Перший Національний Форум «Органічна Україна 2015: стратегічне планування розвитку органічного ринку України» відбудеться 27 лютого.2015 р. у місті. Києві.

Кабінетом Міністрів України у 2010 році було схвалено Стратегію розвитку «Україна 2020: Стратегія національної модернізації», де, серед інших, прописані завдання щодо підвищення  родючості ґрунтів та ефективності користування земельними ресурсами, також - впровадження системи органічного землеробства. Такі рішення приймались на основі невтішних даних, які зафіксовані у документі: розораність землі в Україні є однією з найбільших у світі (54 %); зростає деградація землі від ерозії: щорічні втрати становлять близько 600 млн. т, у тому числі 20 млн. т гумусу.

Деградація ґрунтів є загальносвітовою проблемою. Хімікати, які використовуються сільським господарствомпорушують крихку рівновагу води, ґрунту і повітря. При цьому втрачається більша частина гумусу (основа життєвої енергії ґрунту). За даними FAO, якщо світова спільнота і далі розвиватиме інтенсивне сільське господарство, то до 2050 року біорізноманіття зменшиться на 33%, продуктивність орних земель знизиться на 8%. До цього всього додається небезпечний вплив від можливих залишків хімічних сполук у продуктах харчування на здоров’я людейЗа різними оцінками, 95% всього, що ми їмо прямо чи опосередковано вирощується на наших грунтах. Не дарма 2015 рік оголошено Міжнародним роком грунтів.

Парадигма сталого сільського господарства включає баланс між задоволенням сучасних потреб суспільства та захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

Численні світові наукові дослідження та результати багаторічних спостережень за станом земельних ресурсів доводять, що органічне сільське господарство підвищує родючість ґрунтів і захищає біорізноманіття.

При застосуванні всіх необхідних заходів при вирощуванні органічної сировини, при прорахованих сівозмінах з урахуванням якості земель, - витрати на органічне господарювання нижчі, ніж при конвенційному (інтенсивному із застосуванням с/г хімії), а валовий та чистий прибутки вищі.  При цьому споживач отримує натуральні, безпечні продукти харчування.

Статистика світового органічного ринку свідчить, що на сьогодні 170 країн розвивають органічне сільське господарство на 43 млн. га земель (джерело: FiBL and IFOAM; for total global market: Organic Monitor). Європейський ринок органічної продукції зростає на 5–10% щороку.

В Україні 175 сертифікованих підприємств займаються органічним виробництвом. Сировина вирощується на 393 тис. га українських земель (джерело: Федерація органічного руху України, 2013). Враховуючи поточну економічну кризу внутрішній органічний ринок переживає складні часи, але експортні контракти свідчать про високі результати. Наразі Україна є найбільшим постачальником органічної пшениці в Німеччину, випереджаючи Угорщину та Румунію. Органічні зернові вирощують на площі приблизно 130 тис. га, це 5% площ під органічними зерновими у світі (джерело: FiBL // World of organic agriculture, 2014). 

Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»  започатковує і проводить 27 лютого 2015 р. у м. Києві Перший Національний Форум «Стратегічне планування розвитку органічного ринку України», та Виставку-пропозицію органічних товарів та послуг, яка презентує абсолютну органічну якість України.

Метою цього фахового заходу є публічне обговорення операторами українського органічного ринку ключових стандартів, стратегічних планів розвитку, обмін практичними кейсами між українськими сертифікованими органічними виробниками, визначення бізнес-моделей для ефективних взаємодій «виробник/фермерроздрібна торгівляспоживач». Одне з головних питань - необхідність розвитку регіонального малого бізнесу, малого органічного фермерства

Очікується, що результатом панельних дискусій форуму буде не тільки прийняття відповідних рішень та домовленостей щодо розвитку бізнес-політики на органічному ринку між виробниками та замовниками, а також знайдуться відповіді на всі запитання, які ставить поточна економічна ситуація перед операторами органічного ринку і всіма, хто хоче приєднатись до нього.

Форум передбачає чотири панельні дискусії:

1. Знайомство з досвідом виробників. Діалог між виробником та іншим виробником. Розвиток внутрішнього ринкуяк перспектива для місцевого виробника та фермера.

2. Виробники та переробники органічної продукції: стратегічне плануваннявиявлення попиту та розвиток поставок.

Протягом кількох років виробники та переробними намагаються вибудувати довготривалі бізнес відносини, які б дали поштовх більш стабільному та динамічному розвитку органічного ринку. На перешкоді стають певні фактори. На початку це була мала кількість органічної продукції для внутрішнього ринку та неможливість забезпечити регулярні поставки у роздрібні мережі. Частково ці фактори існують зараз. Складним є механізм ціноутворенняОкрім того, стоїть задача  забезпечення постійної високої якості органічної продукції та сировини.

3. Комерціалізація бізнесу. Стратегія продажу та її реалізація. Маркетинг. Залучення регіонального виробника до активної співпраці та консолідованого розвитку.

4.  Покупець та канали збуту.

Споживачі органічної продукції розглядають своє здоров'я як довгострокову інвестицію, вони цікавляться історією походження продуктів харчування, діляться своїми відкриттями з друзями, завдяки чому попит на органічне у світі зростає. Чи існує довіра у українського споживача до органічних продуктів? Чи завжди він має можливість купити, та чи доступний органічний кошик для української родини?

Українааграрна країна, має великий потенціал для успішного органічного сільського господарства. Це допоможе стабілізувати економічну складову, та приведе країну до процвітання.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені