Агропром

17 березня у приміщенні Торгово-промислової палати України відбулася практична конференція«Проблеми оподаткування агросектору в Україні: рішення, законодавчі перспективи», організатором якої виступила компанія «Сингента». Партнерами заходу також стали Торгово-промислова палата України та Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Предметом для обговорення під час конференції стали нововведення в Податковому кодексі з 1 січня 2016 року для сільськогосподарських товаровиробників. У зв’язку із зміною порядку застосування спеціального режиму з ПДВ для агровиробників, сума ПДВ, нарахована с/г підприємством на вартість поставлених ним с/г товарів /послуг (зменшена на податковий кредит), частково має сплачуватись до бюджету, а частковозалишатися в розпорядженні такого с/г підприємства. Крім того, необхідні були роз’яснення щодо двох реєстрів підприємств для відшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур. Представники аграріїв мали можливість отримати відповіді на свої запитання та висловити зауваження до діючої системи оподаткування.

Ольга Богданова, заступник голови податкового комітету ТПП України, керуючий партнер OMP accounting and audit service LTDу своєму вступному слові зазначила, що головним завданням подібних зустрічей є спільне розуміння нововведень та змін у оподаткування аграрних підприємств, які набули чинності з 1 січня цього року. «Разом з компанією «Сингента» ми провели не один семінар, де пояснюємо підприємствам як працювати за зміненим Податковим кодексом. Сьогодні ми запросили спеціалістів-практиків та представників Державної фіскальної служби, зокрема, начальника відділу розгляду звернень з ПДВ ДФСУ, щоб дати практичні рекомендації та роз’яснення бухгалтерам та фінансовим директорам підприємств, адже введений порядок значно ускладнює процес адміністрування», - зазначила експерт.

«Торгово-промислова палата розділяє позицію, що відміна спецрежиму оподаткування для агросекторуце велика проблема і готові підтримати розробку зважених рішень для її вирішення. Зміни, що відбулися у Податковому кодексі, перш за все вдарять по малим та середнім виробникам. Ми повинні показати себе як експерти та запропонувати свої варіанти вирішення цих питань, щоб знайти баланс між інтересами бюджету та підтримати малі  та середні підприємства», - прокоментував Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

Представники профільних аграрних асоціацій розповіли, що хоча до кінця першого кварталу цього року у Мінфіні пообіцяли переглянути зміни до Податкового кодексу, процес переговорів поки не приніс результатів. «До 2017 року ми спільно з Всеукраїнською аграрною радою та іншими асоціаціями підготували пропозицію, що змінює навіть філософію підходу до оподаткування, - це єдиний податок з гектару як розвиток фіксованого податку, - розповів Геннадій Новіков, голова громадської спілки «Аграрний союз України». – До нього мають входити ПДФО з орендної плати, з заробітної плати, земельний податок, ЄСВ та інші. У різних кліматичних зонах ця оплата відрізняється. Цю пропозицію ми запропонували Міністерству фінансів за таким алгоритмом: з 1 січня 2016 року вводимо єдиний податок у пілотних районах України в різних кліматичних зонах, та навіть отримали рішення районних рад, які просять, щоб саме з них почали цей пілотний проект. За 2016 рік планували відшліфувати цей податок, щоб з 1 січня 2018 року запропонувати його використання по всій Україні. Що стосується зміни спецрежиму ПДВ, є пропозиція знизити вихідну ставку ПДВ для сільгосппродукції  виробників, так як це діє в ЄС. З такою пропозицією ми прийшли в Міністерство фінансів, але вони поки що нас не чують». 

Михайло Соколов, партнер Kesarev Consulting вважає доцільним диференціювати види державної підтримки для сільськогосподарських підприємств, залежно видів діяльності, адже, безперечно, галузь тваринництва є найбільш вразливою без державної підтримки. Він зауважив, що консультації з Міністерством фінансів щодо перегляду нововведень у Податковий кодекс зараз відбуваються мало не щодня, але поступу та якогось спільного рішення поки що не видно. «У Коаліційній угоді було вказано про те, що діюча система оподаткування для аграріїв має залишатися до 2018 року. І наш уряд, коли підписував Меморандум з МВФ, перевищив свої повноваження, в іншій цивілізованій країні такого просто не могло б трапитися. Але це вже доконаний факт. Меморандум діє. На жаль, ми живемо у королівстві кривих дзеркал. І якщо хочемо чогось досягнути, то маємо грати за тими правилами, які працюють, а не які є правильними. Працюють поки що лише страйки і перекривання трас. А правильно було б протягом року, коли в Україну приїздили представники донорів та міжнародних організацій зустрітися з представниками міністерства фінансів і обговорити ці питання. І до нового року прийти до якогось розумного рішення. І аграрії просили про це міністерство фінансів весь минулий рік. Проте представники виконавчої влади реагували дуже мляво. Сьогодні ж, коли вони відчули загрозу від аграріїв, ми зустрічаємося мало не щодня і думаємо як вийти із ситуації, що склалася».

Окрім питань оподаткування, представник організатора конференції Максим Соловйов, фінансовий директор компанії «Сингента», розповів про останні зміни, які відбулися у компанії «Сингента» після оферти з ChemChinа. За словами Максима Соловйова, компанія не втратить свою незалежність після злиття з ChemChina. Вона буде функціонувати як незалежна одиниця, але вже в складі корпорації. «У компанії з її придбанням китайськими інвесторами практично нічого не зміниться. Ми не втрачаємо бренд, головний офіс залишається у м.Базель, залишається такою ж сама лінійка продукції. Ми стаємо частиною корпорації, де вже є компанія «Адама», але пересікання продуктів не відбуватиметься, ми існуватимемо як незалежна компанія. Ми не продаватимемо продукцію один одного і працюватимемо в рамках конкурентного середовища так, як працювали і до цього. Бренд Syngenta буде збережений, персонал не скорочуватимуть, єдина зміна торкнеться тільки ради директорів, до якої увійдуть представники корпорації ChemChina», - розповів він. Максим Соловйов також додав, що операцію між ChemChina та Syngenta планують завершити до кінця року.

«Протягом останніх двох років спостерігається високий попит на компанії, що займаються рослинництвом. При правильному і доступному фінансуванні, використанні новітніх технологій, забезпеченості технікою, насінням та добривами, Україна може збільшити валовий збір зерна до 100 млн т.В Україні залишилося дві галузі, які користуються попитом у інвесторів: АПК та ІТ», - підсумував Владислав Остапенко, керівник групи корпоративних фінансів і M&A Ernst & Young

На початку березня 2016 року в Києві відбувся офіційний старт швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».
У зустрічі взяли участь представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби), Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (Держветфітослужби), Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, асоціацій виробників і переробників молока, а також представники міжнародних організацій і донорів.


Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив, що нині змінюються ролі служб, які займаються інспектуванням якості харчових продуктів: «Ми робимо все можливе для того, аби робота нового контролюючого органу Держпродспоживслужби була максимально прозорою. Крім того, хочу зазначити, що Уряд України минулого тижня зробив ще один крок до євроінтеграції через схвалення Всеохоплюючої стратегії щодо адаптації законодавства в санітарній та фітосанітарній сферах. Ми маємо план адаптації до 2020 р. і будемо його виконувати. У зв’язку з цим, ми вважаємо, що початок швейцарсько-українського проекту технічної допомоги щодо безпечності молока на основі оцінки ризиків відбувається дуже вчасно, а основні компоненти є актуальними». Також Володимир Лапа подякував Уряду Швейцарської Конфедерації за технічну допомогу, яка надається Уряду України.


«Цей проект є невід’ємною складовою «Стратегії швейцарського співробітництва з Україною на 2015-2018 роки», яка включає сталий економічний розвиток як один з ключових напрямків. Сільське господарство і сільськогосподарський експорт є важливими для української економіки. Таким чином, інвестування в посилення безпечності харчових продуктів, зокрема в молочному виробництві, відповідає стратегічній меті щодо зміцнення економічної стійкості малих і середніх підприємств шляхом поліпшення ділового клімату, диверсифікації експорту та інтеграції у міжнародну торгівлю. Ціль проекту, якому ми сьогодні даємо офіційний стартвпровадження сучасної системи контролю за безпечністю молочних продуктів в Україні. Це можна досягти завдяки тісній співпраці державних структур, приватного сектору і негромадських організацій», – зазначив Хольгер Тауш, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні.


Основною передумовою реалізації проекту являється те, що структура молочної галузі та загальний ланцюг постачання і виробництва молочної продукції в Україні сильно фрагментовані та слабкі. 80% загального обсягу сирого молока виробляється малими господарствами, які характеризуються низьким рівнем контролю за показниками якості та безпеки молока. Через низький рівень постачання якісного молока молокопереробні підприємства змушені купувати молоко низької якості, що безпосередньо впливає на якість продуктів та їх конкурентоспроможність на міжнародному ринку.


Манон Шуперс, Директор швейцарської компанія SAFOSO, презентувала три основні компоненти проекту:
• створення інституційних механізмів, які забезпечать використання інтегрованої системи контролю безпечності молочних продуктів Державною ветеринарною та фітосанітарною службою (Держветфітослужба);
• підвищення знань і надання сучасних інструментів для впровадження ефективної системи інспекції безпечності молочних продуктів;
• зміцнення потенціалу приватного сектору у виробництві безпечного молока для споживачів України та за кордоном.
Недостатня відповідність європейським і міжнародним стандартам безпеки харчових продуктівце основна перешкода для виходу України на ринки ЄС. Тому діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної підтримки Держпродспоживслужбі/ Держветфітослужбі, а з іншого боку, на допомогу молокопереробній галузі для поліпшення виробництва безпечного та високоякісного молока на рівні первинного виробництва.
Проект реалізує швейцарська консалтингова компанія SAFOSO за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань - ДСШЕП (SECO).
 

Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн розповідає про видатні досягнення Ізраїлю в секторі сільського господарства та далекоглядну інтеграцію компанії з китайським державним холдингом ChemChina, а також про своє глобальне бачення тих труднощів, з якими стикається галузь на міжнародному рівні

  1. Економіка Ізраїлю займає одне з перших місць у світі. Чим пояснюється така дивовижна життєздатність і успішність національної економіки? Які фактори успіху Ви б могли назвати?

В ізраїльському суспільстві здавна вкорінена низка ключових елементів нашого успіху і стійкості: прагнення до досконалості, освіта та критичне мислення.

Аграрний сектор в Ізраїлі розвинувся зі створених на початковому етапі кібуців (колективних сільськогосподарських громад), засновниками яких були поселенці з дуже високим рівнем освіти. Найбільш ранніми першопрохідцями були освічені, добре підготовлені професіонали з їхніми батьками і сім’ями, які часто були авторитетними ідейними лідерами у своїх громадах. Ці освічені фахівці вирішили повернутися на поля, щоб обробляти землю і, ясна річ, застосовували свої знання та навички критичного мислення в розробці дедалі більш інноваційних способів землеробства. У цьому плідному середовищі народилося чимало нових ідей і концепцій, починаючи з передової системи землеробства, яка, у свою чергу, зумовила розвиток промисловості і в кінцевому підсумку - розвиток «держави-стартапу», яка досягла видатних успіхів у сфері високих технологій.

Протягом перших десятиліть свого існування Ізраїль пережив кілька періодів економічної нестабільності з окремими сплесками високої інфляції, безробіття та інших труднощів. Проте за останні 30-40 років ми користалися перевагами відносної економічної стабільності, досягнутої злагодженими зусиллями уряду, промисловців і професійних спілок.

Ізраїльський уряд розробив програми стримування інфляції, які допускають вільне коливання валютного курсу, що в кінцевому рахунку створює сприятливе середовище для процвітання індустрії. Величезна кількість надзвичайно успішних ізраїльських компаній-стартапів, які виникли й розвинулися протягом останніх 20 років, так само як стабільні успіхи більш зрілих галузей економіки, зокрема сільського господарства, хімічної та фармацевтичної індустрії, з усією очевидністю свідчать про ефективний вплив цього підходу на економічне зростання і стабільність Ізраїлю.

Нещодавно на шельфі Середземного моря були знайдені родовища природного газу; ми очікуємо, що вони стануть ще одним потужним двигуном економічного і технологічного зростання країни

  1. Аграрний сектор, який традиційно зазнає найбільших втрат у великих економіках усього світу, дуже добре почувається в Ізраїлі й навіть експортує технології в інші країни. Як би Ви оцінили можливості, які існують для аграрного сектора в Ізраїлі?

Інноваційні технології являють собою потужний науково-практичний компонент аграрного сектора Ізраїлю. Історично склалося так, що кібуци очолили рух за прихід на землю і в сільське господарство людей з дуже амбітними планами і високим рівнем освіти. Перші члени кібуців вивчали агрономію, хімію та інші пов'язані з сільським господарством науки, а потім застосовували на практиці здобуті знання і навички в зростаючих аграрних регіонах Ізраїлю, впроваджуючи в сільське господарство передові технології. В якості історичного прикладу нагадаю про Аарона Ааронсона, який ще в 1906 році зробив дуже важливе відкриття - знайшов дику пшеницю-двозернянку (Triticum dicoccoides), яку також називають «праматір’ю пшениці».

Ізраїль споконвіку потерпав від нестачі води, тому нам було необхідно знайти креативні рішення цієї проблеми. Національна водопостачальна компанія Ізраїлю Мекорот побудувала потужні національні системи водних шляхів для транспортування води з півночі країни на південь. Відтак, з плином часу компанія переключилася на повторне використання стічних вод, і на сьогоднішній день Ізраїль є світовим лідером у зрошенні сільськогосподарських угідь за рахунок використання оборотної води. Більше того, ізраїльські вчені постійно займають передовій позиції в розробці сучасних опріснювальних та іригаційних технологій, які експортуються по всьому світі й роблять важливий внесок у розвиток сільського господарства та збереження навколишнього середовища у глобальному масштабі.

Ізраїль також досягнув величезних успіхів у хімічних дослідженнях, які в кінцевому підсумку заклали фундамент надзвичайно успішних фармацевтичної та хімічної галузей. Ізраїль добре представлений на світовому ринку в секторах хімічних добрив і засобів захисту рослин, в останньому з яких спеціалізується ADAMA. За 70-річну історію нашої компанії у нас безперервно формувалися незліченні кадри видатних хіміків і талановитих агрономів. Саме вони спільними зусиллями розробляли передові агрохімічні технології, які ми продаємо по всьому світі.

Незважаючи на те, що продукція аграрного сектору становить менше 2% від загального обсягу ізраїльського експорту, якість ізраїльських продуктів сільського господарства дуже висока, як, зрештою, й багатьох інших товарів і послуг, які ми пропонуємо на світовому ринку. Ізраїль воістину не знає собі рівних у передових науково-дослідницьких розробках у галузі хімії та сільського господарства.

  1. Як, на Вашу думку, Ваше виховання вплинуло на стиль Вашого керівництва компанією ADAMA?

Сільське господарство завжди було важливим для мене. Я виріс у сільськогосподарському кібуці і з дитинства ввібрав у себе культуру землеробства. У шкільні роки я був членом бригади, яка вирощувала і збирала бавовну. Ставши дорослим, я поїхав за кордон, де працював і вчився протягом кількох років, але врешті-решт повернувся до Ізраїлю. Повернувшись на батьківщину і обмірковуючи, в якій галузі буду працювати, я відчув сильну духовну спорідненість із компанією ADAMA, зумовлену моїм сільським вихованням. Сільське господарство - це бізнес, пов'язаний з задоволенням базових потреб людини, а отже він робить світ кращим. Мені приносить величезне задоволення той факт, що я маю змогу підтримувати зв’язок зі своїм корінням і водночас – із майбутнім усього світу; змінювати на краще життя мільйонів людей.

Аграрний сектор впливає на життя людей усього світу, і ADAMAє справді глобальною компанією в тому сенсі, що наші клієнти з усього світу відіграють важливу роль у формуванні нашої пропозиції. Ми прагнемо задовольняти потреби фермерів на всіх ринках, а це вимагає від нас бути якомога ближчими до них, постійно пристосовуватися до їхніх потреб. Але вимоги ринку в таких країнах, як Китай, Індія, Бразилія чи Аргентина істотно відрізняються між собою, і з плином часу важливість цих ринків зазнає змін. Скажімо, на сьогоднішній день Бразилія являє собою найбільший ринок у сфері сільського господарства та агрохімікатів, хоча ще десять років тому це було не так. Десять років тому обсяг наших продажів у Китай становив 2 млрд. доларів, а сьогодні він зріс майже до 5 млрд. доларів. В найближчому десятилітті Китай наступатиме Бразилії на п’яти і матиме більший за обсягом ринок засобів захисту рослин, ніж Сполучені Штати. Цілком очевидно, що вітер дме в напрямку Китаю, а відтак головною опорою нашої стратегії ми зробили гасло «З Китаю - вперед». Ми маємо намір стати мостом між Китаєм і рештою світу на ринку засобів захисту рослин.

 

  1. Як Ви згадували раніше, ADAMA- це справді глобальна компанія, але які б ви назвали інші, крім цієї, конкурентні переваги ADAMA?

Сільське господарство – складний і сповнений проблемами бізнес. Ми тісно співпрацюємо з фермерами, агрономами, дистриб'юторами і широкою фермерською спільнотою, вишукуючи способи, як спростити життя фермерів і ведення сільського господарства в цілому. Ми постійно ставимо під сумнів старі конвенційні методи землеробства, намагаючись рухати вперед сільське господарство за допомогою простих, практичних і новаторських рішень у галузі захисту рослин.

Ми дуже ощадлива компанія, і широко співпрацюємо з усіма. Головна цінність компанії – гасло «Зробіть це!», тобто проведіть свої ідеї в життя, з’єднайте між собою різні речі, і зробіть свою ідею реальністю. Наш виконавчий рівень дуже високий, і саме це дає нам конкурентну перевагу.

Вирішальне значення в цьому сенсі має також наш орієнтований на фермера підхід. Ми підтримуємо дуже тісний зв’язок із кінцевими споживачами. Входячи в нові ринки, ми стараємося якомога більше дізнатися про наших клієнтів. Цей підхід ми застосовуємо у глобальному масштабі. Спочатку ми вивчаємо потреби наших клієнтів, а після цього повертаємося в лабораторії і придумуємо нові ідеї, щоб задовольнити їхні потреби. У цьому, зокрема, полягає ключ до нашого успіху в Індії, де наші продавці вирушають у поля, щоб поговорити з фермерами і запропонувати їм рішення, які відповідають їхнім потребам. Це й є ключ до нашого успіху на кожному ринку.

Вступаючи в діалог з нашими клієнтами, ми можемо знаходити унікальні рішення, спеціально пристосовані для задоволення їхніх потреб. Зокрема, ми пропонуємо їм унікальні суміші та формули. Перш ніж думати про нашу продукцію, ми думаємо про те, чого потребують наші клієнти. Це дає нам змогу завойовувати серця та уми наших клієнтів.

  1. Якої Ви думки про тенденцію до більш органічних продуктів харчування і ведення сільського господарства, і про її вплив на Ваш бізнес?

Ми з прихильністю сприймаємо рух до більш безпечних та екологічно чистих продуктів і сільського господарства, і вкладаємо чималі кошти у те, щоб зробити нашу продукцію більш досконалою та безпечнішою в застосуванні. Ми також інвестуємо величезні кошти в те, щоб наш виробничий потенціал і виробничі потужності були більш безпечними, так само, як у зменшення вуглецевого сліду.

На планеті не вистачає продовольства. Роз’яснити напруженість ситуації можна шляхом аналогії, якщо ми порівняємо продовольчу ситуацію з енергетикою. Енергетичні ресурси планети були б вичерпані протягом кількох десятиліть, навіть якби не були винайдені чи відкриті нові типи відновлюваних джерел енергії. На відміну від цього, якби фермери всього світу повністю відмовилися від вирощування зернових культур, запасів продовольства вистачило б не більше, ніж на два-три місяці. Просто задумайтеся про це на хвилину.

Урожайність зернових культур, не оброблених засобами захисту рослин, потенційно знизиться більш ніж на 50%. Для таких базових культур, як соя або бавовна, ця цифра наближається до 70%.

Якщо, маючи лише трьохмісячний запас продовольства, ви перестанете обробляти поля засобами захисту рослин, кінець-кінцем у вас не залишиться достатньо продуктів, щоб прогодувати весь світ. Це простий розрахунок. Втім, у світі завжди зберігатиметься ринок органічних продуктів, і ми це вважаємо це нормальним, але засоби захисту рослин все ж необхідні, і вся галузь повинна робити все від неї залежне, щоб зробити весь ланцюжок виробництва харчових продуктів якомога безпечнішим.

Крім того ми мусимо враховувати інтереси середовища, в якому ми працюємо - заводів, логістичних механізмів тощо. Постійно маючи це на думці, ми в компанії ADAMAмаємо високоякісну програму корпоративної соціальної відповідальності. Тримаючи КСВ в центрі уваги, ми послідовно вдосконалюємо всі аспекти нашої діяльності.

  1. Багато людей не знають різниці між добривами та агрохімікатами. Не могли б Ви, будь ласка, роз’яснити, в чому полягає ця різниця?

Простіше кажучи, добриво – це їжа для рослин. Агрохімікати забезпечують захист рослин під час їх росту приблизно так само, як ліки захищають організм людини від різних хвороб, зберігаючи наше здоров’я. Добрива це їжа, а агрохімікати – це ліки для рослин.

  1. Яке значення для Вашої компанії має американський ринок не лише в економічному, але й у стратегічному відношенні, особливо з урахуванням первинного публічного розміщення акцій, яке готує в майбутньому Ваша компанія?

Ми планували здійснити первинне розміщення акцій у США ще в минулому році, проте ми зрозуміли, що шлях до Китаю не обов'язково пролягає через Нью-Йорк. З цією думкою ми вирішили змінити курс, і на даний момент перебуваємо в процесі злиття нашого бізнесу з китайською публічною компанією Sanonda, яка теж спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин і, у свою чергу, входить до складу одного з наших акціонерів - групи ChemChina. Шляхом злиття з Sanonda ми станемо компанією, акції якої публічно торгуються на китайському фондовому ринку як у китайській валюті, так і в гонконгських доларах, що само по собі дуже унікально. Той факт, що наші акції відкрито торгуватимуться на пожвавленому і ліквідному китайському фондовому ринку, повинен надати нам багато переваг у майбутньому.

США, як ринок, надалі зберігають для нас дуже велике значення. Американський ринок служить чітким орієнтиром для інновацій та інтелектуального лідерства. У всьому світі інновації приводять до успіху або поразки в залежності від того, як вони сприймаються в США. Чимало дослідників, які стоять на передових рубежах науки і найновітніших технологій, приходять до нас із американських університетів. Отже з усіх цих точок зору американський ринок є дуже важливим у нашій сфері діяльності.

Сполучені Штати відомі своїми новаторськими методами в галузі насінництва, зокрема в технологіях виробництва насіння, в агрохімії, виробництві добрив, та інших царинах. Доки США залишатимуться плідним середовищем для різноманітних інновацій, запрошуватимуть до себе людей для навчання, обміну ідеями, роботи, вони в багатьох відношеннях залишатимуться рушійною силою для всього світу завдяки своїй економічній могутності. З цієї точки зору, Сполучені Штати мають життєво важливе значення в багатьох галузях промисловості, зокрема і в нашій галузі.

  1. Не могли б ви розповісти про Ваш професійний шлях до того моменту, коли ви стали Генеральним директором?

Я почав працювати в компанії з 2006 року. У 2014 році я обійняв посаду Генерального директора. До того, як стати Генеральним директором в Adama, я був заступником Генерального директора, відповідальним за інтеграцію між китайським і нашим бізнесом. Компанія ChemChina запросила мене керувати вищестоящою над нами компанією - Китайською національною агрохімічною корпорацією (CNAC), 100% якої контролює її материнська компанія ChemChina. Я працював там приблизно протягом року в Пекіні, керуючи її бізнесом, управляв інтеграційним процесом з ADAMAі разом з тим відповідав за сім інших китайських компаній, акції двох з яких відкрито торгуються в Китаї. Такий підхід сильно відрізняється від того, який ми звикли бачити.

  1. Це повна протилежність тому, що відбувається повсюди.

Так. І в цьому знайшло вираз уміння керівників ChemChina мислити на перспективу.

Це яскравий приклад прагнення керівників китайського бізнесу краще робити свою справу. Вони надзвичайно відкриті до всього нового в бізнесі. Якщо ви можете це зробити – прийдіть і зробіть.

  1. Яким ви бачите майбутнє компанії в середньостроковій перспективі з урахуванням цього нового альянсу і впроваджуваної ним нової структури?

Сьогодні аграрному сектору доводиться боротися з зустрічними вітрами. Ринкові ціни на його продукцію доволі низькі й продовжують поступово знижуватися, валютні курси зазнають глобальних тисків, існує ще ціла низка інших проблем. Аграрний сектор – циклічна за своєю природою галузь. Маючи за собою могутню ChemChina, ми виграємо завдяки її величезній стратегічній і фінансовій підтримці, яка дає змогу розвивати бізнес, впроваджувати інновації та модернізувати виробництво як у глобальному масштабі, так і в Китаї. Головне прагнення і мета компанії ChemChina – стати світовим лідером у галузі хімії та біологічних наук. На шляху до цієї мети ми в компанії ADAMAвідіграємо дуже важливу роль.

Китай – третій за обсягом сільськогосподарський ринок у світі, який продовжує зростати швидкими темпами. В аграрному секторі Китаю відбуваються колосальні інноваційні зміни, і це відкриває перед нами величезні можливості підключення до нових джерел інновації.

Крім того, наші зв’язки з компанією ChemChina слугують для нас трампліном на сильно роздрібнений китайський внутрішній ринок. Китайці перебувають у постійному пошуку інновацій, передових продуктів з усього світу, що перейняти їх у себе. Оскільки ми знаходимося під егідою ChemChina, для нас це цілком природний процес. Крім того, ми зможемо отримувати вигоду від операційних переваг, запропонованих китайським ринком, відкриваючи на місцях торговельні центри, які дозволять нам поставляти фермерам продукцію більш високої якості, швидше й на кращих конкурентних умовах, зробити її більш доступною в усьому світі, а також мати більш різноманітний асортиментний портфель, який дозволятиме нам поставляти як найновітніші, так і базові засоби захисту рослин.

Перед нами відкривається прекрасна можливість увійти в цей величезний ринок, і в кінцевому підсумку зайняти на ньому лідерські позиції. Ми прагнемо завоювати перше місце на цьому ринку, що може вивести нас на позицію світового лідера протягом наступних 10-15 років.

"Аграрний фонд" ставить під загрозу посівну - "Укрцукор". Подальші «інтервенції» ДСБУ «Аграрний фонд України» знищать виробництво цукру в Україні.

Про це йдеться у зверненні Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» до Президента, Прем’єр-міністра та Міністра аграрної політики та продовольства України.

У звернені наголошується, що цукру, виробленого у 2014 та 2015 роках (0,5 млн тонн та 1,4 млн тонн відповідно) повністю вистачає для внутрішнього споживання. При цьому ціни на цукор останні 4 місяці не змінювались, що свідчить про стабільність ринку.

«Тому ситуація на ринку не потребувала втручання державних інституцій, основа мета яких регулювання ціни та пропозиції на ринку. Але ДСБУ "Аграрний фонд України" у вигляді продажу додаткових обсягів цукру за ціною на 20‐30% меншою ринкової вчиняє злочин проти держави. Іншого пояснення даних дій, як "розбазарювання" держрезервів з метою збагачення певних посадових осіб, ми не можемо знайти», — йдеться у зверненні.

НАЦУ додає, що за інформацією народних депутатів України, зокрема Генадія Бобова, у більшості випадків продажі відбуваються взагалі за готівку, без оформлення будь‐яких документів, що свідчить про просте розкрадання державних запасів.

«Звернення до місцевих органів влади та правоохоронних органів не дають результатів: "інтервенція" на день‐два зупиняється, потім у супроводі воєнізованої охорони знову відновлюється. Скоріше за все, "ділки на місцях" вирішили безкарно збагатитися за державний рахунок», — говорить голова асоціації Андрій Дикун.

Нагадаємо, що міністерство аграрної політики та продовольства України протягом 2015‐2016 років неодноразово повідомляло про факти крадіжок значних обсягів цукру зі складів Аграрного фонду та про намагання врегулювати ситуацію, в тому числі із залученням правоохоронних органів.

За словами цукровиків, легальний ринок цукру практично зупинився, адже цукрові заводи не можуть продати цукор за обґрунтованою ціною: «нелегальний» цукор потрапляє на прилавки за ціною, значно меншою від собівартості його виготовлення в Україні та світі.

«Відсутність коштів у цукровиків вже робить нереальною цьогорічну посівну кампанію цукрового буряка. Вона і так мала б бути на межі можливості через прив’язану до долара ціну імпортного насіння, палива та засобів захисту рослин. А зараз про початок посівної не може йти й мовикоштів немає і не буде через підривну діяльність ДСБУ "Аграрний фонд України". І тоді у 2017 році нас чекатиме дефіцит цукру на полицях та завезення неякісного тростинного цукру. З країни експортера цукру, ми перетворимось в нетто-імпортера та втратимо цілу галузь і десятки тисяч робочих місць. В результаті Україна лишиться без власного цукру, власних цукрових заводів на десятиліття. Невже цього добиваються Президент, Уряд та силові органи, закриваючи очі на грабунок держави регіональними злодіями?», — йдеться у зверненні.

16 березня о 13.30 в прес-центрі УНІАН відбудеться прес-конференція за участі Голови правління-генерального директора НАЦУ Андрія Дикуна, Віктора Іванчика, Генерального директора агропромхолдинга «Астарта», Матковського Володимира, співвласника ТОВ «Радехівський цукор», Бобова Геннадія, Генерального директора ТОВ «Панда» та Кейса Хусінги, ТОВ «Кищенці», які розкажуть про справжні махінації «Аграрного фонду» та чим це загрожує цукровій галузі.

Прес-служба "Укрцукор"

MHP S.A. (“МХП” або “Компанія”, LSE тікер: “MHPC”), одна з провідних агропромислових компаній України, яка спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, сьогодні оприлюднила свої аудовані результати за 4-й квартал і за 12 місяців, що закінчилися 31 грудня 2015 р.

 

КЛЮЧОВІ ОПЕРАЦІЙНІ ПОКАЗНИКИ

за 4 кв. 2015 р.                                                                    

·         Обсяг виробництва м'яса птиці виріс на 3% до 145 880 тонн, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (4 кв. 2014 р.: 142 120 тонн), через збільшення обсягу виробництва на Вінницькій птахофабриці.

·         Середня ціна на м'ясо птиці зросла на 25%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склала 29,70 грн. за 1 кг (без ПДВ) (4 кв. 2014 р.: 23,72 грн. за 1 кг, без ПДВ), здебільшого внаслідок девальвації української гривні.

·         Експорт м'яса птиці зменшився на 19% і досяг 31 480 тонн (4 кв. 2014 р.: 38 775 тонн)внаслідок скорочення експортних поставок до країн СНД.

за 12 місяців 2015 р.

·         Обсяг виробництва м'яса птиці зріс на 4% до 566 600 тонн (12 місяців  2014 р.: 546 500 тонн).

·         Середня ціна на м'ясо птиці зросла на 39% і склала 27,77грн. за 1 кг (без ПДВ), порівняно з 19,99 грн. за 1 кг без ПДВ за 12 місяців 2014 р., здебільшого внаслідок девальвації української гривні.

·         Експорт м'яса птиці зменшився на 6% і склав 132 080тонн (12 місяців 2014 р.: 140 920 тон).

·         Внаслідок реконструкції батьківської птахофабрики «Перемога Нова» частка імпортного інкубаційного яйця в грудні 2015 р. зменшилась удвічі, порівняно з січнем 2015 р., і склала 16% від виробничих потреб.

КЛЮЧОВІ ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИ

за 4 кв. 2015 р.                                                                    

·         Виручка склала US$285 млн., що на 17% нижче, ніж за аналогічний період минулого року.

·         Експортна виручка складає US$118 млн., 41% від загальної виручки (4-й кв. 2015 р.: US$168 млн., 49% від загальної виручки).

·         Операційний прибуток склав US$49 млн., зменшившись на 38%; загальна маржа операційного прибутку склала 17%.

·         EBITDAзменшилась з US$102млн. до US$73 млн., EBITDA-маржа впала з 30% до 26%.

·         Чистий збиток за період склав US$89 млн., порівняно зі збитком в US$110 млн. в 4 кв. 2014 р., зокрема US$130 млн. негрошового збитку від курсової різниці (4 кв. 2014 р. US$217 млн.).

 

за 12 місяців 2015 р.

·       Виручка склала US$1 183 млн., що на 14% нижче, ніж у 2014 р.

·       Експортна виручка склала US$524 млн., 44% від загальної виручки (12 місяців 2014 р.: US$580 млн., 42% від загальної виручки).

·       Операційний прибуток склав US$364 млн., зменшившись на 21%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

·       EBITDA скоротилася на 17% до US$459 млн., порівняно з аналогічним періодом минулого рокуEBITDA-маржа склала 39%, порівняно з 40% минулого року.

·       Чистий збиток склав US$126 млн., зокрема US$419 млн. негрошового збитку від курсової різниці.

·       Запропоновані дивіденди у розмірі US$0,7529 за акцію (минулого року – US$0,47 за акцію), що еквівалентно близько US$80 млн. (в минулому році– US$50 млн.), будутьвиплачені в якості проміжних дивідендів за 2016 г. в залежності від очікуваного 16 березня 2016 р. рішення по результатах перевірки, яка проводиться у відповідності до законодавства Люксембургу

 

ФІНАНСОВИЙ ОГЛЯД

(в млн. US$, якщо не вказано інше)

 

4 кв. 2015

 

4 кв. 2014

% *

 

12 м.

2015

 

 12м.

2014

% *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виручка

 

 285

 

 345

-17%

 

1 379

 

1 496

-14%

Прибуток по стандарту IAS 41

 

 (32)

 

(28)

14%

 

  22

 

53

-58%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Валовий прибуток

 

  47

 

 84

-44%

 

  366

 

 501

-27%

Валова маржа

 

16%

 

24%

-8 pps

 

31%

 

36%

-5 pps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Операційний прибуток

 

49

 

79

-38%

 

364

 

 460

-21%

Операційна маржа

 

17%

 

23%

-6 pps

 

31%

 

33%

-2 pps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EBITDA

 

 102

 

 74

38%

 

 555

 

 391

42%

EBITDA-маржа

 

30%

 

18%

12 pps

 

40%

 

26%

14 pps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чистий прибуток до курсової різниці

 

 41

 

106

-61%

 

  293

 

 365

20%

Маржа чистого прибутку до курсової різниці

 

14%

 

31%

-17 pps

 

25%

 

26%

-1 pps

Прибуток/(збиток) від курсової різниці

 

 (130) 

 

(217)

-40%

 

(419) 

 

(778)

-46%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чистий прибуток/(збиток)

 

 (89) 

 

 (110)

-19%

 

(126)

 

 412

-69%

Маржа чистого прибутку/(збитку)

 

-31%

 

-32%

1 pps

 

-11%

 

-30%

19 pps

 

* ppsпроцентні пункти       

Середній офіційний курс за 4 кв.: грн./дол. 22,8491  у 2015 і грн./дол. 14,4336 у 2014 р.                              

Середній офіційний курс за 12 міс.: грн./дол. 21,8290 у 2015 і грн./дол. 11,9095 у 2014 р.                     

 

Коментарі

Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені