Хочу подякувати Моргану Вільямсу, Президентові Бізнесової Ради «США-Україна» та вам Ірино (Паліашвілі), ред.) за запрошення на сьогоднішній захід. Я радий бути тут сьогодні разом із шановними ораторами та гостями: Богданом Вітвицьким, колишнім Федеральним прокурором Міністерства юстиції США та моїми друзями й колегам Андреасом фон Бекерат, послом Швеції, та Люком Якобсом, послом Бельгії.

Як все змінилося за рік.

Коли ми збиралися тут торік, підтримувана Кремлем війна на Сході йшла на повну силу. Бої за Донецький аеропорт тривали вже третій тиждень. Політичні лідери проводили кампанії до парламентських виборіввиборів, що закінчилися перемогою найбільш реформаторського уряду в історії України.

Сьогодні тихіше. Ми бачимо перші позитивні результати Мінського процесувідвід важких озброєнь продовжується, сторони дотримуються припинення вогню. Більш-менш дотримуються. Але не плекайте ілюзій: в Україні досі тривають дві війни. Війна проти конкретного агресора на Сході. Проти безжалісної пропагандистської машини. Та війна менш помітна, але, можливо, навіть підступнішана внутрішньому фронті: війна з корупцією, центральний фронт у боротьбі між Старою Україною та Новою Україною.

Минулої неділі українські громадяни проголосували на місцевих виборах, що засвідчили стійкість української демократії в умовах складної економічної ситуації та російської агресії в Криму й на Донбасі. За попередніми даними, явка склала 46% відсотків, що відповідає рівню попередніх місцевих виборів в Україні та значно перевищує результат місцевих виборів у США. Ми закликаємо українську владу провести відкладені вибори в Маріуполі й інших містах якомога швидше. Ми цінуємо те, що президент Порошенко наполягає на їх проведенні 15 листопада, разом із другим туром виборів мера.

Висока явка і результати виборів свідчать про те, що український народ твердо вирішив досягти змін. Нещодавно обрані лідери повинні сприймати ці вимоги серйозно і твердо триматися курсу реформ, у тому числі децентралізацію влади.

Всі ми розуміємо, що реформице не одноразова дія. Для України реформице довгий процес, що вимагає складних та іноді непопулярних змін. Щоб виконати вимогу українського народу вибирати своє майбутнє у сильній, вільній, успішній європейській державі, і влада, і громадяни мають діяти мужньо та долати на своєму шляху всі перешкоди.

Юридичний комітет Бізнесової Ради «США-Україна» виконав важливу роботу, проаналізувавши структурні, процесуальні та правові перешкоди на шляху впровадження реформ в Україні за низкою напрямків: від боротьби з корупцією до оподаткування, від державних закупівель до АПК. У результаті було ухвалено ряд практичних рішень, що зміцнять верховенство права і допоможуть Україні стати ближче до обраного європейського майбутнього.

Нікого не здивує, що більшість рекомендацій Бізнесової Ради «США-Україна» зосереджується на трьох напрямках – судова реформа, боротьба з корупцією та реформа прокуратури. Сполучені Штати надають значну підтримку в кожній із цих областей.

Ми всі багато говоримо про важливість верховенства права. Але всі ми також розуміємо, що навіть найкраще в світі написані закони нічого не варті, якщо вони не виконуються й не застосовуються в рівній мірі для всіх громадян. Також очевидно, дотримання рівності всіх громадян перед законом вимагає незалежної, непідкупної судової системи, що діє в інтересах боротьби з корупцією.

Сьогодні українці не вірять, що їх судова влада може чи буде так діяти. Згідно з недавнім опитуванням, лише п'ять відсотків українців схвалює роботу суддів. П'ять відсотків! Для більшості суди існують для захисту не громадян, а фінансових і політичних інтересів корумпованих і впливових структур. Потрібно викорінити цю радянську спадщину, щедро здобрювану впливом олігархії протягом 24 років з моменту здобуття незалежності, щоб судова система України діяла незалежно та непідкупно. Щоб відстоювала верховенство права, захищала права людини та служила українському народові. Щоб відповідала європейським стандартам і прагненням, на захист яких українці вийшли на Майдан позаминулої зими, за які борються й гинуть вже протягом майже двох років.

Сполучені Штати готові тісно співпрацювати із зацікавленими українськими партнерами. Ми вітаємо активну дискусію навколо запропонованих конституційних поправок. Той факт, що підприємці великого бізнесу, члени громадської платформи «Реанімаційний пакет реформ», Конституційна комісія, Кабінет Міністрів, судді, парламентарі та інші надають свої пропозиції щодо таких питань, дійсно є ознакою здорової демократії та громадянського суспільства в Україні.

Остаточне рішення щодо цих питань буде ухвалене українським народом. Не у Вашингтоні, не в Брюсселі, і, безумовно, не в Москві. Тому ми закликаємо всіх українців – підприємців, активістів громадянського суспільства, студентів, працівників – приєднатися до обговорення. Формування системи правосуддя України – справа не тільки політиків і вчених. Всі ті, хто бажає в судах відстоювати свої особисті права, захищати Конституцію та захищати цілісність верховенства права в Україні, має глибоко перейматися результатом цієї дискусії.

І тому я вітаю рішення президента Порошенко надати пропозиції Конституційної комісії та громадянської організації «Реанімаційний пакет реформ» для розгляду Венеціанської комісії. Я вітаю дух співробітництва між зацікавленими сторонами, які співпрацювали з Венеціанською комісією минулого тижня, намагаючись знайти компроміс і спільне бачення подальшого шляху в судовій реформі. Як зазначив один представник громадянського суспільства, у цьому процесі виник унікальний момент, коли українські «представники всіх зацікавлених сторін судової реформи працювали разом».

Цього тижня Венеціанська комісія ухвалила Висновок щодо запропонованих Конституційною комісією поправок, а також розглянула пропозиції громадянського суспільства. Комісія дійшла висновку, що поправки «дуже позитивні, добре підготовлені і заслуговують підтримки», додавши, що «після стількох спроб... прийшов час впровадити цю давно актуальну реформу для того, щоб врешті почати створення незалежної судової системи». Я закликаю українську владу провести широкі обговорення цих рекомендацій і продовжувати процедуру внесення конституційних поправок відповідно до міжнародних стандартів. Мені повідомили, що відповідна робоча група провела на цьому тижні зустріч і ми можемо побачити деякі законопроекти до наступного робочого тижня Ради.

Тим не менше, у той час як процес триває, Україна може докладати зусиль для зміцнення незалежності, відповідальності та непідкупності судової системи.

По-перше, реалізувати закон про відновлення довіри до судової системи. Люстрація наразі неповна. Вже більше року йде цей процес, а корумповані суддів досі не звільнені. Судді досі залишаються безкарними, ігнорують права людини і демонструють зневагу до верховенства права. Тимчасовій Спеціальній комісії з атестації суддів потрібно більше часу для виконання своєї життєво важливої роботи. А судова система має діяти за рекомендаціями цієї комісії, щоб процесом люстрації досягти реальних результатів. Український народ заслуговує тільки на це і ніяк не менше.

По-друге, посилити судове самоврядування з метою звільнення судової системи України від політичного втручання та корупції. Коли впливова або корумпована людина дзвонить, щоб купити рішення чи загрожувати судді, суддя повинен бути в змозі кинути слухавку з повною впевненістю у свої захищеності незалежністю та судовою владою. Судді мають відчувати себе вповноваженими й захищеними, щоб діяти самостійно, знаючи, що вони не понесуть покарання та не отримають помсти за рішення справи у відповідності до правових норм, а не політичних інтересів.

Конституційна комісія запропонувала зміни до Конституції України, що мають на меті позбавити парламент, Адміністрацію Президента й Кабінет права призначати суддів, засновувати чи скасувати суди, ухвалювати рішення про розподіл фінансування судових установ. Тим не менше, лише ці поправки не зможуть гарантувати незалежність судової влади. Щоб досягти успіху, судді мають зрозуміти свою незалежність і діяти у сфері своєї компетенції упевнено і, що важливо, непідкупно. У той же час, інші гілки влади повинні відмовитися від контролю –контролю, що давав їм владу, вплив, і, у багатьох випадках, можливості для корупції.

По-третє, зміцнити судову відповідальність, прозорість і цілісність. Федеральний суддя США Марк Вулф, відомий розкриттям корумпованих відносини між бостонським гангстером Уайті Балгером і ФБР – що нещодавно було екранізовано у голлівудському фільмі «Чорна Меса» – часто подорожує за кордоном, допомагаючи збільшувати потенціал судових систем. Його мантра – що судова непідкупність є найважливішим принципом, яких потрібно відстоювати, оскільки незалежність без непідкупності спричиняє інший спектр проблем, особливо в країнах з традицією корумпованих судових систем. Розголошення всіх судових рішень в Інтернеті, щоб вони були доступні для громадськості, є важливим кроком. Призначення представників майже в кожному суді також служить в якості критично важливого зв’язку зі спільнотою. Опитування громадян, які Агентство США з міжнародного розвитку проводить в Україні, допомагає владі зрозуміти, чого хоче й вимагає суспільство. Завдяки зворотному зв'язку з громадянами було досягнуто реального поліпшення в справедливості судів України. Зазираючи в майбутнє, публікація фінансових і майнових декларацій усі суддів і працівників суду онлайн стане ще одним сигналом про прихильність судової системи до більшої прозорості та відповідальності.

Звичайно, реформування судової системи – це лише частина створення системи правосуддя, яка забезпечує справедливість для всіх. Не менш важливою є незалежна прокуратура, що діє непідкупно. Це означає, що прокурори братимуть складні корупційні справи й каратимуть чи позбавлятимуть волі навіть найбагатших і найвпливовіших, якщо цього вимагає закон.

Як зазначив один з активістів громадянського суспільства, істинною мірою прихильності України до боротьби з корупцією є число чиновників з нинішньої адміністрації у в'язниці за корупцію. Готовність влади переслідувати усіх корумпованих чиновників і олігархів, незалежно від їхньої політичної партії або особистого статку, є критичним показником його прихильності верховенству права. За цим показником, Україна після Революції Гідності не досягла значних результатів.

Так само, як і судова система, прокуратура має перетворитися на сучасну, політично незалежну та професійну установу, боротися з корупцією, відстоювати верховенство права й захищати уряд та суспільство України.

Минулого місяця в Одесі я виголосив довгу промову про необхідні реформи Генеральної прокуратури.

Прокуратура України повинна відмовитися від радянської спадщини політичного контролю та корупції, що дозволило впливовим людям – у тому числі в уряді – уникнути відповідальності за зловживання становищем і порушення прав людини. Така безкарність підриває принципи верховенства права й майбутнє місце України в Європейському співтоваристві вільних, процвітаючих, демократичних держав.

Як я вже сказав в Одесі, Генеральна прокуратура повинна припинити підривати реформи, захищати корумпованих прокурорів у своїх рядах, таких як заарештовані в липні горезвісні «алмазні прокурори», а також припинити блокування кримінальних розслідувань хабарництва, змов і політичного угод.

Сполучені Штати підтримують створення ефективної Генпрокуратури, якій українці можуть довірити захист своїх прав. Для цього нам потрібні чесні партнери, котрі прагнуть верховенства права.

Партнери, як Давід Сакварелідзе та Віталій Касько, два відважних реформатори, котрі працюють на призначення незалежного Генерального інспектора для розслідування і судового переслідування корумпованих осіб у межах Генпрокуратури. Ми сподіваємося, що Генеральна прокуратура забезпечуватиме Генеральних інспекторів Сакварелідзе і Касько ресурсами й повноваженнями, необхідними для засудження винних і відновлення суспільної довіри до ГПУ. Тривожним сигналом стали коментарі Касько для ЗМІ цього тижня про те, що він та інші реформатори всередині ГПУ перебувають під сильним тиском. Це є ознакою того, що в цій важливій установі проходить важка битва між Старою Україною та Новою Україною. Я обговорював з Генеральним прокурором Шокіним нашу тверду підтримку нових законів для забезпечення незалежної діяльності Управління Генерального інспектора (ГІ), що відповідає західним стандартам і чітко визначає юрисдикцію і повноваження ІГ, для того, щоб він міг виконувати свої функції ефективно та надійно.

Ми рішуче підтримуємо зусилля президента Порошенко щодо оновлення Генпрокуратури реформаторами, прокурорами, котрі поважають верховенство права й віддані боротьбі з корупцією та державній службі. Тому Сполучені Штати, разом із нашими європейськими партнерами, підтримують незалежне, на основі особистих заслуг, тестування кандидатів на посади в прокуратурі. Ще потрібно зробити багато, щоб гарантувати очолення прокуратури максимально чесними людьми. Людьми, які дослухаються до закликів, що так ясно прозвучали на Майдані: досить. Досить бізнесу за звичною схемою. Досить корупції та безкарності. Український народ має право вимагати зміни зараз. Занадто багато людей вже й так принесли занадто великі жертви.

Сполучені Штати були запрошені та з гордістю сприяють відбору й підготовці нової групи детективів і аналітиків для Національного антикорупційного бюро. Ми покладаємо великі надії на цих антикорупційних хрестоносців. Щоб розкрити потенціал Антикорупційного бюро та звільнити корумпованих чиновників високого рівня, потрібно призначити кваліфікованого, спроможного та цілеспрямованого Незалежного антикорупційного прокурора. Ми маємо високі очікування щодо Антикорупційного бюро та Антикорупційного прокурора. США твердо прихильні підтримці їх важливої місії.

Що Україні потрібно зараз, це спосіб втілити очікування Майдану щодо системи правосуддя, яка забезпечує справедливість. Люди мають знати, що реформи правосуддя означають для них, як вони можуть впливати на обговорення, а також як вони можуть гарантувати, що реформи відображають їхні прагнення та захищають їхні права. Вони повинні відчувати, що вони є частиною нової української демократії прямої участі. Вони повинні внести свій вклад.

Сьогодні багато зусиль докладається для підвищення правової грамотності та формування культури верховенства права в Україні. Конституційна комісія скликає круглі столи в регіонах, щоб надати громадянам інформацію про пропоновані конституційні поправки. Міністерство юстиції розширює можливості правової допомоги по всій країні з точки зору обсягу та доступності. Організації громадянського суспільства, такі як Українська Гельсінська спілка з прав людини, у правозахисних літніх таборах навчають студентів вимагати відповідальності за порушення прав людини як на Майдані, на окупованому Криму, на Донбасі, так і в їхніх власних містах.

Плакати, рекламні щити й телевізійні ролики, створені громадською організацією «Transparency International Україна» заохочують громадян не мовчати, закликають викривати корупцію. Новий веб-сайт цієї організації надає людям практичну інформацію про те, як отримати медичну допомогу, віддавати своїх дітей в школу, подати позов до суду або отримати допомогу від поліції, не сплачуючи хабара.

Такі базові заходи допомагають зміцнити психологічний перехід від радянського верховенства закону до демократичного верховенства права. Але багато чого ще має бути зроблено. Борці за правду в уряді потребують захисту від помсти. Журналістам потрібен безперешкодний доступ до декларацій фінансових активів чиновників, щоб мати змогу відслідковувати шлях до будь-яких джерел корупції. Ваш народ має прищеплювати нетерпимість до корупції та активну громадянську позицію ще в школах, впроваджуючи курси дисциплін громадянської компетентності та позакласні заходи. Урядовці мають подвоїти свої зусилля, дослухатися до думки своїх виборців і забезпечити для них можливість бути частиною процесу. Реформа державної служби має вирішальне значення, оскільки суспільство й уряд, котрі платять державним службовцям менше прожиткового мінімуму, по суті підштовхують їх до корупції.

Це важкий підйом. У ході бою між Старою Україною та Новою Україною ваша держава впроваджує важкі, переломні, доленосні реформи щодо обирання, порядку роботи та підзвітності чиновників. Цей процес відбувається в кожному міністерстві, в кожному місті та містечку, в кожній організації. Але сектор правосуддя залишається головним фронтом у цій боротьбі. Без справжньої реформи у цій області інші реформи не матимуть результату.

Тож сьогодні я прошу вас про допомогу.

Знайдіть союзників серед підприємців, науковців, представників громадянського суспільства та політичних лідерів. Тисніть на судову систему, прокуратуру, Конституційну комісію, парламент та президента, щоб винести реформи на новий рівень. Використовуйте своє право голосу, свої зв'язки і свій вплив відкрито й без сорому, беріть участь в обговоренні політики та вимагайте від уряду й одне від одного відповідальності за здійснення реформ. І, найголовніше, не мовчіть, якщо бачите випадки корупції. Викривайте корупцію. Будьте сміливими, захистіть те, у що вірите. Заради майбутнього України.

А наступного року, коли ми зберемося тут на третій конференції Бізнесової Ради «США-Україна» та Київської школи економіки, ми озирнемося назад на фундамент, який ви заклали для верховенства права в Україні, оцінимо прогрес розвитку України як нової європейської країни, вільної від свого корумпованого радянського минулого. Давайте домовимося, що озираючись назад, ми зможемо ще раз сказати: «Як все змінилося за рік».

Дякую

 

Виступ посла США в Україні Джеффрі Пайєтта на відкритті Конференції Бізнесової Ради «США-Україна» та Київської школи економіки з реформи правової системи та системи управління.

30 жовтня 2015 року, Київська школа економіки,

Київ. Україна

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені