Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн розповідає про видатні досягнення Ізраїлю в секторі сільського господарства та далекоглядну інтеграцію компанії з китайським державним холдингом ChemChina, а також про своє глобальне бачення тих труднощів, з якими стикається галузь на міжнародному рівні

  1. Економіка Ізраїлю займає одне з перших місць у світі. Чим пояснюється така дивовижна життєздатність і успішність національної економіки? Які фактори успіху Ви б могли назвати?

В ізраїльському суспільстві здавна вкорінена низка ключових елементів нашого успіху і стійкості: прагнення до досконалості, освіта та критичне мислення.

Аграрний сектор в Ізраїлі розвинувся зі створених на початковому етапі кібуців (колективних сільськогосподарських громад), засновниками яких були поселенці з дуже високим рівнем освіти. Найбільш ранніми першопрохідцями були освічені, добре підготовлені професіонали з їхніми батьками і сім’ями, які часто були авторитетними ідейними лідерами у своїх громадах. Ці освічені фахівці вирішили повернутися на поля, щоб обробляти землю і, ясна річ, застосовували свої знання та навички критичного мислення в розробці дедалі більш інноваційних способів землеробства. У цьому плідному середовищі народилося чимало нових ідей і концепцій, починаючи з передової системи землеробства, яка, у свою чергу, зумовила розвиток промисловості і в кінцевому підсумку - розвиток «держави-стартапу», яка досягла видатних успіхів у сфері високих технологій.

Протягом перших десятиліть свого існування Ізраїль пережив кілька періодів економічної нестабільності з окремими сплесками високої інфляції, безробіття та інших труднощів. Проте за останні 30-40 років ми користалися перевагами відносної економічної стабільності, досягнутої злагодженими зусиллями уряду, промисловців і професійних спілок.

Ізраїльський уряд розробив програми стримування інфляції, які допускають вільне коливання валютного курсу, що в кінцевому рахунку створює сприятливе середовище для процвітання індустрії. Величезна кількість надзвичайно успішних ізраїльських компаній-стартапів, які виникли й розвинулися протягом останніх 20 років, так само як стабільні успіхи більш зрілих галузей економіки, зокрема сільського господарства, хімічної та фармацевтичної індустрії, з усією очевидністю свідчать про ефективний вплив цього підходу на економічне зростання і стабільність Ізраїлю.

Нещодавно на шельфі Середземного моря були знайдені родовища природного газу; ми очікуємо, що вони стануть ще одним потужним двигуном економічного і технологічного зростання країни

  1. Аграрний сектор, який традиційно зазнає найбільших втрат у великих економіках усього світу, дуже добре почувається в Ізраїлі й навіть експортує технології в інші країни. Як би Ви оцінили можливості, які існують для аграрного сектора в Ізраїлі?

Інноваційні технології являють собою потужний науково-практичний компонент аграрного сектора Ізраїлю. Історично склалося так, що кібуци очолили рух за прихід на землю і в сільське господарство людей з дуже амбітними планами і високим рівнем освіти. Перші члени кібуців вивчали агрономію, хімію та інші пов'язані з сільським господарством науки, а потім застосовували на практиці здобуті знання і навички в зростаючих аграрних регіонах Ізраїлю, впроваджуючи в сільське господарство передові технології. В якості історичного прикладу нагадаю про Аарона Ааронсона, який ще в 1906 році зробив дуже важливе відкриття - знайшов дику пшеницю-двозернянку (Triticum dicoccoides), яку також називають «праматір’ю пшениці».

Ізраїль споконвіку потерпав від нестачі води, тому нам було необхідно знайти креативні рішення цієї проблеми. Національна водопостачальна компанія Ізраїлю Мекорот побудувала потужні національні системи водних шляхів для транспортування води з півночі країни на південь. Відтак, з плином часу компанія переключилася на повторне використання стічних вод, і на сьогоднішній день Ізраїль є світовим лідером у зрошенні сільськогосподарських угідь за рахунок використання оборотної води. Більше того, ізраїльські вчені постійно займають передовій позиції в розробці сучасних опріснювальних та іригаційних технологій, які експортуються по всьому світі й роблять важливий внесок у розвиток сільського господарства та збереження навколишнього середовища у глобальному масштабі.

Ізраїль також досягнув величезних успіхів у хімічних дослідженнях, які в кінцевому підсумку заклали фундамент надзвичайно успішних фармацевтичної та хімічної галузей. Ізраїль добре представлений на світовому ринку в секторах хімічних добрив і засобів захисту рослин, в останньому з яких спеціалізується ADAMA. За 70-річну історію нашої компанії у нас безперервно формувалися незліченні кадри видатних хіміків і талановитих агрономів. Саме вони спільними зусиллями розробляли передові агрохімічні технології, які ми продаємо по всьому світі.

Незважаючи на те, що продукція аграрного сектору становить менше 2% від загального обсягу ізраїльського експорту, якість ізраїльських продуктів сільського господарства дуже висока, як, зрештою, й багатьох інших товарів і послуг, які ми пропонуємо на світовому ринку. Ізраїль воістину не знає собі рівних у передових науково-дослідницьких розробках у галузі хімії та сільського господарства.

  1. Як, на Вашу думку, Ваше виховання вплинуло на стиль Вашого керівництва компанією ADAMA?

Сільське господарство завжди було важливим для мене. Я виріс у сільськогосподарському кібуці і з дитинства ввібрав у себе культуру землеробства. У шкільні роки я був членом бригади, яка вирощувала і збирала бавовну. Ставши дорослим, я поїхав за кордон, де працював і вчився протягом кількох років, але врешті-решт повернувся до Ізраїлю. Повернувшись на батьківщину і обмірковуючи, в якій галузі буду працювати, я відчув сильну духовну спорідненість із компанією ADAMA, зумовлену моїм сільським вихованням. Сільське господарство - це бізнес, пов'язаний з задоволенням базових потреб людини, а отже він робить світ кращим. Мені приносить величезне задоволення той факт, що я маю змогу підтримувати зв’язок зі своїм корінням і водночас – із майбутнім усього світу; змінювати на краще життя мільйонів людей.

Аграрний сектор впливає на життя людей усього світу, і ADAMAє справді глобальною компанією в тому сенсі, що наші клієнти з усього світу відіграють важливу роль у формуванні нашої пропозиції. Ми прагнемо задовольняти потреби фермерів на всіх ринках, а це вимагає від нас бути якомога ближчими до них, постійно пристосовуватися до їхніх потреб. Але вимоги ринку в таких країнах, як Китай, Індія, Бразилія чи Аргентина істотно відрізняються між собою, і з плином часу важливість цих ринків зазнає змін. Скажімо, на сьогоднішній день Бразилія являє собою найбільший ринок у сфері сільського господарства та агрохімікатів, хоча ще десять років тому це було не так. Десять років тому обсяг наших продажів у Китай становив 2 млрд. доларів, а сьогодні він зріс майже до 5 млрд. доларів. В найближчому десятилітті Китай наступатиме Бразилії на п’яти і матиме більший за обсягом ринок засобів захисту рослин, ніж Сполучені Штати. Цілком очевидно, що вітер дме в напрямку Китаю, а відтак головною опорою нашої стратегії ми зробили гасло «З Китаю - вперед». Ми маємо намір стати мостом між Китаєм і рештою світу на ринку засобів захисту рослин.

 

  1. Як Ви згадували раніше, ADAMA- це справді глобальна компанія, але які б ви назвали інші, крім цієї, конкурентні переваги ADAMA?

Сільське господарство – складний і сповнений проблемами бізнес. Ми тісно співпрацюємо з фермерами, агрономами, дистриб'юторами і широкою фермерською спільнотою, вишукуючи способи, як спростити життя фермерів і ведення сільського господарства в цілому. Ми постійно ставимо під сумнів старі конвенційні методи землеробства, намагаючись рухати вперед сільське господарство за допомогою простих, практичних і новаторських рішень у галузі захисту рослин.

Ми дуже ощадлива компанія, і широко співпрацюємо з усіма. Головна цінність компанії – гасло «Зробіть це!», тобто проведіть свої ідеї в життя, з’єднайте між собою різні речі, і зробіть свою ідею реальністю. Наш виконавчий рівень дуже високий, і саме це дає нам конкурентну перевагу.

Вирішальне значення в цьому сенсі має також наш орієнтований на фермера підхід. Ми підтримуємо дуже тісний зв’язок із кінцевими споживачами. Входячи в нові ринки, ми стараємося якомога більше дізнатися про наших клієнтів. Цей підхід ми застосовуємо у глобальному масштабі. Спочатку ми вивчаємо потреби наших клієнтів, а після цього повертаємося в лабораторії і придумуємо нові ідеї, щоб задовольнити їхні потреби. У цьому, зокрема, полягає ключ до нашого успіху в Індії, де наші продавці вирушають у поля, щоб поговорити з фермерами і запропонувати їм рішення, які відповідають їхнім потребам. Це й є ключ до нашого успіху на кожному ринку.

Вступаючи в діалог з нашими клієнтами, ми можемо знаходити унікальні рішення, спеціально пристосовані для задоволення їхніх потреб. Зокрема, ми пропонуємо їм унікальні суміші та формули. Перш ніж думати про нашу продукцію, ми думаємо про те, чого потребують наші клієнти. Це дає нам змогу завойовувати серця та уми наших клієнтів.

  1. Якої Ви думки про тенденцію до більш органічних продуктів харчування і ведення сільського господарства, і про її вплив на Ваш бізнес?

Ми з прихильністю сприймаємо рух до більш безпечних та екологічно чистих продуктів і сільського господарства, і вкладаємо чималі кошти у те, щоб зробити нашу продукцію більш досконалою та безпечнішою в застосуванні. Ми також інвестуємо величезні кошти в те, щоб наш виробничий потенціал і виробничі потужності були більш безпечними, так само, як у зменшення вуглецевого сліду.

На планеті не вистачає продовольства. Роз’яснити напруженість ситуації можна шляхом аналогії, якщо ми порівняємо продовольчу ситуацію з енергетикою. Енергетичні ресурси планети були б вичерпані протягом кількох десятиліть, навіть якби не були винайдені чи відкриті нові типи відновлюваних джерел енергії. На відміну від цього, якби фермери всього світу повністю відмовилися від вирощування зернових культур, запасів продовольства вистачило б не більше, ніж на два-три місяці. Просто задумайтеся про це на хвилину.

Урожайність зернових культур, не оброблених засобами захисту рослин, потенційно знизиться більш ніж на 50%. Для таких базових культур, як соя або бавовна, ця цифра наближається до 70%.

Якщо, маючи лише трьохмісячний запас продовольства, ви перестанете обробляти поля засобами захисту рослин, кінець-кінцем у вас не залишиться достатньо продуктів, щоб прогодувати весь світ. Це простий розрахунок. Втім, у світі завжди зберігатиметься ринок органічних продуктів, і ми це вважаємо це нормальним, але засоби захисту рослин все ж необхідні, і вся галузь повинна робити все від неї залежне, щоб зробити весь ланцюжок виробництва харчових продуктів якомога безпечнішим.

Крім того ми мусимо враховувати інтереси середовища, в якому ми працюємо - заводів, логістичних механізмів тощо. Постійно маючи це на думці, ми в компанії ADAMAмаємо високоякісну програму корпоративної соціальної відповідальності. Тримаючи КСВ в центрі уваги, ми послідовно вдосконалюємо всі аспекти нашої діяльності.

  1. Багато людей не знають різниці між добривами та агрохімікатами. Не могли б Ви, будь ласка, роз’яснити, в чому полягає ця різниця?

Простіше кажучи, добриво – це їжа для рослин. Агрохімікати забезпечують захист рослин під час їх росту приблизно так само, як ліки захищають організм людини від різних хвороб, зберігаючи наше здоров’я. Добрива це їжа, а агрохімікати – це ліки для рослин.

  1. Яке значення для Вашої компанії має американський ринок не лише в економічному, але й у стратегічному відношенні, особливо з урахуванням первинного публічного розміщення акцій, яке готує в майбутньому Ваша компанія?

Ми планували здійснити первинне розміщення акцій у США ще в минулому році, проте ми зрозуміли, що шлях до Китаю не обов'язково пролягає через Нью-Йорк. З цією думкою ми вирішили змінити курс, і на даний момент перебуваємо в процесі злиття нашого бізнесу з китайською публічною компанією Sanonda, яка теж спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин і, у свою чергу, входить до складу одного з наших акціонерів - групи ChemChina. Шляхом злиття з Sanonda ми станемо компанією, акції якої публічно торгуються на китайському фондовому ринку як у китайській валюті, так і в гонконгських доларах, що само по собі дуже унікально. Той факт, що наші акції відкрито торгуватимуться на пожвавленому і ліквідному китайському фондовому ринку, повинен надати нам багато переваг у майбутньому.

США, як ринок, надалі зберігають для нас дуже велике значення. Американський ринок служить чітким орієнтиром для інновацій та інтелектуального лідерства. У всьому світі інновації приводять до успіху або поразки в залежності від того, як вони сприймаються в США. Чимало дослідників, які стоять на передових рубежах науки і найновітніших технологій, приходять до нас із американських університетів. Отже з усіх цих точок зору американський ринок є дуже важливим у нашій сфері діяльності.

Сполучені Штати відомі своїми новаторськими методами в галузі насінництва, зокрема в технологіях виробництва насіння, в агрохімії, виробництві добрив, та інших царинах. Доки США залишатимуться плідним середовищем для різноманітних інновацій, запрошуватимуть до себе людей для навчання, обміну ідеями, роботи, вони в багатьох відношеннях залишатимуться рушійною силою для всього світу завдяки своїй економічній могутності. З цієї точки зору, Сполучені Штати мають життєво важливе значення в багатьох галузях промисловості, зокрема і в нашій галузі.

  1. Не могли б ви розповісти про Ваш професійний шлях до того моменту, коли ви стали Генеральним директором?

Я почав працювати в компанії з 2006 року. У 2014 році я обійняв посаду Генерального директора. До того, як стати Генеральним директором в Adama, я був заступником Генерального директора, відповідальним за інтеграцію між китайським і нашим бізнесом. Компанія ChemChina запросила мене керувати вищестоящою над нами компанією - Китайською національною агрохімічною корпорацією (CNAC), 100% якої контролює її материнська компанія ChemChina. Я працював там приблизно протягом року в Пекіні, керуючи її бізнесом, управляв інтеграційним процесом з ADAMAі разом з тим відповідав за сім інших китайських компаній, акції двох з яких відкрито торгуються в Китаї. Такий підхід сильно відрізняється від того, який ми звикли бачити.

  1. Це повна протилежність тому, що відбувається повсюди.

Так. І в цьому знайшло вираз уміння керівників ChemChina мислити на перспективу.

Це яскравий приклад прагнення керівників китайського бізнесу краще робити свою справу. Вони надзвичайно відкриті до всього нового в бізнесі. Якщо ви можете це зробити – прийдіть і зробіть.

  1. Яким ви бачите майбутнє компанії в середньостроковій перспективі з урахуванням цього нового альянсу і впроваджуваної ним нової структури?

Сьогодні аграрному сектору доводиться боротися з зустрічними вітрами. Ринкові ціни на його продукцію доволі низькі й продовжують поступово знижуватися, валютні курси зазнають глобальних тисків, існує ще ціла низка інших проблем. Аграрний сектор – циклічна за своєю природою галузь. Маючи за собою могутню ChemChina, ми виграємо завдяки її величезній стратегічній і фінансовій підтримці, яка дає змогу розвивати бізнес, впроваджувати інновації та модернізувати виробництво як у глобальному масштабі, так і в Китаї. Головне прагнення і мета компанії ChemChina – стати світовим лідером у галузі хімії та біологічних наук. На шляху до цієї мети ми в компанії ADAMAвідіграємо дуже важливу роль.

Китай – третій за обсягом сільськогосподарський ринок у світі, який продовжує зростати швидкими темпами. В аграрному секторі Китаю відбуваються колосальні інноваційні зміни, і це відкриває перед нами величезні можливості підключення до нових джерел інновації.

Крім того, наші зв’язки з компанією ChemChina слугують для нас трампліном на сильно роздрібнений китайський внутрішній ринок. Китайці перебувають у постійному пошуку інновацій, передових продуктів з усього світу, що перейняти їх у себе. Оскільки ми знаходимося під егідою ChemChina, для нас це цілком природний процес. Крім того, ми зможемо отримувати вигоду від операційних переваг, запропонованих китайським ринком, відкриваючи на місцях торговельні центри, які дозволять нам поставляти фермерам продукцію більш високої якості, швидше й на кращих конкурентних умовах, зробити її більш доступною в усьому світі, а також мати більш різноманітний асортиментний портфель, який дозволятиме нам поставляти як найновітніші, так і базові засоби захисту рослин.

Перед нами відкривається прекрасна можливість увійти в цей величезний ринок, і в кінцевому підсумку зайняти на ньому лідерські позиції. Ми прагнемо завоювати перше місце на цьому ринку, що може вивести нас на позицію світового лідера протягом наступних 10-15 років.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені