Міжнародний конгрес «Органічна Україна 2017» Міжнародний конгрес «Органічна Україна 2017» зібрав на своїх майданчиках понад 450 учасників. Успішні виробники, переробники та продавці органічної продукції охоче поділилися практичним досвідом з тими, хто тільки збирався розпочати органічне виробництво, дали поради свідомим споживачам, шукаючи спільну мову з покупцями органічної продукції з інших країн, налагоджуючи взаємовигідну співпрацю між учасниками органічного ринку в Україні. Понад 70 доповідачів, представники 9 країн взяли участь у паралельних сесіях форуму та шести тематичних конференціях. На Конгресі були укладені дві міжнародні угоди щодо постачання органічної продукції у Швейцарію. Найкращу продукцію органічного ринку представили на виставці 36 експонентів з різних областей України, також декілька компаній представили  імпортовану продукцію, що дуже важливо для формування та розвитку ринку. Паралельно з конференційними заходами відбулася виставка, до якої завітали понад 3000 відвідувачів. Вхід був вільним для всіх бажаючих. Допитливі споживачі змогли не тільки подивитися і скуштувати органічні продукти, а й особисто познайомитися з фермерами. Член ГС «Органічна Україна»мережа органічних магазинів «Натур Бутік»мережа органічних магазинів «Натур Бутік»провела лекції для споживачів  про органічне виробництво - «Навіщо купувати органічні продукти, миючі засоби та текстиль» та інші. Наразі, робота зі споживачем - головний вектор для розвитку внутрішнього ринку. В рамках Міжнародного конгресу відбувся екскурсійний тур на органічну ферму «Zabirya Organic Farm», де представники 10 областей України, а також, Швейцарії, Ізраїля, Німеччини, Франції мали можливість дискутувати та ділитися своїм досвідом. Пан Морріс Мейєр провів лекцію-діагностику на тему «Побудова біодинамічної ферми - послідовний план дій».

 

На відкритті Конгресу виступилиМіністрМіністр аграрної політики та продовольства  аграрної політики та продовольства УкраїниУкраїниТарас Кутовий та заступник директораШвейцарського бюро співробітництва в УкраїніВіктор Шуткевич, президент громадської спілки «Органічна Україна»Олена Березовська.

«Органічне виробництво розвивається шаленими темпами, але ми прагнемо, щоб цей процес був більш системним і був значно видиміший усередині країни і поза її межами. Галузь одна із найдинамічніших. За п’ять років у нас приріст 90%», - сказав Тарас Кутовий. Керівник аграрного відомства нагадав, що саме розвиток органічного виробництва визначено Кабінетом Міністрів одним із головних пріоритетів роботи Мінагрополітики на 2017 рік. «Підтримка органічного виробництва є також важливим напрямком нашої стратегії «3+5». Тому ми розробили «органічний» законопроект, який вже підтримав Кабінет Міністрів», - зазначив Тарас Кутовий.

 

«Уряд Швейцарії вже 15 років підтримує розвиток органічного сільського господарства в Україні. Ухвалено рішення продовжити цю підтримку до 2018 року в таких напрямках як створення ринку органічної продукції в Україні та підтримка діючого органу сертифікації. Ми також вітаємо кроки Міністерства аграрної політики та продовольства України у цьому секторі та готові долучитися до них. Сьогодні існують всі передумови для подальшого зростання органічного сільського господарства України як на внутрішньому ринку, а також подальшого закріплення України як надійного партнера на зовнішніх ринках органічної продукції», - підсумував Віктор Шуткевич.

 

У роботі Конгресу взяли активну участь заступники міністра Ольга Трофімцева та  Олена Ковальова. Олена Ковальова, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, надала присутнім ґрунтовну інформацію стосовно регуляторної політики міністерства в галузі розвитку органічного виробництва, окресливши основні вимоги до обігу та маркування органічної продукції, переваги нового законопроекту й пріоритети Стратегії розвитку аграрного сектору «3 + 5». Вона відзначила, зокрема, що в рамках державної підтримки органічного виробництва у фермерів вже є можливість отримати фінансову підтримку на конкурсних засадах на поворотній основі для проведення сертифікації виробництва органічної продукції (сировини), при цьому за рівних умов фермерські господарства, які подали заяву про перехід на виробництво органічної продукції (сировини), мають перевагу над іншими фермерськими господарствами, які претендують на отримання фінансової підтримки. Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції, розповіла учасникам конгресу про поточну ситуацію та ключові пріоритети Мінагрополітики щодо розвитку експорту української органічної продукції, про перспективи українських виробників органічної продукції на міжнародних ринках. Вона звернула увагу слухачів на те, що експорт української органічної продукції значно зріс останніми роками. А для подальшого розвитку треба розуміти, відзначила Ольга Трофімцева,що асортимент органічної продукції досить обмежений, на ринку достатньо сегментів, де конкуренція зовсім відсутня, тому потрібна диверсифікація, а такожпереробка, експорт переробленої продукції, а не тільки сировини.

Олена Березовська, президент громадської спілки «ОрганічнаУкраїна», сказала, що ця подія підвищить довіру до органічного виробництва у аграріїв,  довіру до органічного продукту у споживача і довіру до експертності вже існуючого органічного сектору. «Цей Конгрес є поєднанням різних форматів для повного розуміння стану органічного ринку, – говорить Олена Березовська, організатор Конгресу. – Тут гармонійно співіснують різні формати, теми, інтересице віддзеркалення нинішнього стану органічного руху в Україні. Запит на органічну продукцію невпинно зростає, дрібні й великі фермери долучаються до органічного сектору – все відбувається, змінюється дуже-дуже швидко».

«У нашому переліку сьогодні понад чотириста операторів органічного ринку, - говорить Сергій Галашевський, директор органу сертифікації «Органік Стандарт», співорганізатор Конгресу. – У нас працюють фахівці по всій країні, і ми постійно розширюємо штат, щоб встигати реагувати на всі запити бажаючих, адже кількість сертифікованих господарств за останні 10 років в Україні значно зросла».

Україна має великий потенціал виробництва органічних продуктів: здатна забезпечити широкий асортимент органічного споживчого кошика для внутрішнього ринку та зробити вагомий внесок в експорт сільськогосподарської продукції. Наразі в Україні  410 550 га землі зайнято під органічне сільське господарство відповідно до даних Федерації органічного руху України. Порівняно з 2010 роком цей показник зріс на 35%, а Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року (наразі його проект в процесі громадського обговорення) передбачає збільшення  площі земель органічного сільського господарства до 450 тис. га вже до кінця 2017 року, тобто на 10%. Цесвідчить про перспективи для подальшого стабільного розвитку. (Для інформації: В Європі площа земель, зайнятих під органічне виробництво, збільшилась з 2010 до 2015 рік на 2 млн. га, на 21%. Сертифіковано більше 11 мільйонів гектарів і більше 270 тисяч фермерських господарств. ДаніEurostat).

Органічне сільське господарство в Україні може стати одним із локомотивів економічного розвитку країни, при цьому зберігаючи родючість ґрунтів країни та забезпечуючи добробут громадян. Сьогодні розвиток органічного виробництва входить до переліку пріоритетів нашої держави (Стратегічні пріоритети 3+5 Міністерства аграрної політики та продовольства України та Єдина комплексна стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки), яка фінансово заохочує фермерів до переходу на органічне виробництво, робить конкретні кроки для адаптації національного законодавства до вимог ЄС згідно з Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС. Так, законопроект України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», що має визначити правила функціонування органічного ринку в Україні, зменшити наявні ризики та забезпечити належний державний контроль у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, вже  чекає на розгляд у сесійній залі Верховної Ради України найближчим часом.

 

«До роботи над цим законопроектом були залучені представники всіх учасників органічного руху України та міжнародні партнери, – говорить Катерина Шор, менеджер проектів МБО ІЦ «Зелене досьє», співорганізатор Міжнародного конгресу «ОрганічнаУкраїна 2017». – Нам вдалося продемонструвати успішність спільної роботи, досягти позитивних результатів завдяки злагодженій діяльності всього органічного сектору».

За даними численних досліджень у світі споживачі органічних харчових продуктів вважають стан свого здоров’я значно кращим, ніж споживачі конвенційної (неорганічної) їжі. Дослідження вчених Національного медичного університету імені О.О.Богомольця показало, що на здоров’я дитини в Україні на 50% впливає харчування,  лікуванняна 10%, генетика –на 20%, умови життя –на 20%. Такі показники яскраво демонструють, що органічне харчуванняце не просто модний тренд, а здоровий спосіб життя, який свідомо вибирають люди в усьому світі. До світового органічного руху українські фермери та громади приєднуються «семимильними» кроками. Вже сьогодні  операторам органічного ринку України є що запропонувати споживачам не тільки на внутрішньому ринку, а й на зовнішньому. Зокрема, найближчими днями потужна делегація органічного сектору України вирушає до німецького міста Нюрнберг на найбільшу в світі міжнародну виставку органічної продукції «Біофах 2017», де вже вчетверте буде представлено Національний павільйон України.

Підбиваючи підсумки, Наталія Прокопчук, менеджер швейцарсько-українського проекту FiBL-SECO «Розвиток органічного ринку в Україні», зазначила: «Учасники сесії Міжнародного конгресу «ОрганічнаУкраїна 2017» пророзвиток внутрішнього і зовнішнього ринків органічних продуктів (Олександр Ющенко (ПП «Галекс-Агро»), Іван Томенко (ТОВ «Агрофірма «Поле»), Андрій Ніколаюк (ПрАТ «Етнопродукт»), Сергій Галашевський (орган сертифікації «Органік Стандарт») були одностайні у висновку, що основними потребами для розвитку органічного сектору є підвищення рівня обізнаності населення про органічні продукти, спільна робота для формування позитивного іміджу України як надійного постачальника органічної продукції на експорт через патріотизм,  покращення якості продукції, через щорічне проведення Міжнародного конгресу «ОрганічнаУкраїна»для розуміння реального зрізу внутрішнього ринку та стратегічних напрямків розвитку, через представлення міжнародного Національного павільйону України на міжнародній виставці органічної продукції «Біофах» для розширення зовнішніх ринків міжнародного партнерства; кваліфіковані кадри для роботи в органічних господарствах, робота науковців виключно для практичного застосування органічними виробникамине «теорія») та налагоджена система постійного інформування виробників зі сторони держави».

 

Організатори Міжнародного конгресу «Органічна Україна 2017»:Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»,консультаційний орган «КьюС»,орган сертифікації «Органік Стандарт»орган сертифікації «Органік Стандарт»,Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія)Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія),мережа магазинів органічних продуктів «Натур Бутік»мережа магазинів органічних продуктів «Натур Бутік»,МБО Інформаційний центр «Зелене досьє»,МБО Інформаційний центр «Зелене досьє»,НВО «Інститут органічного виробництва».

За підтримки:Міністерства аграрної політики та продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства УкраїниУкраїниіДержавного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO)в рамкахшвейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні»швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні».

Партнери:компанія «Granosa»компанія «Granosa»,Асоціація «Дунайська соя»Асоціація «Дунайська соя»,ПП «БТУ-Центр»ПП «БТУ-Центр»,ТОВ «КЕТ УКРАЇНА»ТОВ «КЕТ УКРАЇНА»,Всеукраїнська екологічна громадська організація «Мама–86»Всеукраїнська екологічна громадська організація «Мама–86»,Львівська міська громадська організація «Екотерра».Львівська міська громадська організація «Екотерра».

На офіційній сторінці  Міжнародного конгресу іжнародного конгресу ««Органічна УкраїнаОрганічна Україна»»знаходяться всі матеріали і інформація про продукти  з переліком асортименту від кожного

 

 

Інформаційна довідка

Перелік експонентів виставки в рамках Першого міжнародного конгресу «Органічна Україна 2017»:

1.     Мережа органічних магазинів «Натур Бутік»;Мережа органічних магазинів «Натур Бутік»;

2.     ТОВ «Органік оригінал», ТМ «Екород»;ТОВ «Органік оригінал», ТМ «Екород»;

3.     ТОВ «Хлібіо-Трейд»;ТОВ «Хлібіо-Трейд»;

4.     ТОВ «Органік Мілк»;ТОВ «Органік Мілк»;

5.     ТОВ «Старий Порицьк»;ТОВ «Старий Порицьк»;

6.     ТОВ «Фірма «Діамант ЛТД»,«ТМ «Козуб органік»;ТОВ «Фірма «Діамант ЛТД»,«ТМ «Козуб органік»;

7.     ФСГ «Золотий Пармен»;ФСГ «Золотий Пармен»;

8.     ПрАТ «ЕтноПродукт»;ПрАТ «ЕтноПродукт»;

9.    ТМ «Liqberry»; ТМ «Liqberry»;

10. ТОВ «Агрофірма «Поле»; ТОВ «Агрофірма «Поле»;

11. ТОВ «Дунайський аграрій»;

12. ТОВ «Кварк»; ТОВ «Кварк»;

13. ТОВ «Лілак», ТОВ «Лілак»,ТМ «Springdrops»;

14. СФГ «Перлина Струмка»;

15. ТОВ «Фірма «Каспер»; ТОВ «Фірма «Каспер»;

16. ПАТ «Житомирський маслозавод», ТМ «Рудь»; ПАТ «Житомирський маслозавод», ТМ «Рудь»;

17. ПрАТ «Агрофірма Березанська птахофабрика»; ПрАТ «Агрофірма Березанська птахофабрика»;

18. ТОВ «Жива земля Потутори»;

19. ФГ «Токмацьке 2011»;

20. ПП «Науково-виробнича фірма «Елітфіто»; ПП «Науково-виробнича фірма «Елітфіто»;

21. ФГ «Костів»; ФГ «Костів»;

22. ФГ «Соломея»;

23. ТДВ «Рівнехолод»; ТДВ «Рівнехолод»;

24. ТОВ «Двіпа», ТМ «Ахімса»;

25. Український органічний кластер;

26. ТОВ «Юнімед»; ТОВ «Юнімед»;

27. ТОВ «Чойс»,ТМ «WhiteMandarin»;

28. Міжнародний проект «Biologic.ua»;Biologic.ua»;

29. Магазин етно-їжі «Дари Макоші»; Магазин етно-їжі «Дари Макоші»;

30. ТОВ «Енергетична компанія «Канон»;

31. ТД «БТУ-Центр»; ТД «БТУ-Центр»;

32. ФОП «Конкін», ТМ «Вермікон»; ФОП «Конкін», ТМ «Вермікон»;

33. ТОВ «НВП «Брістон-фарм»;

34. ТОВ «НВП «Екологічний Капітал»;

35. Українсько-польське спільне підприємство «Стрейтлайн»; Українсько-польське спільне підприємство «Стрейтлайн»;

36. Група компаній «ACCOUNT».

            Корисні посилання:

·      Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2016 р. про те, що розвиток органічного ринку входить до переліку пріоритетних завдань Уряду (Підрозділ 15 «Розвиток органічного ринку» розділу ІІ Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2016 р. № 418-р «Про затвердження плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік»Підрозділ 15 «Розвиток органічного ринку» розділу ІІ Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2016 р. № 418-р «Про затвердження плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік»).

·      Проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 рокуhttp://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249634799&cat_id=244828445http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249634799&cat_id=244828445

·      Законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» зареєстровано (24/11/2016) у Верховній Раді України під номером 5448,http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60576http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60576

·      Перша державна підтримка органічному виробництву на національному рівні: Постанова Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 р. № 609 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам».

·      Механізм стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів: http://minagro.gov.ua/uk/node/23027http://minagro.gov.ua/uk/node/23027

·      Обласні державні адміністрації запровадили регіональну підтримку задля розвитку органічного ринку:

http://agroprom.zt.gov.ua/index.php/tutorials-menu-49http://agroprom.zt.gov.ua/index.php/tutorials-menu-49

http://apk.adm-pl.gov.ua/ogoloshennya/programa-rozvitku-ta-pidtrimki-agrarnogo-kompleksu-poltavshchini-za-prioritetnimihttp://apk.adm-pl.gov.ua/ogoloshennya/programa-rozvitku-ta-pidtrimki-agrarnogo-kompleksu-poltavshchini-za-prioritetnimi

·      Національний павільйон України на міжнародній виставці органічної продукції «Біофах»www.biofach.com.uawww.biofach.com.ua

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені