Два дні, 1200 учасників, 750 представників 265-ти провідних молочних ферм України, закордонні експерти, представники  влади, провідні експерти галузі та  гарячі дискусії на ключові теми галузі — таким видався ХІІ Міжнародний Молочний конгрес.

За словами учасників цей захід –  масштабний майданчик, який об’єднує владу та виробників та дає можливість подискутувати на важливі питання галузі і знайти консенсус.

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, привітав усіх учасників заходу:

«Я хочу подякувати усім гостям та підкреслити, що і Молочні конгреси, і більшість успішних підприємств, нові експортні ринки – це все було б не можливо, у більшості випадків, якби не існувало Асоціації виробників молока, яка цього року відзначає десятиріччя. Тому я дякую усім засновникам, консультантам, експертам, учасникам, за те, що ми разом рухаємося вперед».

Далі вітальне слово взяла в. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга  Трофімцева.

 «Я рада, що ми матимемо можливість протягом двох днів поспілкуватися з експертами, фахівцями галузі про ті виклики, про ті проблеми, які на сьогодні існують в галузі молочного скотарства. Хочу щоб ми всі з вами розуміли, що ми є частиною глобального ринку і глобальних процесів і про це не варто забувати. Тому нам з вами потрібно думати глобально і реагувати відповідно до світових тенденцій та викликів», - сказала вона.

На конгрес завітали Ольга ​Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України, Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради, Михайло Соколов заступник голови ВАР, Олена Альшанова, заступник  директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики, Андрій Ярмак, економіст інвестиційного  департаменту ФАО та Оксана Продан, народний депутат та ін. 

Голова ВАР Андрій Дикун під час свого виступу розповів, що оператори молочної галузі сплатили 3,6 млрд грн податків у 2018-му, а сума експорту продукції  сягнула 263 млн грн. Він наголосив, що Україна, — чи не єдина країна, де реально збільшити об’єми виробництва молока.

«Згідно з опитуванням АВМ, майже 40% виробників готові у 2019-му розвивати молочний бізнес, збільшувати поголів’я, проводити реконструкцію. Серед лімітуючих факторів оператори називають кадровий „голод“. Цьогоріч на базі ТОВ „Кищенці“, господарства-учасника АВМ почав роботу навчальний центр для підвищення кваліфікації працівників. А з першого вересня почнемо підготовку управлінців», — поділився Андрій Дикун.

Під час першої панельної секції «Українська молочна галузь: виклики та стратегії», яка об’єднала  представників влади, виробників молока та міжнародних експертів говорили про підсумки роботи молочної галузі на 2018 рік, ключові напрямки розвитку на 2019 рік, перехід на європейські стандарти якості та безпечності молока та, звісно, про державну підтримку галузі та щодо ринку землі.

У ході конгресу аграрії взяли участь у голосуванні, де змогли висловити свою позицію щодо ефективності державної підтримки виробників молока.

Так, 84,93% голосуючих аграріїв визнали несправедливим розподіл коштів державної підтримки АПК у 2018 році.  Держпідтримка АПК має бути направлена на напрямки с.-г. галузі, що забезпечують найбільшу зайнятість у сільській місцевості та забезпечують найбільші податкові надходження до місцевих бюджетів. Таку думку підтримали 72,06% учасників голосування.

Окрім того, учасники висловили своє бачення і щодо ринку землі. Адже це питання, яке може стати ключовим у поточному році.

«Бачення ринку землі тих, хто не має молочної ферми і тих, хто має, відрізняється, – зазначив голова ВАР Андрій Дикун. – Для нас важливо зрозуміти, як правильно його ввести, щоб Україна не залишилась без власного молока».

У ході голосування 77, 78%  аграріїв заявили, що запровадження ринку землі призведе до зменшення поголів’я ВРХ, бо буде складно придбати обсяг землі для його збереження та примноження.

Під час секції «Не молоком єдиним, економічні резерви МТФ Євген Шатохін, експерт проекту USAID «Підтримка  аграрного і сільського розвитку» розповів про зернову відгодівлю бичків молочних порід, а Ігор Присяжнюк, керівник відділу генетики  і селекції, Консультаційного центру  АВМ  закцентував увагу на перспективах нетельного бізнесу.

Про те, як приготувати ідеальний раціон для корів, про ідеальний склад комбікорму говорили на секції "Технології виробництва молока та управління сучасною МТФ".

Міжнародний експерт FAO Александров Цвятко розповів про те, як протистояти сучасним епізоотичним загрозам  тваринництва.

Крім того, учасники ХІІ Міжнародного молочного конгресу відвідали Ветеринарний форум, на якому фахівці з усієї України говорили про ветеринарне забезпечення молочного скотарства та спеціалізовану виставку.

Вразила присутніх і дегустація вітчизняних молочний продуктів «Смакуй українське», де усі присутні могли ознайомитися із якісною українською молочкою: сирами, йогуртами, творогом та ін.

Другий день події був присвячений технологічним та ветеринарним питанням. Так, вітчизняні і міжнародні експерти ділилися досвідом та знаннями щодо викликів молочної галузі, як на них реагувати, обговорили також  програми вакцинації стада, аспекти здоров’я ВРХ. ТА ще фахівці розповіли про секрети підвищення якості кормів. Не менш цікавою стала тема щодо ефективних інструментів менеджменту та оптимізації процесів на фермі.

Обговорили учасники й виключно ветеринарні питання  — як використовувати антибіотики при маститах, як краще лікувати тварин лікувати та проводити профілактику.

На завершення відвідувачі конгресу долучилися  до обговорення викликів молочної галузі та як на них реагувати.

Організатори події: Асоціація виробників молока (АВМ), Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) та агроконсалтингова компанія Dykun.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені