Держава

У другому кварталі 2017 року бізнес-омбудсмен отримав від бізнесу 237 скарг і закрив 192 розслідування. Фінансовий ефект від діяльності Ради склав 495 млн. гривень у звітному кварталі, а за весь час роботи перевищив 10,2 млрд. гривень. 97% скаржників задоволені роботою з командою Ради бізнес-омбудсмена.

 

Податкові питання найчастіше турбували бізнес (44% від усіх звернень), проте кількість скарг на дії фіскалів знизилася на 12% у порівнянні з попереднім кварталом. Зменшилася кількість звернень на органи місцевого самоврядування (на57%) і митні питання (на 53%). При цьому частіше стали скаржитися на дії СБУ (на 60%) і Міністерства юстиції (на 38%).

 

Малий та середній бізнес залишається основним джерелом звернень (63% скарг), хоча кількість скарг від великого бізнесу зросла на 7 процентних пунктів у порівнянніз попереднім кварталом. 72% скарг надійшло від українських компаній, при цьому спостерігається поступове зростання звернень від іноземного бізнесу. Найчастіше скаржилися представники таких індустрій, як оптова і роздрібна торгівля, промисловість, нерухомість. Найактивніше скаржилися підприємці з Києва (118), Київської (24), Одеської (14) і Дніпропетровської (12) областей.

 

У другому кварталі фахівці РБО підготували системний звіт, присвячений проблемі рейдерства. У звіті представлений аналіз законодавства у сфері боротьби з рейдерством і проблем, що заважають правоохоронцям ефективно виконувати свою роботу. У звіті запропоновані рекомендації щодо
боротьби з рейдерськими атаками та впровадження комплаєнс-програм.  

 

19 травня Рада бізнес-омбудсмена спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку і Організацією економічного співробітництва та розвитку представила Всеукраїнську мережу доброчесності і комплаєнсу (UNIC)– нову ініціативу для бізнесу, який прагне працювати прозоро. Метою створення мережі є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. Наразі 46 українських та міжнародних компаній підписали декларацію про доброчесність. Робота над розвитком мережі триває.

 

«Більше двох років ми успішно захищаємо права українських підприємців. Однак свою роль ми вбачаємо не лише у вирішенні конкретних скарг, а й в просуванні ідеї відповідального ведення бізнесу. Працювати прозоро, уникаючи корупційних схем, має стати престижним», прокоментував бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.   

 

З повною версією квартального звіту українською та англійською мовами можна ознайомитися на сайті Ради бізнес-омбудсмена України: https://boi.org.ua/publications/reports.   

 

 

Довідка

 

Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний  постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова №691 від 26 листопада 2014 року та Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.

 

Рада бізнес-омбудсмена фінансується через мультидоноровий рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році задля створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Донорами є: Велика Британія, Данія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція, Японія та Європейський Союз.

 

Утворення Ради спільно погоджено Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Європейською бізнес асоціацією, Американською Торгівельною Палатою, Федерацією роботодавців України, Торгово-Промисловою Палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців.

Міжнародний Академічний Рейтинг "Золота Фортуна" у червні 2017 року нагородив декілька заслужених діячів та підприємств України.

Клініка генетики репродукції «Вікторія» є одним із провідних центрів експертного рівня з питань лікування безпліддя в Україні. Створена у 2007 році, клініка протягом тривалого часу має стабільно високі показники ефективності лікування. Кожна друга родина, яка проходить лікування у «Вікторії», відчула щастя батьківства завдяки зусиллям команди наших спеціалістів. За цей час у нас народилось понад 2700 дітей. Це говорить про те, що наші методи діагностики та препарати – сучасні і ефективні, а професіоналізм – вартий поваги. Репродуктологи, генетики і ембріологи нашої клініки  не лише володіють масштабнимклінічним досвідом, а й розвивають медицину. Підтвердженням цьому є участь наших співробітників у чисельних українських та міжнародних конференціях, конгресах, семінарах, публікуютьсянаукові статті, методичні рекомендації та монографії по темі ЕКЗ. Особливим приводом для гордості клініки є власні запатентовані винаходи, що дозволяють допомагати все більшій кількості пацієнтів з найскладнішими випадками безпліддя ставати батьками, винаходи, визнані світом репродуктології. Навіть сама природа не дає таких гарантій. Наше завдання – не маніпулювати законами природи, а лише допомогти їй, а, значить, – допомогти Вам, подарувавши можливість продовжити себе в дітях, стати батьками довгоочікуваних здорових дітей. І ми успішно справляємось із цим завданням.З надією стати батьками до клініки «Вікторія» звертаються пацієнти з різних країн: США, західної Європи, Ізраїлю, близького зарубіжжя. Вирішальну роль при цьому відіграють високий рівень технологій ЕКЗ, досвідчені лікарі, відповідний сервіс і високі результати у лікуванні безпліддя у нашій клініці. Клініка генетики репродукції «Вікторія» - дім, де зароджується нове життя і нові родинні цінності!

Корпорація «Камелія-К», Президент Костюкова Тетяна Андріївна, нагороджено Медаллю «Трудова слава» ІІ ступеня в номінації: «За високий професіоналізм».Компанія «Камелія» працює на ринку України з 1994 року. Сьогодні - це одне з провідних підприємств з вирощування та реалізації квіткової продукції. Компанія «Камелія» постійно розвивається і будує нові теплиці з вирощування якісних квітів на Україні, тим самим створюючи нові робочі місця і забезпечуючи український ринок якісними товарами та професійними послугами на рівні європейських країн. Компанія «Камелія» - квіти, що дарують радість!

КОМПАНІЯ «ЛІКВІДАТОР-ПРО» керуючий партнер Ольга Юрченко, нагороджена медаллю «Трудова слава» в номінації: «За вагомий внесок у справу розбудови України та високий професіоналізм». Компанія спеціалізується на ліквідації та реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності різних форм власності. Компанія працює на ринку юридичних послуг з 2008 року та встигла зарекомендувати себе як команда високопрофесійних спеціалістів. Компанія надає послуги у наступних напрямках: банкрутство підприємств та фізичних осіб підприємців, закриття підприємств та ФОП, викуп підприємств та ФОП, реєстрація підприємств. Серед працівників компанії є й арбітражні керуючі, які входять до Всеукраїнської Асоціації Арбітражних управляючих.  Компанія «ЛІКВІДАТОР-ПРО» - це високопрофесійна юридична допомога з індивідуальним підходом.

 

НАЗАРЕНКО ГАЛИНА ІВАНІВНА, директор ТОВ «Лабораторія Форпост», медичний директор ТОВ «Клініка імунології та алергології «Форпост», лікар алерголог-імунолог, дитячий лікар алерголог-імунолог нагороджена медаллю «Трудова слава» ІІ ступеня в номінації: «За високий професіоналізм». Клініка імунології та алергології «ФОРПОСТ» - це сучасний багатопрофільний медичний центр, який є лідером в сфері діагностики та лікування імунологічних і алергічних захворювань.  Візитною карткою клініки є комплексність діагностики лікування різних хронічних захворювань з позиції імунної системи. Клініка має свою атестовану лабораторію. Унікальність клініки полягає в тому, що в одному місці зібрану консультативна, діагностична та лікувальна бази. Клініка є клінічною базою кафедри імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Розроблені в клініці і запатентовані методи лікування дозволяють досягти найкращого ефекту при лікуванні найрізноманітніших захворювань. В лабораторії клініки « ФОРПОСТ» використовується технологія Immuno CAP® (обладнання і алергени) фірми "Phadia", яка є світовим лідером в цій галузі. Новий тест - нові перспективи в діагностиці алергічних захворювань.

 

ТОВ «Інститут планування сім’ї» «IPF», директор Олинеченко Юрій Олександрович, нагороджено медаллю «Трудова слава» ІІ ступеня в номінації: «За вагомий внесок у справу розвитку медичної галузі України та високий професіоналізм». Інститут планування сім'ї «IPF» - сучасне високотехнологічнамедичнаустанова, що відповідає найвищим стандартам приватної медицини. Провідним напрямком клініки є лікування безпліддя. Клініка «IPF» спеціалізується на екстракорпоральному заплідненні і комбінованих репродуктивних програмах, включаючи сурогатне материнство, в поєднанні, при необхідності, з різними донорськими програмами.

МЦ «IPF» ефективно поєднує науково-дослідницьку роботу з практичною діяльністю.У центрі працює професійно підготовлений персонал: професори, доктори та кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії. Фахівці постійно підвищують кваліфікацію і консультують в кращих клініках України.

Основними переваги «IPF» є:  багатопрофільність центру,  консультації кращих фахівців,  сучасне медичне обладнання, аналізи на базі власної сучасної клініко-діагностичної лабораторії, надання медичної документації державного зразка, унікальні сучасні програми лікування, зручне місце розташування центру, комфортабельний денний стаціонар, гнучка система знижок, можливість лікування в кредит, можливість оплати послуг за допомогою пластикових карт. Клініка «IPF» - Ваші мрії народжуються тут.

Туроператор «MouzenidisTravel» нагороджено почесним диплмом в номінації: «За вагомі успіхи у наданні туристичних послуг».  «Mouzenidis Travel» складаєосновувеликогобагатопрофільногогрецького холдингуMouzenidis Group, щооб’єднуємайжедвадесяткикомпаній.БагатогранніможливостіхолдингудозволяютьMouzenidis TravelстворюватиіпропонуватибезпрецедентнурізноманітністьтурівіваріантівпоїздокдоГреціїна власних авіалініях Ellinair, серед яких: пляжний відпочинок, тури за хутром, екскурсійні та паломницькі програми, медичний та корпоративний туризм VIP-тури, оренда та продаж нерухомості табагатоіншого. Головний офіс компанії MouzenidisTravelрозташований у Греції, в місті Салоніки, офіси туроператора діють на курортах і в регіонах країни: Афіни, Пієрія, п-ів Халкідіки, п-ів Пелопоннес, о. Крит, о. Корфу, о. Родос, о. Тасос, о. Закінф. Перший офіс в Україні був відкритий в 2005 році. Окрім грецького напряму, компанія пропонує тури на гірськолижні курорти Болгарії. В 2016 році відкриті нові напрямки виїзного туризму - Кіпр, Італія, Угорщина, Грузія.Мета компанії - досягнення вищої якості обслуговування туристів і цінової привабливості пропонованого турпродукту, що стає можливим завдяки внутрішній політиці компанії.

Парламентський комітет підтримав законопроект 5711 про зниження штрафів для роботодавців. Про це повідомила ініціатор закону 57115711 народний депутат, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

За її словами, проект важко розглядався у профільному комітеті. Зокрема, категорично проти зниження штрафів для роботодавців виступав депутат від «Народного фронту» Олександр Дроздик та представник Мінсоцполітики. Однак завдяки підтримці голови Комітету Людмили Денисової та окремих депутатів документ вдалося схвалити. Наступний крок – розгляд закону в сесійній залі.

«Разом з десятками і сотнями тисяч наших громадян закликаю якнайшвидше розглянути цей закон. Сьогодні для роботодавців діють драконівські штрафи в 96 000 – 320 000 грн. Для підприємців – це «смертна кара», щоб заплатити такий штраф, багатьом з них потрібно продати житло, авто, цінні речі. Про який розвиток економіки можна говорити за таких умов?», – зазначила Оксана Продан.

Нагадаємо, закон 5711 підтримали міські ради, громадські організації, підприємницькі асоціації по всій Україні. Всього надійшло понад 40 колективних звернень – від Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Кропивницької, Охтирської міських рад. Також від Федерації роботодавців України, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та багатьох інших.

Ключові положення закону 5711:

-          вилучення з Кодексу законів про працю неймовірних штрафів для підприємців в 320 тис. грн.;

-          приведення штрафів за порушення законодавства про працю у відповідність з іншими адміністративними правопорушеннями. Зокрема, за самовільне користування надрами, незаконну вирубку лісів та ін.;

-          відміна «податку на повітря» – обов’язкової сплати мінімального страхового внеску підприємцями на загальній системі оподаткування за періоди, коли вони не отримували доходи;

-          відміна відповідальності за невчасне подання звіту, якщо це не призвело до втрати бюджетів різних рівнів чи Пенсійного фонду України;

-          відміна штрафів за недопуск до незаконної перевірки.

 

Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» було створене організаторами Податкового майдану у 2010 році, об'єднує 63 громадських об'єднання підприємців та охоплює понад 100 000 підприємців зі всієї України. Основним завданням ГО «ФОРТЕЦЯ» є створення умов для ведення підприємництва в Україні, демонополізація економіки та забезпечення рівної конкуренції.

В Україні незважаючи на очевидний скепсиси зі сторони проросійських політиків в Європі та самого політичного режиму в РФ, триває динамічні процеси демократичного транзиту. Певна річ динаміка, якості та обсяги цього демократичного транзиту часто у вітчизняних політичних експертів викликають неоднозначні оціночні прогнози. Втім в компанії SIC Group переконані, що виважені висновки треба робити завжди оперуючи оцінками та показниками громадської думки українців.

 

    Наша компанія, вирішила виокремити актуальні для українського політичного порядку денного тенденції громадської думки. Основою для нашого аналізу виступило дослідження «Opportunities and Challenges Facing Ukraine’s Democratic Transition», замовником якого виступили - National Endowment for Democracy (NED), Global Affairs Canada (GAC), the United States Agency for International Development (USAID) and the Government of Sweden. З приводу ж серії польових досліджень, їх виконавцем став авторитетний в Україні соціологічний центр – КМІС. Саме дослідження тривало з листопада по грудень 2016 року при цьому було опитано понад 6342 респонденти.

    В аналітичному матеріалі, автори наголошують на новій специфіці коригувань громадської думки українського суспільства. Приміром, показово, що громадяни серед найочікуваних вимог до політиків на можливих виборах виділили не їх вік, військовий чи бізнес досвід, а саме досвід громадянської активності (34%) та слідування заявленій політичній програмі та чесності як політичного принципу в їх діяльності як політиків (59%).

    Автори аналітичного матеріалу наголошують, що не зважаючи на неоднозначні, хоча і цікаві зміни в громадській думці українського суспільства, так чи  інакше для прагматичної оцінки політичної практики та політичних кроків політиків будь-якого калібру та ідеологічну жанру, їх варто оцінювати по критерію професіоналізму та відповідальності за пропоновані та ініційовані політичні та інші практичні рішення.

    Пропонуємо до вашої уваги, наш аналітичний матеріал щодо інтерпретації останніх змін громадської думки в Україні.

Передбачений у проекті Закону України «Про Конституційний суд України» рівень оплати праці суддівце дискредитація нового Конституційного суду вже на старті реформи. Про це заявив Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

«Сьогодні за основу прийнятий проект Закону України «Про Конституційний суд України», підготовлений депутатами від Блоку Петра Порошенка. Нова редакція закону, яка передбачає підвищення зарплат суддям КСУ до 400 тисяч гривень на місяць, це повне безглуздя та дискредитація нового Конституційного суду. Безперечно, підвищувати заробітну платню політикам та службовцям потрібно, але необхідно розуміти певні межі», - пояснив Віктор Чумак.

Він додав, що, не дивлячись на обурення в сесійній зали, за прийняття законопроекту №5336-1 за основу проголосували 234 депутати.

«Можливо варто усі зарплати чиновників, політиків та суддів законодавчо прив’язати до середнього розміру оплати праці в промисловості, щоб ці зарплати зростали виключно з ростом економіки в країні? Що стосується Конституційного суду, то, на мою думку, після повної своєї дискредитації протягом останніх років, його взагалі варто ліквідувати та створити натомість конституційну палату у Верховному суді. Безперечно, для цього необхідно вносити зміни до Конституції», - зазначив Віктор Чумак та запропонував обговорити це питання.

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені