Бізнес

За ініціативи ГО «Фундація Інноваційного Лідерства» відбулася публічна дискусія на тему: «Як вийти на іноземні ринки?». Мета дискусії  – дати українським експортерам розуміння того, як необхідно налагоджувати системний експорт і будувати безпрограшні міжнародні стратегії.Адже, сьогодні, після втрати російського ринку, український експорт різко впав, тому виникла потреба в пошуку нових ринків збуту своєї продукції.  Учасники дискусії мали змогу отримати практичні поради у роботі з іноземними партнерами, експортування українських товарів на ринки Азії, Африки, ЄС від провідних фахівців та практиків в сфері експорту. Модератором першої панельної дискусії, виступила Литвинова Євгенія – Президент клубу експортерів.

 

Розпочав захід Андрій Доценко(підприємець, директор компанії «Sky Building», голова ГО «Фундація Інноваційного Лідерства»). В своєму виступі він зазначив, що після подій 2014 року, ми втратили значну частину експортних можливостей,  а отже, постала необхідність в короткий термін віднайти нові ринки збуту товарів. Андрій Доценко, акцентував свою увагу на те, що Україна експортує сировину, яка в рази дешевша готової продукції. Навівши приклади, інших країн, які заробляють в рази більше на готовій продукції, виробленої з нашої сировини. Однак, серед позитивних прикладів, спікер згадав про соняшникову олію, яка приносить більше прибутків, аніж продаж соняшникового насіння. Тому, підприємець підкреслив, що українським виробникам слід вкладати кошти в модернізацію підприємств, а зараз, шукати нові ринки збуту для українських товарів, адже поки що, пройти сертифікацію на ринки ЄС, українським експортерам досить складно.

 

Продовжив дискусію Артем Гудков (виконавчий директор компанії «PanAfrican Trading Alliance»), який розповів про можливості торгівлі з Субсахарською Африкою, як новий вектор розвитку експорту України. Після риторичного питання «Що таке сучасний Африканський ринок?», пан Артем зазначив, що на жаль, щодо Африки існує багато стереотипів. В реальності сучасна Африка далеко не така відстала, як ми її бачимо в документальних стрічках і новинах. Голод, повстання, війни, революції, диктатори… Це далеко не все, що є в Африці. Сьогодні,  Африка активно росте і прогресує – континент з величезною кількістю ресурсів та швидким темпом росту населення – на 7-8% приросту кожного року. При цьому відбувається й економічне зростання – експерти прогнозують, що до 2030 року кількість середнього класу складе 58% від населення. І це дуже вагомі цифри – уявіть собі цю кількість нових потенційних споживачів. Саме тому, наприклад, Китай вже сьогодні активно інвестує в африканські країни. Але, на відміну від КНР, в Україні немає реального стратегічного планування щодо роботи з іноземними ринками. Однак, нам варто зрозуміти,  якщо ми хочемо бути успішними на ринку Африки через 5-10 років, треба заходити на нього вже сьогодні.

 

Артем Гудков зауважив, що при розумінні всієї перспективи та привабливості африканського ринку, треба й враховувати його специфіку. Африканці, в своїй масі, ментально дуже схожі на українців. З одного боку,  це плюс, але з іншого – це проблема. Високий рівень корупції (хоча іноді з корупцією легше мати справу ніж з бюрократичною машиною), незрозуміле законодавство, етнічні угруповання – це ті реалії, з якими доведеться зіткнутися при роботі на африканських ринках.Але ці проблеми не є неподоланними, просто треба зважати на їх специфіку та вивчати.

Спікер поділився своїми рецептами експортування на ринки Африки. Він відмітив, що перш за все, українським виробникам слід відійти від власної впевненості, що їхні товари чимось особливо відрізняються від конкурентів. Задля завоювання нових ринків потрібно виходити на них прораховано та активно просувати власний продукт. Слід зрозуміти, що за кожним товаром, який стоїть на полиці іноземного супермаркету – стоїть величезна маркетингова робота. Так, наприклад, ті ж Індія та Китай, активно посилають власних агентів впливу, задля просування своїх товарів. Без маркетингової політики, Україні просто не вдасться успішно продавати товари з доданою вартістю, і в нас і далі будуть скуповувати тільки сировину.

 

Наступним, слово взяв Євгеній Ковтуненко (керуючий партнер МЮК «KODEX») і розповів про практичні рекомендації щодо виходу на ринок КНР. Виступ він розпочав, як і попередні спікери, з проблематики сучасного українського експорту. На його думку, одна з основних проблем, це те, що виходити на китайський ринок зважуються тільки великі холдинги. В той час, коли сучасний Китай, це величезний ринок з великим об’ємом середнього класу. Для прикладу, він заявив, що в такому великому торгівельно-індустріальному центрі, як місто Гуанчжоу вже кожний четвертий – мільйонер. Це призводить до швидкого росту самої культури споживання. Тож, окрім того, що експорт в Китай фінансово вигідний, сам його факт в досвіді вашої компанії є потужним аргументом для залучення іноземних інвесторів у ваш бізнес.  Щодо практичних рекомендацій, то Євген зазначив у потребі фахово вивчати ринок і законодавство, як і в пошуці партнерів в Китаї, а також вмінні "грати в довгу" (іноді переговори можуть затягуватись на півроку). Серед проблем вітчизняних експортерів, при виході на китайський ринок, спікер зазначив: надмірну самовпевненість, незнання мови (без чого неможливо домогтись успіху), неготовність вкладати кошти в маркетинг й жадібність (хибний принцип «гроші вперед»), небажання доробляти продукт та відсутність потужностей для покриття всього ринку.

 

Першу панель завершив, Михайло Єльников по skypeвключенні з міста Шеньчжень (Китай), який поділився своєю практикою експортування на китайський ринок. Спікер відзначив, що українським експортерам необхідно тестувати китайський ринок, формувати робочу групу для аналізу, робити оцінку конкурентності свого продукту, адже без цього, успіху годі очікувати.

 

            Другу панельну дискусію модерував Антон Середа – ведучий, журналіст, бізнесмен. Розпочав виступ Альберт Фельдман  (директор україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр; громадський діяч, доктор психології, письменник, художник), який дав рекомендації в побудові експортних стратегій, на прикладі Ізраїлю у формуванні взаємин з країнами Африки в 60-70 роках.  Особливо увагу, спікер приділив ізраїльським посольствам, які свого часу, стали справними бізнесовими клубами, що допомагали налагоджувати контакти.

 Продовжив дискусію, Сергій Іващенко (експерт з міжнародної співпраці в агросфері), розповівши про практику постачання агропродуції до Індії. Не дивлячись на те, що Індія є країною контрастів, з великою кількістю голодуючих і великим розривом між багатими та бідними, в ній прослідковується інтенсивний економічний ріст. Спікер підкреслив, що в Індії є великий попит на продовольчі товари та сировину, тому українським експортерам потрібно не втрачати часу та налагоджувати більш тісні взаємовідносини з цією країною.

 

Практичні поради щодо перевірки іноземних контрагентів дав Микола Ларін (керівник проектів Асоціації експортерів та імпортерів «ЗЕД»). Завершив дискусію Олег Мирошніченко (тренер і консультант з питань експорту на європейські та міжнародні ринки), який розповів про "вузькі місця" українського експорту до ЄС. Він зазначив, що для європейців якість товарів превалює над його ціною, а також проаналізував важливість прозорості, чесності та репутації при роботі з європейськими партнерами. Після завершення, учасники дискусії мали змогу поставити запитання та поспілкуватися один з одним у формі нетворкінгу.

15 листопада у столичному бізнес-центрі «Парковий» вдруге відбувся масштабний бізнес-форум «Level Up Ukraine 2017», на який з’їхалися найбільші представники великого, малого і середнього бізнесу України, іноземні інвестори, регулятори та експерти у сфері бізнесу. Організаторами форуму виступили Міжнародна компанія ICF Legal Service та Асоціація платників податків України.

Темою цьогорічного зібрання представників української та світової бізнес-еліти, небайдужої до долі України та майбутнього її економіки, стало обговорення податкових змін в українському та світовому масштабі, а також організація фахової дискусії щодо реальних кроків із залучення інвесторів.

 

«Головною метою заходу були вибудова прозорих, довірливих взаємовідносин між всіма учасниками, пошук надійних партнерів та зведення міцних мостів міжнародного співробітництва. І, маю надію, ця мета здійснилася», - сказав по завершенні заходу Президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе.

 

Віце-президент АППУ, керуючий партнер міжнародної компанії ICE Legal Serviсe Наталія Ульянова, говорячи про особливість «Level Up Ukraine 2017», відмітила: «Минулого року головною темою заходу була тема податків. Цьогоріч ми організували податково-інвестиційний форум. Ми дійсно залучили крупних інвесторів, і наші сподівання справдилися. На форумі були присутні представники як великого, так і малого та середнього бізнесу. Вони мали змогу побачити реальних інвесторів, почути від них, яким має бути той бізнес, в який вони, інвестори, готові вкладати кошти. Ми говорили про те, що бізнесу треба змінюватись, і що саме йому треба зробити сьогодні, щоб бути успішними завтра».

 

Модераторами Форуму та доповідачами виступили співзасновник та партнер у TA Ventures Вікторія Тигіпко; керуючий партнер міжнародної компанії ICF Legal Service, віце-президент АППУ Наталія Ульянова; Генеральний секретар Європейської Асоціації платників податків Майкл Єгер; співзасновник проекту Foundation For Future Сергій Чекальський; член правління АППУ, радник Президента АППУ Поліна Колодяжна; співзасновник та керуючий партнер в AVentures Capital Андрій Колодюк.

 

З доповідями також виступали голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна; Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе; голова представництва Європарламенту (Мюнхен) Тобіас Вінклер; віце-президент Європарламенту (2004-2007), президент Європейського економічного сенату Інго Фрідріх;  професор IMD Business School, директор IMD World Competitiveness Center Артуро Бріс; засновник і СЕО Школи системного бізнесу «Бізнес-конструктор» Кирило Куницький; засновник та президент 9.8 Group Гіві Топчишвілі; віце-президент АППУ, голова комітету IT-технологій АППУ Валерій Омельченко; член Правління ABLV Bank Олександр Паже; Директор департаменту податкового планування ЮФ «Cliff» Владислав Дубневський; президент ПрАТ «СБК», віце-президент АППУ Ігор Далічук; віце-президент АППУ, голова Ради ТО АППУ в м. Києві Павло Погиба; віце-президент Аньхойської зовнішньоекономічної будівельної корпорації Чжан Чжунхуа; партнер та співзасновник юридичної фірми «Mgaloblishvili Kipiani Dzidziguri» Віктор Кіпіані; Партнер Horizon Capital  Василе Тофан; голова правління EPAM Systems Inc. Карл Робб; засновник та СЕО Renetti Богдан Козаченко; науковий керівник Інституту архітектури, урбаністики та регіоналістики НРАУ Володимир Нікітін; вчений секретар Інституту географії НАНУ Євгенія Маруняк та інші.

 

Серед головних питань, які розглядалися на Форумі, особливу зацікавленість викликали теми податкових змін, що очікують бізнес: чи є у бізнесу шанс стати успішним в умовах турбулентності, куди рухається інвестиційний капітал, яким буде ринок майбутнього та багато інших.

 

Президент АППУ Грігол Катамадзе вкотре наголосив на тому, що держава має почути бізнес і нарешті зробити у цьому напрямку перший крок. «Сьогодні має бути нове ставлення до мікробізнесу. Дуже важливо, щоб такими кроками ми через деякий час отримали в країні великий пласт малого та середнього бізнесу. Щоб в українській економіці частка валового внутрішнього продукту малого та середнього бізнесу була більше 50%. Ви не знайдете жодну успішну країну, де частка ВВП малого і середнього бізнесу нижче, ніж 50%. А в Україні сьогодні - від 10% до 15%. Це абсолютно ненормально», — резюмував Г. Катамадзе.

 

Народний депутат, голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна наголосила, що починати зміни в країні потрібно з економіки. «Всі сфери життєдіяльності українців потребують реформування, і в цьому велика проблема. Але мене дивує той настрій, який планує і на вулиці, і в парламенті. На вулиці говорять виключно про соціальні допомоги, в парламенті говорять про речі, які нібито для людей, але які часто підіймають рейтинг депутатів. А про економіку і ті кроки, які, мабуть, ніхто не побачить роками, але зроблять свій позитив, ніхто не хоче говорити. Країна давно має визначитись з точками зросту в економіці, і з цього треба починати», — сказала Южаніна.

 

Професор IMD Business School Артуро Бріс, говорячи про причини, які заважають українській економіці зробити стрімкий ривок вперед, назвав політичну та інституціональну нестабільність. «Основна проблема України – це політична нестабільність та нестабільність інститутів, які існують в країні. Тому один з основних шляхів, яким Україна має слідувати, - це стати конкурентоспроможною країною в цьому сенсі», - сказав Артуро Бріс. А ще професор порадив українському бізнесу швидше реагувати на економічні зміни у країні та світі, змінюючись самим.

 

«Ми усі розуміємо, що український бізнес стрімко б розвивався, якби йому створити прийнятні умови: провести дерегуляцію, приборкати монополістів, знизити тиск регуляторів та правоохоронних органів, котрі зараз фактично займаються рейдерством. Також треба надати можливість залучати дешеві довгострокові ресурси для інвестування», - наголосив народний депутат Сергій Тарута, підкресливши, що, за оцінками західних експертів, Україна має надзвичайні інвестиційні можливості. 

 

На його переконання, необхідною умовою для змін є, зокрема, політична активність бізнесу. «Бізнесмени зазвичай дотримуються принципу «політика окремо – бізнес окремо». Але у західних країнах бізнес більш політично активний. Якщо й український бізнес буде таким, ми зможемо перезавантажити політичну систему, що призведе до швидких позитивних змін в країні», - резюмував Сергій Тарута.

 

Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, який виступав з доповіддю «Вплив громадських організацій на формування економічної політики», також закликав бізнес об'єднати зусилля та активніше залучатися до діалогу з владою. «Нам надзвичайно важливо зробити так, щоб Верховна Рада прийняла систему законодавства, яка б стимулювала залучення інвестицій, створення робочих місць. Тому що, якщо у нас і надалі буде така еміграція висококваліфікованих кадрів, зневіра в Україну як у країну з високим потенціалом - боюсь, аби ми не залишилися країною «третього табору».

 

Директор фонду Блейзера Олег Устенко під час інвестиційної панелі «Чекати не можна інвестувати. Де ставити кому?» констатував, що наразі Україна має лише єдиний шлях стимулювання економічного росту – активізацію інвестиційної діяльності. «Проблема України не в тому, що тут нема інвестиційно привабливих галузей, а в тому що прибутковість, яку ви можете отримати на свою дохідність, маленька. І якщо в економіці є великі ризики, то вся прибутковість, яку ти потенційно можеш отримати, буде з’їдена цим ризиком. Тому глобальна задача в Україні – не підвищити прибутковість окремо взятої інвестиції, а зрушити по шкалі рівня ризику».

 

Закінчився вечір виступом спеціального гостя  Форуму – неперевершеної джазової співачки Ніно Катамадзе.

20 октября Михаил Меркулов, CEO компании Arricano, и Наталия Дмитренко, директор по маркетингу компании Arricano, стали спикерами на  Get Business Festival, масштабном образовательном ивенте для малого бизнеса, который организовала медиакомпания Ekomomika+. Выступления 70 спикеров, профессионалов-практиков  из большого бизнеса, слушали более 2000 участников.

Идея собрать большое мероприятие для малого бизнеса родилась после того,  как организаторы сделали опрос предпринимателей о том, что действительно тормозит развитие их бизнеса. В результате в 5 тематических лекториях«Стратегия», «Финансы», «Маркетинг», «Продажи» и «HR&IT» профессионалы, собственники, CEO, ТОП-менеджеры из большого бизнеса, делились знаниями, опытом, кейсами и практическими инструментами, которые могут помочь малому бизнесу развиваться. Кроме лекций на фестивале шла работа мастер-классов в двух потоках и менторская сессия при участии знаменитых СЕО и владельцев бизнеса.

Михаил Меркулов, CEO Arricano, выступающий в панели «Стратегия», рассказывал «Как грамотно построить стратегию и должна ли она бытьдолгосрочной? Главные цели в период турбулентности». Слушатели, параллельно выступлению Михаила, отвечали на вопросы в отношении своего бизнеса и набрасывали элементы своих стратегий. CEO Arricano выделил 10 основных аспектов, которые усиливают бизнес, десять вопросов, ответив на которые, можно получить стратегию малого бизнеса и особое внимание сфокусировал на вопросе: «Получаете ли вы удовольствие в том, что делаете?” – ведь: «Если у вас нет удовольствия- у вас неправильная стратегия. Если вы что-то делаете в кайф, вы делаете это в три раза эффективнее».

CEO Arricano отметил: «Я люблю мероприятия, на которых много практики. Get Business Festival – собрал очень качественную, заинтересованную, пытливую аудиторию, которой нужны практические инструменты. Мы в Arricano верим, что развитие малого бизнеса приведет к процветанию страны. Именно поэтому одним из направлений нашей социальной деятельности является работа с предпринимателями – практикумы, лекции, менторство, поддержка. Мы благодарны команде Ekomomika+ за возможность передать свои знания и опыт малому бизнесу».

Наталья Дмитренко, директор по маркетингу компании Arricano, делилась своим опытом в реализации коммуникационных стратегий в секции «Маркетинг». Наталья напомнила слушателям, что развитие бизнеса невозможно без участия социума, и отметила, что в современном мире связь бизнеса и людей – предпринимателей, сотрудников, партнеров, подрядчиков, заказчиков, потребителей, покупателей - актуальна еще больше, потому что коммуникация сегодня – это основа развития бизнеса. В выступлении спикера на тему: «Какие эффективные составляющие коммуникационной стратегии и как ее разработать?» - слушатели познакомились с основными правилами, которыми важно пользоваться для разработки коммуникационной стратегии, чтобы она была действующей и эффективной, услышали кейсы успешных коммуникационный стратегий трех предпринимателей из малого бизнеса и получили ориентиры, что нужно делать, чтобы быть успешными в коммуникациях и в стратегиях. «Сегодня нельзя говорить о коммуникационной стратегии, если у компании нет стратегии бизнеса, цели и понимания - куда компания движется, какими темпами развивается, какие финансовые показатели планирует достичь, - отмечает Наталья, -  А когда это понятно, коммуникация должна быть максимально органичной, без ГМО».

Наталья Дмитренкоделится впечатлениями об участии в фестивале: «Полный зал в секции «Маркетинг»  на протяжении всего дня фестиваля стал свидетельством того, что для предпринимателей, вероятно, в маркетинге – самые большие вызовы. Разобраться с тем: «Зачем? Кому? Как? Кто? Что коммуницирует?» – сегодня, в огромном информационном потоке сложно и важно. Но участники заинтересованы – и это вдохновляет».

Спикеры Arricano отмечают, что первый Get Business Festival получился развивающим, ярким, вдохновляющим не только для участников, но и для спикеров. Предприниматели, когда они в такой концентрации, заражают энергией и желанием развиваться.

11 жовтня 2017 року, в КВЦ «Парковий» у Києві, пройшов Третій Міжнародний GR Форум, який зібрав керівників компаній, представників органів державної влади, галузевих організацій спеціалістів Government Relations (GR), PR-спеціалістів і маркетингу. Програма форуму, була присвячена питанням формування цивілізованого діалогу між владою та бізнесом, а також питанню законодавчого впровадження лобізму в Україні.

 

Форум розпочався з вітального слова організатора заходу, політичного консультанта, партнера компанії SIC Group Ukraine, засновника Української Асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів (UAGRPL) -  Катерини Одарченко, яка оголосивши про успіхи в галузі, закликала всіх учасників до конструктивних дискусій.

 

Перша панель Форуму, модератором якої був Андрій Куліков, була присвячена темі взаємовідносин влади та бізнесу - діалог чи боротьба. Спікери обговорили стан лобістської діяльності в Україні, а також проблеми  та виклики які стоять перед українським суспільством. Зокрема, Ольга Богомолець зазначила, що  влада та бізнес мають бути розділені і виконувати властиву кожному функції. Чого наразі не відбувається, а представники влади слугують інтересам не державним, а приватним бізнес-структурам від яких отримують гроші. «Необхідно створити чітку, цивілізовану, а головне законну модель взаємодії влади та бізнесу» - зазначила народний депутат.

 

Євген Дихне розкрив, які форми взаємодії з владою використовують в аеропорті «Борисіпіль», а також наголосив про необхідність створення національної  стратегії розвитку авіа сфери.

 

Важливою дискусією GR Форум став діалог щодо конфлікту на ДонбасіСпікери обговорили методи взаємодії влади та суспільства у питанні Донбасу, проблеми переселенців, та діалог щодо вирішення конфлікту на Сході України.

 

Зокрема, народний депутат України Сергій Тарута, зазначив, що проблема внутрішніх переселенців не вирішена і досі,  що методів припинення кровопролиття у влади не має і запропонував свою стратегію. Він висловив позицію, що мінський формат переговорів себе вичерпав, та запропонував новий – Відень. Також політик запропонував план дій, задля вирішення конфлікту Донбасу – «три основи», який покликаний відновити легітимність влади, безпеку в регіону та довіру населення до держави. Представниця ОБСЄ, Ліана Хоровицька, розповіла моніторинг ситуації та взаємодію місії з владою та постійний діалог з Сергієм Тарутою щодо цієї проблеми.

 

Правозахисниця, Наталія Ковалко, зазначила, що на окупованих територіях державна політика, щодо забезпечення прав на освіту внутрішньо переміщених осіб має базуватися, у першу чергу, на створенні та забезпеченні умов, за яких громадяни будуть зацікавлені в здобутті української освіти.Для цього необхідно скоординувати спільні зусилля та затвердити план дій реформування всієї української освіти, а також окремо визначити державну стратегію щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на здобуття освіти в Україні. Це, у свою чергу, не повинно носити суто формальний характер, а мати відповідне фінансове підкріплення з бюджету.

 

Геннадій Борисичев, представник громадського сектору, підняв питання дискримінації внутрішньо-переміщених осіб, а саме відсутність в переселенців виборчого права, житлового питання та соціальної допомоги, та необхідність діалогу між владою та переселенцями. Також Борисечев заклика об’єднанувати адвокаційні рухи захисту прав переселенців в єдину силу, яка відстоюватиме інтереси внутрішньо-переміщених осіб впливаючи на владні структури.

Необхідність конструктивного діалогу суспільства з владою для пошуку нових рішень конфлікту на Сході України став головним висновком обговорення.

 

Інститут лобізму в США зрегульований та простий, а у Україні потрібно докладати максимум зусиль для досягнення своїх інтересів в США і саме лобіювання є тим самим ключем до дверей американського політичного істеблішменту, саме з виступу Катерини Одарченко, розпочалась дискусія про імідж України у світі та лобізм інтересів держави на міжнародній арені. Партнер міжнародної компанії SicGroup, розповіла про представництво інтересів України в Сполучених Штатах.

 

«Запорукою існування держави Ізраїль є саме GovernmentRelations»  нагалосив   директор українсько-ізраїльского інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр, Альберт Фельдман.

 

Політтехнолог,  Денис Богуш, презентував статистичні дані щодо іміджу України в світі та чим саме відома наша держава.

 

Лідер ГО "Соціальна справедливість", експерт в галузі міжнародної економіки і державного управління, Алла Шлапак, розкрила адвокаційний кейс країн Сходу, наголосивши, що саме  повинні стати прикладом для України. Влада та бізнес повинен говорити про глобальні тенденції та явища, пропоную звернути увагу не на форми правління, а на алгоритми, на дії антикризових менеджерів в деяких державах, про механізми скасування застарілих пострадянських моделей управління – зазначила у своєму виступі Алла Шлапак.

 

«Транспорт -  діалог чи протистояння»став четвертою актуальною дискусією GRФоруму. Одностайно спікери говорили про стратегічні плани, про баланс інтересів у цій галузі. Адже діалог бізнесу, влади та суспільства у цій галузі необхідний ще до затвердження стратегій. Спікери підняли питання, які стереотипи існують у суспільстві: негативний досвід закупівель, зловживання владою, відсутність нормальних логістичних можливостей, складність у гармонізації різних видів перевезень та ін.

 

На запитання про транзитні можливості України, здорове лобіювання у галузіта стратегію, Голова Комітету ВРУ з питань транспортуЯрослав Дубневич сказав: «те, що зараз є – далеко не Стратегія», а розмови про стратегію тривають вже понад два роки. Це лише красиві загальні слова. Це - не документ, в якому є чіткі цілі й плани по реалізації. Аби зрозуміти, що саме турбує галузь та бізнес, потрібен постійний діалог між законотворцями та суспільством. А Комітет залучає громадськість до обговорення проектів – саме так напрацьовуються важливі й принциповіпоправки.

 

Продовжуючи транспортну дискусію,народний депутат України Андрій Вадатурський, зазначив, що у галузі дуже багато проблем та запитань, а Міністр не дає можливості вести конструктивний діалог. Вадатурський розкрив про своє бачення лобізму в транспорті та торкнувся теми суднобудування,підкресливши, що дуже важливо розвивати цю галузь, адже свого часу ряд регіонів існували на основі цієї галузі, зайнято було більше 150 000 людей, зараз приблизно 5000 тому потрібно відновлювати галузь суднобудування. 

 

Олег Бондар - керуючий партнер юридичної компанії, думками про регулювання авіа перевезень, торкнувшись проблеми з Rainair: поки не буде національної транспортної стратегії визначити інтереси держави в авіа перевезеннях неможливо.

Продовжив дискусію, Борис Колесніков -екс-Віце-прем'єр-міністр України та колишній Міністр інфраструктури України, який розповів про ППП (публічно-приватне партнерство), розкриваючи досвід в даній сфері, а саме реалізацію будівництва терміналу Д спільно с японцями.  Колесников зазначив, що послуги  залізничних перевезень повинні бути передані в приватну власність, а в державній власності повинно залишитись тільки залізничне полотно.

 

Завершив транспортну дискусію Сергій Євтушок, член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту, який наголосив, що наша країна має надзвичайний транспортний потенціал і розумне його використання може дозволити нам зайняти по праву належне місце на сучасній економічній мапі світу, забезпечити нове джерело надходження зовнішніх платежів і сформувати стійкий фундамент для всієї економіки держави.

 

Взаємодія бізнесу і влади відображає інтереси суспільства і є найважливішим чинником сталого розвитку країни.  Обговорення, які тривали під час перших чотирьох дискусій на ІІІ Міжнародного GR Форуму визначили недостатньо  ефективні системи зв’язків бізнесу з владою, що не дає змоги ефективно реалізовувати свої функції суб’єктам взаємодії і негативно позначається  на вирішенні економічних проблем суспільства.

 

9 октября 2017 года компания Arricano Real Estate PLC стала членом Всеукраинской сети добропорядочности и комплаенса UNICUNIC и подписала Меморандум о прозрачном ведении бизнеса, о готовности совершенствовать и поддерживать свою культуру добропорядочности и комплаенса, продвигать принцип этического ведения бизнеса в Украине в соответствии с лучшими международными практиками.

Цель Сети, инициированной Радой бизнес-омбудсмена при поддержке Европейского банка реконструкции и развития и Организации экономического сотрудничества и развития, - объединение ответственных компаний по всей Украине и продвижение идеи этического ведения бизнеса через образовательные мероприятия, разработку политик и программ, способствующих развитию уровня комплаенса как в компаниях, так и в бизнес-среде в целом, ежегодное оценивание уровня комплаенса членов организации.

Бизнес-омбудсмен Альгирдас Шемета, инициатор Сети, отмечает, что объединение ответственного бизнеса – это,в том числе, шаг по противодействию коррупции: «Борьба ведется на стороне спроса против коррупции. Мы акцентируем внимание на предложении – если бизнес ведет себя этично, это поможет снизить уровень беззакония. Одна из ключевых целей Сети – предоставить компаниям инструменты и процедуры, в случае их отсутствия, для внедрения комплаенса».

На первом учредительном собрании, которое состоялось 9 октября и считается официальным днем старта работы Сети, были определены цели и задачи Сети, состав текущих членов, органы управления и финансирования.

Компания Arricano, в числе 46 компаний из инициативной группы, 19 мая 2017 года подписала Декларацию о создании всеукраинской сети добропорядочности и комплаенса, прошла самооценку по анкетеанкете, разработанной по стандартам ISO 37001, репутационную проверку по открытым источникам и стала членом Сети, принимая на себя обязательствапрозрачного ведения бизнеса и популяризации культуры прозрачного ведения бизнеса.

Виктория Балюк, руководитель юридического департамента (нерезиденты) Arricano Group, подчеркивает: «Мы, компании-члены Сети, хотим своим примером показывать бизнес-сообществу, что добропорядочность и комплаенс внутри компаний приводят к развитию идеи ответственного бизнеса на страновом уровне. Мы приглашаем компании всех, с кем мы сотрудничаем, партнеров Arricano, присоединиться к Сети».

Членом Cети может стать компания любого размера, любой отрасли, у которой есть намерение внедрять высокие стандарты добропорядочности в ведении бизнеса. Сегодня Сеть включает 4242 компании. В планах UNIC – развитие сети до 100 компаний в течение года.

 «Членство во Всеукраинской сети добропорядочности и комплаенса – это не только знак качества компаний по критерию «прозрачное ведение бизнеса», -  отмечает Михаил Меркулов, CEO Arricano Real Estate PLC. - Это желание противодействовать коррупции на всех уровнях и свидетельство того, что украинский бизнес, как отечественные, так и международные компании, готовы объединять усилия, чтобы противостоять коррупции и развивать в Украине бизнес-культуру на уровне лучших международных стандартов».

 

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені