Агропром

На початку березня 2016 року в Києві відбувся офіційний старт швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».
У зустрічі взяли участь представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби), Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (Держветфітослужби), Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, асоціацій виробників і переробників молока, а також представники міжнародних організацій і донорів.


Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив, що нині змінюються ролі служб, які займаються інспектуванням якості харчових продуктів: «Ми робимо все можливе для того, аби робота нового контролюючого органу Держпродспоживслужби була максимально прозорою. Крім того, хочу зазначити, що Уряд України минулого тижня зробив ще один крок до євроінтеграції через схвалення Всеохоплюючої стратегії щодо адаптації законодавства в санітарній та фітосанітарній сферах. Ми маємо план адаптації до 2020 р. і будемо його виконувати. У зв’язку з цим, ми вважаємо, що початок швейцарсько-українського проекту технічної допомоги щодо безпечності молока на основі оцінки ризиків відбувається дуже вчасно, а основні компоненти є актуальними». Також Володимир Лапа подякував Уряду Швейцарської Конфедерації за технічну допомогу, яка надається Уряду України.


«Цей проект є невід’ємною складовою «Стратегії швейцарського співробітництва з Україною на 2015-2018 роки», яка включає сталий економічний розвиток як один з ключових напрямків. Сільське господарство і сільськогосподарський експорт є важливими для української економіки. Таким чином, інвестування в посилення безпечності харчових продуктів, зокрема в молочному виробництві, відповідає стратегічній меті щодо зміцнення економічної стійкості малих і середніх підприємств шляхом поліпшення ділового клімату, диверсифікації експорту та інтеграції у міжнародну торгівлю. Ціль проекту, якому ми сьогодні даємо офіційний стартвпровадження сучасної системи контролю за безпечністю молочних продуктів в Україні. Це можна досягти завдяки тісній співпраці державних структур, приватного сектору і негромадських організацій», – зазначив Хольгер Тауш, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні.


Основною передумовою реалізації проекту являється те, що структура молочної галузі та загальний ланцюг постачання і виробництва молочної продукції в Україні сильно фрагментовані та слабкі. 80% загального обсягу сирого молока виробляється малими господарствами, які характеризуються низьким рівнем контролю за показниками якості та безпеки молока. Через низький рівень постачання якісного молока молокопереробні підприємства змушені купувати молоко низької якості, що безпосередньо впливає на якість продуктів та їх конкурентоспроможність на міжнародному ринку.


Манон Шуперс, Директор швейцарської компанія SAFOSO, презентувала три основні компоненти проекту:
• створення інституційних механізмів, які забезпечать використання інтегрованої системи контролю безпечності молочних продуктів Державною ветеринарною та фітосанітарною службою (Держветфітослужба);
• підвищення знань і надання сучасних інструментів для впровадження ефективної системи інспекції безпечності молочних продуктів;
• зміцнення потенціалу приватного сектору у виробництві безпечного молока для споживачів України та за кордоном.
Недостатня відповідність європейським і міжнародним стандартам безпеки харчових продуктівце основна перешкода для виходу України на ринки ЄС. Тому діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної підтримки Держпродспоживслужбі/ Держветфітослужбі, а з іншого боку, на допомогу молокопереробній галузі для поліпшення виробництва безпечного та високоякісного молока на рівні первинного виробництва.
Проект реалізує швейцарська консалтингова компанія SAFOSO за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань - ДСШЕП (SECO).
 

"Аграрний фонд" ставить під загрозу посівну - "Укрцукор". Подальші «інтервенції» ДСБУ «Аграрний фонд України» знищать виробництво цукру в Україні.

Про це йдеться у зверненні Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» до Президента, Прем’єр-міністра та Міністра аграрної політики та продовольства України.

У звернені наголошується, що цукру, виробленого у 2014 та 2015 роках (0,5 млн тонн та 1,4 млн тонн відповідно) повністю вистачає для внутрішнього споживання. При цьому ціни на цукор останні 4 місяці не змінювались, що свідчить про стабільність ринку.

«Тому ситуація на ринку не потребувала втручання державних інституцій, основа мета яких регулювання ціни та пропозиції на ринку. Але ДСБУ "Аграрний фонд України" у вигляді продажу додаткових обсягів цукру за ціною на 20‐30% меншою ринкової вчиняє злочин проти держави. Іншого пояснення даних дій, як "розбазарювання" держрезервів з метою збагачення певних посадових осіб, ми не можемо знайти», — йдеться у зверненні.

НАЦУ додає, що за інформацією народних депутатів України, зокрема Генадія Бобова, у більшості випадків продажі відбуваються взагалі за готівку, без оформлення будь‐яких документів, що свідчить про просте розкрадання державних запасів.

«Звернення до місцевих органів влади та правоохоронних органів не дають результатів: "інтервенція" на день‐два зупиняється, потім у супроводі воєнізованої охорони знову відновлюється. Скоріше за все, "ділки на місцях" вирішили безкарно збагатитися за державний рахунок», — говорить голова асоціації Андрій Дикун.

Нагадаємо, що міністерство аграрної політики та продовольства України протягом 2015‐2016 років неодноразово повідомляло про факти крадіжок значних обсягів цукру зі складів Аграрного фонду та про намагання врегулювати ситуацію, в тому числі із залученням правоохоронних органів.

За словами цукровиків, легальний ринок цукру практично зупинився, адже цукрові заводи не можуть продати цукор за обґрунтованою ціною: «нелегальний» цукор потрапляє на прилавки за ціною, значно меншою від собівартості його виготовлення в Україні та світі.

«Відсутність коштів у цукровиків вже робить нереальною цьогорічну посівну кампанію цукрового буряка. Вона і так мала б бути на межі можливості через прив’язану до долара ціну імпортного насіння, палива та засобів захисту рослин. А зараз про початок посівної не може йти й мовикоштів немає і не буде через підривну діяльність ДСБУ "Аграрний фонд України". І тоді у 2017 році нас чекатиме дефіцит цукру на полицях та завезення неякісного тростинного цукру. З країни експортера цукру, ми перетворимось в нетто-імпортера та втратимо цілу галузь і десятки тисяч робочих місць. В результаті Україна лишиться без власного цукру, власних цукрових заводів на десятиліття. Невже цього добиваються Президент, Уряд та силові органи, закриваючи очі на грабунок держави регіональними злодіями?», — йдеться у зверненні.

16 березня о 13.30 в прес-центрі УНІАН відбудеться прес-конференція за участі Голови правління-генерального директора НАЦУ Андрія Дикуна, Віктора Іванчика, Генерального директора агропромхолдинга «Астарта», Матковського Володимира, співвласника ТОВ «Радехівський цукор», Бобова Геннадія, Генерального директора ТОВ «Панда» та Кейса Хусінги, ТОВ «Кищенці», які розкажуть про справжні махінації «Аграрного фонду» та чим це загрожує цукровій галузі.

Прес-служба "Укрцукор"

MHP S.A. (“МХП” або “Компанія”, LSE тікер: “MHPC”), одна з провідних агропромислових компаній України, яка спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, сьогодні оприлюднила свої аудовані результати за 4-й квартал і за 12 місяців, що закінчилися 31 грудня 2015 р.

 

КЛЮЧОВІ ОПЕРАЦІЙНІ ПОКАЗНИКИ

за 4 кв. 2015 р.                                                                    

·         Обсяг виробництва м'яса птиці виріс на 3% до 145 880 тонн, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (4 кв. 2014 р.: 142 120 тонн), через збільшення обсягу виробництва на Вінницькій птахофабриці.

·         Середня ціна на м'ясо птиці зросла на 25%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склала 29,70 грн. за 1 кг (без ПДВ) (4 кв. 2014 р.: 23,72 грн. за 1 кг, без ПДВ), здебільшого внаслідок девальвації української гривні.

·         Експорт м'яса птиці зменшився на 19% і досяг 31 480 тонн (4 кв. 2014 р.: 38 775 тонн)внаслідок скорочення експортних поставок до країн СНД.

за 12 місяців 2015 р.

·         Обсяг виробництва м'яса птиці зріс на 4% до 566 600 тонн (12 місяців  2014 р.: 546 500 тонн).

·         Середня ціна на м'ясо птиці зросла на 39% і склала 27,77грн. за 1 кг (без ПДВ), порівняно з 19,99 грн. за 1 кг без ПДВ за 12 місяців 2014 р., здебільшого внаслідок девальвації української гривні.

·         Експорт м'яса птиці зменшився на 6% і склав 132 080тонн (12 місяців 2014 р.: 140 920 тон).

·         Внаслідок реконструкції батьківської птахофабрики «Перемога Нова» частка імпортного інкубаційного яйця в грудні 2015 р. зменшилась удвічі, порівняно з січнем 2015 р., і склала 16% від виробничих потреб.

КЛЮЧОВІ ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИ

за 4 кв. 2015 р.                                                                    

·         Виручка склала US$285 млн., що на 17% нижче, ніж за аналогічний період минулого року.

·         Експортна виручка складає US$118 млн., 41% від загальної виручки (4-й кв. 2015 р.: US$168 млн., 49% від загальної виручки).

·         Операційний прибуток склав US$49 млн., зменшившись на 38%; загальна маржа операційного прибутку склала 17%.

·         EBITDAзменшилась з US$102млн. до US$73 млн., EBITDA-маржа впала з 30% до 26%.

·         Чистий збиток за період склав US$89 млн., порівняно зі збитком в US$110 млн. в 4 кв. 2014 р., зокрема US$130 млн. негрошового збитку від курсової різниці (4 кв. 2014 р. US$217 млн.).

 

за 12 місяців 2015 р.

·       Виручка склала US$1 183 млн., що на 14% нижче, ніж у 2014 р.

·       Експортна виручка склала US$524 млн., 44% від загальної виручки (12 місяців 2014 р.: US$580 млн., 42% від загальної виручки).

·       Операційний прибуток склав US$364 млн., зменшившись на 21%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

·       EBITDA скоротилася на 17% до US$459 млн., порівняно з аналогічним періодом минулого рокуEBITDA-маржа склала 39%, порівняно з 40% минулого року.

·       Чистий збиток склав US$126 млн., зокрема US$419 млн. негрошового збитку від курсової різниці.

·       Запропоновані дивіденди у розмірі US$0,7529 за акцію (минулого року – US$0,47 за акцію), що еквівалентно близько US$80 млн. (в минулому році– US$50 млн.), будутьвиплачені в якості проміжних дивідендів за 2016 г. в залежності від очікуваного 16 березня 2016 р. рішення по результатах перевірки, яка проводиться у відповідності до законодавства Люксембургу

 

ФІНАНСОВИЙ ОГЛЯД

(в млн. US$, якщо не вказано інше)

 

4 кв. 2015

 

4 кв. 2014

% *

 

12 м.

2015

 

 12м.

2014

% *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виручка

 

 285

 

 345

-17%

 

1 379

 

1 496

-14%

Прибуток по стандарту IAS 41

 

 (32)

 

(28)

14%

 

  22

 

53

-58%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Валовий прибуток

 

  47

 

 84

-44%

 

  366

 

 501

-27%

Валова маржа

 

16%

 

24%

-8 pps

 

31%

 

36%

-5 pps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Операційний прибуток

 

49

 

79

-38%

 

364

 

 460

-21%

Операційна маржа

 

17%

 

23%

-6 pps

 

31%

 

33%

-2 pps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EBITDA

 

 102

 

 74

38%

 

 555

 

 391

42%

EBITDA-маржа

 

30%

 

18%

12 pps

 

40%

 

26%

14 pps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чистий прибуток до курсової різниці

 

 41

 

106

-61%

 

  293

 

 365

20%

Маржа чистого прибутку до курсової різниці

 

14%

 

31%

-17 pps

 

25%

 

26%

-1 pps

Прибуток/(збиток) від курсової різниці

 

 (130) 

 

(217)

-40%

 

(419) 

 

(778)

-46%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чистий прибуток/(збиток)

 

 (89) 

 

 (110)

-19%

 

(126)

 

 412

-69%

Маржа чистого прибутку/(збитку)

 

-31%

 

-32%

1 pps

 

-11%

 

-30%

19 pps

 

* ppsпроцентні пункти       

Середній офіційний курс за 4 кв.: грн./дол. 22,8491  у 2015 і грн./дол. 14,4336 у 2014 р.                              

Середній офіційний курс за 12 міс.: грн./дол. 21,8290 у 2015 і грн./дол. 11,9095 у 2014 р.                     

23 березняресторан «У лісі», м. Бровари, вул. Драгоманова, 2 (навпроти «Терміналу»), відбудеться конференція "Елеватор 2016".  24 березня — в рамках конференції - екскурсія на ТОВ «Носівське ХПП» (смт Носівка, Чернігівська обл.). 

ПРОГРАМА

8:00–8:50 Реєстрація учасників

8:50–9:00 Відкриття конференціївітальне слово від організаторів

 

9:00–9:30 Ринок зерна й розвиток його інфраструктури

Доповідач: Володимир Клименко, президент Української зернової асоціації

9:30–10:00 Дизайн елеватора. Техніко-технологічні рішення для господарств

різних типів

Доповідач: Ігор Проценко, компанія «Астарта»

10:00–10:20 Автоматизовані склади підлогового зберігання зерна

Доповідач: Максим Корчомний, представник компанії «БОЕЗ Україна»

10:20–10:40 Зерносушарні комплекси Bonfanti. 14 років успішної роботи в

Україні

Доповідач: Джанлука Бонфанті, директор компанії Bonfanti

10:40–11:00 Презентація компанії Silos Cordoba

Доповідач: Педро Флорес Паломарес (Pedro Flores Palomares)

 

11:00–11:20 Перерва на каву

 

11:20–11:40 Позитивний досвід використання в Україні інтелектуальної системи керування процесом сушіння Tornum Intelligient dryer control. Гарантований енергоефективний процес сушіння зернових культур

Доповідач: Віталій Фіцик, головний інженер проектів компанії

«ТОРНУМ»

11:40–12:10 Сучасне апаратурне оформлення енергоощадної теплової обробки за сушіння зернових культур

Доповідач: Олег Підгородецький, компанія «НІБУЛОН»

12:10–12:40 Технології зниження собівартості зернової продукції

Доповідач: Юрій Фаренюк, директор компанії «ТЕФФ»

12:40–13:10 Змішувальна здатність зерна пшениці різних класів для формування товарних партій

Доповідач: Алла Борта, Одеська національна академія харчових технологій

13:10–13:40 Особливості експлуатації телескопічних і фронтальних навантажувачів в сільськогосподарських роботах

Доповідач: Антон Капуста, керівник відділу продажів компанії Cat®

 

13:40–14:30 Перерва на обід

 

14:30–15:00 Досвід проектування та будівництва кооперативного зернового елеватора

Доповідач: Сергій Курдицький, менеджер проекту «Розвиток зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів України»

15:00–15:30 Очищення зерна без травмуваннязапорука успішного зберігання

Доповідач: Леонід Фадєєв, директор компанії «Спецелеватормлинмаш»

15:30–16:00 Швидкобудовані бюджетні зерносушильні комплекси

Доповідач: Дмитро Шкорупеєв, експерт в галузі будівництва та модернізації елеваторів

16:00–16:30 Доробка зерна в господарствішлях оптимізації роботи з термінальним елеватором. Модульні рішення для господарств

Доповідач: Олексій Харсун, експерт ринку

 

16:30 Фуршет

Компанія «Данон» запустила потужне виробництво дитячого молочного харчування «Тьома» в Україні.

 

16 лютого 2016 року відбулось урочисте відкриття нового спеціалізованого виробництва дитячої молочної продукції «Тьома». Виробництво автономно функціонує на території Кременчуцького міськмолокозаводу, де зосереджено 55% потужності виробництва компанії групи «Данон» в Україні.

«Завдяки інвестиціям в 200 000 000 гривень, ми запустили найсучасніше виробництво дитячої молочної продукції в Україні. Потужності виробництва дозволяють випускати близько 700 тон готовго продукту на місяць, а це понад 5 млн. упакувань молочної продукції для дітей раннього віку. Використання найкращої української сировини, сучасного обладнання та досвіду  міжнародної команди технологів та нутріціоністів дозволяє нам виробляти продукт, що відповідає найвищим міжнародним стандартам «Данон» для дитячого харчування тут, в Кременчуці.»— Тарас Пилипець, Індустріальний директор «Данон» в Україні.

Виробництво, вже добре знаного українським споживачам, продукту «Тьома» побудовано з дотриманням вимог не лише українського законодавства, а й високих міжнародних санітарних та технічних норм групи «Данон». Сировина та упаковка пройшли тестування в європейській лабораторії «Eurofins», що вважається однією з провідних світових лабораторій.

Відкриття нового виробництва відвідав пан Ніколя Перен,Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні: «В руслі економічного співробітництва наша роль – сприяти інтересам французького бізнесу в Україні. І цей захід ми відвідуємо з особливою гордістю, адже це важлива подія для компанії французької групи «Данон» — лідера  молокопереробної сфери. Вважаємо, що для України,  це інвестиція в майбутнє галузі.»

 

Синю стрічку перед дверима нового виробництва символічно розрізав 3-річний Тьома, син працівниці компанії «Данон». На церемонії відкриття відбулась дегустація продукції «Тьома» для малюків співробітників, адже серед робітників більшість є молодими батьками.

На виробництві встановлено обладнання від  провідних світових виробників: «Tetra Pak» (Швеція) та «Arcil» (Франція). Воно скомпоновано у закритий тип виробництва,  що відповідає міжнародним стандартам «Данон».

Малецький Віталій Олексійович, Міський голова м. Кременчук:: “У той час, коли більшість підприємств реорганізовуються або скорочують штат працівників, Данон розширює виробництво, дотримуючись високих європейських стандартів та надає нові робочі місця, що слугує зразковим прикладом ведення бізнесу для українських компаній.”

Для виготовлення продукції використовується молоко екстра класу, воно виробляється в спеціальних сировинних зонах, що внесені до відповідних реєстрів, і мають сертифікацію на виробництво молока для дитячого молочного харчування.

До молока додаються спеціальні фруктові суміші. Вони постачаються підприємством «Аграна Фрут Україна». Завдяки сучасним технологіям,  з сумішей виключаються алергени, та при цьому максимально зберігається натуральна користь фруктів та ягід.

Особливість збалансованої формули та споживчих характеристик продукції досягається за рахунок високоякісних мікробіологічних заквасок від найкращих європейських виробників. Вони забезпечать високу біологічну цінність молочних продуктів. Для продукції «Тьома» використовується оптимальний мікс  заквасок, сформований на основі вимог експертів в дитячому харчуванні компанії «Данон», що спеціалізується на продукції для дітей раннього віку.

 

Завдяки продуктам та обладнанню найвищої якості, компанія групи «Данон» виробляє здоровий та якісний український продукт для дітей, який протягом всього терміну зберігання утримує свої корисні властивості, а за своїми смаками задовольнить кожного маленького гурмана.

 

Коментарі

Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...
Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені