8 грудня відбулася підсумкова VIII Міжнародна конференція «Ведення аграрного бізнесу», організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією AgriEvent. Метою події було підвищення розуміння українських сільськогосподарських виробників зовнішніх та внутрішніх факторів, які впливатимуть на їхню діяльність  у 2017 році. У заході взяло участь біля 300 представників провідних аграрних компаній, фахівців галузі.

Програма конференції складалася з 7-ми сесій, присвячених актуальним темам 2016 року: «Управління земельними ресурсами», «Кризова логістика в АПК», «Аграрний експорт: куди прямуємо?», «Інноваційні технології в агробізнесі», «Податки та фінанси: чого очікувати у 2017 роціта «Корпоративна відповідальність». У фокусі цьогорічної конференції була державна політика та вплив основних законодавчих змін на сільське господарство, оскільки держава регулює ключові елементи і сфери, які впливають на ефективність агровиробництва. Так, на сьогодні держава є монополістом у логістиці; підписує міжнародні угоди щодо виходу на зовнішні ринки, безпосередньо впливаючи на збут продукції; запроваджує «правила гри» щодо використання сучасних технологійтому числі, біотехнологій); регулює земельні та фінансові питання.

Про особливості цьогорічної конференції розповів генеральний директор асоціації  «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький: «Проаналізувавши поточну ситуацію в сільському господарстві України, ми вирішили сконцентруватися на найбільш актуальних питаннях, які мають вирішальне значення для його подальшого функціонування та розвитку. Окрім загального обговорення регуляторних змін та перспективних напрямків у широкому колі представників галузі, в рамках заходу відбулася також низка профільних дискусій, метою яких є створення вузькоспеціалізованої професійної платформи для обміну досвідом між кращими спеціалістами».

Під час першої сесіїФолькер Зассе, керівник проекту «Українсько-німецький агрополітичний діалог», презентував сучасний науковий інструмент для кількісної оцінки впливу політичних рішень на розвиток аграрного сектору України на основі моделі прогнозування ефектів агрополітики, AGMEMOD Partnership: «Ця модель дозволяє прогнозувати та аналізувати щорічний вплив політичних рішень в аграрній сфері на сектор сільського господарства країн ЄС, України, Туреччини, Росії, Казахстану та «всього іншого світу». 

Під час сесії «Управління земельними ресурсами» обговорювалися питанняземельного банку,інвентаризації земель, імплементації норм щодо відумерлої спадщини. Оксана Крижанівська, партнер, адвокатALEXANDROV&PARTNERSу своїй доповіді порушила проблемні питання різних аспектів формування земельного банку: «Першочерговою проблемою при формуванні земельного банку є мораторій, через це в Україні існує ситуація висококонкурентної боротьби за право оренди та отримання прихильності пайовиків. Полем для проявів недобросовісної конкуренції є відсутність вільних земель і висока маржинальність аграрного бізнесу. Все більшого поширення набувають приклади самовільного захоплення земельних ділянок та знищення урожаю конкурентів», - зазначила адвокат.

Під час логістичної сесії експерти наголосили, що аграрний сезон був успішним, але виявився надзвичайно складним через труднощі з транспортуванням збіжжя. Під час обговорення теми кризової логістики в АПКОлена Мельник, Менеджер з логістики, Кернел розповіла про те, як мінімізувати втрати аграрних компаній за нинішніх умов:«Найбільш доцільним є глибокий аналіз існуючих проблем, рішень, які менеджмент компанії може реалізувати безпосередньо чи опосередковано, а також визначення тих факторів, на які бізнес не може вплинути. Наступним кроком є розробка системи заходів, націлених на те, щоб максимально ефективно знизити прогнозовані ризики. Серед них — організація «круглих столів», налагодження комунікації між холдингами, зустрічі з представниками перевізників авто- та ЗД транспорту, елеваторних блоків та портів. Обмін думками між всіма ланками агрологістичного ланцюга безперечно матиме позитивний вплив на прийняття стратегічних рішень». Крім того, Олена Мельник зазначила, що важливим кроком є оптимізація внутрішніх логістичних процесів агрокомпаній, впровадження інноваційних технологій та нових підходів до організації збиральної кампанії.

Паралельно в іншій залі експерти ділилися думками щодо перспектив аграрного експорту. Зокрема, обговорювали ймовірність відкриття «екзотичних» ринків в індокитайський регіон та в країни Субсахарської Африки.У 2015 році Україна експортувала продовольчих товарів в цей регіон на суму 337 млн. дол. США, що становить менше 1% загального імпорту даних країн. Основу експорту склали зернові культури – 204 млн. дол. США та соняшникова олія – 74 млн. дол. США. Найбільшими імпортерами української продукції стали Південна Африка, Ефіопія та Джібуті. Проте, потенційний об’єм експорту в даний регіон для України становить 1,5 млрд. дол. США. Українська продукція може покрити 60% всього імпорту пшениці даного регіону, 15% курятини, повністю забезпечити потребу в кукурудзі та соняшниковій олії.

Тема «Інноваційні технології в агробізнесі» стала ще одним питанням для активного обговорення. Оптимізація врожайності, підвищення ефективності та зниження ризиківключові завдання для українських агровиробників. Учасники конференції дізналися більше процифрові технології і те, чим можуть бути корисними поєднання безперервного збору польових та метеорологічних даних з агрономічним моделюванням.

Фінансово-економічна ситуація та фіскальний контроль, безумовно, впливають на агровиробництво на всіх його етапах, і тому одна із сесій була присвячена саме цій тематиці. Під час панельної дискусії «Податки та фінанси: чого очікувати у 2017 роціексперти порушили питання запровадження ефективних фінансових рішень та стратегій для аграрного бізнесу. Крім того, під час сесії Олексій Омеляненко, представник IFCрозповів про аграрні розписки як дієвий механізм кредитування аграрних виробників. Зокрема, він зазначив, що на сьогодні в Україні видано 60 аграрних розписок, за допомогою яких залучено понад 189 млн грн. Також учасники обговорили глобальні і локальні правові тренди та їх вплив на податки і фінанси.

Під час сесії «Корпоративна відповідальність» ключовим спікером якої став Вейнанд Брур, СREM, (Нідерланди) у фокусі уваги були питання корпоративної соціальної відповідальності, тренди КСВ в агробізнесі, її роль у доступі до ринків та інструменти та ініціативи. Під час другої практичної частини учасники провели SWOT-аналіз КСВ, яка супроводжувалася дискусією.

У рамках VIII Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні»Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» відзначила досягнення найкращих агровиробників, які показали вражаючі результати під час збору урожаю 2016 року. Відзнака агрономічної ефективності«ОБЖИНКИ-2016»була вручена переможцям серед членів УКАБ у 9 номінаціях.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені