Бізнес

Незалежні наглядові ради потрібні не лише для публічних компаній для виходу на біржу і підтримки високого рівня прозорості перед інвесторами, а й для державних підприємств та для громадських організацій. Про це йшлося на Третьому міжнародному форумі корпоративних директорів, організованому Професійною асоціацією корпоративного управління та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

Представники професійної спільноти зустрілися 4 грудня в Києві, щоб обмінятися досвідом, обговорити новації законодавства і розглянути кейси зі створення ефективних систем корпоративного управління та діяльності наглядових рад.

Цього року форум зібрав понад 180 учасників. Серед них були члени наглядових рад українських та зарубіжних компаній, представники урядових інституцій, керівники великих та малих компаній, представники інвесткомпаній, банків та міжнародних організацій, які залучені до процесу становлення та розвитку корпоративного управління та діяльності наглядових рад.

Відкрили форум Олександр Саєнко, Міністр Кабінету Міністрів України, та Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ, які наголосили на важливості питання ефективної діяльності наглядових рад підприємств усіх форм власності, що дають поштовх швидшому розвитку та стабілізації української економіки в цілому.

Протягом серпня – вересня 2018 року ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» спільно з ПАКУ, Amrop та Європейською Бізнес Асоціацією провели опитування щодо стану корпоративного врядування в українських компаніях. В опитуванні взяли участь понад 100 респондентів. Олександр Окунєв та Володимир Ігонін, партнерЮФ «Василь Кісіль і Партнери»,представили результати дослідження учасникам форуму, а також провели коротке інтерактивне голосування щодо особливостей корпоративного управління в українських компаніях.

Для того, щоб унеможливити необґрунтоване втручання чиновників у процеси прийняття управлінських рішень для державних підприємств, Уряд розпочав реформу корпоративного управління у державному секторі, яка дозволить перейти від прямого управління державними підприємствами до впровадження інструментів корпоративного управління, поширених у країнах ОЕСР. Учасники першої сесії, яка була присвячена наглядовим радам в державних компаніях, а саме: Максим Нефьодов, Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України, Тимур Хромаєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Катерина Рожкова, перший заступник Голови Національного банку України, дійшли висновку, що реформа, перш за все, дозволить відокремити функції держави як власника від функції держави як регулятора та полісімейкера галузі. Держава через профільне міністерство не повинна одночасно володіти майном підприємства, встановлювати тарифи і відповідати за стратегію розвитку галузі. Поєднання цих функцій призводить до неефективного управління державним майном і створює можливості для корупції. Наразі час проаналізувати успіхи й невдачі, що потрібно змінити і як краще поширювати успішний досвід на інші підприємства, а також внести необхідні зміни в законодавство про діяльність наглядових рад.

Вдосконалення діяльності Ради директорів компанії є об’єктом інтересу інвесторів. Ілюстрацією даної аксіоми стала презентація кейсу АБ «Укргазбанку». Незалежні члени Наглядової ради Теймур Багіров іЮрій Блащук поділилися досвідом своєї участі в роботі ради, а учасники експертної панелі спробували оцінити її ефективність. Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, додала, що реформи, які зараз відбуваються, потребують багато часу, але приємно спостерігати за позитивними змінами, що вже відбулися.

Третя сесія, присвячена досвіду провідних Executive Search консультантів, мала неабиякий резонанс. Питання компенсаційних виплат, компетенцій та профілю членів наглядових рад викликали значну дискусію серед учасників панелі: Олексія Долгіх, керуючого партнера Українського офісу компанії Boyden Global Executive Search,  Ігоря Кабузенка, керуючого партнера Ward Howell, Романа Бондаря, керуючого партнера Odgers Berndtson, та Віестурса Ліегіса, керуючого партнера Amrop Україна.

Про особливості роботи наглядових рад у неприбуткових та благодійних організаціях, громадських об’єднаннях говорили Катерина Глазкова, виконавчий директор Спілки українських підприємців, Віталій Дейнега, голова Благодійного фонду «Повернись живим», Андрій Васькович, президент міжнародного благодійного фонду «Карітас України», та Інна Підлуська, заступник виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження». У ході дискусії шукали відповіді на питання: чи є ідентичними завдання ради у бізнесових та неприбуткових структурах, кого варто запрошувати до складу рад та який досвід вже напрацьовано в Україні. Олександр Почкун, засновник і керуючий партнер компанії Baker Tilly в Україні, голова Правління Фонду Східна Європа, як модератор сесії окремо звернув увагу на правову неврегульованость діяльності неприбуткових організацій в Україні.

Форум показав, що в Україні наразі не виникає питання, чи потрібна наглядова рада в компанії, а вже обговорюються способи покращення ефективності її роботи.

 

Організатори:Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

За підтримки:Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

Офіційний юридичний партнер: ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»

Офіційний енергетичний партнер:енергетична компанія «ДТЕК»

Офіційний HR партнер: компанія Boyden

Офіційний навчальний партнер: Український інститут корпоративного управління

Event-провайдер: Компанія Event Envoy

За підтримки: НКЦПФРУ, ФДМУ, компанії «Емкон» УАІБ, ПАРД, АПКБУ, НДУ, Незалежної асоціації банків України, ЛСОУ, АПУ, UNIC, СУП, ACC.

Генеральний інформаційний партнер: РБК-Україна.  Юридичний медіа партнер: Юридична газета. Медіа партнер: finpost.com.ua, портал Politeka. Інформаційні партнери:журнал «ФДК», журнал Strategic Business Review, журнала PEOPLE IN, портал «Бізреліз», Business People

 

Детальніше про  Форум читайте у наступних новинах на нашому сайті.

Ініціатива Європейського Союзу EU4Business розробила Карту можливостей для українського бізнесу. Це систематизована і повна збірка всіх можливих інструментів допомоги вітчизняним підприємствам від програм ЄС: EU4Business, COSME та Горизонт 2020. За її допомогою легко дізнатися, як вийти на міжнародні ринки, де знайти фінансові ресурси та як розвинути навички ведення бізнесу і покращити діловий клімат в Україні.

Карта складається з шести основних розділів:

  • Проекти – можливості від EU4Business, COSME, Горизонт 2020.
  • Фінанси –доступ до фінансування інновацій від програми Горизонт 2020 та кредитних програм EU4Business.
  • Знання – правила ведення бізнесу в ЄС, тренінги, стажування, обмін досвідом, безкоштовні консультації.
  • Ринки – пошук партнерів та інвесторів для виходу на нові ринки.
  • Регулювання бізнесу – детальна інформація щодо реєстрації і перевірок бізнесу.
  • Історії успіху – кейси українських підприємців, які вже вийшли на європейський ринок.

«Карту можливостей для МСБ» створено в межах інформаційної кампанії «Прямуємо разом» з нагоди Європейського тижня підприємництва в Україні, що є частиною загальноєвропейської кампанії з розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння підприємництву та інформування про підтримку ЄС для розвитку приватного сектору.
 
Довідкова інформація:
EU4Business – це ініціатива ЄС, яка надає підтримку приватному сектору в країнах Східного партнерства, зокрема й в Україні. Її мета – поліпшити діловий клімат, розширити надання професійних консультацій та доступ до фінансування малому та середньому бізнесу задля економічного зростання та створення робочих місць.

«Прямуємо разом» (англ. Moving Forward Together) − комунікаційна кампанія Представництва ЄС в Україні. Її мета − підвищити обізнаність українців про результати та переваги співпраці України та ЄС. Кампанія розроблена проектом «Комунікація Європи в Україні», що впроваджується  Albany Associates (Великобританія), ECOMM Communication Consulting (Україна) та Portland PR (Великобританія).

У КВЦ «Парковий» 19 листопада минув Український Бізнес Форум 2018. Форум об'єднав понад 400 учасників з України та країн ЄС, для ефективного нетворкінгу та обговорення останніх змін в законодавстві та бізнесі в цілому.

 

В межах Форуму було 2 паралельних зали з представниками з НБУ та АППУ, керівниками компаній з Чорногорії, Кіпру та Польщі, експертами з CroweLFUkraine, PwC, LawGuide, Integrites, Eurofast. 4 панельних дискусії та 12 доповідей на актуальні теми:

- Податок на виведений капітал і принципи оподаткування НВК
- Інвестиції та бізнес в ЄС
- Валютна лібералізація
- Податкове планування в розрізі ТЦО
- Робота з іноземними банками
- Джерело походження коштів
- Правовий статус криптовалюти як засобу платежу

Та багато іншого.

Організаторами заходу були CISWealthСonferencesі CroweLFUkraine.

Компанія CISWealthConferences- професійний організатор бізнес заходів в країнах СНД і Східній Європі. Ми пишаємося нашими проектами та віримо у важливість професійних зв'язків для розвитку і процвітання бізнесу.

                           Тел.+38 096 194 66 29                   Сайт www.cis-wealth.com

Розміщено на правах партнера

У Києві відбувся Херсонський міжнародний економічний форум "Таврійські горизонти".

"Ми вперше за всі роки проводимо цей форум у столиці. Впевнений, що Херсонщина потребує особливої уваги", - сказав на відкритті заходу голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Цьогоріч на форму прибули близько 600 учасників із 30 країн. Серед них, зокрема, 11 голів дипломатичних місій, народні депутати України, представники міжнародних фінансових та донорських організацій, центральних органів виконавчої влади, вітчизняних та іноземних інвестиційних компаній, банківських установ та інституцій громадянського суспільства.

Генеральним партнером форуму виступає норвезька компанія NBT AS. Також партнером заходу стало ТОВ "Дніпро-Бузька вітрова електростанція".

 

Під час «Таврійських горизонтів» підписано 10 меморандумів.

21 вересня у рамках Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти», який відбувся у Києві, для підтвердження намірів про те, що область рухається у правильному напрямі: енергетичної, економічної незалежності, деокупації Криму мирним шляхом, було укладено меморандуми щодо реалізації проектів більш ніж на 600 млн євро.

Так, за участі заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка, голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера було підписано Меморандум щодо сприяння та кооперації у реалізації пілотних проектів у формах державно-приватного партнерства в Херсонській області.

Також у ході Форуму підписали такі документи:

Меморандум про співпрацю та партнерство між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, головою Херсонської обласної ради Владиславом Мангером та почесним президентом благодійної організації «Всеукраїнський благодійний Таврійський фонд» Миколою Баграєвим.

План спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, директором Міжнародної організації права розвитку в Україні Леваном Дучідзе та головою Каланчацької селищної ради Володимиром Зінчуком.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту в галузі відновлювальної енергетики у Херсонській області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та віце-президентом компанії NBT AS паном Борге Творг.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту в галузі відновлювальної енергетики у Херсонській області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та директором ТОВ «Дніпро-Бузька Вітрова електростанція» Віталієм Шубіним.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту туристично-рекреаційної сфери в Херсонській області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та президентом Канадсько-Української торгової палати Зеноном Потічним у присутності Надзвичайного та Повноваженого Посла Канади в Україні пана Романа Ващука.

Меморандум про наміри щодо створення підприємства з іноземними інвестиціями між генеральним директором Товариства з обмеженою відповідальністю Швейна Фабрика «ВІД» Володимиром Дарморозом та директором Товариства з обмеженою відповідальністю «RENESANS GROUP INVEST» Шавкатом Рахмедовим у присутності голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні пана Алішера Абдуалієва.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації інвестиційного проекту з будівництва комплексу для приймання, зберігання, змішування та фасування мінеральних добрив на території Херсонської області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та генеральним директором ТОВ «ТерраТарса Україна» Андрієм Гоголевим.

Угода про співпрацю між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та президентом Асоціації «Національна туристична організація України» Іваном Ліптугою.

Меморандум про співпрацю щодо спільних намірів у напрямку залучення інвестицій в реалізацію інвестиційного проекту «La Perla Azzurra» на території Херсонської області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та директором приватного підприємства «Компанія «Майстер Фіш» Борисом Гончаренком.

Меморандум про співпрацю та розширення можливостей конкурування українських виробників на світовому ринку між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та директором ТОВ «Аграрний центр» Тетяною Каськів.

У вересні 2018 року відбувся Перший WIM CEE Форум «Вплив соціокультурного розмаїття та стратегії лідерства на результати компанії» від CFA Society Ukraine. Ключовою темою Форуму стали diversity та inclusion, які підвищують інноваційність, бізнес-результати компаній та впевненість в майбутньому.

Михайло Меркулов, CEO Arricano Real Estate Plc, взяв участь у дискусійній панелі Першого WIM CEE Форуму «Стратегії успіху для бізнесу».

М. Меркулов зазначив, що філософія партнерства, яка є стратегічною для Arricano, передбачає розвиток людського капіталу та творчого потенціалу співробітників: «Успіх у бізнесі забезпечують люди, команда, професіонали, націлені на розвиток та взаємодію. Соціокультурна різноманітність, у тому числі гендерний баланс команди, у результаті дає можливість сформувати управлінський спецназ, де кожен співробітник є важливим та цінним та забезпечує здатність такої команди вирішувати завдання високого рівня складності. У тому числі, як, наприклад, в Arricano - забезпечувати двозначне зростання показників у складних економічних умовах кілька років поспіль».

CEO Arricano розповів, що результатом політики гендерної рівності у компанії стало те, що всіма торговельно-розважальними центрами керують жінки: «Вони різні, але спільним для усіх керуючих ТРЦ є те, що вони по-хазяйськи підходять до управління об'єктами, бережливо вирішують багато питань експлуатації, попереджувально контролюють процеси, уважно делегують повноваження. Сталий розвиток, соціокультурне різноманіття, гендерна рівність є частиною корпоративної культури Arricano, що впливають на успіх в бізнесі та забезпечують лідерські позиції компанії».

Спікери панелі, Емілі Данбар (CFA Institute), Пауліна Шоу (MERAAS), Барбара Стюарт (CFA, Kensington Capital Partners Limited), Світлана Дріхуш (Horizon Capital) і модератор Юлія Ковалів, голова Офісу Національної Інвестиційної Ради при Президенті України, обговорили важливість різноманітності персоналу для досягнень цілей компанії, дискутували про способи посилення конкурентних переваг компаній за рахунок гендерної різноманітності, ділилися кейсами про вплив гендерної та соціально-культурної різниці складу команд на результати бізнесу.

Юлія Ковалів підкреслила: «Команда, яка має різний досвід, бекграунд та ширше - різну культуру ведення бізнесу, це завжди в плюс для компанії, особливо сьогодні на дуже динамічних ринках. Мій досвід на керівних посадах у сферах, де віддавна домінували чоловіки, це доводить. Поважаю тих лідерів, для кого diversity - не просто хайпове слово, а один з ключових компонентів для результативності і здорового мікроклімату в команді. Хочеться, щоб їх в Україні ставало більше».

У насиченій програмі Форуму відбулися ще дві дискусійній панелі «Роль сильного лідера у турбулентні часи», «Соціокультурна різноманітність у наглядових радах». Також пройшли навчальні воркшопи від світових експертів та тренерів міжнародного класу Каролін Нотебаерт, Notebaert Consulting; Аннет Черник, Inspired Executives; Барбари Стюарт, CFA; Вільяма Томе, CFA. Завершив програму дня вечірній діловий нетворкінг-коктейль.

Ольга Буренко, CFA, Віце-президент і член ради директорів CFA Society Ukraine, розповіла про цілі Першого WIM CEE Форуму: «Форум покликаний привернути увагу до того факту, що важливі не тільки жінки або чоловіки окремо, а саме різноманітність і різнопланові лідерські команди. Такі команди можуть мати позитивний вплив на окремі компанії, покращуючи їх фінансові результати і прибутковість, сприяючи збільшенню капітальних інвестицій і, в кінцевому підсумку, економічному зростанню. В Україні зараз у нас немає гендерної рівності на керівних посадах. Збільшення репрезентативності жінок призвело б до більшої диверсифікації економіки і навіть до появи нових галузей. Сильна корпоративна культура та хороші фінансові результати починаються з лідерства. І чим воно різноманітніше, тим значніше успіх і ефективність».

Учасники Форуму відзначають, що актуальність тем, обговорюваних на Форумі, зростає. У найближчі 5-10 років глобальний інвестиційний ринок сильно зміниться, «виживуть» збалансовані команди, які успішні в прийнятті складних рішень. А значить здатність створювати гендерний баланс в компаніях - один з ключових факторів успіху для учасників інвестиційного ринку, який потрібно забезпечувати вже сьогодні.

Організатори Форуму, Асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine за підтримки міжнародного CFA Institute та міжнародної аналітичної компанії Thomson Reuters, зібрали у Києві понад 300 учасників, фінансистів та фахівців з інвестицій з 15 країн Європи та Близького Сходу.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені