Держава

Законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» зареєстровано 24.11.2016 у Верховній Раді України під номером 5448. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60576.

 

З цього приводу Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий зазначив наступне: «Ми зробили наступний крок в рамках реалізації стратегії Мінагрополітики «3+5» та плану дій Уряду. В Україні є унікальний потенціал для створення органічної продукції, який використовується на сьогоднішній день лише на 10%. Цей Закон створює додаткові можливості для розвитку галузі. Загалом Закон сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції і розширенню зовнішніх ринків її збутуЗакон гарантуватиме споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, що позитивно впливатиме на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції і забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва та обігу органічних продуктів».

 

 Цю подію ключові учасники органічного ринку коментують наступним чином:

 

 ·         Олена Березовська, президент, Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»: «Цей проект Закону та роботу над ним можна сміливо ставити у приклад як важливий для розвитку економіки регуляторний документ, створений у співпраці державної влади України як сторони, яка має право створювати такі документи, і громадян України, які мають право впливати на рішення влади. Найважливішим є той факт, що ми разом  ставили головні цілізробити регулювання органічного ринку України гармонізованим з нормами та стандартами відповідного законодавства Європейського Союзу, що в подальшому дасть підстави для взаємовизнання законодавчих актів органічного виробництва між Україною та ЄС,  та зберегти той «органічний» потенціал та кожного окремого органічного виробника, які вже існують понад 10 років в Україні. Остання аналітика ринку говорить, що головним для успішного розвиту сектору є підвищення, навіть формування, довіри до органічного продукту зі сторони споживачів та  до органічного виробництва зі сторони аграріїв та інвесторів,  що і забезпечує даний Законопроект, створюючи прозору можливість прослідковуваності всього процесу органічного виробництва та вільний доступ до Реєстрів органічних виробників та органів сертифікації, чітку відповідальність за порушення законодавства у сфері органічного виробництва зі сторони всіх гравців ринку та зрозуміле і захищене державою маркування органічного продукту для кінцевого споживачаЦі акценти, які важливі для мене особисто як людини, яка представляє інтереси учасників ГС «Органічна Україна» перед державною владою, дозволять посилити чесну конкурентоспроможність та позитивний імідж органічного продукту і на внутрішньому, і на зовнішньому ринках, що дозволить Мінагрополітики впевнено ставити органічне виробництво у реалізовані пріоритети аграрної стратегії України». 

·         Сергій Галашевський, директор, сертифікаційний орган «Органік Стандарт»: «Гарна новина! Закон урегулює внутрішній органічний ринок та забезпечить подальший динамічний розвиток органічного виробництва в Україні. Важливо, щоб він не створив додаткові бар’єри для експорту з Україні органічного продукції за стандартами Європейського Союзу».

 

·         Катерина Шор, менеджер сільськогосподарських проектів, Інформаційний центр «Зелене досьє»: «Ми сподіваємось на швидке проходження та ухвалення цього законопроекту Парламентом та Президентом. Адже імплементація цього закону дасть змогу, з одного боку, підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняних сільгоспвиробників і відкриє нові шляхи на ринки  країн ЄС, де органічна продукція користується великим попитом, з іншого боку, надасть більших гарантій споживачу щодо високої якості та користі органічної продукції через закладені в ньому механізми контролю та відповідальності виробників».

 

 ·         Ксенія Гладченко, директор, консультаційний орган «КьюС»: «Роботу над новою редакцією Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» було розпочато влітку 2015 року. Група експертів об`єднана єдиною метою – розробити закон таким чином, щоб регуляторні рамки, впроваджені в Україні, максимально відповідали міжнародним практикам органічного виробництва та законодавству Європейського Союзу – найбільшого торговельного партнера України щодо органічних продуктів. Ми вважаємо, що ухвалення цієї версії закону великим досягненням для всього органічного сектору України. Дякуємо за ефективну взаємодію усім залученим сторонам. Зі свого боку ми робитимемо все можливе, щоб ця версія закону й надалі вдосконалювалася і захищала інтереси розвитку органічного сектору України». 

 

·         Валентина Сабельнікова, директор, органічне тепличне господарство «Organic Villa»: «Дивлячись на те, як довго ухвалюються створені закони у нас в країні, ми, виробники, не можемо  чекати. Щодня з'являються нові префікси до назв продуктів харчування, що вводять в оману споживачів. Це робиться навмисне для отримання прибутку. Те, що виробники агресивного землеробства і виробництва підривають органічний ринок  – одна біда, а те, що кожний день завдається значна шкода здоров'ю дітейце трагедія. Тому, зі свого боку, я проводжу і буду проводити роз'яснювальну, просвітницьку роботу в соціальних мережах, публічно. Закликаю виробників органічних продуктів, а також всіх небайдужих громадян виявляти тих виробників, які маркують свою продукцію з префіксами «ЕКО», «БІО», «НАТУРАЛЬНЕ» і т.д., фотографувати і викладати в мережі з відповідними коментарями. Таким чином, ми зсередини швидше наведемо порядок».

 

В свою чергу, Наталія Прокопчукменеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL), додає: «Важливо, щоб новий органічний закон, коли його буде доопрацьовано в комітетах Верховної Ради України та ухвалено, зміг і де юре, і де факто врегулювати сферу органічного виробництва і споживання та сприяти розвитку органічного ринку в УкраїніАдже, захист прав споживачів та захист від нечесної конкуренції – є ключовими цілями вектору, який вибрали громадяни України. Попередувеликий обсяг роботи щодо розробки підзаконних актів та впровадження закону в дію, що потребує об'єднання зусиль  органів державної влади, громадських організацій, приватних підприємств та міжнародних проектів/партнерів».

 

 

24 листопада 2016 року в Києві відбувся Форум «Україна-Ізраїль 2016. 25 років дипломатичних відносин: від загальної спадщини до спільного бачення». Організатор ФорумуПосольство Держави Ізраїль в Україні, СпіворганізаторA7 CONFERENCES.

Форум було організовано з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між
Державою Ізраїль і Україною. Основною метою заходу було висвітлення політичних  аспектів та економічних, культурних досягнень країн протягом 25-ти років відносин.

Форум об'єднав понад 500 державних діячів, представників бізнесу та громадських організацій Держави Ізраїль та України задля обговорення перспектив встановлення діалогу, який стане ключовим для подальшої плідної співпраці між країнами.

В ході панельних дискусій учасники мали можливість почути історії успіху, плани на майбутнє та актуальні питання у сферах п
ідприємництва, сільського господарства, туризму, освіти, охорони здоров'я та історії. Важливою частиною форуму стало обговорення питання про розгляд основних пріоритетів і напрямків майбутнього українсько-ізраїльського співробітництва. Головною особливістю заходу стала лекція спікера парламенту Держави Ізраїль (Кнесету), пана Юлія Едельштейна.

Також в рамках заходу, вперше в Україні, відбулася презентація та демонстрація технологічної розробки унікальної ізраїльської компанії
ReWalk Robotics , що надає можливість ходити людям з обмеженими фізичними можливостями.

Спікер парламенту Держави Ізраїль Юлій Едельштейн зазначив: «Сьогодні ти у владі, завтра – в опозиції. Парламент, як демократичний інструмент – це незмінний факт. Україна, безсумнівно, демократична країна. Ми не будемо переписувати історію наших взаємовідносин. Наші взаємини розвиваються, і переповнений зал представників різних сфер діяльності під час Форуму свідчить про правильність цього шляху. Ми ростемо тому, що не закриваємо очі на те, що відбувається, не виставляємо пріоритети, ми не кидаємо каміння і не чекаємо, коли його необхідно буде збирати, ми якось робимо все відразу».

«Я думаю, що основна мета проведення Форуму – це обмін думками і досвідом між нашими колегами з Ізраїлю і нашими українськими друзями. Такий обмін служить максимальній реалізації кожного з нас, а це найголовніше. На мою думку, саме це і є запорукою процвітання як Держави Ізраїль, так і України. Це саме той секрет, який робить всіх нас все більш і більш успішними», сказав Еліав Бєлоцерковські, Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні.

В’ячеслав Кириленко, Віце-прем’єр-міністр України, наголосив: «В історії наших народів є багато драматичних сторінок. Єврейський народ пережив жахливу трагедію Голокосту. Український народ пережив страшну трагедію Голодомору. Наші народи знають ціну життю, незалежності та територіальній цілісності своїх країн. Ми будемо й надалі робити все для зміцнення дружби між Україною та Ізраїлем».

Віталій Портніков, український журналіст, політичний оглядач та публіцист, під час Форуму зазначив: «Існує історичний зв'язок між євреями України та Ізраїлю, між євреями і українцями. В'язні Сіону, серед яких був і спікер Кнесету Юлій Едельштейн, як і українські борці за свободу, що потім працювали над Декларацією незалежності України, утримувалися в одних таборах і в'язницях Радянського Союзу. Зусилля в'язнів Сіону призвели до можливості вільно обирати Вітчизну. Зусилля українських дисидентів – до незалежності України. І це справедливо. Ще школярем – а це був час ув'язнення пана Едельштейна – я замислювався, чому євреї після тисячоліть вигнання отримали право повернутися і створити власну державу, а українці не мають на це право на своїй землі. І останні 25 років ми маємо те, чого не було упродовж всього часу нашої спільної історії – взаємини на рівні незалежних держав, що репрезентують інтереси наших народів».

Також на Форум
i виступили: Уляна Супрун, В.о. Міністра охорони здоров’я України; Йоєль Хассон, Член Кнесету; Йоєль Развозов, Член Кнесету; Юлія Маліновскі, Член Кнесету; Ганна Гопко, Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах; Борислав Розенблат, Заступник голови Комітету з питань промислової політики та підприємництва,   Верховна Рада України; Георгій Логвинський, Заступник голови Комітету, Голова підкомітету з міжнародно-правових питань та внутрішньо переміщених осіб Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; Ольга Лапушенко, Генеральний директор, LISOD – Клініка ізраїльської онкології; Максим Рабінович, Директор з розвитку, Нова Пошта; Дарія Ісакова, Головний редактор, Landlord; Любомир Дикун, Віце-президент Асоціації виробників молока України; Дмитро Ніколаєв, Керівник проекту, Український проект бізнес розвитку плодоовочівництва (UHBDP); Сергій Савранський, Директор, Netafim Ukraine; Алі Аврахам, Голова департаменту комунікацій, Університет Хайфи; Ірина Головатенко, Директор, Прес-центр УНІАН; Максим Гольденберг, Експерт з надзвичайних ситуацій та міжнародних зв’язків, Травматична коаліція Ізраїлю; Марина Белінські, Віце-президент, Національна академія державного управління при Президентові України; Ярон Сачер, Реабілітаційний центр Loewenstein; Марк Шерман, Відділ медичної психології, експерт з травм, Північний округ; Рафаєль Юча, Директор, Арт-Завод Платформа; Раз Пелег, Директор з продажу, MOBILEYE; Роман Голд, Керуючий партнер, JS Capital; Олена Донець, Генеральний директор Центру підприємництва Тель-Авівського університету (STARTAU); Віталій Черноіваненко, Президент, Українська асоціація юдаїки; Максим Яковер, Засновник, Креативний простір «Часопис», Співзасновник, DreamKyiv; Ярослав Бойко, Директор, Agrilab ; Леонід Фінберг, Директор, Інститут єврейських досліджень та інші.

Організатор Форуму – Посольство Держави Ізраїль в Україні, Співорганізатор – A7 CONFERENCES. Генеральний радіо-партнер – радіо «Голос Столиці», Генеральний інформаційний партнер – Інтерфакс-Україна, Генеральний ТВ-партнер –
NewsOne , Ексклюзивний бізнес медіа-партнер – газета «Бізнес». Медіа-партнери: KyivPost , Ukrainian Business Journal, Business Views , Бізреліз. За підтримки: Actions First Foundation, СУП, A7 CAPITAL, Рік Європи в Україні.

6 жовтня Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR) під головуванням Лєшека Бальцеровича та Івана Міклоша представила своє бачення ключових напрямків реформ в Україні, що складається з найважливіших кроків, які, на думку SAGSUR, необхідно здійснити для: - збереження макроекономічної стабільності; - прискорення економічного зростання; - протидії корупції та впровадження верховенства права; - поліпшення структури і якості роботи державного апарату. Над розробкою даних рекомендацій працювали іноземні та українські експерти Стратегічної групи радників у співпраці з українськими урядовими та неурядовими організаціями. «Досвід Польщі, Словаччини і успішних країн нашого регіону показує, що економічне зростання, а, значить, і зростання добробуту людей, залежить від швидкого впровадження реформ. На жаль, Україна не використала можливості реформувати систему державного управління і економіку в перші роки Незалежності. Хибна економічна політика до 2013 року призвела до економічного спаду в 2014-2015 роках. Агресія Росії проти України також ускладнила економічну ситуацію, але вона є додатковим аргументом на користь рішучих реформ, а не проти них. Тільки таким чином Україна може стабілізувати і поліпшити свою економічну і політичну ситуацію. І тільки шляхом рішучих реформ Україна може посилити економічне зростання - єдине джерело фінансування необхідних військових витрат», - говорить співголова Стратегічної групи радників і представник Президента України в Кабінеті Міністрів Лєшек Бальцерович. Пропозиції щодо ключових напрямків реформ стосуються структури і процедури державного апарату: децентралізація, електронне адміністрування, реформа прокуратури та судової системи, антикорупція. Особливої ​​уваги потребують публічні фінанси і структурні реформи, необхідні для зміцнення економічного зростання, включаючи приватизацію, дерегуляцію, демонополізацію, реформу енергетичного сектора, ринок землі. Важливе значення має реформа охорони здоров'я. «Ситуація в Україні, незважаючи на те, що зроблено вже досить багато, ще дуже далека від гарної. Ми домоглися макроекономічної стабільності та часткової дерегуляції, вдалося стабілізувати ринок валюти, зупинити інфляцію, але зміни все ще досить вразливі. Наступний етап має прийняти форму швидкого впровадження ключових реформ», - каже співголова Стратегічної групи радників і головний економічний радник Прем’єр-Міністра Іван Міклош.

Довідка
Стратегічна група радників з підтримки реформкоманда з 12 іноземних та українських фахівців, під головуванням архітекторів успішних системних реформ Лєшека Бальцеровича (Польща) та Івана Міклоша (Словаччина). Група створена у квітні 2016 року.
Місією Групи є сприяння добробуту кожного українця через надання консультацій Уряду України щодо проведення реформ в найбільш ефективний спосіб, базуючись на реальному досвіді успішних економічних реформ Польщі та Словакії.
Група перебуває в безпосередньому контакті з Кабінетом Міністрів України, Адміністрацією Президента, Верховною Радою. Фінансується коштом міжнародних донорів. Група не підтримує жодні політичні партії чи політичних лідерів.

20-го вересня експерти у сфері контролю над тютюном та протидії корупції оголосили звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо перевірки фактів відстоювання інтересів тютюнових корпорацій деякими представниками влади. Під час прес-конференції учасники наголоси на тому, що втручання тютюнової індустрії у процес прийняття держаних рішень суперечить національному законодавству[1]та міжнародним зобов’язанням[2]України.

«Підписавши Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну, Україна тим самим визнала, що політика у сфері охорони здоров’я має пріоритет над фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з тютюновою промисловістю. Тому представники тютюнового бізнесу не мають права втручатися у законодавчий процес, спрямований на збереження громадського здоров’я шляхом скорочення рівня споживання тютюнових виробів», - пояснив Петро Король, юрист проекту Київ без тютюнового диму, Центру демократії та верховенства права.

Проте, як свідчить досвід, деякі представники української влади нехтують цими вимогами законодавства, допомагаючи тютюновій індустрії не допустити посилення контролю над тютюном або максимально відтягнути їх.

«Втручання тютюнової індустрії в політику охорони здоров’я спостерігалося під час прийняття законодавства про заборону куріння в громадських місцях, обмеження реклами тютюнових виробів, зміни маркування сигаретних упаковок, підвищення податків на тютюн. Громадськість постійно слідкувала за втручанням тютюнової індустрії й нагороджувала найбільш активних лобістів антипреміями «Золота Коса»[3]та «Мальборо мен»[4]», - розповів Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю за тютюном інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

Тиск тютюнових лобістів спостерігається й зараз, на етапі прийняття законопроекту №2820[5], який передбачає прийняття європейських антитютюнових вимог щодо збільшення картинок-попереджень про шкоду куріння, розкриття складу тютюнових виробів та регулювання електронних сигарет. Індустрія через посередників активно лобіює нижчі ставки податків на сигарети.

Серед народних депутатів, які своїми діями демонструють обстоювання тютюнових корпоративних інтересів, можна назвати Ніну Южаніну, голову Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, та Максима Курячого, члена цього комітету, Геннадія Кривошею, який лобіює «мертву» антитютюнову директиву (законопроект 2430-1) та голову ДФС Романа Насірова.

Голова податкового комітету Ніна Южаніна вже більше року блокує проходження антитютюнового законопроекту №2820 на перше читання. Для цього пані Южаніна не виносить на розгляд комітету законопроекти №2820 та №2430-1, які формально пов’язані, усупереч Регламенту створила робочу групу для опрацювання законопроектів №2820 та №2430-1 на базі свого комітету, хоча вони не стосуються сфери податків, а виключно регулюють питання охорони здоров’я. Нардеп активно лобіювала вдвічі нижчі ставки акцизів на тютюн наприкінці 2015 року, з порушенням процедур ставила на переголосування питання акцизних податків за відсутності кворуму

«Важливо пам’ятати, що голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна відстоювала виключно інтереси тютюнової галузі під час усіх обговорень та боролася за ставку акцизів, удвічі меншу показника інфляції (20%). І якби прийняли її пропозиції, Держбюджет недоотримав би половину суми додаткових надходжень, які до кінця року складуть не менше 10 млрд. гривень. Тобто ціна такого тютюнового лобі – 5 мільярдів гривень. З початком обговорення змін до Податкового Кодексу індустрія знову залучатиме лобістів та маніпулюватиме фактами», - наголосив Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

Ніні Южаніній допомагавМаксим Курячий, який саме і запропонував скандальне переголосування прийнятого більшістю рішення (протокол засідання комітету[6]) підтримати вищі ставки тютюнових акцизів. В результаті чого голова комітету скасувала рішення комітету про підтримку пропозиції Мінфіну у цьому питанні. Також саме Максим Курячий ініціював норму встановлення мінімальних роздрібних цін на сигарети, що суперечить практиці ЄС та є суто лобістською нормою.

Іншим прихильником корпорацій є Роман Насіров, голова Державної фіскальної служби. Саме він лобіював направлення законопроекту з Комітету з питань охорони здоров’я (№2430) в податковий комітет у березні 2015 року. У липні 2015 року за кошти організації, афілійованої із тютюновими корпораціями голова ДФС відвідував міжнародну конференцію з питань оподаткування. Нещодавно у мережі Інтернет з’явилася стаття «Как Насиров и Луценко Кауфману прикурить давали»[7], у якій міститься інформація про прямий вплив корпоративного лобі в особі Бориса Кауфмана, співвласника ТОВ «Тедіс-Україна», монополіста у сфері оптової торгівлі тютюновими виробами, на прийняття державних рішень в частині змін до Податкового кодексу України з метою встановлення мінімальних роздрібних цін на тютюнову продукцію через посередництво Романа Насірова.

Ще одним підозрюваним у грі на руку тютюновим корпораціям залишається нардеп Геннадій Кривошея (НФ), який продовжує просувати «мертву» антитютюнову директиву (законопроект №2430-1) та блокувати проходження прогресивного законопроекту №2820 на основі нової директиви ЄС. Він це робить, незважаючи на рекомендації ВООЗ, Світового банку, Євросоюзу, Міністерства охорони здоров’я, Асоціацій лікарів та міжнародних організацій у сфері громадського здоров’я. Нещодавно навіть Кабінет міністрів України рекомендував законопроект №2820 до другого читання, тому зрозуміти мотивацію нардепа Кривошеї у цій справі досить важко.

Проблема тютюнового лобізму є актуальною і для Європейського союзу. Керівництво Європейського офісу Transparency International виступало із заявами про необхідність запровадити повну відкритість та прозорість будь-яких зустрічей та обговорень європарламентарів та представників корпоративного лобі. Причиною заяв стала скарга від Офісу Корпоративного Нагляду ЄС (Corporate Europe Observatory), який виявив десятки нерозкритих зустрічей вищих посадових осіб Єврокомісії з представниками тютюнових корпорацій. На жаль, в Україні більшість зустрічей посадових осіб з корпораціями залишаються поза контролем громадськості.

«Щоб унеможливити подібне втручання корпорацій у прийняття державних рішень потрібно, щоб діалог між бізнесом та владою був максимально відкритим. Тому необхідно, щоб будь-які зустрічі тютюновиків із представниками влади були доступними для громадськості та журналістів. Це дозволить мінімізувати ризики, пов’язані з корупцією та конфліктом інтересів у владі», - наголосив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.[1]Ст. 4 Закону України №2899-15 «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2899-15http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2899-15

[2]Ст. 5.3 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/897_001http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/897_001

ВАР (Всеукраїнська Аграрна Радазвернулася до Президента України, Прем’єр-міністра та до Голови РНБО: країна може лишитися експорту зерна та м’яса вже в цьому році

В бік України наближається вірус небезпечної хвороби ВРХ - нодулярний дерматит ВРХ (Lumpy Skin Disease). М’ясо та молоко уражених тварин містить вірус, тому на країни, де відбувся спалах, накладають обмеження із експорту зернових, молочної та м’ясної продукції.

Всеукраїнська Аграрна Рада зробила публічне звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр Міністра Володимира Гройсмана та Голови РНБО Александра Турчинова із проханням прийняти всі можливі невідкладні заходи для того, щоб не допустити проникнення вірусу на територію України та проінформувати учасників галузі молочного скотарства про небезпеку.

«Просимо розглянути питання щодо запобіжного щеплення прикордонних територій, вирішити питання завезення вакцин в Україну, в тому числі не зареєстрованих в Україні. Всеукраїнська Аграрна Рада готова до всебічної та оперативної співпраці», - із листа ВАР.

Терапевтичного лікування проблеми не існує. Єдиний спосіб попередити епідеміювкрай дефіцитна вакцінація та знищення усіх вражених тварин та тих, хто з ними контактував.

У сусідніх країнах вже зафіксовані спалахи – в регіонах РФ та Балканських країнах. Так, у Болгарії на початку липня 2016 р. Міжнародне епізоотичне бюро (далі - МЕБ) зафіксували перші 7 спалахів нодулярного дерматиту ВРХ, а станом на початок серпня ц.р. ситуація переросла в епідемію.

Згідно із останніми даними МЕБ і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, ця висококонтагіозна транскордонна вірусна хвороба може спричинити падіж 70-100% продуктивного поголів’я ВРХ і значне зниження продуктивності тих тварин, котрим вдалося вижити.

Хвороба просувається зі швидкістю 70-100 км на добу і, враховуючи те, що зараз Україну від епідемії розділяє тільки Румунія, вже за 3-4 тижні вірус досягне кордонів України. Телеграмою Держпродспоживслужби заборонено ввезення сприйнятливих тварин та продуктів із них. Але, розуміючи що хвороба крім контактного та повітряно-крапельного шляху передачі, передається трансмісивно (через кровосисних комах) цей захід не зупинить хворобу.

З огляду на те, що в Україні африканська чума свиней (Pestis africana suum) набула масштабного поширенняза останні 2 роки 57 випадків, внаслідок яких знищено 65 тисяч голів свиней, — держава втратила контроль над розповсюдження її збудника (Asfivirus). Щодо губчастої енцефалопатії ВРХ (Bovine spongiform encephalopathy), яка є небезпечною і для людини, — то взагалі не проводиться моніторинг і ми, як держава, не володіємо інформацією щодо епізоотичного стану по цій хворобі. Можна зробити висновок, що Україна не спроможна буде зупинити розповсюдження нодулярного дерматиту ВРХ, наслідки якого стануть катастрофічними для українського тваринництва та спричинить продовольчу кризу в країні.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені