Управління міжнародних зв`язків Федеральної торгової комісії США Рассел Дамтофт у своїй доповіді зазначив, що варто впроваджувати економічні принципи в правові системи, бо спроби та помилкинайкращий інструмент для вирішення питаннь. Проте, в України є нагода вчитися на помилках інших країн, застосовуючи вже напрацьовані практики.

            Юлія Лінкевич, представник Латвії (Директор, Аналітичний департамент, Рада з питань конкуренції), Богдан Кірітою, експерт з Румунії (Президент, Рада з питань конкуренції), Лука Шічо (старший уповноважений з розслідування справ, Федеральне конкурентне відомство, Австрія) поділилися досвідом та практикою своїх країни у сфері розслідувань у рітейлі, а Стефан Люців (помічник заступника Голови, Бюро з питань боротьби, Канада) розповів про свій досвід при розкритті картелів у роздрібній торгівлі.

Олександр Мельниченко, Голова Правління (Фонд розвитку конкуренції) запропонував за участю відповідних експертів завершити розробку процесуальних документів для створення успішної системи проведення перевірок та захисту справ у судах.

Під час останньої сесії Форуму були обговорені питання реформування українського енергетичного сектору та впровадження європейських стандартів. Модераторами дискусійної панелі виступили перший заступник Голови КомітетуМарія Ніжнік та державний уповноважений Комітету Валерій Полюхович.

Керівник групи енергетики та навколишнього середовища (Група Європейської комісії з підтримки України) Торстен Воллерт зазначив, що доступ до мережі електроенергетики має бути відкритим, а в процесі переходу до відкриття цього ринку потрібно враховувати можливість появи та впровадження нових технологій на цьому ринку, оскільки система електроенергетики не є статичною.

Представник ДТЕК Олексій Захарчук розповів про становище та проблеми на ринку електроенергетики і умови конкуренції на ньому. Зазначив, що необхідно розробити ряд документів для впровадження конкуренції на зазначеному ринку.

Також на заході був присутній Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, який розповів про становище компанії на ринку України та спроможність країни у транспортуванні газу на точках виходу та входу ГТС. Зауважив, що вкрай необхідно доопрацювати законодавство України до повної європейської моделі, при якій на ринку з`явиться добросовісна конкуренція.

На завершення VФоруму з питань конкуренції Юрій Терентьєв підсумував його роботу та подякував присутнім за участь: «Ідея Форумуотримати думки, почути позицію світових експертів і практику інших відомств для використання її у роботі. Кожна із сесійце окремий напрямок роботи, окремий пріоритет Комітету, який є, з одного боку, прикладним, з іншогоконцептуально новим. Ініціативи розробки програми розвитку конкуренції і необхідність системного підходу в розвитку конкурентної політики потребують системної координації з іншими відомствами і подальшої співпраці із залученням юридичних кіл, експертів задля суттєвих здобутків у цьому процесі.

Іншим надвеликим пріоритетом є питання ефективності нашої роботи і обговорення кращих практик, запровадження найбільш оптимальних систем оцінки економічного впливу, який здійснює Комітет, оцінки якості наших рішень і роботи територіальних відділень.

Налагодження системи якісного економічного аналізу, створення внутрішнього підрозділу на кшталт служби головного економіста підвищить ефективність роботи Антимонопольного комітету.

            Форумце частина і планування нашого розвитку, це і складова частина еволюції Комітету, для того, щоб наша ефективність як зовнішня, так і внутрішня постійно зростали і досягали того рівня, якого ми гідні».

28 січня 2016 року Артем Ситник, Директор Національного антикорупційного бюро України, та Альгірдас Шемета, український бізнес-омбудсмен, підписали Меморандум про партнерство та співпрацю.

«Ми підписали Меморандум, аби спільно сприяти зниженню рівня корупції та запобігати недобросовісній поведінці стосовно українських підприємців. Переконаний, подолання корупції позитивно відобразиться на інвестиційному кліматі в країні, економічному розвитку та подальших реформах. Співпраця з Радою бізнес-омбудсмена дозволить нам оперативно отримувати інформацію від представників бізнесу про корупційні правопорушення, підслідні Бюро», –  прокоментував Директор НАБУ Артем Ситник.

Сторони планують спільно працювати над виявленням та усуненням причин, що сприяють кримінальним правопорушенням, надавати органам державної влади та місцевого самоврядування рекомендації щодо вдосконалення антикорупційного законодавства, а також організовувати публічні заходи з актуальних питань.

 

НАБУ та РБО домовилися про створення експертної групи на рівні керівництва обох організацій. Група розглядатиме скарги, що надходять до Офісу бізнес-омбудсмена, на дії органів державної влади та підконтрольних державі компаній з метою усунення порушень та притягнення винних до відповідальності. Крім того, сторони домовились оприлюднювати інформацію про випадки корупційних діянь з боку органів державної влади або місцевого самоврядування.

 

«НАБУ з Радою бізнес-омбудсмена об’єднує спільна місіясприяти побудові оновленого суспільства, вільного від корупції. Я радий, що віднині ми офіційно закріпили наміри, знешкоджувати корупцію у владі та полегшувати умови ведення бізнесу для українських підприємців», –  зазначив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

 

Нагадуємо, що Меморандум з НАБУ – вже четвертий аналогічний документ про співпрацю, який РБОпідписує з державними органами. В 2015 році бізнес-омбудсмен підписав меморандуми про співпрацю з Державною фіскальною службою, Міністерством юстиції та Державною регуляторною службою України. Результати роботи з зазначеними державними органами буде викладено в звіті за четвертий квартaл 2015 року, який Рада бізнес-омбудсмена оприлюднить у лютому.

 

Меморандум доступний за посиланням: https://boi.org.ua/media/uploads/memorandum_on_partnership_and_cooperation_nabu.pdf

 

На Ліга.Net вийшла статтястаття, в якій поважний авторський колектив, що включає навіть викладачів університетів Пітсбурга і Шеффілда, не кажучи вже про авторитетну Київську школу економіки, ставить під сумнів деякі мої тези та навіть стверджує, що я вводив ними в оману. На жаль, для нашої країни всі проголошені мною тези, в тому числі ті, які експерти поставили під сумнів, є вірними та обґрунтованими.

ПЕРШЕ

Вказуючи на хронічну помилковість економічної політики Уряду у своїх виступах 17.12.2015р. у Верховній Раді (Відео 1 Відео 2), я зокрема наголосив:

«Коли нам розповідають про вдалі економічні реформи, я питаю: де їх результати? На жаль, мені не вдалося почути їх під час звіту уряду. А показники будь-яких реформ в усіх країнах дуже прості і зрозуміліце рівень зайнятості і створення нових робочих місць, це залучення інвестицій в країну, це рівень доходів громадян, це рівень цін і тарифів, це обсяг виробництва сільськогосподарського і промислового, це експорт національної продукції за кордон. Так от, за жодним  з цих показників в нас  немає позитивної динамікиза жодним з цих показників».

 

VoxUkraine намагались спростувати мою тезу в частині безробіття та прямих іноземних інвестицій, посилаючись на позитивну динаміку зайнятості у I-II кварталах 2015 року та зростання обсягу прямих інвестицій у 2015 році.

 

Але при всій повазі до експертів, порівняння динаміки безробіття одного кварталу до попереднього в рамках року не враховує фактору сезонності, а, отже, не є репрезентативним. Коректним є порівняння однакових періодів різних років. То чи можна назвати позитивною динамікою 9,6% безробіття серед працездатного населення у 2 півріччі 2015 року проти 9% за аналогічний період 2014 року чи в порівнянні з 8% за аналогічний період 2013 рокусудіть самі.

 

Щодо прямих іноземних інвестицій в Україну: станом на 01.10.2013 їх обсяг склав $56,57 млрд, на аналогічну дату 2014 року на $8 млрд менше – $48,52 млрд, а станом на 01.10.2015 ще на $4,57 млрд менше - $43,95 млрдТо де тут позитивна динаміка?

 

ДРУГЕ

Намагаючись спростувати мою заяву про 850 та 400-мільйярдні збитки великих та середніх підприємств у 2014 та 2015 роках відповідно, VoxUkraine вказує, що за 2014 рік збитки (фінрезультат до оподаткування) великих та середніх підприємств склали 389 млрд грн, а за перше півріччя 2015-го - 188 млрд грн.

 

Але я у своєму виступі казав не про інтегральний фінансовий результат, який розраховується як різниця між прибутками та збитками відповідного класу підприємств, а саме про їх збитки. У 2014 році вони, згідно даних Держкомстату, склали 858 млрд грн, а за I півріччя 2015 року – 417 млрд грн.

ТРЕТЄ

Мене “звинуватили” в тому, що я маніпулюю поняттями, коли кажу, що приватизація, гральний бізнес та видобуток бурштину, на яких наголошував Прем'єр-міністр, не витягнуть українську економіку з прірви. Адже, мовляв, це лише компенсатори зниження ставки ЄСВ, що стане шляхом для економічного росту країни.

 

По-перше, нагадаю, що фактичне зниження ЄСВ до 22% на 2016 рік Радикальна партія спільно з Самопоміччю вибороли ще у березні цього року Законом №219-VIII, де було вказано, що з 1 січня 2016 року застосування ставок ЄСВ буде здійснюватись з безумовним понижувальним коефіцієнтом 0,6.

 

А по-друге, щодо “драйверів зростання” я лише процитував Прем’єр-міністра за його виступом на пленарному засіданні 11 грудня 2015 року:

 

Помилковість економічної політики Уряду та кредитно-грошової політики НБУ, на жаль, підтверджують й інші сумні результати, які є наслідком не тільки і не стільки військової агресії проти України, скільки неадекватної реакції держави на виклики:

·           падіння ВВП у 2014 році склало 6,8%, прогноз МВФ на 2015 рік – 11% падіння;

·           товарний експорт за 2014 рік скоротився на 8,4 млрд дол США, за січень-листопад 2015 рокупорівнянні з аналогічним періодом попереднього року) зниження склало 31,8%;

·           промислове виробництво в 2014 році скоротилось на 10,1%, за 11 місяців 2015 (до відповідного періоду 2014 року) скорочення відбулося ще на 14,4%;

·           за 11 місяців 2015 року,  в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, будівництво скоротилось на 18,8%;

·           ціни за січень-листопад 2015 рокупорівнянні з аналогічним періодом попереднього року) зросли на 49,2%, в тому числі, вартість житлово-комунальних послуг - більше ніж в 2 рази, а ціна газу - в 4,5 рази;

·           середньомісячний наявний дохід на одну особу скоротився з
194 дол США в 2014 році до близько 111 дол США в 2 кварталі 2015 року;

·           у 2 кварталі 2015 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року,  рівень заощаджень населення зменшився в 10 разів з 6,2% до мізерних 0,6%.

 

Це наочно підкреслює необхідність зміни економічного курсу країни, розробки комплексної програми соціально-економічного розвитку та “перезавантаження” Уряду для їх втілення в життя. Відчути позитивні результати можна буде вже протягом року.

 

Віктор Галасюк Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, член Національної Ради Реформ

25 грудня у Києві пройде Антикорупційний форум. Участь візьмуть представники громадськості, бізнесу та активісти з усієї країни. Подібний форум вже мав місце в Одесі. На ньому обговорювали одеську антикорупційну ініціативу, а експертами виступали бізнесмени та підприємці, які користуючись власним досвідом говорили про ті проблеми, з якими вони стикаються майже щоденно: рейдерство, неправомірні податкові перевірки, несправедливе законодавство тощо. Такі ж конкретні питання будуть підійматися і під час Київського форуму. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. На форумі у Києві планують говорити про схеми, які вимивають мільярди доларів з державного бюджету. «Одеський припортовий заводце одна суцільна схема. Ми нарахували 5 мільярдів доларів збитку. Схожа ситуація на Атоммаші. Цікавиться наша прокуратура також і Одеським НПЗ», – пояснив пан Саакашвілі. Загалом, за його словами, на усіх державних підприємствах працює схожа схема: купити якнайдорожче та продати якнайдешевше.

«Ми маємо багато інформації [про корупцію в уряді], але ми також маємо документи, які це підтверджують. Я говорив про це вчора [на Нацраді реформ], після чого почалося те, що почалося», – підкреслив пан Саакашвілі. Він переконаний, що потрібно ліквідувати можливість політичних призначень на державні посади, а також розподіл таких посад між політичними партіями. «Ми не збираємося про це мовчати. Саме тому нас і обзивають «гастролерами». Адже ми порушили їх плани», – пояснив Міхеїл Саакашвілі. За його словами на форумі оприлюднять ще багато інформації, яку отримали та продовжують отримувати від порядних чиновників. «Я хочу точно знати, хто вкрав 120 мільярдів гривень, про які так спокійно говорить уряд. По моїм підрахункам ця сумавдвічі більша. Які ще потрібні докази?», – зазначив пан Саакашвілі.

Голова Одеської ОДА також продемонстрував на брифінгу відео, яке розповсюдило Міністерство внутрішніх справ України, та на якому начебто видно самого Саакашвілі, який веде розмову з громадянином РФ Мазепінимкерівником російської компанії «Уралхім». Втім, як стверджує пан Саакашвілі, на відео чітко видно, що воно змонтоване: людина зовсім не схожа на нього, масштаб фігур у кадрі не співпадає тощо. «МВС тримає український народ за ідіотів. Так само, як вони сфальшували це відео, вони кожного дня крадуть у країни мільярди», – зазначив Міхеїл Саакашвілі.
 

В рамках розвитку публічної дипломатії МЗС України розпочинає міжнародну онлайн-кампанію #myukraineis (Моя Україна - це) з популяризації нашої країни за кордоном.

 

www.myukraineis.orgwww.myukraineis.orgє результатом співробітництва Міністерства закордонних справ, Міністерства інформаційної політики та організації StratCom.UA. Сайт є платформою для інформування іноземців про сучасну Україну та її історію. #myukraineis є хештегом кампанії.

 

Сайт запускається як он-лайн версія презентованого 30 листопада в МЗС буклету "Україна: Свобода, Гідність, Креативність". Але особливість сайту в тому, що з моменту запуску він перетворюється на платформу з контентом, який генерують самі користувачі. Кожен бажаючий українець або іноземець може пропонувати свої факти про Україну та відомих українців в режимі онлайн у розділі "Add your story".

 

Найкращі запропоновані користувачами факти будуть розглядатися авторитетною експертною радою і додаватися до сайту. Отже, ініціатива кожного має значення для того, щоб цікаво розказати світові про Україну.

 

Звертаємо увагу, що в основі проекту покладено ідею звільнення від існуючих кліше та стереотипів про Україну.

 

До кампанії #myukraineis будуть залучені закордонні дипломатичні установи України, закордонні українці, наші зарубіжні партнери, а також всі небайдужі громадяни нашої держави та іноземці.

 

Стежте за кампанією в соціальних мережах на офіційних сторінках МЗС та закордонних дипломатичних установ України в Twitter, Facebook та VKontakte.

МЗС запрошує кожного популяризувати сайт www.myukrianeis.orgwww.myukrianeis.org та пропонувати свої факти про Україну.

 

Міжнародний імідж України у наших з вами руках!

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені