Будівництво та нерухомість

Через корупційне сприяння комерційним інтересам забудовників у сфері будівництва сьогодні ми спостерігаємо в країні хаотичну забудову населених пунктів, відсутність стилю та єдиного архітектурного ансамблю на наших вулицях. Також Україна втрачає культурну спадщину, і, на додачу, має тисячі ошуканих інвесторів.

Про те, яким чином змінити ситуацію, йшлося 27 березня на експертному круглому столі «Викорінення корупції у галузі будівництва: від державного до публічного управління», який було організовано силами Національної спілки архітекторів України та урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції». Модерувала захід координатор «Разом проти корупції» Оксана Величко.

Як зазначила нормопроектуальник ініціативи Марина Литвинчук, до вищезазначених наслідків сьогодні в країні призводить неузгодженість містобудівної документації, порушення законодавства при її розробці та затвердженні, розпорошеність інформації серед розпорядників інформації різного рівня та її закритість, недостатня ефективність архітектурно-будівельного контролю, недієвість архітектурно-містобудівних рад та багато інших чинників. Усі вони свідчать про те, що для зміни ситуації потрібно здійснити перехід від державного управління галуззю – до публічного.

«Тому на платформі Національної спілки архітекторів та «Разом проти корупції», із залученням інших експертних організацій і фахівців Міністерства регіонального розвитку, розпочато роботу над проектом Концепції публічного управління у галузі будівництва, яка, після обговорень з експертами та схвалення її розпорядженням Кабінету Міністрів України, ляже в основу майбутнього Містобудівного кодексу України», - акцентувала увагу Оксана Величко.

«При тому, що влада сьогодні намагається пом’якшити законодавство, щоб припинити тиск на бізнес, сам бізнес ніхто не контролює, – вважає голова Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Павло Міхайліді. – Тому сьогодні треба піднімати питання створення інституту саморегулювання в галузі будівництва. Має бути впроваджено матеріальну відповідальність архітекторських спільнот за атестованих ними членів. А також забезпечена повна прозорість цього інституту: поіменний реєстр членів атестаційної комісії із зазначенням контактів керівництва, стан руху усіх скарг, які надходитимуть від учасників процесу». 

Своє бачення підвищення ефективності контролю та нагляду представив директор Департаменту нормативно-правового забезпечення Державної архітектурно-будівельної інспекції Сергій Шевченко:

«Ті планові перевірки, які сьогодні проводить інспекція, переважно, не є ефективними. Більш ефективним може бути механізм, коли забудовник, припустимо, збудував фундамент. Одразу подав заявку на перевірку. В законі треба прописати, що ми не будемо мати права вмикати режим санкцій, а маємо зробити припис та дати можливість виправити усі порушення в зазначений термін. Але будувати каркас забудовник має тільки після того, як усунуті попередні порушення. І так – після кожного етапу. Бо коли будівля вже збудована, то нічого виправити неможливо».

«Проблеми в Україні будуть до тих пір, доки є «пільгові» забудовники, які користуються добрими знайомствами з представниками влади і діють всупереч законодавству, - вважає віце-президент корпорації «Укрархбудінвест» Ірина Окаянюк. - Але ми могли б змінити цю ситуацію в країні, якщо б впроваджували комплексні зміни. Це і система обов’язкового страхування об’єктів, і реорганізація системи контролю та нагляду, і рівність перед законом усіх забудовників».

Підсумки обговорення підвів президент Національної спілки архітекторів України Володимир Гусаков, який зазначив, що для якісних змін в будівельній галузі країни, потрібні якісні зміни в законодавство, яке її регулює. Для забезпечення цього і має бути створена Концепція публічного управління у галузі будівництва.

Для напрацювання положень цього документу присутні домовилися  сформувати робочу групу з експертів і проводити регулярні обговорення усіх її напрацювань за такими напрямками, як страхування; саморегулювання; контроль та нагляд в урбаністичній сфері; містобудівна документація та територіальне планування та інші.

***

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!». Окремі думки, висловлені під час заходу та у матеріалах, є відповідальністю організаторів і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID або Уряду США.

 

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» — п’ятирічна ініціатива USAID, яка має на меті допомогти Україні у зменшенні рівня корупції та підвищенні підзвітності та прозорості управління. Проект спрямований на розширення повноважень ключових урядових інституцій у боротьбі з корупцією, побудові громадської підтримки та участі в антикорупційних зусиллях та зменшенні толерантності громадян до корупції.

20 вересня 2017 року відбувся І-й спеціалізований форум, присвячений новим рішенням та розумним технологіям для будівельного сектору – Smart Build Forum.

Форум проходив за підтримки Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів, Асоціації виробників теплоізоляції, Українсько центру сталевого будівництва та Торгово-промислової палати України.

Генеральним партнером форуму виступила компанія «Затишний Будинок».

Під дахом елітного IQ Business Centre зібралися новатори та розробники технологічних новинок, які представили свої доробки для керівників будівельних компаній. Програма форуму була насиченою, цікавою та складалася  з трьох блоків: інноваційні технології для будівельного сектору; енергоефективність та еко-технології; технології для бізнесу.

Особливою увагою відвідувачі форуму відмітили теми: використання безпілотних технологій під час будівництва від компанії DroneUA, систему моніторингу спец техніки для будівництва від TMBitrekта віртуальну реальність, як інструмент з продажу нерухомості, від компанії 3DTOUR, яку відвідувачі змогли протестувати на стенді компанії та на власні очі побачити, як працює технологія.

Гарячу дискусію викликав блок з енергоефективності та виступи представників компаній MANEZH з доповіддю про сонцезахисні системи та «Затишний Будинок» з презентацією еко- технологій у будівництві.

Не менш цікавими були доповіді з систем прогнозування шуму та вібрацій при забудові територій від компанії Acoustic Group, хмарні технології для безхмарного будівельно бізнесу від представника латвійської IT- компанії DEAC data centers, система моніторингу бізнес партнерів та контрагентів від компанії YouControl та доповідь про технологію блокчейну, як тренд управління активами нерухомості від компанії Distributed Lab.

Загалом відвідувачі форуму отримали шестигодинний інтенсив, присвячений розумним технологіям у сфері будівництва, прослухали дев’ять неймовірно пізнавальних доповідей від професіоналів своєї справи, обговорили цікаві кейси та тенденції впровадження інновацій в будівельний сектор під час двох перерв на нетворкінг, тепле та дружне спілкування після офіційної програми форуму.

Інформаційними партнерами заходу виступили профільні ресурси та видання : будівельний портал «Build Portal», журнал «Prof Build», інтернет-портал «Bprice», видання «Будівельний журнал»,  журнал «AW-THERM», видання «Промислова електроенергетика та електротехніка», інформаційна агенція «БІЗРЕЛІЗ», журнал «Вікна. Двері. Вітражі» та спеціалізований портал «Build Tech».

 

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені