Національний день свиноферми–2016, який відбувся 4 жовтня в Ірпіні (Київщина), став майданчиком, де свинарі змогли зустрітися з колегами, обговорити «болючі» проблеми галузі, почути відповіді влади на свої запитання та перейняти знання та досвід. Цьогоріч подію відвідали більше 200 учасників. Організаторами Національного Дня свиноферми виступили Асоціація свинарів України й Агроконсалтингова компанія «Дикун».

Після офіційного відкриття заходу розпочався Круглий стіл «Держава і бізнес: співпраця чи протистояння?», який об’єднав найактуальніші питання свинарської галузі. Окрім оподаткування, свинарство стикається й з низкою інших проблем: АЧС  і її наслідки для країни, законодавчі зрушення для спрощення роботи свиногосподарств, рейдерські захоплення господарствДо обговорення долучився й Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Пан Міністр відзначив важливість схожих заходів, коли між представниками бізнесу і держави існує діалог: «Нам потрібно бути постійно в дискусії. Дуже радий, що ця дискусія є і буду сподіватися, що наші можливості, в тому числі для свинарства, будуть розширюватися».

За словами національного експерта ФАО Віталія Башинського, сьогодні у ситуації з поширення африканської чуми свиней в країні маємо негативний факторніхто не готовий прогнозувати, де з’явиться наступний спалах.

«Сьогодні в умовах коли різноманітні хвороби тварин насуваються і з боку ЄС,  і північного сусіда, ми бачимо, що це проблеми не лише України а й світу. Але, якщо  ми не навчимося в цих умовах, залишимося без тваринництва.

Тому, треба розуміти, що АЧС можна подолати лише спільно, кожен у своєму секторі має докласти максимум зусиль.  Рівень загрози щодо потрапляння чуми у присадибні й промислові господарстваабсолютно різний. Найбільший позитив у тому, що останні максимально дотримуються правил біобезпеки і не допускають заносу будь-яких патогенів у своє господарство», — наголосив він.

Зі свого боку, очільник аграрного відомства Тарас Кутовий зазначив, що «Це питання уже підготовлено і винесено на РНБО».

«Дуже важливо сьогодні, щоб ті ідеї, які сьогодні пропонуються Держпродспоживслужбою і Міністерством були обговорені. І щоб ті рішення, які були прийняті, мали позитивне рішення й наслідки», — зазначив він.
Сьогодні криміногенна ситуація в Україні погіршується, а відтак зростає відсоток рейдерських захоплень агропідприємств. Про причини та наслідки розповів Микола Чемезов, старший юрист Юридичної фірми «ОМП»:

«Політичні «ігри» в дерегуляцію мають свої наслідки. Наприклад, Міністерство юстиції спрощує порядок реєстрації: не потрібно печатки, можна нотаріально не засвідчувати статут і т.д. На перший поглядце позитивні зміни, але у вмілих руках ці «подаруночки» стають бомбою вповільненої дії. Тобто, такі прогалини в законодавстві, недалекоглядні рішення про дерегуляцію стають джерелом проблем для тих господарств, які хочуть нормально працювати», — наголосив експерт.

Щоб не стати жертвою рейдерів треба дотримуватися ключових рекомендацій, якими поділився пан Чемезов:
  1. Не брати важливі статутні документ з Інтернету. Крарще проконсультуватися із юрисконсультом чи експертами;
  2. Продумати ефективну модель управління. Щоб усі рішення і навантаження не були зосереджені на одній особі;
  3. Забезпечити публічність і прозорість статуту.
Окрім обговорення нагальних проблем галузі, учасники Національного Дня свиноферми змогли ознайомитися з роботою двох українських свиногосподарств — ТОВ «Дан-Фарм Україна» та ТОВ «Селекційний центр свинарства».
 
«Навчальна» програма заходу передбачала також виступи експертів, зокрема американського фахівця Боба Бокми, який завітав в Україну на запрошення Асоціації свинарів, з метою допомогти українським виробникам свинини визначити рівень захищеності господарств в умовах АЧС.
 
«Надзвичайно радий, що випала можливість взяти участь у такій поді. Добре, коли представники галузі об’єднуються, а коли ще й обговорюють важливі питанняце означає, що галузь розвивається», — зазначив експерт.
 
У своєму виступі, пан Бокма звертав увагу українських свинарів на можливість удосконалення  системи біобезпеки, що в сучасних епізоотичних умовах —  запорука існування бізнесу.
 
«Я поділився кількома найкращими і найгіршими практиками таких аспектів біобезпеки, як транспорт, рампи для відвантаження/завантаження тварин, поділ території господарства та виробничих приму щеня на чисті та брудні зони, харчування персоналу, дезінфекція ферми та робота з працівниками і місцевим населенням для покращення обізнаності щодо АЧС.
 
Маю надію, що це змусило учасників семінару замислитися над тим, наскільки їхня система біобезпеки близька до найвищих стандартів. Для детальнішого аналізу можна буде використовувати розроблений нами опитувальник з біобезпеки, який після остаточних корективів з’явиться у загальному доступі», — підсумував пан Бокма.
 
Президент Асоціації свинарів України розкрив тему, яка цікавить всіх свинарівяк рахувати собівартість виробництва свинини?

Завершилася подія розіграшем цінних призів від партнерів Національного Дня свиноферми.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені