Агропром

17-18 листопада 2016 року відбулася перша міжнародна конференція, присвячена ризик-орієнтованій системі контролю за безпечністю молока і молочних продуктів. Організатор конференціїшвейцарсько-український проект з безпечності молока за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Держпродспоживслужби.

Усього конференцію відвідали 126 учасників: представники Держпродспоживслужби (центрального рівня і обласних управлінь), Мінагропроду, асоціацій виробників і переробників молока, міжнародних проектів і організацій, а також молокопереробні підприємства-партнери проекту. Серед спікерів конференції були міжнародні експерти з якості й безпечності молока.

Під час конференції розглядалися питання розвитку молочного бізнесу в Україні, вимоги нового харчового законодавства України, ризик-орієнтоване інспектування, виробництво органічного молока в Україні, найкращі практики під час виробництва і переробки молока тощо.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив на важливості діяльності проекту: «Швейцарсько-український проект комплексно охоплює виклики і проблеми молочної галузі України: удосконалює законодавство молочного сектору, проводить тренінги і семінари для представників Держпродспоживслужби, налагоджує роботу між виробниками і переробниками молока».

Після кожної тематичної сесії учасники конференції мали змогу задати питання спікерам і спільно обговорити найбільш актуальні: нормативно-правове регулювання безпечності харчових продуктів та його адаптація до вимог ЄС, впровадження системи НАССР, фальсифікацію молочної продукції, хвороби, що несуть найбільші загрози молочному тваринництву, особливості виробництва органічної молочної продукції та успішні результати впровадження найкращих практик.

 

Додаткова інформація:

Проект з безпечності молокаПроект з безпечності молока

Загальна мета проекту полягає у підтримці створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості в Україні.Діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної допомоги Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, щоб розробити і ввести в дію сучасну систему інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості, а з іншого боку, на надання допомоги молокопереробному виробництву у запровадженні консультативної програми для поліпшення виробництва безпечного та високоякісного молока на рівні первинного виробництва. Проект також визначить нагальні потреби у обладнанні, щоб підтримати впровадження системи інспектування безпечності харчування та надати обмежену кількість обладнання, виходячи з оцінки потреб. Проект фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO).

 

Швейцарська Конфедерація в Україні:

У 1997 році Швейцарія та Україна уклали двосторонню угоду щодо технічної співпраці, в рамках якої в Києві було відкрито Швейцарське бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. Швейцарське бюро співробітництва в Україні діє від імені трьох державних організацій– Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC)таВідділу безпеки людини (HSD), які входять до складу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, таДержавного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO)Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), який є частиною Федерального Департаменту Швейцарії з економічних питань. Швейцарська програма співробітництва в Україні на 2015 – 2018 рр. спрямована на підтримку чотирьох основних напрямків: сталий економічний розвиток, стале використання енергоресурсів та міський розвиток, врядування та відновлення миру, а також здоров’я. Окрім того, Швейцарська Конфедерація надає гуманітарну допомогу в регіони та цільовим групам, які постраждали від конфлікту на сході України. Річний бюджет Швейцарської програми співробітництва в Україні сягає 25 мільйонів швейцарських франків. Для більш детальної інформації відвідайте, будь ласка, веб-сторінку: https://www.eda.admin.ch/ukraine/.

 

SAFOSOSAFOSO швейцарська консалтингова компанія з розбудови потенціалу, заснована у 2003 році колишнім директором швейцарської ветеринарної служби. Компанія працює у напрямку досягнення глобальних цілей у сфері охорони здоров’я тварин, безпеки харчових продуктів, продовольчої безпеки споживачів і сталої торгівлі продуктами тваринного походження, таких як м'ясо і молоко. SAFOSO співпрацює з приватними компаніями, урядами, міжнародними організаціями, групами споживачів, діагностичними компаніями і науковими інституціями SAFOSO акцентує увагу на харчовому ланцюгу ще до етапу збирання врожаю, оскільки управління безпекою харчових продуктів є найбільш ефективним тоді, коли воно починається на початку виробничого процесу. Технічна експертизаоснова роботи компанії. Співробітники SAFOSO володіють сучасними науковими підходами і знаннями, які можуть стати корисними для клієнтів.

Жовтень цього року відзначився цілою низкою інформаційних заходів, що були присвячені питанням органічного споживання та виробництва. Так, на початку жовтня цього року в 15 регіонах України ВЕГО Мама-86 за підтримки Шведського товариства охорони природиШведського товариства охорони природи та у співпраці з іншими партнерськими організаціями, провела потужну інформаційно-просвітницьку компанію в рамках Тижня екологічного споживача 2016 «Живи органічно!», що включала різноманітні конкурси для школярів та студентів, флешмоби, круглі столи, семінари та майстер класи, присвячені популяризації органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування, серед сімей з дітьми та інших пріоритетних цільових груп, а також серед фермерів, що потенційно могли б перейти на безпечний для природи та здоров’я спосіб вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції.

Логічним продовженням вищезазначеної активності став прес-тур для журналістів України.

12 жовтня 2016 року Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL) в рамках проекту "Розвиток органічного ринку в Україні" (2012-2016)* та Полтавська міська екологічна громадська організація «Мама-86-Полтава» провели для представників ЗМІ прес-тур до виробників органічної продукції Полтавської області. Учасниками заходу стали 23 журналісти з різних областей України.

На прес-конференції, що проходила в урочистому Залі засідань Полтавської державної аграрної академії (ПДАА), учасників привітав Писаренко Павло Вікторович, доктор сільськогосподарських наук, професорперший проректор. Він зауважив, що ПДАА має неабиякий досвід у наукових та практичних розробках, що стосуються органічного сільського господарства: на базі агрономічного факультету академії відкрито новий магістерський курс «Еколого-економічне рослинництво», в рамках якого студенти мають змогу проходити міжнародну практику на провідних органічних підприємствах Європи, а в 2010 році спільно з  ПП Агроекологія був відкритий перший в Україні Центр органічного землеробства «ПОЛТАВА-ОРГАНІК», метою діяльності якого стало створення інноваційної системи виробництва, переробки та формування культури споживання екологічно безпечної продукції. Наразі такі Центри функціонують в 7 регіонах України і мають чітку орієнтацію на регіональні особливості ведення органічного сільського господарства.

Прокопенко Роман Миколайович, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністраціїначальник управління розвитку сільських територій та кадрової політики, розповів журналістам про Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. До основних пріоритетних  напрямків Програми включено також і розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування, на підтримку якого виділено 6,5 млн. грн. Програмою передбачено компенсацію в розмірі 100% понесених витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) та отриманням сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, в тому числі у перехідний період, незалежно від видів сільськогосподарської діяльності та видів продуктів переробки. Також органічні виробники мають змогу отримати компенсацію понесених витрат у зв’язку із постачанням дитячим дошкільним, шкільним, медичним та соціальним закладам області органічної продукції на умовах державних закупівель. В Програмі мають право брати участь як юридичні особи, так і фізичні особи підприємці, що зареєстровані в Полтавській області. Найближчим часом будуть розглянуті перші заявки на компенсацію витрат на сертифікацію, що надійшли від органічних виробників Полтавщини. Наразі такі програми підтримки органічних виробників діють ще в двох областях: Львівській та Житомирській.

Білик Руслан, координатор молочного напрямку проекту, «Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL), детально розповів про діяльність Fibl в Україні, зокрема про проект "Розвиток органічного ринку в Україні". Даний Проект фінансується Швейцарською Конфедерацією через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у співпраці з основними учасниками сектору в Україні та Міністерством аграрної політики та продовольства України. Головною метою проекту є стимулювання зростання малих та середніх підприємств українського органічного харчового сектору через розвиток органічних та регіональних виробничо-збутових харчових ланцюгів. Руслан Білик зауважив, що наразі Україна є основним постачальником органічного зерна в Європу і необхідно докласти чимало зусиль з боку усіх гравців органічного ринку для розвитку переробки та виготовлення готових харчових продуктів як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринків. Гарним прикладом такого розвитку є молочна галузь, де на сьогодні є 10 сертифікованих органічних ферм і 5 переробників. Так, наприклад, фірма Рудь запустила виробництво органічного морозива, що користується неабияким  попитом серед споживачів України і має всі шанси для виходу на зовнішні ринки, адже підприємство має євро номер, який дозволяє займатися експортом. Наразі в Україні понад 250 сертифікованих органічних виробників. Перспективними експерт вважає органічні сімейні ферми, що функціонують в межах окремих регіонів и спеціалізуються на виробництві локальних продуктів, як, наприклад, торгова марка «Смак українських Карпат».

Руслан Білик відмічає, що важливим фактором розвитку органічної галузі є технічна підтримка, що надає Fibl в рамках своїх проектів, зокрема на сьогодні розроблені технологічні карти для органічних зернових культур чи органічного молочного господарства. Яскравим прикладом плідної роботи в рамках проекту стало заснування та вдале функціонування першого сертифікаційного органу в Україні ТОВ «Органік стандарт», який проводить сертифікацію органічних виробників як в Україні, так і далеко за її межами.

Траверсе Галина Михайлівна, доктор медичних наук, педіатр, директор ПМЕГО Мама-86-Полтава, звернула увагу журналістів на зростаючу кількість екологічно залежних хвороб серед дитячого населення, зокрема хвороби підшлункової та щитовидної залоз, онкологічні захворювання. Це є наслідком впливу еко-токсикантів, які діти споживають разом з харчовими продуктами. Відмічається, наприклад, що сьогодні на цукровий діабет починають хворіти діти віком від 2 до 4 років, що свідчить про «омолодження» хвороби. Здоров’я дитину напряму пов’язано з харчуванням: відомо, що органічні продукти мають більшу біологічну поживну цінність, ніж звичайні, та не мають у своєму складі хімічних домішок.

Наприкінці прес-конференції виступив Сафонов Микола Сергійович, директор ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД», що є компанією переробником органічної продукції в Полтавській області. В 2013 році ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД»ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД» одержала сертифікат виробника органічної продукціїсертифікат виробника органічної продукції і наразі є єдиним виробником органічних пластівців в Україні. Компанія випускає під ТМ «Козуб Продукт органік»  вівсяні вівсянігречанігречаніпшоніпшоні органічні суміші пластівцівсуміші пластівців, органічні крупи, найрізноманітніші органічні пластівцізроблені по різних технологіяхорганічне борошно вівсянегречанегречанецельнозернове пшеничне, а також органічне вівсяне толокно. році ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД»ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД» щорічно представляє нашу країну на найбільшій і популярній виставці органічної продукції в світі - BIOFACHвиставці органічної продукції в світі - BIOFACH. Сьогодні компанія експортує свої органічні платівці в Румунію, Нідерланди і ОАЕ. Компанія реалізує органічні пластівці через мережу дистриб’юторів, яких наразі 20, а також через власний інтернет магазин. Микола Сафонов зауважив, що різниця в ціні між звичайними пластівцями і органічними ТМ «Козуб Продукт органік» складає 30-50%, при цьому виробник не виділяє органічні пластівці в окрему товарну групу і розміщає її на полицях зі звичайними пластівцями. На думку Миколи Сафонова, ефективність продаж залежить не від розкладки товару, а від обізнаності продавця і бажання споживача купити саме органічне. Наприкінці прес-конференції Микола Сафонов запропонував скуштувати дома органічну продукцію ТМ «Козуб Продукт органік» і пригостив кожного учасника «органічним пакетом» з пластівцями і пшоном.

Після прес-конференції журналісти мали змогу відвідати Центр органічного землеробства «ПОЛТАВА-ОРГАНІК» і поспілкуватися зі спікерами під час кави.

Наступним пунктом прес-туру стало відвідання ПП «Агроекологія» (с. Михайлики, Шишацький р-н). Учасників прес-туру зустрів на полях власного господарства Семен Свиридонович Антонець, засновник ПП «Агроекологія» Герой Соціалістичної Праці, Герой України.

ПП «Агроекологія» веде своє господарювання на площі 8 тис. га. Ценайбільше в Україні підприємство, яке працює виключно за технологіями органічного землеробства. Понад 30 років тому тут повністю відмовилися від застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, що дозволяє отримувати високоякісну екологічно чисту продукцію. ПП «Агроекологія» має відповідний сертифікат як виробник органічної продукції рослинництва, відповідно до стандарту, рівнозначному Постановам Ради (ЄС).834/2007 та 889/2008.

Нинішній директор ПП «Агро-екологія» Гліб Лук’яненко (онук і послідовник ідей Семена Антонця) провів екскурсію на переробний цех, де виробляють органічні крупи та борошно кількох видів.  Для того, щоб переробка була якісною, закуплено різноманітне обладнання - два млини, обладнання для переробки зерна на крупу, для виробництва рослинного масла, для упаковки готової продукції. Замовити весь асортимент можна прямо на підприємстві або через сайт ПП Агроекологія, продукція підприємства також представлена в київських магазинах, що спеціалізуються на продажу сертифікованих органічних продуктів

Підприємство має розвинуте рослинництво і високопродуктивне молочне стадо. На полях «Агроекології» отримують високі урожаї озимої пшениці, гречки, вівса, ячменю, соняшнику, кукурудзи, із зерна яких виробляють крупи та борошно. Тваринництво повністю забезпечене екологічно чистими кормами власного виробництва. Підприємство сертифіковане як виробник молока для дитячого харчування - його закуповують зокрема для виробництва дитячого харчування ТМ «Агуша», а також атестоване як племінний завод з розведення української червоно-рябої молочної породи ВРХ. Загалом у господарстві утримують близько шести тисяч голів великої рогатої худоби, з яких 1 800 — дійні корови. До речі, учасники прес-туру мали змогу відвідати молочну ферму, одну з п’яти, де власно очі побачили  молочну худобу червоно-рябої української породи і м'ясну червону абердин-ангуську худобу

Під час прес-конференції, що проходила на базі Міжнародного центру органічного землеробства ПП Агроекологія, Гліб Лук’яненко ознайомив журналістів з основними етапами розвитку підприємства, його виробничими потужностями і  експортним потенціалом. В першу чергу, на екпорт іде зерно, яке охоче купують за кордоном, зокрема в Швейцарії. Окремо слід відзначити соціальну відповідальність ПП Агроекологія: підприємство фінансово підтримую місцеву школу та сільську громаду.

Наприкінці учасники прес-туру мали змогу скуштувати органічний обід, особливою стравою якого стали органічні стейки, що приготував досвідчений повар мережі магазинів Good Wine. До речі органічну яловичину закуповує великими партіями Good Wine, представниця якої розповіла про плідну співпрацю з ПП Агроекологія та смакові та корисні особливості органічного м’яса.

Наступна зустріч учасників прес-туру з органічним виробником відбулася в м. Миргород, де знаходиться офіс ТОВ «Кварк». Василь Михайлович Лобань, колишній льотчик, голова миргородського «Ротарі-клубу», громадський діяч, підприємець, почав займатися органічним сільським господарством не дуже давно. Починаючи з 2008 р. ТОВ «Кварк» є дійсним членом Федерації органічного руху України і має відповідні сертифікати з виробництва та переробки органічної с/г продукції.

Господарство ТОВ „Кварк” розташоване на території с. Худоліївка Семенівського  району Полтавської області.               Спеціалізація підприємствавиробництво органічних зернових і технічних культур  та переробка їх на крупи (пшенична, кукурудзяна, ячна, перлова, гречана, вівсяна, пшоно) на власних потужностях. Наразі підприємство має 600 га органічних полей, на яких вирощують поряд з традиційними органічними культурами (пшениця, овес, жито, ячмінь, гречка, просо, кукурудза, сорго, соняшник, соя) і такі культури, що не цікавлять крупних органічних виробників - льон, соя, коріандр, нут. Продукцію ТОВ «Кварк» охоче купують як на внутрішньому ринку такі торгові марки як Екород, Жменька, Козуб, так і закордонні партнери. До речі, Василь Михайлович подав заявку на участь у Регіональній Програмі щодо компенсації витрат на сертифікацію – тож сподіваємося, що всі отримають свій результат: посадовці зможуть запустити на практиці Програму, а виробникиотримати довгоочікувану підтримку.

ТОВ «Кварк» постійно приймає посильну участь у житті територіальної громади с. Худоліївка (фінансова та продуктова підтримка соціальних об’єктів села) та надає можливість придбання екологічно чистої с/г продукції за пільговою ціною жителям села. Також ТОВ «Кварк» являється базою для проходження виробничої та наукової практики студентами та аспірантами ВУЗів, технікумів, коледжів с/г напрямку.

Тож наприкінці прес-туру учасники вже мали чітке уявлення, що таке органічний продукт і які його перспективи в Україні та закордоном. Попит на екологічно чисті продукти, який з роками зростає, незважаючи навіть на кризу, мотивує все більше с/г виробників переводити свої потужності якщо не повністю, то хоча б частково на засади органічного сільського господарства. Досвід полтавських експертів та органічних виробників показав, що органічне сільське господарство не просто дань моді, а дійсний рушій сталого виробництва і запорука здоров’я нації. При вдалому поєднанні державної підтримки органічного сектора і «органічного натхнення» сільськогосподарських виробників Україна має всі шанси стати передовим виробником органічних продуктів в Європі і створити додаткові конкурентні переваги для вітчизняного аграрного сектора.

                                                                                                                    

Перевалка зернових вантажів в морських портах України в січні-вересні 2016 року виросла у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 5,1% - до 26,794 млн т, в той час як перевалка руди, навпаки, скоротилася на 18,9% - до 26,047 млн т. Про це свідчать уточнені дані ДП «Адміністрація морських портів України».

У звітний період зростання перевалки зернових, перевезення контейнерів, експорту рослинної олії та імпорту нафти в морських портах України дали змогу уповільнити падіння переробки вантажів, що спостерігалося в першому півріччі 2016 року, коли воно досягло 12%.

Зокрема, переробка рослинної  олії збільшилася на 18,5% - до 3,212 млн т, перевалка нафти зросла на 91,2% - до 0,34 млн т. Контейнерообіг збільшився на 24,7% - до 6,029 млн т.

Загалом вантажообіг морських портів України, за уточненими даними АМПУ, в січні-вересні 2016 року скоротився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 9,5% - до 96,717 млн ​​т. У 2015 році морські порти скоротили вантажообіг в порівнянні з 2014 роком на 0,1% - до 144,646 млн т.

Національний день свиноферми–2016, який відбувся 4 жовтня в Ірпіні (Київщина), став майданчиком, де свинарі змогли зустрітися з колегами, обговорити «болючі» проблеми галузі, почути відповіді влади на свої запитання та перейняти знання та досвід. Цьогоріч подію відвідали більше 200 учасників. Організаторами Національного Дня свиноферми виступили Асоціація свинарів України й Агроконсалтингова компанія «Дикун».

Після офіційного відкриття заходу розпочався Круглий стіл «Держава і бізнес: співпраця чи протистояння?», який об’єднав найактуальніші питання свинарської галузі. Окрім оподаткування, свинарство стикається й з низкою інших проблем: АЧС  і її наслідки для країни, законодавчі зрушення для спрощення роботи свиногосподарств, рейдерські захоплення господарствДо обговорення долучився й Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Пан Міністр відзначив важливість схожих заходів, коли між представниками бізнесу і держави існує діалог: «Нам потрібно бути постійно в дискусії. Дуже радий, що ця дискусія є і буду сподіватися, що наші можливості, в тому числі для свинарства, будуть розширюватися».

За словами національного експерта ФАО Віталія Башинського, сьогодні у ситуації з поширення африканської чуми свиней в країні маємо негативний факторніхто не готовий прогнозувати, де з’явиться наступний спалах.

«Сьогодні в умовах коли різноманітні хвороби тварин насуваються і з боку ЄС,  і північного сусіда, ми бачимо, що це проблеми не лише України а й світу. Але, якщо  ми не навчимося в цих умовах, залишимося без тваринництва.

Тому, треба розуміти, що АЧС можна подолати лише спільно, кожен у своєму секторі має докласти максимум зусиль.  Рівень загрози щодо потрапляння чуми у присадибні й промислові господарстваабсолютно різний. Найбільший позитив у тому, що останні максимально дотримуються правил біобезпеки і не допускають заносу будь-яких патогенів у своє господарство», — наголосив він.

Зі свого боку, очільник аграрного відомства Тарас Кутовий зазначив, що «Це питання уже підготовлено і винесено на РНБО».

«Дуже важливо сьогодні, щоб ті ідеї, які сьогодні пропонуються Держпродспоживслужбою і Міністерством були обговорені. І щоб ті рішення, які були прийняті, мали позитивне рішення й наслідки», — зазначив він.
Сьогодні криміногенна ситуація в Україні погіршується, а відтак зростає відсоток рейдерських захоплень агропідприємств. Про причини та наслідки розповів Микола Чемезов, старший юрист Юридичної фірми «ОМП»:

«Політичні «ігри» в дерегуляцію мають свої наслідки. Наприклад, Міністерство юстиції спрощує порядок реєстрації: не потрібно печатки, можна нотаріально не засвідчувати статут і т.д. На перший поглядце позитивні зміни, але у вмілих руках ці «подаруночки» стають бомбою вповільненої дії. Тобто, такі прогалини в законодавстві, недалекоглядні рішення про дерегуляцію стають джерелом проблем для тих господарств, які хочуть нормально працювати», — наголосив експерт.

Щоб не стати жертвою рейдерів треба дотримуватися ключових рекомендацій, якими поділився пан Чемезов:
  1. Не брати важливі статутні документ з Інтернету. Крарще проконсультуватися із юрисконсультом чи експертами;
  2. Продумати ефективну модель управління. Щоб усі рішення і навантаження не були зосереджені на одній особі;
  3. Забезпечити публічність і прозорість статуту.
Окрім обговорення нагальних проблем галузі, учасники Національного Дня свиноферми змогли ознайомитися з роботою двох українських свиногосподарств — ТОВ «Дан-Фарм Україна» та ТОВ «Селекційний центр свинарства».
 
«Навчальна» програма заходу передбачала також виступи експертів, зокрема американського фахівця Боба Бокми, який завітав в Україну на запрошення Асоціації свинарів, з метою допомогти українським виробникам свинини визначити рівень захищеності господарств в умовах АЧС.
 
«Надзвичайно радий, що випала можливість взяти участь у такій поді. Добре, коли представники галузі об’єднуються, а коли ще й обговорюють важливі питанняце означає, що галузь розвивається», — зазначив експерт.
 
У своєму виступі, пан Бокма звертав увагу українських свинарів на можливість удосконалення  системи біобезпеки, що в сучасних епізоотичних умовах —  запорука існування бізнесу.
 
«Я поділився кількома найкращими і найгіршими практиками таких аспектів біобезпеки, як транспорт, рампи для відвантаження/завантаження тварин, поділ території господарства та виробничих приму щеня на чисті та брудні зони, харчування персоналу, дезінфекція ферми та робота з працівниками і місцевим населенням для покращення обізнаності щодо АЧС.
 
Маю надію, що це змусило учасників семінару замислитися над тим, наскільки їхня система біобезпеки близька до найвищих стандартів. Для детальнішого аналізу можна буде використовувати розроблений нами опитувальник з біобезпеки, який після остаточних корективів з’явиться у загальному доступі», — підсумував пан Бокма.
 
Президент Асоціації свинарів України розкрив тему, яка цікавить всіх свинарівяк рахувати собівартість виробництва свинини?

Завершилася подія розіграшем цінних призів від партнерів Національного Дня свиноферми.

22-23 вересня на полях групи компаній «ТАК», що на Тетіївщині, пройшли запеклі випробування техніки в, без перебільшення, суворих умовах! «Битва Титанів 2016» зібрала понад 1500 учасників та 70 компаній партнерів.
Понад 100 одиниць техніки представлено в дії! 5 постійно діючих демонстраційних майданчиків: І зонаплуги та глибокорозпушувачі; ІІ зонасівалки; ІІІ зонаобприскувачі та розкидачі; ІV зонаборони та культиватори; V зонакомбайни, жатки, бункери та зерновози.
Не обійшлось і без рекордів: в рамках практичної демонстрації було представлено найбільший в України тринадцятикорпусний плуг, виробництва КУН-Україна. Рекорд офіційно зафіксовано та внесено до єдиного реєстру рекордів України.
Окремої уваги потребує національний британський стенд, в рамках якого учасники ознайомились з сільськогосподарською технікою, ЗЗР, добривами, каталогом британських сільськогосподарських компаній, а також відвідали майстер-клас «Особливості внесення засобів захисту рослин зі спеціальними розпилювачами британського виробництва  компанії HYPRO на базі самохідного оприскувача Househam Sprayer», який провів спеціаліст з технологій застосування засобів захисту рослин Степан Деркач, ТОВ «Сингента».
Також, в рамках національного британського павільйону представлене унікальне шоу телескопічних навантажувачів JCB Loadall 541-70 Agri. Кожен учасник виставки перевірив свої навики управління та взяти участь у розіграші призів. Крім ознайомлення з продукцією та технікою провідних британських компаній, усі відвідувачі дегустували ексклюзивні чайні бленди компанії Ahmad Tea.
Вперше, участь у «Битві Титанів» прийняв державний концерн "УкрОборонПром"! Найсучасніші безпілотні авіаційні систем вітчизняного виробництва, що обладнанні електронними системами з підвищення ефективності обробки землі та вирощування врожаю кружляли над полями «ТАК-Агро» демонструючи усі переваги експлуатації. Продемонстровано технічні характеристики та можливості безпілотників «Observer-S» та «Кречет», «Беркут», «Келеп», «Raven» та безпілотного авіаційного комплексу БпАК-МП-1!
Вразила своїми масштабами демонстраційна зона Автомобільних партнерів. Цьогоріч, на полях «Битви Титанів» були представлені Mercedes-Benz, Toyota, Mitsubishi, Volvo, Renault, VW, Suzuki, SsangYong, УАЗ, ГАЗ, Chevrolet, IVECO. Відвідувачі не просто оглянули автоекспозицію, а особисто протестували усі моделі на щойно зораному полі!
Організаторами заходу виступили Всеукраїнська Аграрна Рада, група компаній Dykun і група компаній «ТАК», за підтримки Асоціації свинарів України, Асоціації виробників молока, НАЦУ «Укрцукор» та Посольства Великої Британії в Україні.

 

Коментарі

Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...
Изображение
Хен Ліхтенштейн:"Сільське господарство - складний бізнес"
14.03.2016
Президент і Генеральний директор компанії Adama Agricultural Solutions Хен Ліхтенштейн... Подробнее...
Изображение
Гжегож Гайда:"Житлова реформа хворіє на популізм"
11.03.2016
Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке... Подробнее...

 

Новини у фотографіях 

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/539601_MG_2234.JPG

Повнолітня "Людина року"

Цієї весни на всіх, причетних до створення загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на її незмінних друзів і прихильників чекає подвійне свято. По-перше, це урочисте дійство вшанування переможців і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ-2011», See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134157bilyk_.jpeg

Перша музична премія "Yuna"

 8 лютого 2012 року в НПМ «Україна», відбулась перша щорічна музична премія YUNA – національна церемонія нагородження найкращих в музичній сфері. Перша церемонія нагородження премії «Yuna» відзначила найкращих діячів музичного мистецтва See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/508028marafon_058.JPG

Найдовший телемарафон

З 5:30 29 березня  до 19:30 2 квітня 2012 року в он-лайн трансляції на сайті та в ефірі Першого Національного й ТРК «Ера»  тривав телемарафон «Пісня об’єднує нас!», який зробив See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/784436bovych_.jpg

Язичницькі символи Бовича

Понад 80 робіт, вирізьблених з дерева та присвячених прадавній язичницькій  та християнській духовності українців, покажуть у Києві з 5 по 17 квітня. Виставка «Дідизна», на якій будуть представлені твори одного з See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/565483fashion_04.JPG

Український EuroFashion

19 березня показом колекцій України та Іспанії відкрився проект EuroFashion ювілейного UFW. З цього показу стартував унікальний проект «модної» Європи, присвячений проведенню в Україні Євро-2012. Окрім численних гостей, показ відвідали See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/795012Devid_Spryit_Stefan_Kaltemberger.jpg

Презентация ультрабуков в Киеве

Одна из самых ожидаемых новинок первого квартала 2012 года, ультрабук Dell XPS 13 был презентован в культурно-развлекательном центре ATMASFERA 360. В атмосфере технологий третьего тысячелетия звезду ультрабука Dell XPS 13 в See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/134095hluschenko_.jpg

Графика Николая Глущенко

С 6 по 18 апреля 2012 года в залах Киевского национального музея русского искусства пройдет выставка коллекции графики 1930 – 1970-х гг. выдающегося  украинского художника, непревзойденного колориста – Николая Глущенко. See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/841692mak_donaldz_.JPG

Стояти за касою не просто...

11 листопада 2012 року відомі українські спортсмени, музиканти та громадські діячі відвідали МакДональдз на Хрещатику в Києві, де взяли участь у цьогорічній благодійній акції «День Щастя». Кожен небайдужий може також See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/377310RadissonBluHotelKyivPodil_.JPG

На древнем Подоле - новый Radisson

The Rezidor Hotel Group, одна из наиболее динамично развивающихся компаний в мировой гостиничной индустрии, входящая в составTheCarlsonRezidorHotelGroup, открыла второй отельв Киеве– Radisson Blu Hotel Kiev, Podil. Новая гостиница на 164 See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/699123lg_tv_.jpg

Перший у світі 84-дюймовий телевізор

Компанія LG Electronics спільно з мережею магазинів побутової техніки COMFY представила перший у світі 84-дюймовий CINEMA 3D Ultra HD телевізор на українському ринку. CINEMA 3D Ultra HD телевізор LG був уперше See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/550710576_predTalant.JPG

Мастера предпринимательства

Компания «Эмвей Украина» вместе с Украинским союзом промышленников и предпринимателей открыла «Мастерскую предпринимательства». 16 ноября 2012 года прошла конференция «Мастерская предпринимательства». В рамках конференции состоялось три события: награждение победительниц первого национального See details

http://www.bizreliz.com/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/113953pampers_.jpg

Тато-мама

30 января 2013 г. в научно-развлекательном центре «Атмасфера» в Киеве прошел первый всеукраинский Trendy Mama Forum, посвященный самым актуальным трендам и инновациям в уходе за малышами. Послушать экспертов и известных See details

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені