Агропром

Жовтень цього року відзначився цілою низкою інформаційних заходів, що були присвячені питанням органічного споживання та виробництва. Так, на початку жовтня цього року в 15 регіонах України ВЕГО Мама-86 за підтримки Шведського товариства охорони природиШведського товариства охорони природи та у співпраці з іншими партнерськими організаціями, провела потужну інформаційно-просвітницьку компанію в рамках Тижня екологічного споживача 2016 «Живи органічно!», що включала різноманітні конкурси для школярів та студентів, флешмоби, круглі столи, семінари та майстер класи, присвячені популяризації органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування, серед сімей з дітьми та інших пріоритетних цільових груп, а також серед фермерів, що потенційно могли б перейти на безпечний для природи та здоров’я спосіб вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції.

Логічним продовженням вищезазначеної активності став прес-тур для журналістів України.

12 жовтня 2016 року Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL) в рамках проекту "Розвиток органічного ринку в Україні" (2012-2016)* та Полтавська міська екологічна громадська організація «Мама-86-Полтава» провели для представників ЗМІ прес-тур до виробників органічної продукції Полтавської області. Учасниками заходу стали 23 журналісти з різних областей України.

На прес-конференції, що проходила в урочистому Залі засідань Полтавської державної аграрної академії (ПДАА), учасників привітав Писаренко Павло Вікторович, доктор сільськогосподарських наук, професорперший проректор. Він зауважив, що ПДАА має неабиякий досвід у наукових та практичних розробках, що стосуються органічного сільського господарства: на базі агрономічного факультету академії відкрито новий магістерський курс «Еколого-економічне рослинництво», в рамках якого студенти мають змогу проходити міжнародну практику на провідних органічних підприємствах Європи, а в 2010 році спільно з  ПП Агроекологія був відкритий перший в Україні Центр органічного землеробства «ПОЛТАВА-ОРГАНІК», метою діяльності якого стало створення інноваційної системи виробництва, переробки та формування культури споживання екологічно безпечної продукції. Наразі такі Центри функціонують в 7 регіонах України і мають чітку орієнтацію на регіональні особливості ведення органічного сільського господарства.

Прокопенко Роман Миколайович, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністраціїначальник управління розвитку сільських територій та кадрової політики, розповів журналістам про Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. До основних пріоритетних  напрямків Програми включено також і розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування, на підтримку якого виділено 6,5 млн. грн. Програмою передбачено компенсацію в розмірі 100% понесених витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) та отриманням сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, в тому числі у перехідний період, незалежно від видів сільськогосподарської діяльності та видів продуктів переробки. Також органічні виробники мають змогу отримати компенсацію понесених витрат у зв’язку із постачанням дитячим дошкільним, шкільним, медичним та соціальним закладам області органічної продукції на умовах державних закупівель. В Програмі мають право брати участь як юридичні особи, так і фізичні особи підприємці, що зареєстровані в Полтавській області. Найближчим часом будуть розглянуті перші заявки на компенсацію витрат на сертифікацію, що надійшли від органічних виробників Полтавщини. Наразі такі програми підтримки органічних виробників діють ще в двох областях: Львівській та Житомирській.

Білик Руслан, координатор молочного напрямку проекту, «Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL), детально розповів про діяльність Fibl в Україні, зокрема про проект "Розвиток органічного ринку в Україні". Даний Проект фінансується Швейцарською Конфедерацією через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у співпраці з основними учасниками сектору в Україні та Міністерством аграрної політики та продовольства України. Головною метою проекту є стимулювання зростання малих та середніх підприємств українського органічного харчового сектору через розвиток органічних та регіональних виробничо-збутових харчових ланцюгів. Руслан Білик зауважив, що наразі Україна є основним постачальником органічного зерна в Європу і необхідно докласти чимало зусиль з боку усіх гравців органічного ринку для розвитку переробки та виготовлення готових харчових продуктів як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринків. Гарним прикладом такого розвитку є молочна галузь, де на сьогодні є 10 сертифікованих органічних ферм і 5 переробників. Так, наприклад, фірма Рудь запустила виробництво органічного морозива, що користується неабияким  попитом серед споживачів України і має всі шанси для виходу на зовнішні ринки, адже підприємство має євро номер, який дозволяє займатися експортом. Наразі в Україні понад 250 сертифікованих органічних виробників. Перспективними експерт вважає органічні сімейні ферми, що функціонують в межах окремих регіонів и спеціалізуються на виробництві локальних продуктів, як, наприклад, торгова марка «Смак українських Карпат».

Руслан Білик відмічає, що важливим фактором розвитку органічної галузі є технічна підтримка, що надає Fibl в рамках своїх проектів, зокрема на сьогодні розроблені технологічні карти для органічних зернових культур чи органічного молочного господарства. Яскравим прикладом плідної роботи в рамках проекту стало заснування та вдале функціонування першого сертифікаційного органу в Україні ТОВ «Органік стандарт», який проводить сертифікацію органічних виробників як в Україні, так і далеко за її межами.

Траверсе Галина Михайлівна, доктор медичних наук, педіатр, директор ПМЕГО Мама-86-Полтава, звернула увагу журналістів на зростаючу кількість екологічно залежних хвороб серед дитячого населення, зокрема хвороби підшлункової та щитовидної залоз, онкологічні захворювання. Це є наслідком впливу еко-токсикантів, які діти споживають разом з харчовими продуктами. Відмічається, наприклад, що сьогодні на цукровий діабет починають хворіти діти віком від 2 до 4 років, що свідчить про «омолодження» хвороби. Здоров’я дитину напряму пов’язано з харчуванням: відомо, що органічні продукти мають більшу біологічну поживну цінність, ніж звичайні, та не мають у своєму складі хімічних домішок.

Наприкінці прес-конференції виступив Сафонов Микола Сергійович, директор ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД», що є компанією переробником органічної продукції в Полтавській області. В 2013 році ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД»ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД» одержала сертифікат виробника органічної продукціїсертифікат виробника органічної продукції і наразі є єдиним виробником органічних пластівців в Україні. Компанія випускає під ТМ «Козуб Продукт органік»  вівсяні вівсянігречанігречаніпшоніпшоні органічні суміші пластівцівсуміші пластівців, органічні крупи, найрізноманітніші органічні пластівцізроблені по різних технологіяхорганічне борошно вівсянегречанегречанецельнозернове пшеничне, а також органічне вівсяне толокно. році ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД»ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД» щорічно представляє нашу країну на найбільшій і популярній виставці органічної продукції в світі - BIOFACHвиставці органічної продукції в світі - BIOFACH. Сьогодні компанія експортує свої органічні платівці в Румунію, Нідерланди і ОАЕ. Компанія реалізує органічні пластівці через мережу дистриб’юторів, яких наразі 20, а також через власний інтернет магазин. Микола Сафонов зауважив, що різниця в ціні між звичайними пластівцями і органічними ТМ «Козуб Продукт органік» складає 30-50%, при цьому виробник не виділяє органічні пластівці в окрему товарну групу і розміщає її на полицях зі звичайними пластівцями. На думку Миколи Сафонова, ефективність продаж залежить не від розкладки товару, а від обізнаності продавця і бажання споживача купити саме органічне. Наприкінці прес-конференції Микола Сафонов запропонував скуштувати дома органічну продукцію ТМ «Козуб Продукт органік» і пригостив кожного учасника «органічним пакетом» з пластівцями і пшоном.

Після прес-конференції журналісти мали змогу відвідати Центр органічного землеробства «ПОЛТАВА-ОРГАНІК» і поспілкуватися зі спікерами під час кави.

Наступним пунктом прес-туру стало відвідання ПП «Агроекологія» (с. Михайлики, Шишацький р-н). Учасників прес-туру зустрів на полях власного господарства Семен Свиридонович Антонець, засновник ПП «Агроекологія» Герой Соціалістичної Праці, Герой України.

ПП «Агроекологія» веде своє господарювання на площі 8 тис. га. Ценайбільше в Україні підприємство, яке працює виключно за технологіями органічного землеробства. Понад 30 років тому тут повністю відмовилися від застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, що дозволяє отримувати високоякісну екологічно чисту продукцію. ПП «Агроекологія» має відповідний сертифікат як виробник органічної продукції рослинництва, відповідно до стандарту, рівнозначному Постановам Ради (ЄС).834/2007 та 889/2008.

Нинішній директор ПП «Агро-екологія» Гліб Лук’яненко (онук і послідовник ідей Семена Антонця) провів екскурсію на переробний цех, де виробляють органічні крупи та борошно кількох видів.  Для того, щоб переробка була якісною, закуплено різноманітне обладнання - два млини, обладнання для переробки зерна на крупу, для виробництва рослинного масла, для упаковки готової продукції. Замовити весь асортимент можна прямо на підприємстві або через сайт ПП Агроекологія, продукція підприємства також представлена в київських магазинах, що спеціалізуються на продажу сертифікованих органічних продуктів

Підприємство має розвинуте рослинництво і високопродуктивне молочне стадо. На полях «Агроекології» отримують високі урожаї озимої пшениці, гречки, вівса, ячменю, соняшнику, кукурудзи, із зерна яких виробляють крупи та борошно. Тваринництво повністю забезпечене екологічно чистими кормами власного виробництва. Підприємство сертифіковане як виробник молока для дитячого харчування - його закуповують зокрема для виробництва дитячого харчування ТМ «Агуша», а також атестоване як племінний завод з розведення української червоно-рябої молочної породи ВРХ. Загалом у господарстві утримують близько шести тисяч голів великої рогатої худоби, з яких 1 800 — дійні корови. До речі, учасники прес-туру мали змогу відвідати молочну ферму, одну з п’яти, де власно очі побачили  молочну худобу червоно-рябої української породи і м'ясну червону абердин-ангуську худобу

Під час прес-конференції, що проходила на базі Міжнародного центру органічного землеробства ПП Агроекологія, Гліб Лук’яненко ознайомив журналістів з основними етапами розвитку підприємства, його виробничими потужностями і  експортним потенціалом. В першу чергу, на екпорт іде зерно, яке охоче купують за кордоном, зокрема в Швейцарії. Окремо слід відзначити соціальну відповідальність ПП Агроекологія: підприємство фінансово підтримую місцеву школу та сільську громаду.

Наприкінці учасники прес-туру мали змогу скуштувати органічний обід, особливою стравою якого стали органічні стейки, що приготував досвідчений повар мережі магазинів Good Wine. До речі органічну яловичину закуповує великими партіями Good Wine, представниця якої розповіла про плідну співпрацю з ПП Агроекологія та смакові та корисні особливості органічного м’яса.

Наступна зустріч учасників прес-туру з органічним виробником відбулася в м. Миргород, де знаходиться офіс ТОВ «Кварк». Василь Михайлович Лобань, колишній льотчик, голова миргородського «Ротарі-клубу», громадський діяч, підприємець, почав займатися органічним сільським господарством не дуже давно. Починаючи з 2008 р. ТОВ «Кварк» є дійсним членом Федерації органічного руху України і має відповідні сертифікати з виробництва та переробки органічної с/г продукції.

Господарство ТОВ „Кварк” розташоване на території с. Худоліївка Семенівського  району Полтавської області.               Спеціалізація підприємствавиробництво органічних зернових і технічних культур  та переробка їх на крупи (пшенична, кукурудзяна, ячна, перлова, гречана, вівсяна, пшоно) на власних потужностях. Наразі підприємство має 600 га органічних полей, на яких вирощують поряд з традиційними органічними культурами (пшениця, овес, жито, ячмінь, гречка, просо, кукурудза, сорго, соняшник, соя) і такі культури, що не цікавлять крупних органічних виробників - льон, соя, коріандр, нут. Продукцію ТОВ «Кварк» охоче купують як на внутрішньому ринку такі торгові марки як Екород, Жменька, Козуб, так і закордонні партнери. До речі, Василь Михайлович подав заявку на участь у Регіональній Програмі щодо компенсації витрат на сертифікацію – тож сподіваємося, що всі отримають свій результат: посадовці зможуть запустити на практиці Програму, а виробникиотримати довгоочікувану підтримку.

ТОВ «Кварк» постійно приймає посильну участь у житті територіальної громади с. Худоліївка (фінансова та продуктова підтримка соціальних об’єктів села) та надає можливість придбання екологічно чистої с/г продукції за пільговою ціною жителям села. Також ТОВ «Кварк» являється базою для проходження виробничої та наукової практики студентами та аспірантами ВУЗів, технікумів, коледжів с/г напрямку.

Тож наприкінці прес-туру учасники вже мали чітке уявлення, що таке органічний продукт і які його перспективи в Україні та закордоном. Попит на екологічно чисті продукти, який з роками зростає, незважаючи навіть на кризу, мотивує все більше с/г виробників переводити свої потужності якщо не повністю, то хоча б частково на засади органічного сільського господарства. Досвід полтавських експертів та органічних виробників показав, що органічне сільське господарство не просто дань моді, а дійсний рушій сталого виробництва і запорука здоров’я нації. При вдалому поєднанні державної підтримки органічного сектора і «органічного натхнення» сільськогосподарських виробників Україна має всі шанси стати передовим виробником органічних продуктів в Європі і створити додаткові конкурентні переваги для вітчизняного аграрного сектора.

                                                                                                                    

Перевалка зернових вантажів в морських портах України в січні-вересні 2016 року виросла у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 5,1% - до 26,794 млн т, в той час як перевалка руди, навпаки, скоротилася на 18,9% - до 26,047 млн т. Про це свідчать уточнені дані ДП «Адміністрація морських портів України».

У звітний період зростання перевалки зернових, перевезення контейнерів, експорту рослинної олії та імпорту нафти в морських портах України дали змогу уповільнити падіння переробки вантажів, що спостерігалося в першому півріччі 2016 року, коли воно досягло 12%.

Зокрема, переробка рослинної  олії збільшилася на 18,5% - до 3,212 млн т, перевалка нафти зросла на 91,2% - до 0,34 млн т. Контейнерообіг збільшився на 24,7% - до 6,029 млн т.

Загалом вантажообіг морських портів України, за уточненими даними АМПУ, в січні-вересні 2016 року скоротився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 9,5% - до 96,717 млн ​​т. У 2015 році морські порти скоротили вантажообіг в порівнянні з 2014 роком на 0,1% - до 144,646 млн т.

Національний день свиноферми–2016, який відбувся 4 жовтня в Ірпіні (Київщина), став майданчиком, де свинарі змогли зустрітися з колегами, обговорити «болючі» проблеми галузі, почути відповіді влади на свої запитання та перейняти знання та досвід. Цьогоріч подію відвідали більше 200 учасників. Організаторами Національного Дня свиноферми виступили Асоціація свинарів України й Агроконсалтингова компанія «Дикун».

Після офіційного відкриття заходу розпочався Круглий стіл «Держава і бізнес: співпраця чи протистояння?», який об’єднав найактуальніші питання свинарської галузі. Окрім оподаткування, свинарство стикається й з низкою інших проблем: АЧС  і її наслідки для країни, законодавчі зрушення для спрощення роботи свиногосподарств, рейдерські захоплення господарствДо обговорення долучився й Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Пан Міністр відзначив важливість схожих заходів, коли між представниками бізнесу і держави існує діалог: «Нам потрібно бути постійно в дискусії. Дуже радий, що ця дискусія є і буду сподіватися, що наші можливості, в тому числі для свинарства, будуть розширюватися».

За словами національного експерта ФАО Віталія Башинського, сьогодні у ситуації з поширення африканської чуми свиней в країні маємо негативний факторніхто не готовий прогнозувати, де з’явиться наступний спалах.

«Сьогодні в умовах коли різноманітні хвороби тварин насуваються і з боку ЄС,  і північного сусіда, ми бачимо, що це проблеми не лише України а й світу. Але, якщо  ми не навчимося в цих умовах, залишимося без тваринництва.

Тому, треба розуміти, що АЧС можна подолати лише спільно, кожен у своєму секторі має докласти максимум зусиль.  Рівень загрози щодо потрапляння чуми у присадибні й промислові господарстваабсолютно різний. Найбільший позитив у тому, що останні максимально дотримуються правил біобезпеки і не допускають заносу будь-яких патогенів у своє господарство», — наголосив він.

Зі свого боку, очільник аграрного відомства Тарас Кутовий зазначив, що «Це питання уже підготовлено і винесено на РНБО».

«Дуже важливо сьогодні, щоб ті ідеї, які сьогодні пропонуються Держпродспоживслужбою і Міністерством були обговорені. І щоб ті рішення, які були прийняті, мали позитивне рішення й наслідки», — зазначив він.
Сьогодні криміногенна ситуація в Україні погіршується, а відтак зростає відсоток рейдерських захоплень агропідприємств. Про причини та наслідки розповів Микола Чемезов, старший юрист Юридичної фірми «ОМП»:

«Політичні «ігри» в дерегуляцію мають свої наслідки. Наприклад, Міністерство юстиції спрощує порядок реєстрації: не потрібно печатки, можна нотаріально не засвідчувати статут і т.д. На перший поглядце позитивні зміни, але у вмілих руках ці «подаруночки» стають бомбою вповільненої дії. Тобто, такі прогалини в законодавстві, недалекоглядні рішення про дерегуляцію стають джерелом проблем для тих господарств, які хочуть нормально працювати», — наголосив експерт.

Щоб не стати жертвою рейдерів треба дотримуватися ключових рекомендацій, якими поділився пан Чемезов:
  1. Не брати важливі статутні документ з Інтернету. Крарще проконсультуватися із юрисконсультом чи експертами;
  2. Продумати ефективну модель управління. Щоб усі рішення і навантаження не були зосереджені на одній особі;
  3. Забезпечити публічність і прозорість статуту.
Окрім обговорення нагальних проблем галузі, учасники Національного Дня свиноферми змогли ознайомитися з роботою двох українських свиногосподарств — ТОВ «Дан-Фарм Україна» та ТОВ «Селекційний центр свинарства».
 
«Навчальна» програма заходу передбачала також виступи експертів, зокрема американського фахівця Боба Бокми, який завітав в Україну на запрошення Асоціації свинарів, з метою допомогти українським виробникам свинини визначити рівень захищеності господарств в умовах АЧС.
 
«Надзвичайно радий, що випала можливість взяти участь у такій поді. Добре, коли представники галузі об’єднуються, а коли ще й обговорюють важливі питанняце означає, що галузь розвивається», — зазначив експерт.
 
У своєму виступі, пан Бокма звертав увагу українських свинарів на можливість удосконалення  системи біобезпеки, що в сучасних епізоотичних умовах —  запорука існування бізнесу.
 
«Я поділився кількома найкращими і найгіршими практиками таких аспектів біобезпеки, як транспорт, рампи для відвантаження/завантаження тварин, поділ території господарства та виробничих приму щеня на чисті та брудні зони, харчування персоналу, дезінфекція ферми та робота з працівниками і місцевим населенням для покращення обізнаності щодо АЧС.
 
Маю надію, що це змусило учасників семінару замислитися над тим, наскільки їхня система біобезпеки близька до найвищих стандартів. Для детальнішого аналізу можна буде використовувати розроблений нами опитувальник з біобезпеки, який після остаточних корективів з’явиться у загальному доступі», — підсумував пан Бокма.
 
Президент Асоціації свинарів України розкрив тему, яка цікавить всіх свинарівяк рахувати собівартість виробництва свинини?

Завершилася подія розіграшем цінних призів від партнерів Національного Дня свиноферми.

22-23 вересня на полях групи компаній «ТАК», що на Тетіївщині, пройшли запеклі випробування техніки в, без перебільшення, суворих умовах! «Битва Титанів 2016» зібрала понад 1500 учасників та 70 компаній партнерів.
Понад 100 одиниць техніки представлено в дії! 5 постійно діючих демонстраційних майданчиків: І зонаплуги та глибокорозпушувачі; ІІ зонасівалки; ІІІ зонаобприскувачі та розкидачі; ІV зонаборони та культиватори; V зонакомбайни, жатки, бункери та зерновози.
Не обійшлось і без рекордів: в рамках практичної демонстрації було представлено найбільший в України тринадцятикорпусний плуг, виробництва КУН-Україна. Рекорд офіційно зафіксовано та внесено до єдиного реєстру рекордів України.
Окремої уваги потребує національний британський стенд, в рамках якого учасники ознайомились з сільськогосподарською технікою, ЗЗР, добривами, каталогом британських сільськогосподарських компаній, а також відвідали майстер-клас «Особливості внесення засобів захисту рослин зі спеціальними розпилювачами британського виробництва  компанії HYPRO на базі самохідного оприскувача Househam Sprayer», який провів спеціаліст з технологій застосування засобів захисту рослин Степан Деркач, ТОВ «Сингента».
Також, в рамках національного британського павільйону представлене унікальне шоу телескопічних навантажувачів JCB Loadall 541-70 Agri. Кожен учасник виставки перевірив свої навики управління та взяти участь у розіграші призів. Крім ознайомлення з продукцією та технікою провідних британських компаній, усі відвідувачі дегустували ексклюзивні чайні бленди компанії Ahmad Tea.
Вперше, участь у «Битві Титанів» прийняв державний концерн "УкрОборонПром"! Найсучасніші безпілотні авіаційні систем вітчизняного виробництва, що обладнанні електронними системами з підвищення ефективності обробки землі та вирощування врожаю кружляли над полями «ТАК-Агро» демонструючи усі переваги експлуатації. Продемонстровано технічні характеристики та можливості безпілотників «Observer-S» та «Кречет», «Беркут», «Келеп», «Raven» та безпілотного авіаційного комплексу БпАК-МП-1!
Вразила своїми масштабами демонстраційна зона Автомобільних партнерів. Цьогоріч, на полях «Битви Титанів» були представлені Mercedes-Benz, Toyota, Mitsubishi, Volvo, Renault, VW, Suzuki, SsangYong, УАЗ, ГАЗ, Chevrolet, IVECO. Відвідувачі не просто оглянули автоекспозицію, а особисто протестували усі моделі на щойно зораному полі!
Організаторами заходу виступили Всеукраїнська Аграрна Рада, група компаній Dykun і група компаній «ТАК», за підтримки Асоціації свинарів України, Асоціації виробників молока, НАЦУ «Укрцукор» та Посольства Великої Британії в Україні.

22 вересня 2016 року у Києві відбулася VII Міжнародна конференція «Ефективне управління агрокомпаніями», організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та агенцією AgriEvent спільно з Лейбніц Інститутом аграрного розвитку країн з перехідною економікою (IAMO). Головною метою заходу стало обговорення ключових аспектів, стратегічних рішень і проблем управління аграрним бізнесом в широкому колі представників сектору. У роботі конференції взяли участь біля 300 представників провідних аграрних компаній з України, країн СНД та Європи, міжнародних організацій та наукових установ.

 

Бізнес-день 22 вересня складався з чотирьох пленарних сесій. Про особливості цьогорічної конференції розповів генеральний директор асоціації  «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький: «Сьогодні найважливішим завданням українського аграрного бізнесу є готовність самостійно очолювати процес швидкого впровадження реформ та зміцнення бренду українського АПК. Цього року на конференції всьоме збираються лідери галузі для того, щоб оцінити успіхи за попередній рік, а також визначити цілі та пріоритети на майбутнє. Наша ключова цільпідвищувати ефективність діяльності великих агрокомпаній. Щороку ми збираємо світових експертів, які є визнаними фахівцями в даній тематиці, та надаємо платформу для дискусії між представниками світового агробізнесу. З роками дискусія звелася до обговорення 5 основних факторів, які впливають на вибір стратегії управління агробізнесом: це державна політика, фінанси, технології, менеджмент і суспільство. Всі вони є однаково важливими, і тому ми побудували цьогорічну програму заходу навколо цих елементів».

 

Перша сесія «Стратегія управління агробізнесом: від підприємства до держави» охоплювала теми інноваційних рішень з управління в аграрному бізнесі. Про досвід становленні Бразилії як успішної аграрної держави розповів Густаво Дженкейра, президент Бразильського сільськогосподарського товариства. З 1950 р. Бразилія перетворилася з найбільшого імпортера в найбільшого експортера їжі у світі, стала світовим експортером протеїну (яловичини, птиці і свинини) та стала енергетично самодостатньою. За останній 21 рік загальне сільськогосподарське виробництво країни зросло на 162%, а зерновихна 234%. «Бразилія дає можливість великому і малому агробізнесу виробляти найбільшу кількість продукції для внутрішнього споживання та експорту. Для того, щоб досягти успіху в сільському господарстві, нам довелося чітко врегулювати систему відношень між державою і приватними компаніями. Ми встановили чіткі рамки і правила фінансування, налагодили інфраструктуру та співпрацю з міжнародними ринками. Україна має хороший потенціал, оскільки цьому сприяють природні особливості та вигідне географічне розташування. Якщо правильно організувати роботу та розробити стратегію, можна досягти успіху в аграрному секторі», - розповів Густаво Дженкейра.

На другій сесії «Фінансова ефективність та її передумови» обговорювалися фінансові інструменти та джерела фінансування  агробізнесуОлександр Артюшин, віце-президент Swiss Re Corporate Solutions розповів про те, як управляти ризиками в ланцюгах постачання с.-г. продукції: «Виробник сільськогосподарської продукції постійно стикається з ризиками. Неврожай або серйозне зниження якості аграрної продукції впливають на весь ланцюжок постачання сільськогосподарської продукції. Існує багато способів як ефективно впоратися з ризиками і перетворити їх у можливості. Наприклад, використовувати на регулярній основі хеджування цінових і валютних ризиків. Дуже перспективними можуть бути нові банківські продукти для аграріїв, що передбачають зниження відсоткової ставки в разі неврожаю. Використання ризиків для стимулювання розвитку бізнесу також один з можливих підходів до вирішення проблем».

Під час третьої сесії «Лідерство і менеджмент»  учасники дізналися про те, як компаніям залишатися успішними під час кризи, зокрема  Наталія Хвостова, директор з персоналу та комунікацій в компанії «Кернел», розповіла про інструменти реалізації стратегії компанії завдяки ефективної системи управління. «Перехід від мікроменеджменту до стратегічного системного менеджменту стимулює прогрес і розвиток. Тому для його здійснення ми запровадили Систему управління ефективністю, що ґрунтується на принципах постійного удосконалення. Цілі та завдання системи передбачають переведення стратегії на операційний рівень, узгодженість цілей компанії на всіх рівнях, перехід з реактивної системи управління в проактивний, розвиток внутрішнього підприємництва, залучення персоналу в реалізацію стратегії і процеси внутрішньої ефективності, підвищення результативності, професіоналізму і формування правильної моделі поведінки персоналу, формування і просування когорти мислячих, прогресивних управлінців на всіх рівнях, здатних розвиватися далі. Крім того, надзвичайно важливим для побудови стратегічного системного менеджменту є формування оперативного кадрового резерву, а також виявлення співробітників HiPo (high potential emploees), їх розвиток і просування».

Під час четвертої сесії «Управління земельним банком та ринок землі» мова йшла про побудову ефективного управління земельним банком без ринку землі та найкращі практики управління великим земельним банком.Артем Бєлєнков, директор Smart Farming, розповів про приклад запровадження комплексних систем управління земельним банком у ПАТ «Миронівський хлібопродукт». За його словами сьогодні в Україні склалася унікальна і складна система земельних відношень, при якій від правильного управління землею залежить успішність діяльності будь-якого агрохолдингу. «Якщо ми говоримо про забезпечення довгострокового стійкого зростання компанії, система управління земельним банком повинна лежати на самому нижньому рівні - в «архітектурі» управління підприємством. Вона повинна бути його фундаментом. Проаналізувавши статистику всіх наших проектів, ми дійшли таких висновків: 5% земельного банку щорічно втрачають через неефективну систему управління; 5% - середнє завищення реальних площ полів і земельних ділянок в обліку; 10% фактичної виплати орендної плати йде не за призначенням; 25% земельних активів перебуває у зоні ризику їх втрати», - зазначив Артем Бєлєнков.

Під час останньої «земельної» сесії також пройшло опитування аудиторії з питань регулювання та функціонування ринку землі та відбулася панельна дискусія, в якій взяли участь аграрні виробники, іноземні аграрні економісти, юристи, представники ресурсних компаній, народні депутати та представники Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені