Держава

«Працюючи з Департаментом макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, я дивився на їхні прогнози на 2015 - 2016 роки. Зростання в 2015 році прогнозується на рівні між 0,3 % – 2%, а в 2016 роціблизько 3%. Якщо падіння в цьому році відбудеться згідно прогнозів на 6-7%, нам потрібно буде 3-4 роки, щоб вийти на той 0, який був в 2013 році, а це навіть не той 0, який у нас був в 2008 році. А на більше зростання, на 6 -10% в рік, можна вийти лише за умови повної зміни парадигми», - заявив Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку і торгівлі України під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «За ці 5,5 місяців, які я був в уряді, я намагався донести до суспільства, що нинішня парадигма не працює зараз і не має прогнозів, що вона буде працювати у майбутньому, тому нам потрібно змінити її, тобто змінити структури, процеси, людей. Ми повинні залучати до управління державою завтрашніх людей, а не вчорашніх, бо вчорашні люди не побудують завтрашньої системи», - наголосив він.

«Я завжди виступав проти люстрації людей, бо люструвати потрібно, в першу чергу, структури і процеси. Міністр подає на розгляд кандидатури заступників міністра. Це абсолютно очевидна управлінська річ, зафіксована в постанові КМУ. Кандидатури управлінців потрібно виносити на конкурс. Це наше майбутнє. Ми - як громадяни України - заслуговуємо на те, щоб розуміти, хто займає ключові посади в країні», - додав Міністр.

«Вкрай важливим є ставлення держави до бізнесу, - зазначив пан Шеремета, - не можна підняти  економіку нашої країни, якщо держава і надалі по-хижацьки ставитиметься до бізнесу. Дерегуляція, податкова реформа, скорочення і оптимізація функцій і кількості контролюючих органів - ці ідеї «лежать» на столі. Їх потрібно приймати сьогодні. Україні замало простого скорочення витрат і видатків держорганів на 70%, потрібно зробити так, щоб система змінилася».

Пояснюючи сьогоднішню економічну ситуацію, Павло Шеремета провів паралель з хворою дитиною: «Якщо дитина хвора на дві хвороби, існують ліки, які можуть нашкодити одній хворобі, але допомогти іншій. В такій ситуації  потрібно лікувати ту хворобу, яка зараз є найбільш критичною.  Для нас гострим питанням є депресія бізнесу, і нам, як мінімум, потрібно довести бізнесу, що є серйозні зміни в країні. Нам потрібне реальне спрощення, суттєве скорочення тиску, усунення тих податків, які приносять мінімум доходів, а коштують багато в адмініструванні. Нам також потрібний діалог із суспільством».

Коментуючи свою відставку, пан Шеремета зазначив: «Я вважаю, що  Арсеній Петровичнайкращий Прем’єр-міністр, який був в історії України. Я дякую йому за надану можливість та бажаю успіху».

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який дозволить українській продукції вийти на 100 світових ринків.

Парламент розглянув законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин».

«Цей законопроект надзвичайно важливий для українських аграріїв, його можна назвати епохальним, адже тричі протягом останніх трьох років він подавався на розгляд Верховної Ради України, як одна із обов’язкових умов, висунутих інспекторами ЄС, – повідомив Ігор Швайка. – Сьогодні народні обранці 233 голосами надали аграріям максимальний поштовх до розвитку. Прийняття цього документу відкриває для української продукції не тільки ринки ЄС».

Завдяки прийнятому Закону стає зрозумілим та прозорим контроль епізоотичної ситуації у державі, він дозволить простежити виробництво та реалізацію харчових продуктів тваринного походження, а також забезпечить конкурентоспроможність тваринницької продукції на європейських та світових ринках.

Ігор Швайка додав, що європейська сертифікація визнається ще 100 країнами світу, і всі вонипотенційні покупці продукції українських аграріїв. У тому числі і Китай, і ПАР, і країни ближнього сходу.

Прес-служба Мінагрополітики

У часи геополітичної нестабільності, урбанізація та розвиток великих міст прискорять темпи росту на ринках, що швидко розвиваються.


Конфлікт в Україні похитнув стабільність на європейських ринках, що розвиваються.


До 2030 року половина з переліку 50-ти найбільших міст світу знаходитиметься у країнах із ринками, що швидко розвиваються.


Більше 60% населення Китаю до 2020 року житиме у великих містах.


Понад дві третини населення Індонезії, Нігерії та Гани до 2030 року житиме у великих містах.

 Хоча варто звикати до зниження темпів росту на ринках, що швидко зростають (РШЗ), порівняно з минулим десятиріччям, наступного року очікується поступове відновлення росту більш ніж на 4,5%. Про це свідчать дані «Прогнозу для ринків, що швидко зростають» (Rapid-Growth Markets Forecast, RGMF) компанії EY, щоквартального огляду 25 ринків, які стають дедалі важливішими у світі з огляду на їх загальне значення для світової економіки, міжнародний вплив та надання бізнес-можливостей великим корпораціям.
РШЗ дещо відновилися після фінансового спаду другої половини 2013 рокупочатку 2014 року. Швидке зростання кількості населення, обсягів інвестицій та динамічне запровадження технологій продовжуватимуться в середньостроковій перспективі.
У деяких країнах тривають політичні негаразди – зокрема, конфлікт в Україні становить загрозу для перспектив росту в країнах Європи з перехідною економікою. Крім цього, нестабільність в Іраку створює геополітичні ризики та чинить вплив на процес ціноутворення в нафтогазовому секторі. З іншого боку, в таких країнах як Індія та Індонезія до влади прийшли нові політичні лідери з міцною базою знань у галузі управління, й наразі від них очікують реформ для прискорення зростання.    
Раджив Мемані, голова комітету EY з вивчення країн із ринковою економікою, коментує:
«У короткостроковій перспективі зростання в деяких країнах залежить від політичної волі до втілення реформ другого покоління. У середньостроковій перспективі темпи росту активізуватимуться зростанням кількості населення та підвищенням продуктивності, а великі міста, особливо в Африці та Азії, опиняться в епіцентрі такого росту».
УКРАЇНА: економіка під ударом
Сепаратистські рухи і конфлікт з Росією стали важким тягарем для економіки України. Падіння ВВП на 1,1% в 1-му кварталі 2014 року відображає далеко не всі збитки, нанесені діями сепаратистів. Оскільки ситуація погіршилася в 2-му кварталі, наразі ми прогнозуємо падіння ВВП на 5% за підсумками 2014 року. Незважаючи на наміри Росії визнати результати виборів в Україні і вести переговори з новообраним президентом Петром Порошенко, покращення відносин не спостерігається, тож відновлення, швидше за все, буде повільним. У 2015 році очікується незначне зростання економіки на рівні 0,5%, більш істотний показник в 3,5% можливий лише в 2016 році, за умови загальної зацікавленості Європейського Союзу, МВФ і Росії в підтримці України та погашенні нею державних і приватних зовнішніх боргів.
Програма реформ визначатиметься МВФ, який планує надати кредит в сумі 17 млрд. дол. США за умови значного скорочення бюджету, підвищення цін на енергоносії та заморожування заробітних плат у державному секторі, що може призвести до різкої девальвації гривні та зростання відсоткових ставок. Ці зміни призведуть до стрибка інфляції і скорочення обсягів інвестицій.
Олексій Кредісов, керуючий партнер EY в Україні та співголова Центру з дослідження ринків, що швидко розвиваються, EY Global: «Ризики у нашому новому прогнозі рівномірно збалансовані. Пожвавлення економіки України в 2015 році можливе, якщо вдасться швидко подолати політичні конфлікти, а нова влада зможе провести ефективні реформи і правильно скористатися коштами міжнародних донорів. Однак можливе і подальше погіршення ситуації в разі поширення про-російських протестів і збройного протистояння, неконтрольованого росту цін на енергоносії, припинення кредитних траншів МВФ або різкого падіння економіки Росії та країн єврозони».
Урбанізація та новітні технології збільшують потенціал росту
За даними звіту, обсяги виробництва 150-ти найбільших міст Китаю збільшаться втричі – з 8 трильйонів доларів США станом на сьогодні до 25 трильйонів доларів США до 2030 року. Містобудівний план Китаю, оголошений урядом у березні, ставить у центр розвитку міського споживача і характеризується амбітними планами щодо покращення залізничної інфраструктури, зменшення шкідливих викидів у атмосферу та забезпечення придатності великих міст для наступного покоління. Пришвидшення впровадження у Китаї «зелених технологій» потенційно може збільшити економічне зростання у період з 2025 по 2030 рік у середньому на 0,7% на рік.
За прогнозами, до 2030 року дедалі зростаюча кількість господарств із доходом нижче середнього рівня з невеликим чистим доходом після вирахування податків перевищить 30 мільйонів (з доходом більше 5 000 доларів в Африці та Південній Азії, але менше 10 000 доларів в Африці та Індії). Таке зростання допоможе створити ринки збуту карток поповнення для мобільних телефонів та інших споживчих товарів і послуг.
Експоненціальне зростання великих міст
За прогнозами, до 2030 року понад дві третини населення Китаю, Індонезії, Нігерії та Гани житимуть у великих містах, а кількість населення міста Лагос зросте на рекордні 13 мільйонів осіб. До цього часу 40% із 50-ти найбільших міст світу (виходячи з ВВП у незмінних цінах) будуть китайськими. Крім китайських, до найбільших 20-ти міст світу з огляду на обсяги виробництва увійдуть Джакарта, Стамбул та Сан-Паулу.
Прогнозується, що в Латинській Америці між 2013 та 2030 роками ВВП Мехіко у незмінних цінах зросте більш, ніж на 60% - швидше, ніж у багатьох містах Європи та Японії. Реформи «зеленої економіки», які уряд планує запровадити у Мехіко найближчим часом, матимуть на це безпосередній вплив. За даними «Прогнозу ринків, що швидко зростають», ці реформи сприятимуть росту в середньостроковій перспективі на 4% на рік. Також очікується, що Курітіба, шосте найбільше місто Бразилії, стане одним із найбільш динамічних міст Бразилії протягом наступних 10 років завдяки впровадженню містобудівних реформ, що сприяє сталому розвитку.
Також на великі міста РШЗ очікують суттєві галузеві зміни. У містах із більшими можливостями для зростання відбудеться розширення виробництва, а в таких містах як Пекін, Мумбай та Лагос активізується сектор фінансових послуг. У містах із більш обмеженим простором, як-от Гонконг, Шанхай, Сеул, Бангкок та Сан-Паулу, з відносно дорожчою землею та вищою вартістю робочої сили, обсяги промислового виробництва зростатимуть набагато повільніше, ніж у таких містах як Джакарта.
Серед інших, Мексика, Індонезія та Китай користуються нагодою реалізувати амбітні реформи, зокрема впроваджують сталі технології та відмовляються від важкої промисловості.
Збільшення попиту на медичні та освітні послуги
Демографічні тенденції у великих містах РШЗ приносять нові труднощі та можливості. Прогнозується, що до 2030 року в таких країнах як Росія, Польща, Південна Корея та Китай на одну людину похилого віку припадатиме менше, ніж 5 працюючих осіб. Натомість, в Індії, Індонезії, Єгипті та Південній Африці все ще буде майже 10 працюючих осіб на кожну людину похилого віку.
Для всіх РШЗ це становить проблему з огляду на потребу надання міських комунальних послуг. За прогнозами, до 2030 року в Мумбаї кількість працездатного населення збільшиться на третину, а в Токіо зменшиться на 7%.
Проблема старіння населення додасть труднощів системі охорони здоров’я у Росії, Польщі та Південній Кореї. Крім цього, серйозними проблемами багатьох великих міст Азії є збільшення забруднення довкілля та перенаселеність.
У перспективі
Пан Мемані підводить підсумок: «Інвестиції відіграють вирішальну роль у підтримці демографічних та промислових тенденцій на РШЗ. На нашу думку, ті ринки, які демонструють політичну волю до запровадження реформ другого покоління з метою залучення інвестицій для розвитку інфраструктури, забезпечують стабільність та передбачуваність  своїх умов ведення бізнесу та докладають усіх зусиль для встановлення макроекономічного балансу, можуть розраховувати на зростання у майбутньому».  

-кінець-
 
Прогноз для України       
                                                               2014 р.    2015 р.    2016 р.    2017 р.    2018 р.       
Зростання реального ВВП (% на рік) -5,0            0,5           3,6           5,3           5,2       
Інфляція ІСЦ (% на рік)                        7,2             8,0           6,5           5,0           5,0       
Баланс поточних операцій (% ВВП)  -5,9            -3,9         -3,3         -3,5         -3,9       
Загальний зовнішній борг (% ВВП)    111,8         116,6       109,7       103,1        96,8       

Курс дол.США (середній за рік)          11,2            12,3         12,5         12,6        12,6       
Державний бюджет (% ВВП)              -4,9            -4,3          -3,4        -2,5         -2,0       
Населення (млн. осіб)                           44,9           44,6          44,3        44,1        43,8       
Номінальний ВВП (млрд. дол.США) 132,6         130,7        142,3      155,7      171,3       
 

Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку та торгівлі України, вважає неприйнятним існуючий податковий тиск в Україні та наголошує на необхідності реформування. Про це він заявив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі коментуючи концепцію податкової реформи, запропоновану вчора урядом України. «Неможливо реформувати економіку, не реформуючи податкову систему, тим більше таку недосконалу, як українська. Ми як держава конкуруємо за бізнес, за інвестиції, за людей. Проте наразі в Україні податкове навантаження на заробітну плату є абсолютно неконкурентним. Ми маємо 55 % податків (ПДФО та ЄСВ), в той час як середній показник в Європі - 36 %. Кожна країна бореться за інвестиції, але для багатьох країн це не так критично, як для нас. Відповідно для того, щоб залучити інвестиції, ми повинні запропонувати кращі умови. Я вважаю, що податкове навантаження на заробітну плату має, як мінімум, відповідати середньому європейському рівню, тому ми пропонуємо суттєве скорочення єдиного соціального внеску на ті суми заробітної плати, що перевищують її мінімальний рівень. Також, пропонується введення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб, де рівень ставки буде залежати від суми заробітної плати», - заявив Павло Шеремета.

«Крім того, ми плануємо зменшити кількість податків та гармонізувати фінансовий та податковий облік. Підприємства вестимуть облік відповідно до міжнародних стандартів, при цьому будуть запропоновані скориговані норми щодо амортизації, формування резервів та фінансових операцій», - додав він.

Як прокоментував пан Шеремета: «Запропонована реформа не впливатиме на загальний дохід бюджету. При її прорахунку ми не враховували детінізацію, оскільки ми не можемо передбачити, який відсоток підприємств вийде «з тіні». Ми знаємо, що, з одного боку, приблизно половина економіки знаходиться «в тіні», а - з іншогощо половина економіки не вийде «з тіні» відразу, тому реформа прораховувалася виходячи з того, що ефект на доходи буде стабільний. Метою цієї податкової реформи є, в першу чергу, зменшення податкового тиску, зменшення зарплат «в конвертах», що і призведе до детінізації економіки».

Також, наслідком податкової реформи також має стати децентралізація податкової та бюджетної систем та наповнення місцевих бюджетів реальними ресурсами. Як зазначив пан міністр: «Потрібно встановити єдині правила щодо розподілу податків між бюджетами. Вилучень податку на доходи фізичних осіб з місцевого бюджету, як це зараз відбуватися в Києві, не повинно відбуватися».

Щодо строків проведення податкової реформи, то планується до 2 вересня провести обговорення концепції та внести на розгляд парламенту законопроект щодо внесення змін до Податкового кодексу України. Якщо вказаний законопроект було проголосований народними депутатами найближчим часом, то вступ в дію його відбудеться з 1 січня 2015 року.

Водночас, як зауважив Павло Шеремета, «є те, що необхідно робити не чекаючи змін до законодавства, - відновлювати довіру між бізнесом та державою в особі фіскальних органів через зміну їх структури, кількості, процесів, що в них відбуваються  і, безумовно, конкретних осіб, які в них працюють». 

 


Одним з найбільш впливових департаментів Міністерства доходів і зборів України є департамент податкового та митного аудиту.  До завдань департаменту віднесено здійснення контролю за додержанням податкового та митного законодавства,  правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством; контроль  організації роботи головних управлінь Міндоходів в регіонах, а також Міжрегіонального головного управлінняЦентрального офісу з обслуговування великих платників та державних податкових інспекцій.

Департамент здійсненює митний контроль шляхом проведення документальних перевірок, податковий контроль за трансфертним ціноутворенням, контроль за валютними операціями, своєчасністю проведення розрахунків та оподаткуванням у сфері ЗЕД тощо.

Не зважаючи на реорганізацію Міндоходів, сьогодні цей департамент успішно функціонує та є підзвітним новому керівництву.

Водночас, директором Департаменту податкового та митного аудиту призначено Рубан Наталію Іванівну, яка працювала у адміністрації президента Януковича з 2011 року.

(http://minrd.gov.ua/pro-minrd-ukraini/struktura-/aparat/22-departament-podatkovogo-ta-mitnogo-/kerivnitstvo/http://minrd.gov.ua/pro-minrd-ukraini/struktura-/aparat/22-departament-podatkovogo-ta-mitnogo-/kerivnitstvo/)

Заступником Рубан Наталії Іванівни, стала начальниця відділу Головного управління адміністрації президента Януковича, і яка у червні 2013 року була нагороджена Януковичем державною нагородою.

(http://www.pravda.com.ua/rus/news/2013/06/27/6993166/http://www.pravda.com.ua/rus/news/2013/06/27/6993166/)
 

Начальником управління аудиту Департаменту стала Керімова Людмила Миколаївна, яка також працювала виконуючою обов'язки керівника Департаменту податкового та митного аудиту.

(http://minrd.gov.ua/ru/priemnaia/grafik-prioma/http://minrd.gov.ua/ru/priemnaia/grafik-prioma/)

Інші начальники відділів та управлінь (Сагайдак, Віннічук, Слаутіна, Мостіпан) по сьогоднішній день не звільнені та працювали під керівництвом Клименко.Ми ставимо перед Ігорем Білоусом риторичне питання про люстрацію в державному органі.

 
Станіслав Батрин

заступник Голови Громадської Комісії
з розслідування та попередженя порушень прав людини

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені