Держава

В Україні незважаючи на очевидний скепсиси зі сторони проросійських політиків в Європі та самого політичного режиму в РФ, триває динамічні процеси демократичного транзиту. Певна річ динаміка, якості та обсяги цього демократичного транзиту часто у вітчизняних політичних експертів викликають неоднозначні оціночні прогнози. Втім в компанії SIC Group переконані, що виважені висновки треба робити завжди оперуючи оцінками та показниками громадської думки українців.

 

    Наша компанія, вирішила виокремити актуальні для українського політичного порядку денного тенденції громадської думки. Основою для нашого аналізу виступило дослідження «Opportunities and Challenges Facing Ukraine’s Democratic Transition», замовником якого виступили - National Endowment for Democracy (NED), Global Affairs Canada (GAC), the United States Agency for International Development (USAID) and the Government of Sweden. З приводу ж серії польових досліджень, їх виконавцем став авторитетний в Україні соціологічний центр – КМІС. Саме дослідження тривало з листопада по грудень 2016 року при цьому було опитано понад 6342 респонденти.

    В аналітичному матеріалі, автори наголошують на новій специфіці коригувань громадської думки українського суспільства. Приміром, показово, що громадяни серед найочікуваних вимог до політиків на можливих виборах виділили не їх вік, військовий чи бізнес досвід, а саме досвід громадянської активності (34%) та слідування заявленій політичній програмі та чесності як політичного принципу в їх діяльності як політиків (59%).

    Автори аналітичного матеріалу наголошують, що не зважаючи на неоднозначні, хоча і цікаві зміни в громадській думці українського суспільства, так чи  інакше для прагматичної оцінки політичної практики та політичних кроків політиків будь-якого калібру та ідеологічну жанру, їх варто оцінювати по критерію професіоналізму та відповідальності за пропоновані та ініційовані політичні та інші практичні рішення.

    Пропонуємо до вашої уваги, наш аналітичний матеріал щодо інтерпретації останніх змін громадської думки в Україні.

Передбачений у проекті Закону України «Про Конституційний суд України» рівень оплати праці суддівце дискредитація нового Конституційного суду вже на старті реформи. Про це заявив Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

«Сьогодні за основу прийнятий проект Закону України «Про Конституційний суд України», підготовлений депутатами від Блоку Петра Порошенка. Нова редакція закону, яка передбачає підвищення зарплат суддям КСУ до 400 тисяч гривень на місяць, це повне безглуздя та дискредитація нового Конституційного суду. Безперечно, підвищувати заробітну платню політикам та службовцям потрібно, але необхідно розуміти певні межі», - пояснив Віктор Чумак.

Він додав, що, не дивлячись на обурення в сесійній зали, за прийняття законопроекту №5336-1 за основу проголосували 234 депутати.

«Можливо варто усі зарплати чиновників, політиків та суддів законодавчо прив’язати до середнього розміру оплати праці в промисловості, щоб ці зарплати зростали виключно з ростом економіки в країні? Що стосується Конституційного суду, то, на мою думку, після повної своєї дискредитації протягом останніх років, його взагалі варто ліквідувати та створити натомість конституційну палату у Верховному суді. Безперечно, для цього необхідно вносити зміни до Конституції», - зазначив Віктор Чумак та запропонував обговорити це питання.

15 грудня 2016 року в Києві за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана пройшов перший Форум об’єднаних територіальних громад (OТГ), присвячений річниці діяльності в Україні ОТГ, утворених на першому етапі реформи місцевого самоврядування та децентралізації владних повноважень.

Мета заходупідведення попередніх підсумків діяльності та розвитку перших ОТГ в Україні та напрацювання спільного плану дій Уряду та місцевого самоврядування на наступний рік у контексті реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень.

Починаючи з 2014 року в Україні впроваджується реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка здійснюється за принципом децентралізації владних повноважень. Саме ця реформа є основоположною, оскільки закладає підґрунтя для втілення інших, секторальних реформ – в освіті, охороні здоров’я, соціальній сфері, у сфері надання адміністративних послуг, житлово-комунальному господарстві тощо.

З прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (від 05.02.2015 № 157-VIII) стартував процес формування спроможних громад шляхом їх добровільного об’єднання. Паралельно з цим процесом Уряд України провів перший етап фінансової децентралізації. За його поданням, Верховна Рада України прийняла зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України щодо передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень і закріплення стабільних джерел доходів для їх реалізації.До бюджетів ОТГ зараховується 60% податку на доходи фізичних осіб, який здебільшого є бюджетоутворюючим податком; 25% екологічного податку; 5% акцизного податку; 100% єдиного податку; 100% податку на прибуток підприємств та фінустанов комунальної власності; земельний податок; 100% податку на нерухомість; місцеві податки і збори та кошти, отримані за надання адміністративних послуг. На рівень громад держава також передала освітню та медичну субвенції, спрямувала 1 млрд. грн. субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.

У 2015 році в Україні створено 159 об’єднаних територіальних громад, які з 1 січня 2016 року перейшли на прямі міжбюджетні відносини.

Фінансовий аналіз виконання показників доходів місцевих бюджетів України та бюджетів 159 перших в Україні об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за 11 місяців 2016 року свідчать, що бюджетна децентралізація створила добру фінансову основу для розвитку територій сіл, селищ, міст.

У листопаді 2016 року надходження власних ресурсів до загального фонду місцевих бюджетів зросли в 1,5 рази (+49,6%) або на 43,7 млрд. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року, а надходження власних доходів місцевих бюджетів об’єднаних громад зросли більше, ніж у 3 рази (на 2,0 млрд. грн.) порівняно з 11 місяцями 2015 року (з 0,9 млрд. грн. до 2,9 млрд. грн). Власні доходи бюджетів об’єднаних територіальних громад на 1 жителя відповідної території в середньому по всіх ОТГ  збільшився з 640 грн. до 2115 грн. (на 1475 грн.). 

У результаті об’єднані громади, поряд з підготовкою стратегій розвитку своїх територій, уже втілили сотні проектів з ремонту і побудови нових доріг, будівель шкіл, дитячих садків, амбулаторій, будівництва і відновлення водогонів, вуличного освітлення, створили центри надання адміністративних послуг, яких до цього ніколи не було на території сіл, селищ.

Форум пройшов за ініціативою Кабінету Міністрів України та був організований у співпраці із Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO).

 

Додаткову підтримку надали:

-       "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку";

-       Проект  «Децентралізаціяшлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE).

           

Представники найбільших аграрних асоціацій України звернулися до Уряду з закликом не піддаватися на шантаж групи компаній Ostchem, яка погрожує вдатися до масового звільнення персоналу, якщо Кабмін не запровадить антидемпінгові мита на імпорт карбаміду та карбамідно-аміачної суміші (КАС) із Російської Федерації.
Звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана підписали представники Всеукраїнської Аграрної Ради, асоціацій «Укрцукор» та «Свинарі України», Асоціації виробників молока, Асоціації фермерів та приватних землевласників, Української аграрної конфедерації, Українського клубу аграрного бізнесу, а також Аграрного союзу України.
З метою захисту своїх прибутків Ostchem вдається до грубого маніпулювання цифрами та фактами, заявляючи про наявність цінового демпінгу з боку російських виробників на українському ринку. Водночас, самі ж представники Ostchem і Союзу хіміків України визнають, що протягом останніх років ціни на українському ринку (за якими торгували, в тому числі й російські підприємства) були або вищими, або рівні тим, за якими експортують підприємства усіх найбільших країн-виробників азотних добрив: Китаю, Ірану, Єгипту, ЄС, регіону Близького Сходу, Російської Федерації та самої ж України.
Зіштовхнувшись з негативною світовою кон’юнктурою (аналогічна ситуація склалась і на молочному ринку, однак щодо даної галузі не розглядаються введення обмежень імпорту), група Ostchem замість інвестування коштів у модернізацію виробництва та підвищення своєї конкурентоспроможності почала вимагати від Уряду забезпечити прибутковість їхньої діяльності за рахунок агротоваровиробників, адже введення чергових антидемпінгових мит призведе до нового зростання цін на добрива в Україні. Так, за оцінками консалтингової агенції ААА, у 2015 році українські хімічні підприємства вже отримали додатково близько 4 млрд грн. за рахунок перевищення внутрішніх цін над експортними через введення антидемпінгового мита на аміачну селітру. Подекуди це перевищення досягало критичного рівня, зокрема, на карбамід - 41,7%, на КАС - 65,7% та на аміачну селітру - 58,1%.
Сьогоднішні заяви Ostchem про захист світових ринків від демпінгового імпорту російських добрив є відвертою маніпуляцією та перекручуванням фактів, оскільки провідні держави світу, навпаки, скасовують загороджувальні мита проти російських та українських добрив. У серпні цього року це зробили США, Бразилія вдалася до зняття обмежень ще у 2009 році, а ЄС – у 2007 та 2011 рр.
Аграрії закликали Уряд терміново втрутитись у розв’язання ситуації та вжити всіх необхідних заходів для запобігання масових звільнень, недопущення безпідставного зростання цін на азотні добрива та розформування олігархічної монополії групи компанії Ostchem. А також звернулися з проханням запросити представників аграрних асоціацій, що підписали звернення, на засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі 23 грудня 2016 року, на якому буде розглядатися питання запровадження антидемпінгових мит на азотні добрива.

Прес-служба
Всеукраїнської Аграрної Ради

Законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» зареєстровано 24.11.2016 у Верховній Раді України під номером 5448. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60576.

 

З цього приводу Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий зазначив наступне: «Ми зробили наступний крок в рамках реалізації стратегії Мінагрополітики «3+5» та плану дій Уряду. В Україні є унікальний потенціал для створення органічної продукції, який використовується на сьогоднішній день лише на 10%. Цей Закон створює додаткові можливості для розвитку галузі. Загалом Закон сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції і розширенню зовнішніх ринків її збутуЗакон гарантуватиме споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, що позитивно впливатиме на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції і забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва та обігу органічних продуктів».

 

 Цю подію ключові учасники органічного ринку коментують наступним чином:

 

 ·         Олена Березовська, президент, Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»: «Цей проект Закону та роботу над ним можна сміливо ставити у приклад як важливий для розвитку економіки регуляторний документ, створений у співпраці державної влади України як сторони, яка має право створювати такі документи, і громадян України, які мають право впливати на рішення влади. Найважливішим є той факт, що ми разом  ставили головні цілізробити регулювання органічного ринку України гармонізованим з нормами та стандартами відповідного законодавства Європейського Союзу, що в подальшому дасть підстави для взаємовизнання законодавчих актів органічного виробництва між Україною та ЄС,  та зберегти той «органічний» потенціал та кожного окремого органічного виробника, які вже існують понад 10 років в Україні. Остання аналітика ринку говорить, що головним для успішного розвиту сектору є підвищення, навіть формування, довіри до органічного продукту зі сторони споживачів та  до органічного виробництва зі сторони аграріїв та інвесторів,  що і забезпечує даний Законопроект, створюючи прозору можливість прослідковуваності всього процесу органічного виробництва та вільний доступ до Реєстрів органічних виробників та органів сертифікації, чітку відповідальність за порушення законодавства у сфері органічного виробництва зі сторони всіх гравців ринку та зрозуміле і захищене державою маркування органічного продукту для кінцевого споживачаЦі акценти, які важливі для мене особисто як людини, яка представляє інтереси учасників ГС «Органічна Україна» перед державною владою, дозволять посилити чесну конкурентоспроможність та позитивний імідж органічного продукту і на внутрішньому, і на зовнішньому ринках, що дозволить Мінагрополітики впевнено ставити органічне виробництво у реалізовані пріоритети аграрної стратегії України». 

·         Сергій Галашевський, директор, сертифікаційний орган «Органік Стандарт»: «Гарна новина! Закон урегулює внутрішній органічний ринок та забезпечить подальший динамічний розвиток органічного виробництва в Україні. Важливо, щоб він не створив додаткові бар’єри для експорту з Україні органічного продукції за стандартами Європейського Союзу».

 

·         Катерина Шор, менеджер сільськогосподарських проектів, Інформаційний центр «Зелене досьє»: «Ми сподіваємось на швидке проходження та ухвалення цього законопроекту Парламентом та Президентом. Адже імплементація цього закону дасть змогу, з одного боку, підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняних сільгоспвиробників і відкриє нові шляхи на ринки  країн ЄС, де органічна продукція користується великим попитом, з іншого боку, надасть більших гарантій споживачу щодо високої якості та користі органічної продукції через закладені в ньому механізми контролю та відповідальності виробників».

 

 ·         Ксенія Гладченко, директор, консультаційний орган «КьюС»: «Роботу над новою редакцією Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» було розпочато влітку 2015 року. Група експертів об`єднана єдиною метою – розробити закон таким чином, щоб регуляторні рамки, впроваджені в Україні, максимально відповідали міжнародним практикам органічного виробництва та законодавству Європейського Союзу – найбільшого торговельного партнера України щодо органічних продуктів. Ми вважаємо, що ухвалення цієї версії закону великим досягненням для всього органічного сектору України. Дякуємо за ефективну взаємодію усім залученим сторонам. Зі свого боку ми робитимемо все можливе, щоб ця версія закону й надалі вдосконалювалася і захищала інтереси розвитку органічного сектору України». 

 

·         Валентина Сабельнікова, директор, органічне тепличне господарство «Organic Villa»: «Дивлячись на те, як довго ухвалюються створені закони у нас в країні, ми, виробники, не можемо  чекати. Щодня з'являються нові префікси до назв продуктів харчування, що вводять в оману споживачів. Це робиться навмисне для отримання прибутку. Те, що виробники агресивного землеробства і виробництва підривають органічний ринок  – одна біда, а те, що кожний день завдається значна шкода здоров'ю дітейце трагедія. Тому, зі свого боку, я проводжу і буду проводити роз'яснювальну, просвітницьку роботу в соціальних мережах, публічно. Закликаю виробників органічних продуктів, а також всіх небайдужих громадян виявляти тих виробників, які маркують свою продукцію з префіксами «ЕКО», «БІО», «НАТУРАЛЬНЕ» і т.д., фотографувати і викладати в мережі з відповідними коментарями. Таким чином, ми зсередини швидше наведемо порядок».

 

В свою чергу, Наталія Прокопчукменеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL), додає: «Важливо, щоб новий органічний закон, коли його буде доопрацьовано в комітетах Верховної Ради України та ухвалено, зміг і де юре, і де факто врегулювати сферу органічного виробництва і споживання та сприяти розвитку органічного ринку в УкраїніАдже, захист прав споживачів та захист від нечесної конкуренції – є ключовими цілями вектору, який вибрали громадяни України. Попередувеликий обсяг роботи щодо розробки підзаконних актів та впровадження закону в дію, що потребує об'єднання зусиль  органів державної влади, громадських організацій, приватних підприємств та міжнародних проектів/партнерів».

 

 

 

Коментарі

Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...
Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені